Reklama

sobota 16. května 2020

V Rusku zaznamenali náznaky začátku třetí světové války

Alexandr Iljin
16. 5. 2020   Utro
Starý svět se ocitl na okraji propasti a může se kdykoli zbortit. Dnešní situace ve světě velmi připomíná ty, které vznikly před světovými válkami ve 20. století. Prohlásili to účastníci mezinárodního diskusního klubu "Valdaj" 14. května během online debaty. Jak podotknul ředitel pro vědu fondu klubu "Valdaj" Fjodor Lukjanov, dnešní konkurence velmocí je zbavena ideologického základu, který podle jeho vyjádření, mimo jiné, sehrál "stabilizující a strukturující úlohu" v letech studené války.


Celkem experti napočítali deset příznaků toho, že svět se blíží ke katastrofě. Patří k nim situace, kdy OSN, SZO, NATO a další mechanismy nefungují tak, jak by měly fungovat, a část začíná mizet. Přesně tak přestala hrát jakousi úlohu Společnost národů před druhou světovou válkou.

Světový systém "se noří do stavu anarchie", všichni hráči se řídí vlastním chápáním bezpečnosti, a pandemie se stala katalyzátorem procesu rozkladu starého světa. Plný seznam bodů uvádí URA.RU.

Záchrana světa je podle názoru expertů zkomplikována hned několika faktory. ... nejsou ani země, ani osoby, které by se ucházely o jednoznačné lídrovství ve světě. Vůdcovské ambice USA a Číny zeslábly. Přitom potenciál eskalace konfliktu mezi Washingtonem a Pekingem je mnohem vyšší, než byl dříve mezi SSSR a USA.

Je zajímavé, že účastníci diskuse se domnívají, že právě Evropa se ocitla v nejnevýhodnější situaci a zůstane v hluboké krizi dokonce i po skončení pandemie. A Rusku je přidělena úloha "při vytyčování kontur nového mírového řádu".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

53 komentářů :

 1. NALÉHAVĚ! 05.16.20 ZÁPADY BYLY ÚŘEDNÍ Z TĚCHTO: PUTIN ZAČNĚLA ÚTOK A HLASITĚ UVEDENO
  https://www.youtube.com/watch?v=zZIL326ejFs

  OdpovědětVymazat
 2. Také to tak vidím... a přitom proti tomu nemohu nic udělat. Hrabivost a nenažranost přežraných a stále více žeroucích je šílená...

  OdpovědětVymazat
 3. Na tom co si myslíte nezáleží, vždy media oligarchů zpropagují nějakého paflíka a potrhlí s ním udělají brajgl.

  OdpovědětVymazat
 4. Geopoliticky to tak vypada.
  Z hlediska globalni politiky jde o preformatovani, ktere ale nemusi dopadnout dobre.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kamo, strč si laskavě tyhle kecy do prdele. Vy KSB fanatici žijete v bublině přesvědčení o svojí výjimečnosti a pravdě, že jste díky tomu totálně mimo realitu.

   Vymazat
  2. Osvětlení termínů:

   Vnitřní politika - řeší fungování uvnitř státu

   Vnější politika - řeší fungování státu ve vztahu k ostatním státům

   Globální politika - fungování států v rámci celé planety

   Globální politiku realizují nadnárodní a nadstátní struktury jak otevřené (korporace) tak skryté (mafie) a globální politiku také ovlivňují a zasahují do ní vlády států, ale jenom málo států je schopno zorganizovat vlastní globální politiku, většina pouze realizuje rozhodnutí jiných subjektů. Globální politiku ze států v současnosti uplatňuje USA, Rusko a Čína v nějaké malé míře i ostatní státy pokud mají v čele lídra a ne dosazenou loutku. Například prezident Zeman zasahuje a ovlivňuje globální politiku.

   Poznámka k vývoji v Rusku:
   Do smrti Stalina bylo Rusko součástí globální politiky. Pak až do nástupu Putina, nejvyšší vedení pracovalo v podřízeném postavení k Londýnu a svoji globální politiku neuplatňovalo, pracovalo pouze podle zadání na rozpadu socialistického a vytvoření surovinového přívěšku z Ruska. Putin začal uplatňovat globální politiku (hasil celosvětové krize a katastrofy - například zabránil jaderné válce Pakistánu s Indií) a tak mohl zasáhnout po dohodě s ostatními globálními hráči v Sýrii. Od doby nástupu Putina začala další vlna rusobie (která byla přerušena domnělým zničením Ruska v 90.letech), protože elitám, které zastávají globální politiku "Pax Amerikana" (neomezené drancování planety a neomezené okrádání všech jeho obyvatel) vstup Ruska do globální politiky překáží v jejich bezuzdném a bezmezném parazitismu.


   Geopolotika - nesmyslný bezobsažný termín, kterým se obchází vědomí davu.

   Politiku tvoří lidé ne země(geo). To lidé rozhodují jak se bude planeta využívat a jak se na ní bude žít, lze to mnoha způsoby a možnosti se s pokrokem neustále mění. Jestliže se určitým skupinám podařilo využít lodní dopravy k výhodě nad oponenty, tak to neznamená, že civilizace moře vždy zvítězí na civilizací souše (je s podivem jak takovým nesmyslům mohou věřit i vysokoškolsky vzdělaní lidé). Nové technologie, nové metody řízení, nové pravdověrné způsoby myšlení mohou snadno situaci obrátit a nebudeme muset tolik znečišťovat oceány.

   Vymazat
  3. 8:01, proč tak hloupě napadáte přispěvatele 1:17? Z jeho krátkého vyjádření usuzujete na to, že je fanatik? Mě přijde jeho vyjádření umírněné a k věci. A pokud jde o KSB, vy opravdu studujete tlusté knihy GP SSSR? To vážně pochybuji. A pokud tedy ne, jak jste přišel k závěru, že je ta koncepce mimo realitu? Spíš to bude svědčit o zbrklosti vašeho úsudku.
   Já, abychom si rozuměli, ty tlusté knihy nestuduju a studovat nebudu. Ale rád si poslechnu Pjakina, protože se prokazuje jako mimořádně schopný politolog. A s velkýmm zájmem jsem si přečetl jeho knihu Svět křivých zrcadel. A vůbec přitom nepřekáželo, že ideovými postoji se s VVP zásadně rozcházím. Zkuste o věcech víc přemýšlet, než nějaké hodnocení vypustíte do prostoru!

   Vymazat
  4. Když jsem dnes viděl Otázky VM, tak se mně chtělo "blejt". Cenzor Čsl.tv, exministr zahraničí a ministr kultury Zaorálek rozumí úplně všemu. Hlavně ho to dobře živí. To je celá ČSSD počínaje Hamáčkem a Onderkou konče. A určitě chybí do skupiny Netolický, Maláčová … Co pro lidi udělali? Jako obvykle nic. A "žluťácké" odbory se Středulou, co za nimi stojí, doplňte si sami.

   Vymazat
 5. Protože lidi se nezajímají koho volí. Kdyby volili kvalitu (Eben např.) měli by politici noblesu a uměli by se domluvit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marek Eben je kvalitní člen pražské kavárny par excellence. Zajímejte se, prosím, víc o to, koho máte v úmyslu volit.

   Vymazat
  2. No Ebena už delší dobu nemusím. Namyšlený komediant.

   Vymazat
  3. 2 07 - prosím tě jak tě ten blbec Eben vůbec mohl napadnout?

   Vymazat
  4. Politici zastupují zájmy a mají je prosazovat. Eben je "pražská kavárna a žádné mé zájmy nezastupuje!!! Jděte s "noblesou" do řiti. Heidrich měl také noblesu a uměl hrát na housle, výborný šermíř... atd. atd. noblesu může mít i psychopatický masový vrah!!!!

   Vymazat
  5. Noblesa je fajn do mieru a keď sa nič vážne nedeje.
   Chamberlain bol noblesný gentleman a Churchil bol hrubian a pijan. A vieme, kto sa Hiterovi dokázal skutočne postaviť.

   Vymazat
  6. Nezbývá mi než použít osvědčené: kdyby mohly volby něco podstatného změnit, tak by je zakázali.

   Vymazat
  7. Eben je slusny clovek jako komediant. Staci Zelinskij na Ukrajine zid a figurka rizena z USA.

   Vymazat
  8. Co má Eben společného s politikou a jaké má dovednosti k řízení státu? To je ještě větší loutka než by byl Drahoš.

   Vymazat
  9. 2.07 Pokud hovoříte o kvalitě v souvislosti s EBENEM, máte jistě na mysli kvalitní ebenové dřevo.
   A k noblese: Noblesu měl i Herr Reinhard Heydrich... nevím jak vy, ale coby Čech bych ho nevolil. S noblesou už došlo k tolika podvodům, zradám, popravám...

   Vymazat
  10. Eben? To je nějaký dřevo, ne?

   Vymazat
  11. Ano čerčil byl skutečně pijan a hrubián. Když jej v britském parlamentu kritizovala jedna poslankyně za opilství tak jí pohotově odpověděl> vašená paní poslankyně, já do rána vystřízlivím, ale vy budete škaredá i zítra.

   Vymazat
 6. To je normální poplašná zpráva, kterou by se měla zabývat Policie ČR. Titulek jasně mluví o začátku 3. sv. války, což prý bylo spatřeno a tedy bych očekával hmatatelný důkaz, co se kde odehrálo a kde je opravdový válečný konflikt na celosvětové úrovni. Článek ale nic takového reálně neprokazuje a jen popisuje nějaké obecné kecy, že to jednou musí přijít. Co tohle píše za čurá..? Nemáte toho dost s těma hadrama přes držku? Musíte psát ještě takové pí......?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máte tak, když neumíte číst a neumíte číst mezi řádky a kdyby jste pořádně sledoval politiku za posledních deset let a kdyby jste se místo toho neučil sprostá a nespisovná slova a nechodil nejspíše místo toho všeho, co je třeba ke vzdělání na "demonstrace" MILCHLK, tak byste to pochopil na první pokus.
   Čest, Minář do Ruzyně! Nejlépe na doživotí!

   Vymazat
  2. Proč tak vyplašeně Pepku4:26? Nikdo tě do války netahá. Nikdo tě takové jak píšeš: "pí... podle zákona svobody slova a názoru, nenutí číst. Ale přesně pasuje na tebe to co o vás někdo řek: když potřebujete k tomu aby jste si svobodně mysleli to co chcete nějakej demokratismus, jste na tom stejně bidně jak před tím zamatovým převratem.

   Vymazat
  3. Náznaky, idiote. To není nadávka, to je diagnóza tvých mentálních schopností.

   Vymazat
  4. Tenhle názor zazněl různě na různej místech již několikrát. Ještěže máme tady takové hodné hochy od polocie ČR, které již brzy ráno4:26 nás poctivě hlídaj jak nakládáme se svou svobodou slova, názoru a shromažďování z chátry lidských prav a svobod a Evropských hovnot. Když nezazněje tady, napíšou to jiní jinde a když tedy jde o policajty ČR bdějících při ochraně našich prav a svobod, budou si moci nohy ušoupat aby nás umlčeli. Již na stránce http://nadhlad.com/content/disident-vasky-stale-vo-vazeni ,zazněl podobnej názor a porovnával zdejší situaci s tpu spřed II.světovou válkou. I když její správce není Rusku nakôoněn, řekl, že válka nezačala nějakým útokem Polska na Rusko jednáním Molotov-ribentrop, ale k té válce nás postupně systematicky cílevědomě vedly. A to hned od konce té první světové. A Poláci jako vždy skvěle plnili svůj úkol intrikánů v Evropě.

   Vymazat
  5. Takových píč.vin jsou denně v ČT a dalších plátcích tuny, tak co se rozčilujete?

   Vymazat
 7. volič je hovno - Haščák - šéf PENTY,

  OdpovědětVymazat
 8. Vy jste hlava 4:26. Chcete tvrdit, že onen "hadr přes držku" má nulový efekt stejně, jako tvrdíte, že současné mocenské, politické i ekonomické poměry, vývoj ve zbrojení s provokovanými konflikty v regionech, nehrozí světovým válečným konfliktem? Jsou to kecy, když je situace porovnávána s vývojem poměrů před První a Druhou světovou válkou bez toho, že by společné rysy, které vyvrcholily válkou, bylo možné zpochybnit? Nemáte jediný věcný argument, krom iracionální vlastní zloby. Zabrán do sebe, natlačen propagandou, ne dost úspěšný. Takovým asi budete.

  OdpovědětVymazat
 9. Pamatuje si někdo, že by za socíku v české televizi, český moderátor zpovídal nějakého ministra v ruštině, nebo jakémkoliv cizím jazyce?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Wollner-chvali-Fridrichova-dekuje-Koho-jsem-musela-op-cat-Redaktorka-co-honila-Schillerovou-promluvila-624123

  Není to jenom jediný kamínek v mozaice, že není už žádné české tévé, žádného českého moderátora, žádného objektivního, a vyváženého zpravodajství, a přístroj může sloužit maximálně jako podstavec pro kytku. Nazdar tévé zaprodanci.

  OdpovědětVymazat
 10. To co udělal Putin,po krachu a politice Jelcina v Rusku,to nikdo neudělá v USA a v tom je ten problém.Putin dost odstavil oligarchové,supy,co okrádaly Rusko,kdežto v USA vládnout oligarchové,supy a ti si už své pozice nepustí,podobně i u nás se nic nezlepší.Vždyť to pořád slyšíme,píše se o tom,stát USA chudne,ale oligarchové bohatnou ještě víc.Proto ty zvěsti o třetí světové válce,ještě víc zbohatnou,více uchopit moc a také svést vinu na někoho jiného a poslední události tomu jen nasvědčují.Pokud nemíníme zachraňovat blahobyt v USA,na který jsou zvyklý,žít na cizí účet,tak bude zle.Naše ČNB-Rusnok se o to dost snaží,poklesem kurzu koruny,nevím proč,všechny státy mají problémy,tak proč klesl kurz koruny a Babiš tvrdí,jak jsme na tom dobře.Někdo asi šeredně lže.

  OdpovědětVymazat
 11. Na 4:26 nereagovat. Obyčejný hňup, který si nevidí na špičku nosu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bych neřek anonyme 8.49. To bude asi nějakej děda, co nemůže dospat, aby už byl zase u svého PC ( v půl páté ráno psát diskuze???) Jako první si určitě vždycky počte americké novinky.cz,co a jak s koronavirem, a potom z toho děda vycouvá, protože ten hnusnej americkej bulvár píše už samý voloviny aby se dostal na svůj počet diskuzí. Napíše cokoliv! Čtenáři jim sice nadávají, ale i to jsou diskuze, proto je těm zkorumpovaným tlamám úplně jedno co budou lidem hrnout do hlav - nikdo je za to nepotrestá, tak co by nepsali lži a horory. No a potom ten děda přeleze na NR - nebo myslíte, že kdo chodí do práce, dřepí v půl páté ráno u počítače- navíc v neděli? To už jsou mrtvé duše.

   Vymazat
 12. Snad to nebude tak horké já věřím faktům Rusové mají lepší zbraně a usa na to nemají aby napadli někoho silnějšího.

  OdpovědětVymazat
 13. Los Angeles hoří:
  https://twitter.com/…768131424258?s=09

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evidentně zafungovala cenzura.

   Vymazat
  2. Teď je to zde:
   https://twitter.com/i/status/1261840768131424258

   Vymazat
 14. USA chtějí přemístit své jaderné zbraně z Německa do Polska – blíže k ruským hranicím:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020051711955235-usa-chteji-premistit-sve-jaderne-zbrane-z-nemecka-do-polska--blize-k-ruskym-hranicim/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9.31
   A dělá USA dobře. Že vám nevadily atom zbraně na 3 základnách v 60 letech u nás?
   Jen hlupák muže naskočit na takovou blbolst, je uplně jedno jestli v Německu nebo Polsku, myslíte lae asi ne, že těch několik km je duležitých? Zase prolhaný sputnik lže a vy hlupák jim tohle žerete!

   Vymazat
  2. Zastávat se nejodpornější velmoci , která má krev milionů lidí na svých prackách, to může opravdu jen lidský odpad, jakým je Indický Běžec. Nenávist k Rusku, zmatenost, neschopnost udržet v paměti informace, počínající stařecká demence vedou k otmu, že trousí do diskuzí nesmysly.
   ¨
   V 60.letech, a ani později po roce 1968 tu žádné jaderné zbraně rozmístěny nebyly. Bylo tu vybudováno jen několik bunkrů - úkrytů pro nosiče jaderných zbraní. Ale vysvětlete to aktivistickému fašounovi IB.

   Vymazat
  3. 10:49 Vy nechápete že to ohrožuje i vás Rusko bude reagovat a kdyby k něčemu došlo jsme v háji oba.

   Vymazat
  4. 12:23 a 11:04
   To je jenom pako, co běhalo do zblbnutí a výsledek vidíte tady. :) Další z party Hitlerových pohrobků (v některých případech potomků kolaborantů s nacisty) jako Hřib Satan, Kolář nebo Novotný, který se dokonce v TV odkopal tak, že tam používal nacistické hesla a je na něj podáno trestní oznámení.

   Vymazat
  5. 12:23 Rom se vrátí do Indie a bude v pohodě.

   Vymazat
  6. 12:23 Indický běžec jakožto zaměstnanec neziskové organizace chápe málo co. On se řídí výhradně instrukcemi, sem tam něco přepíše a pak utrousí.

   Vymazat
  7. 10:49 kachna a co žereš ty? To je pěkná šmakuláda.Ale ty na to máš sice žaludek ,ale pak to chodíš vyblít sem.

   Vymazat
  8. Vítejte Indický běžče! Jak víte, komu vadily nebo nevadily sovětské jaderné zbraně v ČSSR? Ostatně, dodnes není prokázáno, že tady skutečně byly. Nosiče ano (s těmi disponovala i ČSLA), hlavice téměř jistě ne. Ty byly nejblíž na Ukrajině. Ne z důvodů politických, podle tehdejší vojenské doktríny SSSR! Pokud o takových věcech alespoň něco tušíte. Jste věru prostá duše. I tak, mějte se.

   Vymazat
 15. Já si myslím že jedni na to nemají a proto stále haraší po celém světě, vytvářejí teroristické skupiny a druzí to nechtějí, proto se nenechávají vyprovokovat různými akcemi. Přečtěte si dole článek Výroba už rozhodla. Z toho je patrné že určité státy budou mít velké problémy s vlastními občany. Strach převlékačů kabátů musí být děsný. Zrychlujeme jízdu.

  OdpovědětVymazat
 16. Jaképak zdražování elektriky. Za chvíli budeme zářit jako vánoční stromečky.

  OdpovědětVymazat
 17. Toz proto je velmi dolezité jako stabilizacné faktor ve strední Evrope obnovit Ceskoslovenskó repobliko se fsema zemskéma osporadánima a to neprodlene ex post.......toz fseci ócastnici oz só na mistech zádame prislosniky ceskoslovenské armády a cetnictva k podpore klidného prechodo a dekojeme........hezké den P.S.

  OdpovědětVymazat
 18. Indicky bezec je neskutecne blbe hovado. Adoruje mafiana USA, pro ktereho jsme jenom hostitelem US parazitu.

  OdpovědětVymazat
 19. VSICHNI JSME FIGURKY A OVECKY. KORONA JE JEN MATENI A ODPOUTANI POZORNOSTI. STACI SE MRKNOUT NA KALERGIHO PLAN, NEBO DEPOPOLACI, NEBO NA ZMENU SVETOVEHO RADU, NEBO NA CIPOVANI LIDI. KORONA JE JEN NASTROJ A ZACATEK UDALOSTI, KTERE NENAPADNE POMALU POVEDOU KE KONCI. MELI BY JSME SE SPOJIT A NEJAK TOMU TEM NEJBOHATSIM A NEJVRCHNEJSIM ZABRANIT

  OdpovědětVymazat
 20. rusové?ti ale mají vždy nejlepší zbraně.nikdo nikdy neviděl jejich ničivé účinky.jen na dnů oceánu a nešťastné rodiny a to i v míru.destrukce i bez války.ale pořád jsou sekáči

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.