Reklama

úterý 12. května 2020

Rusko uzavřelo Američanům průchod do Arktidy

12. 5. 2020 ArgumentiRu
Rusko uzavřelo část Barentsova moře pro vodní dopravu a průlet letectva. To vyloučilo možnost provedení vojenského cvičení loděmi Severoatlantické aliance u ruských hranic.


Válečné lodě NATO vpluly v těchto dnech do Barentsova moře a prokázaly tím nepřátelský akt. Torpédoborce USA mají na palubě křídlaté rakety, které jsou schopny zasahovat strategické oblasti Ruska, včetně základny Severní flotily Severomorsku. Jsou na ní soustředěny atomové ponorky, válečné lodě a další výzbroj.

Do Barentsova moře vplul ruský křižník "Maršál Ustinov". Je schopný zabezpečovat obranyschopnost protilodních úderných skupin a také plnit náročné úkoly ve vzdálených oblastech světového oceánu. Křižník provedl v regionu cvičební bojové střelby.

Experti připomínají, že v devadesátých letech lodě NATO často Severomorsk navštěvovaly. V současné době provádějí v Arktidě provokace vůči Rusku. USA, stejně jako i další světové mocnosti mají ekonomické zájmy v daném regionu.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Kdy jim vrátí aljašku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20.44 Copak vám babička nevyprávěla, že CO PEKLO SCHVÁTÍ NENAVRÁTÍ? Tedy možná v nějaké pohádce i Peklo spravedlivě vrátí... ALE JENOM V POHÁDCE!

   Smazat
  2. Rusko o Aljašku nestojí

   Smazat
 2. Americké vesmírné síly chtějí vyřadit satelity Ruska a Číny! http://www.zvedavec.org/vezkratce/17053/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:16 Jo jasně síly co jsou jen na papíře tak jen ve snu. Rusko instalovalo rakety které dokáži sestřelit jejich satelity. Je to jak s us raketovým deštníkem který nikdy neexistoval Kim jim to natřel jak střelil raketu přes Japonsko.

   Smazat
  2. Rusko sází na protidružicové zbraně: co je známo o novém komplexu Burevestnik?

   https://cz.sputniknews.com/nazory/2020051211932217-rusko-sazi-na-protidruzicove-zbrane-co-je-znamo-o-novem-komplexu-burevestnik/

   Smazat
  3. Tak dlouho budou Rusko provokovat, až obnoví základnu na Kubě a další postaví ve Venezuele nebo Nicaragui. Pak se zblázní ….

   Smazat
  4. 9:22, na to nemají peníze.

   Smazat
 3. Aljaška byla legálně prodána za 1 dolar. A je to docela dobré nástupiště na Rusa. Potíž je jen v tom že balistické rakety raději létají na východ (ve směru rotace Země) než na západ, kdy musí eliminovat počáteční tangenciální rychlost, danou rotací Země. Jinak dnes spíše probíhá diplomatický "boj" o naleziště ropy v Barentsově moři, u Nové Země a jinde v Arktidě. PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeš mi vysvětlit tvé pojetí gravitace? Na tebe působí centrum galaxie? Tedy na všechno ale poučil tě pedagog? A žvaníš co chce viť, moulo. Dolare jak si na to přišel? Utopili nepojištěnou loď platby, tedy jestli. Tebe opíjejí rohlíkem.

   Smazat
  2. Aljaška byla od Ruska koupena r. 1867 za 7.200.000,- (tehdejších) USD. V poslední době se objevují informace, že vlastně nešlo tak úplně o koupi, ale spíš o kompenzaci nákladů Ruska za vojenskou pomoc pro USA, kterážto kompenzace se v USA ale z nějakých vnitropolitických důvodů skrývala pod tím aktem "koupě", i když šlo dost možná spíše o postoupení k užívání. Pokud by nešlo o prostou koupi a skutečně šlo o "postoupení", jak údajně praví dochované smlouvy, pak je otázka, zda by Rusko v budoucnu nemohlo požadovat ukončení onoho "užívání". Uvidíme, co přinesou roky příští a co se ještě o této transakci věrohodného dovíme.
   Viki L.

   Smazat
  3. Na wikipedii bylo něco o národním hrdinovi za osvobození Aljašky spod Americké okupace. Na nějakém webu v diskuzi tam někdo dal ten odkaz. Žel nezapamatoval jsem si jméno toho domorodého vůdce za svobodnou Aljašku, ano stránku wikipedie. Google o tomhle mlčí jak hrob, podsouvá místo toho "slavné zlatokopy", jestli vůbec ještě ta stránka wikipedie existuje. Něco podobné se mi stalo když jsem od Google žádal nějaké informace o masakrech na jihu Koreji spáchané proamerickou vládní klikou. Dostalo se mi jenom žvástů o bídě pod diktátorským režimu na severu. Jestli někdo o tom něco ví byl bych rád když pomůže.

   Smazat
  4. 21:58!

   Aljaška nebyla prodána nikdy!!
   Byla pronajata na 99 let, podobně jako panamský průplav. U obou to dopadlo stejně juesej okupací!

   Smazat
  5. Ty kecko prolhana, vis houby o Aljasce! S tou rotaci to nehraje zadnou roli u raket.

   Smazat
 4. 21:58 proč by, v té době a vůbec, zrovna a jen za 1 dolar? Nesmysl! Aljaška byla za cara Mikuláše II. pronajata USA na 99 let, snad za 10 mln tehdejších US dolarů. Dokumenty se z Kremlu za revoluce 1917 ztratily. Pochopitelně. Tichou součástí druhoválečné "Smlouvy o půjčce a pronájmu" mezi USA a SSSR je smlčení této mezistátní otázky. Otázka: Kde jste takovou blbost sebral?
  PS Tak všelijak se USA výhodně prosadily nejen vůči SSSR, ale snad i, a víc, vůči Británii, Francii atd. Jasně! Vždyť války jsou vedeny za spravedlivé věci, donedávna ve jménu Pánaboha a naposled, za lidská práva! To by bylo, abych tomu nevěřil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale oni pry zaplatili. Zlato bylo transportovano na lodi, ktera se ale potopila ! Kdyz se k ni potapeci dostali, zadne zlato tam nenasli. Opet jeden figl nosatych USaku! Rusove si stejne vezmou Aljasku zpatky!

   Smazat
 5. za Alexandra II - daná do prenájmu, cár si uvedomoval, že nie je schopný čeliť zabratiu Aljašky, a aby to neskončilo tak, ako s územím terajšej Kalifornie, aj tam boli Ruské stanice, a nečelil tlaku Británie, urobil tento obchod, nestratili sa žiadne doklady, jeho slová - nemáme dosť síl, aby sme tento kus ľadu udržali....

  OdpovědětSmazat
 6. Když Američané slaví Den nezávislosti, měli by klečet u pomníku jedné carevny, měli by vzdávat díky ruské flotile, Rusku, protože při boji o nezávislost byla v určité fázi klíčová hrozba Ruska Anglii, která pak musela nakonec "odejíti".
  Ostatně jedna z verzí "vzniku" rčení O.K., mluví o tom, že vzniklo ze slov očeň charašo, což Američané nedokázali vyslovit, takže říkali karašo. Chtěli to prý říkat jako reakci na vítězství ruských vojáků, kteří toto říkali, když se cítili v pohodě po boji. No a pak si to zkrátili na oukej.
  Tady máte další příklad toho, jak se "mění" historie. Pouhým mlčením. Kdo tohle dneska vůbec byť jen tuší, že na "Americké svobodě" je veliký kus ruského "razítka?
  Schválně jsem neuvedl žádné zdroje, i když jeden mohu uvést, pro "legraci", ale upozorňuji, že to nikterak nic nemění na podstatě věci! Mluvil o tom i, blahé paměti, Michail Zadornov, ruský satirik. Ale zato všichni známe vděk Američanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:40, "OK..." vy jste už z toho Ruska úplně mimo, chlape.

   Jsou dvě nejpravděpodobnější verze:

   1) námořnický termín, který v raných USA používali řečtí námořníci, kteří označovali lodě připravené k odplutí znakem O.K. "ola kala" = v pořádku.

   2) vojenský termín "zero killed", kdy se na na dálku ukazovala palcem a ukazovákem nula (zero). To se bralo jako velmi pozitivní zpráva.

   Ovšem přesně který termín je správný, to se neví. Ale zcela určitě to nepochází z ruštiny.

   Smazat
 7. Aljaska patri Rusku! USA patri jejich indianum, ktere vyhnali do nehostinnych rezervaci. Kam zidacky nos prijde, tam si vsechno privlastni. A kam ho nepusti jako do Ruska, tak tam tim rypakem tak dlouho klove, az se Rusko rozlozi. To ted taky dela. Nasrat Rusy a delat jako kdyby neexistovali, ale vsude jimi strasit, aby prodaval zbrane. Paranoidni hovada, tisknouci penize.

  OdpovědětSmazat
 8. „Úzký kruh“ zasvěcených: ministr zahraničních věcí princ Gorchakov, ruský velvyslanec v Americe Edward Stekl, bratr cara Velkovévoda Konstantin Nikolaevič. Jako poslední vstoupil císař Alexander II. Otázka, o které diskutovalo „zvláštní setkání“, byla tajná a velmi neobvyklá. Po krátké diskusi dostal Edward Stekl pokyn informovat vládu USA, že Rusko je připraveno postoupit Aljašce .
  Loď se zlatem za 99letý pronájem se údajně potopila....
  https://www.youtube.com/watch?v=ZD3x8hpSOUw
  Lenin- Nikolaj II rozpor v historii

  OdpovědětSmazat
 9. S Američany se státy mazlí méně a méně. Čína vyprovodila americký torpedoborec ad Paracel. ostrovů, Rusové nepustili Američany do svého moře na severu a Syřani nenechali projet americký konvoj.

  OdpovědětSmazat
 10. Všechno zlo přichází z USA a z jejich nenažranosti. Proč svět nerespektuje chartu OSN? Proč státy včetně EU zobají USA z ruky. Proč se nešíří proti těmto praktikám USA světem protesty. Líbil se mi ministr zahraničí SR, který po nástupu do funkce v nové vládě prohlásil, že bude podporovat všemi prostředky OSN v zájmu mírové spolupráce všech států světa. Tedy, tím sdělil že nebude podporovat přípravu USA, NATO a EU na válku proti Rusku a Číně. Bohužel se to neobjevilo v deklaraci vlády SR v oblasti zahraniční politiky SR. Naopak vláda SR se přihlásila k vazalství k USA, jak to potvrdil slovenský politik Ján Čarnogurský.

  OdpovědětSmazat
 11. Já to beru jako tradiční oťukávání stylu : Kluci jste doma ? A normální odpověď : Jo jsme doma.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.