Reklama

neděle 10. května 2020

Pražský primátor jako symbol chorobné doby


Lubomír Man
10. 5. 2020
Dojde-li k takové události, že ne ten nejposlednější hlupák v nálevně čtvrté cenové kategorie, ale vysokoškolský vzdělaný člověk a dokonce i jeden z prvních pražských občanů, a to přímo primátor města Prahy vyřkne tak do nebes volající šílenost, že Praha se osvobodila sama a že tudíž nikoho jiného a nic jiného k tomu nepotřebovala, pak jde o událost, kterou není dobré odbýt jen několika kritickými články na internetu a dál si jí už nevšímat.


Proč ne? Protože v té větě se jako svět v kapce vody obráží celá pomatenost a absurdita současného našeho světa. Je to jednotlivost odhalující chorobnost epochy, jíž jsme živými svědky. Epochy, v niž se slov ujímají hlupáci a další hlupáci oněm řečnícím hlupákům naslouchají, a na jejich tvářích nenajdete známky jejich uvědomění si toho, že naslouchají hlupákům. Mají na tvářích klid, který jako by říkal: žijeme v pomatené době, tak jakým jiným projevům než pomateným, máme možnost naslouchat?

A tak mlčí, nechají slabomyslného dopovědět to své a nevolají záchrannou službu, aby si šíleného primátora, preméra či zahraničního ministra odvezla do ústavu. Naopak, řečníkovi za jeho výkon zatleskají, a pak jdou domů, stísnění sice vědomím, že úplně v pořádku tenhle svět, tahle doba a ani tenhle primátor nejsou, ale říkají si proč by zrovna oni měli na ten nepořádek poukazovat? Vždyť přece tohle, co řekl pražský primátor, se zase tak daleko nevymyká z toho, co je dnes slyšet a vidět nejen u nás, ale po celém světě. Cožpak už uvrhli do vězení novináře Kundru z Respektu za jeho krvák o ruském agentovi, který přijel do Prahy s jedem ricinem, určeným na otravu tří pražských lokálních politiků? Cožpak redaktor Moravec, s tváří do maxima vážnou až zachmuřenou nežádal účastníky své proslavené OVM, aby k tomuto zločinu nepronesli svůj nejkritičtější odsudek? Cožpak už vsadili do blázince ty politizující historiky, kteří nám oznamují, že druhá světová válka vůbec, a to ani v nejmenším, nevznikla útokem Německa na Polsko, ale uzavřením paktu Molotov-Ribbentrop? Cožpak se zdravotní bratři v Německu vrhli na Merkelovou, když zvala islamisty do Evropy a vykřikovala: My to zvládnem? Cožpak brali do ústavu britskou premiérku Mayovou do ústavu, když obvinila Rusko z otravy agenta Skripala a jeho dcery jedem novičokem – a dnes nevysloví slabiku údivu nad tím, že se oba, třebaže z údajné otravy vyléčeni, nejspíš už na věčnost ztratili ze světa? Cožpak upozornil někdo z oficiálních lidí na to, že plynový útok, údajně spáchaný syrskou armádou v městě Dú-má, o kterém se s divokým rámusem zmiňovala média od Tokia po New York, se vůbec nestal? Cožpak nějaký oficiální list či televize vyslovily svůj údiv nad tím, jak mohla dvě letadla zbořit 11. září 2001 v New Yorku hned tři mrakodrapy? Nebo jak mohl Bin Ládin po své samotnými Američany oznámené smrti žít ještě dalších deset let, a to jenom proto, aby se na kohosi význačného a bohatého dalo svést vedení saudského komanda, které to zboření údajně zařídilo? Či jak a proč se stalo, že se ze sejfu NASA ztratil jejich originální film o výstupu amerických kosmonautů na půdu měsíce?

Další příklady nepříčetnosti našeho času si už každý doplní sám. A tak zbývá už jen odpovědět na tuto otázku: odkud se tohle světová pomatenost bere, kde či v čem se nalézá její hlavní zdroj a z jakých tajemných pramenů své lži čerpá?

Pokusím se na tu otázku odpovědět. Je to jednoduché. Jde o jev, který vzniká, kdykoli se kdokoli pokouší proměnit lež v pravdu. Je to jako v životě manželském. Víte, jaké nesmysly ze sebe dokáže vyblekotat manžel, přistižený manželkou s cizí ženou tzv. in flagranti?

Že nevíte, či si tu situaci raději ani nepokoušíte představit?

Tak si přečtěte dnešní noviny a poslechněte dnešní televizní zprávy.

I tak hned budete doma.

28 komentářů :

 1. Taky by mě zajímalo, co má v úmyslu /pokud vůbec má čím..?/naše rusofobní fašistická pražská vláda /a státní k tomu buď mlčí nebo i přitaká../..pokud se jenom nesnaží odezírat z očních důlků válečných kreatůr, světového imperialismu.. Franta z Prahy

  OdpovědětSmazat
 2. Nejsou to popletové, nedoukové nebo obyčejní hlupáci. Jsou to odporní lháři a zrádci. Jen kreatura může např. na Den vítězství připomínat osud údajně zlynčovaného esesáka, ronit slzy nad jeho možná krutou smrtí, když ani slůvkem neuvede, že on a jeho soukmenovci během povstání v Praze a dalších městech bestiálně zavraždili tisíce civilistů, mezi nimi těhotné ženy a malé děti. Diví se někdo, že se někteří z těch sadistů později stali obětmi spravedlnosti ulice? https://www.denik.cz/z_domova/prazske-povstani-vyroci-boje.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  OdpovědětSmazat
 3. noviczech
  ...pane Man, teď trochu humoru. Tak mi napadlo, že se dlouho nemluví o klonování. Já bych dal naklonovat pana Putina alespoň několikrát a udělal bych z něj v příštích volbách pana Prezidenta a pány ministry. Možná by zůstal i nějaký klon na místo státních soudců. No, pak by nám že západu lidé záviděli, že ze zrujnované republiky udělal opět světovou velmocí, o trochu lepší než za pana Prezidenta Husáka. : - ))
  Přeji hezký den!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je fakt k popukání. A ještě dalších 25 klonů a vyhrajeme MS v hokeji a dalších 100 klonů a máme filharmonii. :-))

   Smazat
 4. Pryč jsou ty doby, kdy musel politik alespoň předstírat solidnost. Ti tři vedoucí představitelé místních samospráv již poskytují poměrně solidní představu o tom, že teď je tomu přesně naopak. Čím vulgárnější, neomalenější, tím lepší. Nějaké vzdělání nehraje vůbec žádnou roli, viz řeporyjský starosta, který se do současné doby nenaučil srozumitelně mluvit a smysl jeho skřekům dodává až titulkovací zařízení. Kdyby se do jeho blábolů jednou začetl pan Hamáček, tak by je mohl konfrontovat s tr. z., a alespoň naoko se podivit proč PČR nekoná.

  OdpovědětSmazat
 5. Ta nepříčetnost politiků je výsledkem i toho, že nevolíme jako celek většinou podle toho, co politik umí a jak jedná doopravdy, ale podle toho jak vypadá a jak se "usmívá". Upřímně, raději budu mít za premiéra někoho, kdo se bude oblékat "volně a civilně" klidně bezzubého, ale bude mít na srdci zájmy země a tím i moje. Než "namalované modely a modelky" s prázdnými hlavami, ale které nějak musí "zakrýt".
  Nebylo náhodou, že v dřívějších dobách si cenili starších zkušených a světa znalých občanů pro jejich zkušenosti. A chodili k nim pro rady. Samozřejmě, že kdo je blb v mládí, těžko bude moudrým starcem. Slovy Mikuláše Dačického: "Jisté je jen jedno, že pařez zůstane pařezem a vůl zůstane volem."

  OdpovědětSmazat
 6. Hřiba by měli více lidem ukazovat, aby se co nejvíce občanů a voličů seznámilo s podstatou squadra azura s názvem Piráti. I Hřib přece jasně prokázal, že jako pirát vám dokáže ukrást cokoliv, třeba historickou pravdu!

  OdpovědětSmazat
 7. No něco sw asi děje, protože v médiích se objevila noticka: "...Rusko souhlasí s rozhovory o aktuální situaci ve vztazích Ruska a ČR...". Už z formulace vyplývá, že o rozhovory požádala vláda ČR. A když Rusko souhlasí, tak zřejmě za nějakých podmínek. A v poslední době Rusko debatuje jen když jsou jasně definovány výsledky, ke kterým má dojít (viz třena Minské rozhovory). Tedy nehodlá mařit čas planým řečněním a frázemi. Jinde si Petříček stěžoval, že nefungují vztahy (ty byly cílem útoků pražských nácků i jeho), ale že nefunguje ani obchod. A to znamená, že se ozvali ti, kdo na tyhle stupidní provokace doplácejí jako první. Podnikatelé. My ostatní občané to pocítíme později. Tedy Rusko dalo najevo, že si nenechá nic líbit a že výstraha MZV (ústy Zacharovové), že provokace budou mít následky nekončí jakýmsi prohlášením, ale přistoupilo i k praktickým krokům. A proto je tu ricinová aféra, která má udělat z lumpů mučedníky. Jenže způsob provedení je ještě stupidnější než novičok. Udělal z BIS naprosté idioty a diletanty. Novinář jakéhosi plátku ví přesně jaký agent, kdy a kam přiletěl. Koho má v plánu oddělat, čím a dokonce i to, kde veze tu zbraň. V tomto případě ricin. A veřejně to vytrubuje do světa. Blb Petříček, když se Rusové proti takové nehoráznosti ohradí začne vykládat něco o svobodě tisku a slova. A co čučkaři? Tak jsem zvědav na výsledky těch jednání. Ale tipnul bych si, že Petříček tahá za podstatně kratší konec. A Rusové jistě přitvrdí. Číňani s námi byli hotovi okamžitě. Jakákoliv organizace, podnik nebo soubor mající v názvu Pražský má v Číně utrum. Ale naši západní kamarádi nás zastoupí. A rádi. Za ty prachy. To samé bude v Rusku. Podle jejich zákonů země, které hanobí jejich pomníky nemají právo u nich dělat byznys. Rakušani a Slováci naše zakázky jistě rádi převezmou. A je naší ostudou (ale i EU, a jiných), když prezident Německa musí vyvracet lži o vině SSSR za rozpoutání II. světové války. K 75. výročí jejího ukončení prohlásil, že jediným viníkem za ni je nacistické Německo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvělé, jen bych to poopravil. Nebyl to prezident Německa, ale ministr zahraničních věcí.

   https://twitter.com/heikomaas/status/1258410613958639616

   Smazat
  2. 15:24
   Rusko se asi zaleklo rozhodností naší elity a bojovnosti z Řeporyjí.

   Smazat
 8. Pane Man.
  Jste dost starý,aby jste věděl,že kdyby neměli podporu od někoho výš,hodně rychle by si lumpárny rozmysleli.Babiš mlčí,Hamáček mlčí,státní zástupci neznají zákony.Mluvčí prezidenta něco žblepnul,ale už hradu by mělo jít trestní oznámení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lukáši 16:27, pokud se kdo má stát politikem a politikem zůstat, může a musí vystupovat jen tak, aby byl zvolen a potom tak, aby obstál vůči silám, které jsou mocnější než podpora, se kterou disponuje. Jak to vypadá, vám a mnohým dalším to nedošlo a zřejmě ani nedojde. Nebýt hlupáků, zlí nic nepořídí. Koho jste kdy ráčil volit vy?

   Smazat
 9. https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/prekryje-kolar-prusvih-kauzou-ktera-z-neho-ma-udelat-lidoveho-hrdinu/

  OdpovědětSmazat
 10. Myslím, že kdyby všichni nadšení stávkující (včetně mně) v roce 1989 měli alespoň trochu tušení co se bude dít v tomto státě o třicet let později, tak by se to dalo srovnat se závěrečnou scénou z filmu Planeta 1968.

  OdpovědětSmazat
 11. To má být výzva k nějaké revoluci ten úvod článku? Jenom proto, že žijeme v šílené době? Tomu jsem fakt neporozuměl. Tím by toho šílenství jakože na světě ubylo?
  Jediné pořádné, co s tím člověk může - dělat svou vnitřní revoluci. To venku je jen odrazem hrozného úpadku lidstva. A k tomu vzestupu (pokud nějaký vůbec byl) a pádu stačilo pouhých +- 12.000 let od poslední světové potopy.
  Vše, co je v článku dál uvedeno platí do puntíku! A to se nacházíme teprve něco přes 5.000 let od nástupu černého věku, který čítá tuším 420.000 let celkem.
  Takže mnozí pracují na tom, aby se do té temnoty ponořili na hodně dlouho, viz. ti vypečení starostové. Jejich volba.
  Ale pro sebe jinou rozumnější volbu, než naznačuji výše stejně nevidím. Ostatně je to podle všeho i ten jediný způsob, jak i obecně prospět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:02 domníváte se, že pokud by všichni ti, co zahynuli na frontách Světové války a v koncentrácích, prodělali včas úspěšnou vnitřní revoluci, že by přežili? No, nakonec, co tady, vždyť je to jen slzavé údolí, že?

   Smazat
  2. 21:59
   A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může duši i tělo zahubit v pekle. Matouš 10,28
   A pokud by lidé v takových intencích opravdu žili, nebylo by na Zemi válek. Vždyť by to byl protimluv - války v ráji ...

   Smazat
 12. Pane Mane, přeceňujete vzdělání šprymátora Prahy, titul MUDr. může získat kdejaký blb a navíc když studoval na tzv. Fakultě hygieny. To kdybychom se dozvěděli, že je absolventem střední zdravotní školy, bude mít větší cenu. Lékaři v politice, to je jako prasata v žitě. Lékaři v nemocnicích - čest a sláva, ti musí něco umět, ti slouží zdraví občanů, to jsou hrdinové nejen dnešních dnů! Ale v politice, jako prasata v žitě navíc s honáky ještě horšího chování.
  A když se takové prase v žitě navíc stane Pirátem, tak to už je sbírka zločinnosti, blbosti, desperátství. A pak se divíme stále častěji vyslovovanému "zlatí komunisté". I o tom se stále lže, žádný komunismus u nás nikdy nebyl, byl jen pokus o budování spoolečností se sociální rovností - socialismus. Žel vyskytly se i tehdy tam prasata v žitě, ostatně početné stádo se smísilo s těmi dnešními k nerozeznání i možná že právě ta směs pseudosoudruhů s dnes pravověrnými pány kapitalisty dělá z těch nelidí ty v žitě. (Pozn.: moc se prasatům omlouvám, správnější termín by byl sviňáci, neb i svini bych mohl urazit.

  OdpovědětSmazat
 13. Je jasné, že tyto pražské trapné figurky mají krytí z nejvyšších míst.
  V právním státě by si to nikdo nemohl dovolit. Otázkou je zda tyto konfrontační strategie lidé prohlédnou a dají jim co nejdříve stop. Zbytky moudrosti-nelineárních strategií už je pomálu a těm co dochází, že špatných budoucností začíná být více, než těch dobrých je stále méně. Velké části populace zdá se stačí, že mohou poroučet svému psu. Rusko stejně jako dříve Sovětský svaz bojuje snahou u více polární svět opět o svobodu národů Evropy.

  OdpovědětSmazat
 14. Těch zbytků moudrosti nelineárních strategií bude asi fakt málo. Já na žádnou už roky nenarazil. Možná proto, že ani nevím, jak to vypadá. Ale jinak souhlasím s těma figurkama. Hraju šachy a tak se v tom trochu vyznám. Že nejednali jen tak sami ze sebe bylo jasné. Ale až po zvacím dopisu soudružce Lejnové a vyjádření Honzy Stoltenberka je zřejmé, jak mocné to krytí je.
  A tak se naše SUVERÉNNÍ vláda celou dobu krčila v koutku. A nakonec páni ministři i rozpačitě (někteří i nerozpačitě) přitakávali. Ještě že máme tu karanténu, jinak by už protofašisti z MCh dávno poskakovali za obranu demokracie a svobody projevu na Letné. Dříve jsem byl smířlivější a nazýval je přívětivěji, ale už uběhlo dost času, aby se v tom, čemu slouží, sami zorientovali.
  wc

  OdpovědětSmazat
 15. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3259-prvni-nacisticky-pomnik-pratelum-risskeho-vudce-ss-sefa-gestapa-velitele-algemeine-ss-himmlera-v-praze-k-75-vyroci-osvobozeni-od-nacismu

  OdpovědětSmazat
 16. Také to primátor není ale bojovník na přední výspě proti komunismu a Rusku. S falší lží a nenávistí jsou jedna ruka „pravdoláskaři".

  OdpovědětSmazat
 17. ...ne, neryjeme držkou v zemi, jsme zašlapáváni pod zem. Bohužel i vlastními.

  OdpovědětSmazat
 18. Jsou to pomatení blázni a s těmi oslavami osvobození Plzně jsou ubozí. Američané podle původních dohod se měli zastavit na hranicích ČR, ale Plzeň "osvobodili" jenom proto aby ji mohli vyrabovat ....
  Z Plzně odvezli hlavně technologické zařízení a dokumentaci z částečně rozbonbardované zbrojovky a velké množství zásob materiálu a potravin, které tam byly pro zajištění důležité zbrojní výroby.
  Jenom plzenští a pravdoláskařští blbci můžou slavit vyrabování svého města jako osvobození ..

  OdpovědětSmazat
 19. Společnost je chorá. Příčinou nemoci je kapitalismus. Léčit se dá jen jeho likvidací. Mám na mysli likvidaci vlády privátního kapitálu, nikoliv kapitalistů.
  Rebel

  OdpovědětSmazat
 20. Všechno zlo pochází z USA. Tito kazisvěti neustále vyzývají k potrestání Číny za kontravirus a za to, že diktátor Trumf nereagoval na to co se ve světě děje. Stále více se ukazuje, že kontravirus byl připraven k pokoření a zničení Číny, globálního hráče, který dokázal za 10 dní postavit dvě nemocnice k zamezení šíření viru. To si Trumf nevšiml a nechává po desítkách tisíc úbohé lidi Ameriky umírat. Je potřeba se chudých zbavit. A že se nacházíme v nebezpečné době dokazují to i další fakta. Víme jak se "narodil" Hitler. To propaganda Goeblse jej vynesla do čela Německa, ačkoliv nebyl rodilým Němcem. A to se děje i dnes. Nedovedu pochopit proč se tomu nebráníme. Vždyť i ten Štolverk, předseda NATO se zastává těch pražských poskoků a tím zasahuje do vnitřních záležitostí ČR. A mnozí si myslí, že ochranka psychicky narušené pražské trojice je zachrání před trestem. Vždyť drtivá většina slušných lidí má dobrý vztah k Rusku a tedy kdokoliv z odpůrců Hřibů a dalších může na ně zaútočit, nemusí to být žádný ruský agent.

  OdpovědětSmazat
 21. Tatran, vcelku nic proti, přece však jedena drobnost. Kdyby ten koronavirus opravdu připravily USA proti Číně, jak je možné, aby se jim otěže vymkly natolik, že jsou tím virem nejvíce postiženi? Pes bývá zakopán v detailech ... wc

  OdpovědětSmazat
 22. Logika: Čína je připravena na válku, ačkoliv ji po celou svou tásícíletou historii a kulturu z principu zavrhuje. Čína vnímá agresi diktatury západního kapitálu a jeho zločinné plány. Čína proto byla připravena na mikrobiologickou válku, neb dobře ví, jaké metody terorismus bohatých ovládá. Proto, když USA armáda zavlekla do Wuchanu v rámci sportovních her (XI.2019)záměrně coronavirus, byla na toto jednání Čína připravená a vzpomeňte, jak bleskově stavěla nemocnice, které nakonec potřebovala po zavedení účinných protiopatření. Zato zploditel koronaviru opomenul se sám připravit, netušil, že by mohlo dojít k zamoření jeho země jim stvořeným morem! Proto Čína je schopna dnes pomáhat v boji proti USAmoru v dalších zemích, zatím, co USA připravené akorát na teroristické války a atomové bombardování nemají ani roušky a jiné banální ochranné pomůcky, jinak běžné ve zdravotnické praxi!!! I ta Kuba a Venezuela byly lépe připraveny než USA!!! Holt jedněm záleží na lidech, jiným na žocích peněz.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.