Reklama

úterý 19. května 2020

Státní převrat se sázkou na Medveděva: Vzpouru oligarchů v lednu Putin zmařil, je přesvědčený Averjanov


19. 5. 2020      tsargrad     tsargrad-tv
Filozof a spisovatel Vitalij Averjanov v rozhovoru s listem Byznys online sdělil, že "v Rusku byl odvrácen státní převrat", který "se nejenom rýsoval, ale už prováděl v plíživé podobě, pokradmu". Expert přitom poukázal na evidentní znaky" - neplnění výnosů a nařízení prezidenta, což se stalo bičem pro ruský stát".


Filozof a spisovatel Vitalij Averjanov v rozhovoru sdělil, že "v Rusku byl odvrácen státní převrat". V důsledku toho oligarchové a "medveděvští" členové vlády nezůstali v procesu, vyjádřil svůj názor expert.

Proč Averjanov dospěl k těmto závěrům? Expert uvedl, že změny měly skokovitý charakter, což "vůbec neodpovídá duchu Putina". Filozof nazývá prezidenta "evolučním politikem, který není nakloněný prudkému porušení rovnováhy sil". V lednu jsme však pozorovali něco jiného.

"V prosinci prezident získal definitivní důkazy o spiknutí, které proti němu spřádali šéfové řady oligarchických klanů a vysoce postavení funkcionáři, včetně členů medveděvské vlády", sdělil svůj názor v rozhovoru s listem Byznys online" Vitalij Averjanov a dodal, že "jde o zlom".

Podle názoru filozofa se "zdá, že byl odvrácen státní převrat", který, jak se domnívá expert, "se nejenom rýsoval, ale už prováděl v plíživé podobě, pokradmu".

Když vyjmenovával zjevné znaky této události, spisovatel uvedl "neplnění výnosů a nařízení prezidenta, což se stalo bičem pro ruský stát, a podrývání důvěry k němu". Podle vyjádření Averjanova to bylo obzvlášť jasně demonstrováno na příkladu důchodové reformy.

O definitivní "porážce" "spiklenců" však filozof zatím nespěchá hovořit a upozornil na to, že v zemi "boj elit neskončil", ale pouze "vstupuje do ostré fáze".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. Jen ať s nimi president Putin zatočí mají se jak prase v žitě a furt je jim to málo.

  OdpovědětVymazat
 2. Petr Hampl: Proč se EU nestala státem. A nikdy nestane:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Hampl-Proc-se-EU-nestala-statem-A-nikdy-nestane-624374

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reprezentace EU ve fotbale)))))

   Vymazat
  2. 13.59 Proč? Protože by SHYLOCK NEDOSTAL KE SVÉ LIBŘE MASA VYŘEZANÉHO OD SRDCÍ BÍLÝCH PATRIOTŮ - DOMORODCŮ EVROPY.

   Vymazat
 3. Toto ve svých videích neustále probírá V. V.Pjakin. Takže pro mne to není žádná novinka. Anglosasové a různí vyžírkové jako je Lukašenko, Erdogan a jemu podobní na převrat čekají jako na spásu. Pokud nedojde v Rusku k převratu a k odstranění Putina, nemají ani promile šancí jak Rusko zničit a dostat se k jeho území a přírodnímu bohatství a oni to vědí. III. světová válka, pro někoho nepozorovaně, už probíhá. Cíl je stále stejný, zničit a rozkrást Rusko a všechny slovany. Také proto tady je coronavirus a technologie G5, těch informací na internetu už je tolik, že snad jen naprostí ignoranti mohou žvanit něco o konspiračních teoriích. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co s tom má Lukašenko? To je nýmand. Jeho by vůbec nepustili k lizu a silně pochybuju, že by se prosadil Erdogan. Rusko je tak chutné sousto, že by žralok jen to největší z největších. A to mezi sebe nikoho nepustí. Možná ještě pár domácích opic za pár drobáků.

   Vymazat
 4. Co to je za zmatený článek? Vždyť právě oligarchové, zakořenění už mnoho let, Putina u moci drží. Nejhorší, co by se jim mohlo stát, by byla výměna v Kremlu. Ještě hodně zažijem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čert aby se v tom vyznal.

   Vymazat
  2. Není to tak. V Rusku, stejně jako v Číně, jsou vyprodukované minimálně dvě skupiny, jedna z nich jsou globalisté napojeni na deep státě. A v Rusku je ještě jedna skupina.

   Vymazat
  3. Nesmysl, žádní oligarchové nedrží V.V.Putina u moci, ale národ !!!!!

   Vymazat
  4. 14:28
   Plácáte nesmysly. Někteří oligarchové se přizpůsobili a spolupracují se státem. Za to mají slušnou volnost, ale nesmí se plést do politiky. Jiní jsou stejná sociopatická prasata jako na západě a chtěli by stát ovládat a své zisky si zajistit navždy přes spřízněné loutky ve státním aparátě a mezi politiky. Tak jako to funguje na západě i v banánových republikách jako Česká a Slovenská republika. Bohužel na to vidí spoustu příkladů a EU je přímo ideální struktura na ochranu těchto zájmů mocných. Takže by to chtěli taky. Moc by to chtěli. To by teprve Rusko dohnalo západ v jeho podstatě - v rozkrádání, tunelování a lhaní.

   Vymazat
  5. Co byste vy zažíval? Vás se to přece netýká. Vy si zametejte před vlastním prahem. Svinstva je tam víc než dost.

   Vymazat
 5. Další pokus: peníze, které Putin nařídil jednorázově vyplatit zdravotníkům ošetřujícím pacienty s koronavirovou nákazou zůstaly ležet v guberniích a úředníci vymýšlejí způsoby, jak výplaty omezit. Putin s Mišustinem ale zareagovali velice rázně a peníze se dostanou tam, kam patří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se ještě uvidí.

   Vymazat
  2. no nazdar, jestli musí Putin řešit výplatní pásky zdravotníků v terénu, tak je to v Rusku pěkně nahnuté, horší situace, než jsem čekal

   Vymazat
 6. Proto vstoupili na ceně u USA Lukašenko a Erdogan,můžou si dělat co chtějí.Něco se stejně urychluje,dráždí se Irán,na Ukrajině se vůbec blbne,přesun jaderných zbraní z Německa do Polska.Zrovna Erdogan dusí Řecko a tím i EU.

  OdpovědětVymazat
 7. Rád bych si vzpomněl na slova velkého Henryho Kissingera, který prohlásil, že ve věku 96 let byl zklamán myšlenkami kapitalismu a považuje největší hřích USA za „systematickou destrukci jediného spravedlivého světa - Sovětského svazu“, kde „nový člověk se skutečně narodil ... homo sovietikus. „Tento muž byl o krok výše a je mi líto, že jsme tuto rezervu zničili. Možná je to náš největší zločin.“ Podle Kissingera ho chování jeho vlastních vnoučat přimělo k takové myšlence.
  Je zřejmé, že panika nad koronavírusem je opona, která zakrývá přerozdělování světové nadvlády nad ropu a další zdroje planety. Je to bitva, v jejímž důsledku vítězí buď světlo, nebo tma. Osobně věřím, že zvítězí světlo, dobro a rozum, Rusko a ti, kdo sdílejí naše hodnoty, zvítězí. Ruský svět vyhraje!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle že řekl starý dobrý Henry? Tak to ani náhodou. Pošlete link, kde to osobně vyslovuje.

   Vymazat
  2. Lže. Nevěřím mu ani pravdu. Tam to dopracoval u mnoha lidí.

   Vymazat
  3. Aj ja sa spolieham na to a to aj na základe nejakých veštcov (mená nepamätám, hoci všetkých beriem s rezervou),ktorí tvrdili - na rozdiel od iných, že Rusko zachráni svet.Bodaj by.

   Vymazat
  4. Henry vidi, ze jeho vnuci si preji socialismus. Cely zivot bojoval za USA. Takove, jako jsou. A uvedomuje si, ze je to slepa ulice, konec.
   Demokrate a intelektualove, vystudovani mladi opovrhuji kapitalismem. Z toho duvodu nemuze Trump vyhrat a kdyz, tak ne na dlouho.
   Nechce se tomu verit, ale zacalo to na skolach a tou realitou imperialni politiky, ktera vsechny neposlusne valcuje dodnes.
   To nema budoucnost, to je pistolnicky svet krutosti, podlosti, prolhanosti, zneuziti sily.

   Vymazat
 8. Myslím, že tehdy Putin vyšel s tou nečekanou iniciativou ke změnám ruské ústavy a to vedlo nakonec k nahrazení Medveděva Mišustinem. Ale Medveděv stále číhá za bukem. Pjakin mluví o tom, že signál k dalšímu pokusu o převrat byl dán 26.4. moderátorem Kyselovem televize Rossija 1. A to požadavkem vystavění pomníku generálu Krasnovovi. Popravenému v Moskvě 1947 za kolaboraci s Hitlerem. Asi tam mají podobné kádry jako my na ČT v Moravcovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stalina dvakrát takoví de facto porazili. Po prvé z toho, po přijetí nové skutečně plně demokratické ústavy SSSR v r. 1936, byly tzv. "Stalinovy" represe, které však vyvolali právě ti druzí. A podruhé to bylo krátce poté, když se Stalin k této ústavě vrátil na XIX. sjezdu VKS(b), od tohoto sjezdu KSSS. To jej podle všech náznaků za pár měsíců nechali minimálně odejíti, jak se říká česky.
   V jiných zemích je to podobné, jen to nebývá s takovým "dosahem", s výjimkou Roosevelta, kdy se také mluvilo o tom, že jej opět nechali "odejíti". Kennedyho netřeba připomínat.
   V Rusku je prostě také kapitalismus a země na tom byla od rozpadu SSSR ještě mnohem hůř nežli my. Boje, teď se říká přece oligarchů, jsou tvrdé i když už ztratili onu krutost a nekompromisnost z devadesátých let. Vliv "páté kolony" je stále velký především ve sdělovacích prostředcích a jeho cílem je rozdělit si Rusko na menší části v zájmu, no koho, to netřeba hádat dvakrát. Ostatně prakticky všichni "výše postavení" členové oné "páté kolony" mají za sebou "stáže" i stáže přímo v Americe. Slouhů za cizí peníze se i tam našlo vždy dost. Jsou to třeba i otázky kolem Katyně, kdy otevřeně pracují za polské peníze, jsou to otázky o období SSSR, kdy se překrucuje všechno, jak jen se podle nich dá, jsou to i otázky kolem událostí a významu Druhé světové války.
   I u nás bychom podobné "zjevy", které tu máme za stejných podmínek, měli začít nazývat pravým jménem - "naší" pátou kolonou.

   Vymazat
  2. Souhlasím s 19:46, jenom doplnění je to stejný scénář jako v barevných recolucích ve Východním bloku. Vychování skupiny kolaborantů (také se jim říká disidentů) kteří jsou vychováváni a placeni jidášským grošem. Na oplátku jsou pak "požádáni" plnit úkoly které jdou proti zájmům vlastních států a spoluobčanů. Kde jsou doby průmyslově vyspělého Československa, dnes jsme finančními přispěvateli chudým kapitalistům z demokratického západu a také penzijních fondů také tam. A mezi námi zrada je i dnes, stejně jak v 1989, jediný způsob jak porazit systém který kapitalizmu konkuroval (dnes je cílem udržení nadvlády a rozbití Ruska a využití jeho surovinových, příp intelektuálních zdrojů). To neni paranoa, to je tvrdá realita. V podobné nalévárně jsem byl, bohužel jako prázdná (ne zlatá loď), to byli a jsou jiní koláříčkové (systém funguje i přes občasné ztráty).

   Vymazat
  3. 19:46 "V Rusku je prostě také kapitalismus a země na tom byla od rozpadu SSSR ještě mnohem hůř nežli my."

   Jak jsem byli my "hůř" na tom? Rusko bylo na pokraji bankrotu, to se tak těžko snad jinému státu podařilo.

   O to víc se musí ocenit, jak se z toho za 30 let dostali. A to jen díky Putinovi a jeho chytré politice, že pochopitelně musí se všemi nějak vyjít, že nemůže hned všechny grázly vykopnout - jen některé - aby přežil a ab y mohl to k něčemu kloudnému zkočírovat.

   A to si lidi pěkně uvědomují, nějací čičmundové nemají šanci...

   Vymazat
 9. No to je celkem dnes běžný děj: vedoucí politik státu, třeba v USA se znelíbí oligarchům, třeba proto, že je skoupý na vraždění ve válkách proti jiným národů a tak diktatura kapitálu přichází o výdělky. Ostatně čeští opopolitruci se chovají stejně, podráží nohy vládě, Babišovi, Zemanovi kde můžou a svorně jsou s pražskou kavárnou nahoufovaní proti českému národu. Takoví Hřibové nemyslí na nic jiného, než jak jim to bude slušet v atomovém ustrojení, Kolářové zase na zabijačkovou válku, prý prejt z lidské krve je báječný ta lejta močky z Praseryj? Jo dnes to mají politici těžké, Trump a jeho trampoty, snahy po jeho svržení, pomluvy. No a myslíte, že čeští soudobí modernizovaní náckové by se nechali zahanbit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kavárna kope čistě za progresivní liberály a je napojená na liberální eurostruktury a také na americké Demokraty.

   Vymazat
 10. Že naši političtí analytici si toho nevšimli, vždyť to mohlo být pro nè sousto. Nějak polevili ve svých aktivitách, jen si všimli jak krutě dopadá pandemie na Putina a opisují to jeden od druhého. Zapomněli, že informace o dopadu máme aktuální každý den. Sami si přečteme počty nakažených, uzdravených i zemřelých. Že by USA, Británie, Itálie, Španělsko, Švédsko, Kanada, Belgie či Holandsko nějak úspěšně zdoláváli infekci není vidět. Zato Čínu a Rusko zpranýřujeme a když čísla nesedí, tak lžou.

  OdpovědětVymazat
 11. Coronavirové cvičení je zkouška na chování všech států a lidí při skutečném vylidňovacím procesu. Nyní má následovat povinné očipování budoucích poslušných otroků. Vidle do toho hodili Trump s Putinem.....

  více - https://tadesco.org/marneho-okenko-13-05-2q2q-boure-se-neda-zastavit/

  OdpovědětVymazat
 12. Nás Slováci také přesvědčili, že je lepší být menší a ještě menší až budeme úplně ti nejmenší na celém světě. Protože se má dobře, tak by se teď chtěla trhnout i Praha a mít lepší podmínky než ti ostatní. Takhle prostě vypadá fáze rozpadu, kterou pak později zase vystřídá fáze sloučení, třeba pod nějakým jiným schopnějším vládcem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. z Československa před 2.sv.v. emigrovalo do světa za prací (zejména do USA) cca 2 milióny Slováků, osobně jsem potěšen, že je v našem supermarketu převážně slovenský personál, pokládám to za známku toho, že jsme již dohnali ekonomiku USA, snad se ale vyhneme jejich předválečnému kolapsu :-)

   Vymazat
  2. 12:45 to vaše stupňování (malý, menší, nejmenší) je nejlépe vidět v Pobaltí (Lotyšsko, Litva a Estonsko), které již běžně označováno zcela trefným termínem "vymiráty" (zkratka ze sousloví "vymírající emiráty"), Slovákům bych to rozhodně nepřál

   Vymazat
 13. Gubernatori nerozdelili odmeny zdravotnikum za boj proti virusu. V. Putin je serval za to v primem prenosu na kanalu 1! Vyzaduje od nich napravu a zavedl tel. cisla, kde si mohou zdravotnici stezovat, ze odmeny nedostali. Pujde po nich a spoustu jich vymeni. Zacatek cistek oslabi moc 5. kolony v Rusku.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.