Reklama

sobota 16. května 2020

Poučení z historie


Olga Usková
16. 5. 2020   vk.com
Chci říci, že si musíme uchovat tuto fotografii záchodové mísy v Praze 9. května na místě pomníku Koněva. Uchovat a zanechat odkaz dětem a vnukům. Je to nejdůležitější poučení. Rusové dělají stále tu stejnou chybu. Snažíme se vážit si cizích problémů za cenu vlastních životů. Patrně s předpokladem na vstřícnou vděčnost.


Zde je záznam z oficiálních dokumentů:
"...Právě maršál Koněv musel ochraňovat Prahu před americkými bombami, jelikož naši spojenci ji pravidelně zahrnovali do seznamu strategických objektů pro bombardování - vždyť po celé roky války četné české podniky svědomitě zásobovaly Wehrmacht zbraněmi a municí.

Ale, jelikož se Praha nacházela v linii působnosti sovětských vojsk, všechny objekty pro nálety letectva se musely koordinovat s velením 1. ukrajinského frontu. A maršál stále systematicky Prahu vyřazoval z amerického seznamu objektů, podléhajících stejnému totálnímu zničení, jako do základů spálené Drážďany nebo Magdeburg..."

Je dochována na toto téma korespondence s americkým velením.

A dál. V době osvobození Prahy od fašistů vydal rozkaz, aby bylo v době útoku minimálně použito těžké dělostřelectvo. V důsledku toho se počet obětí na naší straně významně zvýšil.

Pro informaci:
"Během Pražské operace dosáhly celkové ztráty sovětských vojsk 49 348 osob, z toho zahynulo 11 265 vojáků a důstojníků."

Když byly vůči Koněvovi vysloveny námitky, vysvětlil, že sovětský důstojník musí myslet na zachování tak krásného města pro budoucí pokolení.

Do té bílé záchodové mísy bylo 9. května 2020 spláchnuto několik tisíc životů našich dědů a pradědů. I proto, že jsme chtěli, abychom se jevili v očích ostatního světa morálními a lidskými.

Řádně si to zapamatujme. Já to určitě uchovám i pro vnuka, i pro vysvětlení na seminářích v týmu Cognitive, jaké jsou rozdíly mezi partnerem a nepřítelem.

Autorka je známá podnikatelka v oblasti IT. Působí v řadě ústředních orgánů. wikipedia
Text vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Je nám z toho na zvracení. Vlaďka

75 komentářů :

 1. Na zmíněnou záchodovou mísu je třeba posadit jistého Kováře !!Je totiž jediným na Praze 6, který se podělal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby jste na tu mísu posadil jistého Koláře, byly by na podstavci hajzly dva...Jinak je to jako umělecké dílo z dílny Davida Černého...

   Smazat
  2. Uplácat z moduritu lejno, to je vrchol umění nečeského provokatéra Černého.

   Smazat
  3. Bylo to od něj velmi neuvážené, teď by se mu ta mísa mohla hodit, nemusel si doma ve sklepě s..t do spodků.😎

   Smazat
 2. Mě za ta pražská hovada fackuje hanba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalmácie, jako decimálka! Neházejte všechny Pražany do jednoho pytle! To hovado je konšelem na Praze 6, ne celé Prahy! Celou Prahu má pod pantoflem Satan a ten je odkud? Moravské hovado(Slavičín)!!! Proto nemá o Praze a její historii ani šajn!!!

   Smazat
  2. Mel jsem samozřejmě na mysli ta hovada která jsou za tu ostudu zodpovědná.

   Smazat
  3. Náplavy jsou podstata Práglu. Bez náplav by nebylo Práglu. Prágl je magnet na zm.dy, tak jako každá metroplole, tak nebreč. Nebo se z té špíny odstěhuj, a přijdeš o pražský blahobyt, ale nebudeš v té degenerativní špíně. Vyber si, ale nebreč na náplavy, pravděpodobně tví rodiče také jsou pražská náplava.

   Smazat
 3. Mě fackuje za ta pražská hovada hanba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechci to stále opakovat, ale pokud trváte na přesvědčení o "čistotě" mimopražských, tak Hřib je ze Slavičína a fotr Kolář, který stojí za většinou akcí páté kolony (a dozajista synkovi nápad s Koněvem vnuknul) je z Českých Budějovic. Praha je prostě sídlo moci, tak se do ní stahují výlupci z celé země. Tak asi tak...

   Smazat
  2. Nehážu všechny do jednoho pytle, měl jsem na mysli ty kteří jsou zodpovědní a ti reprezentují určitou část pražských voličů...sorry jako :-)
   Ale ta hajzlmísa to už je fakt zu viel nemyslíte ?

   Smazat
  3. Já to spíš vidím jako nový symbol Prahy jako hlavního města státu a to v jaké je právě pozici. Někdo musel odhalit holou pravdu .

   Smazat
 4. Však za to také kolaboranti typu Koláře, Novotného a Hřiba již brzo patřičně zaplatí. Měli by si zjistit, jak skončila po německé okupaci většina kolaborantů, a možná by začali mít větší strach z reálných českých lidí, než fiktivních ruských agentů,...!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kéž by to pražské hovado zažilo teror, který páchali němci na nevinných ruských lidech.

   Smazat
  2. Starosta Řeporyjí Novotný (ODS) lže když říká, že Vlasovci osvobozovali Prahu Řeporyje. Řeporyje byla za války obyčejná vesnice kus za Prahou. Až komouši jí v r. 1974 připojili k Praze a udělali z vidláků měšťany.

   Smazat
 5. Hluboce se omlouvám a děkuji všem, kteří bojovali proti Německu a jeho přisluhovačům. Vážím si jich tak moc, jako opovrhuji všemi novodobými přisluhovači nacistů.
  V průběhu války bylo na sovětsko-německé frontě zničeno 607 ( na ostatních frontách 176) divizí Německa a jeho satelitů a tři čtvrtiny bojové techniky. Německo utrpělo na této frontě více než 73% ztrát v živé síle, v tancích a letectvu 75% a v dělostřelectvu 74% - jde o procenta ze všech jeho ztrát za 2. světové války.

  Válka si vyžádala více než 50.000.000 lidských životů – 20.000.000 občanů SSSR, 6.000.000 občanů Polska, 5.000.000 občanů Číny, 1.706.000 občanů Jugoslávie, 1.000.000 Filipínců, 653.000 občanů Francie, 375.000 Britů, 360.000 Čechoslováků a 300.000 Američanů a statisíce občanů dalších národů. Výše materiálních ztrát všech států za druhé světové války dosáhla 4.000. miliard dolarů – vše ve jménu Německa - NELZE ZAPOMENOUT !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínejte na Němce. První oběti nacistů byli právě Němci. A pro ně byly stavěny první koncentráky.

   Smazat

  2. Anonymní17. května 2020 8:15
   Nebuďte směšně patetický, nebo s tím jděte do Němec.
   Ta jejich "nevinost" stála svět miliony nevinných OBĚTÍ. On by nějaký Němec plakal nad českým komunistou ? To jste tak zamnindrákovaný ?

   Smazat
 6. Při osvobozování Československa:
  - padlo 139 916 sovětských vojáků a zraněno jich bylo 411 514
  (v uniformách Rudé armády - 14,18% jejích celkových ztrát za celou válku mimo vlastní území SSSR)
  - padlo a bylo zraněno 66 495 rumunských vojáků, což je staví na druhé místo po Rudé armádě na území bývalého Československa
  - v Pražské operaci padlo a bylo zraněno 1302 vojáků Druhé armády Polského vojska
  - oficiální závěrečná zpráva vyčíslila bojové ztráty americké armády v Československu za druhé světové války na 1230 osob (351 bojových úmrtí, 408 raněných, 377 zajatých a 94 nezvěstní).


  Neradujte se, lidé, z jeho porážky, protože ačkoli se mu svět postavil a zastavil to zvíře, fena, která ho porodila, je znovu v říji.
  Bertold Brecht

  OdpovědětSmazat
 7. Dr. Bohuslav Ečer, Norimberský soud, Orbis, I. vydání prosinci 1946, str. 376.:
  „Norimberský soud prokázal, že fašismus a nacismus mohly být zdolány bez druhé světové války, kdyby demokratické národy včas a jednotně byly zasáhly. Poslední takovou příležitostí byla krise mezinárodní mravnosti a politiky, práva a spravedlnosti, kterou historie označí jménem „Mnichov 1938“. Neboť ve skutečnosti se dostával v tomto období do těžké krise německý nacismus. Tehdejší vládcové Velké Britannie a Francie věděli, že nacismus je v krisi. Odhodlali se jej zachránit. Namluvili svým národům a veliké části světa, že našli v takzvané Mnichovské smlouvě lék na chorobu Evropy. Ve skutečnosti to byl jed. Norimberský soud prokázal, že nemuselo dojít k válce, kdyby státníci západu byli učinili to, co později za války učinit musili: kdyby totiž byli včas s předvídavostí skutečných státníků našli cestu místo do Mnichova, do Moskvy. Ale ovšem Moskva znamenala symbol slovanství. Mluví se dnes o slovanském imperialismu. Možná, že Mnichov byl pokusem zastavit pomocí Hitlera slovanský „imperialismus“. V Norimberku však bylo prokázáno, že Hitler, věrně prováděje svůj veřejně vyhlášený plán, určil svým hlavním cílem vyhubení desítek milionů Slovanů a zotročení zbývajících. Z protokolu, dokumentů a rozsudku norimberského tribunálu plyne jasně dějinně důležitá skutečnost, že hlavní rána nacismu byla namířena proti Slovanům a že také na ně se strašlivou silou dopadla.“

  OdpovědětSmazat
 8. Naším vzorem je teď wehrmacht a jeho stateční vojáci. Na těch sovětských vojácích nic není, nejsou tak atraktivní, jedli slunečnicová semínka, nosili válenky,místo kvalitní kožené obuvi, kouřili machorku,místo Lucky strike a pod.. A takovíhle obyčejní, často negramotní kluci, dokázali ty německé bohy vypráskat i s jejich rytířkými kříži a šlechtickými tituly. Na to je potřeba zapomenout, aby západ znovu našel odvahu napadnout Rusko. Proto tu někteří melou ty své kraviny, jsou předvojem, to hlavní teprve přijde a to bude konec celé té slavné euroatlantické civilizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:58, sovětští vojáci nenosili válenky, ale holínky. Nic moc pohodlného, ale s válenkami by v bahně dávno zdechli a ne že došli do Berlína. A sem tam se tam objevil v jejich řadách třeba architekt, učitel, chirurg, baletní mistr a další profese. Upřímně, ani v Česku tehdy nebyl každý Čech významným vědcem nebo průmyslníkem, bankéřem...

   Smazat
  2. 16:55 Tuším, že se mi snažíte podsunout, že dělám z příslušníků RA neandrtálce. Resumé mého příspěvku je ovšem to, že "obyčejní" lidé porazili německé bohy. Jistě uznáte, že poctivě vyjmenovat civilní profese oněch hrdinů není dost dobře možné.

   Smazat
  3. 20:11, za neandrtálce považují Rusy dvě třetiny obyvatel ČR. A to ještě i dnes. Moje odpověď nebyla na vás, ale pro ty ostatní, kteří to čtou. Já jsem vás pochopil, nebojte.

   Smazat
  4. Bitva o Stalingrad-syn nevolníka Čujkov porazil ,,poloboha,,feudála von Pauluse...Jak výstižné...Ten měl i po válce ve své vile rozloženy mapy bitvy o Stalingrad a pátral kde udělal chybu...

   Smazat
  5. 16:55 s tím průmyslníkem, ale i vědcem, zapátrejte laskavě v paměti. Nebo se Vás ani základní školní vzdělání nedotklo?

   Smazat
  6. 7:28, vysvětlete mi vaší otázku, nějak jsem tomu neporozuměl.

   Smazat
 9. Smekám před paní Olgou!

  OdpovědětSmazat
 10. "Během Pražské operace dosáhly celkové ztráty sovětských vojsk 49 348 osob"

  Než takové bláboly, to raději nepublikujte nic. Děláte jen medvědí službu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dělá vám problém psaný text? Přečtěte si to ještě jednou!

   Smazat
  2. My vzdělanější vímě, že "Pražská operace" nezačala dosažením Prahy, ale že i cestu k Praze si Rudá atmáda musela probojovat. Vy propagandističtí hlupci byste měli více studovat klasické obory a méně obskurní ideologie genderismu, multikulturalismu, gretenismu ... . Hm, ale to byste těžko dali i zkoušku přidavače na stavbě.

   Smazat
 11. Nejhorší není to, že se dějí špatnosti. Neb kreténizmus kvete v každé společnosti. Ale to, že není trestán a není sjednaná náprava !
  Podle reakcí vlády a příslušných ministrů usuzuji, že Praha již není součástí České republiky.

  OdpovědětSmazat
 12. Ano sochu vojevůdce dali pryč a tohle je pomník všem hřibům. kolářům a novotným. Také celé Pražské liberální stoky měl by být použitý a nemytý. Moc by se tam vyjímal haknkrajc.

  OdpovědětSmazat
 13. Mně taky, paní doktorko Grulichová.
  9.5.jsme letos chodili k pomníku Češi i Rusové (osobně slavení 8.5.ignoruji - u nás ještě 9.5.1945 byla válka.) Jsem z historie poučen moc dobře. U pomníku maršála Koněva jsem dělal foto, přidal texty - a můžu to spláchnout, i kfyž ne do polystyrenového výtvoru, co po 9té ráno sundavali obyčejní lidé - pan Pavlis s rodinou (žádný ouřad Prahy 6)

  OdpovědětSmazat
 14. Musím říct, že tohle mě po všech těch událostech z poslední doby fakt dostalo... Je naším mementem, že jsme dovolili rozparcelovat a rozkrást tuto zemi a beztrestně necháváme vládnout pátou kolonu.

  OdpovědětSmazat
 15. Že by konečně se začalo něco dít:

  „Nelíbí se mi, když politici zneužívají historii pro své účely.“ Babiš nabídl postavit sochu Koněva na Olšanech:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020051611951506-babis-odpovidal-na-otazky-kde-je-nejlepsi-misto-pro-sochu-koneva-a-kdo-z-ministru-ho-zklamal/

  OdpovědětSmazat
 16. Hitler plánoval slovanský holokaust za 100 miliard říšských marek.
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=249255

  OdpovědětSmazat
 17. Díky moc za uveřejnění. Je to strašné, co se stalo...

  OdpovědětSmazat
 18. Pamatujte si to dobre! Zapomneli jste i to, ze nekolik desitek tisic Rusu zabili cesti legionari 2. roty, ktera pri tom ztratila jen 147 vojaku. Co ostatni ceske jednotky? Ty se chovaly podobne. A za to jste prisli Cesko osvobodit?! A tak tady mate odmenu! PAMATUJTE SI TO DOBRE, kdo zasluhuje pomoc a kdo ne. Na tom nezalezi, jaka je tady vlada, zalezi na tom, jaky je tady lid, jaky lid, takova vlada. A ten nezasluhuje nejakou dalsi pomoc od vas, Rusove!

  OdpovědětSmazat
 19. To se Praha touto sviňárňů ( Kolář, Černý)stala světo-
  vou metropolí hloupostí a tupostí. Četl jsem to v orig.
  s komentáři ( na rozdíl od ČR) slušné, ale velmi boles-
  tné, až do takové žumpy jsme v očích rusů spadly.
  Jak se říká ryba smrdí od hlavy. Což sů tak blbí,
  že jim to nedochází, že touto politiků pouze nahrá-
  vají všem nepřátelům, kterým vadí národní stát.
  Ono lést do zadnice všem zaráz jaksi nejde. Které
  B vládne?

  OdpovědětSmazat
 20. Tak snad si to Rusové opravdu uvědomí a příště nelezou za svou hranici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč.

   Smazat
  2. Tohle slýchám od většiny lidí, s nimiž jsem se kdy bavil o konci války.

   Smazat
 21. Ti co se dostali k majetkům díky VSR(Velká sametová revoluce) určitě nic neuznávají. Ty uživit nelze a ostatní si myslí, že ty bohaté dohoní. Co je koronavir pandemie? Je to hospodářská krize, kde důsledky jsou hozeny na stát a bohatí nepřichází o majetky. Spíše ještě zbohatnou.

  OdpovědětSmazat
 22. "Chci říci, že si musíme uchovat tuto fotografii záchodové mísy v Praze 9. května na místě pomníku Koněva. Uchovat a zanechat odkaz dětem a vnukům...." aby měli ukázku toho, co je to proradná, zbabělá, zákeřná, nevděčná a vlastizrádná verbež - ta protinárodní, prodejná pražská kavárna.

  OdpovědětSmazat
 23. Ne, my opravdu nepotřebujeme nepřítele, my si stačíme sami !

  OdpovědětSmazat
 24. Debilita některých zaprodaných politiků, obzvlášť v Praze, dosáhla svého vrcholu.

  OdpovědětSmazat
 25. JE TO HLAVNĚ NESKUTEČNÁ HANBA CELÉ NAŠÍ SOUČASNÉ VLÁDY!

  Ti grázlové už měli být dávno v separaci s uplatněním našich, doufám ještě snad platných českých zákonů - i přes odpor papalášů z Nato a spol.
  Kdo tvrdí, že naše svoboda spočívá opět v tom, že našim jediným spojencem a přítelam musí být dnes výhradně USA, přičemž s Ruskem a Čínou nesmíme jednat, ten tím sám hlásá nesvobodu a totalitu.
  ČR bude jednat a obchodovat přeci s tím, s kým se nám obchodovat vyplatí a ne s tím, o kom rozhodnou zase nějací noví soudruzi z nějakých zasraných baráků.

  OdpovědětSmazat
 26. Přisluhovači nové totality začínají mít tváře i jména.

  OdpovědětSmazat
 27. Joo..., poučení historie teprve přijde ..
  Když v r. 1962 revizionisté historie zničili pomník Velkého generalissima Stalina, tak pokračovali až k "Pražskému jaru" a dodnes kňučí jak je prašivé psy (Goldstuckerovu partu) Rusové spráskali v r. 1968 ..
  Dnes jejich dědicové a pohrobci (Tigridova parta po r.1989) zničili pomník maršála Koněva, mají se na co těšit ..

  OdpovědětSmazat
 28. Doba již nazrává, naše vládo!

  OdpovědětSmazat
 29. Mohl by mi prosím nějaký zarytý odpůrce všeho ruského/pokud se zde vyskytuje/ vysvětlit následující :
  Jak se přihodilo, že v roce 1989 tedy 44 let poté co Němci rozpoutali nejhorší tragedii v dějinách a v jejich plánech byla likvidace českého untermenche jsme jim vlezli do análního otvoru, a co jsme si to sme si.... a v roce 2020 tedy 52 let poté co si sem sověti dosadili v roce 1968 svoje poslušné když nás před tím vyhlazením v roce 45 zachránili se najdou omezenci kteří jsou ochotni ten rok 68 neustále omílat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17. května 2020 11:13
   Viděls katalog nějakého (západo)německého obchodního domu? A viděls katalog nějakého ruského (sovětského) obchodního domu? Tak to je odpověď.

   Smazat
  2. Nejsem odpůrce všeho ruského, ale odpovím. '68 se neustále opakuje proto, že se dvacet let tvrdilo něco jiného a jednalo se přitom o sprostou okupaci.

   Smazat
  3. Proč pletete Rusko s rokem 1968? Okupoval nás SSSR a ne Rusko. Jen primitiv nebo člověk se zlými úmysly mezi to dává rovnítko!

   Smazat
  4. 13:18 Okupaci? A ještě k tomu sprostou? To snad mluvíte například o okupaci Panamy USA v roce 1989 až 1990. Dosazení své loutkové vlády a cca 3000 mrtvých.

   Jinak za to, co prováděli naši legionáři na území Ruska, tj. znásilňování a zabíjení civilistů, se nám tu celkem nic nedělo.

   "To ale neznamená, že by se Čechoslováci excesů nedopouštěli. Například legionář Jan Dvořák vzpomíná v nedávno vydaných pamětech s názvem Jak vzniklo Československo, že jeho spolubojovníci unesli na jakési sibiřské stanici ženu, zatáhli ji do vagónu, za jízdy hromadně znásilnili a pak vyčerpané tělo vyhodili do sněhu napospas vlkům. A nešlo zdaleka o jediný incident. Zvlášť špatnou pověst měl třeba jezdecký pluk Jana Jiskry z Brandýsa, který proti místním postupoval někdy nevybíravými metodami včetně vraždění civilistů."

   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/proc-rusove-nemaji-radi-ceske-legionare/r~0fe5fd28cc6511e8b295ac1f6b220ee8/

   A to beru jen z toho, co si dovolí naše bakalovská média tak nějak bočkem zveřejnit.

   Osmašedesátý je prostě mýtus, vyfutrovaný propagandou až ke svému postupnému demaskování. Přestaňte z roku 1968 dělat nejhorší tragédií v našich dějinách. Ve srovnání s tím, co se dělo v tu dobu jinde, celkem o nic nešlo a ve srovnání s jinými etapami našeho vývoje už vůbec o nic. Německá okupace a vláda starého Procházky byly x násobně horšími záležitostmi, při nichž jsme byli proti své vůli a bez jakéhokoli svého přispění zavlečeni do dvou nejhorších válek v historii.

   Smazat
  5. 13.18, 13.21 Nebyla to okupace, ta má jinou formu (je to vláda dobyvatele nad dobytým územím)..
   Američané by to nazvali operací na obnovu demokracie, Sověti to nazývali operací na obnovu socialismu ..
   A ten sověty obnovený náš socialismus byl lepší než třeba v té době američany obnovovaná demokracie ve Vietnamu ..

   Smazat
  6. 13:21 proč mi sakra nadáváte do primitivů? Rusko je nástupnickým státem SSSR.

   Smazat
  7. Ale primitive 17:02 - Rusko není SSSR. Jiný stát, jiné zřízení, jiná ideologie, i většina občanů je dost jiná. Chápeš?

   Smazat
  8. 21:05, vy využíváte toho, že redakce blokuje odpovědi na vulgární pitomce, jako jste vy. Rusko se přihlásilo k zodpovědnosti za '68. Stačí ti to, vole?

   Smazat
  9. Milý Primitive 21:28, Rusko jako jediný stát bývalého SSSR se za okupaci z roku 1968 omluvilo. Neomluvili se tehdejší spolupachatelé - Ukrajina, Bělorusko, Pobaltské státy (Litva, Lotyšsko, Estonsko), neomluvily se státy Střední Asie (Kirgizstan, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan), neomluvila se Moldávie... Stačí, vole?!

   Smazat
  10. 21:51, mně je u prdele, jestli se omlouval nějaký Uzbekistán. Co s tím má nějaká Asie? Následníkem SSSR je Rusko a plně se přihlásilo k jeho politické historii. Tak to je, i kdyby ses rozkrájel na nudle.

   Smazat
  11. Ubohý diskutére 1:30, tečou ti trochu nervy, že?!

   Formálně je Rusko následníkem SSSR. Ale na okupaci ČSSR se podílely všechny svazové republiky svými vojáky, a ty republiky se za to neomluvily. Co tě na tom faktu štve?
   Rusko je pokračovatele Ruského Impéria a přihlásilo se k historii Krymu, Ukrajiny včetně Donbasu.
   Tak jsi to chtěl vyjádřit, mudrci?

   Smazat
  12. 13:18 s pojmy zacházíte ledabyle. Po vpádu vojsk, invazi, Varšavské smlouvy do ČSSR nebyl zaveden okupační režim, ale byl upevněn předchozí, komunistický, který znamenal příslušnost k východnímu bloku "Táboru míru a socialismu" zaštítěného velmocenským postavením tehdejšího mnohonárodnostního Sovětského svazu s komunistickým režimem. Dnes jsme součástí "tábora vyspělé demokracie zaštítěného velmocenským postavením USA, namísto Varšavské smpouvy máme NATO a namísto RVHP Evropskou unii. Pokud bysme se hodlali "trhnout", zajisté se nám dostane nějaké té internacionální pomoci. Na rozdíl od Srbů se natolik vzpouzet nejspíš nebudeme, takže na letecké bomby nutně nedojde.

   Smazat
 30. Myslím si, že by nová podoba pomníku se záchodovou mísou i splachovadlem měla zlůstat jak je a naolpak být chráněna a na stěnách podstavce by měl být výrazný nápis: občané Řeporyjí sami sobě z vděčností za vlastní blbost. Možná bych to doplnil ještě lejtou močky v podobě pana starostlivého se stahovadlem, aby si mohli podle gusta sochu pana starosty opláchnout!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:43
   I když nejsem fanda hesla - na hrubý pytel, hrubá záplata - , tak tentokrát souhlasím. Protože moji Řrporyjští mi rozumění. 🚽🐖💭

   Smazat
 31. Pomalu si začínám myslet, že ta zahnědlá sešlost, která odstraňuje pomníky rudoarmějců, kteří nás zachránili před vyhlazením Němci, musí mít dnes ochranku ne pro to, že nějaký diplomat s kufříkem přijel z Ruska do Prahy, ale kvůli dosti předpokládané reakci občanů, kteří kdyby tyto komunální jelita potkali na ulici, tak by je mohli začít i lynčovat.
  Celé to může být jenom komedie, kdy BIS toto nebezpečí logicky vyhodnotila a Respektu byla pak podstrčena informace o onom diplomatu s kufříkem, jehož příjezd se jim k tomu zrovna náramě hodil. Byla by to zároveň i odpověď na to, proč v BIS nebyl nikdo potrestán za únik informací. Logické.

  Jinak jak znám Rusy, varují jenom jednou. To znamená, že pokud se věci neuvedou opět na pravou míru, dost možná že půjdou všechny pomníčky padlých československých legionářů v Rusku na skládky odpadu.

  Být vládou ČR, bral bych to smrtelně vážně!

  Ono přiznat, že se komunální politik bojí vylézt na ulici, protože se bojí svých vlastních občanů - voličů je totiž už pořádná ostuda a neskutečná hanba!

  OdpovědětSmazat
 32. noviczech
  ...český Národe, potřebuješ asi opět pořádně přes držku, když jsi nechal dojít to "hnědé svinstvo" takto daleko!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 33. Je to jednodušší: Goebbelsovština a zase goebbelsovština ve službách Černého domu, hexagonu a Bruselu. Prostě decerebrované orgány musí z povinnosti ke svému pánovi vymyslet nějakou hovadinu, která zhorší vzájemném vztahy mezi národy. Vždyť to je praxe každého dne těch udatných, kteří jako poskoci musí vymýšlet kufříky, ricin a sami vesele a odhodlaně ze zálohy kuciakují! Prostě kapitál k vyvolání válek má po ruce vždy hned několik metod, aby se neopakoval a aby nevypadal větším zločincem, než je.

  OdpovědětSmazat
 34. Alespoň už nikdo nebude pana Koláře hledat a vyptávat se na něj, když se teď někam ztratil. Teď už ví celá republika, kde je. :-))

  OdpovědětSmazat
 35. Nezlobte se na naše politiky, zvolili jsme si je. Příště musíme vybrat kluky, co se neschovávají za sukně a umí víc, než cvrnkat kuličky. To amíci dovedou hrát ragby a rusi šachy.

  OdpovědětSmazat
 36. S každým dnem aniž si to asi většina uvědomuje se posouváme tam, odkud nemusí být návratu. Ta dekedence, morální fekál je už dávno pod možným dnem- Co a kdo za těmi lidmi stojí, že mají takovou moc, takto zesměšňují celý náš národ před světem a jakým odporně primitivním způsobem i pod úrovní Papuy Nové Guinei. Kdy začnou konat instituce na ochranu pořádku a stability. Co chtějí, občanskou válku ?

  OdpovědětSmazat
 37. Městská část Prahy 6 se jmenuje Hajzlové? Docela výstižné, jakou politiku poslední dobou předvádí, a k tomu si postavili i trefný pomník. Klobouk dolů.

  OdpovědětSmazat
 38. Hlavní zádrhel je ve volbách, kdy zdejší geniové vyberou ksicht, co jim utkví z obrazovky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.