Reklama

čtvrtek 25. června 2020

A opět Turecko… aneb každý dělá jen to, co je mu dovoleno

Ivan David
25. 6. 2020
V úterý došlo mezi mnoha tureckými akcemi – narušování vzdušného prostoru Řecka, pašování zbraní do Libye, bombardováním pozic PKK v Iráku a Syrské arabské armády východně od Idlíbu také ke smrtícímu útoku dronem na vesnici nedaleko města Kobání, města, které se za cenu obrovských ztrát v roce 2015 ubránilo dobytí ISIS. 


Cílem dronového útoku byl mimo jiné i dům, ve kterém se zdržovaly tři aktivistky za práva žen, členky tzv. Kongra Star/Women’s Conference, organizace, která se snaží o rovnoprávné postavení žen především na Středním východě. Mezi těmito ženami jsou i bojovnice se zbraní v ruce, proslulé právě v boji o Kobání.
Kromě toho, že Erdogan považuje za legitimní útočit na Kurdy kdekoli, zvláštní pozornost věnuje ženám. Vzpomeňme na Hevrín Chalaf, kurdskou političku, zvěrsky ubitou protureckými džihádisty loni v říjnu v době útoku na severní Sýrii. Turci bezostyšně bombardují území, kde se má podle dohod s USA i Ruskem udržovat příměří, za které Kurdové zaplatili ztrátou území mezi městy Serékaniyé a Giré Spí!

Kobání se ubránilo ISIS, aby bylo napadeno členem NATO. Stejně jako Jezídi a Kurdové v Iráku.
Mlčení, které panuje kolem tureckých útoků na civilní obyvatelstvo kdekoli znamená, že svět jej nevnímá. A platí přísloví – kdo mlčí, souhlasí.

All lives matter! (česky: "všechny životy se počítají"). Nejen ty, které nám denně připomíná mainstream, abychom neviděli nic jiného. Mlčí EU, mlčí OSN, o NATO nemluvě. Co všechno si může „mazánek NATO“ Turecko dovolit, než mnoha politikům dojde, že by také mohli přijít o křesla, protože v Novoosmanské říši by se s nimi nepočítali.

Včera byl v Haagu prokurátorem zvláštního tribunálu pro válečné zločiny v Kosovu v nepřítomnosti obžalován Hashim Thaci. Kosovský prezident a bývalý velitel Kosovské osvobozenecké armády UCK, kdysi označované za teroristickou organizaci, byl obžalován z válečných zločinů a nejméně stovky vražd. Doufejme, že to nebude trvat 20 let, než vznikne zvláštní tribunál pro Turecko a z válečných zločinů se bude zodpovídat Recep Tayyip Erdogan.

Syrská demokratická rada/The Syrian Democratic Council (MSD) vydala ke včerejšímu smrtícímu útoku ozbrojeného dronu turecké armády na vesnici Hallinj východně od Kobání prohlášení. Další prohlášení, o kterém se nikde nedozvíte. Proto jeho znění předkládám alespoň sem.
Plné znění prohlášení:

"My v Syrské demokratické radě vyjadřujeme soustrast rodinám obětí a přejeme uzdravení zraněným. Odsuzujeme tento brutální čin, který odhaluje mentalitu zločinu a šikany v Erdoganově Turecku. Potvrzujeme, že tento zločin je jen článkem v řetězci zločinů prováděných fašistickým režimem v Ankaře, od kurdského regionu v Iráku po sever a východ Sýrie, od Sýrie po Libyi, Jemen a další místa, na která se Ankara chystá; tj. zahájit svůj temný politický projekt s názvem „Nová Osmánie“. Nemluvě o tom, že těmito zločiny chce Erdoganův režim projít tunelem problémů a krizí, které zažívá na svém vlastním území. Tento zločin je porušením mezinárodního práva a dohod, které Ankara uzavřela s Washingtonem a Moskvou během turecké okupace Ras al-Ain (Serêkaniyê) a Tal Abyad (Girê Spî) na konci října loňského roku.

Znovu vyzýváme naše syrské obyvatelstvo, jejich národní síly od al-Džazíry po Houran a Quneitru, aby stáli proti Turecku a ukončili okupaci syrských zemí. Rovněž žádáme Organizaci spojených národů a Radu bezpečnosti, zejména Spojené státy americké a Ruskou federaci, Arabskou ligu, organizace pro lidská práva a občanskou společnost, aby zastavily mašinérii ničení praktikovanou tureckými okupačními silami a jejich žoldáky v okupovaných syrských regionech, z nichž první je Afrín, který trpí pod okupačními a žoldáckými skupinami společně, a postavit tyto žoldáky a jejich vojenské skupiny před soud, protože mezinárodní ticho týkající se tureckých zločinů v Sýrii a v obecném regionu je motivuje ke spáchání dalších zločinů. “

17 komentářů :

 1. Premiér Babiš tvrdí, že na armádě se šetřit nebude. Když se něco "šustne" bude první, kdo bude v USA. Má vzor vlády po mnichovském diktátu, první zdrhla vláda. Na lidi hodila "bobek" o ty nešlo. Když to přebírám, kolikrát se to opakuje.

  OdpovědětSmazat
 2. Mezinárodní právo zemřelo poté, co Obama prohlásil po datumu 11.9.2011, že USA si vyhrazují vojensky napadnout kterýkoliv stát na světě, který jim je podezřelý z podpory terorismu - bez ohledu na stanoviska mezinárodních organizací jako jsou např. OSN.
  Tím, že dnes OSN, či EU mlčí k současnému světovému násilí, jenom samy tyto organizace potvrzují, že jediným jejich smyslem je zaměstnávat loajální, dobře placené mlčící úředníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel máte pravdu. Velmoc šíří teror ve světě a odpovědně instituce mlčí.

   Smazat
  2. Mezinárodní právo neexistuje díky amiokupantům už 75 let!!!! 😡😡😡😡

   Smazat
  3. 16:52 Přesně tak pane usa mohou vše a nějaké teroristy nebo podporovatele jsi vždy vymyslí.

   Smazat
 3. https://ceskoaktualne.cz/2015/12/zpravy-ze-sveta/muslim-priznava-hlavnim-cilem-je-islamizace-evropy/#
  https://megazpravy.cz/video-islam-jako-nabozenstvi-miru-to-je-ta-nejvetsi-lez-nemyslete-si-vy-fanatici-ze-ovladnete-evropu-vzkazuje-znamy-holandsky-politik/?utm_source=Ad-network&utm_medium=Referral&utm_campaign=MT

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://pravdive.eu/page/547/b-krasna-ukazka-toho-kdo-si-vazi-kazdeho-zivota-a-kdo-si-rasisticky-a-nasilim-primitivne-vynucuje-nadrazenost-b

   Smazat
 4. Erdoganovi zvoní hrana,do těchto problémů zatáhnout Turecko,špatně skončí.Proč se nechal přesvědčit Trumpem,aby dělal takového hrdlořeze na BV,nebo snad je velitelem IS?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hrana zvoní celé naší civilizaci.

   Smazat
 5. Jo, kdyby se takhle chovalo Rusko, tak následuje taková smršť sankcí, kterou by záviděl i leckterý raketomet. Ovšem členský stát NATO si trochu té agrese a státního terorismu může dovolit. Gangsteři si mezi sebou nic vyčítat nebudou, kdoví, který z nich dostane zálusk na něco, nebo někoho, jiného. Praho, vytas černé vlajky za ty zavražděné dámy. To je samej Tibet, Čína a Rusko a Erdogana nevidíte ani pod mikroskopem. Zbabělci, pokrytci a pod..

  OdpovědětSmazat
 6. Když nikdo neplácne Turky přes zadek, tak než se rozhoupáme, tak projede Řeckém, (Makedonie i Albánie jsou jeho bratři) a bude po letech před Vídní. Potom nám všem bude chybět Radecki.

  OdpovědětSmazat
 7. Všechno se vyvíjí správným směrem. Tak mi nějak nedalo abych se na tu parádu v Rusku nepodíval, byla pěkná a hlavně poučná. Když Stalin uprostřed války uspořádal vojenskou přehlídku, bylo jasné, že Sovětský svaz nikdo neporazí. Když vojáci Rudé armády řvali URÁ, Němci si trousili do kalhot. Teď při parádě na Rudém náměstí bylo jasné, kdo má nejlepší armádu na světě. Ušáci ale zas takoví hrdinové jako Němci nejsou, takže je otázka zda by nejenom trousili, ale jestli by jim srdce nespadlo do kalhot.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Tak Thaci byl obžalován v Haagu v nepřítomnosti? Doufám, že soud teď na něj vydá mezinárodní zatykač jako v případě Miloševiče. Kosovo je pořád pod dohledem sil NATO v rámci operace KFOR, takže dopravit ho do Haagu by neměl být problém. Ovšem pokud zdrhnul do Albánie, tak ho asi těžko před soud dostanou. Albánci ho nevydají. Bude se jim náramně hodit při realizaci jejich ideje Velké Albánie. Myslím však, že soud v Haagu ani moc netouží, aby Thaci před soudem vypovídal. Co je to za ptáčka se ví dávno. Jeho organizace byla dokonce na seznamu teroristů. Při "osvozování" Kosova byl potřebný, ale teď už je třeba se od něj distancovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:48
   Doporučuji na YT film Uloupené Kosovo. Dnes je Kosovo spolu s Albánii a Makedonii vhodná základna pro Erdogána. Řeci to dobře vědí a dovedou si představit "pomoc" od EU. Vždyť nedávno to i NATO předvedlo na Kypru. Nemá to logiku, kráčíme do kopru.

   Smazat
 9. Ja nevim, dela to clen NATO, navic po domluve s USA, to musi byt 100% dobry, i kdyby treba napadl k tomu i CZ. Jsou to nase staty, meli bychom je podporovat, jen tak bude svet o nas vedet. Nemeli bychom vyslat treba ceskou namorni plavbu na pomoc Turecku? Mozna, ze by ji Kozeny propujcil za nekolik miliard dolaru. Ta slava by stala za to.

  OdpovědětSmazat
 10. NEZAPOMÍNEJME! na dvě naše mladé lidičky v Tureckém kriminálu za pomoc Kurdům. Kurdové vsadili na spolupráci s US. Taky jsme je ofiko podporovali zbraněma. A dnes pro naše spoluobčany stát nehne ani prstem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.