Reklama

pátek 29. května 2020

Pozdě, ale přece

Ivan David
29. 5. 2020
Vzpomínáte si na případy sexuálního zneužívání dětí v britských městech? Nejznámější byla asi Rotherham a Rochdale, kde pákistánský gang po desetiletí beztrestně zneužíval a týral děti, převážně dívky ze sociálně slabých rodin. U nás je znám aktivista a „hooligan“ T.R. (celé jméno se neodvážím napsat, abych nečelil blokování), který se do případu zapojil, konkrétně ve městě Huddersfield, a snažil se na něj velmi hlasitě upoutat pozornost. Za což se mu dostalo opakovaného věznění a vymazání ze všech sociálních sítí.Ale těch, kteří při svém vyšetřování narazili na zeď lhostejnosti, mlčení a strachu z nařčení z „rasismu“ bylo víc. Například policejní vyšetřovatelka Maggie Oliverová, která posléze o své snaze chránit dětské oběti za téměř naprostého nezájmu policie i státních zástupců napsala knihu coby osobní zúčtování. V Británii se objevil i seriál BBC „Tři dívky“, který zmíněný skandál také popisuje a který vzbudil značnou pozornost veřejnosti. Maggie Oliverová popisuje ve své knize, jak jí bylo znovu a znovu bráněno ve vyšetřování, musela dokonce opustit své oddělení a přejít na jiné. Když po dlouhých letech a za velkého nasazení sehnala neprůstřelné důkazy, dostalo se jí podle vlastních slov tohoto zhodnocení své práce od jejího nadřízeného: „Maggie, přiznejme si to. Jakým budou tyto děti někdy přínosem pro společnost? Myslím, že měli ta děvčata po narození utopit.“

Proto mě příjemně překvapila zpráva, že britská vláda iniciuje důkladné vyšetření případu. Zřejmě musela přijít ministryně, která má sama migrační původ, aby mohla vyšetřovat beze strachu, že bude nařčena z rasismu. To je paradox úzkostlivé politické korektnosti.

Ministryně vnitra Priti Patelová oznámila v prohlášení na webových stránkách vlády Spojeného království, že ještě tento rok bude zahájeno vyšetřování masového znásilňování dětí ve Velké Británii. Cílem práce, kterou již zadal již její předchůdce, je rozeznat „charakteristické rysy“ násilníků a dopřát obětem spravedlnost. Původ pachatelů by neměl být nadále utajován a bude požadován kontext, ve kterém byly tyto zločiny spáchány.

V lednu letošního roku řekl jeden policejní důstojník novinářům The Times, že policisté úmyslně ignorovali sexuální zneužívání dětí britsko-pákistánským gangem od roku 1980 do roku 2010 z důvodu politické korektnosti. IOPC (Nezávislý úřad pro policejní jednání), veřejný orgán v Anglii a Walesu, který sleduje stížnosti na britskou policii, během svého pětiletého vyšetřování mimo jiné zjistil, že jistý policejní důstojník v Rotherhamu řekl otci pohřešované dívky, že „město by se rozhořelo v plamenech “, kdyby se veřejně vědělo, že pachateli jsou muži „ asijského původu “.
Ministryně vnitra Priti Patelová také prohlásila: „Oběti těchto nechutných gangů mi řekly, že je stát ve jménu politické korektnosti opustil. To, co se těmto dětem stalo, zůstává jedním z největších skvrn na svědomí naší země. Je to hanba.“ Patelová je odhodlána zaručit obětem spravedlnost a zajistit, aby „se něco podobného se už nikdy nemohlo stát“.

Vládní tisková zpráva dále uvádí, že ministerstvo vnitra podporuje a „naléhá na zlepšení policejních postupů, pokud jde o sexuální zneužívání dětí“. Na „Hidden Harms Summitu“, internetové konferenci vlády, orgánů činných v trestním řízení a charitativních organizací, která se konala 21. května, byly vyvinuty společné strategie „na ochranu zranitelných osob během karantény, včetně dětí ohrožených zneužíváním“.
V září 2019 vláda oznámila dalších 30 milionů liber šterlinků „, aby pomohla vystopovat nejhorší pachatele a chránit děti“.
Podotýkám, že dětem, zneužívaným a týraným po desetiletí, to nemůže vynahradit hrůzy, které se mohly včas zarazit, kdyby britští policisté a politici nebyli zbabělí. Snad to pomůže alespoň do budoucnosti.

31 komentářů :

 1. Ono toho bude více v Anglii a bývají do toho zapletené „elity"je dobře že s tím něco dělají.

  OdpovědětVymazat
 2. V dnešní korektní společnosti, kdy se preferují práva menšin, není tento článek útokem na komunity pedofilů, kterým je nejen upíráno právo na svobodnou volbu, ale dokonce jsou kriminalizováni? Vždyť pohleďme na Slovensko, kde se pedofilů otevřeně zastává renomovaný liberální deník SME. Dle jeho redaktorů mají taktéž pedofilové svá práva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiste! Kazdy ma pravo na bezplatnou lekarskou peci, pod kterou leceni skutecnych pedofilu spada, zakotvenu v ustave. Problem je ale v tom, ze ruzne sexualni aktivity s detmi, jsou v dnesni "liberalni" spolecnosti povazovany za life-style mocnych, a nejedna se o nic jineho nez o dokazovani-si spolecenskeho postaveni. Spousta deti se take stava obeti ruznych ritualu. Proto nabadam k jiste stridnosti v pouzivani slova "pedofil(ie)". Skutecnych pedofilu (s diagnostikovanou poruchou) bude mezi nimi jiste poskrovnu.
   Vzdyt skutecny pedofil ma ty deti rad ;-)

   Vymazat
 3. Konec neziskovek v Česku? Kvůli koronavirové krizi budou mít problém dál zajistit služby

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020052812002201-konec-neziskovek-v-cesku-kvuli-koronavirove-krizi-budou-mit-problem-dal-zajistit-sluzby/

  OdpovědětVymazat
 4. Jenom další zločiny kapitalizmu !

  OdpovědětVymazat
 5. Západní kultura a životní styl je obdivuhodný, 30 let ignorují zneužívání dětí asiaty a teď to rozjedou, protože ministryně není původem Angličanka a nemusí se bát, že bude obviněna z rasismu. Velká gratulace, přesně takhle by neměl vypadat právní stát, natož kolébka demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to uz nejakych 10-12 rokov, ked isty britsky predseda vlady (?) vahal so zapojenim sa do nejakej vojenskej kampane a ktosi na neho vytiahol ako za mladi pri nejakom rituali elit pchal svojho vtaka do prasacej tlamy. A cuduj sa svete... V mediach ziadne pohorsovanie, volanie po odstupeni. Nic. Iba jeden anglicky imam povedal: O 20-30 rokov nas budete prosit, aby sme vam tu urobili poriadok

   Vymazat
 6. Demonstrace za George Floyda

  USA: Malá ukázka toho, jak se v Minneapolis po zabití George Floyda (viz video níže) demonstruje proti policejnímu rasismu. Za vše podle všeho může obchodní řetězec Target.

  https://navratdoreality.cz/demonstrace-za-george-floyda-10932.html

  OdpovědětVymazat
 7. K čertu s celou pošahanou korektnosti. Za zločin patří trest. Policie, která ví o zločinu, nevyšetří ho, a obětí nepomůže navíc, ještě zlu ustupuje je k ničemu. Zrušit ji, policisté postavit před soud. To by bylo logické, nebýt té pitomé korektnosti. Co je to za idiotský systém, kde má větší právo a shovívavost zločinec než oběť. Právo dostává na frak. Spravedlnosti se postižený nedočká a vztek ve společnosti roste. Tahle cesta vede jenom do pekla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitalizmus je založený na zločinu - parazitizmu a tím nemorální, tak jakou chcete spravedlnost a morálku. Když ještě na ten systém utvoříte zákony, máte smrtící kokteil. Jakmile jej začnete považovat za normální, stáváte se spoluautorem a zločincem.

   Vymazat
 8. Královna ještěrka pod domácím vězením, jak se klouzá pryč od veřejného oka, „neurčitě“? !! Pondělí 11. května 2020 14:03
  https://beforeitsnews.com/alternative/2020/05/queen-lizard-under-house-arrest-as-she-slithers-away-from-the-public-eye-3722567.html

  OdpovědětVymazat
 9. Je třeba vítat každou aktivitu v tomto směru. Ale vymýcení těchto zločinů, bude velmi, velmi obtížné. Je to totiž již součástí anglosaské kultury. A liberalismus, ve kterém se nikdo nezajímá, jak se kdo dostal k penězům a kde lze za peníze pořídit cokoliv, těmto anglosaským tradicím přeje. Bude třeba nějakého Herakla, aby byl vyčištěn tento Augiášův chlév. P.K.

  OdpovědětVymazat
 10. Nazývat evidentní rasovou nerovnoprávnost, připosranost a pokrytectví "politickou korektnostní", je opravdu politicko korektní.
  Fuj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ne abyste tvrdil, že Chrt Barzoj je nevhodný k norování na lišku, že Jezevčík by byl jako účastník dostihů Greyhoundů směšný, nebo že srdnatá Čivava je jako policejní pes obranář nemyslitelná. BYL BY TO OBYČEJNÝ TRESTUHODNÝ RASISMUS! NEEXISTUJÍ PSÍ RASY, EXISTUJÍ POUZE PSI!
   V příštím anglickém derby prý na jednu a půl míli s anglickými plnokrevníky poběží i několik tříletých shetlandských pony... za rovnost ras a příležitostí... PROTI RASISMU, EXTRÉMISMU A FAŠISMU.

   Popírání rozdílů mezi rasami - vyvíjejícími se podle různých podmínek a kritérií... JE POLITICKY KOREKTNÍ! Ale kdyby blbost kvetla, byla by politická korektnost nejnádhernější botanickou zahradou.

   Vymazat
  2. Ale příklad 16:545 je čistě rasistický a jako argument proti "korektním" je k ničemu. Bohužel. Lidé nejsou ani koně, ani psi.

   Vymazat
  3. Jo zvířata jsou šlechtěni a lidé degenerováni.

   Vymazat
  4. 18.11 Ano, pane Dvořáku lidé nejsou koně, ani psi... chovají se k sobě hůř než koně a psi, a mezi rasami či plemeny koní, psů i lidí se rodí plodné potomstvo nesoucí znaky obou rodičů - kříženci. Ale rasy jsou geneticky danou skutečností a rozdíly mezi nimi jsou objektivně dané... podle přírodních priorit, v nichž se předkové různých ras od nepaměti vyvíjeli, prosperovali, nebo naopak selhávali. A lidský rozum začal přírodě do přirozeného výběru již v prehistorické době zasahovat. Co jsou sňatky z rozumu? Co jsou dynastické sňatky až do doby nepřehlédnutelných degenerativních důsledků inbreedingu... takže: VLÁDNOUCÍ panovnické rody, světe div se, najednou do svého staletého, přísně střeženého vzájemně panovnického dynastického "chovu", pouštějí geneticky vzdálené NEUROZENÉ, ale bez dědičných chorob/defektů... aby přežily.

   Za rasistické texty můžeme považovat buď výše uvedenou pravdu, nebo naopak ODVĚKÝ RASISMUS (NÁBOŽENSKY či jinak ZDŮVODŇOVANÝ) povyšující svoji rasu, plemeno, národ nad ostatní určující je, a pouze je, k vládě nad ostatními národy celého světa... a je tím praedestinující, v rámci přirozené divergence k pouhému slouhovství/otročení (SAMO)VYVOLENÝM... Ne že to oni rasisticky chtějí legálně parazitovat/zotročovat a exploatovat odlišné/lišící se od jejich KOHESNÍ SKUPINY, ne ze své zlé vůle, Z VLASTNÍHO RASISMU, ALE Z VŮLE (zvůle?) jejich Boha... nebo PROZŘETELNOSTI Zdůvodňovat RASISMUS BOŽÍ VŮLÍ, TEDY JEJ ZNEPOCHYBNIT... ale i monopolizovat si rozhodování co je a co není rasismem... smekám štrajml!

   Vymazat
  5. Moc vám nerozumím. Co jste chtěl vyjádřit. Že diskuzní příspěvek 16:54 nebyl rasistický? Ale byl, byl...!

   Vymazat
  6. Pane doktore 22.27, omlouvám se. Prostě na plnou vyřídilku.
   Článek o železnici je a musí být "železničářský", ledaže by byl dopravně korektní a předstíral, že mezi železnou drahou, soumarskou stezkou a dálnicí není rozdílu - že jsou jedním a týmž, komunikacemi... a těmi nepochybně všechny jsou, ovšem s mnoha "vrozenými" odlišnostmi.
   Píše-li se o rasách/plemenech nutně píšete "rasisticky" - víte-li o čem píšete. Ale SKUTEČNĚ RASISTICKY pouze v případech, kdy o se rasách píše NEOBJEKTIVNĚ - TŘEBA Z POZICE A PRIORNÍ, NEZPOCHYBNITELNÉ, UNIVERZÁLNÍ NADŘAZENOSTI TÉ SVÉ RASY - třeba díky volbě soukromého Boha (Rabín Sidon kdysi dávno, z autority Zemského Rabína v Roš Chodeš napsal, že Gójim se mají modlit KE SVÝM Bohům... přitom věří/"vědí", že Bůh je přeci jenom JEDEN...), nebo nějaké "PROZŘETELNOSTI" které měl plná ústa Adolf když definoval a priorní nadřazenost Němců nad všemi ostatními, nebo třeba Ježíše Krista jako belgický král, když dal sekat černým v Belgickém Kongu pravice, včetně dětí, když na něho nechtěli zadarmo (za mši) pracovat.
   Ale objektivně napsat, že jako mazlík se do dětské postýlky lépe hodí čivava nebo bišonek, než pejsek zvící telete, zatímco na vartu proti lvům moudrý člověk najme Rhodéskýho ridgebacka... je rasistické, vyzdvihující jedinečná specifika a vlastnosti jednotlivých ras - a takové rasy stvořila dílem příroda, u zvířat i člověk - chovatel... A ANO, K TAKOVÉMU RASISMU SE HLÁSÍM, POZITIVNĚ. A pokud se to někomu nehodí do krámu, ať nejprve se svojí shatlandskou pony vyhraje v Chuchli Jarní cenu klisen a pak s ní i s hřebečkem (tříletí samozřejmě) vyhraje proti anglickým plnokrevníkům Derby... já si pak protřu zrak a pokorně se omluvím za skutečnost, ŽE RASY BYLY, JSOU, BUDOU - A ODLIŠUJÍ SE NĚKTERÝMI SPECIFICKÝMI ASPEKTY A VÝLUČNÝMI VLASTNOSTMI... což nevidí nechytří a nechtějí vidět ti největší skrytí rasisté, lehce se živící, jak jinak, než bojem proti rasismu. Chovatelé dnes geneticky rasy kříží, aby získali vhodnější UŽITKOVÁ PLEMENA - RASY pro panskou rasu. Jedno jakých biologických organismů.

   Vymazat
  7. 9:15 pane, jste-li zastánce vlivu rasy na mentalitu, potom se musím za svou bílou rasu světu omluvit, protože žlutá rasa si váží rodin a starců víc, než moje. Arabové neznají pojem úrok z půjčky a neslouží zlatému teleti, jako my. Omlouvám se černé rase, protože jsme na ní spáchali a pácháme zločiny. Byli jsme to my, kdo vyvraždil původní obyvatele celých kontinentů. My jsme zodpovědní za drancování přírody. Naše rasa dala světu Hitlera a Mengeleho a použila atomovou zbraň. Tak, aby bylo jasno, když si budeme hrát na rasy, tak to asi nevyhrajeme.

   Vymazat
  8. Pane 15.17, omluvte se za sebe, za své, tedy za ty, kteří vám k tomu dali či dají mandát. Lichvu a úrok nevynalezli Evropané. Do Evropy je přinesli levantinští, arabští, afričtí, i vyvolení otrokáři, kupci a penezoměnci.
   Muslimům to zatrhl obchodník Muhammad, kéž mu dá Alláh mír, protože lichva kazila obchod, ničila a ničí lidi.
   Jsem rád, že potvrzujete, i s panem doktorem, že MEZI RASAMI JSOU ROZDÍLY... Vy se hlásíte ke které koloniální velmoci, když se omlouváte za koloniální mocnosti bílé... co Japonské, Korejské, Čínské Mongolské... nebo Tatarské například? Egyptské výboje, nebílé výboje, ale výboje? Nezapomněl jste se omluvit Hunům, Avarům, A HLAVNĚ, NEZAPOMNĚL JSTE JIM VŠEM PŘESTAT UBLIŽOVAT, KDYŽ TOHO ZA SEBE TAK LITUJETE... zvláštní je, že nikdo z nás, ani z našich předků, se vámi oplakávanému koloniálnímu řádění ani nepřiblížili... ale vědí to PENĚZOMĚNCI, kteří koloniální aktivity financovali, iniciovali je a na praktikách vydělávali... Vybudovali na ziscích světové finanční iumpérium... Omlouváte se za ně? Dali vám k tomu mandát? Vydávají se milenia za úspěšné našince... Připomínáte mi Havla když se poníženě omlouval Němcům...

   Vymazat
 11. Státy ,,za ostnatým drátem" ,blahé paměti, pro nás nesmí být vzorem, ale odstrašujícím příkladem.

  OdpovědětVymazat
 12. Oni všichni ti sexuální perverzisté jsou totiž natolik finančně zajištěni, že pro ně není problém si koupit vše - včetně práva a spravedlnosti. Ale to je běžný jev i v dalších disciplínách zločinu a je to integrální součást diktatury kapitálu. Kdyby to nebylo, kapitál zhyne. I teroristické války jsou jeho krmnou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přepych v mnoha případech vede k perverzitě a jiným zvrhlostem. Když nevíte co by najdete to v OBI.

   Vymazat
 13. noviczech
  ...pane David, nevěřím a ani vy tomu moc nevěřte, že se něco změní, v Německu libanonská rodina s deseti dětmi nikdy nepracovala, (jen jeden syn krátce pracoval), brali 11 000,- euro měsíčně podporu až když docházely státu finance tak se to řešilo před soudem. A to byli vlastníky bordelů a luxusních aut. V Československu, za režimu, by bylo během týdne s nima vše vyřízeno. Tento politický systém křičí a nic se neděje, levá ruka neví co dělá ruka pravá, nebo to spíš nechce vědět. Nakonec to vidíte už i v naší zemi, pár magorů, co měli už dávno sedět za oknem s mřížemi a ...?!, spíme, máme oči co nevidí, máme uši co neslyší. Tak určitě dopadne i tato paní v Anglii! Je to nemocná doba, mají KORONU, ALE V MOZKU!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Na tento případ je potřeba stále upozorňovat a je dobře, že se to řeší aspoň pozdě, ale v jedné věci se ministryně vnitra Patelová a také Ivan David velmi mýlí.

  Podstatou toho případu NENÍ POLITICKÁ KOREKTNOST!!

  Představa že během 30 let se všichni vyšetřovatelé, policajti, žalobci atd podělávali jen z politické korektnosti a ještě od roku 1980, je nevěrohodná a naivní. Hlavní důvody, proč se to zametalo pod koberec, jsou jiné:

  1. tvrdá korupce ze strany toho gangu hlavně na místní úrovni, aby se policie dívala stranou. Bez nějaké korupce by jim to nemohlo procházet tak dlouho.

  2. britský "národní" rasismus a arogance vůči sociálně slabým. To je doloženo tím citátem, který je uveden v článku - na poměrně vysokých pozicich v policii nebo soudech sedí arogantní rasističtí britští šmejdi, kteří bagatelizují cokoliv, co se děje v sociálně slabých rodinách nebo komunitách. Podle nich ti lidé jsou bezvýznamní, furt mají problémy a povýšení z toho nekouká, tak co by se pro ně namáhali... mají to na háku a nechtějí dělat svou práci. Toto není politická korektnost, to je britská arogance bílých límečků.
  S podobou arogancí jsou schopny britské soudy vraždit děti britských rodičů - to se také stalo, to není můj výmysl, jelikož by mě ani nenapadlo, že to je možné, dokud jsem šokovaně nezjistil, čeho jsou britské "soudy" schopné.

  3. politická ochrana a střet zájmů ze strany islámských politiků a boháčů. Komu si myslíte, že ten gang dodával děcka? No jistěže jejich klienti byli také bohatí muslimové a podle mě i muslimští politici. A když mohou mít muslima jako starostu Londýna nebo jiných měst, jaký je tam asi tlak, aby se zločiny muslimů nevyšetřovaly? Ti, co v tom byli zapleteni, je chránili seshora!

  Samozřejmě že to způsobila i všeobecná politická korektnost, ale toto jsou podle mě tři hlavní důvody toho svinstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:43
   Částečně s vámi souhlasím, po osobních zkušenostech z delšího pobytu v UK musím přiznat, že můj prvotní a naivní obdiv k Hrdému Albionu poněkud zreálněl. Pochopil jsem rezervovaný vztah k cizincům z kontinentů, který není délkou pobytu omezen, dědí se i generačně. Jsou prostě jiní i mezi sebou nepředvádějí žádnou vřelost, zato jsem tehdy obdivoval jejich korektnost. Nenarazil jsem na projev segregace i když faktem bylo, že zaměstnanci metra měli tmavší pleť. Nové století změnilo i novou generaci Britů, chápu jejich odchod z EU, ale vidím signály přímo nebritské. Při povodni před pár lety byl v BBC šot, jak mladíci rozváželi pytle s pískem a u malého domečku chtěli od jedné šedivé starší lady za 1 pytlík 2£. Dnes opět v BBC vidím jak vrcholný politik Cummings "Broke the rules" a divím se, že mu to projde. To, že je kamarád premiéra je snad ještě horší. Tak už i ten Albion kleknul. Za malé svinstvo se vždy připojí další obvykle větší.

   Vymazat
  2. Při sledování výuvoje UK
   není překvapením smrtnost v současně pandemii. Možná i spojení mezi člena královské rodiny a profláknutým Epsteinem. Je mi líto královny, že musí zažít tento sestup. Vždyť i ten poloturek Boris není zrovna výhra.

   Vymazat
 15. Kapitalismus selhal na všech úrovních v USA i celé Evropě. DOBA TEMNA ale končí.
  Marného okénko speciál 26.Q5.2Q2Q. Stručně, jasně, výstižně. Neuvěřitelná data celosvětového dění přímo od pramene.
  https://tadesco.org/marneho-okenko-special-26-q5-2q2q-strucne-jasne-vystizne-neuveritelna-data-celosvetoveho-deni-primo-od-pramene/

  OdpovědětVymazat
 16. Jako otec, bych to asi vyřešil po svém,bylo by to jediné řešení, když policie nekoná a zavírá oči.
  Velice by mě zajímalo, jak funguje naše policie v Praze, jestliže mě oslovují muži, kteří nejsou určitě češi, k návštěvám pochybných podniků.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.