Reklama

pondělí 18. května 2020

USA chtějí přemístit své jaderné zbraně z Německa do Polska – blíže k ruským hranicím

17.  5. 2020  Sputnik
Plány Washingtonu připomínají Kubánskou raketovou krizi, která byla původně vyvolána umístěním amerických raket příliš blízko k hranicím SSSR – v Turecku.Georgette Mosbacher, zástupkyně USA v Polsku, naznačila, že Varšava by mohla být hostitelkou pro americký jaderný arsenál, pokud tuhle roli odmítne Německo.

„Pokud Německu bude chtít snížit svůj jaderný potenciál a oslabit NATO, tak možná Polsko – které čestně plní své povinnosti (finanční – red.), které chápe rizika, jimž čelí východní křídlo NATO – by mohlo hostit tento potenciál,“ prohlásila přes Twitter.

Polská strana na návrh ještě nereagovala. Země předtím hostila americké jednotky a slíbila pracovat na základně a názvem Fort Trump, kde dokonce nabízela, že ji profinancuje. Rusko, které se vždy stavělo ostře k přítomnosti jaderných zbraní u svých hranic, se ke slovům Američanů zatím nevyjádřilo.

Návrh Georgette Mosbacher přišel poté, co americký zástupce Richard Grenell vyzval Berlín, aby si na svém území ponechal americké jaderné zbraně. Označil je přitom za nástroj „odstrašení“ proti údajné agresi Ruska a Číny a Severní Korei. Nápad na odstranění amerických zbraní z Německa kritizoval. Tato myšlenka je v současné době projednávána ze strany německých politiků. Tento případný krok označil za německou zradu svých povinností v NATO.

„Spojenci očekávají od Německa, že zůstane ´silou pro mír´, jak řekl německý ministr zahraničí Maas,“ řekl Grenell.

Grenell není jediný, kdo tlačí na Německo ve věci amerických jaderných zbraní. Na Berlín vyvíjí tlak také generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, hovoří přitom o údajné „ruské agresi“.

Otázku přítomnosti amerických jaderných zbraní v Německu otevřel koaliční partner kancléřky Angely Merkelové – strana SPD. Záminkou pro otevření této otázky se stalo jednání o nákupu amerických stíhaček F-18.

Američané vyvíjejí hypersonické zbraně

Mluvčí ministerstva obrany USA Jonathan Hoffman potvrdil, že Pentagon v současné době pracuje na vývoji hypersonických zbraní. Americký prezident Donald Trump předtím mluvil o „super skvělé“ raketě.

„Máme (projekt rakety, pozn. red.), říkám jí super skvělá raketa. Jak jsem byl informován včera, je 17krát rychlejší než současná nejrychlejší raketa, kterou (Pentagon, pozn. red.) má. Slyšeli jste, že Rusko má (rakety, pozn. red.) pětkrát (rychlejší než rychlost zvuku, pozn. red.) a Čína pracuje nad (rychlostí, pozn. red.) pětkrát nebo šestkrát (vyšší, pozn. red.). Máme (projekt rakety, pozn. red.) 17krát rychlejší a právě dostal zelenou,“ uvedl americký prezident.


52 komentářů :

 1. Tak skopčáci to doma nechtějí tak si je vezmou rusofobní Poláci oni chápou zájmy usa.

  OdpovědětSmazat
 2. Jaderné zbraně budou zhlouplému lidstvu k ničemu, teď bude rozhodovat Generalissimus Virus ..
  Zhloupnutí nejvíce postihlo Západ a Generalisimus Virus zajistí nápravu.
  Na ten náš zblblý Západní svět je dobré se podívat z kulturně antropologického hlediska, degeneraci a zhloupnutí Západu totiž způsobila jeho "kulturní revoluce" započatá v 60. letech minulého století, která je vyvrcholením úpadku judaisticko -římsko _katolicko -protestanské civilizační kultury Západu.

  Pro životaschopnou budoucnost Západu se stalo jediným východiskem převzetí multikultury vzniklé na Východě v Rusku z pravoslavného křesťanství poklidným vývojem spolužití všech civilizačních kultur v rámci "ruské civilizace" ..
  Islamismus nemá žádnou budoucnost, je to jenom v 5. století reformovaný mamonářský judaismus na dobyvačný "judaismus", oba tyto ismy dělají z lidí jenom opice, a stromů už je málo, aby se na ně lidstvo mohlo vrátit ..

  OdpovědětSmazat
 3. SS se budou pak divit, až Rusko přemístí své zbraně na Kub u či Venezuely.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslim, ze je to pro Rusko vhodna strategie. Pokud nema USA prostredky protiraketove obrany, tak neni nutne toto podnikat a riskovat zmenu rezimu a ohrozeni zakladny. Navic rakety lze odpalovat i z ponorek. A ruzne kontejnerove komplety jsou take skvele asymetricke reseni. Ale vemte si takovou zakladnu na Kurilech. To by bylo revu :))

   Smazat
 4. No jo Trumpeta by chtěl mít zase většího pinďoura. Otázka je, jestli by takto rychlé střely měly v pozemských podmínkách smysl. To snad pro hvězdné války v prostoru bez atmosféry

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slávku. Není to tak dlouho a tady na NR se oslavoval Ruský úspěch v hyper raketách. Putina piňďour byl větší a zdejší rusomilci měli pré a teď jim padla brada. Asi tak.

   Smazat
  2. Mozna,ze tu nejde ani o velikosti pinďouru a padani brad rusomilcu.Spise o přitomnost jadernych zbrani vedle u zlezdopr.eleckych Polaku.To se bude libit leda amerikomilcum.Normalni lidi jsou z toho zdéšeni.

   Smazat
 5. Koukám, že už nemají ani potřebu se přetvařovat. Kde jsou ty doby kdy se na západě proti rozmísťování kaderných zbraní demonstrovalo. Východní kolonie jsou ochotny ze sebe udělat terč, tak snad mají představu o svém dalším ekonomickém růstu, kdyby náhodou něco.

  OdpovědětSmazat
 6. Poláci jsou jasní sebevražd, v případě že se emerický agresor odhodlá k útoku na RF, tak první usmažené karbanátky budou k dispozici ve Waršavě, a druhá Sahara bude z Polska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne usmažené karbanatky. Spálené. Pšonkové by znovu rádi zabrali východní Bělorusko a východní Ukrajinu. (Možná dojde i na Těšínsko).  SSAci jim s tím rádi pomůžou. Pujčej jim čerstvě vytištěný zelený papírky za který si Pšonkové můžou koupit nějaký vyřazený americký zbraně. Potom si SSAci postaví vojenské základny v bezprostřední blízkosti Ruska. Kdo případný konflikt odsere? Rusaci a Polaci. Dvě slovanské země. SSAci se smějou.

   Smazat
  2. Česi a Slovaci zustanou nedotceni?Ten prostor je sakra blizko.

   Smazat
 7. Nebyla by marná ani Nikaragua; navíc v karibském moři leží nikaragujské ostrovy Cayos Miskitos a Corn Islands...

  OdpovědětSmazat
 8. Tady se opět ukazuje, jaká to byla chyba umožnit sjednocení Německa. Mělo být okupováno na své vlastní náklady minimálně 100 let a bylo po ptákách. To by si každý rozmyslel nějaké blbiny tohoto typu. Západní Evropa by měla na reakci taky pár minut a bylo by po opeřencích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Keď také boli pokyny od GP, že sa moc odovzdá Západu. Gorbačov bol iba výkonný referent.

   Smazat
 9. keď majú pindosáci rakety 17 x rýchlejšie ako ruské, tak by sa na nich mohli voziť do vesmíru. A nemusia kupovať motory od ruských opitých mužíkov žijúcich v zemľankách bez vodovodu a splachovacieho záchodu...

  OdpovědětSmazat
 10. Chtějí a s největší pravděpodobností je tam i umístí... A vy s tím soudruzi nenaděláte ale lautr NIC...
  Se stim smiřte

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A "nesoudruzi" se odpaří naprosto stejně, jako "soudruzi". Když to v Polsku bouchne, nám to bude taky šumák...

   Smazat
  2. Anonymní 18. května 2020 15:55
   To je právě ta sranda. Souhlasí vášnivě s tím, aby se nechali dobrovolně "vypařit". A neudělají s tím teda taky vůbec "lautr nic". Jen zaráží ta absence pudu sebezáchovy. Neschopnost pochopit, že právě oni se stanou také obětmi, ale možná se pleteme a oni si již zajistili místo pro přežití v nějakém tom českém protichemickém BTRku. :)

   Smazat
  3. 18:19 máte pravdu.Jenom doplním,že platí rovnice-čím větší idiot,tím větší absence pudu sebezáchovy.

   Smazat
  4. Kdo to prezije poda svedectvi Pameti naroda o zlocinech Ruska.

   Smazat
 11. No svět můžete zničit i teď, s tím arzenálem co již existuje. Není potřeba další šílené rakety. A až ten svět válek chtivý idioti zničíte, můžete řvát jsem vítěz když to přežijete, o čem silně pochybuji, a můžete v jeskyni inovovat třeba pazourek.

  OdpovědětSmazat
 12. Dvořáku, kde je muj příspěvek z rána, ve kterém jsem psal, že v 60 letech se na naše náklady vybudovaly tři základny sovětu s jadernými zbraněmi.Co je špatně na pravdě, že to tak je? Kdo potom překrucuje a nechce znát své dějiny?
  To je přesně ta vaše "pravda" ohlupovat ty hloupé, kteří vám tady za ty bláboly píší oslavné příspěvky?!
  Potom se ptám, kdo tady přepisuje dějiny, kdo tady cíleně ohlupuje národ, pouze vy Dvořáku a vaše rudá klaka, naštěstí lidé nejsou tak hloupí aby skáli na špek takovým lŽivým článkum, ale dělají si svuj usudek z mnoha zdroju, hlavně ne ze sputniku a podobných žump. Zajisté chápu že tohle tady nezveřejníte, ale zamyslete se nad tím co děláte za špatnosti, jak s tou vaší lží mužete vubec žít?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indický Běžče, je těžké odpovídat slušně na tvoje nenávistné a primitivní poznámky. Denně jich napíšeš průměrně dvacet, nikdy žádnou nezveřejním, a ty přesto neustále své mindráky ventiluješ na Novou republiku. S tvými „příspěvky“ je to stejné jako s tímto:

   V ČSSR jaderné zbraně nebyly rozmístěny (na rozdíl od našich sousedů v tehdejší BRD,
   v ČSSR byly pouze nosiče jaderných zbraní, které měla ve výzbroji i ČSLA,
   betonové úkryty nosičů jaderných zbraní si sovětská armáda budovala za svoje peníze a svými stavebními jednotkami, to kvůli utajení.

   Ostatní co jsi napsal jsou jen tvoje obvyklé bláboly pomateného člověka.

   Pochop, že jsi případ pro psychiatra a ne pro diskuzi na Nové republice. Sem chodí vzdělaní, informovaní, slušně vychovaní a přemýšliví lidé a ne spodina odkojená provoplánovou propagandou Strýčka Sama.

   Smazat
  2. 15:37 Tři základny tu vybudovány sice byly, ale nic jaderného v nich nikdy nebylo, byla to příprava na válečnou krizi. Je to stejné jako třeba Mošnov, kde byly sice vybudovány stojánky na šest strategických bombardérů, ale ty tam nikdy nestály. Čas pokročil, kolem Mošnova se "blýská na lepší časy", němečtí soudruzi nám ty bomby i s Američany rádi brzy přenechají :-)

   Smazat
  3. 15:37 kachna,tebe doopravdy už víc ohlupovat nejde.Ty jsi dosáhl vrcholu.

   Smazat
  4. Ty indickej senile z Reichenbergu, záleží do amianálu a zůstaň tam do svýho konce.... Nikomu chybět nebudeš!!!!!!

   Smazat
  5. 15:37
   Nedá mi to, ale musím na IB reagovat. Na Brdech byly skutečně sila, ale bez hlavic, protože ty měli Rusové pod svou kontrolou.

   Smazat
 13. Pro 14:12 http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2560-lide-v-rusku-pry-umiraji-hlady-jak-se-skutecne-zije-v-ruske-federaci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nevím, jak v Rusku, ale obyčejní Američané nemají co žrát "první zemi světa", nedá se koupit maso (masokombináty nepracují), zavřeny sítě rychlého občerstvení, v prodeji samá náhražka a předražené věci z dovozu, co nejsou k jídlu. Možná to Americe prospěje (snížení denního přísunu kalorií), nadto se stejně obtížně shání toaletní papír (čínský dovoz). Platí zdravá rovnice: méně stravy = méně vyměšování :-)

   Smazat
  2. Souhlasím s vámi 12:00, Trump sice není nebohá chudinka k politování, ale chuť na vojenské expanze musí zanechat. Je prezidentem státu, kde řádí pandemie, má na triku 80 000obětí a cca 30milionů nezaměstnaných. Je to skoro každý 10tý. Odečteme-li důchodce a děti, tak zbyde asi 150 milionů pracovně aktivních lidí, jesi z nich každý 5tý bude bez platů, tak potěžpánbu kolik rodin bude zasaženo. Nebudou peníze, = nebude útrata, =

   Smazat
  3. Souhlasím s 12:00, ve stavu rozhašeného hospodářství, které zavinila pandemie ( 30 milionů nezaměstnaných ), se musí věnovat stabilizaci hospodářství uvnitř USA.

   Smazat
 14. No nám už to může být docela fuk, kde budou atomovky, zda v Německu či Polsku, my prostě stejně nebudeme existovat, což s nadšením vítají prý čeští opopolitruci, neb i prý ten mastný flek co zbude po nás, bude vidět z vesmíru mimozemšťany. No není to radostné mít takovou politiku a takovou vojenskou "obranu" a trocha české obětí prý Americe neškodí! Jste rádi, že můžete obětovat své životy za poctivou zlodějinu? Ne? I vy sobci. Z čeho má pak chřadnoucí kapitál žít, když nepřejte válkám
  a vraždění milionů lidí,včetně sebe a vlastní rodiny!

  OdpovědětSmazat
 15. Česká republika se propadá do područí americké moci a absolutní kontroly z Washingtonu, která povede k fašizaci české zahraniční politiky v Evropě namířené vojensky a diplomaticky proti Rusku a Číně. A přitom je to USA, které neustále zastrašují, vyhrožují, sankcionují, vraždí. Dosud se nezbavili odpovědnosti za Hirošimu, Nagasaki, Vietnam, Irák, Lybii, ....Jejich astronomické zadlužení a k tomu další biliony vyčlenené na boj s pandemií a zkázou hospodářství USA. Kdy konečně svět udělá přítrž rozmnožování dolarů pomocí kopírek na úkor všech států světa?

  OdpovědětSmazat
 16. Poláci o to prosí a nám to dají jako povinnost.

  OdpovědětSmazat
 17. Polsko vzdy a vsem vsechno zkazilo, a proto se s nim nikdy nikdo neparal.
  Snad to pokazi i Americanum, v duchu sve historicke tradice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlatá slova Winstona Churchilla, že Polsko je hyena Evropy, mají trvalou platnost. Sami Poláci se o to zasazují svým zahraničně-politickým jednáním již stovky let.

   Smazat
 18. Když můžou mít Rusové nukleární zbraně v Kaliningradu, proč by je nemohli mít Američani v Polsku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polsko není žádně americké teritorium, tak proto!

   Smazat
  2. 11.27 Na zvláštní škole vám nevysvětlili, že Kaliningrad je územím Ruska, kdežto Polsko leží od USA pěkných pár tisíc mil? Ovšem z Polska se na Svatou Rus dostanete i pěšky... čundrem, voni Hamlete.

   Smazat
  3. Ale Polsko je americkým spojencem, pokud o tom tedy nevíte. A pokud s tím bude Polsko souhlasit, tak v čem jako má být problém? Ostatně SSSR měl také svého času na území svých spojenců (Československo, NDR) rozmístěné jaderné zbraně.

   Smazat
  4. Co to meleš za blbiny, anonyme 15:34 -v ČSSR žádné jaderné zbraně nikdy nebyly. Odkud bereš ten fake?

   Smazat
  5. Melu fakta, anonyme 19. května 2020 18:08. A odkud? Tak třeba odtud:
   http://vojenske-prostory.cz/jaderne-zbrane-v-ceskoslovensku/#section-2

   nebo si můžeš zajít do Atom muzea Javor-51 (to je přímo místo, kde je Sověti skladovali):
   http://www.atommuzeum.cz/

   Ale já vím, válečné jsou jenom americké atomovky, ty ruské jsou mírové.

   Smazat
  6. 18:25, jsi asi velký trouba, že věříš zjevné fake-news. Podívej se hned na první stranu protokolu té "smlouvy". Píše se o prvním pololetí roku 1967!!!
   Tehdy u nás žádná Sovětská armáda nebyla a ni se neuvažovalo a jejím rozmístění v ČSSR. Prezident Novotný byl zásadně proti přítomnosti cizích vojsk u nás. Padělatelé asi nebyli žádní znalci historie.

   Druhou variantou je úmysl, cosi takového vybudovat (myslím sklady) pro potřebu raketových vojsk ČSLA, ale nikdy nedošlo k rozmístění. Smlouva ani sklad nejsou důkazem o přítomnosti jaderných zbraní v ČSSR.

   To samé platí o tvrzení onoho Atom Muzea. Jen bombastické tvrzení, žádný důkaz.

   Takže trvám na tom, že meleš!

   Rakeťák

   Smazat
  7. Mám dotaz. Kouk jsem na první stranu smlouvy o rozmístění jaderných hlavic v ČSSR, ale kde je signovaná poslední strana, kde jsou osoby, co to podepsaly a kde jsou vůbec další strany té smlouvy?
   Navíc ani první strana nemá fazónu mezinárodní smlouvy.

   Smazat
  8. 19. května 2020 19:39 Tak v tom případě mele i soudruh generál Vacek.

   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/soveti-meli-v-cssr-od-roku-1969-jaderne-zbrane-tvrdi-general-vacek-40198372

   Smazat
  9. Moc divné? Vacek? Co mu za to nabídli? Ta první starna "smlouvy" je fake! Kde jsou další strany? Kdo to podepsal. Štrougal ještě žije. Ten by mohl svědčit, jak to vlastně bylo.

   Smazat
 19. Víte, jaká je nejrychlejší raketa na světě? Huba amerického tlučhuby, když vychvaluje své zbraně, nejlépe ještě imaginární, a zároveň přitom stíhá blábolit o míru. :)

  OdpovědětSmazat
 20. Když se mohl stát přisluhovačem Američanů i komunista, generál a ministr obrany ČSSR Vacek, tak komu vlastně lze věřit? Ale proč se vlastně divit - vždyť CIA svého agenta Gorbačova umístila do čela Komunistické strany Sovětského svazu. Čekám, kdy se ukáže, že agentem CIA je i Vladimir Vladimirovič Putin...

  OdpovědětSmazat
 21. Někteří Němci zřejmě chápou, že o použití jaderných zbraní nebudou rozhodovat oni, ale USA. Z Německa se tím pádem stává regulérní cíl ke zničení ruskou odvetou. A že to USA myslí s útokem na Rusko vážně, svědčí stupňující se studená válka, kterou vedou. Pokud chtějí tuto úlohu převzít Poláci, jejich věc. Je jen otázka, zdali to Rusové vůbec dovolí.

  OdpovědětSmazat
 22. A co by proti tomu jako Rusové mohli dělat?

  OdpovědětSmazat
 23. To se budou Poláci ošívat, až zjistí, že je jejich území zaměřeno jako první cíl.

  OdpovědětSmazat
 24. Asi nic, po ose Berlin- Peking , bude osa Moskva- Washington. Poláci budou plong.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.