Reklama

sobota 9. května 2020

Svět včerejška, dneška a...

9. 5. 2020
Petr Brandtner: Nacismus a druhá světová válka v dokumentech a komentářích Petra Žantovského aneb Spánek rozumu plodí nestvůry
Stálý spolupracovník Parlamentních listů Petr Žantovský (píše sem už od roku 2012) vedle pravidelné rubriky Týden v médiích publikuje také každý týden i cyklus Jak jsem potkal knihy.
Upozorňuje na texty z let nedávných i z hlubší minulosti, texty inspirativní, poučné i varovné pro dobu naši. Několik posledních dílů cyklu bylo věnováno 75. výročí porážky nacismu a konce druhé světové války. Autor je uspořádal, doplnil několika dalšími studiemi z knih s tématem souvisejících a vydal ve formátu pdf jako elektronickou knihu s názvem Svět včerejška, dneška a…


Najdete v ní nejen autentické dobové dokumenty – od Hitlerova Mein Kampf přes norimberské zákony, protokoly z Wannsee, kde nacisté plánovali „konečné řešení židovské otázky“, až po protokoly z Postupimi, kde vítězné mocnosti rozhodovaly o poválečné Evropě. Nemohou chybět ani tzv. Benešovy dekrety, které jsou naplněním závěrů z Postupimi a které se dodnes, a jak se zdá, čím dál usilovněji, mnozí snaží anulovat, a tím de facto překreslit a dezinterpretovat výsledek války a smysl vítězství nad hitlerismem. Ukázky z knih a dokumenty uvozuje vždy příslušný komentář Petra Žantovského, který vsazuje ozvěny z historie do žhavé současnosti. Jak sám autor říká, „důvodem, proč tuto knihu sestavil, je vzdorovat vlně veřejného lhaní a mýtů, která provází letošní tříčtvrtěstoleté výročí roku 1945.“ Je to možná jen jeden hlas volajícího na poušti, ale, jak praví stará kniha Zóhar, slova nepadají do prázdna. A tak každý, kdo se zajímá o nezkreslenou podobu této dějinné výseče, má možnost získat přehlednou publikaci, na jejíž titulní straně je nikoli náhodou umístěna kresba Fracisca Goyi s názvem Spánek rozumu plodí nestvůry.

Knihu si můžete bezplatně stáhnout ZDE. (http://www.mediasres.cz/publikace-medias-res/3039-svet-vcerejska-dneska-a.htm). Na portálu Medias res najdete i řadu dalších publikací z oblasti politiky, ekonomie, a řady dalších společenských věd.

A malá technická nápověda. Pokud se vám při rozkliknutí knihy otevře v podobě one drive, doporučujeme si ji stáhnout a pak číst v prohlížeči Adobe. Je to přehlednější a pohodlnější.

P.S. Jak už bylo řečeno, stažení knihy je bezplatné. Naopak, autor bude rád, když knihu budete šířit v okruzích svých přátel a známých, tak, aby se dostala k co největšímu počtu lidí, kteří chtějí poznávat pravdu, byť často nesnadnou a nepříjemnou, a ne jen pohodlně konzumovat líbivé lži.

12 komentářů :

 1. To je chvalitebný čin pana autora ale ti co by to měli číst mladá generace tak to číst nebudou.

  OdpovědětSmazat
 2. V našem lese se usídlili lykožrouti a červotoči, snaží se zničit naši státnost, ponižují národ, přepisují historii a to nejhorší - blbnou lidi. Dokonce se nestydí zneužít krize způsobené pandemií. Existují zákony, které nedokáží obrátit, je to zàkon "akce a reakce".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Světová KABALA definitivně končí i se svými přisluhovači. TŘESTE SE !!!
   https://tadesco.org/marneho-okenko-08-05-2q2q-zatim-naproste-ticho-pred-bouri/

   Smazat
 3. Dobrý den.
  Protože čtu články pana Petra Žantovského a včera jsem tady zahlédla avízo na jeho novou knížku, tak jsem hrabala a vymýšlela různá názvy, jenže ... až teď se mi zadařilo. Mnohokrát díky, staženo mám a přepošlu dále. Ale zase ... mám jen seniory a ty, kteří by to mohli mít jako povinnou četbu, ne. Dnes jsem poslouchala V.V.Pjakina a konstatovala, že nejsme v tom sami, všude jsou "ti co slouží svým páníčkům za oceánem proti své vlasti, do roztrhání těla. Schválně vynechávám tituly jimiž je častoval V.V.Pjakin.
  Tak díky za knížku a hezký den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podíval jsem se do wikipedie, aby zjistil, zda byl pan Žantovský ve straně. V roce 1989 měl 27 let, a proto to nestihl. Chtěl jsem si ověřit, proč ho pravičáci nemají rádi, včetně Špidly. Překvapilo mne, že si wikipedie dovolí napsat:

   Petr Žantovský (* 15. května 1962 Pardubice) je český novinář, publicista, komentátor a vysokoškolský pedagog. Je považován za předního představitele české dezinformační scény. Dne 28. října 2017 mu byla z rukou českého prezidenta Miloše Zemana udělena medaile 1. stupně Za zásluhy v oblasti kultury a školství.

   A máme ho ptáčka. On je dezinformátor, dokonce přední. Naštěstí nejsou naší demokrati tak silní, aby mu zakázali učit.

   Smazat
  2. 23.19 Wikipedii přeci může editovat kde kdo... i kdejaký trouba, bazilišek, nebo třeba EU demokrat. Proto je třeba její data ověřovat v důvěryhodných zdrojích.

   Smazat
  3. Pak ČT je dezinformační televizí.
   Pan Žantovský má jiné názory než je "moderní". Pane Žantovský je nás více.

   Smazat
 4. https://tadesco.org/papez-byl-zbaven-vsech-titulu-od-nyni-jsou-historii/
  Ve Vatikánu nejen že „PAPEŽ“ který papežem nebyl, ale přímo zrůdou pod taktovkou šesti padlých andělů, kteří mají na svědomí milióny a milióny mrtvých dětí, přestal nosit tak zvaný rybářský prsten. Tímto aktem je lidstvo osvobozeno. Psali jsme před několika dny. Nikdo už není v područí tohoto úřadu. To znamená přestává pro lidi také platit lodní právo a ztracen na moři po 7 letech života, kdy každé dítě bylo zotročeno až do konce jeho pobytu v Hotelu Země. (pokud neznalo a nedostalo se k určitým listinám, které jsme zveřejnili a neosvobodilo se samo).Úřadující osoba (nyní už sám za sebe), nemá žádné tituly a ani prsten jako symbol na lovení lidských duší po narození, udělala poslední „MŠI“ na náměstí před naprosto prázdným prostranstvím. Symbolicky ztratil své ovečky a to navždy. Brzy se lidé dozví pravdu.
  Zde se můžete podívat na princip prstenu
  TŘESTE SE TROP 09 - KALOUSKOVCI a všichni kdož hlasovali pro církevní restituce za úplatek.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak jsem si to přečetl. Je tam složitě vysvětlováno, proč se z naprosté většiny Němců stali nacisti, ale to, co bylo po mém soudu hlavní příčinou se nezmmiňuje. Myslím si, že hlavní příčinou bylo, že jako herrenfolk byli Němci víc, než ostatní. Bez práce, bez námahy. Stačilo se správně narodit a držet správnou ideologii.
  Připomínám to proto, že stejnou žívotní filozofii můžeme pozorovat u těch, kteří dneska špiní vlastní národ. Taky se cítí být víc než ti, kteří jim zajišťují životní a kulturní zázemí a většinou je i živí. Proto se například omlouvají Sudetům za bídné Čechy, kteří si dovolili je odsunout. Špiní všechno, čeho si normální lidé váží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. První oběti nacistů byli právě Němci. Dávat notabene dnes po 75 letech rovnítko mezi Němce a nacistu je stejné jako nenávidět Švédy, Francouze nebo Římany (Italy) za to, co provedli před stovkami i tisíci let. Jediný rozdíl je v tom, že nácků a rasistů je i dnes po světě dost. A zdaleka ne jen v Německu.

   Smazat
  2. BOUŘE probíhá, sice se opožďuje, z důvodů velmi nízké osvěty lidí a tudíž energie KABALY.
   GESARA & masové zatýkání, matka Tereza, Ghislaine & Mossad 15.7.2020 Nyla Nguyen https://www.youtube.com/watch?v=dLJJA0H5LYo&t=374s
   V minulosti jsem zmiňovala, že bude mnoho celebrit, které svět opustí. Jejich smrt bude označena jako náhodná sebevražda či přirozené příčiny, protože se dohodli s aliancí, že budou popraveni potichu, a jejich odkaz, pověst, a jméno nepadne do bláta pedofilie a obchodování s lidmi. Budou popraveni tiše a jejich odkaz zůstane zachován v médiích. Je to také proto, aby chránili své rodiny, děti a známé. Kelly Presston zemřela na rakovinu prsu, i když její okruh známých tvrdí, že byla zdravá. Další z celebrit a osobností veřejného života budou umírat sebevraždou a na nemoci.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.