Reklama

čtvrtek 7. května 2020

Zastřel bobra, zachráníš strom!


Ivan David
7. 5. 2020
Dnes jsem přednesl svůj příspěvek v limitu 90 sekunt na zasedání Výboru pro zemdělství a rozvoj venkova, kam byl pozván místropředseda Komise, Frans Timmermans, který je odpovědný na realizaci "Zeleného údělu". Nebral jsem si servítky a vyjádřil svůj názor.


Pane místopředsedo,
vidím velký problém v tom, že zemědělství je pro Vás největší škůdce životního prostředí, naproti tomu vlci jsou užiteční. Včera jsem narušoval biodiverzitu na zahradě, likvidoval jsem plevel. Místo rozvoje zemědělství, které živí lidstvo, budeme poslouchat řeči, které živí zaměstnance neziskovek.

Moje dosavadní zkušenost s akcemi, kterým předcházela hesla o ochraně životního prostředí a zejména obnovitelných zdrojích, jsou velmi tristní. Příklad první: povinné přimíchávání biopaliv. Na litr biosložky je třeba 2500 l vody. Spalováním vznikají skleníkové plyny, příroda se nešetří. Paliva se prodražují, bohatne miliardář, který je u nás premiérem. Řepka se pěstuje místo obilí a brambor. Cukrovka se pěstuje pro bioetanol. Kukuřice, která je náročná na vodu a působí splavování půdy z polí, se pěstuje jako surovina do bioplynových stanic. Seno se spaluje v teplárnách, ačkoli tím jeho cena jako krmiva pro zvířata roste a skleníkových plynů přibývá.

Obrovský podíl hektarů polí neslouží výživě zvířat a lidí, ale pěstování energetických plodin, které zhoršují kvalitu půdy. Naplňují se cíle perverzní ideologie a kapsy miliardářů. Nejtypičtějším příkladem jsou ale solární elektrárny, které zdražují energii pro obyvatelstvo, ale bohatnou na něm miliardáři. Nemáte žádný smysluplný projekt pro skutečnou ochranu přírody. Peníze občanů skončí na kontech miliardářů, občané zchudnou a přírodě to nepomůže.

39 komentářů :

 1. Ty biosložky do benzínu a nafty významně snižují životnost motorů aut. To je další velké plýtvání. Chudnou řidiči automobilů (častější výdaje na nákup) a bohatnou automobilové koncerny a hlavně banky, které poskytují půjčky a leasing.

  OdpovědětSmazat
 2. Rozuměl Frans Timmermans o čem mluvíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě, ale toho Timmermnse živí ta "vyvolenina"...

   Smazat
  2. "Lidé" jako Timmermans, Jourová, Leyenová, toho rozumu moc nepobrali. Zato mají vytříbený rypáček, kterým velmi dobře rozpoznají čemu můžou rozumět a čemu rozumět nesmí.

   Smazat
 3. Dobrý výkon, pane doktore, dostal jste do 90 sekund opravdu hodně. Je mi pořád záhadou, proč se nedaří racionálně uvažujícím lidem zastavit tu zvrácenou, tzv, zelenou?, ideologii. Mám přírodu opravdu rád, a nemohu vystát ty "ochranářské" fanatiky, kteří kam vlezou, tam škodí. Nedávno jsem se "zhádal" s jistou aktivistkou, která se hrdě chlubila, jak prokopáním jezu na potoku "uvolnili cestu" rybám. Aby mohly plout proti proudu. Ptal jsem se jí, co udělají teď, když tam není nejen proud, ale žádná voda, protože díky jejich hovadině všechna odtekla a okolí vyschlo. Zdrhla, utekla, s nadávkami na rtech.
  Vím, že už musíte mít občas pocit marnosti, když se značná část tupců v EP ani nenamáhá o věci přemýšlet, přesto se držte a vydržte. Snad se to jednou podaří zlomit.
  Nechci házet všechny mladé do jednoho pytle. Věřím, že spousta z nich chce opravdu lepší, zelenější svět. Jen nevím, jak jim vysvětlit, že více pro přírodu udělají, když se začnou aktivně o něco starat, něco pěstovat,snažit se o potravinouvou soběstačnost. Zajímat se právě o zneužívání půdy, špatné hospodaření, zábory půdy na sklady a montovny. Místo teatrálního připoutávání tu ke komínu elektrárny, důlnímu stroji, nebo ke shnilému stromu, který ohrožuje okolí, protože je to mediálně zajímavé.
  Možná, snad, právě tahle doba, alespoň část z nich probudí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K pochopení stačí dvě přísloví: 1) Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. 2) Kdo chce s vlky žít, musí s nimi...... Postavy, které zastupují voliče v Europolitice jsou většinou nepoužitelným odpadem komunální a parlamentní politiky a nebo programovým parazitem jako např. Telička, nebo rodina Bobo. Tihle dvořané eurodvora odkývají za pravidelné, vysoce nadprůmérné držhubné úplně všechno. Ostatně schvalovací procesy v EU jsou nastaveny tak, že ani s jinou alternativou nepočítají. 2x čest vyjímkám jako je pan doktor David.

   Smazat
 4. Je to velice pohodlné, u autorů jaký je i pan David si stačí
  přečíst první a poslední odstavec a víte o čem to celé je. Není to proto, že by nestálo za to, to ostatní číst, ale autor je natolik seriozní, že nějaké názorové přemety a veletoče nelze očekávat. A proto zaplať pán bůh za ty dary.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Pan europoslanec, MUDr. David je v současné mediální sféře nevšedním úkazem. Nevykládá, co si myslí, ale řadí do souvislostí přesné údaje a fakta, která vedou k jasným závěrům a nelze z nich plkáním vybruslit. Je to nesmírně povzbuzující. Frans měl asi jen dvě možnosti reakce - mlčet nebo zezelenat. Veliké díky, pane Davide. A.Š.

  OdpovědětSmazat
 6. Vyborne.
  Timmermans mel aspon tech 90 sekund spatny den.

  OdpovědětSmazat
 7. Bohužel a zase bohužel.
  Nejsem zemědělec a přesto mi je nepochopitelné, co se v zemědělství děje. Solární elektrárny na polích považuji za zvrhlost a kriminální čin. Za solární politiku se zodpovídají poslanci. Ti měli první vznést námitky. Na pozadí bajek o nedostatku potravin jsou fakta o množství půdy obdělávané za účelem produkce potravin. Půdu lze využívat, stejně jako zneužívat. Zelení by se měli soustředit na udržitelný rozvoj, jehož nedílnou součástí je produkce lokálních potravin a tím omezení nákladní dopravy napříč světadílem.
  Namísto drobných a realizovatelných kroků vymýšlejí naprosté zhovadilosti a jediným hnacím motorem jejich snah je vydělat. Na přírodu kašlou .... každým novým nekompetentním rozhodnutím ji více uškodí.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 8. noviczech
  ...dnes na německé televizi Phenix dávali pořad o globalizaci. Závěr byl jasný jak slunko. Globalizace zničila ve všech zemích pracovní místa a tím i sociální podmínky lidem k životu a donutila milióny lidí cestovat za prací - bod 1. Za druhé, zničila i životní prostředí téměř po celé planetě - bod 2.
  Ano, logické to je, ale kdo zastaví miliardáře a jejich touhu zvětšovat majetek? Díky pane David, bojujte dál.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Davide,
  To, co jste sepsal(a přednesl), alespoň já vím už roky. A to se nepovažuji za génia. Pochybuji, že by to nevěděl Timmermans, Lejnová a další. Je ta jako s těmi migranty. Všichni vědí, že jsou to z 99% bastardi a nájezdníci, přesto trvají na jejich dalším importu. Oni nesleví. Pouze hledají jiné cesty. Jejich cíl je zničená Evropa, a pokud budou dál u vesla, tak jí skutečně zničí.
  Dávno minuli pomyslný bod lidské hlouposti. Bod, do kterého mohli říct "spletli jsme se". Nyní skutečně už zbývá jenom zlý úmysl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zhnusený8. května 2020 5:48
   To co víte, ví většina rozumných lidí a těch se domnívám, není málo. Ale nemáme moc a mocní se můžou tvářit, že takové názory neexistují. Proto bylo veledůležité, že to zaznělo v orgánech EU. A je to třeba stále opakovat, tak jako oni opakují své lži. Díky pane doktore Davide. P.K.

   Smazat
 10. A co Vám pane Davide eurounijní hajzl Frans Timmermans odpověděl ?
  Nemáte na něj mail ?
  Věřím tomu jak,že tito hajzlové budou jednou souzeni a popraveni jako Benito Mussolini dávkou ze samopalu .
  Děkuji pane Davide za příspěvek.
  Jarda

  OdpovědětSmazat
 11. Pane David.
  Chválím.
  Jenže,všechny tyto problémy v našem zemědělství,jdou na vrub EU,dokud se nezbavíme všech těch nařízení z Bruselu,nemáme šanci něco změnit.Proto nám Brusel nařídil,umožnil pěstovat řepku a kukuřici,abychom nekonkurovali západním zemědělcům a spíš od nich odebírali jejich nekvalitní výrobky.Jenže,co vím,Babiš spíš nakupuje řepku jinde v zahraničí,že mají naši zemědělci vyšší náklady a tím chtějí i vyšší nákupní cenu.Babiš jako oligarcha a ještě k tomu premiér,tak si tento výhodný džob dokáže prosadit i když je levná ropa.

  OdpovědětSmazat
 12. Myslím, že "odborníci" v EU parlamentu vůbec nepochopili o čem jste mluvil. Stejně tak náš baron premier B. Ten naprosto zvládl taktiku o něčem mluvit a něco jiného dělat. Celé to posrané hnutí ANO NE stojí za dvě věci a bohužel mnozí spoluobčané pořád ještě myslí, že je to to nejlepší. A další část se zabývá tím, co by se stalo kdyby nebylo B.

  OdpovědětSmazat
 13. Je bych doplnil zastřel si svého solárního barona a nějakého podobného zastánce a prosazovatele jako je rans Timmermans, a bude líp.Tito hajzlové ve strachu zalezou do děr jako Benito.

  OdpovědětSmazat
 14. krávy a vepře ze všech EU Parlamentů,zpět do chlévů a kravínů....ihned...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:36
   Neurážejte hospodářské zvířectvo, které nás dříve živilo. Dnes produkdy z tohoto zvířectva dovážíme. Tedy napřed vyvezeme surovinu a potom dovezeme zbytky.
   Václav

   Smazat
 15. Za to co předvádí majitel TV Barrandov je na "úrovni". Nedivím se že president Zeman od něj utekl. Nyní lidi vidí, co je zač.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:30 Majitel TV Barrandov již několikrát ujistil diváky, že moc inteligence nepobral. Nyní, aby to dovršil, tak dokázal, že je k tomu všemu ještě taková prodejná kurvička. Další z kanálů na odpis. PS : Kanálem myslím TV Barrandov i pana majitele.

   Smazat
  2. 8:30 "...president Zeman od něj (Soukupa)utekl...)"
   - Bimbo a jeho tanečky - Altner, Soukup, ... sck

   Smazat
  3. Už nějaký čas se na Soukupovy diskuze nedívám. Nenechá domluvit, zvláště když se diskutující blíží pointě a místo toho, to končí svým názorem. Velmi vzácně se stane, že to nestihne a diskutující stihne myšlenku dokončit. Ale udělal jsem výjimku, když zde byl odkaz na diskuzi s Hřibem a Novotným.
   Ten pořad s pražskými výtečníky mi ukázal, že se Soukup dále vyvíjí. Novotný tam vulgárními nadávkami sprostě urážel spolubesedníky (Foldyna, Luzar), pro jejich politický názor. Toto měl Soukup zatrhnout, např. že když nebude slušný, že ho vyvede. Ale on tomu nechal volný průběh. Navíc diskutovali k historické události pražského povstání a když tam zazněl názor, který se mu nelíbil (který by se asi nelíbil kavárně), tak se vložil slovy „nejsme historici“. Tím opět potvrdil, již tu dřívější bezzubost.
   Celkově mi vývoj přijde, jako vývoj k fašounství. P.K.

   Smazat
  4. Prostě asi bude pokračování této tragické postavy, že udělá rig volný. Každy má právo se bránit jak chce a soudcem je colta a rozhodčím Soukup.

   Smazat
 16. Vyplývá z toho všeho srabu pořád to jedno a samé. Volit SPD!!!
  Jak prosté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:51
   Je to jistě naprosto jednoduché a rychlé řešení problémů hazardery s naší Českou republikou (nepoužívám název česko - je to urážka).
   Václav

   Smazat
  2. Není to urážka. Je to potřebný jednoslovný, oprávněný, jazykově správně utvořený, a už pár let v OSN oficiálně zaregistrovaný název. Koukněte se okolo: Je Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko atd atd urážka???

   Smazat
  3. Jsem občanem České republiky, název Česko přímo nesnáším. Aklimraj

   Smazat
 17. Ten kdo čekal od EU nějaké dobro je neuvěřitelný najiva. To se vyjadřuji moc korektně, protože i já pologramotný člověk jsem od 89 věděl, že kapitalizmus je parazitický systém a nelze od něj čekat prospěch pro všechny lidi. Každý kdo má trochu morální výchovu a úctu k rodině ví o čem píši. Dobrého hospodáře poznáte podle toho, že špatné mění a dobré vylepšuje. V tomhle systému i výborný člověk bez peněz se neprosadí a tak zbývá jen ten nejlepší z těch špatných.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK-už se to vaří a na každého dojde-vivat Trump a Putin. Žaloba proti Angele Hitler – Merkelové.
   https://tadesco.org/zaloba-proti-angele-hitler-merkelove/
   Obžaloba proti Angele Merkelové, jménem spojenců (Donalda J. Trumpa a Vladimira Putina)

   Tento případ je sledován vojenskou policií vedenou SHAEF (Europe Defender 2020 – Evropský ochránce 2020). Z důvodu převratu státu a převodu moci na EU.
   EU je mrtvá. Je tu vynucený konec druhé světové války.
   Nizozemsko, největší hnízdo pedofilních krys na světě, neunikne čistce za účelem osvobození oblbované populace Evropy. Všechny zúčastněné zkorumpované vlády Deep State po celém světě budou zatčeny. Plánovaná tyranie Nového Světového Řádu a její Satanističtí posluhovači jsou odsouzeni k zániku. Konec konců Donald J. Trump varoval, že před bouří bývá ticho.
   Každému musí být jasné, že Hitlerova vláda již nebude mít dlouhou existenci, ať se nám to líbí nebo ne, bitva proti zlu se stane biblickou. Nikdo nemůže uniknout. Nadcházející izolace je určena pro speciální hosty v GITMO (základna Guantanamo), kde budou po svém soudu popraveni.

   Žádný pedofil nebo satanista to nepřežije.a Putin

   Smazat
 18. Pane doktore a poslanče EP, tleskám! Jasně a stručně vyjádřená perverznost "zeleného údělu" EU...!!!
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
 19. Zlatí komunisté, vraťte se!

  OdpovědětSmazat
 20. Na panu Davidovi mám rád, že dokáže zahustit pravdy bez balastu. Rétor vedoucí davy z něj asi nebude ale i holé věty jsou potřeba. Škoda, že rozhodují davy, které myslí jinak.

  OdpovědětSmazat
 21. Perlička z Německa. DW natočila propagandistický film o tom, jak špatně se žije Rusům v zapomenuté vesnici na jižním Urale. Reakce Němců byla naprosto šokující a nežádoucí: toto místo je třeba utajit před světem, žijí tam šťastní lidé, krásné ženy, štíhli a zdraví muži, zdravé děti, krásné místo, jedí zdravé jídlo bez GMO a chemie, na takové zdravé jídlo my nemáme, nemusí se bát venku, že je znásilní nějaký imigrant, určitě jim nechybí arabové, prostitutky a taxi Über, chceme si také postavit dům v takovém místě bez bank, hypotéky od Deutsche Bank a bez stavební inspekce, lidé tam vypadají zdravě a šťastně, závidíme jim, naše vláda dělá vše pro zahájení války, takže i my Němci budeme také brzy mít 10 km2 na jednoho obyvatele.

  OdpovědětSmazat
 22. Doktore, dobře jste to řekl; i kdyby ropa měla zápornopu cenu, řepka se musí pěstovat. Prožil jsem celý komunismus, ale takové hajzlo.iny nebyly. Máme i agenty, teď s ricinem, a kur.a na ZAMINI si z toho dělá prd.el. Rozdíl je ten, že komunisti byli ze všeho vysr.ní, tyto sv.ně nezlikviduje nic. Ani nacisti, ani komunisti nedonutili lidi, aby povinně nosili znamení. Jen nacisti Židy, tito všechny. Co s tím? Jednat s nimi jako se svině.i.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to nepočítal, ale Babiš je odpovědný za 16% plochy oseté řepkou. Ale dostává nafackováno za všechny, protože se to někomu hodí. Lidi dostanou viníka a je to prosté, když se řekne řepka, tak se vybaví Babiš. Já mám na něj vztek, ale za to co dodal na poslance do EU, proti tomu je řepka čajík.

   Smazat
 23. To je blbý, to se bude líbit (JW). Už nejen Gréta, ale i EU a navíc naši euroslužebníci šlápli na krk zemědělcům. Pro mne je tu novinka, už ani nejde o ekologii, ale o vyšší pohled. Hlavní úkol zemědělství není v zásobování lidí potravinami, ale v "krajinotvorbě". Pravděpodobně zrušíme Ministerstvo zemědělství s nahradíme ho Ministerstvem kultury. To ani Husák nevymyslel.

  OdpovědětSmazat
 24. to je účelné - bude potřeba dříve dávat auta do sběru a vyrábět nová. a to se vyplatí !

  OdpovědětSmazat
 25. Pane doktore Davide děkuji Vám za práci kterou odvádíte pro české občany,volil jsem Vás a jak se ukázalo volil jsem dobře.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.