Reklama

sobota 30. května 2020

Před 100 lety opustila armáda USA Rusko

30. 5. 2020   zdroj
15 srpna 1918, americké ministerstvo zahraničí oficiálně oznámilo přerušení diplomatických vztahů s Ruskem, a poté Američané přistáli ve Vladivostoku. 15. srpna 1918 začala americká invaze do Ruska a 1. dubna 1920 poslední americký voják opustil Sibiř. Během 19-ti měsíčního pobytu v Rusku ztratili američtí uchvatitelé na Dálném východě 189 vojáků.

Američané nesou platformy s těmi, kteří byli zabiti při boji na Dálném východě, aby je mohli dopravit do Spojených států. (rok 1920) Zde.


Již v prosinci 1917 Spojené státy, Velká Británie, Francie a jejich spojenci uspořádaly konferenci, na které bylo rozhodnuto o vymezení oblastí zájmů na území bývalé Ruské říše. Jinými slovy, „západní partneři“ plánovali rozdělit největší stát na planetě mezi sebou a zástupci „Bílého hnutí“ jim měli v tomto pomoci. Kontakty byly zřízeny před invazí.

Během zahraniční intervence v letech 1918-1921 bylo Rusko rozděleno na zóny vlivu. Kdyby byly plány intervencionistů realizovány, ruská země by neexistovala v současných hranicích.
Období občanské války v Rusku bylo jediné v historii Ruska, kdy se Američanům podařilo roztahovat se na ruském území. Politický chaos v Rusku vytvořil mimořádně příhodné podmínky pro rozdělení země do sfér vlivu až po zavedení přímé kontroly nad nejzajímavějšími oblastmi v politicko-vojenské nebo ekonomické oblasti.

Murmansk byl pro Anglii velmi zajímavý – jako největší přístav v regionu. Vzhledem k tomu, že Anglie a Francie neměly v té době dostatečné síly k uskutečnění zásahu, obrátili se na Spojené Státy o pomoc. Prezident Woodrow Wilson souhlasil s tím, že pomůže.

Jednou z amerických priorit v okupaci Dálného východu a východní Sibiře bylo zřízení kontroly nad transsibiřskou železnicí. Zavedení kontroly nad nejdůležitější železnicí bylo výhodné především pro Spojené Státy, protože umožnilo kontrolu přepravy zboží a přírodních zdrojů.
Americké vedení považovalo za nezbytné vytvořit z Ruské říše řadu nezávislých států. Co se týče Ruska, plánovalo se ho rozdělit na Ukrajinu, velké Rusko (evropskou část země) a Sibiř. Američané pěstovali myšlenku na vytvoření sibiřské republiky, která by samozřejmě byla pod plnou kontrolou Spojených Států.

Americkou podporu získal admirál Kolčak, kterého v té době Západ prorokoval jako vůdce sibiřského státu. Američtí intervencionisté využili „pozvání Bílých“ naplno. Vyvážejí dřevo, kožešiny a zlato z Dálného východu. Americké firmy získaly od „kolčakovské vlády“ povolení k obchodování výměnou za půjčky od Citibank a Garanti Trast.

V srpnu 1918 okupační síly Američanů, Britů a Francouzů obsadily Archangelsk, vyhlásily stanné právo na okupovaném území, zavedly vojenské soudy, během okupace vyvezly ze země zboží v hodnotě více než 950 milionů rublů ve zlatě.

Americký velvyslanec v Rusku, David Francis doslova trval na obsazení Dálného východu:
„Trvám na nutnosti vzít pod naši kontrolu Vladivostok a Murmansk a Archangelsk dát Velké Británií a Francii“.

Senátor Poindexter, ve své výzvě k intervencí přímo řekl:
„Rusko se stalo jen zeměpisným pojmem, a ničím jiným už nikdy nebude. Síla jeho jednoty, organizace a schopnost obnovy navždy zmizela. Národ neexistuje“
Všichni si chtěli urvat kus masa z ruského medvěda.

Americké jednotky ničili místní obyvatelstvo. Více než 50 tisíc ruských občanů (více než 10% z celkového počtu obyvatel) bylo nahnáno do věznic v Archangelsku, Murmansku, Pečenge. Pouze v provinční věznici Archangelsk bylo zastřeleno 8 tisíc lidí, 1020 lidí zemřelo hladem, v důsledku nachlazení a epidemií.

S místním obyvatelstvem, kteří podporovali „Červené“ zacházeli brutálně.
Ruský Státní historický archiv Dálného východu disponuje mnoha dokumenty o páchaných zločinech – od uřezávání uší, nosu a dalších částí těl za živa, až po vypichování očí bajonetem.

Západní Evropa může nabídnout východním sousedům jen export revolucí a přípravu bratrských válek.

Jakýkoli zásah do záležitostí východních sousedů ze strany západní Evropy – to je vždy přípravná fáze pro další intervence, rozdělení zemí a rozdělení společnosti, pro hospodářské škrcení a zkázu, až v konečném důsledku úplné zničení země.

USA a západní Evropa nikdy neměly žádné jiné cíle. Historie nemůže být oklamána!
Ruské velvyslanectví ve Washingtonu připomnělo na svém facebooku, stoleté výročí americké intervence na ruský Dálný Východ.

Velvyslanectví RF připomnělo americkým „partnerům“ zvěrstva, kterých se dopustili na občanech Ruska.

21 komentářů :

 1. noviczech
  ...ano, oni jsou katolíci s mečem v ruce, oni jsou ti "dobří", oni jdou s křížem vpředu. Lhát a podvádět umějí velmi dobře a to už sto let!!! Uvědomme si to! Poznali jsme jejich přátelství za těchto 30 let přátelství s nimi. I když, slepí hlupáci, žádostivi majetku, (podpis vlastní krví s ďáblem) byli vždy!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedni jsou katolíci, další pravoslavní a další jsou husité. "Kdož jsou boží bojovníci?":-), když už jste do toho zatáhli katolíky že ano... Jinak pokud vím, tak většinou USA které jste tími katolíky měl na mysli, jsou protestantská sekta, ke které se řadí taky husitské hnutí v Čechách. Jinak schvaluji Rusům připomínat těm kteří pořád brečí kolem "agresivního, rozpínavého" Ruska, připomínat taky jim jejich zvěrstva páchaná počas jejich intervenci v časech rozvratu bývalého carského Ruska. Dělám to taky každému kdo začne kňučet ohledně srpna68, připomenu mu zvěrstva páchané Československými legionáři.

   Smazat
 2. No a vidíme co jsou zač ty západní a Americké zájmy. A proto všichni Tihle Demokraté žádné First ale Fuck DO PRDELE VY HOVADA!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Toz oz sme mele to cest poznat ten ksindl kdindl trocha blíze...toz gde só te politici co neostále oblbovale, ze nám spojenci poskytnó svoje technoligie a spolopraci na nich toz to fsechno není pravda toz to víte Fanda z kólema vesel z drozine a vedel óplné kolové........slonce v srdci p.s.

  OdpovědětSmazat
 4. Tehdy v porevolučním období, které později bude nazýváno Intervencí, si hodně zemí a společností už už otevíralo chřtán na lákavou kořist. Pro Rusko se stalo během Občanské války asi to nejlepší, co se mohlo za daných okolností stát, protože ostatní "strany" konfliktu prostě chtěli "aspoň" jen ten kousek svého "území", čili jinak řečeno roztrhat Rusko. Kdyby vyhráli "bílí", nastala by s největší možnou pravděpodobností podobná situace jako dnes na území bývalých republik SSSR, a Ukrajina, Gruzie a Pobaltí jsou toho zářným příkladem. Samé konflikty a nové boje o moc mezi v tomto teoretickém případě "mocnostmi" - od Polska až k USA. Jen s tím rozdílem, že by pak boj o světové vedení proběhl s také největší pravděpodobností přímo mezi USA a Velkou Británií. Možná, že Německo by bylo využito jako přímá pěst právě proti Londýnu a "zbytku" Evropy. Což se ostatně i zčásti vlastně stalo.
  Právě z prohlášení "aktivního" velvyslance se poukazuje v celé nahotě na to, jaký je jediný skutečný cíl kapitalistické politiky nebo chcete-li jaká je jediná skutečná hodnota "západní" civilizace, kam se tak hrneme všemi "silami". Tentýž princip chování mají i americké tajné služby, kdy prvořadý je zisk. Výsledkem jsou pak i "neziskovky".
  Právě proto, že mnoho lidí tápe v dnešním anglosaském "pozlátkovém" kolapsu, protože tuší, že nelze všechno měřit jen a pouze na balíčky peněz, a že ne všechno "běží" jask by mělo, tak z toho důvodu hledají "prostě něco jiného", jedním z bodů pro hledání je i "stará" kultura a "duše" Ruska, kdy bylo velké sepětí člověka a přírody a světa kolem nás (de facto tedy za Slovanů i u nás). Pro evropskou kulturu je prakticky nemožné pochopit různé tak stále módní "východní asijské" alternativy nebo židovskou "kabalu", protože tam se vztahy mezi lidmi a přírodou sestavovaly jinak, než cítí ti, kdo hledají rovnováhu života, duše a světa kolem nás.
  Ale málokdo si chce připustit, že každý musí začít je a pouze u sebe, u sebe doma. Tam jsou vždy schovány pod nánosy lží, překrucování, matení, přepisování, vysmívání, náboženského útlaku, zotročování a potlačování ty pravé hodnoty původních předků každého z nás. Rusko by nám mohlo pomoci pochopit, kde ty naše skutečné a nefalšované kořeny, vědomosti a znalosti ještě můžeme hledat. I proto je Rusko, ne to liberální, jako naděje.
  V podstatě se stačí zbavit pár tisíc "hlavních" idiotů, co chtějí vládnout světu, kterému nerozumí a jenž v případě vítězství tak jako tak odsoudí k zániku, což se dá celkem snadno dokázat, protože oni se budou mezi sebou "škorpit" až do úplného "vítězství" jednoho jediného opa na stromě, i když se právě jeho záchranou zaklínají.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento článek jen potvrzuje to co stále říká Pjakin, že každých 100 let se západ pokouší schlamstnout Rusko. V první světové se to nepovedlo a druhá světová byla pokračováním jen té první, se stejným výsledkem. Takže veškeré ty šachy ve světě mají opět jediný cíl, jenom to je realizováno kapánek sofistikovaněji a tak mnozí nevědí která bije. Rusko už to dobře zná a tak asi jako jediné, není překvapené a tudíž dělá to co je potřeba a jak je vidět, ví co má dělat a dělá to dobře. Až skončí maskovací a válečné tanečky zúčastněných hráčů, dojde k jednání kompetentních mocností. No a jelikož Rusko je v diplomacii nedostižná špička, vojensky to má posichrované, není tu nikdo kdo by je přechytračil, což by ale pro svět bylo jedině dobře. V opačném případě je nutno, připravit si jedno prostěradlo a okouknout si cestičku ke hřbitovu, což platí bez výjimky pro všechny.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 6. No, a na té agresi proti sovět. Rusku se podíleli i naši legionáři, díky jejichž "zásluhám" a aktivní účasti při voj. kontrole (a) trans-sibiřské magistrály a (b) uloupeného carského zlatého pokladu a Kazaně pak US president Wilson blahosklonně kývnul na vytvoření ČSR.
  Tehdy to bylo něco za něco.
  Leč rudí posléze vyhnali z Ruska všechny, a doufám, že to tak zůstane i do budoucna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:32 Máte sice pravdu, tahali jsme jako cvičená opice horké kaštany z ohně a jelikož jsme za to ukradené zlato skutečně obdrželi blahosklonné požehnání k vytvoření, ČSR bylo potřeba udělat z Běločechů hrdiny aby ten začátek nebyl tak blbej, je ale fakt, že blbce ji děláme furt, to nám zůstalo.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. A když bylo naši zemi ouvej tak nám ti „zlí" bolševici chtěli pomoc. Radši by nechali celý národ povraždit než by sem pustili komunistické myšlenky. A dnes by udělali to samé usa zakazují žádat RF o pomoc xindlové fašistický.

   Smazat
 7. Rád bych si vzpomněl na slova velkého Henryho Kissingera, který prohlásil, že ve věku 96 let byl zklamán myšlenkami kapitalismu a považuje největší hřích USA za „systematickou destrukci jediného spravedlivého světa - Sovětského svazu“, kde „nový člověk se skutečně narodil ... homo sovietikus. „Tento muž byl o krok výše a je mi líto, že jsme tuto rezervu zničili. Možná je to náš největší zločin.“ Podle Kissingera ho chování jeho vlastních vnoučat přimělo k takové myšlence.
  Je zřejmé, že panika nad koronavírusem je opona, která zakrývá přerozdělování světové nadvlády nad ropu a další zdroje planety. Je to bitva, v jejímž důsledku vítězí buď světlo, nebo tma. Osobně věřím, že zvítězí světlo, dobro a rozum, Rusko a ti, kdo sdílejí naše hodnoty, zvítězí. Ruský svět vyhraje!

  OdpovědětSmazat
 8. Slovům Kissingera bych věřil asi tolik, jako přežranému vlkovi, hodinu před smrtí, který říká, že už bude žrát jenom brokolici a když nechcípne, tak bude tvrdit, že ten králíček co ho sežral, předtím baštil brokolici. A pokud to myslí vážně a to nevylučuji, tak to je jeho největší životní prohra i když jeho zločiny to nikterak neumenšuje.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 9. Okamura se o víkendu rozjel: Tiše pokračuje islamizace ČR. Tajné modlitebny, peníze od Saúdů, výroba bomby v paneláku

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-se-o-vikendu-rozjel-Tise-pokracuje-islamizace-CR-Tajne-modlitebny-penize-od-Saudu-vyroba-bomby-v-panelaku-625713

  OdpovědětSmazat
 10. 20:52, 21:48 dovolím si pochybovat o autenticidě výroků Henryho Kissingera, o kterých se zmiňujete. Prakticky vzato, v USA by to byla jeho politická smrt. Zdá se logické, že natolik pragmatický cynik jako on, může mít politicko sebevražedné sklony?

  OdpovědětSmazat
 11. Legie kvuli zlatu? To už je fantasmagorie. To zlato nikdy nikdo neviděl a takové množství zlata by někdo viděl při nakládání do tašky či bedny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:32 Ale nejste fantasta nebo magor vy? Vždyť ten scénář je stále stejný, v jakémsi filmu je scéna, "nejdříve zachraňte ženy a děti". Ušáci to v reálu mají a v Lybii a na Ukrajině a všude to bylo stejné "Nejdříve ukradnout zlato". Takže pokud to bylo jinak, byla by to výjimka, historici by asi měli pátrat, i když pravda asi bude v ruských archívech a v pravý čas se ji dozvíme.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Re (02:32):
   ... měli toho plný vlak (dobře pancéřovaný). Legionáři tím předběhli dobu! Už tehdy totiž chránili poklady té země před místními domorodci.
   A ujalo se to!, dnes - jak vidno - je to praktikováno v plném proudu. US huny a spol.
   ---
   K tématu třeba zde: https://www.mojezeme.cz/node/192#bottom_region

   Smazat
 12. ^Úlitba bohům, než bude klepat na bránu u sv. Petra, aby ho pustili do nebe...

  Podobně jako jiní řezníci se snaží na sklonku života...

  OdpovědětSmazat
 13. Štáty "Dohody"-Francúzsko, V. Británia a USA plánovali využiť čs. légie(cca 60 tisíc vojakov)ako intervenčné vojsko proti Rusku.Potrebné posily však do Vladivostoku nedorazili v požadovanom množstve tak to vzdali.
  V r. 1920 píše Beneš ako min. zahr. vecí veleniu légie: "Spojenci by radi videli, keby bol zachránený vlak so zlatým pokladom ruským,ak je dodosiaľ vo vašej moci,pokúste sa odviezť ho do bezpečia,eventuálne do Čiech".
  Ešte suché konštatovanie.V r.1930 bolo v Nar. banke 69 t zlata a r. 1938 95 t

  OdpovědětSmazat
 14. Rudko v 1917 napadlo približne 13 krajín s rozčlenenia. Ako hovoril Pjakin, Bolševikom sa pridalo 230 cárskych generálov aby zabránili rozpadu Ruska. V bitke o Varšavu Poliaci zajali viac ako 500 nemeckých dôstojníkov- poradcov Červenej armády. Porážku spôsobilTuchačevský , no zodpovednosť chcel hodiť na Stalina, ktorý bojoval od Rumunska. Všetkých niekoľko desiatok tií zajatcov ČA Poľsko neludsky zlikidovalo. Veľkú hrôzu vyvolávali eskadry smrti bývalý h čínskych robotníkov využívajúcich na šlinavú robotu. Všetku špinu nahádzali na Stalina, lebo zradil židovstvo a vybudoval Rusko, vzdelanosť, priemysel, armádu, vedu... pripraviac Zssr na 2 svetovú. A Putin opäť to isté, keď za Jelcina meli už vytlačené banovky budúcich štátov , napr Uralský frank ....

  OdpovědětSmazat
 15. Intervenci západních degenerátů do Ruska zastavila před 100 lety španělská chřipka, teď to samé udělal koronavirus -viz plánované "voj.cvičení" Defender-Europe 20 ...

  Degeneráti ale nejsou schopni poučit se z dějin a tak si je pořád upravují pro svoji šaškovskou slávu ubohým špiněním historie a osobností Velkého Ruska ..
  Při prohlížení portálu Seznam.cz nejvíce v tomto směru zaujme odkaz na články na Tiskali.cz ..
  Třeba článek o přehlídce Vítězství 1945 a Stalinovi, že ji neprovedl sám sobě jako vrchnímu veliteli na koni, a jestli ji dnes provede Putin na koni -přehlídka se prování velitelem vojska před nadřízeným nejvyšším velitelem na tribuně ..

  OdpovědětSmazat
 16. Ty zvěrstva, o kterých se v článku píše, ovšem nepáchali Američané (jak se v článku asociuje), ale bílí Rusové (bělogvardějci).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.