Reklama

sobota 30. května 2020

V demokracii by Kalousek a spol. byli za trpaslíky. Nebo by je nikdo neznal.


Lubomír Man
30. 5. 2020
Že je liberální demokracie podfuk těch, kterým se nelíbí demokracie čili vláda lidu, je věc zřejná každému, do má zdravý rozum. Protože kdyby se těm, kteří slovo „liberální“ ke slovu demokracie přidali, demokracie líbila, nechali by ji takovou, jaká je a žádným adjektivem by ji neobohacovali. Ale oni tak učinili a tím prozradili, jak je jim demokracie protivná. Ale protože zas má slovo demokracie mezi lidmi dobrý zvuk, nepovažovali oni novátoři za výhodné se jej tak zcela vzdát a dali přednost jen jeho úpravě. Spočívající v tom, že k demokracii přidali slovo liberální (svobodná). A měli tak vymalováno. Zatímco totiž výraz demokracie je všem srozumitelný a je proto obtížné jej podle potřeby ohýbat, znásilňovat a prznit, s demokracií liberální to už je jiná, s tou se dají dělat zázraky – a to proto, že nikdo neví, co to vlastně je. Definice liberální demokracie totiž z taktických důvodů těch, kteří ji si ji vymysleli, neexistuje, a když jsem po její definici pátral, dopátral jsem se zřejmě jen pokusného a nikoli tedy oficiálního výkladu tohoto pojmu z pera jistého pana Joury z Respektu z roku 2018. Ten vykládá liberální demokracii jako něco, co má sice i nadále zaručit vládu těm, kteří v demokratických volbách získají většinu hlasů, ale současně má chránit zájmy těch, kteří ve volbách prohráli. Resp. má zabránit tomu, aby ti, co vyhráli, onu poraženou menšinu zas až tak moc neutlačovali.

Na první pohled nevypadá tahle definici zas až tak zle, ale má jednu vadu. Aby totiž cílům liberálních demokratů skutečně odpovídala, zněla by tak, že liberální demokracie má „současně chránit zájmy těch, kteří ve volbách prohráli“, ale jen pokud jsou těmi, kteří prohráli, ti naši, ti správní, a tedy liberální demokraté. A ti co vyhráli, nesmí poraženou menšinu utlačovat už vůbec, a nejlepší zárukou proti tomuto nebezpečí pak bude, když ti poražení, pokud jimi znovu budou liberální demokraté, ty vítěze rovnou sami utlačí.

Zní to jako vtip, ale tak hořký, že vám ústa k úsměvu neprotáhne. A neutěší vás ani fakt, že zrealizovaná podoba tohoto vtipu probíhá dnes nejen u nás, ale na celém světě. V USA vyhráli volby Trumpovi republikání, ale přesvědčivá většina médií podporuje poražené demokraty. A u nás strany demobloku získaly méně hlasů, než strany vládní či provládní, ale dobře 95 procent našich médií píše až do roztrhání těla pro tento opoziční poražený demoblok. A to 24 hodin denně, otevřeně a s plným nasazením, protože jen jemu a jeho mediálním služkám se z pokladen Sorosů a Rotschildů (a má se k nim podle vyjádření Věry Jourové přidat koncem t.r. i pokladna EU), lejí peníze pro výplaty námezdních šmoků, ochotných psát za dobrý peníz cokoliv a pro kohokoliv.

A přesto všechno, přes onen příval peněz jen na jednu stranu našeho politického spektra, zůstávají ony dva tábory našeho elektorátu stále zhruba stejně početné a spíš by se dalo říct, že početnějším je stále tábor vládní.

Je to zázrak snížené účinnosti propagandy je-li jí dán úkol přemoci zdravý rozum národa, který už lecčím prošel i leccos pochopil a dnes se oprávněně ptá: Dovede si někdo představit, jak by naše politická scéna vypadala, kdyby naše média psala a hovořila ve spravedlivém vztahu padesáti ku padesáti a tedy v poměrech, v nichž by zdravý rozum národa šel naopak k nejvýživnějšímu duhu těch, kteří by psali a hovořili opačně, než dnes činí liberální demokraté? Kdy by přestala existovat ona téměř stoprocetní masáž našich lidí jen jedním politickým výkladem (liberálně demokratickým), a téměř stejně masívním zamlčením výkladů opačných?

Uvažoval jste o tomhle někdy, pane Kalousku, Schwarzenbergu, Fialo, Vystrčile, Rakušane, Bartoši, Farský, Bartošku a páni další ze stejně jedovaté líhně? Ještě vás ze spánku neprobudil sen, ve kterém vaši političtí konkurenti mají v médiích rovnoprávné postavení s vámi a ve vrátnici budovy ČT vítají Filipa, Okamuru a Klause ml. stejně srdečně jako vás?

A otázka už jen na okraj: Myslíte že byste za rovné přízně médií pro všechny, kdy by se jej někdy podařilo docílit, dosáhli ve volbách víc než dvacetiprocentního zisku hlasů?

Nu a pokud máte dojem, že ano, troufl bych si já tvrdit, že práci médií při tvorbě a ovliňování lidských myšlenek hrubě podceňujete.

Velký bratr by vás hnal. A zaslouženě.

16 komentářů :

 1. V demokracii by Kalousek a spol. byli za ... souzené osoby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strany "demobloku" drží v parlamentu hlasy emigrantů z ciziny.
   Emigranti nám navolí hnůj, ale nemusí čichat jeho "vůni", ani celé volební období podléhat hnojišnímu hmyzu, a výborně se z -např. z Floridy nebo z Austrálie baví, jak se musíme ohánět - když plácačky používat na ten hmyz nesmíme... a ještě ho musíme platit a přepínat kvůli jeho rojení i v televizi na momentálně neinfikované stanice.
   Proto po převratu "havlokavárna" s didentem prosadily volební právo u nás pro ty, kteří s námi nežijí a nenesou katastrofické důsledky popřevratových změn a zlodějen. Ale beztoho by se místo ČR nevyvinul Malý Jeruzalém.

   Vymazat
 2. Žiadna demokracia nikdy neexistovala.Je to blud na klamanie ľudí.Platon povedal,že demokracia je najohavnejšie,čo človek mohol vymyslieť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem opravdu nevěděl, dík za informaci, něco si od Platona přečtu. Já jak někde čtu, nebo slyším slovo demokracie, představím si vysmátého pana Bakalu s doutníkem a udělá se mně nevolno. Několikrát jsem si přečetl Protokoly sionských mudrců, tam je vysvětleno detailně vše i to, že vládnout se musí umět a to se dědí z otce na syna. Stačí se podívat na Mináře a jeho letenské pacienty, naprosto netuší, co se děje. Demokracie je protimluv.

   Vymazat
  2. Tak mně to nedalo a našel jsem si na Wikipedii, co Platon řekl o demokracii. To by se mělo tesat, jak v jiné souvislosti poznamenal pan Werich.

   Vymazat
  3. Na výše napsaných jménech je vidět, jak lidem málo stačí, aby je volili. Za vlády premiéra Babiše se stalo módou, fňukat a ukazovat na to, co se firmám a soukromníkům nedaří. Když je opět slyším v hospodě, tak to snad nepřežijí a budou muset zkrachovat. Prozatím nezkrachoval žádný a pivo do sebe lijí jak o závod. Kdyby ráno si policie dala práci a stoupla si na výjezdové cesty ze vsi, tak za tři dny chodí půlka těchto "borců" pěšky.

   Vymazat
 3. Na orientaci co se činí mnohdy nestačí znát místní řekněme "mikroklima.
  https://aeronet.cz/news/video-to-je-valka-donald-trump-podepsal-exekutivni-prikaz-proti-cenzure-na-socialnich-sitich-veci-se-zacne-zabyvat-federalni-obchodni-komise-ktera-muze-facebooku-zakazat-prodej-reklam-pred-volbami/
  Suchoj
  Jen jestli to CHINA! neznamená válku Číně a pokud ano, tak potěš koště.
  Ten feťák ussrael ještě zraní mnoho lidí na světě za prostředky na žold. Jinak už jim ten industriál oligarchů s bilderbergem výměny obyvatel obchodu s lidmi eu nefunguje. A dokonce má předpoklad záhuby světa sebezničením když nebudou dominovat. Ale hráli to zničení i vlastních vždy na nářekový průmysl tak se u nich nedivte ničemu. Logiku nemají a dokonce vlastní děti nemají s učením za lidi. Nikdy je nepochopíte pokud nebudete formování jejich mustrem. Málokdo má na to empatii a vlastně žaludek.
  Tohle je podobné.
  https://www.youtube.com/watch?v=SO5_QQVYlpA

  OdpovědětVymazat
 4. Kdepak žádná demokracie není tak korporátní fašismus a liberální diktatura v případě skopčáků. Naštěstí jim mediální masáž nefunguje zatím Češi volí dobře.

  OdpovědětVymazat
 5. Je Andrej Babiš tím správným člověkem, který by nás měl provést nastávající krizí? Je na obtíž jeho minulost z 80. let, nebo naopak léta v komunistickém zahraničním obchodě může zúročit? A vadí jeho minulost budování ekonomického impéria, nebo i to může být výhoda?

  Andrej Babiš tím správným člověkem není. Ale ne proto, že má problematickou minulost, kvůli které se do něho trefuje bezzubá, benigní, nemohoucí opozice. Není tím správným člověkem proto, že nedělá poctivou politiku. Něco jiného říká doma a něco úplně jiného v Bruselu. Však se podívejte, jak poslanci za ANO hlasují v Evropském parlamentu nebo co vyvádí v Evropské komisi nominantka ANO Věra Jourová. Chleba se láme na přístupu ke „Green Dealu“, nikoli při televizních řečičkách.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Liberalni-recicky-funguji-jen-kdyz-sviti-slunce-mysli-si-Petr-Stepanek-Novolevicacke-tresteni-diktatura-mensin-Kdyz-herecky-s-brunatnou-tvari-vyrvavaji-o-pravde-a-lasce-625570

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc lidí zapomnělo na exministra Kalouska, jak nás provázel krizí před 10 léty. Jen se zvyšovali daně a ceny zboží.

   Vymazat
 6. „Odmítněte záludný plán Leyenové!” Exprezident Klaus zjistil, kam chce Brusel nasměrovat české peníze

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020053012008755-odmitnete-zaludny-plan-leyenove-exprezident-klaus-zjistil-kam-chce-brusel-nasmerovat-ceske-penize/

  OdpovědětVymazat
 7. Pan Lubomír Man se dovolává zdravého rozumu. K pochopení toho co vysvětluje, zdá se mi, ho není k dispozici dost. Za komunistů, během škol, za základní vojenské služby možná i jindy jsem vyslechnul, jistěže Marx-Leninsko poučku, že „za kapitalismu se výroba odehrává za účelem dosažení zisku, zatím co za socialismu za účelem uspokojení společenských a oprávněných individuálních potřeb“ a, že „kdo má moc hospodářskou, má i moc politickou“. Byl jsem nucen vyslechnout to tolikrát, až to otravovalo. Tak jsem to ignoroval. Teprve realita posametových let mi ukázala, že ona nudící a otravná tvrzení byla varovná. Toho zdravého rozumu jsem onehdá neměl taky dost. Marnost vysvětlovat. Aby to zapálilo dostatečně, musí být zle. To ukázaly První i Druhá světová ... No, netěšme se.

  OdpovědětVymazat
 8. Prosím, podívejte se někdy na ,,veřejnoprávní"ČT. Kdo tam má hlavní slovo? Opoziční politici, kteří volby nevyhráli. Podle ČT, nebýt Kalouska, Fialy, Němcové, Pekanové, Stanjury...tak je náš národ v koncích. To oni jsou tou hybnou silou, která nás žene v před a bez kterých by jsme byli naprosto ztraceni. A politici co volby vyhráli za drtivé podpory české lúzy? Hanba jim! Už se těším na příští volby až to ODS, TOP a spol. projedou. To bude keců o ruském vlivu a jejich ovlivňování. To se to bude zase svalovat vše na Putina. Ruští hekři nám v tom udělají takový bordel, že se budou muset volby prohlásit za neplatné. Věřím i tomu, že naší demokracii jednou přijedou zachraňovat tanky s bílým pruhem, co to kecám, s bílou hvězdou...Pekanová zvací dopis zvládne, už má našlápnuto! Jo, a vy tady o trpaslících. Oni vám to ještě ukážou! M.R.

  OdpovědětVymazat
 9. Panská jednota nás doprovází bez ohledu na společenské systémy celými dějinami i pány Kalousky tam můžeme najít. Důležité je tyto situace zvládnout.

  OdpovědětVymazat
 10. Marného okénko speciál 26.Q5.2Q2Q. Stručně, jasně, výstižně. Neuvěřitelná data celosvětového dění přímo od pramene.
  Kapitalismus selhal na všech úrovních v USA i celé Evropě. DOBA TEMNA ale končí.
  https://tadesco.org/marneho-okenko-special-26-q5-2q2q-strucne-jasne-vystizne-neuveritelna-data-celosvetoveho-deni-primo-od-pramene/

  OdpovědětVymazat
 11. Asi se pro dnesni dobu potvrdi to nejpresnejsi....... liberalni globalismus proti patriotum? Uz zadna pravice , levice a dalsi ktere uz nevyjadruji situaci dnesni doby ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.