Reklama

úterý 26. května 2020

V čí prospěch je šířena hysterická nenávist i-loutkami proti Rusku?

Ilustrační foto
Růžena Chrastekova
26. 5. 2020  VašeVěc
Každý soudný člověk, neovlivněný a nezmanipulovaný dnešním hysterickým protiruským doslova tažením některých politiků a obskurních postaviček z řad politických aktivistů a komunálních zastupitelů, kteří si na politiky hrají, musí nevěřícně koukat, jak se přepisují dějiny, jak je u nás vydávána a vykládá se ideologie systémem ode zdi ke zdi.


Změna režimu znamenala pro mnohé, většinu, odpoutání se od nařízené "lásky k Sovětskému svazu", což bylo po mnohaletém ideologickém masírování pochopitelné. Nepodařilo se nám, bezesporu ke škodě nás všech, stát se státem více-méně neutrálním, veskrze ale svobodným, nezávislým, ideologicky nepřipoutaným k žádné velmoci a silným zemím v Evropě.

Opět jsme se stali vazaly a podřízenými, opět nás někteří politici, žel, dovedli do chomoutu v protipólu, k té opačné zdi. Obzvláště v posledních letech, po našem vstupu do EU, kterou, ať si říká kdo chce co chce, řídí především postnacistické Německo a o něco méně Francie. Stali jsme se, a čím dál víc se stáváme, státem, který si právě to postnacistické Německo podřizuje, snaží se z nás, postkomunistického státu, udělat svojí kolonii, v tom lepším případě dalším poslušným spolkovým státem. Ostatně, tu touhu být jednou ze zemí spolkového postnacistického Německa, projevují, čas od času i veřejně, otevřeně, různí Hermanové a jiní hodně blízcí kamarádi, až pobratimové především sudeťáckých Němců, např. takový lidovec Bělobrádek, ale i jiní, pravidelní hosté jejich sjezdů.
Že nás postnacistické Německo už v podstatě hospodářsky a ekonomicky víc jak ovlivňuje, je jasné každému laikovi. Koupili si nás za hubičku, za pomoci a podpory zkorumpovaných politiků, nedlouho po převratu 89 a snaží se i dnes diktovat nám toho co nejvíc.

Snaha postnacistického Německa v posledních letech o vyvinění si ze zvěrstev a hrůz poslední světové války je víc jak zřejmá. Pozvolna se z německých nacistů a fašistů stávají už jenom nacisté a fašisté, bez národnosti. Už se nějak přestává uvádět, že právě Německo rozpoutalo tu válku, už se lživě přidává, že společně s Ruskem. A mnozí nepamětníci, ale i nenávistní pamětníci, jakoby pohrobci těch agresorů, nacistů a fašistů z Německa, této tezi věří a tuto tezi šíří. Lživě. Vítězství Sovětského svazu se upozaďuje a rozmělňuje v tvrzeních o jednoznačném vítězství především západních spojenců. Co na tom, že opak je pravdou. Postnacistické Německo se hlavně potřebuje vyvinit. Ale nikdy, z tohoto zvěrstva se skutečně nikdy nevyviní:

Pozoruhodné je, že snaha o maximální zhoršení našich vztahů s Ruskou federací, která už dávno není Sovětský svaz, jak si mnozí tady, s nedostatečnou schopností přemýšlet, anebo se záměrem mást a plést především ty mladé a mladší, nepamětníky, je především v poslední době velmi silná, až nenormálně. Náš naprosto k ničemu, neschopný až hňupoidní ministr zahraničí tomu, jak se jeví, dává plnou podporu. Kým je řízen, kdo ho, paňácu nekompetentního, vodí na provázku? Komu to hlavně prospívá. Zajímavý je názor Stanislava Novotného, bývalého policejního prezidenta https://www.parlamentnilisty.cz/…/Stanislav-Novotny-USA-jso…. Konkrétně jeho úvaha o roli postnacistického Německa v přeprodávání nám ruského plynu, ale i o plynu břidlicového z USA.
Docílí tihle různí zlořádi toho, že si Rusko natolik stupidními provokacemi rozpřátelíme, až s ním nebudeme vůbec obchodovat a budeme si muset kupovat přeprodávaný ruský plyn (a nejenom) za mnohem dražší cenu, větší peníze ze západu? Dokonce mnohem dráž břidlicový z USA?

Ano, jak píše v článku https://www.parlamentnilisty.cz/…/Proti-Rusku-je-dnes-dobry… bývalý diplomat a poslanec Milan Šarapatka, proti Rusku je jakýkoliv argument dobrý. Ale nejenom argument, i lži, smyšlenky, zfalšovaný výklad dějin.

Ti tři mameluci z Prahy, kterými beztak pohrdá každý slušný a rozumný člověk, odvádějí svou mouřenínskou práci s vervou a úporností, ale při své omezené schopnosti myslet dál, než do dalšího termínu žoldu, jim nedochází, že v dnešním světě silného toku informací jsou a vždy budou jen za bezvýznamné, trapné a opovrženíhodné loutky, trapné figurky, odvádějící špinavou práci proti svému národu, lidem v této naší krásné zemi.


33 komentářů :

 1. Jsou pod ochranou justiční mafie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Autor nám správně vysvětlil koloniální postavení naší banánové republiky jménem Česko,
   ale zapomněl určit hlavního kolonizátora EU a tím jsou USA !!! Po Listopadovém puči se "našim" zlodějským "demokratům" povedlo opět roztrhnout ČSR na dva loutkové státy, což by muselo Hitlera nesmírně potěšit !!

   Vymazat
 2. Budu se muset juknout do naší králíkárny, jestli se tam neskrývá, maskován za ušáka, starosta stažené půlky :-)

  OdpovědětVymazat
 3. V čí prospěch je šířena hysterická nenávist i-loutky proti Rusku? Odpověď je naprosto jednoduchá. Ve prospěch nadnárodního kapitálu. Téhož, který masivně investoval (s USA) do německého zbrojního průmyslu aby mohlo Německo vyplnit svou roli. (Např General Motors vlastnila německou firmu Opel, firma Standard Oil dodávala Němcům ropu po celou válku ...) A, že v tom jeli spolu všechny významné evropské země dokazují všechny smlouvy, dohody a kroky, které se dnes snaží s historie vymazat. To je pro globální zákulisí velmi důležitý krok i do budoucna protože znemožňuje identifikovat skutečné viníky, čímž jsou opět všechny možnosti otevřené.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:21...SOUHLAS!..a taky se téměř všechny evropské státy, nejen ekonomicky a hospodářsky, ale také svými vojenskými jednotkami podílely s nacistickým Německem na přepadení SSSR !..je dnes výsměchem, když státy EU převrací dějiny počátku a průběhu 2. sv. války...

   Vymazat
  2. A co vydavatelství MF, to je perla české politiky. Ministr Hamáček bude jako obvykle mlčet. Je to Bohuslav Sobotka 2, měl by jet ke Zdi nářků a prosit za odpuštění.

   Vymazat
 4. Vždy jsem byl přesvědčený, že Němcům s EU se podařilo to, co se jim nepodařilo se zbraní.. to je,..definitivně ovládnout politicky a ekonomicky Evropu včetně naší země ..ale jako by jim to bylo málo..do Německa a dalších zemích bylo přijmuto Xstatisíců muslimských migrantů se záhadnou minulostí a budoucností a nyní se k tomu přidává agresivní profašistická rétorika vůči Rusku a Číně, včetně totalního přepsání dějin a vyníků 2.světové války, největšího masakru v dějinách pod ofiko stvrzením v EU, a to vše za ochotné asistence našich kolaborantských politiků ve státním i komunálním působením.. JE TO SNAD PSYCHOLOGICKÁ PŘÍPRAVA NA 3 SVĚTOVOU VÁLKU ? ...NO PASARÁN FAŠISMU !

  OdpovědětVymazat
 5. Náš ministr zahraničí patří do kategorie politiků vykonavatelů.
  Kdo tu naší pověst ničí?
  Náš ministr zahraničí.
  A s ním hloupých oslů parta
  TOHLE NENÍ ČESKÁ KARTA !!!

  OdpovědětVymazat
 6. Ti tři mameluci z Prahy, kterými beztak pohrdá každý slušný a rozumný člověk...
  To si myslí paní Chrasteková, jenže v mém okolí jsem jediný člověk, který s ní sdílí stejný názor. Ostatní je obdivují a polovina z nich bude volit Řeporyjce. Jeden můj kolega prohlásil, že jediný, kdo se hodí na ministra zahraničí je právě Novotný. A myslí to zcela vážně. Kolega je šestačtyřicetiletý Mgr. PhD., vynikající specialista ve svém oboru, který služebně byl snad už úplně všude, včetně Latinské Ameriky, Indie, Blízkého východu, Japonska, Číny...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takovému se říká fachidiot čili úžasný ve svém oboru, lidsky však nemyslící a často i nevychované hovado.

   Vymazat
  2. No jo no, titul není cejch chytrosti, natož moudrosti.

   Vymazat
  3. Takových "titulovaných inteligentů" je mezi námi mnoho, ale v běžném životě jsou nepoužitelní.

   Vymazat
  4. 19:22 ta zkratka "Mgr." je ze slova magor. Nezapomínejte ale také, že je v Praze mnoho lidí, kteří toto navenek říkají právě proto, aby si udrželi své dobře placené, teplé místečko. Jednoduše i zde platí to krásné, ryze české a stále platné heslo: "kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti" :-)

   Vymazat
  5. 19.22 Máte bohužel správný postřeh. Já osobně jsem taky šokován názory svých kolegů. Navíc neustálým omíláním lží o historii je zmanipulována už velká spousta lidí a to nemluvím o dětech. To s čím přichází domů ze školy můj 14 letý syn mě naprosto fascinuje a to bude obrovský problém do budoucna, protože ty děti tomu absolutně věří co jim říká učitel ve škole. A já už nemám sílu se s ním hádat. To je ta největší hrůza.

   Vymazat
  6. Však píše "každý slušný a rozumný člověk", to přece není v ničem v rozporu.

   Kolega může být "Mgr. PhD.", ale slušný a rozumný není ani náhodou.

   Vymazat
 7. Kdo poznal fašismus a nacismus osobně a ne zprostředkovaně soudobými EUneofašisty či EUnacistů, tak na lživou propagandu, čířenou čété a dalšími medii samozřejmě nevěří qani slovo. Kdo ale nic o té fdobě neví, snadno uvěří, lidé u nás mají polovičaté historické vzdělání a v úposledních 30 letech přísně cenzurované soudobou diktaturou kapitálu. Ta prostě vládne Západu a ta jen povýšila poměrně vulgární nacismus Hitlera na jeho moderní podobu, ale cíle jsou ještě sadističtější a bestiálnější, než toho historického nacismu. Prostě máme nacismus v rozpuku, ale choutky diktatury kapitálu jsou jen po tom, co "nese". A co nenese, to se musí likvidovat. A nebude to koncentráky, to je pro kapitál nákladné a pomalé. Válka, válka, válka, to je životodárný pramen kapitálu a proto ta 3. světová musím být, i kdyby "na sůl nebylo". Také se těšíte i na to, že budeme jako stát spolupodílníky na tomto "díle". Humanismus, ta veteš musí být vymetena ze Západu a ta podoba neonacismu musí dobýt Svět, který přece patří jen bohatým. A Češi? No, ty považují stejně všude na Západě za internacionální sluhy a služky - copak dělají čeští "pendleři". A víte, že ten neonacismus Západu parazituje na ČR a dalších státech bývalé RVHP? Slyšeli jste z Bruselu, že ekonomické újmy, vzniklé diktatuře kapitálu v souvislosti s Covid-19 musí zaplatit přesně: Polsko, ČR, Slovesná, Maďarská, Bulharská a Rumunská republika, měli přece nejméně mrtvých!!! Souhlasíte s neonacismem Eu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vymydlený esesáci do každé havlofašounské rodiny!

   https://aeronet.cz/news/po-odstraneni-sochy-marsala-sssr-ivana-koneva-si-nove-muzete-v-praze-koupit-trhaci-kalendar-pro-rok-2021-s-osobnostmi-iii-rise-s-retusovanymi-dobovymi-fotografiemi-na-kridovem-papire/

   Cena: 499,00 Kč - ‎Skladem

   A teď se podržte!
   VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI VZHLEDEM K VELKÉMU ZÁJMU BUDE DODACÍ LHŮTA TOHTO PRODUKTU AŽ 14 DNŮ.
   DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

   https://www.nasevojsko.eu/nasevojsko/eshop/52-1-Kalendare/164-2-Valecne-osobnosti/5/6254-Kalendar-2021-osobnosti-treti-rise

   Stránky jsou momentálně přetíženy, takže tady je rezervní google cache:
   https://bit.ly/3dgWmMs

   Vymazat
 8. Toz toto je oz starsí fotka ale dale mne zameslet teb bürgermeister Ragler je greenhorn a greenhorni koncijó jako Lev Davidovic i gdes sa opevnil ale nedával pozor toz to je videt, ze sa v skle ocí óplne inné dejepis nez ten , které pise sám zivot toz toto je jasné sionestické signál bívé králik s hodinkama....toz v pet na kolatáko po revoloci.......slonce v srdci p.s.

  OdpovědětVymazat
 9. Pro 19:22. Historie se opakuje , Cast nacistickych pohlavaru take byli vzdelani lide s tituly.... ale s perverznim myslenim taci jsou i nekteri dnesni , pozorujme je a pamatujme na ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Německý fašizmus 1945 neskončil.Byl přesunut do Argentiny a USA. Je stínovou vládou nad světem. Začíná svítat. Pokud TRUMP a Putin přežijí, svět bude šokován. Pád Kabaly (CZ titulky) 2020. https://www.youtube.com/watch?v=jpmow7UflrM

   Vymazat
 10. Je jasné, proč se Karel Kryl současnému režimu nehodil - jeho písně totiž popisují tento režim přesněji, než režim předchozí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miloval jsem písničky KK. Muselo být pro něj strašné když zjistil, že ten komu sloužíl, je veličenstvo kat.

   Vymazat
  2. Toz máte pravdo lidé jako Karel Kryl se nehodijó do krámo zádnémo totalitnémo rezimo naseho tipo a to z jednodochého duvodu poznal fsecky tri strany mince a takovém rezim neodpostí tech se zbavoje....mejte se p.s.

   Vymazat
 11. Tak za socialismu mě SSSR nikdo nevnucoval byly jen oslavy konce války a tím náš národ projevoval vděčnost za osvobození. Samozřejmě že politici mleli hubou. Teď je to stokrát horší dnes nám hrozí islamizace zelený úděl ztráta celého státu a jaderná válka s Ruskem.

  OdpovědětVymazat
 12. Tak to chodí skopčácký poskoci dostávají čočku od páníčků z usa a následně to praktikují na celou Evropu. A ti nýmandi jim slouží.

  „Taková je americká politika.“ Americký velvyslanec v Německu se prý chová jako „nepřátelská síla“

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020052611993872-takova-je-americka-politika-americky-velvyslanec-v-nemecku-se-pry-chova-jako-nepratelska-sila/

  OdpovědětVymazat
 13. I paní Chrasteková má "dražší cenu". Cena není předmětem prodeje, tady logicky, může být vysoká, nízká, vyšší nebo nižší, přijatelná, rozumná ... Nikoli drahá nebo levná, cena není tím, co JE prodáváno (málem jsem nesmyslně napsal, "co SE prodává").

  OdpovědětVymazat
 14. noviczech
  ...vážení přátelé, jako je hlasitě roztrubováno proti Rusku a nikdo proti tomu nic nezmůže, než že si tady postěžujeme, tak asi brzo přijde doba, že nastoupí novodobé GESTAPO a bude nám přikazovat dál, co smíme a co ne!!! Nosíme roušky?, nosíme, máme už v obchodech vyznačeno kudy chodit?, máme, desinfikovat ruce?, příkaz, provádíme, máme tedy téměř úplnou DEMOKRACII! A co s ní dál? Nakoupit v supermarketu a hurá domů a čumět na televizi a ...to je ŽIVOT V DEMOKRACII...???!!!???

  OdpovědětVymazat
 15. noviczech
  ...vážení přátelé, jako je hlasitě roztrubováno proti Rusku a nikdo proti tomu nic nezmůže, než že si tady postěžujeme, tak asi brzo přijde doba, že nastoupí novodobé GESTAPO a bude nám přikazovat dál, co smíme a co ne!!! Nosíme roušky?, nosíme, máme už v obchodech vyznačeno kudy chodit?, máme, desinfikovat ruce?, příkaz, provádíme, máme tedy téměř úplnou DEMOKRACII! A co s ní dál? Nakoupit v supermarketu a hurá domů a čumět na televizi a ...to je ŽIVOT V DEMOKRACII...???!!!???

  OdpovědětVymazat
 16. 1:11...NESOUHLAS!..někteří lidé jsou svobodomyslní a sobečtí, až to bučí!...ROUŠKA je racionální ochrana mého souseda a mě před před možným onemocněním, ale agresivní RUSOFOBIE mě, mojí rodinu a souseda ohrožuje, že naše životy nebudeme žít v míru !

  OdpovědětVymazat
 17. Někdy mi připadá, že tu nenávist k Rusku řídí Rusko samo, nebo přímo Putin. Co lidí, kteří Rusko nemuseli za rok 68 se dnes přiklání na jejich stranu. Co lidí říká: Proč by měl být Rus mým nepřítelem, když mně nijak neohrožuje, nevyhrožuje, neprovokuje, nic na mně nechce? Současná situace nutí alespoň k zamyšlení. Proč bych měl být na Rusa naštvaný. A že s ním má někdo jiný spory? Tak ať si je s ním vyřeší a nás do toho netahá.Čím dál více lidí si uvědomuje jak je kopání myši do slonovy nohy nebezpečné. Já na Rusa nepůjdu, zrovna tak bránit Ukrajinu. To přenechám Štětinovi, Kocábovi, Schwarzenbergovi...Vždy jsme byli mírumilovný národ a to nepředělá ani Novotný a k němu přilehlá spodina.Nebo že by byli skutečně řízeni tím Putinem a nutí nás všechny aby jsme se probudili a přemýšleli? Pak se omlouvám... M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:18 Ano, přesně tak, za všechno může Putin a Kreml, je to přesně v duchu nosné profašistické linie EU a tím pochopitelně i našeho loutkového vedení zcela nesuverénního Česka i snaživých nácků typu Novotného a Koláře. Právě tu suverenitu naši lidé Rusku mohou závidět. I když nelze také vyloučit, že se někteří mocní v Rusku systematicky zbavují historické ekonomické zátěže z let minulých, kdy museli být dojnou krávou pro celý socialistický tábor na úkor své vlastní země. Dnes už postupně rezignují nejenom na podporu ryze fašistického Pobaltí, banderovské Ukrajiny, ale dokonce i socialistického Běloruska, i když v těchto zemích žijí také lidé ruské národnosti. Tento týden třeba Rusko přerušilo dodávky plynu plynovodem Jamal přes Polsko do EU a v Polsku nastal kvikot a hořekování (přitom právě směšné Polsko tolik bojovalo za zachování tranzitu plynu přes Ukrajinu). Heslo dne: "každý za své, soudruzi, každý za své". Rusko vám dnes nic se slevou nedá, proto si to všechno budete asi muset vybojovat na východní frontě sami po boku amerických soudruhů, kteří vám to nakonec stejně seberou :-)

   Vymazat
 18. Čas oponou trhnul, začíná nová studená válka. Vypadá to na Donald s Voloďou na háčku, kontra Xi s Andělkou. Této čtyřhry si naši geopolitici ještě nevšimli. Budou muset změnit noty. Kdo dostane roli Putina se zatím neví. Zrovna tak asi přestanou vyčítat Číně porušování lidských práv. Není asi náhoda, že na jednom videu, kde policejní auto s vodním dělem likviduje protesty v HonKongu, je to auto mercedes. Jó, časy se mění.

  OdpovědětVymazat
 19. Cui bonum - nenávist proti Rusku. Samozřejmě je to pro naději západního kapitálu že si pořádně v Rusku nakrade - jako za Gorbačova a Jelcina. Co je spásou pro zahnání chmur z krize kapitalismu? Záchranou byl pád RVHP a vykradení těchto zemí. Války, to je také dobrá chuťovka pro kapitál a obrana proti krizím. Myslím, že má diktatura kapitálu spočítáno, kolik musí nadělat mrtvých, aby nedošlo ke krizi. Komu držíte palce vy, lidství a míru nebo válce a zabíjení?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.