Reklama

čtvrtek 28. května 2020

Zrovna tenhle Rus... Generál Šándor třeskl informací ke ,,kauze ricin"

Generál Andor Šándor
Rozhovor s generálem Andorem Šándorem, emeritním rozvědčíkem a bezpečnostním expertem
28. 5. 2020  ParlamentníListy
Jako ze špatného špionážního románu, popsal generál v záloze Andor Šándor nápad, že by ruský diplomat měl otrávit ricinem tři komunální politiky. Celá věc mu nesedí. V interview na XTV odhalil, že údajný travič je v Česku už sedm let. A zdůraznil, že pod diplomatickým krytím Rusové nezabíjeli ani své přeběhlíky. „Ruská diplomacie staví tradičně na nějakých postojích a nechce se nechat vtáhnout do her tajných služeb. Byť tajné služby působí přes pracovníky zahraniční služby,“ argumentoval.

Hned v úvodu se řešila kauza s ricinem a Šándor řekl, že rozhodně není běžné, aby jeden stát poslal někoho zabít „tři politiky nepříliš velkého politického významu“. Doplnil, že Andrej Končakov, jehož jméno se ve spojitosti s ricinem objevilo, je na českém území už sedm let. „Ten člověk slouží na ruské ambasádě od roku 2013. Nejdřív byl v normálním statutu, pak dostal diplomatický statut,“ uvedl.

„Pan Končakov zrovna se setkává s lidmi, kteří musejí být v hledáčku našich tajných služeb. Nechci jmenovat, abych na někoho nezapomněl, ale jsou to lidé otevřeně prokremelští, proputinovštví, lidé, kteří jsou ochotni nastavit své tělo před sejmutím či odnesením sochy maršála Koněva. Jaksi abyste byla předpokládaným vykonavatelem kremelské mzdy a zároveň se stýkala s takovými lidmi, tak mi ta kombinace příliš nesedí, člověk, který by něco takového měl udělat, zcela nepochybně svou činnost na našem území nebude vyvíjet tak, aby zbytečně vešel do hledáčku tajných služeb a policie. Nehledě na to, že celá ruská ambasáda je v hledáčku tajných služeb,“ pochyboval o mediální verzi ricinové aféry generál.

Dodal, že důvody pro to, aby ruská ambasáda v hledáčku byla, tu jsou. Jednak proto, že diplomatů je hodně, na což Rusové reagují, že si má Česko rozšířit svou ambasádu v Moskvě a také protože velké množství „diplomatů“ jsou buď členové civilní, nebo vojenské rozvědky, pár z nich prý může pocházet i z civilní kontrarozvědky. Odhadem až 40 nebo 50 % z celkového osazení ambasády jsou prý „špioni“. „Oni jsou tu někteří deklarovaní, že tu jsou za SVR nebo za GRU, všichni na vojenském oddělení jsou příslušníci GRU, ale pak je tu řada pod tzv. legalizačním krytím a čím lépe vykonává tu legalizační funkci, tak tím méně dává příležitost k tomu, aby bylo odhadnuto, že by mohl patřit k nějaké z těch tajných služeb, o kterých jsem mluvil, ale těžko se to řekne stoprocentně,“ vysvětlil expert.

Aféru s ricinem popsal zkratkou: „Jeden agent s jedním až dvěma kufříky přijede nejdřív s ricinem, dnes víme, že to měl být saxotoxin, přijede zabít tři komunální politiky v situaci, kdy ještě neví, že bude odstraněna socha maršála Koněva, pokud neměl své agenty ve vedení úřadu Prahy 6, já to odlehčuji, sám tam bydlím. Ti komunální politici, každý z nich má jiný typ ... ... ... ... ... ...

36 komentářů :

 1. Velká škoda, paní Jermanová měla podat trestní oznámeni, aby nám nevraždili naši "vysoce" vyspělé politiky. Že se nestydí za napadení záchranářky. Ať paní Jermanová předvede "svůj" štít, jak je čistý. Je to hejtmanka "Já I".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale proč k tomuto článku brebtáte o paní Jermanové čtenáři novinek -anonyme 16.12? Na novinkách jste se dočetl o Jermanové - ne? Za to, že denně dokážete číst pokleslý bulvár novinky.cz, byste zasloužil medaili, ale do diskuzí na NR diskutujte k článkům. Nejsou prostředníkem k vybrebtávání dojmů z článků z jiného zdroje, a úplně o něčem jiném.

   Vymazat
  2. 21:10
   ...a proč ho vlastně usměrňujete. Tak jak on se podle vás má vykašlat na vybrebtávání dojmů z článků z pokleslých bulvárů, stejně tak se i vy můžete vykašlat na umravňování tohoto brebtače. Každý si má právo vyslovit jakýkoliv svůj názor a každý si má právo udělat o něm svůj vlastní obrázek...
   A reagovat na něj, mu naopak dává pocit jedinečnosti.

   Vymazat
 2. Je to stejné jako komedie s novičokem. Hloupé a primitivní. Na jednu stranu děláme z Rusů genie a na druhou stranu pitomce, kteří nejsou schopni ani přikrýt akci na odstranění našich komunálních politiků projímadlem. Teda odstraněním debila Novotného a spol. by si pomohli. To by spíše pomohlo českým občanům, kteří by se za ně nemuseli stydět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16.20 Je to přeci přizpůsobené chápání "emerických vysokoškoláků", kteří z umělecké literatury masově chápou nejvýš své hrdinské KOMIKSY, ve kterých je GUMA BORN IN USA spásou celé galaxie i vesmíru.

   Vymazat
 3. Naši politici jsou jen poskoci západních kapitalistů !

  OdpovědětVymazat
 4. Proboha, proč by Rusko zabíjelo ty tři hloupé a primitivní loutky? To by z těch tří nanicovatých blbečků vytvořilo hrdiny pražské kavárny. Takhle pro nás zůstanou "jedovatým satanem", "starostou stažené půlky" a "náckem z rypákova" :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Já byl asi tak 2 x na ruské ambasádě ně nějaké kulturní akci, musím to napsat Koudelkovi do BIS, aby si mě zaevidoval jako urského agenta.

  OdpovědětVymazat
 6. Otevřený dopis historika Jana Tesaře velvyslanci Ruské federace v České republice.

  https://literarky.cz/civilizace/1249-otevreny-dopis-historika-jana-tesare-velvyslanci-ruske-federace-v-ceske-republice

  Zveřejněte ho i zde!

  OdpovědětVymazat
 7. Proc jsme v NATO? Proc je Rusko nas nepritel? Muze mne to nekdo vysvetlit? Ja si na to dam odpoved sam. Protoze Rusova jako za Jelcina se nechteji nechat plundrovat a ozebracovat a tak jsou nepritelem USA. Protoze my jsme kolonii USA, jsou Rusove i nasim nepritelem. Budou se dostavovat Dukovany a tak potrebuji predem vyloucit Rusko a Cinu z evaluace. To je pricina tanecku, ktery reziruje rypak z USA.
  Ten se potrebuje na nas sanovat. Westinghouse i GE byly nedavno na pokraji bankrotu. S vyrobky od nich jsou jenom potize v provozu. Je priserne, co nas stala ztrata suverenity a co vsechno musime delat v nas neprospech. Nase politicka hovada ovsem tvrdi v mediich, ze jsme suverenni zeme! Mozna skoro za TGM jinak nikdy jsme nebyli suverenni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:34 Máte pravdu s tím Temelínem. Už i chvilkaři před svým pochodem Prahou halasí - "Kdo zajistí, že strategickou zakázku, která nás ovlivní na 50 let, nedostane Rusko nebo Čína?"
   Po pravdě svého vyznání by měli halasit - "Kdo nám zajistí, že to Westinghouse dostane!?" Tak mají správně fašisti skandovat! Už si neberu servítky, dříve jsem je tak nenazýval. Ale měli všichni dost času se zorientovat, komu a čemu slouží.

   Vymazat
  2. 19:34
   Záleží na tom, v čem tu suverenitu spatřujete. Ale buďte si jist, že více jak za Masaryka, jsme byly suverenější za socialismu. Jak v průmyslu, tak v zemědělství. A v co se týče armády a obrany, zcela bez diskuzí.

   Vymazat
 8. Za každou cenu pomluvit a dehonestovat Rusko a Čínu, bez důkazů. Poslední dobou mi to připomíná pandemii nenávisti vůči těmto mírumilovným státům, kteří nikomu nevyhrožují, ani malému Vystrčilovi. A ani Langšádlové, která dnes perlila proti Číně v interpelacích na premiéra. Jen usilují i mírovou koexistenci států světa, na rozdíl od diktátora Trumpa, který neustále útočí na každého kdo s ním nesouhlasí, případně kdo spolupracuje s Ruskem a Čínou. A české média píší jak Trump se mýlí, nikoliv že dezinformuje jak by napsali o Putinovi kdyby se mýlil. A v představě, že Američané budou muset volit mezi diktátorem Trumpem a mezi korupčníkem Bidenem, který slíbil Porošenkovi 1 mld. za jakýsi podvod, tak to je skutečně karikatúra slavné americké demokracii, kterou tak obdivují Kalúskovci.

  OdpovědětVymazat
 9. http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3287-kdy-ze-zapad-nejvice-miloval-rusko-kdyz-ho-rokradal-nastojato-stejne-jako-nomura-ceske-pivo

  OdpovědětVymazat
 10. V Řeporyjích drama, zasahuje Policie. Řepovar dostal obálku kde v alobalu byl bílý prášek. Policie šla po čuchu a mimo to také našla u pana starosty, něco hnědého v trenýrkách, to bílé v obálce ani tolik nesmrdělo, možná by to mohl být Vanish, v množství ale nedostatečném.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan generál mi chybí. Škoda, že není ve státních službách. Ale asi se mu ani nedivím.

   Vymazat
  2. 22:28 To s vámi souhlasím, jenom ale pochopme, že oni tam nikoho normálního se zdravým úsudkem nepotřebují, potřebují jenom zkorumpované čučkaře, kteří sice vypadají jako kretén, když promluví, ale jedou podle předepsaných notiček a o tom to je.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  3. Pan generál nebyl vždy takový jak se dnes prezentuje!

   Vymazat
  4. 11:47
   To nebyl nikdo, kdo jim posluhoval za jejich jidášský žold.

   Vymazat
  5. 11:47 Hoď kamenem, kdos bez viny. Já jsem se taky změnil a taky jsem udělal pár blbostí. Naopak, úplně čistotným, bezchybným hrdinům nevěřím.

   Vymazat
 11. Tak válku v Donbasu taky Rusko nezačalo otevřeně. Jenom otevřelo hranice ozbrojeným hordám z Kavkazu. Tady to taky mohla být akce nějakého “vlastence”.

  OdpovědětVymazat
 12. Novotnému přišla obálka, lidi to je zábava:)))) Volič ODS, to je diagnóza.

  OdpovědětVymazat
 13. ..böhmische Dörfer je v zemi původu to, co v Česku známe pod pojmem španělské vesnice. Nezajímavý a bezvýznamný stát téměeř po celou svoji existenci včetně dneška porobený, se musí občas zviditelnit.
  3 nuly i z lokálního pohledu mají naopak šanci. Když se k nim přidá nekonečný počit nul, je to přeci jen síla!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že v Německu vládne již čtvrté volební období Merkelová, ač jsou neustále intenzivně kulturně obohacováni a stále ji volí, tak výraz bohmische Dorfer, působí velmi komicky:)

   Vymazat
 14. Nacisti vylézají z děr :(
  Jak jinak, v Praze, tam je jim blaze:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020052812000879-krvavy-pes-frank-dostal-kyticku-hanebna-oslava-nacismu-v-cr/

  Beneš byl vizionář.

  OdpovědětVymazat
 15. Pan generál má pravdu a to musí být jasné každému normálnímu člověku Rusko by tím nic nezískalo.

  OdpovědětVymazat
 16. https://cz.sputniknews.com/nazory/2020050511899962-moskvanka-loskovovadavydenkovova-volala-v-kvetnu-1945-rozhlasem-na-pomoc-prazanum-rudou-armadu-a-ne/

  OdpovědětVymazat
 17. Zní to jako přitažené za vlasy, ale nakonec je to vlastně logické. Totiž, že se opravdu jedná o akci ruských tajných služeb. Už dřív mě k takové možnosti přivedl článek na Protiproudu, který ironicky označoval ty tři pražské radní za agenty Moskvy.
  Ale proč šikovně nevyužít situace, kterou oni sami vytvořili pro jejich zesměšnění a diskreditaci protivníkovy tajné služby (BIS)? I když ta se dostatečně diskreditovala sama už v kauze Novičok. A teď ji prostě napodruhé dostat do podobné situace, ve které se zesměšní naplno. A to se i stalo ...
  A odpovídalo by to tomu ruskému šachovému stylu. I když to zní jako klišé, ale účel by to splnilo a navíc by to bylo skvěle maskováno tím tajtrlíkováním na české scéně, které z toho všeho vzešlo.
  No co na to říkáš, není to špatná úvaha, co?! WC

  OdpovědětVymazat
 18. Někdo by to mohl konečně zfilmovat, při té bídě současných komedií by to mohl být konečně trhák. Hlavní roli by mohl hrát starosta Řeporyjí, pochopitelně s českým dabingem.

  OdpovědětVymazat
 19. Příspěvek pana generála bych doplnil a upravil asi takto:To je prostě realita, Nato označuje Rusko jako svého úhlavního nepřítele a poslední dvě desetiletí přibližuje své vojenské základny k jeho hranicím a oni , celkem logicky, oprávněně označují NATO za svého úhlavního nepřítele vedle teroristů ISIS. My jsme součástí Severoatlantické aliance a je to dobře, a proto nás vidí jako nepřítele, který představuje pro ně bezpečnostní hrozbu a jednají v řadě věcí tak, že je to proti našim zájmům. Nechtějí zcela zřejmě s námi vést válku, ani s nikým jiným z NATO, také by s námi rádi obchodovali, je to taková schizofrenní situace. Ale taková je realita dnešního světa, ve kterém žijeme,“ popsal současnou situaci bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si to myslím, dnes má Rusko starosti samo se sebou. Možná, že až se opravdu zase zařadí do čela peletonu, bude třeba zase nebezpečné, jako Čína. Expanze je nemoc všech opravdových velmocí.

   Vymazat
 20. Ministerstvu obrany bych doporučil zakoupit, pro naši republiku velice důležitou, zbraň. A to je autojeřáb.
  S touto zbraní by vojáci vrátili na místo sochu Koněva a ještě týž den by mohli odstranit pomník Vlasovcům. Ano i takto může vypadat boj s nepřítelem.

  OdpovědětVymazat
 21. To už ale tak chodí, že domácí idiocii kryjeme smyšleným příběhem jakoby z dovozu. Nebylo by lepší domácí blbce nahradit lidmi vzdělanými, myslícími a ne poskoky, kteří řeknou i napíši, když je to dobře zaplaceno, na objednávku naprosto vše. Však víte, myslím ty mimozemšťany, co se údajně starají o naší vnitřní bezpečnost.

  OdpovědětVymazat
 22. Pan generál má pravdu.Komu by to posloužilo.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.