Reklama

středa 13. května 2020

Z „ruského spiknutí“ jsou podezřelí Obama a Biden. Oběma hrozí vězení

Joe Biden a Barack Hussein Obama
Ivan Danilov
13. 5. 2020 RIA  a Outsidermedia, překlad: St.Hroch
Rozhodnutí generálního prokurátora USA o zastavení trestního stíhání bývalého Trumpova poradce pro národní bezpečnost, generála Michaela Flynna, není ničím menším než vítězstvím prezidentovy administrativy nad politickými oponenty a další demonstrace toho, že celé „vyšetřování ruského spiknutí“ je jeden velký fake.


Podle verze Demokratické strany USA a nejvíce rusofobně naladěné části amerického establishmentu měl být Fynn jedním ze spojovacích článků mezi Trumpovým týmem a ruskými úřady, a proto jeho faktické zproštění (bez ohledu na to, že se sám generál stihl přiznat k vině) je už samo o sobě velkým problémem pro celé protiruské komunikace, která, třebaže na pozadí koronaviru poněkud vybledla, stále ještě v americkém informačním poli, na prahu prezidentských voleb, existuje. Bílý dům označil za vítěze nad nacismem – USA a Británii.

Daleko důležitější je ale skutečnost, že nové vedení amerických bezpečnostních struktur otevřelo archivy předchůdců, ze kterých zjevně vyplývá několik nepříjemných závěrů pro ty, kteří věří v americké ozbrojené složky a systém spravedlnosti:

Za prvé se ukázalo, že samotní Barak Obama a Joe Biden, jakož i další představitelé odcházející prezidentské administrativy o tomto podfuku věděli a podporovali nelegální vyšetřování proto, aby zabránili zákonně zvolenému prezidentu Trumpovi v nástupu do funkce. Docela dobře to může dopadnout tak, že vyšetřování „ruského spiknutí“ povede k Bidenovu fiasku v prezidentských volbách, a pokud nebudou mít velké štěstí, tak se Obama i Biden, spolu s celou plejádou představitelů amerických špionážních a kontrarozvědných struktur, mohou vypravit za mříže. Pokus o státní převrat, provedený pod záminkou zamezení „ruskému agentovi“ (o kterém organizátoři nepochybně věděli, že agentem není) ve vstupu do Bílého domu, tak jako tak zůstává pokusem o státní převrat a angažmá vysoce postavených lidí z bezpečnostních složek v něm bude kterýkoli soud považovat za přitěžující okolnost.

Britské The Times si nikoli nadarmo všímají toho, že Trump zřejmě není ochoten se spokojit sе zproštěním viny svého bezpečnostního poradce, jehož kauza už po několik let byla názorným důkazem toho, že president USA nemá pod kontrolou americké bezpečnostní složky. Teď se jedná právě o to, aby skandál a příslušné vyšetřování proti „Obamovým silovikům“ bylo přesměrováno do veřejného prostoru, a to rovnou k počátku finiše prezidentské volební kampaně. Klíčové obvinění bylo už sděleno, ačkoli zatím nikoli prokuraturou, ale na prezidentově twitteru.

Prezident Trump prohlásil, že Barack Obama a jeho viceprezident Joe Biden, byli zataženi do spiknutí s cílem „svržení“ nynější administrativy, a učinil tak v souladu s objevením dokumentů vrhající nové světlo na „ruské vyšetřování.

Trumpovo prohlášení bylo učiněno na pozadí zbavení obvinění jeho hlavního poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna poté, co ministerstvo spravedlnosti USA došlo k závěru, že agenti FBI stíhali Flynna „bez jakýchkoli zákonných důvodů“. The Times také píší, že se pan Flynn přiznal FBI ke lži, ale později toto přiznání odvolal.

S hlediska Američana respektujícího zákony a svatě věřícího v bohulibost a politickou nezávislost tajných služeb vypadají dokumenty odhalené nyní generálním prokurátorem USA natolik šíleně, že vlajková loď amerického finančního tisku The Wall Street Journal navrhuje čtenářům, aby se s nimi seznámili osobně, protože redakce nevěří, že by jí na slovo věřili.

Doporučujeme čtenářům, kteří si myslí, že se něco takového v Americe nemohlo stát, aby se seznámili s dokumenty předloženými soudu ministerstvem spravedlnosti. Líčí se v nich, jak FBI došla koncem roku 2016 k závěru, že nejsou žádné důkazy o tom, že se pan Flynn podílel na ruském spiknutí.

Celkově z poznámek agentů FBI vyplývá, že stáli před dilematem: Buď nachytat Flynna na nějaké technické nepřesnosti (zločinem postačujícím k trestnímu stíhání je dokonce i nesprávné uvedení času nějakého konkrétního telefonního rozhovoru, nebo barvy kravaty, kterou podezřelý nosil v konkrétní den), nebo vyjasnit pravdu. A vedení FBI se vědomě rozhodlo pro „nachytání generála na nepřesnosti“ a donutit ho k pomluvě prezidenta. Jak zdůrazňuje The Wall Street Journal, došel mimořádný prokurátor Mueller dokonce tak daleko, že vyhrožoval generálově rodině finanční likvidací (obhajoba před americkým soudem proti FBI je velmi drahý špás):

A přece pan Mueller, který se to vše (o faktické generálově nevině) brzy poté, co se stal zvláštním prokurátorem, dozvěděl, pokračoval v trestním stíhání pana Flynna, a vyhrožoval jemu i jeho synovi – dokud z něj nedostal přiznání viny.

Generál fakticky pomluvil sám sebe, aby zachránil syna, ale odmítl pomluvit presidenta, ačkoli právě s tím počítali organizátoři „vyšetřování ruského spiknutí“.

Už tyto elementy postačí k přiznání skutečnosti, že všechny pokusy o prošetření „ruského spiknutí“, byly jen pokusem konkrétních amerických bezpečnostních orgánů o dosažení odvolání Trumpa z funkce za jeho spolupráci s Ruskem. To ale ještě není vše: Ukazuje se, že se spiknutí pravděpodobně zúčastnil Barak Obama, který dokonce po sobě zanechal písemné důkazy o své osobní angažovanosti a informovanosti o operaci, kterou lze považovat za pokus o státní převrat.

Prezident Obama byl informován o podrobnostech telefonátů poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna s ruským velvyslancem Kisljakem, zachycených v prosinci 2016, což zřejmě překvapilo i náměstkyni generálního prokurátora Sally Yates. Vyplývá to z dokumentů, publikovaných ve čtvrtek v souvislosti s rozhodnutím prokuratury o uzavření případu Flynn.

Pokud není americký exprezident jasnovidcem, pak jediným logickým vysvětlením této situace je to, že sám Obama, jeho okolí i představitelé „státu ve státě“ uvnitř amerických bezpečnostních struktur společně připravili tento plán převratu, společně nezákonně sledovali politické protivníky, Trumpův štáb a jeho spolupracovníky, společně hledali jakékoli možnosti, aby nepřipustili Trumpa k funkci. A dále to, podle všeho, znamená, že Trump měl naprostou pravdu, když obvinil tehdejšího prezidenta (Obamu) z využití bezpečnostních struktur ke sledování a sabotáži volební kampaně i Trumpa samého.

Perspektivy tohoto skandálu jsou zřejmé: Pokud si to politická situace vyžádá, mohou se Obama, Biden i celé vedení amerických bezpečnostních struktur ocitnout před soudem k podání výpovědi ve věci státního převratu, a téma samotné se může stát jedním z hlavních témat volební kampaně. Demokratická strana se z takového skandálu nemusí v tomto volebním cyklu vzpamatovat, a víra Američanů ve férovost vlastních bezpečnostních struktur bude na padrť.

Rusko-americké vztahy to, bohužel, sotva podstatně zlepší – sankce na Rusko uvalili nikoli za „ruské spiknutí“, ale z geopolitických představ. Přinejmenším ale, budou jednání na lince Washington-Moskva probíhat bez zbytečné jedovatosti, zvláště pokud někteří z organizátorů „ruského vyšetřování“ půjdou za mříže.
Překlad: st.hroch 200511

25 komentářů :

 1. Že by někoho posadili za mříže, jak se naznačuje v článku? ak tomu nevěřím ani náhodou. Stačí se podívat u nás a to jsme mnohem, mnohem menší, a naprosto nevýznamní, ve srovnání s USA. A jak to dovedeme! Do tepláků jdou jen ti chudí a hloupí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to si tedy nemyslím, ve velké politice jde vždy o život!

   Smazat
  2. 11.45 Novotný, Hřib a Kolář by mohli povídat. A to jsou jen v komunální politice! No taky jim spíše než ztráta života hrozí jen průjem. Ale už i tak jsou podělaní strachy.

   Smazat
  3. V rámci "Obamagate" by musely jít do tepláků i dvě republikánská esa - Hillary Clinton a Madeleine Albright. No nechme se překvapit. Tedy pokud ten střet Trump přežije! V USA se nepohodlných prezidentů rádi zbavují :-)

   Smazat
 2. Bylo by to moc dobré kdyby šli do lochu ale to se nestane tak je aspoň zlikvidují politicky.

  OdpovědětSmazat
 3. George Soros má nyní velký strach o Evropskou unii:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/George-Soros-ma-nyni-velky-strach-o-Evropskou-unii-623632

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to já mám zase strach o jeho české odchovance. Apríl! :-)

   Smazat
 4. No, nevím. Já si myslím, že to sice změní možná nějak poměr sil v Americe, ale jinak se nestane nic. Nic skutečně podstatného. Prostě každý spojenec i ne spojenec USA by měl pochopit, že ti se někam hrnou jenom a výlučně ve svém zájmu. A hlavně by to měli pochopit jejich vycvičení a koupení (je fuk jestli "jen" penězi nebo vydíráním) "mopslíci". Klidně jim "kostičku" hodí do chřtánu žraloka.

  OdpovědětSmazat
 5. Navzdory koronaviru, migranti útočí na Itálii:

  http://svobodnenoviny.eu/navzdory-koronaviru-migranti-utoci-na-italii/

  Budeme třem „EXOTŮM“ platit policejní ochranu celý život?

  http://svobodnenoviny.eu/budeme-trem-exotum-platit-policejni-ochranu-cely-zivot/

  Opustí Itálie po pandemii EU?

  http://svobodnenoviny.eu/opusti-italie-po-pandemii-eu/

  Gatestone Institute – Koronavirus: Kterak „pokroková“ ideologie dovedla Španělsko ke katastrofě:

  http://svobodnenoviny.eu/gatestone-institute-koronavirus-kterak-pokrokova-ideologie-dovedla-spanelsko-ke-katastrofe/

  Zločinecká Big Pharma dostala na starost „vakcínu“ na covid-19:

  http://svobodnenoviny.eu/zlocinecka-big-pharma-dostala-na-starost-vakcinu-na-covid-19/

  OdpovědětSmazat
 6. Všichni předchozi prezidenti USA maji ruce az po ramena od krve.Včetne laureata Nobelovy ceny miru.A nikdo z nich nedostal ani moralnich par facek.

  OdpovědětSmazat
 7. Paraziti jdou do sebe, už není jenom Rusko, ale vytvořili ještě silnějšího ekonomického giganta Čínu, kterého parazit nemůže infikovat zevnitř, protože nemá šikmé oči a organismus rozpozná infekci. Anglie to byl začátek, teď bude následovat rozpad celé EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cinu na okamzik pandemii zbrzdili. Ale zase jede. Jeji tempo nikdo nezastavi. A kdo se o to pokusi valkou, Cinane ho vyhladi.

   Smazat
 8. Podle všeho se to rozjíždí. Při poslední hypotéční krizi, kterou zavinili Ušáci, tuším že Hovňousek vykřikoval a nebyl sám, že to je krize v Americe a nás se to netýká, houbeles a jenom to bylo přání, otcem myšlenky. Takže pokud se v USA zatýkají politici a korupčníci, přijde to i sem. Na Slovensku to už to začíná a bude to takovej šrumec, že grázlové, zloději a vlastizrádci, nebudou ani stačit koukat. Velice dobré je, že se snaží dělat mrtvého brouka a předstírají, že se nic neděje, místo toho aby shrábli nakradené a co nejrychleji zmizeli, jako třeba Bakala a jiní. Až se začne ve věznicích propouštět bude to známka toho že se pro ně dělá místo. Podle míry provinění bych klidně zavedl i trest smrti, benevolentnost a tolerance s humanismem jenom takovým šmejdům nahrávají.
  Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kam by asi tak s tím nakradeným utekli, když situace je dnes i v tzv. vyspělých zemích natolik kritická, že jim tam s velkým gustem majetek "znárodní", seberou, ale do Česka pochopitelně nevrátí. Vždyť to už dělá i tzv. "neutrální" země Švýcarsko. O USA a Británii škoda slov. Každá záminka, jak okrást bližního svého, je skvělá :-)

   Smazat
 9. Emeritní prezident a nositel Nobelovy ceny za mír do lochu???To by musel za katr u nás jít také emeritní prezident Klaus za likvidaci zemědělství a rozkradení průmyslu včetně bank.To se nikdy nestane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13,40
   A udavač Havel by MUSEL SKONČIT ROVNOU NA KANDELÁBRU!!!!

   Smazat
 10. Zvažují:schválit?Neschválit?MY rozhodujeme co se zveřejní a co nikoliv,MY,hlavy pomazané!

  OdpovědětSmazat
 11. Česko (potažmo Prima) si vybralo pro zvěstování americké pravdy kanál CNN, který je přitom daleko méně v USA sledován než třeba Fox News. Možná je to tím, že v tom má prsty kosovská fašistka madam Albrightová, která patří do tábora zprofanovaných demokratů, kteří stejně jako CNN jsou ve válečném stavu s Trumpem. Není divu, že zprávu o kauze Obamagate se ze CNN nikdy nedozvíme, zveřejnila ji naopak stanice Fox News!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CNN Prima = hlásná trouba demokratické strany USA, která právě dostává od Trumpa smrtící ránu. V této straně jsou u vesla stejně přestárlí politici jako v ÚV KSSS před rozpadem země. I v USA jsou odnášeni ze svých křesel na hřbitov jako generální tajemníci v Rusku :-)

   Smazat
 12. více - https://tadesco.org/marneho-okenko-13-05-2q2q-boure-se-neda-zastavit/

  OdpovědětSmazat
 13. Jak asi zareagují redaktoři veřejnoprávní ČT, kteří se mohli po celou dobu kampaně přetrhnout v "naznačování" Trumpovy viny v "ruské stopě". Myslíte, že se ta prodejná hovádka slůvkem omluví za svou neprofesionalitu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti hlupáci z ČT to mají spočítané a moc dobře to dnes vědí, protože vsadili na nesprávného koně. Dobře jim tak :-)

   Smazat
 14. Biden alias Bidet je lhar a korupcnik. Sveho syna zachranil na Ukrajine pred vysetrovanim, kdyz uplatkem 1 miliardy $ z verejnych penez USA podplatil politiky, aby odstranili generalniho prokuratora. Lhal o Putinovi i Trumpovi, pomlouva je. Rekl, ze Putin je tyran a ze ho odstrani, az se stane prezidentem! Tenhle slejska a zlocinec si zaslouzi provaz. Je to druha Killary, zapleten do skandalu v USA.

  OdpovědětSmazat
 15. Ne všechno co se v US "deep state" vlivových kruzích prohlásí, napíše či dokonce odsoudí, je skutečnost. Dokonce lze po zkušenosti posledních let s velkou mírou pravděpodobností tvrdit, že pravý opak je pravdou. V tomto ohledu jsme už US dohnali. Alespoň co se medií, politických "ziskovek", čučkařů a závislé justice týče.

  OdpovědětSmazat
 16. Aj to bude švanda. Obama-gate právě začíná.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.