Reklama

sobota 13. června 2020

Amerika náš vzor


Jiří Jírovec
13. 6. 2020
Je to nejdemokratičtější země na světě. Tak zní přitroublý názor českých politiků, kteří o té zemi vědí velké kulové. Učit bychom se u nich měli, abychom neopakovali jejich chyby. To, co se děje po zabití černocha Floyda má podle mého názoru dvojí rozměr. Na jedné straně jde o pokračující frustraci černých, neboli Afroameričanů, na druhé straně jde o reakci určité části bělochů, kteří jsou zahanbeni tím, co se děje.


Zahanbenost je zvláštní kategorie, protože se jí lze zbavit určitým gestem. Před nějakou dobou přespal jeden z degenerovných britských princů na ulici. S ochrankou kolem sebe a možností sbalit se do RollsRoyce nebo Bentleye, kdyby mu byla zima.

Dokonce i v Česku byla skupina studentů, která jaksi ze solidarity přinesla kamsi spacáky a pod dohledem přespala na způsob bezdomovců.

Zahanbeni byli studenti pražského gymnázia, kteří se účastnili projektu porovnávající zkušenost několika týdenního pobytu mezi Romy (dříve cikány) a mediálním obrazem vyloučené společnosti.

Byl jsem na prezentaci jejich projektu a troufám si říct, že zahanbenost je slabé slovo. Byli zjevně vyděšeni z toho, co dělají media.

Rasismus má v USA silné kořeny. Je to pochopitelné, protože ten, kdo si kdysi nakoupil otroky, možná ne zrovna nejlevnější pracovní sílu z dovozu, o svůj majetek přišel. Otroctví bylo v USA zrušeno dva roku po Lincolnově smrti, ale teprve v roce 2013 došlo k ratifikaci třináctého dodatku ústavy v posledním státě USA, tedy Mississippi.

Proti rasové segregaci se bojovalo celá šedesátá léta a teprve v roce 1968 podepsal prezident Johnston poněkud otesaný zákon. Zajímavé je, že hnutí vedené Martinem Lutherem Kingem bylo podporováno mnoha umělci.

Je fascinující, jak by řekla Tereza Spencerová, že se v českých diskuzních fórech objevují v roce 2020 názory, že řešením amerického problému je segragace černochů.

To je ovšem odraz české politické scény. Ta je z menší části tvořena "ekonomy", kteří jako orwelovské ovce blekotají: "Žádné daně a žádnou regulaci, trh všechno vyřeší." Když se tak nestane, jsou na vině daně a regulace, které zabraňují řádné funkci trhu. Víc z těch pitomců nevyrazíte.

Horší je akumulace šmejdů ve Sněmovně i Senátu, tedy politiků, kteří odmítají cokoli udělat s obchodem s chudobou, lichvou a exekucemi. Těch, kteří přijali zákon, který umožňuje vytváření ghett a vyhlašování opatření, která se nápadně podobají protektorátním předpisům pro židy a jiný tehdy obtěžující hmyz. Obce mohou koupit dříve zprivatizované vybydlené domy a požádat o dotaci na jejich zbourání. Mohou vydat zákaz sezení na trávníku a současně odstranit lavičky, což se dohromady rovná zákazu pobývání v parku. Lavičky lze opatřit přepážkou uprostřed sedáku, čímž se vyřeší problém bezdomovců, kteří by na nich drze leží přespávali.

Židé nesměli do parků, dokonce ani v Praze na vltavskou náplavku, do kin a kaváren, muzeí a divadel a v tramvaji jen do vlečňáku. Nesměli do lesů kolem Prahy a nikdo jim nesměl pronajmout byt.

Současní politici zakládají na obrovský problém do budoucna. Zatím žije na hranici chudoby asi 10% populace, ale to nikoho nezajímá. Až frustrace vyloučených přesáhne určitou mez, přijdou na řadu obchody v Pařížské ulici a vily zbohatlíků.

Součástí amerických protestů je požadavek přestat financovat policii. K tomu je třeba dodat, že je tím míněna policie, "jakou ji teď známe".

Americká policie je svým způsobem obětí systému, který umožňuje, aby kdokoli měl v kapse kvér nebo kudlu. V takovém prostředí přestává působit autorita uniformy (bývaly doby, kdy britští policisté byli neozbrojeni) a nastupuje strach o život. To je častá výmluva při použití zbraně. Policista se brání buď hrubou silou, a nebo tasí dřív než druhá strana.

Šmejdi v českém Senátu navrhují vtělit do listiny Základních lidských práv a svobod právo držet zbraň, abychom mohli bránit svoje životy. Argumentují tím, že "legální" zbraně nezabíjí.

To je nesmysl. Každá vyrobená zbraň byla kdysi legální a na černý trh se mnohá dostala ztrátou nebo ukradením. To zastřeleného nemusí zajímat.

Zmínění senátoři zjevně následují příklad USA, kde existuje 2. dodatek k ústavě. Jeho původní smysl byl ozbrojit lidi (i jednotlivce), aby se mohli postavit zhůvěřilosti federální vlády.

Dodatek americké ústavy je hlavní příčinou, proč je v USA prakticky nemožné zpřísnit pravidla pro držení a nošení zbraní.

To samé by se stalo v Česku, kdyby návrh senátorů prošel. Je téměř jisté, že to nemají z vlastní hlavy, že za vším stojí zbrojařská lobby.

Obrana života je v podstatě absurdní argument, protože k odstřelení padoucha je zapotřebí podezření a nabitý a odjištěný kvér. Třeba v ložnici pod polštářem. Pak se může stát, že svého partnera zastřelíte jen tak ze spaní nebo proto, že vás nasere pozdním příchodem z baru. Stát se může i to, že k palbě připravenou zbraň naleznou děti, které míření zbraní dobře znají z televize a tak kohoutek zmáčknou.

V Kanadě smíte mít zbraň doma, ale nenabitou a pod zámkem a náboje uzamčené na jiném místě. V kabině autě smíte mít jen nenabitou zbraň, ale střelivo musí být v kufru. Taková opatření zabraňují neštěstí.

Je pravděpodobné, že ve společnosti, v níž neexistuje trest smrti, vládne představa, že je nutné přesvědčovat, že zabít lze. Obava o vlastní život je stejně dobrý důvod, jako nenávist k těm, kteří si nás chtějí podmanit.

Zvláštní kategorii představuje obrana demokracie. Jednou se budou hodit Minářovi chlapci. S klacky nebo pistolkami.

68 komentářů :

 1. Pane Jírovec.
  Ono je to něčím jiným a ne zrovna legálním množstvím střelných zbraní.Mám rodinu,mám práci-mzdu,která uživí mne i rodinu a podobných je absolutní většina,tak nepotřebuji sahat po zbrani,abych se uživil,sjednal pořádek kolem bydliště.Co ale vidíme v USA,mnoho osob bez práce,bez peněz,bez bydlení,tak se tomu všemu nedivím.Pak ten obrovský rozdíl v odměňování v získávání bezpracného zisku,všelijakým vymožeností pro vyvolené.Ještě dojde k potlačení protestů,ale přijdou větší a horší,protože stát nemá prostředky,na zlepšení života mil.lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že by prostředky měl, kdyby chtěl. Stovky vojenských základen po celém světě zdaleka největší rozpočet na obranu (přesněji na zbrojení). Vojenské zasahování po celím světě, vše pro obranu"demokracie a porušování lidských práv, ale ne v USA. Myslíte , že vojensko-průmyslový komlex pevně napojený na politiky dovolí něco jiného než "bránit demokracii" po celém světě a samozřejmě určit "hlavní viníky" a nepřítele Rusko a Čínu a začít se starat o své "chudé" ? Ani náhodou tento systém to má ve svých genech "jde a jen" o zisk.

   Smazat
  2. Zde vidíte, že na místě hereckého představení Floyda a policistů je znamení 666.

   https://app.box.com/s/6hz3ienp01pavd12dlrtwk39aivmpk4i

   https://app.box.com/s/5cc9y5qicu5fj8dp65yln52joez5nl18

   MSM se nám snaží i namluvit pohádku, že Floyd měl koronavirus.

   https://app.box.com/s/pfhk0mo7noa1al0f3weqzxgu6pdk4sz0

   Smazat
 2. Čím to je, že Česko stále nemá (Amerika náš vzor) svůj vlastní koncentrační tábor, kde by se cvičili v americkém stylu naši čeští dozorci. Kam se hrabeme na americké soudruhy:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ctrnact-let-ho-veznili-on-jim-ale-odpustil-nyni-o-nem-hollywood-toci-film-109242

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:07 a jste si jistý, že ho v Česku USA nemají? Někam se museli přesunout od sousedů, když se ten jejich polský koncentrák profláknul

   Smazat
 3. Nedávno jsem tu napsal: před 30 léty bylo vše nejlepší v SSSR a na Západě vše špatné, nyní je vše nejlepší na Západě a na Východě vše fuj. Z bláta jsme spadli do sraček. Jak y toho ven? Naší vládu musí zajímat, co nejlepší toho se držme ať je to kdekoliv. Proč PS ČR podporuje izraelský zábor palestinského území? Takže jsme v tom až po uši, proč český generál řídí vojáky v Mali? Jsme pro místní lidi okupanti.
  To ministru Hamáčkovi neva, hlavně že je dobře živ. A premiér je na tom stejně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:33 Všechno nejlepší v SSSR bylo pro komunistický parazity a tím se držely u moci. Jak ucítily otočku tak přehodily strany a byl tu kapitalizmus s lidskou tváří. Stále jen titéž rodiny a jejich potomci co budou dělat vše aby mohly parazitovat. Jak mohl někdo normální myslet že v kapitalizmu mu bude někdo pomáhat. Neskutečné bláznovství. Články pana Jírovce mám rád ale i on svojím odchodem do Ameriky napomolh přesvědčit spoustu parazitečků jak by jím v kapitalizmu bylo dobře. Negaramotný starý blázen.

   Smazat
  2. 18:57 ti komunističtí parazité, pokud jimi skutečně byli, se neudrželi u moci tvrzením, že v SSSR je vše nejlepší, ale zprvu všelidovou podporou a čím později, díky velmocenské podpoře ze strany SSSR. Ne všichni ze členů KSČ převlékli kabáty. Z komunistů žádný. Vy nevíte, že Vladimír Dlouhý a další podobní, komunisty nikdy nebyli, že všeho všudy se do té strany, v zájmu vlastní kariéry, vetřeli? Řekl bych, že formulujete ledabyle, což může znamenat, že stejně i myslíte. Pak bych se nedivil, že vyzváněl jste klíči. A nijak si nepomohl, spíš naopak. Vy a vám podobní mi vnucujete myšlenku, že pomáhat hlupákům není dobrý nápad. Když pomoc jim umožňuje, aby se množili aniž by je cokoli nutilo, aby zmoudřeli.

   Smazat
  3. Pravý opak jest pravdou...Dřív jsme si pomýleni všichni mysleli - i potajmu ti "kovaní" - že všechno nejlepší je v Americe. Co jsme se nasmáli žertům o vynálezech v CCCP, něco jako Žárovkin atd., ó jak jsme se nasmáli a nebyl jediný, co by to myslel jinak.

   "Přiznejme si to soudruzi, byli jsme pomýlení, podívejme se pravdě do očí" (i to bylo jedno naše vtipné úsloví).

   Co jsme se nesmáli, když náš nějaký umělec něco podobného zamontoval do svého vystoupení...

   A hlavně jsme říkali, jó to by se v Americe stát nemohlo...

   A tento náš dřívější zabedněný postoj je právě to, co nám dnes ještě pořád brání, se opravdu podívat pravdě do očí a nazývat věci pravými jmény...

   Smazat
  4. 22:40 Pomáhat hlupákům je skutečně těžké ale lidské. Otec Vladimíra Dlouhého musel být pořádný kádr, když jeho syn mohl za tuhé komoušské totality studovat na Katolické univerzitě v Lovani a student Bill Clinton při událostech 68 roce u nich byl na návštěvě. Vy ovšem patříte asi k chytrákům a v tom případě to máte obzvlášť těžké protože těch je tady moc.

   Smazat
 4. Země, které poskytly útočiště především "nekalým" živlům, nemůže nejen překročit stín svého "nekalého" myšlení, ale ani nemůže překročit stíny svých domovských zemí.
  Jestliže se podaří Minářovi nakonec nějaká ta "revoluce", bude to prohra našich slovanských kořenů a myšlení. Stejně jako známka totálního zničení rodiny, našeho státu, a to bez ohledu na jakákoliv slova, "činy" či výmluvy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si děláte legraci nic se mu povést nemůže celá zem nebude ustupovat pár uřvaným Pražským liberálním prozápadním sluhům. V našem městě též vyřvávalo 50 zoufalců na 38000 obyvatel to jde že je tak málo magorů.

   Smazat
  2. Vážený příteli 21.18: vaše přesvědčení, že celá země nebude ustupovat pražským liberálním prozápadním sluhům, je sice chvályhodné, ale myslím, že zcela neopodstatněné, ba nezdráhám se říci, že zcela naivní. Vzpomeňte na rok 1989...

   Smazat
  3. 21.18 A stačilo méně než 281 šmejdů k protlačení všech popřevratových zákonů... rozprivatizace, vyprivatizace, zcizení i naší vody, zašmelení zlatého pokladu Českého národa, Megaloupež církevními restitucemi, zavalení země vyžírkami a netáhly, kulturně nekompatibilními... atd. atd.
   TAKŽE NIKDY NEŘÍKEJTE NIKDY!
   Také jsem si před rokem 1989 nedokázal představit tu katastrofu, která nastala... a pokračuje.

   Smazat
  4. 22:57...89 byl něco jiného, tehdy cinkali prakticky všichni, vč. těch, kteří byli u moci.
   Ti kteří byli u moci se těšili, že konečně budou mít příležitost krást ve velkém...Za socíku jim prošlo jen lehké přikrádání...
   Zbytek společnosti byl naivní a vzal to (nesmyslně) ode zdi ke zdi...
   Dneska je společnost rozdělená, takže bych s nějakým zvratem asi ani nepočítala.

   Smazat
  5. Chceta-li, paní Helanov zastavit tank který se vás chystá rozmáznout na "mastnej flek" a nemáte možnost jej zničit, a svojí slabou zbraní poškodíte pás, tak ho dočasně zpomalíte, nebo zastavíte... Možná mu někdo jiný během oprav vymění posádku...

   Smazat
  6. Lidi neblázněte přeci nehodíme flintu do žita před nějakou zfanatizovanou mládeží. Snad také nechcete aby u nás bylo hůř než je. Helanov to napsala správně tenkrát cinkala většina. Společnost je rozdělena a oni mají podporu jen 20% četl jsem o tom článek.

   Smazat
 5. 2.dodatek ústavy USA vznikl hlavně z jiného důvodu - pokud se v davu vyskytl gauner a začal střílet, tak tenkrát (zbraně tehdy byly jen jednorané předovky!!!)stačil vystřelit sotva dvakrát a byl okolními ozbrojenými lidmi zpacifikován. Dnes ovšem je situace technologicky jiná! Během necelé minuty je s velkým zásobníkem střelec schopen vystřelit 50-100 ran a zabije tak velký počet lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17.28 Kdyby Breivik zaútočil na na obdobnou slezinu NRA, byl by po několikavteřinovém překvapení rozstřílen k nepoznání...
   Proto je třeba 2. dodatek US ústavy přwevzít i do ústavy naší. Občan má právo na obranu svých zdraví, života, své rodiny, majetku... a Bůh stvořil lidi malé i velké, současně žijí lidé zesláblí, i lidé na vrcholu sil; SAMUEL COLT TENTO NEDOSTATEK ODSTRANIL.
   Ani v Orwelovi nebyl policajt okamžitě k disposici...

   Smazat
  2. Dotaz k 23:06, tak volný přístup ke zbrani není nikde jinde na světě jako v USA. Ponechejme historické kosekvence vzniku tohoto "práva". Nyní otázka , co vyřešilo v součané době toto tak široké právo ? Statistiky mrtvých v USA způsobených střelnou zbraní jsou dostatečně známé. Cestou do pekel je , aby byl každý ozbrojen a každý dům , možná byt byl ozbrojenou pevností. Příčiny stavu zhoršené "bezpečnosti" v "současné společnosti" jsou někde jinde,jsou to společenské podmínky. Je to něco jako zbrojíme , aby jsme se připravili na válku, nebylo by lepší připravovat mír než válku. Budou námitky vy jste naprosto naivní s takovým názorem v "dnešní době" a právě tato námitka mě opravňuje, tvrdit, že právě tento systém přispěl ke značnému snížení bezpečnosti ve společnosti.

   Smazat
 6. SSA to dotáhla opravdu daleko, mnozí se budou divit, co se bude dít v brzké době…..
  8.000 000 zmiznutých detí
  https://www.youtube.com/watch?v=PBGD8dEvRbo&feature=youtu.be

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Jírovec se hluboce mýlí.

  V ČR trest smrti existuje a je hojně používán. Každý rok je bolestivým, morbidní způsobem roztrháno na kusy tisíce malých dětí jejichž jediným proviněním je tlukoucí srdce.
  Naopak se zločinci je zacházeno v rukavičkách a neexistuje žádná hranice, kolik mrtvých mají na svědomí nebo jak mučivě je vraždili. I za desítky obětí jim nanejvýš "hrozí" doživotní ubytování, strava, knihovna, televize, internet a posilovna hrazená z našich daní.
  To za prvé.

  Za druhé v zemi, kde Policie selhává v takové míře jako v ČR, se nošení zbraně stává nutností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:20 měl jste snad na mysli lidský plod ne starší tří měsíců. Pokud ano, važte slova. Nebo o rozdílu mezi plodem a "malým dítětem" nic nevíte?

   Smazat
  2. 18:20 souhlasim.

   Smazat
 8. I v Teplicích zvítězila demokracie, která překonala americký vzor. Mají tam "pětiprocentního" senátora (pozor, neplést s čtyřprocentními spoluobčany!) - při desetiprocentní účasti voličů získal lehce nadpoloviční počet hlasů. Jinými slovy, senátor je 95% registrovaných voličů v tomto městě naprosto ukradený (asi stejně jako celý senát).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučoval bych uzákonit, aby při zveřejnění rozhodnutí senátu bylo uvedeno procento podpory od teoretického množství voličů, kteří jsou zapsaní na voličských seznamech.

   Náš senát nelze pojmenovat jinak než samozvaný. UV KSČ vykazoval mnohem větší podporu jestliže se uvažovali členové strany a jejich rodinní příslušníci.

   Smazat
 9. Vyschlé mozky, a shnilá srdce v ulicích:
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/2020061312070777-v-praze-se-konaji-protesty-proti-policejnimu-a-rasovemu-nasili--/

  OdpovědětSmazat
 10. Hamackovo Corona vnitro vytvorilo a nabidlo udavacsky formular ( mozna bude pojmenovan čurduv-Bretschneidruv ) a Romea uz pilne pracuje na sireni mezi nevzdelanou ceskou verejnosti. Pry se malo vyuziva. Zeby opet iniciativa primatu? Pardon Piratu.Nove volebni heslo Piratu by mohlo znit : Udej kamarada z pohodli sveho bytu.

  http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/denikn.cz-podavat-trestni-oznameni-na-nenavist-na-sitich-lze-uz-i-online.novinku-temer-nikdo-nevyuziva

  OdpovědětSmazat
 11. Je svým způsobem sranda, kdy někdo aplikuje svůj pohled na svět, svůj vesmír, na někoho kdo z toho má maximálně "prdel".
  UUaa, UUaa, fetnu, ukradnu, sejmu slabšího, přefiknu, zapálím, zabiju tu bílou svini co může za mou lenost a neschopnost.
  Buď dobrý.
  Já nebudu.

  OdpovědětSmazat
 12. S Ušáky na věčné časy a nikdy jinak a nebo radši ještě déle. Ostatně soudím, že senát musí být zničen.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na rozdíl od Kartága se to zničení senátu jeví jako nemožné...
   Samozřejmě jsem si vědom škodlivosti tohoto institutu přes proklamované heslo o "pojistce demokracie".

   Smazat
  2. 6:04 Tak to jste na velice velikém omylu, podívejte se na poslední videa Davida Icke. Oni vůbec nemají takovou moc a je jich strašně málo. To že lidi uvažují jako vy, tak to jediné je drží u moci. Podívejte co udělali na Islandu, politiky pozavírali odmítli platit dluhy, které spolu s bankami nasekali a jsou v pohodě. Jenom se o tom nesmí nic psát, vysílat, prostě mediální embargo, protože hrůza a děs pomyslet, že by to mohl někdo napodobit a zjistilo se že ty šmejdy a zloděje nepotřebujeme a vznikl dominový efekt.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 13. Ale na mariánský sloup na staromáku nikoho z těch mladých uvědomělých nenapadne napsat „CZECH LIVES MATTERS“

  OdpovědětSmazat
 14. Můj relativně mírný příspěvek na blboviny páně Jírovcovy neuveřejněn.
  Tudíž po druhé - s Bohem.
  Melte si dál nesmysly, svět to nezajímá a jde dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sbohem a šáteček...
   Přišel a zase odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel. Odešel zase jinam žgrundat svá nekonečná moudra, než ho taky vyhodí.
   Nepláčeme, protože víme, že dobří holubi se vracejí a proto si tento "mužik" přijde znova pro svou dávku domnělé uraženosti, falešných předsudků a maniakální podezřívavosti. Vše samozřejmě zrozeno v jeho zařízení na vodotěsné uzavření krku.
   V.

   Smazat
 15. Ještě poslední poznámka.
  Výplod Kanaďána mne inspiroval k reservaci kurzu ZP a po absolvování (za měsíc) následné koupi zbraní.

  OdpovědětSmazat
 16. Pro 18:20
  Ponechme stranou potraty, protože nechtěná těhotenství souvisí i s tím, že katolická církev odmítá antikoncepci.

  Rád bych se ale od Vás dozvěděl, jak bude fungovat převzetí spravedlnosti do rukou držitelů zbraní. Jak zastoupí policii a vše co nefunguje. Mám pocit, že celá rétorika je namířena proti migrantům. Proti nim postavíme ploty a namíříme naše zbraně.

  Dovedu pochopit, že lidé proti migrantům jsou, ale dřív než kvér by měli pozvednout hlas proti válkám. To si v Česku nikdo netroufne.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chceme ustavni pravo na obranu.

   Smazat
  2. Na co máme ten Senát?,aby vymýšlel jen nesmysly za naše krvavo vydělané peníze?,..nejdříve vymyslí zrušení trestu smrti..jen a jen pro sebe!,pak vezmou život do svých rukou,mohou zastřelit koho se jim zamane a důvodem zase je jen ohrožení jejich majetku!!!,..kdo se může ozbrojit a jak draze???,obyčejný občan vůbec ne,..jsou to zločinci,zase to vymysleli tito senátoři,řekněte,co ještě vymysleli kromě toho,jak si zvýšit platy a odměny ???,Senát je úplný nesmysl,který vyprodukoval mozek stejného zločince , nenávistníka a největšího škůdce v naší historii,ten nepohřbil jen generace,ale historické epochy lidstva,to opěvujete?,..vidíme ty vaše cecelebrity...opilecké zrůdy jsou to!!!

   Smazat
  3. "pozvednout hlas proti válkám"? Nestačí, že pozvedáme hlasy proti utlačování Tibetu a že ukážeme světu svou solidaritu s Taiwanem? (No, jó, nějakej ten miliónek to bude sice stát, ale něco světu - a hlavně tý Číně - ukážeme, že...)

   Smazat
  4. 20.25 PANE JÍROVČE, DÍKY. Tohle měli Francouzi a Britové vědět už DESÁTÉHO KVĚTNY 1940. Místo střelby měli jejich vojácí jít s německými pokecat, tedy, jak říkáte, pozvednout hlas proti válce... a nemuselo dojít k Dunkerku, ani k pádu Paříže...
   Odedávna platí, že kdo překoval zbraně na pluhy a zasel, sklízel pro ty kteří nemohli zasít - protože si moudře zbraně ponechali.

   Smazat
  5. Již jsem v této diskuzi psal o držení zbraní, kde jsem proti širokému držení zbraní uvedl jako argument, negativní zkušenosti z USA. Na závěr jsem pouze uvedl, že lidé by měli uvažovat opačně a to o odzbrojování a ne dalším vyzbrojování. Jak víme další vyzbrojování vede k další eskalaci zbrojení. Vím, že se v této diskuzi jedná o "držení zbraní" v osobním vlastnictví, ale ani já v této rovině nevidím , že by "toto právo" mělo zvýšit bezpečnost ve společnosti. A ztotožňuji se s p.Jírovcem o tom, že část lidí této společnosti vidí a dává přednost "své" tak zv.bezpečnosti, před tím, aby jsme se snažili o "bezpečnou společnost" a určitě pozvednout hlas proti zbrojení a válkám.

   Smazat
 17. Žít jak v usa by jsme opravdu nechtěli je to jen pozlátko pro úspěšné na normální lidi kašlou zvysoka.

  OdpovědětSmazat
 18. S Ušáky na věčné časy a nikdy jinak a nebo radši ještě déle. Ostatně soudím, že senát musí být zničen.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 19. Tady skvělý dokument o osvobozování Ostravska:

  https://uloz.to/hledej?q=Bitva+o+Ostravsko+1945

  OdpovědětSmazat
 20. Konvička o protestech BLM: Je nejvyšší čas říct, že v tomhle s „vyspělejšími spojenci“ fakt nejedeme. Najde se státník?

  Svůj příspěvek uzavřel tím, že „státnicky se v dnešní situaci chová jen místopředseda Sněmovny Tomio Okamura“.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020061312074545-konvicka-o-protestech-blm-je-nejvyssi-cas-rict-ze-v-tomhle-s-vyspelejsimi-spojenci-fakt-nejedeme/

  OdpovědětSmazat
 21. Opět se zde potvrzuje, že co člověk to nàzor. Jeden hot a druhý čehý. Když se my občané nedokážeme domluvit, tak politickým stranám dávàme prostor pro lidovou tvořivost. Já za sebe vidím potřebu udělat úklid a nastolit řád. Dostane-li někdo důvěru a je-li mu svěřena státní funkce bude kompetentní rozhodovat, pak bude osobně zodpovědný za její plnění. Zdrojem problémů je nepořádek a nejednotnost ve vymáhání zákonů, někdy i jejich nesrozumitelnost; zbytečně nepřehledná státní správa (moc úředníků, papírů i razítek); neexistence zákona zakazující lichvu i tunely; neomezená možnost spekulace podnikání ve zdravotnictví, ve školství i v bytové výstavbě. Když se úklid podaří, vrátí se důvěra občanů ve stát, ubude potřebných obětí z nekalého podnikání a pro zbytek lze vytvořit síť nejen dávkami,ale hlavně pracovními příležitostmi. Výsledek by přišel levněji a zmizely by davy zasažené exekuční a nezaviněnou chudobou. Nikdy jsme nebyli kolonizátory, proto rasový problém àla USA nemusíme řešit, máme jen zbytečně vytvořený rómský problém, který s dobrou vůlí na obou stranách není neřešitelný. Z naší strany by určitě pomohlo zakázání hazardu (nechápu, když stát zakroutil krkem kuřákům, proč se chová tak něžně ke kasinům, hracím automatům i sázkařským podnikům).
  Teď čekám, že se na mne vrhnete a rozcupujete mne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve svých obavách jste si spletl fórum. Jste si jistý, že jste to zkopíroval na správnou adresu?

   Smazat
  2. 23:30 říkáte to velice dobře, nevím který sebevrah by se na vás chtěl vrhnout a cupovat vás. Snad jen polštář anonymity, by to těm hloupějším mohl umožnit, to se ale jeví jako iluzorní. Jako volební program by to bylo výborný. To ostatní by se automaticky nabalovalo, jako když koulíte sněhuláka.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. Stát kuřákům ani gemblerům krkem nezakroutí, protože z toho má značný příjem a to by ho musel nahradit zvýšením daní moderních otroků a ta stejně už melou z posledního

   Smazat
 22. Absolutně nechápu tu idiotskou a pokryteckou pózu poklekávání a jakoby pokory. Amerika byla, je a zřejmě bude země pokrytectví, lži, chcete-li novodobě tolerantní v tom nejhorším smyslu slova licoměrnosti. To snad po jejich vzoru máme pokleknout před Němci za jejich vysídlení? A co oni? Pokleknou před námi? To snad mají Rusové a ti kteří v rámci Sovětského svazu bojovali proti Němčourům pokleknout před nimi za to, že zachránili nejen svoje životy ale i životy milionů lidí v dalších zemích? A co ti co bojovali na straně Hitlera a podporovali ho? To snad máme pokleknout před katolickými pederasty za to, že "museli" upálit mistra Jana Husa? A co ona když nás jen převychovávala, poněmčovala a vždy označovala za pohany a kacíře?
  Tůdle nůdle!
  Jestli se "zápaďáci" se svým zapadajícím světem cítí být zapadlí do bahna nemorality za svoje činy v minulosti, tak proč bychom je měli následovat i my? Ať si do propasti spadnou sami a vezmou si k sobě přitom od nás svoje "agenty vlivu", svoje "normální přívržence" a svoje naše neziskovky a jdou se "vykoupat" třeba do kanálu La Manche.
  Jenže kvůli našim "vlastním" idiotům, tam nakonec spadneme všichni. A největší sranda by byla, kdyby se vytvořilo z hospodářských a vojenských důvodů cosi jako Gerussia nebo Eurussia, přežili by to "naši milovaní" rusofobové? Stali by se z nich gerrusofobové nebo eurosiofobové??

  OdpovědětSmazat
 23. 23:30 domnívat se, že kořistnický systém postavený na zisku, kde ten, kdo nedosahuje alespoň průměrného bankrotuje, kde peníze dělají peníze, aniž by vznikly užitné hodnoty, napravíte byrokratickými zásahy, je naivitou. Naivitou non plus ultra. Proberte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:30 pise “udelat uklid a nastolit rad”.
   O byrokratickych zasazich pisete vy.

   Smazat
  2. 7:29 “udelat uklid a nastolit rad” v rámci zavedeného politického režimu, proti kterému 23:30 nic nenamítá, nemůže znamenat nic jiného, než upevňování a realizaci byrokratických opatření. Čtěte prosím pozorně.

   Smazat
 24. Pan Jírovec je na omylu, přidání věty do ústavy, má zabránit, aby úředníci v EU nám zbraně nezakázali!!. Salámová metoda už začala, náš protest se nedostal ani k soudu EU - fraška. Tak teď všichni budou registrovat i historické zbraně, "předovky", omezí se velikost zásobníků atd. Tak pane JJ jděte se svým názorem....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem si jist, zda zbraně jsou řešením. Možná jen pro okamžik, nebo pro slabochy, kterým dodají sebedůvěru. Zneužití zbraní může spustit lavinu, kdy se navzájem vyvraždíme. Já si myslím, že v kulturní zemi máme na ochranu policii. Dodržujeme zákony, policii neomezujme a dojde-li z její strany k porušení, tak i ona bude souzena. Narodili jsme se v Evropě, tak si nehrajme na Texas.

   Smazat
  2. Texas uz tu je.
   Viz Pirati, Novotny, Hrib, Kolar, .....

   Smazat
 25. Začátek bankrotu a inflace, rekordní nezaměstnanost, léčení virů MSM.
  https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2020/04/bankruptcy-inflation-begin-record-unemployment-msm-virus-treatment-lies-3519575.html
  Špičkový lékař infekčních chorob nazývá toto „vědecké pochybení“. Jeho nejnovější studie ukazuje míru vyléčení 98,7 u více než 1 000 pacientů ve Francii.
  Pavel Kamas: "o vírus tu nejde" - fakty o koronavírusoch,WHO a geopolitickom pozadí tejto "pandémie".
  https://www.youtube.com/watch?v=n0fAeiSZnJE&feature=youtu.be

  OdpovědětSmazat
 26. Další z ukázek "vzorové" americké demokracie je jedna z posledních zpráv o tom, že USA vydaly zákon na stíhání soudců z ICC (tedy mezinárodní tribunál pro stíhání válečných zločinů) a to jen proto, že soudci si dovolili stíhat americké vojáky za zločiny v Afganistánu, Lybii a dalších zemích. A to se ohavám z ODS jako je Vondra, Stan Jura, Filaja, Langšádlová, Němcová velice líbí. K čemu je tedy OSN, když dovolí USA provádět takové zvěrstva a nepořádek v právním systému světa? Proč už nevydali zatykač na Trumfa,. Pomeja.... a další. Dokonce už i bývalí papaláši USA jako Bolton vyzývá k stíhání Trumfa za porušování zákonů?

  OdpovědětSmazat
 27. Zakladni problem je v tom,ze v USA neni demokracie. Jako delnik jsem po 6 letech tam nemel sanci si najit manuelni praci, kdyz jsem byl vyhozen, samozrejme, neopravnene, ale zdarma mne nechtel zadny obhajce hajit, protoze jsem nebyl z mensin. Mensiny a zeny mely prede mnou prednost a prednost melo 89% lidi v county. O demokracii se jen mluvilo a zadna nebyla. Kdyby byla, cernosi treba - nejvic prosazovani belochy - by byli rovni belochum, nikdy nebyli, meli vzdy vice prav nez bili. Bili meli ale penize, moc, armadu, pravniky, a nevim co.
  Prace tam neni, nemuze byt, nejsou tam podpory pro svobodne, takze jejich jedina sance je gangy a kradeze. Ted konecne pracuji a proto vlada to ani nebude legalne stihat. Takze tohle je povoleno. Jen memu synovi se to nelibi, nevi, jak se vratit, nema, kvuli chybe, ceske obcanstvi. Druhy ma, cekaji co nevidet dvojcata, neradsi by tam uz nezil. Dcera take ne. Ja stale tvrdim, v USA se neda zit, a mnohdy ani ne mimo ne, tech pres 30 milionu mrtvych zasluhou USA po 2. svetove valce, kdyby mohli mluvit, by to dosvedcilo. 17 let jsem nadaval na demokracii v USA, pak jsem 3 roky nadaval jen na demokracii, tady jsou problemy stejne jak tam, nebo i vetsi. Jen k tomu rabovani se jeste lidi nepropracovali. Protoze stat si vsechny tyhle fantasticky podplaci, maji i 3x takovy prijem jako ja, co jsem tady odpracoval 29 let.

  OdpovědětSmazat
 28. "Každá vyrobená zbraň byla kdysi legální..."
  No, to tedy je moudro! Přeoná ho už jen:
  "Obrana živote je v podstatě absurní argument..."
  Manipulujete, pane Jírovče.

  OdpovědětSmazat
 29. Z výsledku doplňovacích voleb do senátu po Kuberovi by měla vláda vyvodit závěry. Navrhoval bych aby senátní obvod, kde se voleb nezúčastní aspoň 20% oprávněných voličů zůstalo senátorské křeslo neobsazeno a tím by časem došlo k "vygumování" této pochybné pojistky demokracie. A potěšilo by mne, kdyby se tam už neobjevili tváře resp. ksichty jako je holohlavý Fišer, Metlička, Stan Jura a další pochybné existenxe. Senát je spolek nadprůměrně placených důchodců. Takové vyžírky k záchraně demokracie spolu s chlívkaři nepotřebujeme.

  OdpovědětSmazat
 30. Tentokrát jste, pane Jírovče,v dobré víře, "zapřáhl vůz před koně". Náš zákon o zbraních je jeden z nejpřísnějších a nejlépe koncipovaných nejen v Evropě, ale soudím i na světě. Ale i tak je na něm možné ledasco zlepšit. To co platí v Kanadě platí obdobně i u nás. Nechci rozebírat detaily, ale získat zbrojní průkaz není zase tak jednoduché. Problém vznikl tak, že naopak byrokrati z EU nejprve začali kázat a zakazovat nám, bez ohledu na fakta a skutečnosti, a tím teprve poté vybudili odpor a snahu ukotvit naše práva do ústavy.
  Podobně jste "střelil kozla" svou úvahou o "přepažených lavičkách" a nekorektním srovnáváním opatření proti tzv. nepřizpůsobivým a válečným antisemitizmem. To jste, podle mého soudu, opravdu "přepískl". Uznávám, že mnohá opatření jsou už jen zoufalou reakcí na neřešenou problematiku z hlediska státu, zákonodárců, atd. Ale ať se vám to líbí nebo ne, jediným učinným řešením je vyžadovat a prosazovat naprosto identické zacházení s jakýmkoliv občanem země. Což se neděje. Jakákoliv "špecifiká", uplácení prostřednictvím dávek, neziskovek, tolerování nezákonného chování je cesta do pekel, a už po ní zase nějakou dobu jdeme.
  Měli jsme špičkové speciální školství, které dokázalo pracovat s dětmi, které doma prostě neměli prostředí, motivaci, podmínky. A mělo to výsledky. Pod tlakem "dobroserů" z EU jsme ho zrušili pod záminkou inkluze, integrace atd. atp. Výsledkem je celková debilizace školského systému a pokles úrovně vzdělávání v zemi. Tohle je problém, který se bojí zákonodárci , tajtrdlíky ze Senátu nevyjímaje, důsledně vyřešit. Co kdyby se na nás EU rozlobila?
  Váš boj proti právu mít zbraň je v tomto kontextu zcela mimo mísu. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
 31. K 23:15, otázka střelných zbraní mezi obyvateli, sama o sobě, nemá rozumné řešení. Čím víc jich bude, tím častěji budou použity. Labilními jedinci, v afektu, nemocnými, lidmi pod vlivem drog, z kriminálního či jinak "kulturního" prostředí, prostým omylem i vlivem všech těch komerčních "střileček" z produkce "zábavního" průmyslu. To je nesporné, to také zcela jednoznačné mluví proti jejich šíření.
  Jedinou možnou náhradou omezování možností sebeobrany střelnou zbraní potom jsou pouze až drakonické tresty za násilí se zbraní, za fysické násilí i hrozbu násilím, za vniknutí na cizí pozemek a zejména, za vniknutí do obydlí, kde by bydlící měl být oprávněn použít proti narušiteli jakýkoli prostředek. Bez toho nezbývá, než se ozbrojovat.
  Společenský systém a jím daná realita, bohužel, jiná řešení nenabízí. Dovoluji si připomenout časy, kdy se na venkově ani na noc nezamykalo, kdy neexistoval strach nechat děti kdekoli volně, nebo vyjít kamkoli v noci tak, jako za dne. Toho jsem si užil. Že už to možné není, to jsme si (také) vyzvonili. Důkazem společenského scestí, jeho konců, jsou poměry v USA.

  OdpovědětSmazat
 32. Pořád dokola se ptám, jak budou zbraně používány na obranu života.
  Snaha vtělit právo na držení zbraně do Listiny základních lidských práv a svobody je, podle mého názoru, založena na tlaku lobby výrobců a prodejců zbraní a částečně na snaze kopírovat velkého bratra. No a samozřejmě na politicky nosném tématu "od EU si poroučet nedáme."

  Zatím jsme vystaveni propagandě. Právníci se z nějakého důvodu nedají slyšet.
  Nejsem právník, ale troufám si říct, že každé lidské právo je doplněno výrokem, že může být omezeno zákonem. Z členství v EU vyplývá povinnost sladit naše zákony s požadavky EU.

  Jinak řečeno, nakonec budou přijaty zákony, které právo použít zbraň na obranu života znemožní. Budete mít zbraň, ale nikde ji nepronesete, protože všude budou detektory.

  Senát navrhuje tento doplněk Listiny: „Právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon“. Automaticky se předpokládá, že půjde o střelné zbraně, protože senátoři vyhověli přání myslivců a držitelů zbraní, kteří podepsali petici. Což takhle boxery, vyskakovací nože nebo teleskopické obušky, tasery a podobné zbraně?

  Ještě k panu Kalenskemu: Paralela našich chudých se židy za Protektorátu je zjevná. Oni nemají kam jít. Lety nebyly původně koncentrační tábor (to až na první polovinu roku 1943). Byl to pracovní tábor pro nepohodlné občany, kteří tam byli posláni na nápravu prací. Někteří si tam dobrovolně přivedli rodiny, protože neměli kam jít.

  Naše zákony chrání psy lépe než bezdomovce. Psa nesmíte vyhnat a opustit.
  Povšimněte si, že Listina neobsahuje právo na střechu nad hlavou, přestože jde o daleko významnější prostředek na obranu života než jakákoli zbraň.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětSmazat
 33. Je několik Amerik, z té technologicky vyspělé si vzor berme. Z té krutě hrabivé ne.

  OdpovědětSmazat
 34. Vážený pane Jírovče, vaše úvahy čítávám rád, neboť bývají výstižné. Tentokrát ale nestačím zírat, jaké jste po výstižném úvodu s popisem situace v USA provedl kotrmelce, abyste se dostal k „rasizmu v USA“ viděnému stále jen jako rasizmus bílých, k „protibezdomoveckým předpisům“ á la protižidovské zákony za protektorátu a ke „šmejdům“ prosazujícím držení zbraní civilním obyvatelstvem v ČR. Tedy postupně:
  Mám obavu, že Vaše názory na rasizmus v USA zůstaly zakotvené někdy v 60. letech minulého století. Ale on se nám ten rasizmus v USA (ale i v ČR) od té doby otočil o 180 stupňů. Dnes vůbec nejde o rasizmus bílých vůči černým, ale černých vůči bílým. A úplně stejně jako v ČR u cikánů, tak i černoši v USA dnes cokoli, co je (zákonným způsobem) omezí v jejich nekritických požadavcích, považují za diskriminaci. A protože stejně jako u našich cikánů, tak i černošská komunita v USA roste rychleji než komunita bílá, stejně tak je v černé komunitě nižší vzdělanost (a není to tím, že by bílí rasisté neumožňovali černochům studovat – pozitivní diskriminace je US bělošský vynález!), vyšší nezaměstnanost a radikálně vyšší kriminalita než u bílých. Typickým projevem černošského rasizmu je pak „hezký“ zvyk (který se nám už pomaličku usazuje i v ČR mezi cikány), kdy černí výrostci jdoucí po ulici si tu a tam prostě pro zábavu bouchnou do nějakého bílého (nebo jej rovnou zmlátí do bezvědomí).
  Nevím, jestli jste zaregistroval, že US policisté nesmí primárně použít střelnou zbraň. Při zatýkání smějí používat jen tasery, pokud se zatýkaný brání, a když už tu pistoli vytáhnou, tak proto, že na ně nějakou zbraň vytáhnul ten zatýkaný. Pokud jste to zatím nevypozoroval, tak se mrkněte na Youtube, kde jsou desítky a stovky videí ze zákroků US policie, kde jsou pak právě policisté často oběťmi těch zatýkaných. Tuhle jsem např. narazil na video, kde černošský voják US Army střílí na policisty, kteří si dovolili zastavit jej pro rychlou jízdu(!). Nemluvě o známém videu (z Kanady) z policejní palubní kamery, kdy policisté chtějí zkontrolovat černošského řidiče (opět) pro příliš rychlou jízdu. Ten je napadne a po chvíli se mu podaří vytáhnout z auta (ilegálně držený) revolver, jednoho policistu zastřelí, druhého těžce zraní a ujede.
  Viki L.
  Pokračování

  OdpovědětSmazat
 35. Pokračování:
  Čímž se dostávám k držení (ilegálních) zbraní. Nevím, proč tak nenávidíte senátory, kteří chtějí zachovat držení (civilních) zbraní v ČR a nazýváte je rovnou šmejdy. Kdybyste se o ten problém nejdříve trošku zajímal, tak byste zjistil, že tady vůbec nejde o to, omezit množství civilních zbraní v ČR (i jinde v Evropě), protože, jak stále tvrdí EK, se tak prý zabrání páchání trestné činnosti ilegálními zbraněmi. Kdybyste se o to trochu zajímal, tak byste se dověděl, co musí splnit zájemce o zbrojní průkaz v ČR (lékařská prohlídka, teoretické a praktické zkoušky) a jaké musí plnit podmínky držení a nošení zbraní, uložení zbraní a střeliva a jak jsou u nás zbraně registrované a co musí držitel splnit, pokud chce novou zbraň koupit či starší prodat (v USA prakticky nic z toho neplatí!!!). Položte si tedy spíš otázku, proč i v cca 10. nejbezpečnější zemi světa mají lidé potřebu mít osobní zbraň. Možná pak přijdete na poznatky, jako že bezpečnost (ani vnitřní, natož pak vnější) v ČR zajištěna není! Armáda je naprosto poddimenzovaná a i policistů je málo a policie nemá vůbec žádné povolatelné zálohy, nábor policistů je stále méně úspěšný a kriminalita neustále stoupá. Ti „šmejdi“ v senátu se tedy snaží pouze o jediné, zabránit tomu, aby bylo obyvatelstvo ČR zcela odzbrojeno a vydáno napospas „novým obyvatelům“ EU. Komise EU má totiž zcela zjevně v plánu, obyvatelstvo EU totálně odzbrojit a současně do EU navážet ilegální imigranty a i do těch zemí, které se tomu návozu zatím ještě brání, alespoň stěhovat Turky povětšinou s německým občanstvím (kteří už pak ty ilegály svými cestami do země dostanou, nebo aspoň budou kdykoli aktivovatelnou pátou kolonou R. Erdogana). Ti „šmejdi“ v senátu tedy jen hledají kličky, jak tomuto krutému osudu ČR zabránit. A můžu vás ujistit, že nějaká zbrojařská lobby za tím bude opravdu stěží. Zjevně totiž vůbec netušíte nic o cenách zbraní. Aneb prodejem ručních (civilních) zbraní opravdu žádný miliardář nevznikne. Např. „domácí kino“ stojí několikanásobně více než pistole, ba dokonce i poloautomatická „útočná puška“. Zbohatnout se dá tak na zprostředkování nákupu stovek BVP, (naprosto nepotřebných) US vrtulníků či na špičkových systémech protivzdušné a protiraketové obrany. Ale ani to už nebude pro nikoho v ČR zajímavé, protože proč by USA uplácely nějaké zprostředkovatele, když to státu mohou vnutit přímo…
  Viki L.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.