Reklama

úterý 26. května 2020

SRF: „Šetřící čtyřka“ odmítla plán Merkelové a Macrona na obnovu EU!

Rakouský kancléř Sebastian Kurz plán Merkelové odmítá
-kou-
26. 5. 2020  SRF a PrvníZprávy
Rakousko, Nizozemsko, Švédsko a Dánsko odmítly německo-francouzský plán hospodářské obnovy EU po pandemii, uvedla švýcarská televize SRF.
Domnívají se, že zemím postiženým koronavirem by neměla být poskytována bezplatná pomoc jako dotace. Mělo by se jednat o splatné půjčky na dobu dvou let. „Šetřící čtyřka“ rovněž požaduje od zemí-dlužníků provedení reforem.

Program hospodářské obnovy, který plánují zahájit Angela Merkelová a Emmanuel Macron, bude velký, dokonce gigantický. „To nebude fungovat!" uvedly hlavy vlád Rakouska, Nizozemska, Švédska a Dánska. Tyto čtyři země jsou v EU známé také jako „šetřící čtyřka“. Pokud jde o plán německo-francouzské obnovy, tato „šetřící čtyřka“ říká: „Naléhavá pomoc - ano. Dluhová unie - ne.“

Rakouský kancléř Sebastian Kurtz je jedním z členů „šetřící čtyřky“. Nyní stručně a jasně popsal plán, který vytvořil on a jeho sparing partneři.

Sebastian Kurz, kancléř Rakouska: „Tato pomoc při epidemii koronaviru by měla být naléhavá, rychlá, intenzivní a rychlá. Nechceme však dluhovou unii ani zadními vrátky vytvoření dluhové unie.“

To znamená, že země EU, které jsou koronavirem nejvíce postiženy, by měly mít možnost získat splatnou půjčku na dobu dvou let z nouzového fondu EU. Přičemž v pondělí německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Macron oznámili jiný návrh. Chtějí poskytnout zemím na obnovu 500 miliard eur.

Libération: V Itálii se rozhořela „protievropská nálada“


Angela Merkelová, kancléřka Německa: „Ne půjčky, ale rozpočtové peníze pro nejvíce zasažená odvětví a regiony.“

Mluví tedy o dotacích, ne půjčkách.
 Šetrný kancléř (Rakouska) však v rozhovoru s Bild bije na poplach. Dotace podle něj poskytnou dlužným zemím příliš snadný přístup k novým penězům. Podle něj jsou půjčky lepší.

Sebastian Kurz „Země, které dříve nedokázaly kontrolovat svůj rozpočet, by měly provést nezbytné reformy. Věřím, že epidemie koronaviru znovu potvrdila přísloví „neplýtvejte a nebude potřeba.“

Reformy a šetřit je dlouho známým požadavkem. Tento požadavek „šetřící čtyřka“ - Dánsko, Rakousko, Nizozemsko a Švédsko - vyjádřila ještě před epidemií koronaviru na setkání s představiteli EU. Tehdy v únoru na rozpočtovém summitu byla německá kancléřka na jejich straně. Ale teď změnila strany, dodala švýcarská televize.

Je zřejmé, že postoj uvedené čtyřky nepotěší zejména Itálii. Ale i v celku vede k rozkolu Evropské unie po linii severu a jihu a samotných základů unie.


8 komentářů :

 1. Všechny tyhle plány jsou cestou jak dostat státy do exekuce. Na zbídačené části obyvatelstva to mají vyzkoušené a teď je potřeba do toho dostat ty co něco mají. Protože kde není ani čert nevezme. 1% se to stejně netkne, na to mají daňové ráje.

  OdpovědětSmazat
 2. No čumí na něj jako na péro z gauče.

  OdpovědětSmazat
 3. Toz s obrásko je videt, ze Adolfa néni spokojenná erjak to pocle IV ríse zadrhoje sámani málo mazó meslijó, ze to zastano slovanské otroci ale te im kálejó do hobe....toz hezké den v temto obskornom case sejdeme se na vlachovce zase....prca bode jako prase v reálném case....sia p.s.

  OdpovědětSmazat
 4. To je skvělé že to odmítli nejde vůbec o ty lidi ale skopčákům jde o jejich 4 říši. Čím dřív se ten spolek rozpadne tím líp pro nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by šance pro V4 ? Když by se sečetly hlasy, tak by to možná šlo....

   Smazat
 5. Německo je největší zlo SVĚTA !
  https://tadesco.org/silenstvi-lzi-zmrazene-sperma-adolfa-hitlera-aneb-zrozeni-zrudne-nastupnice-nacistickeho-trunu-sirte-dukazy/
  http://www.protiproud.cz/…jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlo je staré jako lidstvo samo. Zmrazené sperma Adama, nebo alespoň Mojžíše a Abraháma nemají? Co parazitující náboženské obce a církve, sekty, ... Středověk neskončil, Středověk trvá, Rabín s Dukou svorně žehná... A VŠECHNU TU VERBEŽ ŽIVÍ OD NEPAMĚTI PRACUJÍCÍ.

   Smazat
 6. Jo kdyby jenom středověk, myslím si,že přes dobu železnou vzhůru do doby kamenné. Pánové držte si pazourky, jedeme s kopce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.