Reklama

pátek 8. května 2020

Zdá se, že švédský model zklamal

Chris Pleasance, Ryan Fahey
8. 5. 2020
Zatímco Norsko se v čase, kdy si zde koronavirus vyžádal jen 209 obětí, připravuje na rozvolnění karantény, přiznává sousední Švédsko, že udělalo „velkou chybu“, když karanténní opatření odmítalo tak dlouho, až počet koronavirem usmrcených zde překročil číslo 3 000.


-Norsko bylo jednou z prvních zemí, které zavedlo karanténu už 12. března

-Nyní norská vláda plánuje zrušení všech omezení do polovice června

-Nakažených virem bylo v Norsku 8 034 lidí, z nichž 209 zemřelo

-Švédsko, které karanténu dlouho odmítalo, zaznamenalo 26 623 nakažených a 3 040 koronavirem usmrcených

I když vezmeme v úvahu počet obyvatel obou zemí – Švédů je zhruba dvakrát víc než Norů - dopadá srovnání i tak značně v neprospěch Švédů. A tak zatímco se Norsko nachází na cestě k normálnímu životu, čelí Švédsko nutnosti svá volná opatření značně zpřísnit.

Norský premiér Solberg ve čtvrtek oznámil, že dosavadní přísná opatření začnou být rozvolňována už začátkem příštího týdne.

Překlad: Lubomír Man

12 komentářů :

 1. Pirk: Vyděsili jsme dva miliony seniorů, že umřou. Zdraví lidé by měli Covid prodělat. https://www.youtube.com/watch?v=cs4TjsV3aWw

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3263-proc-nebyly-rousky-uz-to-leze-lekari-rozkradli-penize

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pirk je členem Aspin Institutu, odkud dostává noty, co má mluvit.

   Vymazat
  2. Samozřejmě musí vědět že je posílají na "cvičák protože se potvrzuje se že se munita prostě úproděláním netvoří nebo jen v mizivé formě která další nákazu nevylučuje. Nebo to mohli předběžnou opatrností tušit a od toho jsou profesionálové, vlastně je to na odebrání osvědčení způsobilosti jako u řidičů hrozbou okolí. Je to fakticky selhání až zlomyslné na předcích.

   Vymazat
  3. ahaaaa, tak odtud plyne jeho nutkava potreba, se jeste na stara kolena honem znemoznit. :-)

   Vymazat
  4. 5G a corovirus

   https://www.naturalnews.com/2020-04-06-5g-alter-hemoglobin-coronavirus-patients-oxygen-deprivation.html


   Wifi a 5G na změnu kalciového toku a funkce hemoglobinu...

   https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0013935118300355#t0015

   Vymazat
 2. Ve Švédsku zklamala vláda a vzdor tomu, že Švédsko disponuje kvalifikovanými epidemiology, mikrobiology a infektology. U nás naopak zklamal podjatý soud v Praze, který české vládě bránil v zavedení opatření proti šíření Covid-19. A samozřejmě zdravý rozum vnímá správně, kdyby v důsledku tohoto rozhodnutí soudu zemřel byť jen jediný člověk, jsou ti, co rozhodli proti protiepidemickým opatřením vlády jeho vrahové. Nechtěl bych být tedy v kůži těch, co věci neznalí, ale silou moci nadaní nekompetentně rozhodují a ničí českým občanům zdraví a životy. Ale jaké soudy lze očekávat v diktatuře kapitálu, která je sama zločinná? Uvidíme, zda se pokusí potřebám občanů ČR aspoň přiblížit soudy vyšší instance, nebo se stanou také poskoky kapitálu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trošku si dovolím Vás opravit. To čemu se brání v šíření je virus SARS COV2, který způsobuje onemocnění Covid 19. Ne každý kdo má v těle virus a je s to jej roznášet onemocní Covid 19. Možná si řeknete že jsem hnidopych, ale tyhle "maličkosti" vypovídají o tom jak je autor v problematice znalý, a jeho názory relevantní. Ty Vaše mají logiku, nekažte to zbytečnými nepřesnostmi.

   Vymazat
  2. Diktatura koronaviru je taky zločinná -odporná, omezující, ponižující. Příkazy, zákazy, rozkazy, o ničem jiném se nežvaní než o koronaviru. Tisíce lidí nemocných jinak, lidi, kteří by například bez pravidelné dialýzy nepřežili, lidi, umírajících na rakovinu, a jiné nemoci, se musí cítit strašně. Nikdo nic neznamená, jejich utrpení je přehlíženo - Jenom -koronavirus - koronavirus - koronavirus. Přehnané - bezohledné - hnusné! Moji rodiče narození před válkou, za celý život něco tak hnusného jako je teď nezažili. Dnes lidi věří jen tomu, co si přečtou na internetu, skutečnost je nezajímá. Denně nalepeni na internet pomáhají mediálním kreaturám vydělat balíky peněz! Některé články mají tisíce sdílení - to je pro bulvární media zlatý důl! Proto taky se cokoliv spojeného s koronavirem pořád rozpižlává a rozžižlává. Je to odněkud řízeno - je prokázáno, že žádné naší vládě nikdy nešlo o lidi. Tisíce lidí bez domova u nás umrzlo nebo zemřelo hlady a vlády nic neřešily. Na to ale už "koronavirci" zapomněli. Tato šaškárna je odněkud nařízena a řízena, možná už brzy bude jasné odkud a proč. Vypadá to na blížící se převrat.

   Vymazat
 3. Jak se dela koronavirus:
  https://aeronet.cz/news/americke-testovaci-kity-na-covid-19-dodavane-do-evropy-byly-kontaminovany-aktivnimi-kmeny-coronaviru-ale-britska-nhs-oznamila-ze-je-neprestane-odebirat-a-naopak-ukonci-dodavky-testovacich-sad-z-ciny/

  OdpovědětVymazat
 4. 20:54 narodil jsem se několik let "před válkou", epidemii (pandemii) typu Covid 19 jsem opravdu neprožil. Zato útěk ze Sudet, Druhou republiku, kdy nám utečencům vnitrozemští Češi tvrdili, že pokud bychom těm Němcům nic nedělali, mohli jsme tam zůstat. Pak Protektorát, kdy to i většině Druhou republikou zagitovaných Čechů došlo, převrat 1945, 1948, internacionální pomoc 1968 a majetkový revanš 1989. Ani po tom všem nevidím nic divného na tom, že epidemie Covid 19 je vzata vážně, že byla zavedena energická opatření a že všichni ti, kteří je zlehčují nebo odmítají, jsou pitomci nebo politizující kariéristé. Během karanténních opatření jsem nezaznamenal, že bych nedosáhnul na svou standardní léčebnou péči. Řekl bych, že v případě Covid 19 stát dosud neselhal. To, že "liberální demokracie", tedy kořistnický kapitalismus je svinstvo, to samozřejmě platí objektivně.

  OdpovědětVymazat
 5. Ale ve Švédsku neporušovali osobní svobodu a lidská práva. To, že to stálo život hodně lidí, tak co je lepší?

  OdpovědětVymazat
 6. Švédi hlavně málo testovali. 2x méně ne než Češi při stejném počtu obyvatel. Jejich epidemiolog se chlubil přesnými modely, ale nemá pro ně zdaleka dost dat.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.