Reklama

pondělí 11. května 2020

Řekněte jim to!

Ivan David
11. 5. 2020
Pokládám za svoji povinnost číst komentáře ke svým článkům, i když někdy nestíhám odpovědět na všechny otázky. Vedle projevů sympatií a občas i nenávisti se objevují i rady. Některé se stále opakují a budu se snažit na ně odpovědět jaksi hromadně. Jedna z častějších rad mě nabádá, abych jim TO řekl. Míněno ostatním poslancům Evropského parlamentu. Případně jsem kritizován, že se obracím na českou veřejnost, ale důležitější je jim TO říci a „ne jen žvanit pro domácí publikum“. Někdy se setkám i s výtkou, že jsem na NĚ „příliš slušný“.
To vše jsou výtky naivní, tedy nikoli hloupé, ale plynoucí z nezkušenosti. Politici totiž činí, co chtějí, nebo co musejí, protože to chtějí jejich chlebodárci, nebo to, co nemohou odmítnout, třebaže to nechtějí. 


Pokud jde o Evropský parlament, rozhodně nechci to, co chce valná většina z nich a nejsem jejich chlebodárce. Mohl bych je donutit, aby činili to, co nechtějí jen tehdy, kdy bych jako součást většiny pomáhal něco diktovat menšině. Jenže jsem součástí malé menšiny skoro ve všech otázkách, které se projednávají. Když bych chtěl odhadnout, jak dopadne hlasování, pak mi stačí podívat se na svůj „voting list“ – dopadne to právě naopak.

Proč to tak je? Jsem členem frakce, která si přeje, aby státy měly vlastní autonomii a nepodléhaly diktátu z „Bruselu“. Velká většina poslanců si přeje pravý opak. Obsahem většiny hlasování je vnucování vůle Bruselu, ať už jde o hospodářský diktát, plody nesmyslné ideologie zelené, sexuální, „lidskoprávní“ a podobné, nebo opakované protiruské deklarace.

Protože ti, kteří EU ovládají, mají pohodlnou většinou, je jim naprosto lhostejné, co si příslušníci nepohodlné menšiny myslí, natož co říkají. Naskýtá se nutně otázka, jaký to má vlastně smysl tam být. Byli jsme zvoleni za jistý program, který máme povinnost obhajovat. V „Bruselu“ ho neobhájíme, ale protože víme, co se tam děje, můžeme o tom referovat doma. Ti, kteří tancují podle bruselské muziky, přinášejí domů samé dobré zprávy, aby lid nebyl znepokojen realitou. 

Věřím v demokracii, i když znám její slabiny. Aby se lid rozhodoval ve svůj prospěch, musí být správně informován. Bude-li se řídit lží, rozhodne ve svůj neprospěch. Takže moje projevy ústní či písemné, byť pronášeny v Bruselu, musejí být určeny občanům ČR.

Jaká je vůbec možnost něco říci v Evropském parlamentu? Pokud není zamítnuto projednávání navrženého bodu programu a je připuštěna diskuse, je vedením EP rozhodnuto o délce projednávání. Určená doba je pak rozdělena frakcím podle jejich velikosti (včetně nezařazených poslanců) a jednotlivé frakce rozdělí přidělené minuty mezi poslance, kteří se o vystoupení ucházejí. Může se stát, že dostanu na vystoupení minutu, může se stát, že nedostanu ani minutu, protože přednost dostanou jiní. Protože přidělený čas (zpravidla minuta) nemá být přetažen, je potřeba si příspěvek napsat, aby se vešel do časového limitu. Minuta je 8 – 10 řádek. Na plénu poslanci obvykle vystupují v národním jazyce, ve výborech také, pokud je přítomen tlumočník z jejich jazyka (v době koronavirové krize a spojení přes internet mají příslušníci menších národů smůlu). V Zemědělském výboru zastupuji frakci jako koordinátor, takže obvykle dostávám 1 a půl až 2 minuty. Ve výborech se jedná věcněji, ale členové menších frakcí a příslušníci menších národů mají zase smůlu. Jsme čtvrtá největší frakce, ale tři největší mají většinu… Mimo Evropský parlament se mohu (zatím) vyjadřovat svobodně. Do mainstreamových médií se s tím ovšem nedostanu.

Nemyslím, že jsem zbytečně „slušný“. Agresivitou, vulgaritou a arogancí se prosadit nelze.
Pokud poskytuji českým občanům důležité informace, které potřebují pro rozhodování ve svůj prospěch, moje působení v EP má smysl, i když poslancům TO neřeknu.
Cílem je, aby politici v ČR činili i to, co nechtějí, protože nelze jít proti mínění občanů, které hrozí projevit se ve volbách. Ještě lépe je zvolit politiky, kteří chtějí činit to, co si přejí občané.32 komentářů :

 1. Žaloba proti Angele Hitler – Merkelové.
  REVOLUCE / ZPRÁVY•5.5.2020

  EU je mrtvá. Je tu vynucený konec druhé světové války.

  Nizozemsko, největší hnízdo pedofilních krys na světě, neunikne čistce za účelem osvobození oblbované populace Evropy.
  Všechny zúčastněné zkorumpované vlády Deep State po celém světě budou zatčeny.
  Plánovaná tyranie Nového Světového Řádu a její Satanističtí posluhovači jsou odsouzeni k zániku.
  Konec konců Donald J. Trump varoval, že před bouří bývá ticho.

  OdpovědětSmazat
 2. Jsem váš volič, včetně p. generála Blaška a děkuji vám za vaší práci a informace z EU,..ale mohl by jste nám vysvětlit, proč nespolupracujete s komunisty jako je pí. Konečná..pokud znám její názory,..tak jsou taky dobré..nebo NE ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechci odpovidat za pana Davida, ale podle meho nazoru je pani Konecna dost mimo realitu, casto hlasuje uplne opacne nez SPD. Osobne mam pocit, jestli neni nasazena v KSCM na rozlozeni teto strany. Mnozi rozumnejsi clenove KSCM musi mit z jejiho vystupovani hodne tezkou hlavu.

   Smazat
  2. Konečná je srozmazlené aparátčitské děcko, kterému někde na výboru řekli, že SPD jsou hnědí a ona bez vlastního rozumu tuhle pitomost vzala za sovu. A tak proti europoslancům Davidovi a Blaškovi potažmo celé SPD štve a štve a štve... přitom si vymýšlí, zamlčuje fakta, manipuluje - stejně jako mainstream. Konečná podléhá blbečkům a blbkám z její "levicové" frakce. Zaťazé pěstě a plná huba solidarity - ale s kým? S islámskými nájezdníky!!!

   Smazat
 3. Pak takto nastavený zkostnatělý systém nemůže nikdy fungovat dle pravidel, které prosazují občané se zdravým, selským rozumem.
  Veškerá Vaše snaha, jak ji popisujete, je natolik marná, že ji lze přirovnat k napůl práci sisyfovské a napůl k boji Dona Quijoty de la Manche...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není marná, Co to kecáš? Přesvědčit lidi argumenty a fakty je dlouhá drobná masarykovská práce, a tu David vykonává denně! Pomáhejme mu v šíření!!!

   Smazat
 4. Minutu na projev pokládám za pouhou formalitu. Na to, že vaše názory stejně neberou v úvahu, tak by vám mohli dát alespoň pět minut.

  OdpovědětSmazat
 5. Systém.
  Ti, co sledují své cíle a mají dlouhodobé plány, mezi něž patří i prosazování a posilování EU, hledají a nalézají mechanizmy pro omezení prostoru svých oponentů.
  Každý centralizovaný systém ovšem narazí na své hranice. Moc má být rozdělena na jednotlivé stupně a v ideálním případě bude na každém stupni jedinec s odpovídací kvalifikací a vybavený dostatečnými pravomocemi, tudíž schopný řešit životní situace.
  Prosazování centralismu, nadstandardní finanční ohodnocení a další benefity, mají za úkol obsadit EU parlament v drtivé většině loajálními poslanci.
  Informace s centra, nepřežvýkaná profesionálním politrukem mají svoji cenu pro ty, které zajímají.
  Vaše činnost není zbytečná. Slušnost a korektnost by měla být přítomna v každé diskuzi a projevu. Je sice jednodušší být neurvalý a sprostý a tím získat převahu či jenom znehodnotit informační poslání diskuze či projevu, ale to jsou jevy, které by měli začít občané odsuzovat. Jen tak se vytratí a jen tak se může časem navrátit i politická kultura, v dnešní době povalená na úroveň pouličních hádek a diskuzí podnapilých.
  Všechno má svůj čas, pokud bude EU stále posilovat a podaří se jí vlastní aparát "umravnit" k obrazu svému, budeme mít problém ... většina z nás bude mít problém.
  ABC
  hranice. Moc má být rozdělena na jednotlivé stupně a v ideálním případě bude na každém stupni jedinec s odpovodíjací kvalifikací a vybavený dostatečnými pravomocemi.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano, velice srozumitelně podáno. Není ta situace vůbec lehká. Bohužel ani s tou výzvou či přáním volit politiky, kteří chtějí činit to, co si přejí občané. Neboť tady zase nutně narazíme na otázku, co si vlastně občané přejí. A hlavně - kteří ...

  OdpovědětSmazat
 7. Diky za informace.
  Mne to dava smysl.

  OdpovědětSmazat
 8. Fandím Vám doktore, myslím si, že děláte dobrou práci v EP i s Novou republikou. Přeju pevné zdraví a mnoho sil.
  Zdraví
  jh

  OdpovědětSmazat
 9. Nezáleží na tom, kolik Vám dají prostoru. Nám prostor Brusel neustále ubírá a Vy tam jste pro to, abyste nám ho vydobyli zpátky. Vůbec se toho nebojte, montujte se jim do toho, jak to jen půjde. Mějte ambice, žádný strach. Buďte slušní, ale asertivní. Nemáme co ztratit. Všechno už nám vzali, jedině nás můžou ještě namíchat s černochama. Náš záměr sílí. Podívejte se, kde bylo vlastenectví před deseti lety. EU je v současné podobě zbytečná a škodlivá organizace.
  "Takže moje projevy ústní či písemné, byť pronášeny v Bruselu, musejí být určeny občanům ČR."
  Přesně tak! Na mediální mainstream se nedá spolehnout. Jsme rádi, že v EP máme člověka, který situaci vidí a popíše našima očima. K čemu nám je tam nějaká Charamzová?
  Může se to zdát beznadějné, ale věřte, že EU je umělá instituce na hliněných nohách. Gándhí také vyhnal Brity z Indie jenom svým odhodláním. Euroknoti jsou nervózní a tak se vzájemně ujišťují jak je vše OK. Není!
  Možná by bylo dobré zahájit debatu co s EU dál. Jestli ji přetransformovat do nějaké EFTA, nebo ji zrušit úplně?
  Jisté je jedno, chceme silný, soběstačný a suverénní národní stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:47 Souhlas!
   Jina cesta neni!

   A pane doktore, Diky.

   Smazat
 10. Nevím o žádném jiném europoslanci, který by tak zevrubně informoval svoje voliče nejen o dění v evropském parlamentu. Pane doktore, děkuji. Současně děkuji i paní Lence Procházkové . Jste opravdoví vlastenci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Kateřině Konečné jste nikdy nic neslyšela?

   Smazat
 11. Pane doktore, děkoval jsem vám za práci v EU,..ale zapomněl jsem poděkovat za to nejdůležitější... a to je web. Nová Republika...Děkuji za solidní zdroj alternativních informací, které se z našeho maistreamu nedozvíme ..!

  OdpovědětSmazat
 12. Vážený pane doktore, Vaše zvolení do EP vnímám pro naši zemi jako průlomovou záležitost. Vaše vystoupení na jednáních EP, stejně jako precizní analýzy, které nám přinášíte nejen na NR, o tom jasně vypovídají. Je skvělé, pokud existuje v EP menšina, Vám a generálovi Blaško názorově blízká, jako protiváha parlamentní biomasy s naší přitulenou většinou. Díky a nenechte se „votrávit“A.Š.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, není možné lépe popsat vyjádření velkého DÍKU panu Doktorovi za jeho práci v EU.
   Jsem Vaším voličem a přeji hodně pevných nervů a sil včetně nezlombeho zdraví do dalších dní pod dohledem "velikého bratra"!

   Smazat
  2. Jiste, i slušnost se musí v dnešní době schvalovat...

   Smazat
 13. Jak to vlastně bylo a je s Coronavirem 19. DŮLEŽITÉ !

  Žijeme ve vzrušující době. Všechny impéria nakonec zaniknou. Nacházíme se v konečné fázi Nového světového řádu (NWO), který se již nezotaví z ruské ruletové hry, kterou hraje. Vladimír Putin mu totiž podal nabitou zbraň a stiskl s https://tadesco.org/putin-a-trump-vs-novy-svetovy-rad-finalni-bitva/poušť.

  OdpovědětSmazat
 14. Diskutujícím skeptikům si dovoluji připomenout zde publikovaný páně dr. Davidův příspěvek v délce 90s ze 7.5. za přítomnosti Timmermanse. (Dle mého názoru excelentní).

  OdpovědětSmazat
 15. Pane Davide, poděkování za Vaši práci, děláte to dobře, nedejte se vyhecovat:). Po zkušenostech s Úsvitem, pochopil pan Okamura, co jsou to šmejdi? Já si občas vzpomenu na Škarku a Kočí.

  OdpovědětSmazat
 16. Vážený pane doktore Davide, vždycky se najdou kritici, kteří si svým nespravedlivým sebepřeceněním myslí, že by pracovali lépe, a kritici, kteří Vám jednoduše nepřejí nic dobrého. Věřím, že jich je menšina, protože objektivně je nutné uznat, že svoji práci nejen zvládáte velmi dobře, ale taky svědomitě, s poctivým přístupem k Vašim voličům, když jako jediný o své kvalitní práci, a dění v europarlamentu pravidelně referují. Škarohlídům netřeba cokoliv vysvětlovat, trvalá hluchota je i tak neopustí. Váš vděčný volič, který ví, že volbou neprohloupil.

  OdpovědětSmazat
 17. Dobrý večer. Pakne doktore, moc na ty rady nedejte. Slova moc neznamenají. Já mám jinou radu: trochu se šetřete, bojujete jako lev. Je to boj na dost dlouhý čas a nebylo by dobré se hned na začátku odrovnat. Mějte se hezky.

  OdpovědětSmazat
 18. Je naprosto jasné, že situace nejenom V Bruseli, ale celkově je systematicky překrucovaná, manipulovaná a historie zcela záměrně přepisována. Teď jsem dokoukal video s titulky z Ameriky, kde lékařka zcela jasně hovoří o tom jak se ji snažili farmaceutické firmy umlčet, jak byla zavřena bez soudu a jak to vlastně popravdě s koronavirem je. Najdete na Pravdivě.eu, zuřivě mazané video o koronavirusu a očkování obecně - lékaři se konečně probouzejí. Kde zase jde o prachy
  -politika, farmacie, zbrojní průmysl, G5 a jiné, všechno je zmanipulované. A naivní hlupáci to ještě debilně podporují.
  Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 19. Správně pane Davide nemá cenu se s nimi hádat a pro nás je užitečné když nám napíšete co na nás chystají. A s našim hnutím SPD je tu furt myšlenka na vystoupení z eu a samostatný Český stát.

  OdpovědětSmazat
 20. Děkuji Vám pane doktore za Vaši práci v EP a i za články kterými nám objasňujete jak to tam chodí. Já jsem Váš volič a doufám, že díky tomu procitnou i další naši spoluobčané a přeji hodně štěstí v životě a tím i v práci.

  OdpovědětSmazat
 21. Ano, je třeba vytahovat na světlo, tu JEJICH špínu, omezenost, drzost a dokonce i přímé útoky n suverénní státy.

  OdpovědětSmazat
 22. noviczech
  ...pane Davide, teď trochu jakoby odbočím, ale: vše potřebuje svůj čas, ani dítě nechodí hned po narození!
  Včera mi můj zvěstovatel oznámil, (tak jako před třemi týdny), že do Německa přijelo 40 000 amerických vojáků! (před třemi týdny 30 000) a ptal se mně, co to znamená. On se pohybuje spíše v trochu vyšších finančních kruzích, ale politika ho nezajímá. Tak jsem mu odvětil, že možná přišli, aby byl udělali v Německu pořádek! Dítě po narození nechodí hned, vše potřebuje svůj čas. Zdravím.

  OdpovědětSmazat
 23. Pane doktore, díky za Vaši práci a za informovanost, kterou přinášíte. Jenom bych chtěl upřesnit jednu Vaši větu: „Takže moje projevy ústní či písemné, byť pronášeny v Bruselu, musejí být určeny občanům ČR.“
  Zde bych chtěl připomenout, jak jsme hltali projevy pana Farage, které nejspíš také byly určeny hlavně britským občanům. Takže i Vaše projevy si se zadostiučiněním poslechnou občané celé Evropy, kteří nesouhlasí s diktátem EU. Možná nemají dopad na výsledek aktuálního hlasování v europarlamentu, ale působí jako celoevropská osvěta, vůči jednostranným evropským médiím hlavního proudu. Jak řekl F.R. Čech, někdo musí tlačit ty vrata z druhé strany. P.K.

  OdpovědětSmazat
 24. Nevím, ale musí to stát hodně sil a sebovládání, poslouchat všechny bruselské pindy a slušně odmítat nesmyslné rozkazy. Nejhorší snad je zjištění, že Češi hlasují proti Čechům a navíc o významu hlasování mám pochyby. Možná je vše marné, ale toho bohdá nebude, aby jste to vzdal.
  Držím palce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.