Reklama

neděle 31. května 2020

Záhada superpřenašečů Covidu-19


Alison Snyder
31. 5. 2020   axios
Jak začíná naznačovat současný výzkum, může být malé procento lidí – tzv. superpřenašeči – zodpovědni za velké množství dalších lidí, které oni superpřenašeči Covidem-19 infikovali.
Zatímco neexistuje metoda jak by bylo možno tyto lidi, dříve než někoho nakazí, identifikovat, existují způsoby, jak kontrolovat a řídit lidská chování, která superpřenašečské události zapřičiňují – a všechny tyto způsoby nalézt a uplatnit je, je hlavním problémem, před jehož řešením dnes stojíme.


Nejčerstvější studie došly k následujícím závěrům: Zhruba 10 procent lidí s koronavirem v těle jím nakazilo kolem 80 procent dalších lidí.

Což je odrazem zákona o „několika vitálních jedincích“, podle něhož malý počet lidí (mezi pěti až 20 procenty), je zodpovědno za většinu případů lidí koronavirem nově onemocnělých.

-Shromáždění uvnitř budov – jako např. v kostelích, ve věznicích, školách, balírnách masa, pečovatelských domech atd., nabízejí superpřenašeckým událostem nejideálnější příležitosti.

-Epidemiolog Allison James vyšetřoval v květnu superpřenašečskou událost v jistém kostele, v němž z 92 lidí přítomných 35 lidí onemocnělo a tři z těchto onemocnělých následně zemřelo.

Proč se někteří lidé stanou superpřenašeči není známo. Zřejmě vše odvisí od genetické výbavy daného jedince, od jeho imunitního systému, od toho, kolik virů do sebe pojal, a též od jeho chování: jak mluví, zda si často myje ruce, s kolika lidmi se stýká atd.

-Epidemiolog Topol uvádí, že výzkum míří právě tímto směrem, protože „kdybychom poznali genové či imunologické znaky těchto jedinců, bylo by možno toho nějak využít“.

-Ale jiný epidemiolog Adalja namítá „Je to méně o biologii a více o zvycích a společenských stycích těchto přenašečů viru. O tom, na které typy společenských srazů, na nichž pak svůj vir „rozdávají“, docházejí.

Různé patogeny mají různá „reprodukční čísla“, která vyjadřují, jaký je průměný počet lidí, které jeden nemocný svým patogenem může nakazit. U Covidu-19 se tento počet odhaduje na dva až tři.

-Problém u Covidu-19 ovšem je, že tento průměr neladí s tím, že jedna osoba může nakazit až dvacet osob dalších, a osoba druhá nenakazí nikoho.

Vedle sledování tras, po kterých se šiřitel viru pohyboval, se jako další ochranná opatření doporučují nošení roušek, omezování davových shromáždění, udržování vzdálenosti mezi jednotlivými osobami a řádné větrání.

Porozumíme-li tomu, jak superpřenášení Covidu 19 funguje, mohlo by nám to pomoci najít na koronavirovou pandémii odpověď – to je omezit ji.

Vybral a přeložil Lubomír Man

23 komentářů :

 1. tato informace má cenu chcíplé kočky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je to tam jasně:
   ... existují způsoby, jak kontrolovat a řídit lidská chování, .....
   = všechna demagogie směřuje k totalitní kontrole, bez velkého bratra si nikdo ani neuprdne!

   Smazat
  2. Hejtmanka Jermanová to už ví také. Opět "blábolí" svoje pravdy, které už nechce slyšet ani premiér Babiš. Hejtmance Jermanové jde o "koryto" zkouší vše. Budou volby.

   Smazat
 2. Nejsem epidomiolog,ale ještě nikdo neřekl,nenapsal,jak je to podle krevní skupiny.Je přece už dávno známo,že lidé s některou krevní skupinou,jsou náchylnější na nemoce a třeba lidé s krevní skupinou O jsou odolnější,malárii.

  OdpovědětSmazat
 3. Na Covid 19 mám ústřičnou hlízu.
  Ta dodává i mladistvou mízu.
  Ale přečtu si Seznam , pustím TV kraksnu, a meprobamat nezná míru.
  Připomínají Lucifera...
  a tu jeho síru.

  OdpovědětSmazat
 4. Tato informace potvrzuje, že kdo se nakazil v SYNAGOZE, v KOSTELE, nebo v MEŠITĚ, ten/ta byl/a nakažen/a z vůle (zvůle?) Boží... NEVYZPYTATELNÉ JSOU CESTY PÁNĚ, říkával pan farář ministrantům. I na Joba Pán seslal "navštívení"...

  OdpovědětSmazat
 5. Velice mnoho neznámých, jen USA, kde virus vyrobily mohou vědět jak z této šlamastiky ven. Jenže oni vírus "vyrobily" proto aby zabíjel co nejvíce lidí, tedy depopulace.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. iDnes ma ted clanek, ze takove nazory maji lidi ze Severni Ostie, v Rusku. Jak jsi se tam, Tatrane, dostal? Takove nazory ma snad polovina zemekoule, jak se vsichni tam vmestnali? Holt, kdyz jde o Rusko, kazdy tam pospicha. Nedivim se, navic v Kavkaze!

   Smazat
  2. Neví, jedou strategii čím víc krize tím víc business.
   Jako tito.
   https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

   Smazat
 6. Jenom to potvrzuje lidové rčení, že se učíme celý život, ale stejně zemřeme blbí.
  Včelařím. Vždy, když si myslím, že jsem nějaký problém vyřešil, včelky mne vyvedou z omylu. Včelaření mne naučilo pokoře. Ne vše se dá sešněrovat lidskými pravidly a zákony. Je to příroda, ve které platí spousta proměnných. Spousta ovlivňujících faktorů, často lidmi těžko postřehnutelných.
  Platí, že čím jednodušší forma života, tím rychleji se dokáže přizpůsobit změnám životního prostředí. Viry jsou ty nejjednodušší formy, což jim skýtá významnou evoluční výhodu. Z čehož vyplývá jediné. Stoprocentní vakcína je blud politiků na uklidnění veřejnosti a sběr politických bodů. A boj lidské rasy s touto sviní bude dlouhý a bude stát ještě spoustu životů.
  Lidé by se měli spíš ptát, kde tenhle kouzelný lektvar uvařili. Protože dnes je jedno, zda ho někdo vypustil úmyslně, nebo mu pouze unikl. Podstatné je, že se takovouto "tvorbou" někdo zabývá a co tam má dalšího. Covid nemusí být zdaleka tou nejhorší sviní, kterou tam v šuplíku mají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas a tesat do kamene.

   Smazat
  2. Stoprocentní vakcína je sice pitomost, ale o to přeci nejde. Žádné léky nejsou. Když bude účinnost 90%, taky dobrý :)

   Smazat
  3. 11,40
   Nechci vám brát iluze, ale jenom chřipky je více, jak čtyřicet kmenů. Pokud se očkuje, tak na základě "kvalifikovaného odhadu" epidemiologů, jeden, který nejpravděpodobněji opanuje naše těla.
   Podobné to bude u covidu, který rychle mutuje. Za několik let může mít desítky kmenů. Ne proti každému se musí nutně povézt vyvinout vakcínu a opět budeme hrát ruskou ruletu s odhady, který z nich opanuje následující sezónu.
   Ale to je jenom můj laický odhad. Samotní odborníci jsou zatím bezradní. Virus je tu krátce a ještě ani zdaleka nemusel ukázat, co všechno dovede.

   Smazat
 7. Z logické úvahy se dá odvodit, že přenašeči Covid 19 mají chytřejší a zkušenější imunitní systém, který oklame Sars2 viry tak, že je nechá v klidu parazitovat na sliznicích nosu a nosohltanu (jako to běžně dělají příbuzné Sarsu2 koronaviry rýmy a běžných nachlazení), a tím imunitní systém zabrání napadení plic přežranými viry na pastvině sliznic.
  Ty viry jsou nenažrané jako mamonem posedlí lidští parazité, jednou možná lidstvo zmoudří jako uvedený imunitní systéma přenašečů a izoluje ty lidské nenažrance na nějaké odlehlé pastvině mimo slušnou lidskou společnost ..

  OdpovědětSmazat
 8. citát :"existují způsoby, jak kontrolovat a řídit lidská chování, která superpřenašečské události zapřičiňují – a všechny tyto způsoby nalézt a uplatnit je, je hlavním problémem, před jehož řešením dnes stojíme." -- v dobe, keď sa už skoro nahlas hovorí, že koronavírus je iba honba na ľudské slobody, je takéto priznanie tohto faktu skoro neuveriteľné. "Kontrolovat a řídit lidská chování," - to je hlavný cieľ, pre ktorý bolo koronavírové šialenstvo roybehnuté.

  OdpovědětSmazat
 9. Já tomu článku rozumím tak, že nic neskončilo a že se musíme jeden druhému vyhýbat, protože kdo ví, zda to nejste občane právě VY.

  OdpovědětSmazat
 10. Toz po roskó falsné pandémie, která se nekonala só oz tade inzenyri lidskéch dosí kalici vody, to je hnus so to supi na konári........toz doprdele dose je vjecná hezké den p,s,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já su take Hanák, ale takovyho vola jak 20:30 u nás nenandete.

   Smazat
 11. Svědectví doktorky Mikovitsové jak řádí farmacetická loby.

  https://cdn.lbryplayer.xyz/content/claims/plandemic-skryt-agenda-za-covid-19/e761bdbd12854dc5a7f1c948c19d80762de4dee3/stream

  OdpovědětSmazat
 12. Tak zaznamenal jsem cca. 5? případů kdy to chytli v odlehlých oblastech a kde nikdo necestoval a tak to vysypali z chemtráčů místo bradavic, oparů a tak různých jiných zdokumentovaných dárečků v pindostanu a staré dobré anglii

  OdpovědětSmazat
 13. Kdo chce vědět, tak ví, že se jedná o další podvod století,jež má lidem nahnat strach. Dochází k obrovskému skrytému boji světového zednářského ZLA proti odpůrcům globalismu- DOBRA.
  Nezapomínejme na nechvalně proslulá slova Henryho Kissingera, která pronesl v roce 1970: „Kdo řídí zásobování potravinami, řídí lidi - citace dále říká: „Kdo ovládá energii, může ovládat celé kontinenty; kdo ovládá peníze, může ovládat svět. “
  https://tadesco.org/trump-oznamil-ukonceni-vztahu-usa-s-who/

  OdpovědětSmazat
 14. Žádný koronavirus tu nikdy nebyl. Je to o tuberkuloze a obyčejné chřipce. První místo nákazy byla Itálie kdy se rozbíhala nemoc emigrací od roku 2018 a druhé Čína.Tam to začalo v roce 2019 stejně. Jde o velmi staré lidi s mnoha nemoci. Jde o úmyslné lži kterými byli všichni napadeni a strach učinil své. Za všechno co se tu odehrálo jsou viní hloupí politici všech státu mimo dvou. Hloupý nevěří a moudrý je mimo systém otroků.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.