Reklama

neděle 17. května 2020

Zelenský zavedl sankce proti Ermitáži, Puškinovu muzeum, Moskevské státní univerzitě, ruským webům atd...


Sergej Bolotov
17. 5. 2020 ridus
Prezident Ukrajiny Vladimír Zelenský zavedl sankce na dobu tři let vůči ruským zařízením kultury a vědy včetně světoznámých muzeí. Podle daného výnosu prezidenta Zelenského je na území Ukrajiny zakázána jakákoliv činnost Státní Ermitáže, Státního muzea výtvarného umění A. S. Puškina, Moskevské státní univerzity M. V. Lomonosova, Ruské zeměpisné společnosti, Tulské státní pedagogické univerzity L. N. Tolstého a také tří Institutů Ruské akademie věd - archeologie, orientalistiky a historie materiální kultury.


Pod sankcemi se také ocitly vědecké, kulturní a vzdělávací organizace na Krymu, včetně Tavrické archeologické společnosti, Krymské federální univerzity V. I. Vernadského a Institut archeologie Krymu Ruské akademie věd.

Týmž výnosem Zelenský prodloužil o další tři roky zákaz používání ruských internetových stránek a sociálních sítí na území Ukrajiny. Sankce se týkají sociálních sítí VKontakte a Odnoklassniky (Spolužáci, pozn. překl.), zdrojů Mail.ru, Yandex, Yandex.Ukrajina a dalších internetových zdrojů. Providerům bylo zakázáno poskytovat k nim přístup svým ukrajinským uživatelům. Rozhodnutí o tomto přijal už v roce 2017 tehdejší prezident Ukrajiny Petr Porošenko. Celkem v ukrajinských sankčních seznamech figurují tisíce ruských fyzických a stovky právnických osob.

63 komentářů :

 1. To jsem zvědav jak se z toho Kašpar vykroutí po jednáních Trump, Macron, Putin,...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kašpar bude ještě hodně potřebný. Teď se snaží proti všem propašovat do vlády Saakašviliho.

   Vymazat
  2. Ukrajina nemá jinou cestu, než s Ruskem jako spojencem a nejbližším přítelem. Pokud to nepochopí samotní Ukrajinci, budou žít v bídě a obavách o svůj život i budoucnost svých dětí. Je to jen otázka času. EU potřebuje Ukrajinu pouze jako odbytiště svých výrobků horší kvality a sama nebude ukrajinskou produkci odebírat. Chtěla by, aby Ukrajinu financovalo Rusko prostřednictvím tranzitu plynu, ale to pomalu končí. Také jako nástupiště ve válce proti Rusku by Ukrajina mohla jednou dobře posloužit. Kdyby Hitler začínal válku 500 km od Moskvy, kdoví, jak by skončila...

   Vymazat
 2. Co si pro toho klauna ještě na ambasádě USA nevymyslí.

  OdpovědětVymazat
 3. "Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme". Redakce, prosím vás, jak je možné něco takového komentovat slušnými slovy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, je to těžké. Přesto, nejsme jako oni: dodržujte slušnost. Oni tací nejsou - viz Indický Běžec a spol.

   Vymazat
  2. ndický běžec (anglicky: Indian Runner Duck, německy: Indische Laufente, rusky: индийский бегун) je plemeno kachny, které se chová především pro produkci vajec.[1] Využívají se také k predaci slimáků na zahradách. Ve Vzorníku plemen se řadí do skupiny lehkých, nosných kachen. Samec je vyší než Samice. Žijí ve skupinách, proto je nutné chovat více kusů. Téměř vůbec nelétají. Samec žije déle než Samice.

   Vymazat
 4. Je vidět, že je jen šašek a podržtaška. Vlastně nikdy nic jiného neuměl. Ale hlavně reprezentuje svobodu a demokracii po ukrajinsku a nedej bože podle Západu?

  OdpovědětVymazat
 5. Je vidět, že na zlepšení vztahů s Ruskem opravdu tvrdě maká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina kromě části Donbasu je pro Rusy ztracená navždy.

   Vymazat
  2. Ukrajina včetně části Donbasu není pro Rusy ztracená navždy.

   Vymazat
  3. 10:54, tak to toho o Ukrajině moc nevíte. Zkuste diskuse a pokud se nějaký potuluje okolo vás, zkuste přímý rozhovor. Já osobně jsem byl nemile překvapen, a ten můj dojem mi potvrdil i jeden známý Rus. Přervala se strašná spousta svazků, přátelství, nejen obchodní kontakty. Možná byste se divil, jaký názor Ukrajinci na Rusy mají. Ne snad všichni, ale obrovské procento ano.

   Vymazat
 6. Prý "kulturní národ"! Nedílná součást západní kultury. Vždy evropský. Atd. Myslel jsem, že s Porošenkem Ukrajinci klesli až na dno. Zapomněl jsem na sklep.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to hle oni potřebují do Europské unie a do NATO. Podobné kulturní obohacení a lacinou pracovní sílu jako ti migranti.

   Vymazat
 7. To je zrádce skutečné Ukrajiny, skutečný p-REZIDENT, nikoliv Prezident hrdé a samostatné země. A ta vždy bude mnohonárodní i hodně ruská- vzdor všem kteří usilují křečovitě o opak...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ruská? To už dávno ne. Ukrajinci jsou dnes víc rusofobní než Estonci a Poláci.

   Vymazat
 8. Je to maly krucek pro NATO, ale velky krok pro valku. Zelensky patrne musi platit za svych par okamziku ve svetle reflektoru. Klaunovi ci herci se to muze stat smyslem zivota. Nam zbyva jen doufat, ze nebudeme mezi temi, kdo se toho placeni povinne zucastni.

  OdpovědětVymazat
 9. Ukrajincom už z USAckej rite netrčí ani nos. Ale - ak sa im tam páči, netreba im brániť.V článku chýba info - či sa s týmto stotožňuje väčšina uvedomelých ovčanov, alebo je to iba násilie na nich, od ich milovaného prezidenta.

  OdpovědětVymazat
 10. Jsou to užiteční idioti amíků..dříve Hitlera !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaše přirovnání s nedávnou minulostí je trefná. I když kurz na který naběhli v pobaltských státech, na Kaukazu na v západní oblasti-ukrajiny na území Ruska jak tomu říkavali v dobách Sovětského svazu se trochu liší od toho předešlého prohitlerovského, jakoby jen tyto výjimky potvrzovaly ještě více vaše slova. Taky krvavé rozbití Jugoslavie je tomu moc podobné.

   Vymazat
 11. Toz ten okrajinske sionistické dvorek je stale vice posrate vod drubeze a brezinet je oz uplne posledne nikomo nechybejici komik.......ber to lehce a tez se na okoncení okrajového projekto videnského ministerxtva války......P,S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan prezident se komicky pyšně zlobivě prochází na svým posr...aným dvorku jak takovej kohout se svým stádečkem kdákavejch slepic, aniž by si byly vědomi, že kurník na který jsou tak pyšni byl již v roce 2014 v divokém Majdanu, když lítali peří v povětří, dávno vykradenej. Zlatá vajíčka byly přesunuty do Washingtonské špíze.

   Vymazat
 12. Zelenskij nejen že jde v šlépějích Porošenka, on ho překonává. Na Donbasu se pálí zápalnými náboji i balistikou. Jen tento rok je čtyřicet dva mrtvých civilistů z toho sedm dětí do 18 let. Před dvěma měsíci chtěli letecky bombardovat, ale to jim vymluvili v OBSE. Stříleli i během pravoslavných vánoc a během paschy. Stříleli 9.5., tehdy střelbu zesílili. Je tomu asi měsíc, kdy Zelenskij prohlásil, že Rusko vyvolalo druhou světovou válku. Následně prohlásil, že ruská zabijácká komanda Rudé Armády, vraždila Ukrajince, Němce, Poláky, Rumuny, Čechy, Maďary... A to jste ještě neviděli tamní školní dějepis. Pokud nevíte, Ježíš Kristus byl Ukrajinec a ukrajinština je nejstarším jazykem na světě. Taktéž existovala "Velká Ukrajina", která vládla Černomoří a měla kontakty se starověkým světem a Čínou. A všechny Účka to žerou.

  OdpovědětVymazat
 13. Zelensjik kouzlem nechtěného prokázal, že není hoden pozice prezidenta Ukrajiny a že Ukrajina není kulturní zemí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ze nam tohle zjisteni opravdu stalo zato. A ze nam trvalo 6 let, nezli jsme prisli na neco tak sloziteho.
   Uvidime, jestli se Rusove s tim, ze nevzali Donbas, ale sli a jdou po cele Ukrajine, nahodou nespalili. Jen, aby si z Ukrajiny nahodou neukousli i Polaci, to by pak bylo ostre. (Cast Polaci, cast Madari, Rumuni a Rusko.) Belorusko ne, to na to nema...a hle hop! a mame tu Mezimori!
   Mukacevec

   Vymazat
  2. Mukacevec - Zásadní informací ovšem je, že si z Ukrajiny ze všech jmenovaných ukusují jen Rusové.
   Petr

   Vymazat
  3. Petře, ti protiruský aktivisto, co si Rusové "ukousli", co jim nepatří. Moskvu? Pitěr? Mluv, mluv, zajímáš mě.

   Vymazat
  4. 20:59, ukousli si Krym. To jste dosud nezaregistroval? A Donbas je také jejich akce, i když podporovaná tamní populací. Těmi blbými otázkami vypadáte jako cvok.

   Vymazat
  5. Cvok jsi ty, nevzdělanče nepolíbený historií.

   Krym byl od Kateřiny Veliké součástí Ruské říše čili Ruska. Protiprávně a čistě administrativně byl za panování Chruščeva přičleněn k Ukrajině, která ovšem historicky také byla vždy součástí Ruské říše (Ruska). Chápeš?

   Donbas je součástí Ukrajiny a Rusko opakovaně sdělilo, že neuzná samostatnost obou donbasských republik. Chápeš, Neználku?

   Nekoukej se na svět očima americké propagandy! Přemýšlej, važ fakta a hlavně nepoučuj, když nic nevíš!!!

   Opakuji, Rusko není SSSR.

   Vymazat
  6. 21:47, kdo ti dovolil mi tykat?

   Tvoje hloupé vývody bez logiky jenom nahrávají všem, kteří na Rusy útočí. Rusko je následník SSSR. SSSR je následník Ruského Impéria. Kdyby to tak nebylo, ty hlupáku, zpochybnil by se jeho status velmoci, která je součástí Bezpečnostní rady OSN. Mohl by se také zpochybnit nárok Ruska na celé území. Přerušila by se i historická linie od Kyjevské Rusi až po Ruskou federaci. Co je pak takový stát? Úplný hovno!

   Samozřejmě, že je Rusko v přímé linii Sovětského svazu a hlásí se k tomu. SSSR byl vítěz světové války a jaderná država. To vše by bylo zpochybněno.

   Právě přesně tohle bylo napadáno v 90.letech, když bylo Rusko slabé, SSSR jako stát v a bOSN neexistoval a byly silné tlaky na jeho "dekolonizaci". Pokud pokračuje linie, pak neexistuje území zvané "kolonie", ale jedná se o mateřskou zemi.

   Krym byl ještě počátkem roku 2014 součástí Ukrajinské republiky. Tohle je prostě fakt. Požádej vnuka, aby ti to ukázal na mapách z té doby, pokud se sám nedokážeš zorientovat

   A je úplně jedno, jakým způsobem se pod jurisdikci Ukrajiny dostal. Navíc ani neznáš celou anabázi, nevíš nic o smlouvách chamtivých bolševiků s židovskými bankami, nevíš nic o republice Birobidžan, ani o dohodách Stalina v Teheránu. Kdyby nebylo těch dohod, Krym nejen není v sestavě Ukrajiny, ale dávno ani v SSSR. Jediným východiskem v padesátých letech pak byla právnická finta převést ho pod Ukrajinskou SSR. To nebyla žádná Chruščovova libovůle, blbečku. Ale co bych tobě vyprávěl. Ty otevřeš hubu a vypouštíš ten blbý hnůj, který je k smíchu i Novotnému s Jandou.

   Mně je u prdele, že je Krym zpět. Naopak si myslím, že to je velmi dobře, protože Američani tam zatli svoje drápy už v roce 2011. Několikrát. Pokoušeli se vylodit ve Feodosii a začít s výstavbou svojí předsunuté báze, což jim díky obyvatelům Feodosie nevyšlo. Podobně provokovali i v Sevastopolu těsně přez ulici v zádech ruské základny.

   Krym je mimořádně důležité území z hlediska ovládání severního Černomoří a patřil vždy hegemonu této oblasti, který o toto území vedl krvavé války. Že jím nebyla Ukrajina, bylo patrné už z toho, že všichni její představitelé, včetně toho zmrda Janukovyče, koketovali s Američany o jeho předání, anebo alespoň pronájmu.

   Američani se snažili celá léta. Tlačili na svého poskoka Juščenka, kterému posléze Putin skřípnul koule a nepovedlo se to. Nepovedlo se to ani za Majdanu, ale to jen proto, že Rusko tentokrát hodně riskovalo a vytvořilo bezpečnostní krytí. Kdyby to nebylo, pochodují neonacisté po Sevastopolu stejně jako to dělají v Oděse a Charkově.

   Stejně tak ti nedochází, že Rusové se na podobný krok připravovali už hodně dlouho, možná už od roku 2004, a celá léta tam dělali masivní PR. Dělat to tady, celá opoziční progresivní garnitura by dávno zešílela a vojska NATO stály na hranicích.

   Stejně tak finančně podporovali takové politiky, kteří to nakonec vzali za správný konec a neuskočili, jako tomu bylo na Donbasu a ve zbytku východní Ukrajiny.

   Ale ty budeš mektat svoje moudra a urážet, protože nemáš ani tušení, že ve hře o Ukrajinu ze strany Ruska byla její federalizace a vytvoření Novoruska. Což se zas nepodařilo jim. Takže vytvořili zmrzlý konflikt, který v tuto chvíli dement Zelenskij pod vedením svých loutkovodičů z MMF a USA soustavně rozmražuje dokonce i balistikou.

   Tohle je novodobá historie Krymu a ne ty tvoje blbé bláboly o Kateřině Veliké.

   Vymazat
  7. Na internetu se tyká. Zvlášť tomu, který píše voloviny a je sám do sebe zahleděný.
   Nemá cenu s tebou diskutovat. Ostatní čtenáři si mohou moje informace lehce ověřit.

   Nechápeš, že Rusové potřebují Ukrajinu celistvou, přátelskou, spolupracující. To se jednou stane. Amíci ji nemohou pozřít, protože "evropští slaboši" nechtějí bojovat za nácky a banderovce.

   Nevím, proč se rozčiluješ. Studuj historii, zpytuj sám sebe a neotravuj nadávkami. S tím tvým výronem gtě správně admin ani do diskuze pustit neměl.

   Vymazat
  8. 1:18, ano, přesně tak to u lidí jako ty funguje. Argumenty na nule, žádné povědomí o tématu, ale huba plná urážek oponenta. Mlátil jsi hubou, plácal ty svoje bábovičky a někdo ti do nich šlápnul, protože ty tvoje kecy se už nedaly číst. A co je zvlášť zábavné, že o sobě vůbec. nepochybuješ.

   Vymazat
  9. 1:18, a mimochodem, Ukrajina už nikdy nebude přátelská a spolupracující. Tomu měla napomoct ta federalizace. Dnes se Rusko jen snaží, aby z nich nevyrobili hodně zlých 35 milionů, kteří se v řadách NATO vrhnou proti svému sousedovi na východě. Ale oni vědí, že ta Ukrajina, kterou znali, je definitivně pryč. Vyrůstá nová generace, které jsou jejich mrtví pradědové u řiti a dokonce jim vadí, že bojovali v řadách Rudé armády. A tato mládež roste i v takovém městě, jako je Charkov. Mimochodem, právě v Charkově nedávno strhli památník Žukovovi. V tom Charkově, kde několikrát do roka pochodují desetitisíce neonacistů.

   Vymazat
  10. Pravda - noční ptáci - kdo leze ve dvě hodiny v noci k PC, mlátí do klávesnice a hádá se, nemůže být zcela normální. V noci se spí! Jistě vaše hádavá smečka nechodí do práce - ani jeden! A o tom to je.
   Smolíte tady moudrosti - jeden pro Rusko, druhej proti, ale proč teda se ta ukrajinská "mladá generace" valí pracovat do Ruska po tisících - jak to? Valí se to i k nám - jak to? Celé mladé rodiny, děti nechávají doma v péči "těch starých blbců" a táhnou za prací jinam, protože - jak sami říkají - tam nelze žít. Tam se nelze uživit. Ukrajinští blbečci si vyprodají i půdu pod nohama, a až dojde na lámání chleba, polezou s prosíkem za Rusama, aby jim dali nažrat. A víte co bych udělal já? Řekl bych jim - vylízum zajzum! Nadávali jste nám vy sebranko pitomá, lezete do zadku USA - ať vás nakrmí oni nebo EU - a co by se stalo? Vyprdli by se na ně taky.Ukrajinci už si ani neumí představit, že by měli pracovat doma. Tak - a teď tady něco vybalte vy noční ptáci!

   Vymazat
  11. 12:59, ani jeden nesmolí proti Rusku. Jen jeden dává normální argumenty a další plácá kraviny. Ani já nejsem znalec historik. Ale pokud někdo v souvislostí s připojením Krymu vykřikuje něco o Kateřině Veliké a právech Ruska, potom Erdogan může legitimně aspirovat na pozici sultána v nové Osmanské říši v dobách jejího největšího rozmachu.

   Ještě chci poznamenat, že Rusko se k anexi nikdy nepřihlásilo, nikdy nekvákalo o nějakém právu na tento poloostrov, protože žádné právo na něj neměli. Rusové tvrdí, že to Krym sám a dobrovolně v čase státního převratu, kdy byla pošlapána ukrajinská ústava, sáhli po té svojí, krymské, a provedli secesi od Ukrajiny. Ve druhém referendu pak odhlasovali připojení k Rusku. A Rusko pouze souhlasilo.

   Co se týká významnosti, je Krym důležitým územím podobně jako Abcházie a Jižní Osetie, kde má Rusko svoje předsunuté jednotky na druhé straně Kavkazu a může mít pod dohledem pohyb přez horské průsmyky. Krym zas působí i na mapě jako bastion a kromě jiného i jedna ze tří nejdůležitější námořních základen. Že jeho obranný potenciál funguje dobře, se ukázalo během incidentu s Donaldem Cookem.

   Vymazat
 14. A co byste chtěli od herců? Umí jen hrát podle scénáře.
  Bohužel - vlastně jen žel, páč židovskému bohu je to ukradené - i u nás mnozí "politici" poiuze hrají podle scénáře. Viz ty pražská sebranka typu koláře, hřiba a novotného. Nově se k nim opět přidává Tlučhuba zaorálek, který kritizuje vyjádření Filipa v ruských médiích.

  OdpovědětVymazat
 15. Student KSB by rekl, ze bylo ozvuceno informacni pole, coz je dukazem odpisu Ameriky.
  Ja tvrdim, ze Ukrajina se dozoru USA nezbavi. Ted si Amerika Ukrajinu rozkraji, zisky zprivatizuje a ztraty povesi na krk EU (tedy nam) a ta je zatahne.
  Nestastna zem, nestastni lide, nestastna EU.
  Mukacevec

  OdpovědětVymazat
 16. Nevím, čím tento bývalý kulturní pracovník svým činem Rusko poškodí. No nakonec kultura je dnes to poslední, co Ukrajina potřebuje.

  OdpovědětVymazat
 17. Nechápu, že někoho zajímají výnosy prezidenta Ukrajiny. Nám tady to může být úplně egál...

  OdpovědětVymazat
 18. https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pridejte-znak-wehrmachtu-ukrajinska-policie-chtela-seznam-zidu/

  OdpovědětVymazat
 19. Když nenávistný idiot odstraní kulturu, kterou plete do politiky, myslí si, že nikdo nepozná, že nerozumí ani jedné.

  OdpovědětVymazat
 20. ale už to tu bolo - horeli knihy ? - či nie ?

  OdpovědětVymazat
 21. Jenom je s podivem co ten ušáckej podržtaška dostává od USA za úkoly. Vždycky se zdá, že to co on dělá už nemůže být blbější a ejhle, může. Sice se nám to hezky a zvesela kritizuje, otázka ale zní, zda nejsme Ukrajina č. 2?. Takže jaký je rozdíl mezi námi a Ukrajinou? Asi tak 7 let, majdan tu už zrzavý nedoštudovanec zkoušel, Kolář, Hřib, Novotný vesele USA přichrochtávají a perou to Ruska co se dá, pražské dutohlávky prostě excelují, stát přestává fungovat, jinak by s nimi už dávno zatočil a vystoupit z EU a NATO jsme měli už dávno, včera bylo pozdě. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 22. Česká vláda vyhlásila zákaz práce Ukrajinců v ČR a konečně bych tu kolem mého baráku zase slyšel češtinu

  OdpovědětVymazat
 23. Jo jo to si Rusko sedne z toho slouhy na zadek jak z těch našich skopčáků.

  OdpovědětVymazat
 24. Ukrajinci se stali obětmi cynického podvodu, které na ně cílevědomě spáchal pokračovatel Porošenka. Porošenko už byl nevolitelný a Zelenský musí dokončit jeho zadání. Ubohá, prodaná Ukrajina. Obyvatelstvo se snížilo o 10 milionů, vyváželi černozem a odlesňovali Karpaty, teď budou už zem rozprodávat. Zemí se prohánějí náckové a dětem je od malička vsugerováváno, že největší nepřítel je Rusko. Tragédie v přímém přenosu a za pozornost stojí, že v čele tohoto zhoubného procesu stojí jiné etnikum než slovanský Ukrajinec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to tragédie.

   Vymazat
  2. A ze vší své bídy Ukrajinci obviňují Rusy. Každého jednoho. Každý jeden Rus ukradl Ukrajinci jeho majetek, důstojnost, zem, zdraví, čest a budoucnost jeho dětí. Proto nenávidí každého jednoho Rusa až za hrob a jsou ochotni se nechat naverbovat třeba do al Kaidy, aby zabíjeli Rusy třeba v Sýrii. Proto Ukrajinci vyvíjejí nejsilnější protiruskou činnost na planetě.

   Vymazat
  3. 4:26 Stalin byl na Ukrajince, kteří za války zradili svou zem (SSSR) asi moc hodný. Ti Ukrajinci, co sloužili esesákům a wehrmachtu, tak ti museli ze země utéct (nejvíce do Kanady), vlastní by je usmrtili. V Kanadě to hnízdo ukrajinských fašistů přežilo dodnes a dnes se tam stěhují další banderovci (na Ukrajině by dnes nepřežili díky totálnímu rozkladu, který sami způsobili). V dobách SSSR se na Ukrajině stavěla infrastruktura a budovaly fabriky (obilí by Ukrajinu nikdy neuživilo). Po rozpadu SSSR to vše nechali jejich vlastní elity a oligarchové postupně zničit a rozkrást. Za tři dekády dokázali z nejbohatší svazové republiky udělat jednu z nejchudších zemí. Přece to nemohou před spoluobčany svést sami na sebe, ti by je mohli lynčovat. Proto to musejí svést na souseda, na jediného, kterého mají k dispozici. Stále jim ale ještě nedošlo, že už jim nikdo nepomůže, ani EU, která to tam rozes.ala, ani Trump, ale už ani ten Rus. Takže Rusko má za čárou žebráckou Ukrajinu, stejně jako USA mají za plotem žebrácké Mexiko. Je přece tržní ekonomika, každý za své, friends :-)

   Vymazat
  4. 15:07, jenže lidi žebrácké Ukrajiny jsou kulturně blízko, mají slušné vzdělání a výkon. Není třeba zapomínat, že bez výrobků firmy Motor Síč by neexistoval ruský vojenský průmysl, hlavně v oblasti leteckých motorů a kosmický průmysl. Dosud jsou provázaní. Těžko tak sofistikovanou výrobu nahradit.

   Vymazat
 25. Kultura ruští Asiáté v součásosti?Povětšiňou špioni a trollové,nikdo je nechce.

  OdpovědětVymazat
 26. Ruské Asiáty na věčné časy pozře Čína,UK přežije.

  OdpovědětVymazat
 27. Ty sankce proti Ermitáži to je co? Extra teritoriálně zakáže turistům návštěvy? Třeba Japoncům. Anebo zakáže Argentině, aby prodala Ermitáži Cézanna.

  OdpovědětVymazat
 28. Teď ještě sankce proti veřejným záchodkům v Moskvě a Volgogradu a Rusko je na kolenou.

  OdpovědětVymazat
 29. Ukrajino,
  kam až lze klesnout?. Porodí dítě, ženě hodí pár drobných a zbytek jde překupníkům.

  OdpovědětVymazat
 30. Tedy to je majstrštyk cirkusového klauna na podporu západní "demokracie". Za kolik dolárků, pokleání na rameno a výkeců v různých parlamentech, které jsou pod kuratelou diktatury kapitálu. Nevím, zda to ale vylepší nějak obraz Ukrajiny, o jejíž existenci skokově vyhasíná povědomí lidstva. Prostě se ztrácí kdesi v dálavách, jako historie a současnost eskymáků. Škoda, patří přece také mezi lidi, aspoň většinou.
  No a pokud jde třeba o prodej dětí, pokud vím, děje se tak přísně na základě obdobných obchodů s živočichy. A tak nenápadně Ukrajina okupuje Svět. Jak by ten Svět vypadal zvrhle, kdyby nějaký blázen chtěl zakázat obchodování s dětmi? Myslím, že zejména pro pedofily je to vyhledávaný artikl, který ani v hračkářství na civilizovaném Západě nevedou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina svět neokupuje, protože ty ženy rodí děti pro ty páry, kteří poskytli genetický materiál. Takže porodí třeba malého Číňánka. Tomu říkám klesnout na dno. Ale stále mají šanci se zlepšit, klesat lze do libovolně hlubokého suterénu.

   Vymazat
  2. 18:43 daleko horší je skutečnost, že děti se na Ukrajině do ciziny prodávají ve velkém, protože řada rodin nedokáže vyžít ze svých příjmů, děti jsou jednou z posledních dobře prodejných "komodit"

   Vymazat
 31. k prezidentskému klaunovi se dají napsat jenom slova "ještě větší blb něž jsme čekali"

  OdpovědětVymazat
 32. Rudi Giuliani před pár dny zveřejnil (prolhaná ČT jistě nezveřejní) zprávu o výsledku šetření o tom, jak představitelé demokratů soukromě a nelegálně bohatli na účet Ukrajiny, která jim na oplátku pomáhala dehonestovat Trumpa v předvolebním boji a v pozdějším impeachmentu. Představitelé demokratů vyvedli z Ukrajiny přes 100 miliard dolarů (dnes je to nejchudší země Evropy! Tato částka převyšuje součet majetků Gatese a Zuckerberga! Ze zprávy mě zaujala jiná informace, v jakém poměru se dělila "UKRAJINSKÁ KOŘIST" - bylo to v poměru 70% ke 30%, tj. 70% získala americká strana a 30% si mohli ponechat ukrajinští mafiáni v čele s klikou Porošenka (pochopitelně i tato část byla vyvedena z Ukrajiny na jejich soukromé účty). V této souvislosti mě napadlo, zda-li i Česko bylo vytunelováno ve stejném poměru a jestli i dnes místní loutky (gauleiteři) dostávají stejné procento za vyvádění dividend z Česka na ty nejsprávnější zahraniční účty :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jestli je poměr dělení kořisti v koloniích dodnes stejný, tak je Babiš a spol. docela za vodou (nemyslím tím rybník u jeho Čapího hnízda) :-)

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.