Reklama

středa 20. května 2020

Zveřejněné telefonické rozhovory Joe Bidena a Porošenka zvedly Trumpovy šance na znovuzvolení

Ivan David
20.5. 2020
 Ukrajinský poslanec Andrej Děrkač, jinak syn šéfa tajné služby SBU z doby prezidenta Leonida Kučmy, uspořádal tiskovou konferenci, na které odprezentoval záznamy telefonních rozhovorů mezi Petrem Porošenkem jakožto ukrajinským prezidentem a Joe Bidenem jakožto Obamovým viceprezidentem. Velmi výživné na obě strany. To, že Biden Porošenka vydíral, aby se zbavil generálního prokurátora Šokina kvůli kauze „Burisma“ se sice už dlouho v podstatě ví, ale jedna věc je něco vědět a docela jiná věc je mít o tom nezvratný důkaz. 


Pro připomenutí: Burisma Holdings je firma se sídlem v Limassolu na Kypru, která odkrývá a těží ukrajinské zásoby plynu.
Směrem k veřejnosti je Burisma zastoupena poradenskou a PR společností "Bell Pottinger Private" se sídlem v Londýně patřící britskému baronovi Timothy Bellovi.
Na začátku ukrajinské krize v roce 2013 Burisma zintenzívnila lobbistické aktivity ve Washingtonu. Ministr zahraničí John Kerry najal dva blízké spolupracovníky jako lobbisty pro Burismu. V roce 2013 zahájila Burisma Holdings zásadní restrukturalizaci řízení, která měla být uvedena v „novém období růstu“. V rámci toho byl do funkce předsedy představenstva přijat americký investiční bankéř Alan Apter, který má rozsáhlé odborné zkušenosti z aktivit ve východní Evropě a bývalém Sovětském svazu.

Dne 12. května 2014 Burisma oznámila, že v správní bylo vytvořeno další křeslo pro Huntera Bidena - syna viceprezidenta USA Joe Bidena.
To vše vyvolalo v době kolem Majdanu různá podezření, včetně obvinění nepotismu.
Podle zpráv z médií zaplatila Burisma v letech 2014 a 2015 celkem 3,4 milionu dolarů společnosti Rosemont Seneca Bohai LLC, která platila Hunteru Bidenovi až 50 000 dolarů měsíčně. Hunter Biden byl spoluvlastníkem Rosemont Seneca Partners spolu Christopherem Heinzem, nevlastním synem US ministra zahraničních věcí Johna Kerryho.

Hunter Biden po řadě mediálních obvinění rezignoval ze správní rady Burismy v roce 2019 předtím, než jeho otec zahájil kandidaturu v amerických prezidentských volbách.
Na začátku roku 2018 bývalý viceprezident USA Biden pro rádio Voice of America řekl, že rezignace generálního prokurátora Ukrajina Šokina je podmínkou úvěru na Ukrajinu ve výši 1 miliardy dolarů. Během panelové diskuse pořádané Radou pro zahraniční vztahy se Biden podělil o to, jak přesvědčil prezidenta Porošenka a poté premiéra Jaceňuka, aby propustili generálního prokurátora Šokina.
Biden dal Porošenkovi a Jaceňukovi ultimátum pouhých šesti hodin s tím, že pokud by nebyl generální prokurátor Šokin propuštěn včas, nedostali by od USA půjčku v hodnotě 1 miliardy dolarů.Copak to tak asi generální prokurátor mohl vyšetřovat, že to tak vadilo viceprezidentovi Bidenovi?

V rozhovoru, který přikládám, je možno vyslechnout si „úkolování“ Porošenka Bidenem a „hlášení o plnění úkolu“ Porošenkem. Prezidentem údajně suverénního státu, který si od US viceprezidenta nechá "radit", i kdo má být nový ukrajinským generálním prokurátorem.


-7:25

26 komentářů :

 1. A Trump není ve střetu zájmů? Jak čtu slova jako pravda, láska, demokracie a evropská komise tak čekám, co to bude zase za svinstvo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přece jasné. Protože pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí, nezbývá než vzpomenout na jeden tuším že Jiránkův vtip. "Nechť naše pravda a láska zvítězí nad jejich pravdou a láskou."
   Prostě pravda a láska všude kam se podíváš.....

   Vymazat
  2. A na Renčínově vtipu byl ještě dodatek: "A taky u nás v Karlíně..."

   Vymazat
 2. Tak nějak řídila i Albrightová své "žáky"! Kubera byl také jedním z nich a zdá se, že do školy postoupil i Vystrčil.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to je velké svinstvo, to nám asi na CT1 nepustí

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je óbr svinstvo, to nám asi spřátelená ČT1 va ČT 24 nepustí

  OdpovědětVymazat
 5. politika je len urvať si väčší krajec chleba - ostatné veci majú v popise práce misionári

  OdpovědětVymazat
 6. Hmm, to je ta americká partaj co jí mopslíci v ČT tak fandili ? To je ta moderní liberální demokracie ? Škoda, že ti Rusové ty americké volby neovlivnili. Hned bychom zjistili, zda se také přiklonili k té moderně jako přihřátí chlapci a troubovitá děvčata z ČT ? A propó, kde byli ti klauni co si říkají hlídací psi demokracie ? Že by ti srandisti ze CNN, Reuters ... psali jen pro toho kdo jim hodí kost ? Aso jo. Vypadá to, že je to zařízený tak, že by jinak neměli co žrát. A to ještě větší psina teprve přijde. To až těm klukům demokratickým unikne natočený Kyjevský majdan. Vždyť na střechách Chreščatyku a v ulicích bylo sedmnáct televizních štábů. S liberální demokracií bude ještě veselo.

  OdpovědětVymazat
 7. Tohle „ti slušní“ neobhájí…

  Prý že z nás bude kolonie
  ruská či čínská, Šafr bájí
  v médiích tohle téma žije
  je zde dost sluhů v jisté stáji
  Kdy není zmínky o lokaji?
  Když Biden Porošenka volá
  aby už vykopnout dal „vola“
  zkrátka chtěl, ať je Šokin v háji
  Prokurátor měl padat z kola
  Tohle „ti slušní“ neobhájí

  Vidíte? Ruka ruku myje
  na Bidena „slušní“ nereptají
  pro mě je vrahem tahle zmije
  Krvavý Majdan přispěl k Ráji?
  V médiích všechno ututlají
  o tomhle bude mlčet škola
  Nejhorší jsou vždy fakta holá
  proto se podá pár lží k čaji
  Již by to chtělo odpor zdola
  Tohle „ti slušní“ neobhájí

  V Oděse děsný zločin hnije
  zdalipak naši žáci znají
  co že tam bylo za bestie?
  Pálili lidi, dech se tají
  Zrcadlo, kdo je v širém kraji
  demokrat, který teror zdolá?
  Biden? Ten stojí na mrtvolách
  S tímhle si na četníka hrají
  Státy, jimž nikdo neodolá?
  Tohle „ti slušní“ neobhájí

  Světec svou pravdu neodvolá
  Tak se pak píše kapitola
  A v ní vše bude na pokraji
  Rozkladu, zkázy – víc než zpola
  Tohle „ti slušní“ neobhájí…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělé! Děkuji.
   Jste kultivovaný a velmi nadaný. Novodobý Karel Havlíček Borovský.
   Takové lidi jako jste Vy tato země velmi potřebuje.

   Vymazat
 8. Dvojí metry jsou čím dál křiklavější a hodnoty "těch slušných" čím dál více vyprázdněné: https://ceske-narodni-listy.estranky.cz/clanky/prispevky/tohle-ti----slusni----neobhaji------marek-rezanka.html

  OdpovědětVymazat
 9. A když už jsem zmínil dvojí metry, musím se vyjádřit k našemu soudnictví. Soudce Výborný jde na ruku svým příbuzným v KDU-ČSL, ale to střet zájmů patrně není. Janoušek je více na svobodě, než ve vězení. Rittig se nám všem pouze směje. Aby toho nebylo málo, Lang z Jesenice za své výzvy k podřezání a upálení politiků včetně hlavy státu (na veřejné síti z pozice politika) sedět nepude. Jak pak lze asi věřit ve spravedlnost?: https://ceske-narodni-listy.estranky.cz/clanky/prispevky/kauza-se-precedentem-stava------marek-rezanka.html

  OdpovědětVymazat
 10. To je sen Českých liberálů aby si us protektor dosadil všude svoje lidi a ne nějakou Českou „pakáž".

  OdpovědětVymazat
 11. Psal jsem již dříve, že Rudi Giuliani před pár dny zveřejnil (prolhaná ČT, ani protitrumpovské Nova a CNN Prima, jistě nikdy nezveřejní) zprávu o výsledku šetření na Ukrajině o tom, jak představitelé amerických demokratů soukromě a nelegálně bohatli na účet Ukrajiny, která jim na oplátku pomáhala dehonestovat (tzv. "ruská stopa") Trumpa v předvolebním boji a v pozdějším impeachmentu. Představitelé demokratů vyvedli z Ukrajiny přes 100 miliard dolarů. UA je dnes nejchudší zemí Evropy! Tato částka převyšuje součet majetků Gatese a Zuckerberga! Ze zprávy Giulianiho mě zaujala jiná informace, totiž v jakém poměru se dělila "UKRAJINSKÁ KOŘIST". Bylo to v poměru 70% ke 30%, tj. 70% získala americká strana a 30% si mohli ponechat ukrajinští mafiáni v čele s klikou Porošenka (pochopitelně i tato část byla vyvedena z Ukrajiny na jejich soukromé účty). Tento týden se hnuly ledy na Ukrajině, kde bylo proti Porošenkovi zahájeno trestní řízení pro velezradu. Řada je na USA, aby obvinily minimálně Bidena, i když politolog Panarin mluví rovnou o "bandě čtyř" (Obama, Biden, Brennan a Komi) podle čínského vzoru :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Porošenko má smůlu. Tedy nikoliv kvůli několika trestním řízením vedeným proti němu v Kyjevě. Smůlu má proto, že utéct do Ruska a schovat se tam jako Janukovyč, nepřipadá v úvahu. Smůlu také proto, že své těžce nabyté dolary vyvedl na západ, kde se ale také neschová, protože toho příliš mnoho ví na své západní loutkáře. Ti ho s velkou rychlostí "ukončí" a s ještě větší radostí si přivlastní jeho majetek. S Rusy to dělají zcela běžně právě v Británii. Proč by to nedokázali v případě odepsaného Porošenka, který vše vsadil na špatnou kartu (Trumpovy nepřátele)?

   Vymazat
 12. Radim Fiala pálí ostrými: Globalističtí miliardáři a korporace vysávají pracující lidi, kteří sotva vyjdou s výplatou:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020052111972155-radim-fiala-pali-ostrymi-globalisticti-miliardari-a-korporace-vysavaji-pracujici-lidi-kteri-sotva/

  OdpovědětVymazat
 13. Ještě, pane doktore, můžete dodat:

  Lucenko, kterého pak Porošenko jmenoval generálním prokurátorem Ukrajiny za odvolaného Šokina, neměl ani právnické vzdělání. Poslanci Rady kvůli tomu museli odhlasovat změnu zákona.

  Inu, další ukázka toho, jak to chodí u nás v koloniích. (Demokreatury, které mají dnes toxickou pěnu u huby kvůli jmenování Angyalossyho, by zde ovšem byly naprosto v klidu)

  Sám Šokin, ať je jaký je, byl v rakouském exilu loni léčen na akutní otravu rtutí. Tu si jednak v Rakousku jen tak snadno neuženete, o nic snáze než v Čechách otravu ricinem, a hlavně hodnoty měl opravdu na královské úrovni, podle rakouských lékařů mu šlo o život a vyvázl o fous. Ještě někdy rok před odvoláním přežil atentát díky pancéřovanému sklu limuzíny. Takové náhody, kdo by v tom hledal nějakou souvislost, že ??

  btw odvolán byl myslím v dubnu 16

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To tam ti v Evropě všudypřítomní kyjevští banderovci nedokázali místo rtuti nasadit ruský novičok, aby se to zase dalo svést na Putina jako v Salisbury, kde banderovci také zametali stopy kvůli podrazům na Trumpa? Žabaři, ani Prahu nepožádali o spolupráci. Asi moc spěchali :-)

   Vymazat
 14. Odpovědi
  1. 12:48 ale funguje, spusťte si ho na You. Je to ovšem v originálu, bez překladu ...

   Vymazat
 15. Je nepřijatelné, aby politici - poslanci, senátoři, ministři, velvyslanci, prezidenti - měli dvojí občanství. Jsou vlastizrádci z podstaty. Vždycky zrazují jednu zemi před druhou. To je nemorální a nebezpečné pro chod státu.
  Kolik našich politiků má dvojí občanství? A jaké?

  OdpovědětVymazat
 16. A co by na tento článek (a jeho sdělení) ještě tak mohli říci i naši zadolárci a spol.?
  Ti totiž jako ti užiteční idioti přičinlivě jezdívali pomáhat US Nulandové majdanizovat (debilizovat) ukry.
  Jakoby netušili, oč US hunům při mocenském ovládnutí banderistánu (dříve Ukrajiny) šlo, jde a půjde! ...
  To aby ty ukry mj. ani ve snu nenapadlo distancovat se od příslibů budoucí asociace s EU, a již vůbec ne spolupracovat s tím Ruskem. A stali se tou klasickou dojnou ve prospěch US páníčků.
  ---
  (doufám, že ten oranžový schwarzenberg si občas cos přečte na tomto webu. To aby si mohl nafackovat).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale oni to dobře ví. KAŽDÝ zločinec, ať už udělá cokoliv, se rychle snaží "odejít" do bezpečí z místa činu. Oni se snaží na tom co nejvíc přiživit a je jedno, jestli to dělají z "přesvědčení" a nebo na základě kompromitujícího materiálu na sebe. Je to vždy zrada, vlastizrada. Stejně se chovali donašeči všude tam, kde po Evropě stoupla noha německého Wehrmachtu. To samé bylo samozřejmě i u nás.
   Z Ukrajiny kdo mohl, tak odjel jinam, okrádání však nekončí na tomto. Stačí si připomenout různé skandály, které se týkají "adopcí" dětí, náhradního mateřství, samozřejmě za peníze a atd. atd.. To je "odměna" pro ty, co toho stavu na Ukrajině využili a nemají "možnost krást na státní úrovni".
   EU Ukrajinu dlouho nevezme, protože zatím i tady v EU ta prodejné elita si moc dobře uvědomuje, co by to pro ni znamenalo. Obrovské finanční problémy a politickou nestabilitu. I když se tady mění historie, přece jen vzít zcela otevřeně zjevně profašisticky naladěný stát (na mysli "elity" Ukrajiny). Navíc by EU musela investovat do Ukrajiny další prostředky, "obvyklé", tedy na zlepšení komunikací, pro případní EU Drang nach Osten. A i když často EU působí jako komické šou, pak otevřeně přijmout zemi, kde si zvolili klauna ... to by snad i pro ně bylo moc.

   Vymazat
  2. Ukrajina? Nešlo by o první zemi, která si do čela státu zvolila klauna, herce, krále opilců, gangstera/zločince,... supervelmoci nevyjímaje.

   Vymazat
 17. Kuberovo dílo - o konci Teplic a postupně i celé ČR?
  https://www.email.cz/download/k/6yacg0JvSDhUGwggeKuwJFVawqGwmahVKC-4PF0mkekiDPAcai1iNUB3CvlMAxaFaY8iEVU/Konec_Teplic.pdf

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.