Reklama

úterý 12. května 2020

Toto se mohlo zvrhnout v horkou válku s Ruskem, která by začala třeba kvůli diplomatickému kufříku, varuje Bašta

Historik Jaroslav Bašta (BOS)
Jaroslav Bašta
12. 5. 2020 ParlamentníListy
V rámci letošních 75. oslav Dne vítězství sleduje někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta, snahy vytvořit nový pohled na dějiny a zmiňuje operace některých členských států na východě Evropy, jejichž cílem bylo vyostření vztahů s Ruskou federací. Situace by se podle něj mohla snadno zvrhnout v horkou válku, která by začala třeba kvůli diplomatickému kufříku.

Prvním takovým krokem se stala zářijová rezoluce Evropského parlamentu k paktu Molotov – Ribbentrop, která obvinila Sovětský svaz z rozpoutání nejkrvavějšího konfliktu v dějinách lidstva. Na tento nový pohled na dějiny letos navázalo vyjádření Evropské komise, která konstatovala, že koncentrační tábor v Osvětimi osvobodila spojenecká vojska, nikoliv tedy Rudá armáda a maršál Koněv.

Kolem něho se již od 21. srpna 2019 schylovalo k další psychologické operaci s jeho pomníkem v Praze 6. Úkol byl jasný, socha musí zmizet ještě před výročím. „Inu, když se revidují dějiny, většinou se to týká symbolů. Jedny se bourají, druhé zase stavějí. Praha se nechtěla nechat zahanbit Ukrajinou a Pobaltím, takže kromě odstranění sochy maršála postavila v Řeporyjích památník příslušníkům Ruské osvobozenecké armády – tzv. vlasovcům. Jako výraz vděčnosti za pomoc Pražskému povstání, dodává Bašta.

„Komunálním politikům nijak nevadilo, že stavějí pomník příslušníkům SS... Jinak prosluli jako váleční zločinci v Bělorusku, Polsku, na Ukrajině a nakonec i v Československu,“ podotkl někdejší diplomat. Sympatie k nacismu nakonec vyjadřuje i drobná řeporyjská plastika – sovětský tank T-34 přikrytý helmou nacistického Wehrmachtu.

Pražské provokace nakonec vyvolaly ruskou odvetu, která dostala podobu nově přijatého zákona o ochraně vojenských hrobů a válečných památníků, který dává možnost ruským orgánům činným v trestním řízení stíhat i trestné činy spáchané v zahraničí. Starostovi Prahy 6 a členům zastupitelstva tak hrozí až 360 hodin veřejně prospěšných prací, ocitnou-li se na území Ruské federace.

27 komentářů :

 1. Říká se, všeho do času. Třeba až tu budou sta tisíce nezaměstnaných, protože Rusko a Čína udělají vše pro to, aby nás za ty provokace odstrčili od vzájemného obchodu. Pak třeba ty americké kolaboranty a verbež zkorumpovanou Ukrajinskou mafií pochytáme a ...........

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochybují že podřízení mají morální kodex když ho nemají politici nevzdělaných bez poradců. I když vojenské či policejní puče byly na imperiální ambice nenažraných na otročené zase to skončilo u trhu. Jenom ozbrojené to bez chápání dál nepustí. Time 9:00
   https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc

   Smazat
 2. Pane Bašto to by se určitě nestalo pro takovou kravinu kdyby chtěli válku tak si nějakou falešnou operaci vyrobí. Moc dobře se us fašisté poučili od hitlera a neustále to praktikují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:51
   Asi jste nečetl(a) celý článek na PL, na který je odkazováno. Jinak byste nemohl(a) napsat to, co jste napsal(a).

   Smazat
  2. 6:26 Právě že četl na PL určitě by nezačala válka pro naše fašistické „chudáčky". To by jim u nich nesežrali.

   Smazat
  3. 10:31
   "Původně měly být letošní 75. oslavy Dne vítězství docela přelomové, protože u západních hranic Ruské federace velení NATO naplánovalo největší vojenské cvičení od skončení studené války. Manévry se nakonec kvůli koronavirové pandemii neuskutečnily...."
   A tam by mohlo velmi snadno dojít k nějakému "neplánovanému omylu". A "chudáčci" jenom přikuřují.

   Smazat
  4. 11:16 Právě je třeba znát mentalitu američanů když byl napaden Pearl Harbor tak posekali všechny japonské třešně. V ZOO přejmenovali japonského jelínka na asijského jinak by ho oddělali taky. Takže zas by bylo napadení jejich lodi v tom mají praxi nebo něco podobného. Oni pro pomstu žijí chodí na popravy a jestli si někdo myslí že je smrtící injekce bezbolestná tak to se plete.

   Smazat
  5. Japonci udělali radost jednomu premierovi (WCH), protože USA pak musely opustit neutralitu a přidat se ke Spojencům. Možná i to bylo bodem zlomu. Totiž dokud nebyly mocnosti přímo ohrožený, tak jen kalkulovaly, koho Hitler sežere. Ještě, že byl nenasyta.

   Smazat
 3. Je hezké vychovávat mladé lidi v naší zemi jako Američany, ale realita je taková, že zatímco Američané jsou za Velkou louží, tak mladíci z Čr jsou v Evropě úplně stejně, jako jedna z největších jaderných velmocí světa. Je logické, že vliv RF na ony Američany v USA je poněkud jiný, než na ty v Čr - mají k nám blíže.
  Naše země navíc není vojenskou supervelmocí, ale maličkou zemí tradičně závislou na spojencích - to už ale známe, že? Nemusíme být přirozeně připodělaní, ale národní hrdost by měla být dekorována alespoň průměrným rozumem těchto pár komunálních svobodomyšlenkářů, kteří beztak skončí uklizeni na nějakých bezpečných velvyslanectvích. A až bude vhodný čas, tak třebas zase se slávou dorazí...

  Ti, kdo chtějí u nás vládnout, ale chybí jiím hlasy voličů se dlouhodobě a sveřepě netají snahou dovést naši zemi na úroveň Ukrajiny - od Majdanu doposud. Příčinu tohoto jejich vzoru můžu jen odhadovat, ale budou v tom zcela jistě cizí zájmy. Jinak to logiku nedává. Budoucnost naší země osobně vidím v ekonomické spolupráci se všemi zeměmi, se kterými se nám to ekonomicky vyplatí - bez ohledu na střídavé tlaky z Kremlů a Bílých domů.
  Bohužel se ale najde kdykoliv u nás taková verbež, která začne myslet ideologicky, aby nás zase dotáhla do co největších sraček.
  Je to pořád stejné.

  OdpovědětSmazat
 4. Hřibova nenávist vůči Rusům. „Es kommt der Tag,“ zaznělo z ODS. A Petříček mlčí! Kateřina Konečná už toho má dost. Je zde reakce:

  Připomenu, že jsem byla tou jedinou, která se proti tomu spolu s KSČM postavila. Politici ANO, ODS, pirátů, KDU-ČSL, STAN, TOP 09 a bohužel i SPD Tomia Okamury hlasovali jako jeden celek. Mimochodem toto usnesení mluví i o odstraňování soch a pomníků z veřejného prostoru, takže s tím souvisí mj. i odstranění sochy maršála Koněva. Pro Ty, kdo se takto hanebně zachovali a zvedli ruku pro tento dokument, nemám špetku pochopení.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hribova-nenavist-vuci-Rusum-Es-kommt-der-Tag-zaznelo-z-ODS-A-Petricek-mlci-Katerina-Konecna-uz-toho-ma-dost-Je-zde-reakce-623654

  Boj o Koněva. Filip vytáhl Ústavu. Rusko nám památníky neničí! vmetl senátorovi TOP 09 a STAN:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Boj-o-Koneva-Filip-vytahl-Ustavu-Rusko-nam-pamatniky-nenici-vmetl-senatorovi-TOP-09-a-STAN-623567

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nácek jenom oživil, a potvrdil, co jsou modří ptáci zač, když jenom opakoval slova Topolánka z r. 2007:
   https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/premier-v-sms-pouzil-nacisticke-heslo/r~i:article:388885/
   Horší je, že propagace nacismu u těchto nácků nevadí vládě, právníkům, soudům, ale pouhá namalovaná tykadla těmto institucím vadila...

   Smazat
  2. Kolář, Novotný a Hřib jsou ruští agenti. Redaktor aktualne.cz Fendrych přišel s novou verzí ricinové kauzy.

   Smazat
  3. Tak ten by je zazdít mohl jak v kocourkově v obecním domě a ani zamřížované okénko by nedal. :-)))))

   Smazat
 5. Israel PM Benjamin Netanyahu Is Planning To Microchip 1 Million Children
  https://newspunch.com/israel-pm-benjamin-netanyahu-planning-microchip-1-million-children/

  OdpovědětSmazat
 6. Koronavirus je jen účelový produkt,nahnat lidí do domovů,nezajímat se o politiku.Také znesnadnil oslavy velikonoc,oslavy 75 výročí vítězství nad fašismem.Teď přijde v červnu druhá vlna,překazit svátky v červenci,pak přijde třetí vlna před podzimními volbami a pak jak budou politici potřebovat,aby lidi zůstali doma.Nastupuje globalistické řízení států pod deštníkem USA.Prezident Zeman je globalista a když se tvrdí,že jsou s Babišem kamarádi,tak i Babiš,co potvrdil v USA,tím je i pod ochranou Trumpa.

  OdpovědětSmazat
 7. Fendrych asi požil kundrovatý ricinum oleum, a neví jak s_tohoven:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020051211933332-kolar-novotny-a-hrib-jsou-rusti-agenti-fendrych-prisel-s-novou-verzi-ricinove-kauzy-a-kundra/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona je v tom namočená BISka, ale i ministr Petříček.
   A premiér mlčí a mlčí a ...

   Smazat
 8. Jak je vůbec možné, že máme politiky, kteří ohrožují občany naší země a ženou je na pokraj války? K čemu je nám dobré neustále provokovat Rusko, Čínu? Jednou to jsou velmoci a i přes ty provokace se jim jako imperialistickým kapitalistickým velmocem nikdy rovnat nebudeme. Před revolucí se hledaly cesty k porozumění a odzbrojení mezi dvěma systémy (Helsinky...), dnes máme jen jeden, pro někoho nejdokonalejší, tak o to by to mělo být snažší. K čemu je být s někým ve při a zhoršovat zbytečně vztahy? Neměla by vždy být spíše snaha vycházet s každým dobře? Že nás Rusko provokuje ma ohrožuje? Proboha čím? Snad tím, že na ty naše provokace nereaguje jak by mělo, rázněji a vztekleji? a oni mají vlastních starostí víc než dost. Mravenec kope slona do nohy. Nikde v Evropě nevidím tolik nenávisti k Rusku jako se pěstuje u nás. Děláme to jen a jen my, tedy naši odporní politici. A tam ti, vcelku nic, oni muzikanti a tajně hledají, jak zrušit embargo a narovnat vztahy s Rusama. A my děláme opak ale hlavně jim užitečného idiota...A ta slavná trojice ať je už do konce života někde zalezlá, tím své zemi nejvíce pomůže. Práce pro vlast vyžaduje oběti! No a když náhodnou v té jejich osobní válce proti Rusovi padnou, tak jim v Řeporyjích vedle Vlasovců postaví pomníček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu trojici zavřít, a povolit jim na youtubu pouze veškeré dostupné dokumenty o 2.světové válce. A případně i 1. světové válce, dále třeba to, co ase stalo v Nankingu - 1937, atd. Stručně - války 20. století ve světě. Jsou to blbečci. A to ten jeden ze Slavičína má 3 děti. Pochopí to někdo???? No možná by to u nás mělo shlédnout daleko víc politiků.

   Smazat
  2. 7:56 K té nenávisti. Stačí si zajít do Polska. Třeba.

   Smazat
  3. V tom polsku je nenávist proti Rusákovi vyštengrovaná tak jako se to teď děje u nás. Jezdím na francouzský venkov. Víte jak běžný Francouz nenávidí Němce? Nebo, Holanďan, Belgičan... tak rozházené to u nich rusové zdaleka nemají, jsou jim spíše jedno. My máme Karlovy Vary, Francouzi mají ruský Biaritz. Bohatá ruská klientela se tam stěhuje již od roku 1917 a Francouzi z nich mají. Tak proč s nima válčit? To jen Hrušínský a Hřib nechce Číňany a Rusy v Praze, pro mě ať tam nejezdí. Já tam hospodu ani hotel nemám.

   Smazat
  4. Rusové nemají ve Francii jen atlantický Biaritz ale i Nice a další města na pobřežích...

   Smazat
 9. Na Ukrajině jsou s náckovstvím ještě dál:
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pridejte-znak-wehrmachtu-ukrajinska-policie-chtela-seznam-zidu/

  OdpovědětSmazat
 10. „Pravda a láska" v akci:

  Česká policieKauza ruského agenta má zřejmě dohru. Výhrůžky adresované zaměstnanci ruské ambasády v Česku musí řešit policie.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020051211934762-kauza-ruskeho-agenta-ma-zrejme-dohru-vyhruzky-adresovane-zamestnanci-ruske-ambasady-v-cesku-musi/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel policie a soudy pracují pouze na pokyn Hamáčka. Jinak vyčkávají co se bude dít.Co se vleče neuteče. Času a peněz mají dost !

   Smazat
 11. Hříbečku, Petříčkua a Hamáčku, do roka a do dne...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.