Reklama

sobota 23. května 2020

Syrští džihádisté rozsévají hrůzu v Libyi

Ivan David
23. 5. 2020
Jak je jejich zvykem, vraždí kohokoli, kdo jim padne do rukou. Zajatce neberou. V době, kdy do Libye nesmí cestovat žádní váleční zpravodajové, vedou proturecké oddíly „oficiální“ vlády GNA, která má podporu Evropské unie, totální válku a masakrují zajaté vojáky LNA.


Včera po těžkém dělostřeleckém útoku dobyly pro-turecké síly GNA město Tarhoud - poslední pevnost LNA v severozápadní Libyi a přilehlou oblast jižně od Tripolisu, kam uprchla jednotka LNA generála Chalífy Haftara.

Silám LNA se podařilo sice sestřelit turecký bezpilotní letoun, ale situace na zemi byla velmi odlišná.
Stovky islámských žoldáků ze Sýrie zuřivě zaútočily na pozice LNA s obrněnými vozidly AIFV vyrobenými v Turecku a kolovými vozidly Cobra. Zprávy ukazují, že došlo k opravdovému masakru velících důstojníků LNA, zejména žoldnéřů z Čadu a Súdánu.

Džihádističtí žoldnéři placení tureckou vládou obsadili mnoho čtvrtí na jihu města, stejně jako velký tábor, kde zjevně došlo ke skutečnému masakru. Do pozdního odpoledne bylo zabito více než 300 bojovníků LNA, zatímco turecká obrněná vozidla pronásledovala až do noci skupiny bojovníků LNA, kteří jsou na útěku.

Bojovníci LNA dnes marně čekali na leteckou podporu, kterou slíbil mluvčí Khalify Haftara, Ahmed Mismari.

Mise OSN v Libyi je „velmi znepokojena“ mobilizací v okolí Tarragony a varovala, že „všechny strany by měly přestat s útoky“.8 komentářů :

 1. Je velice smutné, že trpí obyčejní lidé. Je divné, ale pochopitelné, jak se situace stále mění. Na druhou stranu Rusové nejsou padlí na hlavu, pokud některá strana stále spekuluje, myslí aby jim Putin pomohl a potom mu řeknou, díky už vás tady nepotřebujeme jako to zkoušel Irán v Sýrii, na to není Putin zvědav. Chce aby se hrálo na férovku a na nějaké arabské, židácké či turecké podrazy není zvědav. Je to můj odhad, uvidíme jak se to bude lišit od skutečnosti.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turek neukradl ropu v Sýrii, tak to zkouší v Libyi. Nedopadne to dobře. Myslím si, že atentát na tureckého presidenta byla jen hra služeb Západu a Rusové nechtějí dovolit zabrat ropná pole, tak hledají dál.
   Tak to je ta "opravdová svoboda a demokracie podle Západu"? Na lidi kašlou, hlavně že mají plná "koryta".

   Smazat
 2. Turci vydírají Evropu a Evropa mlčí.
  Turci otevřeně podporují islamisty IS v Sýrii a Evropa mlčí.
  Turci podniknou ozbrojenou agresi na území Sýrie a Evropa mlčí.
  Turci vojensky ohrožuje člena EU Řecko a Evropa mlčí.
  Turci pošlou armádu do Libye s uprchlíky z IS, kde denně dochází k masakrům a Evropa opět mlčí.
  Co si myslet o takové Evropě, EU, OSN, RB aj. mírových institucí, které se holedbají svoji mírumiluvností, liberalismem a humanitou?
  Že jsou buď na hovno, nebo dokonce přímým spolupachatelem v tom, že tyto instituce zavírají před násilím Turků oči?
  Turecko si evidentně hraje ve světě na druhé USA. Bez podpory nejsilnějšího by to asi přirozeně nešlo.
  Západ se buď vůbec nepoučil z událostí před rokem 1939, kdy dělal, že o našem zabrání nic neví, nebo ti lidé mají prostě a jednoduše z něčeho obrovský strach.
  Z historie ale dobře všichni víme, že Sýrie, Řecko a Libye Turkovi stačit zcela určitě nebude.

  Škoda že to něvědí také ti z té naší svinské tv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Európa nemá dôvod zasahovať, lebo v Líbyi neprichádza k diskriminácii LGBT a proces kyvadlovej dopravy Afričanov do Talianska pokračuje bez problémov ďalej.

   Smazat
 3. Vida, tak džihádisté pomáhají prosazovat demokracii, to jsem netušil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem. Klasickou demokracii podle TŘETÍHO PÁDU JAZYKA ČESKÉHO.
   Demokracie je přeci VLÁDA LIDU, tak si současně vyskloňujte "vláda lidu" a "ten dobytek"
   Bojovníci kteréhokoliv náboženství svoji vládu nad ostatními prosazují - Z VŮLE BOŽÍ, protože Bůh chce, aby nevěřícím, ´vládli jeho nejvěrnější. Tvrdí to Rabíni, kněží i Imámové... přece by nelhali kdyby to nebyla Vůle boží...

   Smazat
 4. No jo jen fašisté v islámském vydání bohužel to dopadne v Libyi špatně.

  OdpovědětSmazat
 5. Citace: "Zprávy ukazují, že došlo k opravdovému masakru velících důstojníků LNA, zejména žoldnéřů z Čadu a Súdánu."

  Tato věta říká, že velící důstojníci LNA jsou žoldnéři z Čadu a Súdánu. Tady něco nehraje. Buď tam bojují dvě žoldácké armády proti sobě, a pak je skoro jedno, komu fandíme nebo autorovi zahaproval překladač Google.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.