Reklama

středa 3. června 2020

Dopis poslancům Parlamentu České republiky k volbě do Rady ČT právem pobouřil

3. 6. 2020  Sputnik
Dopis poslancům Parlamentu České republiky od evropských mediálních hlavounů s odporem proti volbám do Rady ČT nenechal lhostejnými představitele hnutí Trikolóra, kteří na Facebooku sdíleli tento dokument.


„Když sněmovna zvolí do Rady České televize Pavla, je to demokratické, když zvolí Petra, je to nedemokratické. Tohle vyplývá z dopisu, který poslancům aktuálně zaslali představitelé různých novinářských organizací,“ poznamenala na začátku svého komentáře Zuzana Majerová Zahradníková.

Připomněla, že podle zákona o České televizi mají být do Rady ČT voleny osobnosti tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy.

„Když ale poslanci do rady zvolí novináře, říkejme mu třeba Petr, jenž má nějaké názory, je to podle těchto novinářských bafuňářů špatně, zatímco když zvolí jiného novináře, říkejme mu kupříkladu Pavel, který má jiné názory, je to správně. Rozumíte tomu? Já tedy ne...“ uvedla představitelka Trikolóry.

Zdůraznila, že podobným dopisům rozumí úplně jinak.

„Píší je lidé, kteří pouze předstírají, že jsou demokraté. Jakmile totiž není po jejich, jakmile někam není zvolen jejich favorit, respektive jejich názorový souputník, spustí povyk,“ poznamenala s dovětkem, že takhle o sobě prozrazují více, než jim může být milé.

Na závěr Majerová Zahradníková jmenovala autory dopisu a odsoudila jejich postup.

„Teď naposledy se takhle odkopali Lutz Kinkel, generální ředitel Evropského centra pro svobodu tisku a médií, Mogens Blicher Bjerregard, předseda Evropské federace novinářů, Scott Griffen, zástupce ředitele Mezinárodního tiskového institutu a Adam Černý, předseda Syndikátu novinářů České republiky. Pánové, Vy a Vám podobní jste ostudou novinářského stavu!“ stojí v příspěvku političky.

Stejně kriticky se vyjádřil její kolega z hnutí Trikolóry mediální analytik Petr Štěpánek.

„Že je Adam Černý, předseda Syndikátu novinářů České republiky, obyčejný gauner s totalitními manýrami a že si navíc nevidí do úst, vím už dávno. Teď si ještě na pomoc přivedl podobné kašpary ze zahraničí. Běs! Běs! Běs! Totalitní běs!“ uvedl.

Na příspěvky zástupců Trikolóry zareagovali sledující.

„Práskačství je přece u nás národní sport! Mistry jsou Piráti, ale nejen oni. Stydím se za novinářskou obec, kam jsem přes 40 let patřila! Teď je to fakt jen smrdutá žumpa,“ vyslovila se k situaci Jitka Hnilicová.

„To je děs běs. Co to je sakra za slátanina? Brusel nás vyzývá, ať volíme tak, aby to bylo v jejich zájmu? To je jako ta pohádka o chytré horákyni. Volte apoliticky politicky, nejlépe probruselsky. Neříkejte mi, že tohle není horší než před 89. A navíc jsme kolonií,“
poznamenala Karin Šimurdová.

„Tento dopis lze považovat za určitou formu nátlaku! Jsme demokratická společnost, kde se může jak každý občan, tak i poté jím volený zastupitel demokraticky rozhodnout, koho zvolí!! Tohle by chtělo řešit, paní Zuzano, a nenechat to bez odezvy! Bral bych to jako určitou lehkou formu zastrašování!“ napsal uživatel se jménem Mio Leonidas.

14 komentářů :

 1. Mě to naštvalo také, ale Trikolora by si měla uvědomit, že nějaký dopis od nějakých novinářů je jenom canc papíru, který naši legislativu i suverenitu nijak nenahrazuje, ani zatím fakticky neohrožuje.
  Trikolora by neměla přistupovat na způsoby těch, kteří se dnes tak mnoha lidem hnusí.
  Pro méně chápavé - dopis z New Yorku o tom, že musíme postavit druhou Eifelovku je kus papíru - i když jej napíše někdo z New Yorku...
  Jinak jestli má vláda Čr nějakou úroveň, tak pokud se rozhodne jakkoliv reagovat, věřím, že dopis odešle nazpět přetištěn na toaletním papíru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. To by udelal Sheriff. Ale toho nemame, az na Okamuru, a ten je jenom Deputy.

   Smazat
  2. Sherrif by nic na Panapr nepřetikoval. Dopis by po "přečtení"vložil do plného nočníku nebo latrinového kýble se zřejmými stopami použití... a bez jakéhokoliv zbatečného komentáře vrátil odesílatelům. To je takové mužské esperanto napříč stovkami světových jazyků.
   To pochopil i Hitler, když odňal vyznamenání a hodnosti mužům LS AH po neúspěchu obrany Maďarska... a oni mu je vrátili v latrínových kýblech...

   Smazat
 2. Když zvolí Pavla, je to demokratické, když zvolí Petra, je to nedemokratické.

  Nejlépe tedy zvolit Petra Pavla.

  Ten se zavděčí všem. Po dobrém, nebo po zlém.

  OdpovědětSmazat
 3. Správně jen ať se chování všelijakých transatlantických soudruhů publikuje čím víc lidí o tom ví tím líp.

  OdpovědětSmazat
 4. Jde o bezprecedentní vměšování do vnitřních záležitostí České republiky! Vláda by měla žádat okamžitou omluvu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U autorů dopisu jde spíš o bezprezervativní vyměšování. Oblíbený telefon Pirátů: 44811, za protektorátu stále obsazený.

   Smazat
 5. Představte si, že my bychom kafrali Francii, nebo Německu do toho, jak mají volit do kontrolních orgánů svých médií! To je naprosto absurdní. Ministr zahraničí by si měl předvolat na kobereček velvyslance zemí, které podepsaly to svinstvo!

  OdpovědětSmazat
 6. Řeporyjce Novotného si předvolali za jeho slova o „věšení Lavrova“

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020060412028690-reporyjce-novotneho-si-predvolali-za-jeho-slova-o-veseni-lavrova/

  To je také svoboda a demokracie?
  Když to řeknu já, tak budu vyslýchaný, ale ODS to vůbec nevadí, policii to vůbec nevadí a státní zástupci ......

  OdpovědětSmazat
 7. Piráti jsou fašisti s hippie kamufláží...omlouvám se, ale už to na linku NR píšu po Xté..!

  OdpovědětSmazat
 8. Když si představím,že novinařinu kdysi dělali esa jako K.Čapek a E.Kisch tak šešup této profese je neskutečný. Možná místo novínařina, by se mohla tato profese přejmenovat na pindařinu.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdyby se tohle stalo v Maďarsku, tak už by Orbán, autory takového dopisu, vykázal do patřičných končin. Pouhý nesouhlas nestačí. Národ potřebuje vidět, že si o něj nebude nikdo otírat boty !

  OdpovědětSmazat
 10. Ano, konfidentství a udavačství je jediným pokrokem našeho státu a jeho občanů po r. 1990. Za socíku to byli žabaři! Potřebujete někoho dehonestovat! Podejte smyšlené udání - to se pak roztřídí, zda je pro diktaturu kapitálu výnosné nebo ne a podle toho pak "ramena spravedlnosti" dále jednají. Nečekejme, že změna v Radě přinese nějaké pozitivní výsledky a aspoň trochu příklon k demokracii. To je iluze, čété bylo, je a bude poskokem diktatury kapitálu, co vypustí její hlasatelé z úst, to je jen nešťastnou náhodou pravda a za tu jsou pak hned voláni na koberec diktátorského dirigování té instituce, které občané musí spát ročně 7 miliard Kč. Zrušme poplatky, ať si čété platí kapitál, který tou prostitucí vládne.

  OdpovědětSmazat
 11. Umřel novinář Hanák...a byl výbornej...až v poslední době se nedal číst.../jestli mu ubližuju, tak se omlouvám !/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.