Reklama

středa 13. května 2020

Prognóza o osudu „Nord Stream 2“ šokovala celý Západ!

Michail Chazin
Janinna
13. 5. 2020  Pokec24
Předpověď o osudu Nord Stream 2 šokovala celý Západ!
Michail Chazin vysvětlil proč:
dokončení „Nord Stream 2“ povede k odchodu Británie a Spojených států z Evropy.


Slavný ekonom Michail Chazin hovořil o tom, jak přesně ovlivní start projektu Nord Stream-2 ekonomickou situaci v Evropě a co tato okolnost bude znamenat pro Británii a USA.

Čím blíže je dokončení výstavby jednoho z nejvýznamnějších energetických projektů Ruska poslední doby – ​​Nord Stream-2, tím více názorů zní z odborné komunity, že nový plynovod může v Evropě hodně změnit.

Není třeba říkat, že nyní má Nord Stream-2 tři aspekty :
 • ekonomický (jak Evropa, tak Rusko chtějí vydělávat peníze),
 • politický (vede k absolutní zbytečnosti ukrajinské plynové sítě a to umožní budování politického dialogu Ruska s EU na jiné úrovni),
 • geopolitický (pokud Ruská federace dokončí „Nord Stream-2“, zachová si svou tvář a zbaví „tváře“ Spojené státy).

Známý ruský ekonom Michail Chazin tvrdí, že zprovoznění stávajícího plynovodu Nord Stream-2 způsobí posunutí hranice (obrazně, samozřejmě) mezi Západem a Ruskem, blíže k německému území.

Je samozřejmé, že nová cesta pro dodávku strategicky důležitých surovin do průmyslových odvětví EU umožní ruským partnerům v Evropě dosáhnout zásadně nové úrovně výrobních nákladů jakéhokoli druhu, což je učiní bohatší. Spojené státy, které se pokoušejí vnutit Evropě svůj drahý zkapalněný plyn, ve skutečnosti chtějí přinutit řadu velkých států EU, aby vydělávaly méně.

A to je velmi špatný přístup pro pragmatické Evropany. Ano, pro kohokoli takový přístup nebude mít dlouhodobý úspěch. Raději mrznout budou pouze ukrajinští sousedé Ruska, kteří čistě z rusofobních důvodů buď přivezou uhlí z Jižní Afriky, nebo si ruský plyn zakoupí na Slovensku.

Kromě toho Chazin předpokládá, že to obecně přinutí Británii a USA opustit evropskou zónu. To znamená, že odborník má na mysli zónu ekonomického vlivu.

To, podle Michaila Chazina, platí zejména nyní, v době rozsáhlého přerozdělování geopolitického vlivu vyvolaného globální ekonomickou krizí.

V současné době má Rusko všechny šance „zatlačit zpátky“ své geopolitické protivníky, přemístit tu podmíněnou hranici Západu a Východu na kontinentu.

A už v dlouhodobé perspektivě to může vést k tomu, že EU přestane existovat jako geopolitická entita. 

A Nord Stream 2 může takový proces urychlit.

Dovolte mi vám připomenout, že v době Bismarcka v druhé polovině 19. století, Rusko a Německo byly spojenci proti sjednocené Anglii a Francii. Pokud se to stane znovu, Anglosasové v Evropě skončí.

Odborník také tvrdí, že toto je hlavní důvod amerických obav.

To znamená riziko obnovení spojeneckých vztahů mezi Ruskem a Německem. Proto Spojené státy aktivně vystupují proti dokončení stavby Nord Stream-2.

Trochu zvláště v této situaci vypadá skutečnost, že ruští geopolitičtí oponenti prakticky nebránili Rusku ve stavbě plynovodu s Čínou – „Síla Sibiře“, i když příležitosti pro takové škodlivé akce si vždy našli.

A pak … Symbolický příjezd 9. května 2020:
„Akademik Čerskij “ připlul do německého přístavu Mukran.


Probíhá inspekce plynovodu.
Již v plném proudu je příprava na dokončení výstavby potrubí.
V přístavu Mukran se nachází také ruská loď na kladení potrubí „Fortuna“

K dokončení stavby je nutné položit 160 km podmořského plynovodu.
Hysterie Polska a dalších.

„Akademik Čerskij“ na cestě k SP-2 byl doprovázen loděmi ruského námořnictva.

Nord Stream 2 bude dokončen!

„Akademik Čerskij“ gratuluje všem ke Dni vítězství!

Kdo naplní 50% potrubí?

….. Plyn v takových objemech – to je politika, a to na mnoho a mnoho dalších let!


Michail Chazin, video v RJ:


37 komentářů :

 1. Význam NS-2 bych tolik nepřeceňoval, je kolem něho zbytečně moc humbuku, přitom NS-1 byl postaven zcela v klidu a míru, prakticky nepovšimnut a není ani naplněna jeho kapacita. I kdyby nebyl NS-2, tak se nic zvláštního nestane, Rusko má v záloze dost plynovodů na západ. I kdyby vypadla Ukrajina, tak je tu plynovod přes Polsko. Polko díky své blbosti asi vypadne (chce prý norský plyn a domnívá se, že jim někdo plynovod postaví za své, stejně jako dříve Rusko), ale Rusko mezitím postavilo dost kapacit na zkapalněný plyn. To nemluvím o jižních cestách Turkish Stream a není vyloučeno, že bude i South Stream v původní trase přes Bulharsko :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu brzděte. Ve vámi uvedených plynovodech mají Rusové poměrně malý podíl a ani ten plyn nemusí být většinově jejich. Přesněji může být z nalezišť na území Ruska, ale mě jejich. Nezapomínejte, že taková Ukrajina kupuje drahý plyn ze Slovenska tzv. reversem, který jde tím samým potrubím, jako plyn z Ruska na Slovensko. A v takovém potrubí s tlakovým spádem nejdou jedny molekuly na východ a druhé na západ. Obchodníci ovšem dokážou zázraky.

   Vymazat
  2. Nemate pravdu! NS-1 byl provazem stejnou nenavisti a podrazy jako NS-2. NS-2 je stale brzden a jeho kapacita oklestovana predpisy EU. Kdyz se Rusove vykaslou na Evropu a zavrou pipu u nich, EU se podela. Rusove vidi, ze jejich budoucnost je BRICS a spoluprace s Cinou. Sila Sibire 2 bude hlavne zasobovat Cinu. EU jako kolonie USA nema pro ne vyznam

   Vymazat
  3. Nemate pravdu! NS-1 byl provazem stejnou nenavisti a podrazy jako NS-2. NS-2 je stale brzden a jeho kapacita oklestovana predpisy EU. Kdyz se Rusove vykaslou na Evropu a zavrou pipu u nich, EU se podela. Rusove vidi, ze jejich budoucnost je BRICS a spoluprace s Cinou. Sila Sibire 2 bude hlavne zasobovat Cinu. EU jako kolonie USA nema pro ne vyznam

   Vymazat
  4. Nemate pravdu! NS-1 byl provazem stejnou nenavisti a podrazy jako NS-2. NS-2 je stale brzden a jeho kapacita oklestovana predpisy EU. Kdyz se Rusove vykaslou na Evropu a zavrou pipu u nich, EU se podela. Rusove vidi, ze jejich budoucnost je BRICS a spoluprace s Cinou. Sila Sibire 2 bude hlavne zasobovat Cinu. EU jako kolonie USA nema pro ne vyznam

   Vymazat
 2. Ano, přímé dodávky plynu do Německa posilní vazby mezi dvěma velkými zeměmi Evropy. Nebude možné nijak vydírat Německo Ukrajinou nebo jakoukoliv jinou evropskou zemí a Němci si také budou schopni slevnit zemní plyn pro svou potřebu, protože odpadnou tranzitní poplatky. Samozřejmě to nemusí znamenat odsun zájmů "anglosasů" za moře, ale posílení vazeb Ruska a Německa s propojením na Čínu bude novým impulzem pro rozvoj mezinárodní politiky. Všechny tři země na tom mohou nesmírně zbohatnout, pokud budou spolupracovat. Jejich spojenci se mohou na úspěchu velmocí svézt. Jako obvykle to nepochopili mnozí čeští politici, kteří melou něco o atlantických vztazícha a nepřátelství naší země s Ruskem a Čínou může naši zemi silně poškodit v budoucnosti. Moudří politici to zohlední ve svém jednání s Ruskem. Ti pitomí a zaprodaní za to jednou zaplatí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dokud bude Německo okupováno americkou armádou, tak se bude stále jednat o loutkový stát řízený zpoza Atlantiku a nějaký Plynovod je oproti americkým jaderným zbraním a americkým jednotkám rozmístěných po celém území Německa zcela nicotná záležitost. Alespoň Německo ušetří na nákladech na vytápění amerických vojenských objektů levným ruským plynem :-)

   Vymazat
  2. Putin hraje šachy a ne žravou dámu. Má to promyšleno na několik tahů dopředu a ví že invesatice do NS2 se začne vyplácet třeba za 10 let a to už bude Evropa zcela jiná. Nestavěli by tu závratnou investici, kdyby nevěděli že nemůže být zmařena. Jedině válkou, ale ta už v dnešní době nepřichází do úvahy...

   Vymazat
  3. 22:11
   No Slávku, kolik stačilo let, aby Stalinova práce přišla v niveč? Stát který vybudoval a který vyhrál na Germány, dnes se po experimentech po Stalinově smrti dostal Gorbačovem do stádia ůplného rozkladu a Putin jen zabránil jeho naprostému zničení a vykradení. Ještě není nic naprosto zajištěno a Putin stejně jako Stalin nemá vhodného nástupce.

   Vymazat
  4. 11.19 - nestarat se o nástupce, těch je vždy dost. Putin však není idiot jako byl Gorbačov.

   Vymazat
 3. Spojenectví Ruska a Německa(plného muslimů),není nic,nad čím by česká kotlina měla jásat.Militantní poláci zběsile zbrojí,americká armáda je tam jako doma,to nevěstí nic dobrého.Opět to vypadá na válečný konflikt,zničení míru v Evropě.Němci si opět vezmou jako protektorát celou ČR,místo Koněva na Praze 6 bude stát Hitler.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bratr (prý také Slovan) Polák zradí kohokoliv s kým se spřáhne. Když to bude výhodné, zradí klidně i USA. O polské soudruhy nemám žádnou starost, ne nadarmo je Churchil označil termínem "děvka Evropy" :-)

   Vymazat
  2. Pilsudský Hitlerovi: Daj ty mě pomoře a já ti pomože.

   Vymazat
  3. 20.36 Polák jako Slovák. Zradí, vyzpovídá se v kostele, odmodlí pár Zdrávasů a Otčenášů,... a vše je samým Ježíšem v Nebi odpuštěno. Zrádce tak už není zrádce, ale rodu věrný Polák, Slovák - KATOLÍK!

   Vymazat
  4. Kluci, vy mate Psonky precteny. Doplnuji, ze Pilsudski byl bankovni lupic. Sikorski byl tvrdohalvec, proto byl spadnut v US letadle. Polsti fasouni se libali s Hitlerovci, nez ti do nich kopli. Dnes jsou poskoky USA. Duda, Tusk, Morawiecki, Kaczynski. Verbez, co Polaky i nas uvadi do nebezpeci US zakladnou a raketami, mozna s atomovymi hlavicemi. Putin uz pred dvema lety pred istalaci varoval. Ma ty zaprodance taky precteny.

   Vymazat
 4. Nord Strým, naše zkáza. Rusové k nám uzavřou plynovod přes Ukrajinu a jejich plyn budeme odebírat z Německa, kterému ho budeme samozřejmě s přirážkou platit. Rusku to bude jedno, již dávno jejich solidní obchodní partneři nejsme. Proto by nám nemělo vadit, až ho Američané, nebo Angličané vybombardují.Třeba pak ještě chvíli přes Ukrajinu bude foukat k nám. No, jestli to Ukrajinci nezablokují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. obávám se, že máte pravdu, pane 16:49

   Vymazat
  2. Ale přirážky platíme pořád a za všechny dodávané energie včetně vody spoustě překupníků a zprostředkovatelů - to vám uniká pane Čechu 6.52? Seznamte se někdy s články, které píše paní Alena Vitásková! Je to bezbřehá lumpárna, jakou spoustu šmejdů a lumpů nechává naše vláda vydělávat na českých občanech -hlavně že má pro nás hadry na hubu a vymýšlí spousty nesmyslů, kterými nás chce "chránit" ale aby nás chránili před spoustou vyděračů, lichvářů a šmejdů - tak to se od roku 1990 neděje. K tomu není politická vůle.

   Vymazat
 5. Možná tak trochu přání otcem myšlenky. USA neopustí země, které je tak štědře přímo i nepřímo dotují.
  Dá se dle mého skromného názoru ale předpokládat další akce proti plynovodu i proti spolupráci s Ruskem. Evropa zatím své zájmy nechránila a nechala si vždy diktovat. Je důvod si myslet něco nového? Nezmění-li EU přístup, americký trend koupit a prodat Evropě ze ziskem bude ještě sílit.

  OdpovědětVymazat
 6. Možná varianta je, že v budoucnosti nebude potřebný. Německo něco ví a proto uzavírá jaderné elektrárny...
  Bylo by dobré se podívat, samozřejmě až budete mít večer čas, protože film je nabitý daty a nutí přemýšlet, na následující film…..2,5 hod
  https://tadesco.org/sokujuce-plne-odhalenie-od-majstra-putina-pre-cely-svet-o-zlocinoch-iluminatov-cz-titulky-2/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:52
   Kdyź se zastavilo hospodářstí na celém světě, tak dlouho nebude potřeba energií na úrovni roku 2019.

   Vymazat
 7. A právě z těchto důvodů úplně šílí česká pátá kolona a vysílá do boje své nejlepší syny - Novotného, Koláře a Hřiba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. o takové syny nikdo nestojí, ti tři jsou obyčejní náckové

   Vymazat
  2. Jo -nestojí Adame 18.18 - to je naivní názor. Náckové to nejsou, jsou to obyčejní zkorumpovaní šmejdi, ale za sebou mají tlačenku další spousty zkorumpovaných šmejdů z řad občanstva - jak jinak by se dostali ke svým funkcím? Vždyť je to tady stejné jako za protektorátu - ne stovky - ale tisíce lidí lezly tehdy Němcům, okupantům do zadku, aby si vylepšili svůj život i za cenu zmařených životů ostatních spoluobčanů, k nimž se v různých funkcích chovali mnohem hůř než fašisti. Obyčejný český lidský odpad - dobytek - jak je charakterizovali sami Němci. Celá řada podniků a institucí v současné ČR jsou cizinci, jen managementy tvoří čeští zkorumpovaní přizdisráči, a zkuste se někde zajímat o to, jak se ke svým spoluobčanům chovají - mnohem hůř než by se chovali cizí majitelé - prostě české kurvy. A jsou jich statisíce. Vůbec se nestydí. Oni vědí, že nikdy už nepůjde "převrat" tak daleko, aby jim lidi ustřelili palice. A vždycky se stihnout převlíct a vlézt do jiných zadků.

   Vymazat
  3. Ano, je to tak! Honem, honem nakoupit zbraně, helikoptéry a další. Alespoň 10 helikoptér, cena nerozhoduje...

   Vymazat
 8. USA se určitě jen tak lehce nevzdá, ještě budou provokace. Poláci se při nich jistě rádi zviditelní

  OdpovědětVymazat
 9. Pod vodou něco bouchne, akademik začne nabírat vodu a ČT uvede rozhovor opírající se o zdroje z Ruska, které si nepřejí být jmenovány, že to udělali sami Rusové z propagandistických důvodů. 10 let to bude vyšetřovat Evropský soudní dvůr a nakonec bude nucen, velice narad, sdělit pravdu: stálo za tím samo Rusko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kybyste věděl kdo hlídá potrubí kde pokládku ukončila švýcarská loď tak nepíšete zde takový nesmysly?

   Vymazat
  2. 22:22, vážně? Tak schválně, kdo hlídá potrubí? Protože NS1 je poměrně zranitelný. Divím se, že ho dávno nikdo neatakoval.

   Vymazat
  3. Proč atakovat něco co je ještě nefunkční?

   Vymazat
  4. Neznám méně důvěryhodný soud na Světě, než je tzv. Evropský soudní dvůr - snad hnojiště. Možná ještě ten Lipský, kterým se proslavil ideologický předchůdce Eunacismu, pan Hitler.

   Vymazat
 10. Odstavení usa by bylo pro Evropu dobré eu se stejně rozpadne a bylo by dobré žít neutrálně v Českém státě popřípadě obnovit Československo.

  OdpovědětVymazat
 11. Politik Radim FialaFiala odhalil, co stojí za pokusem kriminalizace pietní akce Nočních vlků. Ve hře je majetek sudetských Němců:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020051311938633-fiala-odhalil-co-stoji-za-pokusem-kriminalizace-pietni-akce-nocnich-vlku-ve-hre-je-majetek/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hlúposť - tí dostali odškodnenie, dokonca aj emigranti, viď Havlov strýko

   Vymazat
  2. Odškodnění odsunutých Němců je fikce - bylo legální dle Postupimské dohody...... Takže žádosti podávat na lampárně ! Jiné je ofšem situace okolo reparací ... řek bych, že i to se vyjasní dostavbou Nord Streamu 2..... merkelovci hravě splatí mírnou slevou z přemrštěné ceny monopolního dodavatele plynu z Ruska....... si s náma s úsměvem vytřou..... Jediné řešení je jádro, popř. fůze. Teda ta studená. ČEKSIT!

   Vymazat
 12. SS se nenechají odstavit dobrovolně. Jedná se o postupné omezování jejich příjmů, významu v globální politice a podkopávání kreditně finančního systému stojícího na dominanci dolaru a výpalném za překupování nerostů a nosičů energie přes dolar. Na to nejsou globální elity zvyklé. Pokud budou mět SS, jako nástroj prosazování privátně korporátních zájmů padnout, tak s sebou strhnou klidně celý svět.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.