Reklama

čtvrtek 14. května 2020

Řecko, Kypr, Francie, Egypt a SAE – nový obranný spolek proti Turecku

Ivan David
14. 5. 2020
EU jako celek nechala své dva členy, Řecko a Kypr, „ve štychu“. I přes opakované žádosti řecké vlády o pomoc s odrážením tureckých vojenských výpadů se k urovnání sporu svých dvou členů Řecka a Turecka nijak nemá ani NATO. Vládám Řecka a Kypru tedy nezbylo nic jiného než si vyjednat nový obranný spolek proti Turecku. Mimo rámec EU i NATO.

 V pondělí 11. 4. 2020 uspořádali ministři zahraničí Řecka, Kypru, Francie, Egypta a Spojených arabských emirátů videokonferenci, na níž řešili opakované porušování mezinárodního práva Tureckem. Od nelegálních vrtů tureckých těžebních lodí, které kradou ropu a plyn v pobřežních vodách Kypru a nejnověji i Řecka. Přes vojenskou invazi do Libye, kam kromě zbraní, jejichž vývoz zakazuje rezoluce Rady bezpečnosti OSN, vyslala turecká armáda armádní expediční sbor posíleny islamistickými žoldáky, kteří předtím bojovali v řadách Islámského státu v Sýrii. Až po vznesení územních nároků na řadu ostrovů v Egejském moři, které byly přiřčeny Řecku smlouvou z Laussane. Ta v roce 1923 oficiálně ukončila 1. světovou válku zemi vítěznými západními mocnostmi Dohody a poraženou Osmanskou říší. Laussaneská mírová dohoda stanovila i hranice mezi Řeckem a Tureckem.

Během videokonference podepsali ministři zahraničí společný dokument, který Turecko „vykazuje do patřičných mezí“ stanovených mezinárodním právem. Všechny nově spojenecké země mají podle řeckého serveru pronews.gr lidově řečeno „plné zuby“ agresivního chování turecké vlády, která neustále vyvolává vojenské incidenty se všemi svými sousedy kromě Íránu. Turecko bylo v minulosti usvědčeno z financování a zbrojní podpory řady džihádistických teroristických skupin, které ohrožují mír v širokém pásu od Perského zálivu až po Libyi. Včetně Islámského státu.

Každá ze zemí, které v pondělí podepsaly společný dokument, jehož každý z originálů je nyní pomocí diplomatů rozvážen okružní cestou k podpisu ostatním státníkům, se doposud snažila agresivním praktikám Turecka bránit sama. Tu více, tu méně úspěšně. Žádný ze signatářských států by sám vojensky nebyl schopen Turecko porazit. Společně však jejich armády a námořnictva disponují silou, která je schopna tureckou armádu zastavit a odrazit, pokud by se pokusila napadnout jednoho z členů. Minimálně zastavit a odrazit.

27 komentářů :

 1. To je klasika. Máte smlouvu a najednou zjistíte, že v případě hrozícího konfliktu s jedním z dosavadních spojenců se ti zbývající tváří, že se nic neděje. A to je ještě ten lepší případ, v tom horším podpoří agresora, obzvlášť pokud je silnější než napadený. A naše ministerstvo zahr. věcí mlčí, jako kdyby na to pan Poche neměl žádný názor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až nás napadne Německo, Německo-americké NATO nás přijde zachránit!! :):)

   Vymazat
  2. 20:21 Jo kdybychom vyházeli jejich poskoky a chtěli znárodňovat tak by byl 68 v opačném gardu. Jinak ta odporná EK napadá Maďarsko že brání svoje hranice před invazí slimáků.

   Vymazat
 2. Aspon neco.
  Francie toho moc nevybojuje.

  OdpovědětVymazat
 3. Kontrola a odposlouchávání telefonátů začalo policejními orgány v německé spolkové zemi Hesensko, kde je nejvíce teroristických buněk, i ve Velké Británii. Podle svědectví Akhula je v Evropě odhadem více než 450 tisíc bojovníků ISIS, z nichž je přibližně 80% aktivních. Ostatní se skrývají nebo jsou mimo kontrolu velitelů ISIS.
  Změny se dějí i v německé televizi NTV, kdy pomalu začíná informovat o pedofilii mocných a záchraně dětí z podzemních tunelů. Otočili také na podpadku, i když zatím jen sem tam, ale nastal důležitý obrat, protože poukazují na skutečnost, že Clintonová je ZLO a Prezident Trump je zachránce, hrdina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fuj, 450 000 atentátníků s dynamitem na těle! To snad ani nikomu nepřeji!

   Vymazat
  2. Jo to číslo "bojovníků' je určitě pravdivé, protože ten pán Akhule je nepochybně osobně spočítal a všichni ti spočítaní nosí vesty s výbušninou a to i do postele.

   Vymazat
  3. 1.33 Německo také podle Versaillského diktátu nesmělo mít víc, než 100000 Reichswehr bez tanků a bez letectva, bez těžkých děl, námořnictvo z několika praedregdoughtů třídy Deutschland a lehké křižníky zastaralé už za První světové...
   Za Druhé světové ovšem pan Hitler disponoval poněkud početnější a moderně vyzbrojenou BRANNOU MOCÍ...

   Ve dvacátých a ve třicátých letech jste měl spoustu stejně smýšlejících. Díky nim...

   Vymazat
 4. Ano. FRANCIE JE JEDINOU ZEMÍ EU S JADERNOU VÝZBROJÍ... schopná účinně zasáhnout konvenčně vyzbrojené protivníky. S takovou zemí musí počítat i Neoosman.

  OdpovědětVymazat
 5. Tady vidíme že nějaké NATO je opravdu NA-HOVNO!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže přejmenovat NATO na NAHO?

   Vymazat
  2. NATO není na-hovno. NATO i samotné Turecko ve velkém podporují islámské teroristy. Přece tak NATO nepůjde proti Turecku, když v oblasti podpory terorizmu plují na stejné lodi.

   Vymazat
  3. Proč ne fon Lejno už taky máme.

   Vymazat
 6. Moc důvěry vkládat do Francie neberu. Mnichov nemám dodnes strávený. Egyptu a SAE jde jen o účelovou hegemonii mezi muslimy. Řecko a Kypr jsou jen budoucí objekty agrese Turků. Moje sympatie jim nepomohou. Pravděpodobně půjde o budoucí těžbu nafty ve Středozemním moři.⛽🛢️🇹🇷💰

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Francie se jistě přihlásí o podíl. Otázkou zůstává, kolik by chtěl Neoosman. Nejspíše vše.

   Vymazat
 7. Státy se pro vlastní bezpečnost sdružuji ve spolcích v naději, že se ochrání před agresi. Nakonec v případě ohrožení jim je spolek k ničemu. EU nepodniká k obraně Řecka nic, ba naopak a NATO, kde jsou obě země Turecko neusměrní. Řecko může dopadnout jako Kypr.

  OdpovědětVymazat
 8. Turci jsou muslimové, ale nejsou arabové, v dnes se tvořící multipolaritě mají turkické národy blíže k Rusku, semitští arabové a židé k Usa. Všechno se bude přeformátovávat, největším problémem pro Balkán a Řecko jsou prozápadní albánci, turci usilují o dosažení dřívějšího blízkovýchodního postavení, řeky čeká emacipace od západu, potom se s turky můžou pod vlivem vnějších okolností společně ocitnout na jedné ze stran budoucí multipolarity a donutí je to ke klidnějším vzájemným vztahům ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože, jak jednoduché až hloupé! Prostému vše prosté.

   Vymazat
  2. 20.59 Hloupost není jednoduchá a prostá, je tak komplikovaná, že hloupí lidé si ji ani neuvědomují, až s moudrostí se dospěje k nadhledu a pochopení jednoduchých a prostých věci ..

   Vymazat
  3. Zajímalo by mne, na kterou stranu se postaví Izrael a Írán, zatím je ticho po pěšině. Situace opravdu není jednoduchá.

   Vymazat
  4. 9.13
   Izrael ovládá USA a leze do zadku Rusku, má za největšího nepřítele šítský Irán a se sunitským Tureckem je v nepřátelství pro jeho podporu palestinců v Gaze.
   Irán je největší nepřitel USA a Izraele, k Rusku a Turecku je neutrální.
   Západní Evropa leze do zadku Turecku, ale Erdogan ji má za hlupáky (jako ji měl Hitler) a pragmaticky spolupracuje s Ruskem (v tom je chytřejší než "pozdní" Hitler).
   Turecko si užilo se Západem po 1.sv.válce jako Německo stejné ponížení, nyní se snaží o obnovu svého postavení ..

   Vymazat
 9. Že je NATO na HOVNO vím od napadení Řecka Tureckem. Když jsem po převratě 89 projížděl autem Řecko Tureckou hranici tak jsem se jenom v mém přesvědčení utvrdil. Kdo nechtěl vnímat to že kapitalizmus je vlastně parazitizmus, musel se přesvědčit na vlastní kůži. No parazitům je výborně.

  OdpovědětVymazat
 10. Vsechno to vypada na to, ze jde o generalku NWO kde si ted pomoci korona viru Umele vytvoreneho problemu)zkouseji jak to bude fungovat.Zlocinecti bohaci vime jake narodnosti a verovyznani VZDY ruznymi zpusoby usilovali o rozklad stavajiciho systemu. Viz. Kalergiho plany jiz v 20-tych letech min.stoleti
  Kdyz neuspely revoluce, tak zacali pomalu zrat a rozkladat jako rakovina. Dnesni stav je toho dukazem simultanni rozklad hodnot na vicerych rovinach a hlavne znicit viru v Boha, ci chcete- li v Transcendentno. Zniceni vsech vyznani jedno jakeho smeru.Je to asi projev.konecne faze kalijugy.

  OdpovědětVymazat
 11. Je potřeba se podívat na problematiku "uprchlíků" na Blízkém východě trochu z nadhledem.
  Sýrie má už desetiletí plno palestinských uprchlíků o které nestojí, kteří se nemůžou vrátit domů do "Izraele".
  Turecko má zase plno arabských syrských uprchlíků, afgánských uprchlíků a dalších, o které nestojí, a kteří se nechtějí vrátit domů a chtějí do západní Evropy. Pro turky je řešení jak se těch uprchlíků zbavit umožnění jim cesty do jimi vysněné západní Evropy, a ta nejkratší cesta vede přes Řecko. Když je to nyní neprůchodné, tak ty teroristické uprchíky budou turci expedovat do Libye, odkud ti tereoristé budou mít možnou cestu do Evropy přes Itálii.
  Znovu uvádím, že největším problémem pro Balkán a Evropu jsou prozápadní albánci, kteří na jimi ovládaném území a v spřátelené Bosně přijímají bez problému saudské a další araby a budují malou muslimskou arábii v Evropě ( u nás se to daří v Teplicích). Albánské zločinné gangy jsou ty nejmocnější v západní Evropě, v Berlíně, Bruselu, atd ..

  OdpovědětVymazat
 12. Migraci do EU organizují pedofilové. Jeden pedofil zabit migrantem s kterým měl poměr!

  https://www.arfa.cz/francie-vyznamny-migrantsky-aktivista-63-zavrazden-ve-svem-dome-migrantem-21-se-kterym-spal-posledni-foto-pred-smrti

  OdpovědětVymazat
 13. Koronavirus kosí liberální Západ:

  http://svobodnenoviny.eu/koronavirus-kosi-liberalni-zapad/

  Jak se George Soros pokusil a selhal v potrestání Maďarska během koronavirové krize:

  http://svobodnenoviny.eu/jak-se-george-soros-pokusil-a-selhal-v-potrestani-madarska-behem-koronavirove-krize/

  Maďarsko: „ANO ochraně žen, NE genderové ideologii a nelegální migraci“

  http://svobodnenoviny.eu/madarsko-ano-ochrane-zen-ne-genderove-ideologii-a-nelegalni-migraci/

  Tady je popsáno co chtějí us prachatý hajzlové dělat s lidmi na světě:

  Koronavirus – nebezpečí povinného očkování, mikročipy a eugenika:

  http://svobodnenoviny.eu/koronavirus-nebezpeci-povinneho-ockovani-mikrocipy-a-eugenika/

  OdpovědětVymazat
 14. MaP 422 USA a Rusko obnovují 70 let starou koalici! Brusel, Pražská kavárna, Hříb a Kolář asi puknou.

  https://www.youtube.com/watch?v=efoAkZxd45Q

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.