Reklama

pátek 15. května 2020

Pravda v USA requiescat in pace (nechť odpočívá v pokoji)


Paul Craig Roberts
15. 5. 2020    paulcraigroberts
Ve „svobodné a demokratické“ Americe existuje pouze pravda oficiální – čili lež. Osoba, která řekne pravdu, je okamžitě odstavena na vedlejší kolej jako „konspirační teoretik“, „ruský agent“, „rasista“, „antisemita“ nebo kdosi podobný – a to s úmyslem diskreditovat jak jeho samotného, tak i to, co říká. Např., když jsem řekl, že Russigate je výmysl a podfuk, což se později plně potvrdilo, objevila se okamžitě po mém výroku má webová stránka na anonymním webu „PropOrNot“ a pravděpodobně výtvoru to CIA či NATO, a to na jeho seznamu 200 „ruských agentů (hlupáků)“. A Washington Post, který je už dlouho pokládán za hájemství CIA, tento seznam následně zveřejnil, jako kdyby šlo o čirou pravdu. Samozřejmě s cílem očernit všechny ty z nás, kteří oficiální výmysly a podfuky odhalují.

Protože jsem zveřejnil závěry vědců, architektů a inženýrů o 11. září 2001, stal jsem se „konspiračním teoretikem“. Řečeno jinak: jste-li disentem, čili osobou s jiným názorem, než je názor oficiální, anebo i když o tomto jiném názoru pouze informujete, nejste ani vy ani vaše informace, jakkoli reálně by se jevila, tolerováni. Pravda se stala nepřijatelnou. Před dvěma týdny byl např. široce čtený web Unz Review vyřazen z Facebooku, a to s odůvodněním, že jeho obsah je v rozporu s názorem oficiálním. A totéž se přihodilo webu Southfront. Čímž Facebook, aby ochránil oficiální vysvětlení, nastoluje fašistickou cenzuru. A presstitutky a univerzity činí totéž. V Americe ztratila pravda zkrátka svoji cenu.

Zpolitizovanou se stává dokonce i hrozba našemu zdraví nejaktuálnější, jíž je onemocnění koronavirem. Jeden by měl za to, že bude existovat zájem o přesné informace všech léčebných postupů, nabízejících naději na jeho vyléčení. Ale to vůbec nepřipadá v úvahu. Jestliže jste demokrat, toužíte po tom, aby ekonomika země zažila díky viru to nejhorší, což dopomůže k porážce Trumpa v nadcházejících volbách. A jestliže jste republikán, chcete, aby se ekonomika spolu se zánikem viru vzpamatovala přesně v tom okamžiku, kdy by to Trumpovy naděje na znovuzvolení prezidentem mohlo co nejvíce posílit. Namísto čehož by se pozornost měla upínat na přípravu takového úspěšného hospodářského zotavení, které se udrží, a neskončí v nové vlně koronavirového útoku, jak se to stalo v Číně.

Jestliže jste profesionál sdružení farmaceutických firem Big Pharma, NIH, CDC či výzkumným pracovníkem závislým na grantech z těchto zdrojů, budete toužit po očkovací látce (vakcíně) proti koronaviru, nikoli tedy po léku, který by nemoc z něj léčil. Což v sobě samozřejmě zahrnuje dlouhé čekání za předpokladu, že nějaká efektivní a bezpečná očkovací látka je vůbec v dohledu. Hydroxychlorochin (HCQ), zinek a nitrožilně podávaný vitamín C prokázaly v potírání nemoci z koronaviru svou účinnost, ale byly Big Pharmou a jejími přisluhovači zle pomluveny a zostuzeny. Jinými slovy: agenda profitu zvítězila nad agendou zdraví a záchrany životů. Existují dokonce informace o tom, že facebook cenzuruje ty zprávy o Covidu-19, které nepodporují linii, kterou ve věci koronaviru zaujal dr. Fauci z NIH (National Insitutes of Health).

The FDA (U.S.Food and Drug Administration), vyhlazuje cestu americkému léku remdesivir s poukazem na to, že hydroxychlorochin, třebaže už po desítky let bezpečně používán proti malárii, může vyvolávat srdeční infarkty. Je to zkrátka všechno o penězích. Big Pharma přijde o své výdělky a Dr. Fah o své patenty, jestliže k léčbě koronaviru bude přizván i HCQ, zinek a vitamín C.

Závod o to, kdo první uspěje s výrobou vakcíny proti koronaviru se nalézá v plném běhu, protože jde o peníze za její patent. Namísto toho by však úsilí mělo spíš směřovat k testování a zdokolalování toho, co se jeví být lékem proti progresi viru. Jestliže se totiž vývoj vakcíny uspěchá, může to znamenat stejné nebezpečí pro zdraví lidí, jako dnešní virus.

Covid 19 se stal velkým byznisem dnešní doby pro farmaceutické korporace, pro korupčnické právníky, pro poskytovatele pracovní síly, kteří nyní budou urychleně najímat pracovníky propuštěné v důsledku situace po koronaviru, a budou jim nabízet nižší mzdy než těm, kteří si svá místa udrželi. Zkrátka mnohému zájmu doba pokoronavirová poslouží - s výjimkou zájmu veřejnosti.

Vybral a přeložil Lubomír Man

30 komentářů :

 1. FBI zabranuje podani infizi vitaminu C jako terapie. WHO a Fauci zabranuji podavani Plaqenilu. Prosazuji vakcinu, Redemsivir, kterou nikdo ve slepem testu nevyzkousel! Nenechte se ockovat, je to kokteil o jehoz slozeni nikdo nic nevi. Nesmime pripustit, aby ockovani bylo povinne. Musime jit do ulici zatrast sraci ve vlade.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do ulic v čele s Minářem? Souhlasím, já NWO na očkování kašlu, ale tahle vláda nic podobného neprosazuje.

   Smazat
  2. Jestli má tento stát spasit Minář, tak to neberu.

   Smazat
  3. Zatím to neprosazuje na seznamu psali jak prý Češi nenávidí peníze plán NWO jede furt. A ten zmetek minář je slouha Českých slouhů NWO z demožumpy a pyjátů.

   Smazat
 2. Pan Roberts ma pravdu, ze big pharma nebude mit radost z latek jako hydroxychloroquinine ale to neni dukaz ze tato substance ma nejaky ucinek na covid-19.

  OdpovědětSmazat
 3. Ve „svobodné a demokratické“ Americe existuje pouze pravda oficiální – čili lež.OK tak je to v celém světě.CABALA sice už padla. Dosud má stále vše prostřednictvím placených lidí pod kontrolou. ALE věci se pomalu začínají měnit....
  Je to gigantická a giganticky zodpovědná práce. Představte si, že se tihle dva lidé /Trump a Putin/ postavili obrovské zločinecké společnosti a velkou rychlostí se jí snaží likvidovat. Snaží se lidstvo osvobodit ze zotročení!!!!!

  více - https://tadesco.org/marneho-okenko-13-05-2q2q-boure-se-neda-zastavit/

  OdpovědětSmazat
 4. a vite jaky je rozdil mezi konspiracni teorii a "pravdou"-nekolik let, mesicu, tydnu, nekdy i dnu!!!

  OdpovědětSmazat
 5. To je výborné, alespoň v něčem jsme Ušáky dohnali a možná i předehnali, protože i u nás existuje pravda oficiální-čili lež s těmi doprovodnými jevy. To je krásný posun za 30. let demokracie a svobody, za starých časů se sice jenom pravda nepsala, ale teď jsme i ty komouše předstihli. V současnosti se lže jako o závod a ti jenom s hubou otevřenou zírají na ten posun. Kdepak pokrok nezastavíš.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:28. "Komouše" jsme nepřestihli až teď. Ti byli předstižení hned v r. 1989...Teď už se jen nabírá čím dále větší náskok.

   Smazat
  2. Stručně a výstižně charakterizoval euroatlantické demokratické společenství Mike Pompeo, ministr zahraničí USA a to v době šéfování CIA: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe). Řekl bych, že tím plně popsal základní demokratické euroatlantické hodnoty.

   Smazat
 6. To jsme bohužel opět opsali.Kdyz opisujeme nemohli bychom něco rozumného, alespoň někdy

  OdpovědětSmazat
 7. No ještě něco nového, podívejte se na AC24.cz Dr. Cowen na jeho video s titulky-Historie se opakuje..., tak nějak je to až k neuvěření jak s námi zametaj už více než 100 let. Ovšem když si připomenu slova Churchilla, říkal něco v tom smyslu,"že až se lidé dozvědí pravdu nebude tu nikdo kdo by se nezbláznil" Pročpak to asi říkal? Z dlouhé chvíle, nebo ze srandy taky určitě ne. To video už snad otevře oči i naprostým ignorantům, jestli ne tak pánbůh s nimi a zlé pryč.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Na co nakupuje ČR vrtulníky?
  No přeci US firma musí něco dělat, nemá žádnou zakázku.
  Zbrojit se musí, i kdyby na chleba nebylo. Opět obdoba vlády Topolánka?
  Uvidíme …..

  OdpovědětSmazat
 9. James Jeffrey, americký zvláštní vyslanec pro Sýrii a porážející islámský stát, udělal docela upřímné přiznání, jak vidí svoji práci a práci amerických vojáků: vytvořit nový Vietnam nebo Afghánistán pro Moskvu. https://www.rt.com/news/488491-us-syria-russia-quagmire/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:48 hm zvláštní vyslanec, snad ne ze zvláštní školy. Rusko není padlé na hlavu aby jednu chybu (Afghanistán) opakovalo znovu, na ty stejný hrábě si neustále šlapou Ušáci. Tak nějak jsou možná kapku masochisticky založení a asi se jim to tak nějak líbí.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 10. Takže jedno víme určitě. Už nebude žádné nové nečekané nezávislé Watergate, protože investigativní novinář buď drží hubu a pak je "obyčejným" novinářem a nebo mu nic nikde "internet" nezveřejní ...

  OdpovědětSmazat
 11. USA jsme v této oblasti téměř dohnali. Dokonce si troufám tvrdit, že jsou mezi námi mnozí, kteří se snaží Amíky v tomhle předehnat. Stačí si uvědomit, že "nevzdělaní důchodci" se na sítích "ruskému agentu s ricinem" oprávněně vysmívali od samého zveřejnění této "informace", zatímco mainstream a samozvaná "elita" tuto zpravodajskou hru spolkla i s navijákem. Pak se tedy vraťme k otázce, kdo je tady blb a komu by mělo být odebráno volební právo...

  OdpovědětSmazat
 12. Nové info ze Světové zdravotnické organizace (WHO): Ředitel WHO informoval, že podle nových zjištění se nový koronavirus u nemocných s Covidem nachází i ve vypouštěných plynech. WHO proto doporučuje nosit dvě roušky: na ústa a noc (náhubek) a na prde.i (náprdelník). Ochrana proti novému koronaviru tak bude dvojnásobná. Ministr vnitra Hamáček na dotaz sdělil, že návrh opatření má již vláda na stole. Naproti tomu CNN uvedla, že Trump na WHO pr.í, což je jedna z příčin velkého počtu nakažených v USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20.32 Proboha, kdo vás vládě udal, že máte holou (_!_) a provokativně jí provokujete i mimo "Pochod hrdosti"? Ale ten by zase s povinně zakrytými (_!_) mohl vyvolávat menší pohoršení SLUŠNÉ VĚTŠINY POPULACE... ale pokutování provinivších se by bylo zneužito jako důkaz diskriminace menšin.

   Zato pohyb bez roušky lidí s pokročilou plicní nedostatečností (více diagnos), které rouška DUSÍ, není amnestován. Nejsou autisté ani jinak postižení... jenom nevyléčitelně nemocní a na ty (na nás!) se kašle, protože je nelze výnosně zneužívat k neziskovému obohacování jako geneticky "specificky odlišné".

   Smazat
 13. Kam se hrabe Amerika na nás, bojí se kovidu a my si zatím stačíme blbnout s pomníky a obdivovat neotřelé a bojové výstupy konšelů. Nás nic nepostraší.

  OdpovědětSmazat
 14. .......nejen v Americe ztratila pravdu svoji cenu.....

  OdpovědětSmazat
 15. Okamura: Postoj BIS ukazuje na to, že obvinění diplomata „s ricinem“ je bakalovsky účelové:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020051511951062-okamura-postoj-bis-ukazuje-na-to-ze-obvineni-diplomata-s-ricinem-je-bakalovsky-ucelove/

  OdpovědětSmazat
 16. Tak jsem se právě dozvěděl, že vlastně bojuji proti komunismu, ať chci nebo nechci, když tvrdím, že Piráti jsou banda idiotů. (zdroj Sputnik).
  Pak:
  Virus znamená - nic se neděje?
  Nic se neděje - bacha vole! Lidi chcípaj jako mouchy!?
  Jsi proti blbosti - dělají z tebe vola.
  jsi vůl - jsi v pořádku. Pitomče.
  Jsi pro levici - ty magore můžeš za všechno kolem sebe!
  Jsi pro pravici - ty levičáku! Podívej se kam jste to dovedli svou humanitou!
  Dneska vychodíš školu - umíš vůbec něco pořádně?
  Když se snažíš hledat odpovědi na své otázky o smyslu věcí - ty pse svinskej konspirologickej!
  Mluvíš pravdu - Ty lháři svinskej!! Táhni do ponožky!
  Prášíš kolem sebe lží jako z pytle mouky - POJĎ MEZI NÁS POLITIKY! A novináře!


  Pokud se nenajde někdo nebo něco, kdo, co nás všechny nepřetáhne pořádně řemenem přes zadek, plně věřím, že až to "oteplování" bude na vrcholu, tak jako "lidstvo" spálíme naráz všechno hořlavé, i ty parchanty, co budou proti, a za zpěvu satanských chorálů začneme důtkami mrskat hladiny oceánů, protože za to sucho může jenom ta mrcha děvka voda sama!!

  A to všechno ve jménu mamonu, ale ne Manon Lescot.

  OdpovědětSmazat
 17. Čím dál tím víc si myslím, že jediná společnost, která může něco změnit je taková, která postaví morálku, poctivost, čestnost a dobrou vůli na první místo.
  Třeba na Vysoké školy a do politiky jen ty, kteří mají také sociální inteligenci spojenou s morálkou. Tečka.
  Minář, Kolář, Hřib, Clintonovi, Merkelovové a jim podobní - nanejvýš zametat ulice! A ztráta občanských práv! Do pátého pokolení a pak prověřování a prověřování "potomků".

  OdpovědětSmazat
 18. Pokud jsem dobře zaznamenal, tak onen bájný hydroxychlorochin se opakovaně zkoušel i u nás. Bez většího účinku.

  OdpovědětSmazat
 19. A tady je to jinak? Rozdil je jen v tom, ze se nepracuje na patentech. Jak si davaji muslimove do jmena sve zeme STAN, demokrate vsech zemi by si meli davat slovo LEZ. Copak Cesi jsou jini, LEZ ovlada vse, jiny nazor se aboslutne nepripousti. Treba PRAHA, Praha matka lzi. za den vyprodukuje vice lzi nez Rude pravo za cely rok. A cela zem je spokojena, protoze lzou a kradou vsichni, o zavod. Vypada tom,ze jedine reseni bude KONEC SVETA. Uz zahynulo mnoho civiliazaci, tahle ma nejvyssi cas. Ne kvuli lharum, ale tem vsem, kteri je podporuji, treba i tim,, ze nejdou k volbam.

  OdpovědětSmazat
 20. Kam až došla ta demokracie....
  https://www.youtube.com/watch?v=DXJtVRRqPzc&feature=share&fbclid=IwAR3sARqrAnW5bBiE5zF6iUAs5OMFQ9gjTLmRvrziw3WBtPaRN2-RbrXELWk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blondýna má velkou PRAVDU. Já se připojím a prohlásím,že toto je skutečný styl takzvané západní demokracie. Dotace = KORUPCE všech poslušných. Kdo se nedá zkorumpovat je odstraněn ...KABALA bojuje o život všemi prostředky - celá staletí. Našli se ODVÁŽNÍ a bojují - světlo PRAVDY ZVÍTĚZÍ !

   Smazat
 21. LEŽ A KORUPCE JE ZÁKLAD ZÁPADNÍ SPOLEČNOSTI !!

  Vždyť celá západní společnost je dnes postavena primárně na lži a bublině od toho odvozených výhod, korupce, lepšího obrazu nebo aspoň "pohlazení ega". Zavedla si k tomu celé aparáty.

  politika = prodávání lží a polopravd voličům k možnosti dostat se do vlády, kde bude realizován většinou jiný program, než se předtím lhalo ve shodě s korporacemi, oligarchy, lobbisty, aby se namastila kapsa

  lobbisté = profesionální lháři prosazující zájmy různcýh spolků a firem, snažící se dostat do přízně důležitých lidí.

  PR firem = lži a polopravdy vylepšující obraz firmy, důsledná cenzura nepohodlných interních informací.

  média = fabrika na lži a cenzuru nepohodlných informací podle toho, komu médium straní a koho chce poplivat. To celé je navíc zakryto mega lží o prosazování demokracie nebo o významu hlídacího psa demokracie - tomuto vylhanému mesiášskému blábolu nemůže konkurovat dokonce ani většina politiků, viz u nás Goebbelsova česká televize.

  neziskovky = totéž co média, dokonce se stejnou mega lží a navíc to ještě dorážejí druhou mega lží, že vlastně pomáhají potřebným, ačkoliv většina neziskovek je politických a často dává drivou většina dotací na platy! Tunelziskovky. Tento segment západní společnosti je snad nejvíc lživý a sebestředný ze všech, i když to samozřejmě nemá moc smysl porovnávat (je horší kupa 50 hoven nebo 55 hoven?).

  část sociální sítě = vybraná sebepropagace a sebechvála, někdy jen přehnaná, někdy selektivní, někdy lživá.

  Ti komunisti byli ale amatéři. Dovoluji si tvrdit, že nikdy v historii neexistoval tak masivní vylhaný, tupý a překrucující svět jako dnešní, s prominutím, "liberální korporátní sračko ráj".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.