Reklama

čtvrtek 4. června 2020

Angela Merkelová splnila Hitlerův sen na ovládnutí Evropy

Přehnané? 
Radim Fiala
4. 6. 2020 EuroPortál a ČeskéNárodníListy
Angela Merkelová splnila Hitlerův sen na ovládnutí Evropy, napsal maltský velvyslanec ve Finsku a musel skončit ve funkci. Přitom napsal jen pravdu. V souvislosti s výročím druhé světové války je nutné odmítnout lži, že druhá světová válka byla důsledkem existence národních států a národovectví. Jak dokazuje Hannah Arendtová ve své knize Původ totalitarismu či jak o tom mluvil sám vůdce Třetí říše Adolf Hitler, nacismus byl nadnárodním rasismem, který měl sjednotit germánské árijské národy v jeden celek – ukázkou v praxi byly nadnárodní jednotky Waffen SS. Současná EU v lecčems navazuje na Hitlerův projekt Nové Evropy.

Nacisté plánovali evropskou integraci, která se v mnohém podobala současné Evropské unii. Čili je to naopak, než tvrdí sluníčkáři – nacismus byl ve skutečnosti poražen vlasteneckým a národoveckým vzepětím občanů národních států, kteří bojovali za suverenitu svých zemí proti snaze vytvořit nadnárodní evropskou árijskou říši.

„Nacisté vždy upřímně pohrdali úzkoprsým nacionalismem, ..., a opakovaně tvrdili, že jejich ´hnutí´, svou působností internacionální podobně jako hnutí bolševiků, je pro ně důležitější než jakýkoliv stát,“ píše Arendtová (ARENDTOVÁ, Hannah: Původ totalitarismu I–III, Oikoymenh, Praha 1996, s. 52 ).„Volksgemeinenschaft byla jen propagandistická příprava na ´árijskou´rasovou společnost, společnost, která nakonec odsoudí k zániku všechny národy, včetně Němců.“ (Tamtéž, s. 497). Hitlerův výnos z 9. 8. 1941 dokonce zakázal užívat pojem „německá rasa“, protože by to vedlo „k obětování rasové ideje jako takové ve prospěch pouhého národnostního principu...“(Tamtéž, s. 560).

Již Adolf Hitler vyzýval, aby se národní státy ve prospěch Německem budované Nové Evropy vzdaly své suverenity. „...v době, kdy je osud světa určován velkými státy, státy o rozloze 11 až 17 milionů kilometrů čtverečních, kdy o osudu světa rozhodují státy se stamiliony obyvatel, nemůže již být řeči o suverenitě malých národních států,“ řekl Hitler.

V tomto smyslu hovořil i nacistický ministr propagandy Joseph Goebbels v projevu k českým novinářům: „Jsem přesvědčen, že během padesáti let se nebude myslet pouze v (pojmech) zemí–mnoho dnešních problémů pak úplně vybledne a mnoho z nich toho nezbude; bude se pak myslet v (pojmech) kontinentů a evropské myšlení budou naplňovat a budou jím hýbat možná mnohem větší problémy.“

A v tomto smyslu arogantní a nestoudná německá kancléřka Angela Merkelová kráčí ve stopách Hitlera i Goebbelse. Merkelová totiž před časem prohlásila, že by se národní státy měly vzdát své suverenity. „Nationalstaaten müssen heute – sollten heute, sage ich – bereit sein, Souveränität abzugeben,“ prohlásila.

O tom, jak se nynější Evropská unie podobá někdejším nacistickým plánům evropské integrace, dobře píše britský historik John Laughland ve své knize Znečištěný pramen. Existuje i řada dalších citátů Hitlera, Goebbelse a dalších nacistických pohlavárů, které opěvují jednotnou Evropu. Zde je i jiná kniha ke stažení: http://desitka.org/nkbeu.pdf .

Německo zrodilo Marxe, německý imperialismus vyvolal první světovou válku a Německo podpořilo Lenina a nástup bolševiků k moci v Rusku. Německo vyvolalo druhou světovou válku a bylo poraženo jen díky společnému úsilí národních států, které bojovaly za obnovení své suverenity a svobody. Německem vyvolaná druhá světová válka přispěla k vzestupu moci Sovětského svazu a k tomu, že ovládl východní Evropu a státy středovýchodní Evropy se dostaly do područí SSSR.

Projekt Německem ovládané Evropské unie je po nacismu a komunismu dalším totalitním projektem, který má zničit suverenitu a demokracii národních států ve prospěch centrální nedemokratické diktátorské moci.48 komentářů :

 1. "Německo je už víc jak tisíc let náš dědičnej nepřítel a tak to bude i dál, protože Němci jsou Němci a jiný už nebudou," řek můj táta krátce po Hadráku, v době kdy se půlka zblblého národa, v čele s Všaškem Pravdoláskou pchala do německé řiti, a já se s ním proto krutě zhádal.
  Táto, odpusť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z brusele je vidět,že i dnes jako král Václav dříve stále posíláme 300 párů volů, někdy i víc..

   Vymazat
  2. 7.54 Mě se také už dost kamarádů a známých, kteří mě po převratu nadávali do lhářů málem s židobolševickým myšlením, když jsem "prognostikoval" katastrofu Československa, oluvilo a omlouvá... nejvíc zírá Východňár z Félvidéku z Kassa, ééé, zatím ještě ze Slovenska z Košic. Ale když Uhři čím dál hlasitěji promílají TRIANONSKÝ DIKTÁT/smlouvu pro Slováky... na pyšné Velké Slovensko "FÁTRA, TÁTRA, MÁTRA" bych zrovna nesázel. Tehdy se mi na připomenutí Trianonu hrubě vysmál...

   Vymazat
  3. Anonymní4. června 2020 15:52
   Nároky Maďarů na Slovensko, se ve vhodných časech budou stále objevovat. Stejně tak nároky Němců, na naši zem. Proto vidím projekt Československa, jako to nejlepší, co můžeme opět zrealizovat. Je to projekt rozumu. Současná balkanizace střední Evropy, je pro nás velmi riziková. P.K.

   Vymazat
 2. To co napsal maltský velvyslanec ve Finsku, tak totéž tvrdila moje třaosmdesátiletá, (trochu dementní) sousedka již před deseti lety. A dávno to ví každý, jen trochu myslící člověk.

  OdpovědětVymazat
 3. Ta knížka ke stažení "nkbeu.pdf, viz internetový odkaz výše je dost hustá, a to jsem letecky prošel jen asi čtvrtinu.

  OdpovědětVymazat
 4. Trička měl Rus před 75.lety zašlapat do země!

  OdpovědětVymazat
 5. Pouze s dodatkem, obligátním, malým, leč velice podstatným:

  "Osud světa" vůbec neurčují ani ty "velké státy", a vlastně neurčovaly ho už ani tehdy. Sorry jako, ani Áda fýrer ani pan doktor Goebbels ani Hannah Arendtová to neříkají přesně. (Oni tehdy nemohli místo "stát" říct třeba deep state", když ten termín ještě nebyl v oběhu.)

  A Áda fýrer s panem doktorem se mohli přesvědčit na vlastní kůži, na rozdíl od paní doktorky Arendtové, že taková záměna pojmů bývá riziková v praxi. Přitom kdo jiný to měl vědět líp než oni, jenže ono se to asi v té státní funkci rádo zapomíná, že vám zelené světlo ve skutečnosti dal až "německý" velkokapitál nebo že vás podporujou "americké" finanční skupiny, Kongres sem, Kongres tam. Jenže to víte, když úspěšně a dlouho pácháte propagandu a úspěšně ovládnete veliký stát, tak si asi o obojím začnete moc myslet.

  Stát, aspoň ten oficiální, včetně mocenských orgánů, ministerstev, armády a tak dále je převážně jen prostředek. Ne ten učebnicový subjekt nadaný suverenitou který ústavní cestou dospívá k rozhodnutí, jak ovlivní například osud světa. Ano, ta armáda, například, potom osud světa ovlivňuje, a rozhodnout může ledacos, i náhoda. Ale než se ta armáda dostane ke střílení, než se vůbec vybuduje, než se
  vůbec rozhodne o tom, že a jaká bude, z čeho se to zaplatí, jak se budou motivovat lidi, aby tak strašně moc chtěli jít padnout, pardon, zvítězit ??

  „Moderní státní moc je jen výborem, který spravuje společné záležitosti celé buržoazní třídy.“ Sto sedmdesát let a ten postřeh je pořád geniální. Jen to člověk nesmí brát za každou cenu doslova.

  Takže oprávněnější by aspoň mně připadala výtka, že architekti evropské federace včetně Merklice opakujou starou konceptuální chybu Ády fýrera a snaživě prosazují ovládnutí Evropy přes formálně státní, etatistický geštalt.

  Finančnímu kapitálu nebo globálním prediktorům, říkejte si tomu jak chcete, je buřt, z povahy věci, jakou přesně formu to ovládání má mít, a zkoušet jednu věc mocí mermo a furt a příliš dlouho nedává smysl. Takže uvidíme, s čím přijdou po euru a federaci a kdo s tím přijde. Dávalo by logiku a v historii to je zvykem, že stará garda to být nemůže, ta bývá obětována potichu či spektakulárně, ale prostě Merklice, přinejmenším, bude muset od válu.

  Tak mi to tady připomeňte, že su blbé, pokud Merklice symbolicky zmizí, ale jinak se nic dít nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemám rád paušalizaci, nechci spouštět laviny vzájemné nenávisti, jak mezi rasami, tak mezi národy. Dobře vím, že předchozí generace u nás nebyli samí komunisti a navíc všichni komunisti nebyli "urválci". Znám hodně normálních Němců, ale jsou tam i nenormální landsmanšavtíci. Hitler kdyby nevyužil doby, tak by tiše prožil život s kolorováním pohlednic. Kleknuté Německo se po válce zmítalo v katastrofální inflaci, nezaměstnanosti a Adolf Hitler situaci využil. Doma získal podporu pro své sliby od lidí i oligarchů. Navíc mu cestu usnadnila i západní Evropa (N.Chamberlain + E.Daladier = Mnichov,). Na tom se shodla většina historiků. Masy přesvědčil Hitler budováním nejen dálnic a infrastruktury, ale i zbrojního průmyslu, protože tak likvidoval nezaměstnanost. Zaslepen úspěchy a olympiádou, přehlížel běžný Němec rasizmus a likvidaci židů. Tyto vlastnosti můžeme najít u všech národů. Realizaci však předvedlo jen Německo. Dnes nevím, jen odmítám házet slušné Němce s pomatení do jednoho pytle. Dovedu se postavit jen proti něm. státní politice a jejím autorům. Například několik roků jsem fandil Edice, ale dnes už ne. Vše se vyvíjí, dnes už i Izrael není to co býval. V tom celosvětovém chaosu a násilí, přeji našemu státu zůstat slušným a "držet glanc" jak říkala moje babička.

   Vymazat
  2. Anonymní4. června 2020 12:11
   Pacifismus je hezká věc, ale svět není tak zasluněný, jak nás chcete přesvědčit. Když německá vláda rozhodne, tak slušný Němec i pomatený Němec, dostanou kvéry a půjdou bok po boku na východ. Pak už je nerozeznáte. Potom už glanc neudržíte ani Vy. Když žijete vedle smečky hyen, nebo tygrů, agitace, že někteří z nich jsou hodní, je sebevražedná. P.K.

   Vymazat
 6. Německo ostrouhalo obyvatele i s kontinentem zatraceně a hloupě. Jiní mají debužírku.
  Spojené nádoby business základu trhu bez přívlastků (znáte někdo jiný kromě školastických žvástů?) odstraňování konkurencí a vyvolávání krizí na zisky samozřejmě privatizací zisků a socializací ztrát.
  Vytvoří problém a potom zaměstnají všechny pro své hejble. a diktaturu peněz.
  https://www.biblik.sk/news/dr-mikovits-kto-chce-byt-zdravy-nemal-by-byt-nikdy-ockovany-50-milionov-americanov-ma-gamaretrovirus-z-vakcin/
  https://www.youtube.com/watch?v=Igh1cd_s8Ro
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
  Z ae
  minoltista.ca
  Pane VK, vyborne shrnuté a navic, podlozené i nezvratnymi fakty. Uz jenom samotna podstata a zpracovani stiznosti vyvolava pochyby o inteligenci zalujici strany …pokud tam vubec nejaka inteligence je. Ta predloha omluvného dopisu je k popukani smichy, nad naivitou stezovatelu!

  Kdepak, pokud se pujde na vec timto zpusobem, systematicky a dopodrobna, tak pani Liskova by se nemela ceho obavat. Jediny, kdo by se mel realne obavat, je piratské hnuti v cele s fasistou Bartosem! Pokud by se tahle kauza dostala pred sirokou verejnost, coz by se nejspise stalo, tak by uz vubec neslo o najakou stupidni “PhDr” a jeji debilni naroky. Slo by o samou podstatu fasizujicich procesu v Ceské spolecnosti, které vstupem Piratu do verejného zivota nabraly na intenzite.

  Nevim, ale predstavuji si to takhle: Tohle vyhrozovani pani Liskové nakonec vysumi doztracena. Richterova u Piratu skonci …bude vyhozena pro svoji bezmeznou debilitu. Bartos zaleze do ulity a bude se modlit, aby se nedostal na cernou listinu v nadchazejicich procesech, které se presunou z USA do Evropy. Co bude pak, to ukaze cas.

  15 OdpovězČvn 4, 2020 3:23
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  To si snad myslíš že sociopatizace tržních bigotů necouvne před zběsilými. Demokracie naivo. Tady prchlo milión návštěvníků před brutopýrem slabikáře a jeho imbecilními výheky a do pětiřádkovými výsmrky nadpisů odněkud od pětiletky po stalina ale holých vět na kterých si zakládá neboť víc s kapacitou telete čumícího na nové vrata nedá. A piráti jsou smečka zbrutopýrovaných a justice s ochočenými mamlasy kolektivní tyranie trestá ty kteří je živí a ne ty co je zapřáhnou jako voly převráceného systému vlády galérky ochlokrátu plutokracie. A odraz morálky kterou nemají stejně s pokleslými intelekty žroutů koryt nevyrušovaných profesí a činností v nich se odrazil v exekutistanu rozvojovky podlokajníků.
  Ze zvědavce.
  2.6.2020 15:22
  EU je realizovaný projekt banksterů a aristokratů z Bilderberg Group
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?
  Najděte si, kdo elitářský spolek Bilderberg (správně Bilderberk) založil, komu fandili jeho zakládající členové a snadno zjistíte skutečné cíle EU. Velmi podobné cíle mají i CFR a Trilaterální komise.Taky organizace elitářů. Protože celá EU je jen vazalem a poskokem zámořského chazarského kaganátu, sledujte dění v Americe a rychle pochopíte osud celé EU. O skutečnou demokracii,tedy vládu lidu, svobodu, prosperitu či lidská práva tady opravdu nešlo, nejde a nepůjde. Ani náhodou.
  379795
  https://www.youtube.com/watch?v=s7bB-K-yV2o
  https://www.youtube.com/watch?v=U9Wj4MILkjc

  0OdpovězUpravČvn 4, 2020 9:28

  OdpovědětVymazat
 7. 7:54 "... a já se s ním proto krutě zhádal." - Taky jsem
  byl takový mládě pitomoučký. (Promiňte pane učiteli ze Svobodovy armády.) sck.

  OdpovědětVymazat
 8. Přesně tak jak se píše v článku skopčáci si nedají pokoj snad z 4 říše odejdeme nebo se rozpadne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to, že si opravdu Němci nechtějí ten pokoj dát a jiným ho dopřát. A to se o nich Buddha vyjádřil, že ještě nesplatili dluhy (jistě měl na mysli ty karmické) za 2.světovou válku.

   Vymazat
 9. Autor zapomněl napsat , že státy západní Evropy se dostaly do područí USA !

  OdpovědětVymazat
 10. Pabe Fialo, protiřečíte si ..., boj komunistického !!!! SSSR byl Velkou vlasteneckou válkou !!!!!!!! ..

  Německo vyvolalo druhou světovou válku a bylo poraženo jen díky společnému úsilí národních států, které bojovaly za obnovení své suverenity a svobody.

  Projekt Německem ovládané Evropské unie je po nacismu a komunismu dalším totalitním projektem, který má zničit suverenitu a demokracii národních států ve prospěch centrální nedemokratické diktátorské moci.

  OdpovědětVymazat
 11. V takových sračkách jako jsou dnešní mladí lidé, neni předpoklad že to půjde změnit sametově. Tenkrát si spousta malých parazitečků myslela jak jim to půjde. Začnu verpánkem a do roka a do dne je ze mě Baťa. Zákony vytvořily perpetum mobile pro korupci a parazité se začínají požírat mezi sebou. Všechno to to již bylo, historie se stále opakuje. Parazité mají stále větší možnosti zničit svět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tohle jsme určitě pro svoje děti nechtěli!

   Vymazat
  2. 10.54 Krásně jste popsal reálný "americký sen"...
   Němci také nechtěli svého času BERLÍN, japonsky prý SAMA JAMA, a hrob na Ukrajině z díry po granátu.
   Chtěli Rytířský kříž Řádu Železného kříže a ALOD S POKORNÝMI PRACOVITÝMI BÍLÝMI NEVOLNÍKY NA ŽÍRNÉ UKRAJINĚ... alespoň na skromných 1000 let.
   23.10 To se rodičům a prarodičům stává, že to podělají nejenom sobě...

   Vymazat
 12. Diktát! Buzerace! Okamura naléhavě proti EU

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Diktat-Buzerace-Okamura-nalehave-proti-EU-626165

  OdpovědětVymazat
 13. Fašismus má sídlo na Praze VI

  OdpovědětVymazat
 14. Německo je už víc jak tisíc let náš dědičnej nepřítel a tak to bude i dál, protože Němci jsou Němci a jiný už nebudou," řek můj táta krátce po Hadráku, v době kdy se půlka zblblého národa, v čele s Všaškem Pravdoláskou pchala do německé řiti, a já se s ním proto krutě zhádal.

  Problém je, že Češi jsou skoro více Germáni než Slovani a Němci jsou skoro více Slovani než Germáni.(geneticky potvrzeno) Tím pádem u nás vzniká problém, kam vlastně patříme. Půlka národa proněmecká, druhá proslovanská. A tisíce let se geneticky i rodově příbuzní z Německa a z Čech propleskávají a vyvražďují navzájem. Prostě bratrovražedné národy.

  OdpovědětVymazat
 15. Fašismus má sídlo na Praze 6

  OdpovědětVymazat
 16. Autor se mýlí, to ne Německo zrodilo Hitlera, Marxe a všechen ten s nimi spojený bordel a i dnešní stav Evropy přeonačené do 4.říše, ale kdo to ve skutečnosti byl napsat nemůžu, neb by to byl antisemitismus...

  OdpovědětVymazat
 17. Politická levice, dokud se nezbaví zášti vůči Marxovi, Stalinovi, komunismu a reálnému socialismu, nikdy nic nedokáže a bude jenom slovy Lenina užitečnými idioty, kteří si se*rou do vlastního hnízda ..
  H.Arendtová je rozporuplná žena -filosofka?, žačka a obdivatelka filosofa M.Heideggera, sympatizanta nacismu jako náš F.Peroutka s žáčkem a obdivovatelem M.Heideggera V.Havlem. Její dílo Původ totalitarismu zblblo mnoho salonních levicových intelektuálů a ztotožňováním fašismu a komunismu se stalo hlavním klackem proti nefalšované komunistické levici ..

  Politická levice má před sebou ještě hodně učení než bude schopná vidět svět reálným pohledem, takový jaký je pod kašírovaným povrchem vládnoucími ohlupujícími liberálně pravicovými a levicovými idiotologiemi ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tleskám, velmi dobrý pohled... na kořen věci...

   Vymazat
  2. Politické levici to vše záměrně ukradli takoví parchanti jako jsou u nás dnes třeba "levicoví" Piráti a vůbec ta liberální krysí celosvětová smečka, protože takto mohou "vyřvávat" jako ta "správná" hesla.
   Máte pravdu. Musí se vypořádat především s obdobím tzv. Stalinismu, protože paradoxně k tomu, co se dnes tvrdí už od roku 1956 ústy Chruščova, tak Stalin přímo pokračoval v idejích a koncepci Lenina. A musí se, ta levice, vypořádat především po pravdě s takovými jako právě Chruščov, Trocký, a další až "za" Gorbačova.

   Vymazat
 18. Sjednocená Evropa, sjednocený svět, jednotný trh, jednotná civilizace a podobné hovadiny jsou jen projevem sociálního inženýrství imbecilů, kteří naprosto nechápou, že platí nějaké fyzikální a přírodní zákony a ty se vztahují na celý náš známý vesmír. Zákon akce a reakce jim nic neříká, zákon zachování hmoty jim nic neříká, zákon zachování energie jim nic neříká natož principy jaderné fyziky. Jinak by věděli, že čím je systém složitější, má více stavebních součástí, tím je náchylnější k rozpadu a má menší vazebnou sílu. Hlavně, že se podobní blbečkové ohání ekologií a přírodou, ale nikdy v ní nebyli a nepozorovali ji z blízka. Zajímavé je, že podobné hovadiny podporují i lidi od kterých by to člověk nečekal a kteří se honosí tituly profesorů a učenců, ale základní principy v praxi ze své kanceláře nevidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:05 Už můj děda, který se narodil 1869 říkával: Vzdělaný neznamená moudrý. Moudrým se staneš až pochopíš zákonitosti přírody. Pamatuj že rubáš nemá kapsy, nic si sebou nevezmeš. Žít budeš tak dlouho, dokud na tebe někdo bude vzpomínat.

   Vymazat
  2. Díky 16:36 podobně nás vychovávali i naši, snažím se tak vychovávat další generace, ale nevím jestli jim tím neškodím.

   Vymazat
 19. Z pitbula vegetariána taky nevychováte, je tedy naivní myslet si, že se Němci vzdali myšlenky, že ONI jsou předurčeni k tomu, aby vedli. Nějaká denacifikace je mýtus, protože ta jim tu myšlenku, kterou sají s mateřským mlékem, nemohla vyhnat z makovic. Stejně tak, jako my se už nikdy, nevzchopíme k nějakému odporu. Lokajský stát s pidi armádičkou, ovšem s hračkami za miliardy.

  OdpovědětVymazat
 20. Dovoluji si upozornit diskutující, že všechno, co jim není jasné je popsané v brožuře vydané protektorátním ministerstvem informací, jako překlad říšského ministerstva informací, která se jmenuje Sibiř, země budoucnosti. Brožura vysvětluje ekonomické cíle vítězné války s bolševismem.
  Všechny ty dnešní plynovody, ropovody, naleziště vzácných nerostů a rud tam jsou podrobně zakresleny na mapách.
  Takže to, čeho jsme svědky je pouze realizace starých plánů jinýma rukama, za jiné peníze a ve prospěch někoho jiného.

  OdpovědětVymazat
 21. Jen 2 roky za zkurvení života mladé holky. Náklady na nápravu, a léčbu kriminálníka. V Německu se taky dopustil trestných činů, a schizofrenii u něho neshledali?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-me-zavrou-na-tri-2-roky-pro-africkeho-nasilnika-v-CR-Klaus-ml-se-ozval-A-i-jini-je-zle-626237

  OdpovědětVymazat
 22. Aj keď chápem zámer článku a niečo na tom je, predposledný odstavec, ktorý je neuveriteľným histotickým heterogénnym kompostom, ukazuje na znacne medzery v dialektickom chápaní dejín. Možno si lepšie treba prečítať niečo z Hegla, aj keď bol nemec😜

  OdpovědětVymazat
 23. Tfuj, blbá doba :(
  https://eurozpravy.cz/domaci/zivot/mariansky-sloup-se-vraci-na-staromestske-namesti-prihlizeli-duka-ci-ovcacek.3cc8072a/

  OdpovědětVymazat
 24. VŘSR /pro mladé vysvětlení Velká Říjnová Socialistická Revoluce/ byl podle mého názoru největší a nejlepší čin za posledních 2000let...a je chyba, že jsme tuhle událost zmermomocnili v neperspektivní kapitalismus, místo v transformaci perspektivní budoucnosti lidstva..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:59 On i Toleranční patent byl pokrokem. Dnes musíme vymyslet něco nového, už nestačí výstřel z Aurory, nakonec taky nesplnil představy.

   Vymazat
  2. 10:31..Máte pravdu--výstřel z Aurory nestačil za pár desítek let splnit každému jeho představy/a byly také všechny rozumné?../...ale křesťansko-feudální-liberálně-kapitalistický systém tady byl a je po Xstaletí,..a kde jsme dnes ?

   Vymazat
  3. 11:34 Gulagy a KGB nebyly zrovna kulturním přínosem do světových dějin a sen lidstva určitě byl jiný.

   Vymazat
 25. Největší sranda je, že Němci mohou nás všechny vykoupit a odeslat někam do ....., ale v tom případě si vůbec neuvědomují, že si už zřejmě definitivně "naředili" tu svou "super áááárijskou" krev a v podstatě prožívají to samé, co chystají nám. Odchází. Němci si zvolili za nejlepšího panovníka všech dob Karla IV (jako Císaře Svaté říše Římské), který rozvíjel své milované Čechy, no není to sranda?!
  Němci by si nás měli chránit, protože když se pozorně podíváte do historie, pak vidíte, že nejlepší jejich období až příliš nápadně často souhlasí s obdobími, kdy se dařilo nám na našem území (ono přece těch období pro Německo také nebylo až tak moc, protože se tam jinak skoro pořád nějak válčilo).
  A nejhůř se jim dařilo, když se nás snažili "potrestat" za naše pohanství. A to jsme je ani často nemuseli "trestat" my.
  Když mi někdo řekne, že Němci jsou pořádkumilovní, pedantičtí, čistotní, důkladní, důslední a pečliví, tak v kapse se mi otvírá nůž ...

  OdpovědětVymazat
 26. Jeden mrtvej Fricek je tragédie......80.milionů a to mají odpadi z palmy přednost.....JE STATISTIKA!

  OdpovědětVymazat
 27. Že něco napíše Adendtová, ještě neznamená, že je to kovaná pravda, ba přímo dogma. To pohrávání si s nacionalismem a internacionalismem, to 'vážení' bolševismu a nacismu není nic jiného než touha zaujmout. Americký politolog a historik Robert C.Tucker pro změnu označuje Stalina za ruského šovinistického ultrapravičáka... Papír snese vše!

  OdpovědětVymazat
 28. Něco, co se neslo davem v roce 68 platí i dnes " ať si jsou, tam kde jsou, ať už nám sem nelezou ". Platí pro všechny světové strany. Tehdy se to vztahovalo jen na ty "v paltích mezi bezy". Holt časy se mění.

  OdpovědětVymazat
 29. Moc nerozumím výčtu podle autora záporných skutků Německa, jako, ž se tam narodil Marx či že napomohli Němci (snad)Leninovi k návratu do zhrouceného Ruska, podpořili bolševiky, vyvolali 1. světovou válku.....
  Tak to tedy už je samo o sobě pěkný brak myšlenek. Marx ze svého rodiště musel odejít do anglického exilu, 1. světovu válku rukou nerozdílnou vyvolalo Německo a války chtivý (stále i dnes) "civilizovaný" Západ, stejně jako tu II. světovou válku paktováním zdalkeka nejen v Mnichově s nacismem a Hitlerem. Pokud je mi známo, nejvíce vyřvával svá poselství do Světa Adolf Hitler proti bolševikům a nevím, jak je tedy porodilo to Německo. To už je vskutku velké ignorantství, když se neví nic o cílech sociální demnokracie Karla Marxe, o tom, že úkolem pracujících bylo a zůstává znemožnění zločinnému kapitálu zavlékat Svět do teroristických válek za účelem drancování zemí kapitálistickým imperialismem. No a řada soc. dem. stran tuto ideu humanity zradila a přidala se na stranu válčících vrahů. To zrovna v tom carském Rusku vedlo k rozpadu soc. dem a většina byla proti válce - bolševici a menšina pro válku - menševici. A to je tedy vlastně hlavní důvod proč dnes nenávidět Rusy, neb jejich neochota vést války se Svět terorizujícími imperialisty se kapitálu nehodí do krámu .... z toho nekoukají žádné kšefty. A proto i ta dnešní zuřivost neonacistickéEU/NATO, že Rusko neskáče, jak teroristé Západu pískají. A tak milí Češi, také se přidáváte ke sboru pískačů a bubeníčků s parademaršem, vyřvávajících do světa - za vše může Rus a Putin! Také chcete válku, také chcete být vrahy? Já ne, já chci, aby Světu vládlo lidství a ne atomové zbraně v rukou kapitálu!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.