Reklama

čtvrtek 14. května 2020

Ricinové otázky BISce a dalším

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
14. 5. 2020  blog autora
Docent Radim Valenčík vznáší otázky, týkající se "ricinového" divadla kolem tří v historii nevzdělaných a charakterově pochybných individuí, která schodnou náhod a vůlí médii zblblých voličů z Prahy usedla na stolice zastupitelů k velké hanbě a ostudě českého národa. 
1. Jako to, že časopis RESPEKT měl tu drzost zopakovat si svůj vydařený kousek s použitím téhož Ondřeje Kundry a uveřejnil ještě větší blábol, než v případu "Dvojitého agenta na útěku", a to i přes to, jak jej tehdy BIS ve svém prohlášení oprávněně zesměšnila?

K tomu:

Jedná se o materiál "Spekulace, polopravdy a výmysly týdeníku RESPEKT" uveřejněný 29. 5. 2012 na stránkách BIS zde:
https://www.bis.cz/aktuality/spekulace-polopravdy-a-vymysly-tydeniku-respekt-7ba99bb4.html?page=7

Doporučuji přečíst, aby každému bylo zřejmé, jak Kundra "pracuje".

2. Jak to, že na uveřejněnou hovadinu stejným způsobem jako v roce 2012 BIS okamžitě nereagovala, přestože měla dost informací a přestože mohla očekávat, jak se zprávy (ve které je nepřímo uvedena jako zdroj) zmocní mediální mainstream?

K tomu:

Podotázka: Je současná BIS ještě tou z roku 2012?

3. Jak to, že mediální mainstream včetně námi zákonem vynuceně placených medií na čele s ČT (a tudíž zavázaného k veřejnoprávní službě) si nepodložené spekulace, kterých byl ze stejného pramene již jednou svědkem, osvojil jako "svatou pravdu" a bez zardění i studu ji vytroubil do světa, či přesněji pokusil se touto dezinformací manipulovat s veřejností?

K tomu:

Podotázka: Jak to, že místo, aby se mediální mainstream pokusil informaci ověřit, začal sám hledat krkolomné cesty, jak "pravdivost" dezinformace potvrdit? Tak za potvrzení pravdivosti informace vydávala například i nepříliš chytré označení dezinformace, která zakládá podezření ze souběhu několika trestných činů ministrem zahraničí Petříčkem za "projev svobody slova". Podobným "důkazů" použil mediální mainstream k manipulaci s veřejností více.

4. Jak to, že BIS na šíření dezinformace nereagovala sdělením nezbytných informací alespoň příslušným ústavním činitelům (prezidentovi a předsedovi vlády), když je to její povinnost vyplývající ze zákona?

K tomu:

Tím oba ústavní činitele dostala do složité situace a podpořila tím další zneužívání šíření dezinformace k manipulaci s veřejností.

5. Lze ocenit, že BIS, byť se zpožděním, dala trestní oznámení na neznámého pachatele pro ----"únik informací"----, neměla však současně uvést, že se ve skutečnosti jedná o zneužití zpravodajských služeb k cílenému úniku dezinformací neznámým pachatelem působícím uvnitř zpravodajských služeb?

K tomu:


Vždyť BIS by si měla být vědoma, jaké škody již byly napáchány vydáváním dezinformace za "informaci".

6. Zahrne BIS do své výroční zprávy jako bezpečnostní riziko zneužívání mediálního mainstreamu (včetně veřejnoprávních médií) k rozšiřování dezinformací za účelem manipulování veřejností?
K tomu:

Ve srovnání s bezpečnostními riziky, na které ve svých výročních zprávách BIS upozorňuje, je toto nesrovnatelně masivnější a zhoubnější. Doprovodná otázka: Věnuje na boj proti dezinformacím tohoto typu komisařka Jourová adekvátní částku z europeněz?

7. Jako to, že BIS toleruje mnohostranné porušení zákonů (včetně novinky v podobě GDPR) formou sestavování likvidačních a denunciačních seznamů tzv. "šiřitelů dezinforamcí", které ve skutečnosti sestavují skuteční šiřitelé dezinformací podle zásady "zloděj volá, chyťte zloděje!", tj. aby umlčeli ty, kteří proti dezinformacím bojují?

K tomu:

To, co se v této oblasti děje, přesahuje meze slušnosti. Nechci dál rozebírat, protože bych se mohl dopustit neslušných výrazů.

8. Kdo ve skutečnosti řídí BIS?
K tomu:

To musí i ředitel BIS cítit, že vývoj instituce, jejímž řízením je formálně pověřen, nemá pod kontrolou. Doprovodná otázka: Jaké kompetence by měl mít ředitel, který na základě procedury stanovené zákonem, formálně řídí BIS a) aby mohl zjistit, kdo tuto instituci řídí, b) obnovil svoji schopnost ji řídit?

9. Co se to, sakra, u nás děje?
K tomu:

Jako nápovědná otázka: Nesouvisí to s globálními provokacemi vůči Rusku, které se připravovaly načasovaně v návaznosti na velkomanévry NATO "Defender Europe 20" a které musely být z důvodu koronaviru zrušeny? Přejmenování náměstí, odstranění sochy, památník dvojnásobným zrádcům, předpokládaná reakce ruské strany, vytvoření příběhu agenta s ricinem ke stupňování krize a manipulování s veřejností. A v podmínkách eskalace situace na hranicích EU s Ruskem třeba i nějaká ta oběť některého z nešťastníků, kteří se znelíbili Rusku? To už by k válečnému konfliktu, který by třeba mohl přerůst i ve třetí světovou, nebylo tak daleko...


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7870-ricinove-otazky-bisce-a-dalsim.html

37 komentářů :

 1. Když se přišlo na agenta s projímadlem, musel Putin odložit své globální starosti a vymýšlí jak ty tři zlikvidovat jiným způsobem. Ostatně sami jsou již p..raní strachy až za ušima. Že by je tížilo svědomí vedoucí k takovému strachu? No vím, Novotný, Hřib a Kolář žádné svědomí nemají...to jsem přehnal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:05 RICIN není projímadlo ale jed. Otázky:
   * Musíte nás i Rusy z tajných služeb mít za blbce, aby použili jed, na který je již dostupný protijed. Určitě jsou lepší dryjáky než ricin a častá úmrtí na srdeční slabost "nepohodlných" jsou již podivná. Nicméně nic se zatím nenašlo a nepotvrdilo.
   * Proč použít pomalu působící jed v řádu dní, když Angličané uzdravili Skripalovce z nervově paralytické látky. Novičok by měl zabít do 5ti minut a způsobuje nevratné rozpojení synapsí nervů. Britové synapse opět napojili a otrávení ve zdraví někde žijí. Skripal Rusům škodil víc než Houba, Výrobce kol nebo syn Dobrotáka.
   * Kdo konkrétně kontroluje diplomatická zavazadla? Z letadla šel do diplomatické limuzíny. Jak se tedy ví, že Rus dovezl ricin.

   Smazat
  2. Vynikající likvidační prostředky jsou ty na bázi alkoholu, ale má to nevýhodu, že toho musíte do oběti poměrně dost dostat. Třeba ruská vodka! Takový litr a otrava zaručena. Rozhodně je to humanější než ricin. M.R.

   Smazat
  3. Rus se musí divit, jací "amatéři" jsou v BIS. A to by ještě chtěl generálskou výložku.
   emeritní kapitán

   Smazat
 2. Ryba smrdí od hlavy

  OdpovědětSmazat
 3. Otázka je, co si ještě vymyslí. Včetně zabitého studenta, který ani studentem nebyl.

  OdpovědětSmazat
 4. Celých posledních třicet a něco let je samá velká ostuda. Snad kromě několika velkých sportovních úspěchů sportovců.
  1. Respekt je "koupený" těmi, co nemají zájem na fungujícím státě.
  2. Společný politický zájem v pozadí.
  3. Ano, se stejnou podporou od BND, CIA a FBI
  4. Zákony v zemi řízení jsou neslučitelné s našimi
  5. Viz bod 2
  6. Kdo zná Jourovou, ten zná odpověď, ententýky dva špalíky ...
  7. Viz bod 2
  8. Viz bod 3
  9. "Morální kapitalismus" a příprava na válku, či jiný typ konfliktu

  OdpovědětSmazat
 5. Zase si musí pan Koudelka počkat min další rok, než dostane generálské lampasy!:-) Ještě štěstí, že v tomto má Zeman pravdu, že je to neschopný čučkař! Stačí anketa, že 95% lidí nevěří BIS!

  OdpovědětSmazat
 6. Je to celé fraška a válka být nemůže ty 2 divize co měli provokovat u hranic to nic neznamená. A dostat k Ruským hranicím nepozorovaně síly jako měl hitler je v dnešní době nemožné. A navíc Rusko řeklo jasně že v případě napadení bude první cíl usa. Celý humbuk je na to aby se kupovalo staré zbraně od usa a obhájilo existence nata. Aby mohli místní lokajové obhajovat potřebu spojenectví s usa.

  OdpovědětSmazat
 7. Útok na zpravodajské služby cestou medií, která se transformovala do vlivových agentur se vede už delší dobu. Má destabilizovat pluralitní demokraci a vrátit zemi do stavu velmi podobnému diktatuře. Tentokrát pro změnu ne diktatuře proletariátu, ale diktatuře samozvaných elit tj. kartelu medií, globálních politicko-ekonomických a bankovních korporací. To je pro demokracii a pro stát velmi nebezpečný systém. Přímo Orwellovský.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem agent pana Putina, a cestuji do Berlína, chci zastavit se v Praze, kde draze je, však blaze,
  jedu, jedu v rychlíku, novičok mám v kufříku a k tomu jen tak pro psinu i pár ampulí ricinu.
  Pan Putin se s tím nepáře, mám zlikvidovat Koláře a k tomu taky Hřiba, to není žádná chyba, i Pavlíka Novotných jistě brzy přejde smích, ten novičok z kufříku já namatlám mu na kliku.
  Až skončí mi ta makačka, jí zatančím si kozáčka a odjedu zas do dáli, kde čekají mě metály.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem si jistý, že se ti vše zdaří podle plánu. Neboť tím, žes vše bezstarostně vyklopil, jsi BIS-ku dokonale dezorientoval a paralizoval definitivně :-)

   Smazat
  2. Hezké český humor nezanikne za žádné doby.

   Smazat
  3. Skvělé anonyme 22.55 - jste super! Máte fakt nadání, zkuste psát někam do novin, to by mělo šmrnc. Obdivuhodně zveršované aktuality - to dokáže málokdo. Jen Marek Řezanka a lidské perly, které mají nadání.

   Smazat
 9. Je to v prdeli, už vše ty eSSes BISáci blokuji, zamezují přístup k pravdě, PRAHA shnije ve lži a marastu! a sestaví tento SEZNAM nepohodlných:

  Kategorie:Konspirační teoretici
  Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
  Podkategorie
  V této kategorii je pouze následující podkategorie.

  H
  ► Popírači holokaustu‎ (11 str.)
  Články v kategorii „Konspirační teoretici“
  Zobrazuje se 25 stránek z celkového počtu 25 stránek v této kategorii.

  B
  Augustin Barruel
  Adam B. Bartoš
  Antonín Baudyš mladší
  Ivo A. Benda
  C
  Petr Cibulka
  Jim Corr
  Philip J. Corso
  D
  Ivan David
  Miroslav Dolejší
  G
  David Ray Griffin
  H
  Petr Hájek (novinář)
  Martin Herzán
  Adolf Hitler
  L. Ron Hubbard
  Stanislav Huml
  Ch
  Michel Chossudovsky
  J
  Alex Jones
  L
  Tim LaHaye
  Bob Lazar
  M
  Joseph McCarthy
  O
  Adnan Oktar
  P
  Ezra Pound
  R
  Alberto Rivera
  Michael Ruppert
  V
  Jesse Ventura
  Kategorie: AktivistéKonspirační teorie.


  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Konspira%C4%8Dn%C3%AD_teoretici

  OdpovědětSmazat
 10. No jo, ale když se pan Koudelka bude dále presentovat jako komisař Clouseau, alias růžový panter, jak to asi může dopadnout? Hej hou, růžový dědeček, hej hou, hej rup hou

  OdpovědětSmazat
 11. 29:37
  Těch 5% , nebyli to náhodou zaměstnanci, či rodiny BIS ?

  OdpovědětSmazat
 12. Kde je kurburt? Chybi nam zde jeho vyklad amerika #1

  OdpovědětSmazat
 13. To je fakt hnus, velebnosti. Vymyslet si kauzu a potom ji usilovně šířit. Viz Lidovky a jakýsi blbeček Martin Shabu.

  OdpovědětSmazat
 14. Já spíš podezírám,nejen Kundru,proto se zeptám,prochází i kufřík těchto diplomatů rengenem na letišti?Pokud ano,tak je jasné,odkud jde první informace a věřte tomu,že tam má své lidi,jak BIS,tak i tito potulní novináři.Další věci je,že si naši spojenci,testují své loutky,jak jsou ochotni spolupracovat,proto musí tyto akce provádět,to není s jejich hlavy.I takto byl vychováván Hitler a další.Proto se ještě jednou zeptám,co bylo účelem cesty Kubery na Taj-wan,kdo ji naplánoval,kdo všechno zařídil,ohledně,přijetí,jednání,také zkouška ohněm,proto se mu tam nechtělo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kund(r)a je Kund(r)a a jeho následovníci jsou to samé. Za delší komentář nestojí, respektive: Je čas slov a čas činů.

   Smazat
  2. 6:22 řekl bych, že jste s těmi plánovači měl pravdu, Kubera ať byl jakej byl, nebyl padlý na hlavu a proto se mu tam nechtělo. Jeho milovaná ženuška a dceruška, by svou velectěnou pozornost měly napřít tímto směrem a ne hloupě obviňovat, kde koho, kdo jim je jako viník účelově podstrčen. Úplně stejné to je i hlupaňou, čili Peroutkovou vnučkou. Kdo ví jestli za tím taky není čučkař z BISu alias růžový panter, ten rukopis je nepřehlédnutelně podobný. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 15. Trump oznámil konec epochy globalizace:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020051511946451-trump-oznamil-konec-epochy-globalizace-/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo Trampík chce aby se všechno vyrábělo ve Spojených státech. To teda objevil Ameriku ale půl století po Kolumbovi. To že stát musí být soběstačný, to už věděli i komunisté a také to tak bylo. Maximálně v rámci RVHP byly různé výroby koordinovány, ale ani náhodou se nemohlo stát, že by některý stát v socialistickém bloku, byl tak brutálně zadlužen jako Ušáci u Číny Japonska. Pro ty mladší RVHP znamenalo Rada vzájemné hospodářské pomoci a také to v duchu tohoto názvu vypadalo a státy si vzájemně pomáhali a ne jako v kapitalismu, kde je "člověk člověku vlkem" a omlouvám se vlkům, já to přísloví nevymyslel.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Rudý dědečku jo my pamětníci to víme ale asi se normální cestou nic nezmění.
   Například státní dluh Japonska je 10 biliónů dolarů (255 biliónů korun)

   Smazat
 16. Já se stále divím,proč Rusko reaguje na neustálé provokace ubohého a lokajského čecháčka.Vždyť je přece jasné,že z blbcem je zbytečné se zabývat,neboť je to ztráta času!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten primát není Čecháček, protože nikdy Čechem doopravdy nebyl... a ani jednu ze dvou možnosti jeho příslušnosti, natož v jazykovém tvaru obdoby "čecháček" napsat nesmím. Ale každý Čech jistě domyslí sám...

   Smazat
  2. Rusko se musí chovat adekvátně k činu. Tento čin - hanobit sochu, která na svém místě stojí přes čtyřicet let, a vyjadřuje akt osvobození našeho hlavního města od německých okupantů, když Praha sice "povstala" ale pak zoufale volala o pomoc. Akce byla nejspíš dojednaná, jinak by se nestalo, že americká sebranka, která toho času už byla v Plzni, zakázala plzeňským jakékoliv aktivity na pomoc trpícím Pražanům, hlídali všechny možné výjezdy z Plzně, a auta vraceli zpět. Údajně nějaký velitel německých vojsk prohlásil, že za odvetu v Praze vydláždí Václavské náměstí českými lebkami. Kdyby bylo nedošlo k osvobození Prahy díky rudoarmějcům, lebka starýho Koláře by spolu s ostatními taky možná zdobila Václavské náměstí - to byl taky pěknej hajzl, a nechápu, jak z něčeho takového mohli vytvořit velvyslance, ale to noční tažení mladýho hajzla proti symbolu záchrany životů tisíců Pražanů je zhovadilost, která nezná mezí. Ten člověk - Kolář - musí být psychicky nemocný, jeho zhoubné ego přesahuje všechny hranice normální slušnosti. Leda by prozradil, kdo mu takovou zhovadilost přikázal - kdo mu vedl pazoury proti soše a k provokaci Ruska. Kdybych o věci rozhodoval já, nepatlal bych takové voloviny s ricinem, zaplatil bych nějakýho vožralýho pouličního šmejda, a už dávno by se válela ta svině Kolář někde v pankejtě s proříznutým chřtánem. A pak by zmlkla i ta druhá svině Novotný, který se veřejně chlubil podílem na sebevraždě Ivety Bartošové -přesto může dělat v české senkrůvně vysokou politickou funkci, namísto aby shnil někde v lapáku. Toho měl podříznout "vdovec" po smrti Ivety, kdy si s ním taky bulvár denně vyplachoval sprostou držku v osobě jakéhosi Davida Zápala - Super.cz neboli Seznam.cz - media plná zkorumpovaných českých sviní, placená z USA. Už to neskrývají. A že přestali skrývat, že ČR je americká gubernie se zkorumpovanými mršinami na politických pozicích - připravuje se něco zatraceně ošklivého. Ošklivějšího, než je strašení covidem.

   Smazat
 17. Je to na zbláznění, viďte pane docente! Což tak se podívat trochu jinam. Kundra je členem Aspin Institutu. Doporučuji vám prohlédnout, kdo další je na seznamu členů. Vzpomenu jen ministra Petříčka. Proč by se jako kolega s kolegou nemohli oba zmínění domluvit na podrazu (prezidenta a Babiše)? Mezi významné členy patří známý kmotr Kroupa a na celou tu společnost dohlíží Bakala. Kde dali Američané oči, když si vybrali profláknutého zloděje, který kradl za bílého dne těm nejzranitelnějším, jako jsou horničtí důchodci? Znám několik vzdělaných Američanů. Nikdo z nich otevřeně nekrade jako sponsor tohoto podezřelého společenství. Nepřipravují také převraty a spíše lidsky pomohou.

  Aspin Institut mají také v Kyjevě. Ukrajinec Pogrebinský o tomto institutu tvrdí, že je to přípravka pro členy vlády. Ja bych řekl, že je to kapitalistický VUML.

  OdpovědětSmazat
 18. On ten Kunda pardon Kundra je také členem bakalovy ASPEN smečky,jako Hami Špidla,Bradáčová a další figurky.

  OdpovědětSmazat
 19. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020051311938460-cesko-neni-pravnim-statem-vyvadil-nabizi-pravni-pomoc-ruskemu-agentovi-a-varuje-pred-militantni/
  https://pravyprostor.cz/budeme-trem-exotum-platit-policejni-ochranu-cely-zivot/

  OdpovědětSmazat
 20. Škoda řečí, je to zbytečné, sám konstrukt je tak naivní, že mu neuvěří ani absolvent ZŠ.

  OdpovědětSmazat
 21. Hezký článek. Proč hezký? Protože nabízí srovnání StB a Bis. A vychází to takto:: StB si Vás zavolá k výslechu. BIS se na Vás vyse.e. Co je lepší? Na StB můžete své dotazy rozvést. Posr.ný jste akorát tak k smíchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 12:52
   Hezkýý.
   Jenže staří stbáci,přejmenovali synáčkové na bis.

   Smazat
 22. Možná v tom kufříku bylo opravdu projímadlo, ale proč ? Vždyť ti tři defekují do kalhot i bez něho. Bohužel to ale není ze strachu před našimi státními orgány.

  OdpovědětSmazat
 23. Zdá se zřejmé, že zdejší protiruská hysterie v provedení místních podržtašků měla být kulturně-propagační částí Defender Europe 20 s jejíž vojenskou částí zatočil bacil.
  Proč se ta celá taškařice provádí může mít souvislost s dostavbou Nord Stream 2 (viz. M. Chazin), neboť podobná kampaň probíhá po celé EU...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:44
   Jsem sice odpůrce jaderných elektráren, ale "ve stàtním zájmu" bude jejich výstavba na programu dne. Tato investice je taky jedna z příčin protiruské historie.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.