Reklama

čtvrtek 21. května 2020

Rudolf Mládek: Jako blesk z čistého nebe

Přesuny amerických jednotek
-rp-
21. 5. 2020  PrvníZprávy
Asi tak prolétlo v médiích vyjádření paní Georgette Mosbacherové, velvyslankyně Spojených států ve Varšavě, která uvedla, že Spojené státy hledají náhradu za Německo, které se s jaderným programem rozchází.
A nejen v otázce jaderných zbraní. Německo již zahájilo i demontáž a první odstřely svých jaderných elektráren.(2). Tzv. zelená politika, která zachvátila Německo, realizuje své první destrukční kroky, píše v komentáři pro prvnizpravy.cz Rudolf Mládek..Jaderné zbraně na území Polska? Ještě včera nemyslitelné, ale dnes možné. Spojené státy totiž dlouhodobě vyslovují znepokojení nad vývojem v Německu a současný úřadující americký prezident, Donald Trump, nešetří nelichotivými slovy. Kancléřce Merkelové raději ani nepodává ruku (3). Amerika vyčítá evropským státům nezájem podílet se na společném zbrojení a zároveň se diví, že tytéž státy vykřikují, jak si to USA představují, že snad nehodlají plnit své závazky ze smlouvy o NATO. Pravda bude někde uprostřed, Američané chtějí především prodat své zbraně a Evropané hodlají financovat své nesmyslné sociální projekty spojené s dovozem migrantů.

Co ale v Evropské unii nevnímají správně je to, že aféra s „ruskou stopou“, která se pomalu a jistě mění na Obamagate (4), neustále již tři roky pomocí hlavních médií štvala Američany do negativního vztahu s Ruskou federací. Donald Trump má v listopadu před volbami a protiruskou kartu hrát musí, i kdyby nechtěl. Názor na Rusko se za půl roku nedá v USA změnit a tak nápad s jadernou zbraní umístěnou v Polsku má možná zabít hned tři mouchy jednou ranou.

Zaprvé se ukáže Američanům, že Spojené státy se před Ruskem účinně brání. Zda-li to je, či není potřeba, to prostý volič v USA vůbec není chopen posoudit. Zadruhé se Německu ukáže, že je nahraditelné a satisfakce, takto vzniklá, nepostrádá půvab, protože neláska Poláků k Němcům, historicky vzniklá, je známá. Zatřetí to možná donutí Německo nakoupit nějaké ty zbraně z USA.

Tahem s umístěním jaderných zbraní v Polsku Američané nic neriskují, navíc původní spolehlivý jaderný spojenec, Turecko, je dnes asi vším, jen ne spolehlivým spojencem. Výměna Turecka za Polsko sice jen tak neproběhne, ale odstranění jaderných zbraní z Turecka, které se chce vrátit do doby před Atatürkem (5), tedy do doby, kdy islám byl rozhodující politickou veličinou v životě Turků, je více než žádoucí. Ostatně válka v Sýrii ukázala, kdo je kdo a jaké má cíle. Pokládat Turecko za spojence v NATO je proto dnes odvážné tvrzení.

Případným umístěním jaderných zbraní do Polska se v Evropě pokračuje v „novém trendu“. Podle zveřejněných informací jde o naplňování americko-polského plánu Three Seas Inititaive, tedy plánu Trojmoří. Moc se asi Polákům divit nemůžeme, zvláště poté, co jim Evropská komise neustále vyhrožuje absurdními žalobami, navíc před soudem, jehož nestrannost je více než zpochybněna.

Připomeňme, že USA s podporou všech ostatních členů NATO počátkem února vypověděly smlouvu z roku 1987, která zakazovala vývoj a rozmísťování kategorie střel s doletem 500 až 5 000 kilometrů. Následně stejný krok učinila i Moskva. Závody ve zbrojení se vrací. Je vhodné se ptát, kdo to vše způsobil. Pro osu Brusel-Paříž-Berlín je viníkem Moskva, která zabrala část Ukrajiny a posléze anektovala Krym. Moskva má ale opačný výklad k tomu, co se stalo.

Moskva musela údajně ochránit ruskojazyčné obyvatele a Krym měl nejen právní základ pro referendum, ale také jej i provedl. Ostatně nově postavený most z Ruska na Krym (5) signalizuje, že Moskva Krym vrátit nehodlá. Proto pod kuratelou EU vyjednané tzv. minské dohody neplní ani jedna ze stran a k nějakému míru je daleká cesta. EU jako vyjednávač míru zjevně selhala a Německo reaguje tak, že si staví, s vyloučením Ukrajiny a Polska, nové plynovody z Ruska tzv. projekt Nord Stream. A to EU v roce 2014 vyzvala členské státy k sankcím proti Ruské federaci. Výmluvně proto skončilo celé ukrajinské majdanské dobrodružství, a to výměnou zajatců mezi „Lidovými republikami “ Doněcka s Luhanskem na jedné straně a Ukrajinou na druhé straně za trapného mlčení EU. (6) Nepřekvapí, že zvuk harašení zbraní v Evropě zesílil.

Jaderná politika se tak vrací do doby studené války a to není nic povzbudivého. Někdo namítne, že je lhostejné, kdo je tu viníkem, a kdo není. Jenomže Moskva i Washington reagují i na podněty z Evropské unie (EU). A ty nejsou vůbec optimistické, spíše naopak.

Pro Česko je zajímavé si položit otázku, zda jaderné zbraně na území Polska jsou pro nás lepší, než umístěné na území Německa, byť stále ovládány americkou armádou. Je na politicích, aby si odpověděli. Ale Evropská unie dnes není žádným garantem míru, jak o sobě sama tvrdí. Tak tomu mohlo být v letech paktu Uhlí a ocel, a dále v době EHS, tedy počínaje rokem 1950 do roku 2005. Od této doby se EU natolik změnila, že tvrdit, že je zárukou míru, je přinejmenším nadsazené, zvláště poté, co Velká Británie, nikoliv v dobrém, z EU odešla a vzestup kritických (nacionalistických) stran v EU je nepřehlédnutelný. A předmětem nelibosti těchto nových stran a hnutí je především politika osy Brusel-Paříž-Berlín. Slibovaný politický úplatek 500 miliard eur na odstranění následků pandemie koronaviru ze strany Německa a Francie má odstranit nejen nelibost nových stran a hnutí, ale přesvědčit mnohé vlády k další spolupráci s EU. Ale je to jen šáráda na uklidnění, ve skutečnosti se nic nezmění, protože se nemění sama nedemokratická podstata EU.(7)

Nedemokratická politika z EU se valí do všech stran, a protože je stále tvrději a ostřeji kritizována, nasazuje EU vůči této kritice nikoliv zlepšení, ale cenzuru a pronásledování. Přesně podle modelu všech totalit, kterým to ale k udržení moci v Evropě nakonec nestačilo. Navíc EU pokračuje s přívaly migrantů jiného náboženství a jiné kultury na území členských států EU. O to více je směšné až dětinské tvrzení, že konec EU by prý znamenal konec vlády křesťanské kultury v Evropě. (8). Jenomže toto vedení EU je dnes právem podezíráno, že usiluje o zničení evropských křesťanských národů, čemuž se právě Polsko a další členské státy velmi vehementně brání.

Možná, že i to je jádrem úvahy, kam a proč umístit americké jaderné zbraně. Protože cílem jejich umístění je především působit odstrašující silou. Ke skutečnému nasazení by zřejmě jen tak nedošlo, ale v politice platí: Nikdy neříkej nikdy. Stejně tak je k zamyšlení, že potenciálním cílem příp. umístěných jaderných zbraní v Polsku vůbec nemusí být Ruská federace.

V Evropě se totiž líhne nepřítel mnohem závažnější: Fanatismus. Fanatismus zelený, migrační, antinárodní a další. Stejně nebezpečný jako byl fanatismus nacistický či komunistický. Opět se do Evropy vrátil, opět je nenávistný a zákeřný, skrývající se za líbivá slovíčka povinných solidarit, ekologických vznešených cílů, údajných společných zájmů a pomocí. Slovník, který Evropa zná a pamatuje. Dnes se skrývá pod pojmem: Liberální demokracie, když tento původní demokratický pojem je dnes zcela vyprázdněn a nahrazen novým cílem.

S případnými jadernými zbraněmi dislokovanými na území Polska, nebo dokonce států V4 (Česká republika, Maďarsko, Slovensko a Polsko) by se studená válka vrátila s plnou silou. Nikoliv ta původní, ale díky politice osy Brusel-Paříž-Berlín upgradovaná. Možná tu už dávno je, jenom jsme si toho v zápalu řešení banalit nevšimli.Související:

30 komentářů :

 1. USA potřebuje "nepřítele" aby mohl deep state utrácet biliony na kvéry.Pak se diví ,že se jim hroutí zdravotnictví.

  OdpovědětVymazat
 2. Co se dá dělat furt lepší poskok usa než podaný eu ta je pro Český národ smrtící liberální fanatiky nebrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezáleží na tom, čí poskok jste, ale jste-li, potom jste jenom blbec.

   Vymazat
  2. 11:32 Opravdu nejsem poskok volím vlasteneckou SPD ale co spíš provedou boháči aby měli ochranu před spoluobčany.

   Vymazat
  3. Než být poskok, tak raději "odskok". V obou uvedených příkladech jde o smrtící výhledy. EU šílí, Německo v tom blbne samo na kvadrát, Amerika ztrácí sílu tam, kde ji ukazuje.
   Bude se to mydlit a je jen otázka jakým způsobem.

   Vymazat
 3. Jakýpak blesk z čistého nebe! Právě dřívější, pro svět zdánlivě překvapivé rozhodnutí Německa o likvidaci jaderných elektráren bylo signálem pro to, co bude následovat. Když jim vadí bezpečný jaderný reaktor, proč by jim neměly vadit americké sklady na území Německa, které jsou napěchované starým, špatně udržovaným a nesmírně nebezpečným jaderným šrotem. Východoevropské státy jsou pro Německo již dávno vhodným teritoriem právě pro takový typ odpadu. Jinak se nebojte, stavební činnost kolem Mošnova svědčí o tom, že ten okřídlený "zářící" šrot bude i u nás :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že se nestydíte takhle urážet Německo! To, že by mělo někdy v něčem nepořádek a něco neudržovalo? Zvláště když se jedná o zdraví jejich vlastních občanů? Proč myslíte, že budou stavět sluneční elektrárny? No protože tady mají tak třetinu světla jako na Sahaře a využijí tu prokletou původně zemědělskou půdu. A proč větrné generátory? No, vždyť je potřeba zlikvidovat lidem tak škodlivé "okrasné" ptactvo, které jen "sere" na pomníky německé minulosti, a škodlivou zvěř, která bestiálně leze nepořádně kam nemá a žere rostliny, zabíjí se nedůkladně mezi sebou!
   Styďte se a omluvte se Německu nejlépe tím, že nekoupíte už nic, co vyrobí.

   Vymazat
 4. Zeman: Virus? Blbeč*i, vyhráli jsme! Vlasovci? Esesáci. Peníze umělcům, to je tak. A Pavel Novotný...

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-Virus-Blbec-i-vyhrali-jsme-Vlasovci-Esesaci-Penize-umelcum-to-je-tak-A-Pavel-Novotny-624585

  OdpovědětVymazat
 5. 9:41 Jen naprostý "hlupák" nebo "zaplacený šmejd" může napsat, to co jste napsal. Umístění amerických jaderných zbraní na polském území, příp. na území dalších států Střední a Východní Evropy, by v případě válečného konfliktu s Ruskem, de facto znamenalo jejich "vymazání z mapy" už v prvních minutách konfliktu. To si opravdu přejete... ?!

  OdpovědětVymazat
 6. Evropský parlament nám snad chce určovat premiéra? Taková nehoráznost zazněla:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020052011969943-evropsky-parlament-nam-snad-chce-urcovat-premiera-takova-nehoraznost-zaznela/

  OdpovědětVymazat
 7. posluhovač u oboch

  OdpovědětVymazat
 8. Toto je velice nebezpečné! Pokud se Německo vymkne z amerického chomoutu (jako že se jim už podařilo vykroutit z chomoutu sovětského), pro Českou republiku to bude znamenat akutní existenční ohrožení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím. Německo bude mít svých problémů víc než dost. Mohamedáni, budou muset napravovat ztráty zaviněné embargem na Rusko. Dnes ruské firmy dokonce jako první vypovídají smlouvy se svými západními partnery. A to furt, že se Rus bez Západu rozloží. I u nás se takto děje. Vím to ze svého okolí, kdy můj kamarád z Prahy čile obchodoval s Rusama s náhradními díly a najednou šlus. Rus je hrdý a i kdyby na chleba nebylo, nenechá se ponížit a nahnat do kouta. A Američani Němce chomoutu určitě ale určitě nevyvlíknou...

   Vymazat
  2. Za přispění vlastních zrádců a lhostejnosti obyvatel vysoce pravděpodobné.

   Vymazat
  3. Anonymní 21. května 2020 13:16
   Možná, že jim nechají už ty atomovky u nich natrvalo v jiném "skupenství" ...

   Vymazat
 9. Parazitů a přiblblých parazitečků z celého světa je tady nad možnosti uhájit národní identitu pod jakýmkoliv protektorem. Začaly to zblblý nenažraní cinkači a dokončí to fanatici.

  OdpovědětVymazat
 10. Existenční omezení začne otevřením hranic s Německem. To má třikrát vím mrtvých na milion a víc než dvakrát víc nakažených než my. A Bavorsko, nejvíc postižené v Němcích nám importuje covid do jižních Čech.

  OdpovědětVymazat
 11. Polsko si myslí, že když se přisaje k USA budou nepřemožitelný a tak nějak váženější v očích sousedů. Hlavně budou drzejší vůči Rusku. Napadlo je, že budou sedět na sudu s prachem a roznětku bude držet někdo jiný? Německo dobře ví proč je na svém území nechce.

  OdpovědětVymazat
 12. Na nás stačí 2 zastaralé atomové fangle,které jsou stejně na odpis,..na USA budou použity moderní,po nich budou američané,kteří přežijí ,ještě 1000 let šaškovat a poskakovat jako zajíci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí "pouhý" atomový spad z Polska. Amerika si myslím, by už neměla ani ty králíky, teda pardon, zajíce.

   Vymazat
 13. Trump s Putinem slíbili, pokud se podaří porazit ZLO a potrestat všechny přisluhovače globalismu odtajní všechny 100 let tajené vynálezy jež změní vše- např. volná energie...

  OdpovědětVymazat
 14. Polsko si v slouží pouze to, že v případě válečného konfliktu bude zlikvidováno jako první. Což je v současné době otázka několika hodin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pak budou zas a pořád brečet jak jsou všichni - hlavně němci a rusové k polákům krutí a bezohlední. Větší hnus na světě nenajdeš než v tomhle Polsku věčně drzejch a pitomejch kverulantů.

   Vymazat
 15. Jestli dobře chápu, tak tepelná produkce Slunce je výsledkem termonukleeární reakce. Atomové elektrárny jsou miniaturní sluníčka a tak, jako slunce asi po miliardy roků vzad i vpřed tak činí s regulací. Výbuch atomové, vodíkové .... bomby je sice také řízen, ale ne za účelem výroby tepla, ale výroby statisíců mrtvých a zdevastovaní postiženého území do také mrtva. Pokud se Němci vzdávají atomových bomb, nutno to považovat za chvályhodné a s ohledem na minulost a nacismus dosti nové. A že se Poláci chtějí ujmout úlohy masových vrahů - oni na tom s nacismem vlastně byli podobně jako Němci a tak asi i atomové bomby budou pro Poláky vyznamenáním, poctou a současně koncem. A co my Češi? Také vás těší, že zatím do spolku atomových vyděračů nepatříme?

  OdpovědětVymazat
 16. Zajimavy clanek.
  Kez by mel autor pravdu.
  Cesi mohou vystoupit z EU pod ochranou USA. Jinak se ten czexit provest neda.

  OdpovědětVymazat
 17. No myslim,že všichni Němci nejsou nadšeni z Merklové výroku o likvidaci atom.elektráren a jak je Němci všechny zlikviduji,pochybuji,že je nahradi ventilatory nebo slunečními kolektory,ventilatory se toči jen když fouká a sluneční kolektory pracuji jen ve dne..francie má 50jaderných elektráren,ale takovou blbost nevymysleli jako Němci

  OdpovědětVymazat
 18. Třetinu firem v čechách drží němci. Obchody s potravinami drží němci. Jsme v p. Aktuálně jsou naše zájmy poslední ,co řesi poslanci.

  OdpovědětVymazat
 19. Není Polsko signatářem SMLOUVY O NEŠÍŘENÍ JADERNÝCH ZBRANÍ?
  Ta smlouva neřeší kdo dělá ze svého území depozit cizích ZHN a samozřejmě i cíl OBRANÝCH úderů po těchto depozitech.
  Takže je smlouva zastaralá a tudíž státy ztrácí potřebu ji dodržovat/respektovat.
  Ovšem ZA CO slouhové poskytují vlastní zemi a vlastní lidi cizákovi za "prachárnu"... co Polákům slíbili? Příslib čehosi samozřejmě neurazí, potěší, dodá pocit důležitosti...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.