Reklama

pátek 29. května 2020

V Česku byl vydán kalendář na rok 2021 s portréty nacistů


Anton Orlovský
30. 5. 2020      вперёдроссия
Česko pokračuje v sérii útoků na dějiny druhé světové války a její význam. Poté, co byl v Praze stržen památník maršála Koněva, pod jehož velením byla Praha uchráněna před úplným zničením Němci, byl v Česku vydán kalendář s portréty nacistů. Na stránkách "Kalendáře osobností třetí říše" jsou portréty 11 nacistických zločinců, včetně Adolfa Hitlera, reichsführera Heinricha Himmlera, Adolfa Eichmana, který prováděl genocidu Židů, a doktora z Osvětimi Josefa Mengeleho, známého jako "doktor smrt".


Otevřená ukázka pohrdání historií boje SSSR s fašismem a veřejné zneuctění vojenské slávy Ruska v Česku překračuje všechny meze.

Do boje proti propagandě nacismu vstoupili velvyslanec Izraele Daniel Meron, velvyslanec Německa Christoph Israng a předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma.

Pouze potom české úřady přijaly opatření proti vydavatelství, které dalo kalendář do prodeje. Vydavatelství Naše vojsko ... prodává hrnky a trička se zobrazením Hitlera. V roce 2018 byla v této souvislosti provedena prověrka, ale ve výsledku v tom policie neshledala nic protizákonného. Tehdy ředitel vydavatelství tvrdil, že se jedná pouze o byznys.

Senátor Václav Láska vystoupil s prohlášením, že brzy předloží pozměňovací návrh trestního zákona, který učiní prodej předmětů s nacistickou symbolikou nebo portrétů nacistů zločinem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Pravda, nakonec jde vždycky jen a jen o "byznys", jak tvrdí ředitel příslušného vydavatelství. Nakonec, když už je s "byznysem", tedy se ziskem pro velké problém, nejsou to jen hrníčky a fotografie, ale tu menší, tu větší a nakonec i velká válka. To už je taková vlastnost systému, ve kterém žijeme. Láska sem, Láska tam, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nacistické vyhlazovací tábory byl také byznys. Dokonce tak důkladný byznys, že tam germáni s germánskou důsledností ze zavražděných lidí zužitkovali i zuby, vlasy, kůži i kosti. Předtím z nich ale otrockou prací vyždímali všechny síly a Mengele si na nich vyzkoušel to, co se dnes nezkouší ani na myších.
   Mimochodem, věděli jste, že Mengele byl rodinný přítel George Bushe staršího?

   Vymazat
 2. Ještě by mělo Naše vojsko vydat kalendář českých zbraní,se kterými se za II.války tak statečně zapojili stateční Čechové spolu s celou Evropou do boje proti SSSR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:10 chtěl bych, ty statečný Čechu vidět, jak bys bojoval za té situace. Poláci, Belgičané, Holanďané, Dánové, Norové, Francouzi, bez toho, že by byli zcela obklíčeni a byli bez jediného spojence, dostali od Říšské branné moci naklepáno během dnů, nanejvýš týdnů. Jejich zbraně a válečná produkce dopadly stejně, jak ta česká. Je pravděpodobné, že jen díky geniální politice vedené Dr. Edvardem Benešem, demagogu, vůbec existuješ. To ti zřejmě nedojde. Byls alespoň na vojně? Zažils' alespoň 50 km pochodového cvičení s "plnou polní"? Násilný přechod vodního toku? Cvičení s vojsky jako střelecká ochrana tanku? Že se vykecáváš?

   Vymazat
  2. Celá Evropa se v zákulisí dohodla, po kolikáté už, že dobudou SSSR. Evropský průmysl a peníze ze zámoří, zase to nevyšlo. Jako v roce 1812 a jako dneska, zhlouplý demagogu. Zkus zjistit, kdo v Anglii zbohatl po bitvě u Waterloo, kdo financoval války jednoho státu proti druhému. Jsem také bývalý voják Varšavské smlouvy. Tehdy bych s výhradami šel bránit vlast.Dnes mi v této zemi nic nepatří a nevím za co bych bojoval. Bakala si své doly může uhájit sám. Je toho víc, co by mi nadaný diskutér jako Ty mohl objasnit, ale je to ztracený čas. Nemám na diskusi intelektuálně. Beneš byl samozvaný prezident.
   Tak zase třeba někdy...

   Vymazat
 3. Kecy o byznysu jsou nesmysl, na to by se mohl vymlouvat kdejaký dealer drog, nebo obchodník s "bílým masem". Na potírání propagace fašismu zákon existuje, ale jak to tak vypadá, není vůle ho použít. Proč? Že by ti, co by mohli konat, neměli s hnědým morem problém?

  OdpovědětVymazat
 4. A co takhle kalendář s Ludvíkem Svobodou, Jarošem, Švermou, Vedralem Sázavským, Klapálkem, Faitlem,Eliášem, Kubišem, Gapčíkem..., Kutlvascherem,Smrkovským, vedoucími členy revolučního povstaleckého výboru v Praze a dalšími. Hrdost a vlastenectví i v Našem vojsku jsou prázdné pojmy. Tak ještě snad kalendář s tobrá Čechama a našima občanama Čurdou, rodinou Havlů, K.H. Frankem, Henleinem, Moravcem...samá tobrá Čech!

  OdpovědětVymazat
 5. A právě v tom je to neštěstí, že se jedná pouze o byznys.
  Naše instituce neumí pracovat se zákony. Je přeci pohodlnější vymluvit se na nějakou tu svobodu. No, alespoň teď vidíme, koho náš stát považuje za své vojáky. Byť už nežijící.

  OdpovědětVymazat
 6. Za tohle by měl jít ten vydavatel na šest roků na tvrdo! Bez debat!
  Vydávat kalendář vrahům, kteří povraždili 300 tisíc našich lidí a 62 milionů cizích lidí, zlikvidovali náš stát atd., může jenom magor.
  Otázka je, jestli není jenom nastrčená figurka, která dostává zaplaceno za tyto provokace. Tohle všechno by měla prověřit policie a tajná služba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Policie má plné ruce práce s ochranou Novotného, Hřiba a Koláře, navíc musí vyšetřovat závažnou zločinnost v podobě předsudečné nenávisti. A tajná služba? Ta je přece už jejich, čučkař Koudelka si jezdí pro noty k CIA do Langley.

   Vymazat
  2. Šest roků na tvrdo dostanou od naší slavné justice leda ti dva, co se na Donbase bránili před útokem kyjevských fašistů. Podle státního zástupce jsou prý to totiž teroristé, protože stáli po boku separatistů. Za ten kalendář naopak dostanou pochvalu od nejvyššího státního zástupce, protože pracují přesně podle not z EU, které loni "změnily" historii druhé světové války :-)

   Vymazat
  3. 10:40 kvůli policejní ochraně si ten drogující nácek už ani nemůže jít volně nakoupit potřebný matroš a musí si ho nechat posílat poštou :-)

   Vymazat
 7. Hlásíme se k náckům pod rouškou byznysu pakáž hnusná proti Česká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byznys nesmí být omluva pro šíření hnědého moru, ani pro žádný jiný kriminální čin. Pokud si to včas uvědomí orgány, činné v trestním řízení, může to být pro hnědý mor labutí píseň. Pokud ne, budeme v prdeli jako v 30.letech min. století.

   Vymazat
 8. Co takhle kalendář se Stalinem ? To by byl rachot .

  OdpovědětVymazat
 9. Vlastník nakladatelství Naše vojsko Emerich Drtina je vlastníkem firmy LUXIA, v jejíž budově od roku 2019 sídlí Strana práv občanů Zemanovci (SPOZ), Nadační fond Má vlast katolického aktivisty Michala Semína a společnost Česká citadela Petra Hájka, někdejšího šéfa tiskového odboru prezidentské kanceláře Václava Klause. Náhoda?
  Emerich Drtina je autorem knihy Adolf Hitler – Obrazy ze života vůdce.
  Emerich Drtina je členem Českého svazu bojovníků za svobodu(!!!), to jest těch, jejichž rodiče a příbuzní byli zabiti vrahy, které prodává v kalendářích, na tričkách a hrncích.
  Emerich Drtina je také rodinným přítelem Dády Patrasové a Felixe Slováčka a bývalý přítel Slováčkovy milenky Gelemové.
  Pokud už jste si vzali prášek na hlavu, můžete ještě shlédnout obdivovatele Hitlera Drtinu v jeho kanceláři:
  https://img.cncenter.cz/img/12/full/3449210_.jpg
  Na mně to dělá dojem, že Drtina je echt neonácek, fašoun a hitlerovec, který se snaží legalizovat fašismus tím, že se vlísává do organizací obětí nacismu, zaštiťuje se byznysem a propagaci německého nacismu se snaží podstrčit společně se Stalinem, Werichem a Mickey Mousem. Prostě hnus!
  Je to další relativizace historie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odporné :(

   Vymazat
  2. 10:08
   Díky za informace. Zdá se, že opravdu nejde o pokus kšetu za každou cenu. Testuje se prostor, kam až naše společnost tyto ideologie pustí. Žel jmenovaní občané jsou asi provozní, spíš bílí koně nebo ovce. Mne by zajímalo konkrétně odkud vítr vane.Že je naše vládní elita průtočná, vím už dávno.

   Vymazat
  3. A když se vydává kalendář s nahatejma ženskejma - to je v pořádku? Vydávají se kalendáře s koňma, psama, kočkama, kuchařskejma receptama, kytkama,a další a další - každej si koupí na co chce čumět. Tak tady holt je kalendář s fašistickejma ksichtama- no a co? Já třeba nevím vůbec jak ti lidé vypadali, furt se o nich žvaní a žvatlá, ale nikde nejsou k prohlédnutí. Už jsem viděl Karla IV, zabitého Václava, Jiřího z Poděbrad, Jana Žižku, Prokopa Holého, Jana Rokycanu, mistra Jana Husa - zkrátka celou řadu osobností, které vešly do dějin, ale třeba ještě jsem nikdy neviděl jak vypadal Mengele - byl fešák nebo ohava? No tak bych se podíval -a co je na tom?Asi už jste fakt praštění - kam až tahle ideologie došla? Tohle že je demokracie? Ale pěkně zvrácená!A zase je to o lidech. Začínáme se zase chovat jako blbci! Z komárů se dělají velbloudi a obráceně, jak u blbých na dvorečku, a furt dokola. Jak se tímhle může někdo pořád rajcovat? Snad se jde konečně dopředu - ne? A nějaké obrázky v kalendáři nám můžou být ukradený - ne? A sprostě nadávat vydalaveli -je to poslední! Snad lynčovat, jako Karla Hašlera? Taky někomu strašně vadil.

   Vymazat
  4. Nahý ženský nikoho ještě nezabili a když jsou mladý a hezký, tak se na ně každý normální zdravý chlap podívá.Kočky,koně psi, či kytky nebo recepty u nikoho neevokují zvrácené choutky, že někdo je víc než druhý a proto mu ten slabší musí sloužit a nebo jej má právo likvidovat! Ty "ksichty" jsou symboly,symboly lidské zvrácenosti a pod nimi se mají opět šikovat "zblblí" na válku s Ruskem.S vydavatelem byl to řešil jako s princem Herym!Přivedl jej do"Kounicek" a nechal jej položit na tu lávku na níž si museli lehnout ti chudáci za Heidrichády. Aby si debil prožil ten pocit.Věřím tomu,že jen po tom položení by jeho trenky byly stejné barvy jako mysl!

   Vymazat
  5. Jo - a když jsou o těch " zvrácenejch " lidech skoro každý den pořady v TV - zejména na TV 2 už možná deset let každý den se rozebírá válka, samý dokument plný těch lidí, životopis Hitlera, Goebbelse, a tak dále, samé ukázky bojů a bojové techniky - to je v pořádku? A že si kalendář s nahotinama může koupit i desetiletej šohajíček, to je taky v pořádku? A za kalendář s ksichtama jakýchsi válečníků, které už asi dvě nebo tři generace lidí mají úplně na háku, jako celou slavnou válku - za to věšet a střílet? Jaký "zvrácený choutky"? Pornografie na interentu nejsou zvrácený choutky? Já v tech ksichtech žádnou zvrácenost, ani nějaký symbol nevidím -prostě ksichty. Abraham Lincoln nebo J.F.Kennedy jsou taky ksichty.Čingis-chan a Attila jsou ksichty - zvrácenej jste jedině vy anonyme 21.34. Jestli vás provokuje nějaký ksicht ke zvrácenosti - je to vaše věc a váš problém a měl byste se jít léčit, protože duševně určitě nejste v pořádku. Ale druhé lidi do toho netahejte - Spousta mladých lidí se učí o válce, různé historické knihy jsou plné podobizen těch lidí - ale když to bude v kalendáři- je to zvrácenost? Ach bože!

   Vymazat
 10. A Al-Hamajda i protektorátní sOUDY DRŽÍ HUBU JAKO VŽDY..... SVINĚ PROTIČESKÝ,DOLFA BY JÁSAL!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. v Česku je vyspělá tržní ekonomika a je tak vyspělá, že funguje i v soudnictví

   Vymazat
  2. Kvůli ksichtům v kalendáři je někdo svině protičeská? Nechte se vyšetřit - už je to na pováženou. Jestli to není schíza.

   Vymazat
  3. To samozřejmě je, a vyšetřit potřebujete vy 19:20 tak, jako každý podporovatel nacismu.

   Vymazat
  4. Jo anonyme 22.01 - tak já si koupím kalendář s ksichtama - a jsem podporovatel nacizmu? A co takhle historické knihy z válečné doby, plné podobizen a obličejů - to je taky špatně? Vypůjčím si knihu o životě A.Hitlera a o začátcích války, a jsem tím pádem podporovatel nacizmu? Si děláte prču - ne? Na jedné straně určití diskutující,( jedni a ti samí) kteří se pomalu denně nípou ve válečných hrůzách a pořád si válku připomínají, tvrdí, že si musíme historii a válku furt připomínat - a když někdo vydá kalendář s tím samým - je mizera a pomalu vrah? Jděte se vycpat - tohle už nemůže být normální.

   Vymazat
 11. Náckov: atributy vítězství nad nacismem pomáhala „uklízet“ naše vlastní policie...
  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020052912008243-reporyjec-novotny-chtel-cernohorskeho-umlcet-rozhlasem-ten-vztycil-na-namesti-vlajku-sssr/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi smutná je role české policie v jejím dvojím selhání: po protestu Černohorského se policie pasovala do role uklízeče a v případě zásahu na úřadě u zjevně drogujícího nácka mu ani nenechali udělat krevní zkoušku

   Vymazat
 12. Ta prasečina je skryta, podsunuta, už v tom názvu. V obecném povědomí je osobností někdo, kdo je většinově vnímán jako úctyhodný, významný, a prospěšný člověk. Jestliže někdo nazvě tyto historické kreatury osobnostmi, pak je buď za a)úplně blbej, a nebo za b) to dělá úmyslně. Soudím, že b) je správně. Jsem ochotem připustit, že to dělá opravdu jen pro prachy. Dost pravděpodobně, z reklamních důvodů, s veřejnou reakcí na tu provokaci počítal. O to víc je to nemorální hovado, a je třeba ho tvrdě sankcionovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak prasečina? Anonyme 11.03 - Taky jsem v minulosti viděl velice dobře a skvěle udělanej TV seriál "Já Claudius" - v hlavní roli Derek Jacobi - úžasnej herec, úžasnej dabing! Tam byl celý jeden úsek římských dějin, aby si lidi mohli udělat alespoň představu - byl tam císař Tiberius, Octavianus, Nero,¨psychicky nemocný Caligula, řada významných žen - nebo film Cleopatra -a další, kde vystupují zločinci, kteří seděli na trůnech a ve významných politických funkcích. Takže - ty seriály byly prasečiny? A ti, co tyto seriály a filmy natočili, byly zrůdy? Kdo napsal historické předlohy - byl zrůda? Herci - byli zrůdy? Myslím, že diskuzní obecenstvo už není zcela při smyslech, asi už zde příliš působí denní četba internetu. Jestli platilo " řekni mi co čteš, a já ti povím, jaký jsi" - o internetu to platí dvojnásob. Ten přímo ničí lidskou psychiku. Zničí všechno, co je v lidech lidské a normální. Naše společnost začíná být zvrhlá -až perverzní.

   Vymazat
  2. 11:03 tohle vše je prvoplánové.
   Probíhá to v celé Evropě a cílem není nic jiného, než vymazat z paměti lidí pravdivou podobu dějin a nahradit ji přepsanou historií, která vykreslí oběti jako útočníky, a naopak okupanty a nacisty jako spasitele před bolševismem. Bohužel, tento proces posunování Overtonovského okna směrem k akceptaci nacismu jako legitimní cesty ochrany před bolševismem se neustále urychluje a hlavním znakem tohoto procesu je relativizace a rozostřování obrysů toho, kdo byl útočník a kdo osvoboditel. Je to základní krok, který je nezbytný k plné rehabilitaci nacismu v Evropě .

   Vymazat
 13. Policie zabavila drogistovy zásoby?
  https://www.arfa.cz/kokain-policie-zabavila-bily-prasek-v-kancelari-starosty-reporyji-novotneho-ods-par-bouli-papira-a-vystrelit-sest-davek-lsd-najednou-proc-mu-neudelali-krevni-testy/#.XtImWDozbcs

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je tedy síla. Je realita pohadrákového stavu modrými ptáky hájená, policií chráněná smažka, s drogami vymydleným mozkem?

   Vymazat
  2. nácek má policejní (protiricínovou) ochranu a nemůže si proto svobodně nakoupit nezbytný prášek, musejí mu ho posílat poštou?

   Vymazat
 14. https://www.arfa.cz/az-vam-budou-zase-lhat-ze-valku-rozpoutal-hitler-a-stalin-spolecne-den-po-dni-jak-to-bylo-nejen-podle-putinem-odtajnenych-archivu-infografika-volne-ke-stazeni-a-sireni-po-socialnich-sitich/

  OdpovědětVymazat
 15. Nečekám 7 statečných, ale že se nenajde alespoň jeden poslanec, který by řekl - Tak to tedy ne, zákon máme, tak vás žaluji.

  OdpovědětVymazat
 16. Zdeněk Zbořil (Prvnizpravy.cz), cituji: "Zajímalo by mne jak ty policejní jednotky, které se po léta zabývaly studiem tzv. politického extremismu a antisemitismu a šíření zášti a nenávisti k různým národům, jak se budou zabývat tím, že nakladatelství Naše vojsko vydalo kalendář s tvářemi skutečně těch největších nacistických zločinců a jak se budou zabývat tím , že například v Řeporyjích je na památníku Vlasovcům umístěna vojenská přilba vzor 1943 , kterou byly jednotky SS vybavovány, třeba se to dnes tak vážně nebere, ale ještě před nedávnou dobou, tak asi 15 let byli trestně stíháni ti lidé co nejenom tyto věci prodávali a dokonce i ti co si tu přilbu přivezli z Německa a jezdili s ní na motocyklech."

  OdpovědětVymazat
 17. Česko aj slovensko dnes hrá za nemeckú EU, a nie za Rusko. Teda Nemec Hitler je nám bližší ako Rus Putin. Proste sme si vybrali, slobodne.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.