Reklama

úterý 26. května 2020

Skandál v Itálii: Platí vláda milióny teroristickým organizacím? Výkupné za novou džihádistku. Ustojí to vláda? Italové se nestačí divit. Salvini bojuje jako lev. Vězeň z koncentráku oblečený za nacistu. Noví přátelé?

Italský premiér Conte vítá slečnu Sylvii,
pardon Aišu Romano
Vladimir Malyšev
26. 5. 2020 FCK a ProtiProud
Vladimir Malyšev přibližuje případ teroristy unesené mladé Italky, která konvertovala na islám a po svém vykoupení vládou předstoupila před svého premiéra oblečená za muslimku


V Itálii vypukl mohutný skandál v souvislosti s návratem italské občanky Sylvie Romano, která byla unesena somálskými teroristy v Africe. V italském hlavním městě byla tato třiadvacetiletá dívka uvítána jako národní hrdinka. Italský premiér Giuseppe Conte, ministr zahraničí Luigi Di Maio a další politici dorazili k rampě letadla, v němž byla přivezena z Mogadiša na římské letiště Ciampino. Načež dívka sešla dolů po rampě v muslimském hidžábu – v době zajetí u teroristů konvertovala na islám a změnila si jméno ze Sylvie na Aišu.

Sylvia Romano, která pracovala pro jednu z humanitárních organizací pečující o malé černoušky, byla v listopadu 2018 zajata ve městě Chakama v jihovýchodní Keni somálskou teroristickou skupinou aš-Šabáb. Italské úřady se nemohly domoci jejího propuštění, a proto se obrátily o pomoc na Turecko. Ve výsledku koordinované akce tureckých speciálních služeb MIT a odpovídajících struktur Somálska a Itálie byla Sylvia Romano propuštěna a 10. května přistála na letišti Ciampino poblíž Říma.


Alibismus vlády


Italská vláda velice toužila ukázat, že zachraňování životů italských občanů je její hlavní prioritou. Nicméně vše se zvrtlo ve skandál, a to nejen proto, že Sylvia konvertovala na islám a začala vychvalovat své uchvatitele. Jak uvedly noviny „La Repubblica“, rukojmí byla osvobozena nikoliv uměním italských diplomatů, ale za výkupné ve výši 4 miliony EUR, které italské orgány zaplatily teroristům.

Ministr zahraničních věcí Luigi Di Maio ovšem při svém vystoupení v parlamentu uvedl, že žádné výkupné zaplaceno nebylo. Na to noviny „La Repubblica“ zveřejnily rozhovor s Ali Daherem, představitelem organizace „aš-Šabáb“, pod názvem „Peníze z výkupného na financování džihádu“. Tento terorista žurnalistům sdělil, že miliony obdržené z Itálie jako výkupné budou vynaloženy na pořízení zbraní a uskutečnění slavných činů „svaté války“. Na otázku o způsobu zacházení se zajatkyní odpověděl: „A proč bychom s ní měli špatně zacházet? Sylvia Romano pro nás byla cenným zbožím.“

Pro upřesnění: Harakat aš-Šabáb al-Mudžahedín, známá po zkratkou aš-Šabáb, je ozbrojená skupina, která ovládá významné území v jižním Somálsku. Oficiálním zaměřením aš-Šabáb je džihád proti nepřátelům islámu. V dubnu 2015 ozbrojenci aš-Šabáb zaútočili na univerzitu v Keni, přičemž brutálně zavraždili 147 křesťanů a desítky dalších byly zraněny (článek na PP).

Duben 2015, univerzita v Keni povraždění křesťanští studenti
po řádění džihádistů z Harakat aš-Šabáb al-Mudžahedín


Hádky v parlamentu


V italském parlamentu se pochopitelně nad celou záležitostí rozhořel spor. Opoziční poslanci obvinili vládu z financování terorismu. Jeden z poslanců označil dokonce Sylviu Romano „neoteroristkou“. V reakci na to začali poslanci vládní koalice častovat své odpůrce nálepkami „rasistů“ a „sexistů“. Mezi prostými Italy to vře; Sylvii, již mnozí považují za spolupachatelku zločinců, vyhrožují jí, zaútočili na její dům a rozbili v něm okna. Sama nakonec musela požádat úřady o ochranu. Vůdce nejsilnější opoziční strany „Liga“ Matteo Salvini prohlásil: „Problém není ani tak v Sylvii Romano, dívce, jíž teroristé zneužili k získání peněz a zbraní, ale ve vládě, která není schopna řešit akutní problémy země, nejprve při ochraně zdraví, nyní v sociálně-ekonomické oblasti.“

Celý skandál může vést k tomu, že se nejistá situace vládnoucí koalice stane vpravdě beznadějnou. Případ Sylvie Romano znovu vynesl do popředí palčivý problém Itálie: pokračující příliv migrantů z Východu a z Afriky do země. Opozice v osobě Mattea Salviniho požaduje, aby tomu byla učiněna přítrž, a poukazuje přitom na rostoucí nezaměstnanost a zločinnost; liberálové naopak trvají na pokračování politiky otevřených dveří. Jak známo, nekompromisní postoj rozhodného odpůrce nekontrolovaného přílivu migrantů na Apeninský poloostrov stál Salviniho funkci místopředsedy vlády a ministra vnitra, kterou zastával v minulé vládě. A nyní jeho strana bezpečně vede v průzkumech veřejného mínění, zatímco pozice vládnoucí koalice oslabuje.

Případem Sylvie Romano se zabýval i Brusel. Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell se ostře vyjádřil, že pokud italská vláda opravdu zaplatila výkupné teroristům, pak je to obrovský problém pro celou Evropu; již dávno se přece rozhodlo, že vyplácet teroristům výkupné nelze, pouze to zvyšuje jejich chuť k jídlu a vede k novým obětem.


Prostomyslná Silvia


Sama Sylvia všechny ujišťuje, že konvertovala na islám z vlastní dobré vůle: „Byla to moje svobodná volba, nikdo mě ze strany únosců nenutil, vždy ke mně přistupovali s lidskostí.“

Italská společnost je v postoji k tomuto incidentu rozpolcená. Vatikán přivítal, že se Silvia Romano vrátila živá a zdravá. „V současné době všichni cítíme, že je naší vlastní dcerou,“ pronesl kardinál Gualtiero Bassetti. Od katolického kardinála takováto charakteristika osoby, která se vzdala křesťanské víry a vychvaluje vrahy keňských křesťanů, vypovídá o duchu, jaký za papeže Františka panuje ve Vatikánu.

Někdo hovoří o stockholmském syndromu – podvědomé ochranářské sympatii, která vzniká mezi obětí a agresorem... Ale Vittorio Feltri, redaktor novin „Libero“, napsal, že zaplacením za propuštění Sylvie Romano italská vláda sponzoruje své „nové přátele“. „Zaplacení výkupného za Sylvii znamená financování islámských teroristů, kteří se ukazují být přáteli této dívky, z níž se stala muslimka. Skvělá operace!“ vyjádřil se Feltri.

Ředitel „Il Giornale“ Alessandro Sallusti k tomu napsal: „Sylvie se vrátila, fajn, ale bylo to jako vidět vězně z koncentračního tábora hrdě oblečeného za nacistu. Tomu nerozumím a nikdy rozumět nebudu.“
14 komentářů :

 1. Pracovala pro jednu z humanitárních organizací. Humanitární organizace, budou taková internacionála NWO. Nejspíš v té Africe verbují další nájezdníky do evropského prostoru. Bohužel, všechny (snad kromě Maďarska) evropské vlády s nimi spolupracují. Země V4 by si měly vzít příklad z maďarského odporu. P.K.

  OdpovědětVymazat
 2. No a u nás zase máme oblečené nácky do společenských oděvů! Snad jen Minář se za své přesvědčení svým ohozem nestydí. Sice to vypadá jako SA uniforma, ale co noc dlouhých nožů? Likvidace soukmenovci...!?

  OdpovědětVymazat
 3. No hodně žen uvítá být v harému. Koukaly na ten Turecký seriál a určitě se jim líbilo to nic nedělání a intrikování. O sex stejně už moc nestojí a tak jednou za čas to vydrží. Tahle asi chtěla v harému zavádět euroatlantické hodnoty a tak dostala na bendžo a může být ráda že jí vykoupily. Jenom nevím kdo schválil za ní výkupné. Dalo by se s tím podnikat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Italové by měly teď žádat ty peníze co šly z jejich daní na to výkupné, když od nich odstoupila na muslimskou ideologii přestoupila. Platili vlastně peníze fakticky za to, aby cizí osoba - bejvalá osoba Italské státnosti konvertovaná na cizí ideologii, mohla přijít k nim do Itálie. Když prachy nezaplatíš, padej za svejma džigolama! Stejně to páchne podezřením, že byla s moslimama dohodnuta, že od svých Italských spoluobčanů vyždímá peníze pro své džigoly v Africe.

   Vymazat
 4. Další nahození na smeč Salvinimu.Z našich daní jsme také "vykupovali" Hanču a Tonču místo abychom je tam nechali zdechnout a rodit a rodit a rodit čmoudy.Nikdo se poplatníků neptal zda to chtějí financovat.Socani zatracení křiví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nemají náhodou Hanča a Tonča výkupné nahradit?

   Vymazat
  2. Dovezou si plodiče čmoudů sem a ušetří poplatníkům cesty četám.

   Vymazat
  3. 20.05 Z čeho asi zaplatit, když nic neumí, jsou líné jako jiné "Balůčistánky", zdraví "zapomněly" v Asii,...
   Stát by měl vykupovat jenom ty osoby, které do ciziny služebně vyslal a které se dostaly do potíží PŘI PLNĚNÍ ÚKOLŮ V ZÁJMU ČESKÉHO NÁRODA A JEHO OTČINY. Kdyby klany těch "sluníčkářek" se rozhodly je vykoupit ZA JEJICH a jenom jejich SOUKROMÉ PROSTŘEDKY, stát by mohl poskytnout konzulární pomoc.
   Kdyby na ty perličky někdo vypsal sbírku, poslal bych dvě PET víčka... od nápojů řádně zakoupených, řádně zdaněných...
   Mají-li pro někoho cenu větší, mohl poslat víc... nejenom víček. Nechápu, proč mám vyhazovat své daně za sobce, kteří místo poctivé a usilovné práce v Otčině pro svůj Národ a pro lepší život svých ŽIVITELŮ/VYKOŘISŤOVATELŮ se poflakují v cizině, nebo tam vydělávají a tam i platí daně... tak ať si tam zůstanou a posílají domů rodinám peníze - jako posílaly a posílají generace Slováků kamsi na kotáry.

   Vymazat
 5. Čemu se divíte?
  Když před časem v Pákustánu unesli ty dvě české "cestovatelky", zaplatilo za ně Zamini přes milion dolarů. Když ještě před tím zmizelo v Libanonu 5 Čechů, včetně rozvědčíka, rovněž byli vykoupeni. Chvíli se o tom psalo, chvíli remcalo a pak s "zapomnělo"...

  OdpovědětVymazat
 6. Téměř každý den se můžeme nezpochybnitelným způsobem přesvědčit, že mnozí politici vládnoucí v zemích EU jsou obyčejní pitomci a zbabělci, v lepším případě zkorumpovaní hajzlíci, kteří si naplňují zahraniční konta muslimskými petrodolary. Varující je skutečnost, že debilizace postihla i vysoké kruhy katolické církve. Vypadá to na závěrečnou fázi evropské civilizace...

  OdpovědětVymazat
 7. Stojím za panem Salvinim to je správná léčba pro Italy a pro diktátorskou eu. Maďarsko je jediná země v eu co vládne pro svoje občany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. „Politik světového formátu.” V Trikolóře vychvalovali Orbána. Čím si to zasloužil?

   https://cz.sputniknews.com/politika/2020052611991846-politik-svetoveho-formatu-v-trikolore-vychvalovali-orbana-cim-si-to-zaslouzil/

   Vymazat
 8. Tohle je spravedlnost! Migranti jsou víc než prezident Zeman

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020052611992412-tohle-je-spravedlnost-migranti-jsou-vic-nez-prezident-zeman/

  OdpovědětVymazat
 9. 4 miliony € za jednu krávu?
  Tak to byl hrozně mizerný obchod!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.