Reklama

středa 20. května 2020

Vyslankyně USA: Když ne Německo, tak jaderné zbraně dostane Polsko

Georgette Mosbacherová,
velvyslankyně USA ve Varšavě
-rp-
19. 5. 2020 ObserwatorPoliticzny a  PrvníZprávy
Pokud to Německo neudělá, tak možná Polsko? Tato myšlenková zkratka vyplývá z prohlášení přičítaného její excelenci, paní Georgette Mosbacherové - velvyslankyně USA ve Varšavě, píše se na polském webu Obserwator Polityczny.


„Pokud chce Německo snížit jaderný potenciál a oslabit NATO, pak by Polsko - které poctivě plní své závazky, a chápe rizika a leží na východním křídle NATO - mohlo tento potenciál uskladnit doma", prohlásila paní velvyslankyně.

Toto prohlášení je fascinující a jelikož je známo, že velvyslankyně polštinu moc dobře nezná, je téměř jisté, že byl text přeložen nebo napsán odborníky z prostředí velvyslanectví a veřejně zveřejněn na kanálu sociálních médií. A to znamená, že toto prohlášení má nesmírně významný symptomatický význam a mělo by se číst v širším kontextu americké politiky v Evropě.

Pozadí je výsledkem německé vnitřní politické diskuse o účasti na americkém programu jaderných zbraní. Německo má bohatou diskusi o nákupu nových letadel z USA, které budou moci být nosiči amerických bomb uložených v Německu. Věc je politicky obtížná v dobách pandemie, dokonce i v bohatém Německu vyvolalo diskusi. Obecně jde o to, že Německo by mělo koupit v USA desítky vynikajících letadel F-18, to je hlavní zájem .

Je zřejmé, že pokud Německo nechce americké jaderné zbraně, nebude kupovat letadla - to bude mít následky. Může nastat rozhodnutí o rozmístění jaderných hlavic na východním křídle. S šokujícími politickými důsledky a velmi vážnými vojenskými účinky. Zde je však velmi daleko od záměrů, přes rozhodnutí, která mají být provedena. Budeme tyto aspekty analyzovat a ukážeme, co je v nich zahrnuto, ale máme na mysli, že toto tvrzení se týká podpory Německa v nákupu amerických letadel.

Obecně platí, že doktrína NATO týkající se jaderných zbraní je popsána zde. Samotné „sdílení jaderných zbraní NATO“ má za cíl přimět země NATO, aby se zapojily do jaderných problémů, aniž byste museli vlastnit jaderné hlavice, při zachování infrastruktury, která umožňuje ukládání v USA. Jak to bude fungovat v praxi, není známo, ale neměli bychom očekávat povolení Američanů používat jejich zbraně - dokonce i na vlastním území (což je relativně obranný způsob, jak tyto zbraně používat).

Jaderné zbraně jsou vážnou záležitostí, dokonce i s taktickými hlavicemi. Skutečnost, že se jedná o bomby - to je nejjednodušší způsob použití této zbraně a také nejpolitičtější. Protože letadlo vzlétající s bombou může také přistát s bombou. Kromě toho není známo, co vyhodí, dokud nevybuchne. Proto, jako politický „strašák“ s nadvládou ve vzduchu nad územím svých členů - má smysl. Je však třeba si uvědomit, že tato zbraň bude použita na území NATO k odpuzování nepřátelských sil. Abyste se dostali nad nepřátelské území, musíte letět tam a zpět, ale užitečnější jsou manévrovací a balistické střely. Mají však tu nevýhodu, že se nemohou vrátit zpět - mohou být zničeny za letu (protože mají takovou možnost), zde můžete vidět obrovskou výhodu letadla, i když je to nesmírně komplikovaná záležitost.

Evropskou bezpečnost nezajistí jaderné zastrašování, ale odzbrojení

Problém je však v tom, že nepřítel nebude čekat na to, abychom vytáhli hlavice ze sil, transportovali je na přistávací dráhy nebo na letištní plochy, připojili jaderné zbraně k letadlům, poté je sundali a zase zpět. Takhle to nefunguje. Základem války vedené stranami s jadernými zbraněmi je paralyzující překvapení, které bude mít větší politický dopad, než skutečné zničení. Jde o to vyvolat paniku a ochotu učinit ústupky na druhé straně a současně je přesvědčit - formou překvapivého útoku, s tím, že to ještě není vše, co si můžeme dovolit, že to je vlastně varování, a zároveň ztráty ještě nejsou konečné.

Obratná propaganda se působením center politického vlivu, protiválečného i s potřebou diskuse se spojenci, způsobuje, že jedna ze stran konfliktu je na začátku vždy v horším postavení.


56 komentářů :

 1. Evropskou bezpečnost jaderné odzbrojení sotva zajistí. RF má jen 145 miliónů obyvatel, státy spolku NATO téměř 900 miliónů, RF by ve válce bez jaderných zbraní jen těžko obstála a Západ to ví - takž by se do ní pustil ( země Východní Evropy včetně ČR by byly první na ráně).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi proto Rusové v okamžiku nouze provedou to, co už naznačil Putin v jednom z projevů, kde řekl: "Svět bez Ruska nemůže existovat." Ale jak to vykládat, to neřekl. Asi si svět bude muset vybrat.

   Vymazat
  2. Bezpečí na planetě je jistě důležité, ale stejně důležíté je i to, co se děje u nás v ČR.
   Ceny letí nahoru a média lžou.
   Pro srovnání dnešní článek na seznamu:

   "Potraviny budou zdražovat už pořád. Lidé musí přehodnotit priority"
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/potraviny-budou-zdrazovat-uz-porad-lide-musi-prehodnotit-priority-106627#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=tlEeasaXKeF-202005201453&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

   a

   Překlad z německého originálu
   https://www.rbb24.de/wirtschaft/thema/2020/coronavirus/beitraege_neu/2020/04/lebensmittel-teurer-nicht-nur-wegen-coronakrise.html
   Proč je brokolice a květák stále dražší?
   Mnoho potravin podražilo: Ve srovnání s březnem 2019 musí braniborští zaplatit o 4,5% více, v Berlině 3,4%. Důvodem je koronová krize. Ale nejen ta.
   Kdo jde dnes do supermaketu hledí, aby byl co nejrychleji zase venku. Přitom se tak často nebazítuje na ceně.
   A když přesto, tak narazí na to, že mnohé zdražily.
   Např. cena květáku v březnu uplynulého roku by la v průměru 1,19 Euro, nyní 1,91 Euro – nárůst o 60%. Při namátkových kontrolách magazínu spotřebitelů SUPER.MARKT bylo zjištěno zvýšení až o 210%.
   Také ceny brokolice a ledového salátu stouply o 182 procent, respektive 63%.

   Z článku tedy vyplývá, že si němci za svůj průměrný výdělek(3000 Euro) koupí 1500 ks květáku, zatímco češi za svůj průměrný výdělek(33000 CZK) pouze 412 kusů.

   Podobné je to se vším zbožím i službami.

   Jěště někdo pochybuje o tom, že jsme krmelcem pro Evropu.
   Přitom těsně po r. 89 jsme konkurovali při vývozu všem západním produktům.

   KDO PRODAL ČR A JEJÍ OBČANY, VČETNĚ BUDOUCÍCH GENERACÍ ???????

   Vymazat
  3. 14.50 a jakou armádu z těch 900 milionů postavíte? Kolik lidí třeba u nás by šlo do boje s Ruskem? Kdo má jakési znalosti s vojenskou přípravou? Důchodci. Povinná vojenská příprava je snad jen v neutrálním Švýcarsku a ti na Rusa asi nepůjdou. Navíc, proč by ty milionové davy na Rusa šli, jakou by měli motivaci? Rus je jasný, ten za vlast klidně padne a pokud půjde o jejich zem spojí se tam v jeden šik. Všichni, těch 170 milionů!!! A co zlenivělí Francouzi, Italové, Belgičané, Holanďané... a Němci co už jednou dostali na p.del? Snad by se dali přesvědčit Poláci ale i ti Ukrajinci by raději utekli v případě konfliktu k nám nebo přímo do Ruska. Proč by ti všichni jmenovaní riskovali životy? Za koho, za co? Vždyť žijí spokojeně. Osobně mám vojenský výcvik ale proti Rusku bych nikdy nešel! Proč? Navíc jsem přísahal, jako generálové Blažko a Pavel, věrnost Československému lidu chránit ho proti imperialistům! A voják přísahá jen jednou. A než by kdysi přešel důstojník na stranu nepřítele, vpálil by si kulku do hlavy. Já svou přísahu nezradím.

   Vymazat
  4. Poláci se už v historii proslavili spolupráci s Hitlerem proti ČSR a dnes jejich vedení si chce historii zopakovat s agresivními silami USA, ale tentokrát dopadnou mnohem hůře !!!

   Vymazat
  5. Putin uz oznamil, ze se na uzemi Ruska uz nikdy bojovat nebude. To znamena, ze v pripade napadeni se Rusko bude branit i atomovymi zbranemi. Stacilo by po jedne hodit na Berlin, Pariz a New York. A bude pokoj. Jestlize Polaci se taky zucastni, zmizi i Varsava. Fasouni si to zaslouzi.

   Vymazat
  6. 17:14- Ti degeneráti z EU bojovat nebudou a proto jsou aktuálně vyměňováni prostřednictvím masové imigrace za muslimy, kteří se už na to těší, jak budou chcípat v boji proti nenáviděným Rusům za zájmy sionistů...Je to velice prosté a proto to spousta lidí nevnímá...

   Vymazat
  7. 6.12 jestliže půlka národa (myšleno českého) vychcípá a nahradí ho Muslimové, nic se nestane! Prohlásil sionista Novotný! Máte asi 100% pravdu.

   Vymazat
 2. Kéž by tam byla, ta podivná velvyslankyně, až tam přistane ruská supersonická...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když dostane Polsko JZ, měla by je dostat také KUBA, Venezuela a další- "ameriku milující"- země.

   Vymazat
  2. Hlavně, aby pak nefoukal severní vítr.

   Vymazat
  3. strategie usa je jasna: byt co nejbliz rusku!!! krym jim nevysel izrael jich moc nema, francie, britanie jsou daleko, indie, cina, pakistan a kim jdou spis s ruskem, tak to vezmou polaci!😂😂😂

   Vymazat
  4. strategie usa je jasna: byt co nejbliz rusku!!! krym jim nevysel izrael jich moc nema, francie, britanie jsou daleko, indie, cina, pakistan a kim jdou spis s ruskem, tak to vezmou polaci!😂😂😂

   Vymazat
 3. Jestli Polsko chce mít na svém území americké atomovky, tak je to jejich věc, ne? Já bych je teda u nás mít nechtěl, ale jestli to Poláci vidí jinak, tak to respektuju. Stejně jako bych respektoval, pokud by Rusko mělo se souhlasem těchto států svoje atomovky třeba v Arménii nebo Uzbekistánů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:08
   Jenom by měli držet slovo,. Ale to se samozřejmě očekávat nedalo, nenávistní baží po konfliktu. Komu je to jedno, z obliga nebude.

   Únor 2019: "NATO nemá v úmyslu rozmístit v Evropě jaderné rakety, řekl jeho šéf"
   https://echo24.cz/a/iJXyX/nato-nema-v-umyslu-rozmistit-v-evrope-jaderne-rakety-rekl-jeho-sef-polaci-po-tom-volaji

   Květen 2020: "Rozmístění jaderných zbraní v Polsku by porušilo základní dohodu mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí z května 1997, ve které je zakotveno, že NATO nehodlá v současnosti ani budoucnosti rozmístit jaderné zbraně na území svých nových členských států"
   https://echo24.cz/a/SPmsQ/rusko-varovalo-pred-premistenim-americkych-jadernych-zbrani-z-nemecka-do-polska

   Vymazat
  2. 15:18 To je ale moudrý názor. Ono s námi Polsko tak trochu sousedí, takže kdyby k něčemu došlo, tak to odsereme společně. To respektujete ? Je mi vás líto, ale zase ten váš život je takový veselejší.

   Vymazat
  3. Jejich vec to neni. Cim bliz jsou rakety cili, tim kratsi dobu ma druha strana na reakci, nebo obe strany v pripade omylu. Pokud neni cas analyzovat situaci, tak se musi logicky a automaticky postupovat podle nejhorsiho scenare a dojit k okamzitemu protiutoku na nepratelske cile. Tzn. muze lehce nastat situace, kdy totalni jaderna valka bude neodvratitelna, i kdyby si ji nikdo ze zucastnenych nepral...

   Vymazat
  4. Je jen otázkou času, kdy naši Hřibové, Pavlové budou to chtít také. A volby se blíží a blíží ….

   Vymazat
  5. Ad 20. května 2020 15:48 My zase sousedíme s Rakouskem, kterému se nelíbí naše atomová elektrárna v Temelíně. Takže (podle vaší logiky), mají Rakušané plné právo nám do toho kecat a případně nám ten Temelín zarazit. Nebo ne?

   Vymazat
  6. Ja to nerespektuji. Polaci instalaci atomovek uvedou do smrtelneho nebezpeci sebe i okolni staty. O pouziti a startu raket nebudou rozhodovat Polaci, ale USaci, jako vsude, kde atomovky maji! Jejich evropsti vazalove se vypari pri odvetnem uderu a americky zid si bude mnout ruce jak se spojenci opet vyjebal!

   Vymazat
  7. 18:38
   Nesmyslné srovnání. Atomová elektrárna na nikoho nemůže útočit a nikdo na ni v obraně střílet nebude a není ani omezena žádnou smlouvou, že se nesmí stavět.

   Vymazat
 4. A co s tím nebezpečným šrotem Poláci budou dělat? Na co je budou mít? Vždyť, kdyby se na ně Rusko přece jen zlobilo a trochu škaredě se na ně podívalo, tak se rozutečou po celé Evropě, jako vždycky.
  To jsme si s tím kapitalismem nadělali do gatí.

  OdpovědětVymazat
 5. Polští soudruzi se s námi jistě s radostí podělí nejenom o jaderný šrot, ale i o náklady s ním spojené :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak hezká paní velvyslankyně a má takové problémy s hlavou.
  Čeká snad někdo něco jiného od Poláků,Rusko jim dost překazilo chamtivost na území,Běloruska,Ukrajiny a také ČR.Dokonce se někde uvádí,že dost Poláků podporovalo Hitlera.Takže,Poláci si zavřou dveře do Ruska,ale nějak mne napadá podobnost s našimi některými politiky,také hledají ochranu u USA,ne k vůli ohrožení státu,ale k vůli ohrožení jejich nakradených peněz,dobře placených pozic ve státní zprávě,popřípadě i firem,získaných podvodem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americane jsou nejenom v politice nevzdelani primitivove. Pletou si Austrii s Australii. O historii Evropy se nestaraji, nevedi nic.

   Vymazat
  2. Lukasi, vy jste to vymak! Ne nadarmo se povida, ze hezke zenske jsou vetsinou blbenky.
   Co se tyka polskych fasounu a rusobijcu, ti jsou nepoucitelni z historie. Zapad je jenom pustosil, naposledy Ada a stval proti Rusku. Zapad nechava rad pitomce za sebe bojovat. Ted se to zase opakuje. Fasouni Tusk, Duda, Morawiezki a Kaczynski jsou tak oddani americkym zloduchum, ze pro ne udelaji vsechno.
   Walesa se je snazi krotit, ale na neho uz nikdo neda. Vydavaji svou zem a Psonky nebezpeci zniceni. USaci se Psonku nebudou ptat, smeji-li startovat rakety na Rusko. A Rusko se nastesti diky NATO nemusi starat, na koho sve rakety odpali. Bude to i Varsava a bude neobyvatelna. NATO jsou zoldneri USA. Maji jejich zbrane, bojuji za jejich zajmy, ale financuji se sami. To prece nema chybu! Polsti amerikafilove a rusofobove budou jednou viset. Poveseji je sami Polaci.

   Vymazat
 7. A když Polsko bude mít jaderné zbraně, proč ne Irán, Egypt, Sýrie.... Takto myslí "diplomaté" USA. Potěš Pánbbůh, ale takový je nyní život Světa pod knůtou USA diktatury. Myslím, že jednou bude Evropa vzpomínat na "laskavost" Adolfa Hitlera k Evropě! A to na okraj. Nějaký "inteligent" srovnal Zemana s Hitlerem. Že je EU a NATO prolezlé nacismem více než je zdrávo, to vidí, čte i slyší každý, kdo má smysly a mozek. Ale Zeman a Hitler. To není vyjádření debila, to by bylo jeho vysoké nadhodnocení. Ale už se věci u nás tak mají, že největší grázlové jaké kdy naše zem nosila a její matky porodily, tvoří pražskou kavárnu a opopolitruky a jejich zlodějské partaje! Máme se s tím smířit, jako je to fuk českým rmenům a váhám spravedlnosti? Zatím slyšíme jen volání "zlatý komunismus", ač žádný nebyl, jsem zvědav, kdy bude slyšet i volání "zlaté soudy v padesátých letech"!

  OdpovědětVymazat
 8. Ad 16:33. Myslíte o náklad na hromadné hroby?. To žádné nebudou. atomový výbuch je současně krematoriem. Tak jen můžeme uvažovat, které kmeny a národy jednou až odezní radioaktivita budou kolonizovat Evropou a možná, že i vztyčí někde nějakou mohylu byvším národům, co ve střední Evropě žily a uvolnili území vyspělejší kultuře.

  OdpovědětVymazat
 9. Nevíte, zda existují humanitární jaderné zbraně?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevim, ale existuje humanitarni bombardovani (Srbska) podle Vency flasky, svetce, uctivaneho Prazskou kavarnou a US ambasadou.

   Vymazat
 10. Poláci jsou na to hloupí dost. Ovšem kdyby přišlo na lámání chleba, bylo by i u nás dost užitečných idiotů, kteří by pro něco takového zvedli ruku. Radar v Brdech, Letiště v Ostravě …

  OdpovědětVymazat
 11. To je vozobule. Napoprvé jsem si ji spletl s Dolly Buster. Také atomovky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dolly byla Ceska ze Zizkova. Nechala si natahnout pysky nejenom u huby. Tuhle americkou pindu bych zavezl na povinnou prohlidku Bikini atolu po vybuch atomove bomby, nebo Cernobylu. Ta musi byt blba jako tago.

   Vymazat
  2. 22:54 ona není blbá jak tágo, je to diplomatka a zakváká jenom to, co jí nadiktují jiní, diplomatem stejné úrovně je přece i náš Petříček :-)

   Vymazat
 12. Když se Poláci naposledy paktovali s agresorem tak z toho byla rozprášená Polská armáda, vybombardovaná města, koncentráky, tisíce mrtvých civilistů. Za paktováním s agresorem stála velkopolská nenaplněná myšlenka a nenávist Polských elit k Rusku jako historické překážce k realizaci Velkopolska jako vedoucí síly Slovanských národů. Opět Poláci s vidinou své vyjímečnosti kráčí k historické nakládačce. A tentokrát zřejmě chtějí ochutnat modernu hromadného ničení jíž Němci neměli v době své 3. říše k dispozici. Komu není rady, tomu není pomoci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je často nereálné diskutovat s takovými inteligenty jako je třeba Novotný,Kolář, Hříbek a pod.

   Vymazat
 13. Pilsudský říká Hitlerovi: Daj ty mě Pomoře a ja tebje pomože. Jsou to slovanští francouzi, samá paráda a podvod. Jednou rukou se modlí a druhou krade.

  OdpovědětVymazat
 14. Mám takový dojem, že umístění bude v České kotlině. Je tu dobré klima a už se zapomnělo na RADAR
  Václav

  OdpovědětVymazat
 15. Tak se uzavře povalu obklíčení i ČR americkými atomovými zbraněmi, to je svoloč, ti Poláci, fuj

  OdpovědětVymazat
 16. Polsko jeden cas zmizlo z mapy Evropy. Je to zeme blbu, nenavistnych fasounu a rusobijcu. S Hitlerovci se libali a sli proti Rusku, nez je Hitler prepadl a rozprasil. Vsude na uzemich, ktera Polaci obsadili vrazdili a znasilnovali. Po odtrzeni Sudet okamzite obsadili severni Moravu a vyhnali obyvatele z obsazeneho uzemi. Polak je devka Evropy prohlasil uz Churchill. Zboznovany Pilsudski byl bankovni lupic. A tvrdohlaveho Sikorskiho nechali spadnout s letadlem. Byl potizista.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Polská národnost je taková odjakživa (stovky let) lavírující, nevděčná a nespolehlivá, nespokojená a přespříliš závistivá chátra, která své problémy odjakživa hází na jiné, které obviňuje ze všech možných hříchů, ale ty své nevidí. Tragédií pro svět bylo zvolení Poláka za papeže. Jenom nechápu, jak se tolik proklamovaný polský katolicizmus může snést s vnějšími projevy polského charakteru navenek. Podle mě jednají přímo v rozporu s biblí!

   Vymazat
  2. 10:01 je vidět, že nejste věřící, měl jste spíše napsat, že se neřídí desaterem, že jednají v rozporu s desaterem :-)

   Vymazat
  3. Polská národnost je rozdělena mnohem více než v jiných zemích. Elita má své neustálé "hrdinské" ambice o velkém Polsku, ale obyčejní Poláci jsou občany druhého řádu o něco více než v jiných zemích. Samozřejmě tam mají stejné "výjimky" jako u nás Koláře, Hřiby a svoje Ka(ka)lousky a další všivou pakáž.
   Jako by to byly dva národy. Při napadení země Německem jedna část bránila skutečně hrdinně Varšavu prakticky bez prostředků s odhodláním, zatímco vládní elita statečně a obětavě prchala přes Rumunsko na "západ" ...

   Vymazat
 17. U Němců se údajně tradovalo: Němka do postele, Češka do kuchyně, Polka do chléva. Nejsem si úplně jistý, ale možná to mám od Poláka.

  OdpovědětVymazat
 18. Ono umístit atomovky v Polsku je takové relativní. Záleží na fleku. Tak celé Slezsko v dnešním Polsku ,pokud vím, bývalo německé.A tzv. Východní Prusko zabíralo i část Pobaltí. Marně si snažím vybavit, kde Polsko bylo. A patřil mu Lvov.
  Tím nic neomlouvám, jen někdy ani netušíme z jakých kořenů dnešní záležitostí vyrůstaly. Pobaltí? Fašounské kořeny. I Heydrich to zmiňuje. A některým palicím je všechno jedno. Třeba ta Pyskatá bude chtít výš v politice i kvůli svým atomovým zásluhám.

  OdpovědětVymazat
 19. Přesunutí jaderných zbraní do Polska s radostí vítáme. Vyřeší se tím hned několik problémů:
  1. Zmizí hloupá nevraživost Polska vůči Rusku.
  2. Polsko již nebude společně s nacisty vojensky napadat ČR.
  3. Vyřeší se konečně problém, jaké hranice Polsko má.
  Polsko prostě zmizí z mapy světa a bude od jejich keců pokoj. Zavinili si to sami. Děkujeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:22
   Ale jdi ty najivo. To si myslíš, že Pentagon se k tomuto kroku rozhodnul proto, aby potěšil Čechy ?

   Vymazat
  2. To jistě ne naivo13:53, ale jako vedlejší produkt téhle jejich politiky by se to mohlo uskutečnit.

   Vymazat
 20. Pokud zde píšou, že " ... Základem války vedené stranami s jadernými zbraněmi je paralyzující překvapení, které bude mít větší politický dopad, než ..", pak se to týče jen US záměrů. Žádná jiná země ve světě nemá ve své vojenské doktríně zakotvenu zásadu prvního (jaderného) útoku.
  To je ovšem zločinná zásada, protože podle zásad mezinár. práva mohou být válečné akce zahájeny jen v souladu s rozhodnutím RB OSN anebo tehdy, pokud daná země brání svou politickou či územní svrchovanost proti agresorovi.
  Což vůbec není případ preventivních válek, které (naopak) obhajují a pod různými falešnými či vylhanými záminkami praktikují anglosasi (či anglosionisté).
  A potom z nějakého málo uchopitelného důvodu i náš pan prezident Zeman (alespoň jsem neslyšel, že by se té pošetilosti kdy zřekl).

  OdpovědětVymazat
 21. Stejně jim to nepomůže než stačí s tím svinstvem něco provést tak mají doma Ruské hypersonické zbraně.

  OdpovědětVymazat
 22. Ó, jaká krasavice a ještě k tomu enteligentní. Jaký to rozdíl proti balkánské řeznici :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bez obav, za pár let a bez makeupu bude vypadat navlas stejně jak ta Madla

   Vymazat
 23. Samozřejmě,že USA starý atomový šrot nepotáhne domů,...nejlepší likvidace a nejpohodlnější bude v Polsku a ČR,ekonomika a bezpečnost USA na prvním místě...co na to Rychtovačka a celý Ústavní soud,zase má čas?,..v každém případě je to jejich zodpovědnost,i když už k ničemu,jako vždy a vždycky.....

  OdpovědětVymazat
 24. Je nutné si to neustále uvědomovat. Máte jenom dvě možnosti. Buď se vydáte zpět do bažin a cesty zla, zůstanete v propadlišti dějin. Nebo je možné setrvat na cestě vytýčené Prezidentem Trumpem a Putinem a dojít do skvělých zítřků, do zlatého věku, jak psala indigová dívenka.
  Je to gigantická a giganticky zodpovědná práce. Představte si, že se tihle dva lidé postavili obrovské zločinecké společnosti a velkou rychlostí se jí snaží likvidovat. Snaží se lidstvo osvobodit ze zotročení!!!!!

  Coronavirové cvičení je zkouška na chování všech států a lidí při skutečném vylidňovacím procesu. Nyní má následovat povinné očipování budoucích poslušných otroků.
  Vidle do toho hodili Trump s Putinem.....
  více - https://tadesco.org/marneho-okenko-13-05-2q2q-boure-se-neda-zastavit/

  OdpovědětVymazat
 25. Madam, co takhle si jaderky odvést zpět do USA. Tady v Evropě je nechceme a USA neleží v Evropě. Žádná evropská země neohrožuje Ameriku, ale Amerika vytváří nebezpečné napětí a tím velmi Evropu ohrožuje.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.