Reklama

čtvrtek 7. května 2020

Profesor Krejčí: Kopáním do hrdinů otevíráte bránu nové válce. Petříčkovi připravuje noty ČT. Velké změny v tajných službách, pozor

 Profesor Oskar Krejčí
rozhovor s prof. Oskarem Krejčím
7. 5. 2020 ParlementníListy
„Je obtížné s vážnou tváří rozebírat trapné věci…“ Politolog profesor Oskar Krejčí komentuje kauzu „ricin“. „V případě, že by se zmíněným třem konšelům něco stalo – představte si, kdyby někdo na ně třeba plivl! –, mainstreamová média by odpovědné policisty, úředníky a ministry za podcenění situace roztrhala na kousky,“ podotýká. Upozorňuje, že v roce 1949 James Forrestal, náměstek ministra obrany USA, skočil z okna údajně s výkřikem „Rusové přicházejí!“. Profesor rozebírá fungování ruské rozvědky a zpravodajských služeb. V souvislosti se 75. výročím osvobození dodává: „Když takto kopáním do mrtvých hrdinů dodatečně porazíte vítěze, otevíráte bránu k nové válce.“ „Ti, kdo padli, abychom my mohli žít, si přece zaslouží naši vděčnost. A úctu. Rozhodně mnohem, mnohem víc než nějací dočasní radní.“

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář se kvůli výhrůžkám skrývá na tajném místě, daleko od vlastní rodiny. I když jsou zprávy, že je to i díky tomu, že byl v kontaktu s člověkem infikovaným koronavirem… policie hlídá i primátora Zdeňka Hřiba a starostu Řeporyjí Pavla Novotného. O čem podle vás tyto manévry kolem tří pražských politiků svědčí? Ohrožují nás Rusové, nebo celá věc vypovídá o něčem jiném?

Je obtížné s vážnou tváří rozebírat trapné věci… tak tedy, kdo je kým ohrožen. Předně si asi každý dovede představit, že by se mohl nalézt někdo, kdo by rád nafackoval zmíněným třem smutným hrdinům. Takže určitě zde nějaký stupeň fyzického ohrožení je, což ale u politiků milujících exhibice bývá téměř vždy. Pak jsou ohroženi policisté a vládní činitelé, jejich kariéry. V případě, že by se zmíněným třem konšelům něco stalo – představte si, kdyby někdo na ně třeba plivl! –, mainstreamová média by odpovědné policisty, úředníky a ministry za podcenění situace roztrhala na kousky. Zároveň je tu problém s politiky, kteří uvěří vlastní propagandě.

V roce 1949 James Forrestal, náměstek ministra obrany USA, skočil z okna údajně s výkřikem „Rusové přicházejí!“. To jsou domácí zdroje ohrožení. Ty zahraniční jsou dvojí. Co třeba někdo z Ruska? Tak to by musel být obrovský trouba, protože každý vidí, že zmíněná pražská trojka je na nejlepší cestě zesměšnit se sama – a je správné jim to demokraticky umožnit. Za druhé, mohl by tu být zahraniční zájem na inscenaci útoku z nějaké spřátelené strany, tak aby bylo možné za tento hanebný čin zdiskreditovat Rusko.

A takto bychom mohli ve vymýšlení variant toho „kdo s kým, o čem a pro koho“ pokračovat ještě velmi dlouho. Suma sumarum lze ale říci: je dobře, že je uvedené pražské trio pod ochranou.

Do Prahy měl kvůli Hřibovi, Kolářovi a Novotnému údajně přiletět ruský „diplomat“ s jedem ricin. O celé věci na stránkách Respektu informoval novinář Ondřej Kundra. Někteří ale namítají, že v textu nejsou žádné ověřitelné zdroje této informace a že je s podivem, že by se o takové věci někdo dozvěděl. Jak celá kauza působí na vás?
Že by jednou jako tragédie, podruhé jako fraška? Jednou novičok, podruhé ricin… je urážlivé, že ruští špioni používají v Česku tak nemoderní nástroje.

Ale vážně. Sovětská rozvědka po svém vzniku přenesla občanskou válku i do zahraničí a likvidace protivníků k válce patří; ostatně nebyly zcela výjimečné ani útoky z druhé strany, a to nejen na sovětské diplomaty. Zároveň k subkultuře všech velkých zpravodajských služeb patří přesvědčení, že likvidace zrádce není msta, ale provozní nutnost. Otázkou je, jak rozumět slovu „likvidace“. Zda se jedná o zabití, nebo znevěrohodnění či zesměšnění. Učinit přeběhlíka nevěrohodným je nejcennější výsledek. Problém je, když přeběhlík má na svědomí lidské životy. Zmínění tři smutní hrdinové z Prahy ovšem do takovéto supiny ohrožených nepatří ani okrajově. Nejsou to zrádci, jsou ve svých názorech i útočném chování konzistentní. Oni nechybují, pochybil ten, kdo jim při povolebních kuloárových jednáních svěřil kulaté razítko.

Myslíte si tedy, že ruská rozvědka s celou situací nemá nic společného? Vždyť zmíněný novinový článek se odvolává na zdroje ze zpravodajských služeb.

Je tu ještě jeden problém: velká devalvace pravdivostní hodnoty sdělení ze zpravodajské komunity. Zpravodajské služby sbírají a vyhodnocují informace, a to i z utajovaných zdrojů. Po skončení studené války tento úkol dostal nový rozměr: kyberprostor. Zdá se, že klesl význam klasických agenturních sítí, přičemž narůstá úloha různých odposlechů a průniků do elektronických skladů informací. To znamená, že se při sběru informací zvýšil důraz na techniku, a to na úkor živého člověka-agenta. Vzrostlo množství získaných dat, ale pokleslo předběžné vyhodnocení, které prováděli agenti a rezidenti.

To, že se z „řemesla urozených“ – tak špionáž charakterizoval Wilhelm Canaris – stala do značné míry hra jedniček a nul, neznamená, že se zpravodajské služby zcela odlidštily. Problémem je, že vyhodnocení získaných informací připadlo téměř zcela centrále. Přitom se zároveň v některých zemích, a to především v USA, práce zpravodajských centrál nadmíru zpolitizovala. Začalo se provádět vyhodnocování podle aktuálních potřeb státního vedení. Proto se mohl Colin Powell, ministr zahraničí, domnívat, že Saddám Husajn má zbraně hromadného ničení, a zesměšnit se tak při jednání v Radě bezpečnosti OSN před celým světem. A proto měl Barack Obama při první prezidentské kandidatuře v programu „odpolitizování zpravodajských služeb“.

Chcete tím říci, že zpravodajské služby za vzniklou situaci nemohou? Že jen někdo zneužívá tajně získané informace?

To ne, či ne zcela. Zpravodajské služby vždy prováděly subverzní operace. Nešlo a nejde jen o pronásledování zběhů či organizování atentátů na různé Heydrichy, nebo o podporu teroristů či partyzánů. K podvratným operacím patří i propagandistické kampaně. Zpravodajské služby se vždy zaměřovaly na získání takzvaných vlivových osob, lidí, kteří mají vliv na své okolí či možnost ovlivnit veřejné mínění. Především na novináře. Zdá se ale, že i tato aktivita upadá, ztrácí na kvalitě: kampaní je mnoho, překrývají se, jsou krátkodobé, protiřečí si. Teď je to krásně vidět na koronavirových kauzách. Podle Úřadu ředitele zpravodajských služeb, který koordinuje práci 16 civilních a vojenských zpravodajských centrál USA, virus není vytvořen lidskou rukou. Ministr zahraničí USA, který býval ředitelem CIA, tvrdí, že existuje mnoho důkazů o původu viru z wuchanské laboratoře. Zdroje z Austrálie zase hlásí, že aliance Pět očí – k ní patří USA, Austrálie, Nový Zéland, Kanada a Velká Británie – dospěla k závěru, že Čína záměrně manipulovala s informacemi. Mimochodem, napadlo vás, co mají země této zpravodajské aliance společného? Proč mezi jejími členy není například Francie či Německo? Aliance Pět očí zahrnuje pouze státy, které patřily k Britskému impériu. Země, jejichž mocenské elity mají anglosaské kořeny. Vzpomeňte na skandál kolem odposlechu telefonu kancléřky Angely Merkelové – tehdy se solidarita Pěti očí uplatňovala v praxi tak trochu před očima veřejnosti.

A pak jsou tu komorní zpravodajské služby, které pilně plní zahraniční propagandistické zadání, aby jejich šéfové mohli dostat medaili.  .... ..... .... ....

39 komentářů :

 1. Přesně tak normálním lidem to je jasné ale rádoby anglosasové z Čech to podporují. Takovou amatérskou akci dokáže vytvořit jen západ už nás mockrát přesvědčili.

  OdpovědětSmazat
 2. Nevzdělané děti nemají v politice co dělat. Svědčí to o vyprázdněnosti ČSSD. Piráti vůbec nedosahují věkem-zkušenostmi, vzděláním atd. Výsledky jejich "práce" tomu odpovídají.

  OdpovědětSmazat
 3. Tohle mohl klidně udělat někdo komu ta TROJKA leží v žaludku a zároveň udělal z Kundry KUNDU. Teď je z toho snad lepší komedie než byl schopen vytvořit Hašek. No považte z Kundry je idiot, trojka je připosraná, policie má manévry a politici mohou prokázat svojí oddanost JUESEJ.

  OdpovědětSmazat
 4. Nějaký výzkumník už přišel na to, že část vojáků RA v Praze zabil alkohol a ne nepřítel. Další částí této trapnosti pak bude zjištění, že část z nich byli silní kuřáci, takže je zabila rakovina. Jak se podobné kraviny nechají zjistit 75 let po válce je mi záhadou. Každopádně mě by možná ze zákopu střízlivého nikdo nezvedl, pan badatel to má možná jinak a zřejmě by dával ostatním "fouknout", kvůli kádrovému profilu. Taky by se měl někdo kouknout na Kubiše, Gabčíka, Morávka, Balabána, Mašína a spol. jestli nemají nějaký ten škraloupek. Nakonec z toho galymatyáše vyleze neposkvrněný např. Heydrich, sportovec, šermíř, houslista, to, že to byl vrah je nepodstatný detail. A tak to má zřejmě být.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co Čurda? Ten měl přeci starost o své spolubojovníky, když je v Resslově ulici vyzýval aby se vzdali, že se jim nic nestane. To je dnes ten pravý hrdina! Bude mít na pravoslavném kostele desku místo té co tam nyní je! Heil jeho památce.

   Smazat
  2. Ono by šlo oplatit stejnou mincí,že ušáci ve válce nepadali v boji,ale hynuli na předávkování heroinem.

   Smazat
  3. I Napoleon dával před bojem vojákům plecháček s velkým lomcovákem!

   Smazat
 5. Prof Oskar Krejčí je nejlepší kandidát na prezidenta. Přejí mu, aby vydržel oblévání pravicovým hnusem, který se na něj vyvalí.

  OdpovědětSmazat
 6. Politikům, kterým je kolem čtyřiceti let Hřib, Bartoš atd. mají již školní docházku upravenou dle nového pohledu na svět a hlavně naše dějiny. Staré nesmí platit a nové se upravuje, jak se to zrovna hodí. Co na tom, že je to lež hlavně, že se splní zadání. Pravda se ohýbá již ve školních lavicích. Bohužel, náprava v dohledu není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. česká televize po 7 letech zcela překroutila vyvraždění obce Zákřov Vlasovci a gestapem. Vedení ČT nyní také hrozí trestní stíhání v Rusku jako Kolářovi! Viz aero net.

   Smazat
 7. Můj spolužák napsal v r. 1970 maturitní práci. Na začátku byla informace o kontrarevoluci-s připomínkou k čelu demonstrace IDIOTI! To měli v konci průvodu ONI taktéž! Vpředu měli účastníci demonstrace to samé, ale na koncovou část demonstrantů! Jenom ty šipky byly vždy naopak! Od té doby jsem k názorům skeptický, neboť jak je dnes populární: Jde přece o úhel pohledu!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Velice rozumné argumenty pana profesora. Asi bych se nebál napsat - moudrý pohled na celou záležitost a její širší souvislosti.
  Přesto se s jedním tvrzením - "Asi nevědí (oni radní), co činí, a tak jim bůh odpustí" - nestotožňuji. Bůh nebude ani odpouštět ani trestat. Ten trest či odměnu si každý připravuje sám svým jednáním. A tak je to nakonec spravedlivé. A že ti tři na sebe navalili hromadu zátěže, která je stáhne dolů, je téměř jisté. Není jim co závidět ...

  OdpovědětSmazat
 9. Prospeśne by bylo uvést :
  1.letadle bylo spolecnosti..
  2.vzletlo z letiště kde... dne... v hodi...pristalo na letisti kde ...dne....v klik hodin
  3.pasazerem byl pan......., a ma tuto diplomatickou funkci....,letadlo melo i další pasažéry (ano-ne), odletelo ihned -jindy a kam
  4.auto patřící. ......s poznavacim cisle....... jej vyuvedlo v ....hodin a odvezlo ..... (kam)
  Tohle jsou zjistitelné údaje z dokumentace o letovem provozu, z kamer na letišti, po Praze a pred ambasadou.
  Kdo tvrdí ze to nelze zjistit a zverejnit je samozřejmě lhář.

  OdpovědětSmazat
 10. No ale některým "badatelům!, jako jakémusi Po Mord Ceffovi vychází hrdinové 2. světové války jinak, zatím studoval přednostně rudoarmějce a z těch pohřbených na Olšanech mu vychází jen asi stovka, co padla v boji za Prahu. Také jsem bádal a zase jsem chtěl oslavit hrdiny "Ami go home", co upadli na našem území v bojích za jejich diktaturu kapitáluz. Bylo jich 14 a myslím, že vojenskou zbraní ani jeden, všichni při dopravních a sexuálních nehodách. Byli dokonce mnozí dovzzení (bezcelně) z Německa, jakoby chebský hřbitov byl pohodlnější. No dnes jak běží čas a umění počítačů, tak se daří ten původní počet násobit tu deseti tu hned 20 či 50. Jo páni Palačtí, tak se dělají dějiny dnes, vy studiózové ze staré školy historiků, kam se hrabete na dnešní svět třeba ÚSTRKu. Kdyby, když už jsou to lháří, byli aspoň básníky s trochou fantasie a poezie.

  OdpovědětSmazat
 11. Právě se masochisticky dívám na ČT24, kde se opět jedna kvokající slepice, která se nějakým nepochopitelným způsobem stala redaktorkou, snaží zpovídat poslance Bělobrádka tak, aby potvrzoval její ničím nepodložená tvrzení, že Rusko vyslalo zabijáka s jedem ricinem. Samozřejmě se nezeptá, jak je možné, že se taková "informace" může dostat do rukou nějakého druhořadého novináře, samozřejmě ji nezajímá, kdo ponese zodpovědnost za únik těchto "tajných informací", vůbec ji ani nenapadne, zeptat se dotyčného, zda z titulu své funkce předsedy výboru pro kontrolu BIS slyšel jasné důkazy, že z Ruska přicválal zabiják s úmyslem sprovodit ze světa tři "udatné" lokální politiky atd. atd. Jak dlouho ještě budeme tolerovat takovou odpudivou sračku od veřejnoprávní televize...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:01 využiji váš postřeh o kvákající slepici a dneska nepodám zprávu o české televizi, nějak jsem na to nějak zatím nedošel se masochisticky vzdělávat, myslím že ten příspěvek kolegy z 19:01 úplně stačí. Velice mu děkuji, že mám důvod dneska nepouštět Dvořákovic lžitelevizi. Jinak nádherný je ten moment kdy náměstek ministra obrany USA skočil z okna s výkřikem "Rusové přicházejí" to prostě nevymyslíš, to se musím stát. Naši rusobijci Kolář Hřib a Novotný to dělají i za 71 let poté, ale skáčou jenom z přízemí, Kolář pro jistotu do přízemí. No do chládečku patřej všichni, ale nebudeme předbíhat.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 12. Než se rozjede cirkusové představení, dodejme, že ve
  Slezském zemském muzeu pracuje pan
  Mgr. Ondřej Kolář Ph.D., který je činný jako vedoucí Oddělení historického výzkumu, kurátor podsbírky Novodobé dějiny, kurátor podsbírky Slezský ústav atd.
  Vzpomněl jsem si na něj, protože včera jsem od něj četl popis dění ve Slezsku v roce 1945. Snad si ho nikdo nepoplete.Přeji mu vše dobré.

  OdpovědětSmazat
 13. Čím víc do nás Osmani perou pravdu a lásku, tím víc rostou Babišovi preference, jsou zoufalí.

  OdpovědětSmazat
 14. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3267-vidlak-z-moravy-hrib-vyklada-rodilym-prazanum-jak-prahu-osvobodil-v-roce-1945-to-snad-ne

  OdpovědětSmazat
 15. Pan plukovník Vodička velmi dobře:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Plukovnik-Vodicka-Vrazedny-rusky-agent-s-projimadlem-Vite-co-je-na-tom-zvlastni-623149

  OdpovědětSmazat
 16. Kolár se určitě skrývá tam, kam patří všichni z té pražské Trojky. Hospitalizace v psychiatrické léčebně je nejlepší úkryt.

  OdpovědětSmazat
 17. Tyto tři šašky navrhuji ouředně prohlásit za blby a zbavit funkcí.

  OdpovědětSmazat

 18. Комментарии242
  Новый комментарий
  Войдите, чтобы комментировать статью
  нина андреева
  13 часов
  Памятник маршалу Коневу Ивану Степановичу - последняя капля , которая переполнила чашу терпения! В мае-августе 1918 года белочехи залили кровью людей - Поволжье, Урал, Сибирь. Во время ВОВ Чехия снабжала гитлеровские войска танками, оружием, боеприпасами. Сами воевали на стороне Гитлера на территории СССР. В 1968 году спелись с ЦРУ, хотели устроить переворот и сильно обиделись, что не дали. А затем стали уничтожать всё, что было связано с памятью наших солдат, которые погибли в Чехии. Никаких с ними переговоров, выслать их посла и применить самые жёсткие санкции!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, souhlasím s vámi, včera jsem k tomu na NR napsal dotaz: Jak dlouho asi budou v Rusku udržovány památníky československým legionářům, kteří zalili krví Sibiř, Ural, Povolží a které se nacházejí v následujících 22 lokalitách:
   Бузулук, Верхний Услон, Владивосток, Eкатеринбург, Иркутск, Канск, Красноярск, Култук, Кунгур, Курган, Миасс, Михайловка, Нижнеудинск, Нижний Тагил, Пенза, Посольское, Пугачёв, Самара, Сызрань, Тюмень, Ульяновск a Челябинск. Na to, že tam legionáři nic dobrého nepřinesli, tak tyto památníky stojí dostatečně dlouho. Navrhuji Rusku, aby je strhnuli a převezli do nějakého neexistujícího muzea v nepřístupné tajze. Říká se tomu princip reciprocity. Za jednoho Koněva nevděčným Pražanům!

   Smazat
  2. Prorocká slova již z r. 1877:
   «Не будет у России, и никогда ещё не было, таких ненавистников, завистников, клеветников и даже явных врагов, как все эти славянские племена, чуть только Россия их освободит, а Европа согласится признать их освобождёнными». Данные слова вышли из под пера Федора Михайловича Достоевского еще в далеком 1877 году, когда Россия вела войну с Турцией, сражаясь за свободу Болгарии.

   Smazat
  3. 9:26 na hrubý pytel hrubá záplata. Polákům zcela po zásluze: "V ruském městě Tver odstranili z bývalého sídla NKVD pamětní ceduli, která od roku 1991 připomínala oběti katyňského masakru, který se vůbec nestal." To mají Poláci za odměnu, když slavili osvobození Osvětimi výhradně za účasti představitelů hitlerovské koalice, a proto bez Ruska.

   Smazat
  4. Moji předkové, původně důstojníci dvou císařů a presidenta Masaryka, věrní naší RU Otčině a císaři Karlovi I. až do hořkého konce vstoupili do čs. armády na základě posledního císařského rozkazu - vstoupit do národních armád; považovali (právem) za První republiky preferované a všude prosazované Legionáře za DEZERTÉRY, KTEŘÍ PŘIJALI SLUŽBU V CIZÍM, NEPŘÁTELSKÉM VOJSKU, STŘÍLELI DO VLASTNÍCH ... PROSTĚ ZA BEZECTNÉ KONJUNKTURALISTY, které z pochopitelných důvodů neměli zrovna v oblibě.
   Je ovšem prokázáno, že díky kvalitnímu Rakousko-Uherskému vojenskému vzdělání a výcviku a disciplíně pro ně bandy bílých ani rudých nebyly rovnocennými soupeři.

   Smazat
 19. S dnem pobedy !!!!!!!! Uraaaaaa, Uraaaaaa Uraaaaa!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tohle SVINSTVO SEM DVOŘÁKU DÁŠ? 7:52,8:28
   Opravdu jseš veký darebák, odporná proruská SVINĚ, CHCÍPNI TY RUDÝ POTKANE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Slavíme 75. výročí vítězství nad nacizmem, fašizmem a jinými Indickými Běžci. Huráááá!

   Smazat
  3. 9:26 Pepku Vyskoči, ty agente provokatére, ty tady zase máš službu? Táhni, odkud jsi přišel, odporný retardo!

   Smazat
  4. No ty se zas předvádíš, indický kačere!

   Smazat
  5. Pane Dvořáku tentokrát vás chválím, že jste 9.26 umožnil jeho ,,duchaplný" příspěvek! Tohle vás přeci nemůže urazit, naopak! Tím o sobě 9.26 říká naprosto vše...I tohle žije mezi námi.

   Smazat
  6. Indický běžec není agent Pepek. Je to zjevně řeporyjský nácek po pravidelné dávce koksu :-)

   Smazat
  7. Pro Leksu: odpoledne si pustím píseň Matka vlast a budu se opět divit, že spousta politiků nedokáže připustit obrovské hrdinství tehdejšího Sovětského svazu a kope do dnešní Ruské federace.

   Smazat
  8. Ind umí Rusky? To čumím! Já jsem ruštinu dávno zapoměl!

   Smazat
 20. "V roce 1949 James Forrestal, náměstek ministra obrany USA, skočil z okna..."

  Nebo byl skočen, Truman ho vyrazil. A byl také jen v pyžamu...

  OdpovědětSmazat
 21. Čekám a myslím to upřímně, že se v těchto dnech, alespoň u nás, začnou některé významné budovy nasvěcovat ruskou vlajkou. A zároveň vím, že čekám marně. On by se totiž mohl, na naše politiky vykonavatele, někdo zlobit.

  OdpovědětSmazat
 22. Pan profesor nás upozorńuje, že v roce 1949 James Forrestal, náměstek ministra obrany USA, skočil z okna údajně s výkřikem „Rusové přicházejí!“ To je vše určitě pravda, protože Forrestal již náměstkem ministra nebyl. Doposud se žádný svědek který uslyšel tuto hroznou větu nepřihlásil, takže je to kec, kterému by snad nevěřil ani školák ze základky. Forrestal byl, již jako civilista, s podiven hospitalizován ve vojenské nemocnici. Tam byl držen téměř jako zajatec a zcela náhodou ho umístili do šestnáctho patra, asi aby jim nemohl utéct. Jeho ošetřující lékař zabraňoval dokonce i bratrovi Henrymu v návštěvách. Čirou náhodou James "vyskočil", údajně krátce před druhou hod v noci a několik hod před příjezdem bratra Henryho, který s ním měl s Bethesdy odjet. V USA je všechno, co je podivné a neuvěřitelné, pouhá "coincidence" a kdo tomu nevěří je spiklenec. JInak nevím jestli je nutné na těchto stránkach šířit nesmysly, které ale nikterak nesouvisí se zbytkem článku, pokud jsem jeho smysl ovšem správně pochopil.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.