Reklama

sobota 27. června 2020

BIS pokračuje ve své kompromitaci a diskreditaci

27. 6. 2020  Agentura EXANPRO
Souhrnná analýza a hodnocení (12086)

Začíná se stávat pravidlem, že Bezpečnostní informační služba* (BIS) veřejně odůvodňuje a obhajuje svou práci. Připomeňme písemný výstup ředitele BIS pojmenovaný jako „Prohlášení ředitele BIS Michala Koudelky k činnosti této služby“, kterým ředitel BIS nekvalifikovaně a zbytečně veřejně reagoval na kritiku ze strany prezidenta České republiky. Prohlášení Michala Koudelky jsme i se slabou činností odpovědných zákonodárců a výkonných politiků hodnotili v produktu 12057 „BIS se dlouhodobě diskredituje a někteří ji za to ještě chválí“. Nejnovějším veřejným výstupem BIS je její vyjádření k případu vyhoštění dvou pracovníků ruského zastupitelského úřadu v Praze v souvislosti s údajným anonymním dopisem o ohrožení českých komunálních politiků. BIS své vyjádření 12. června 2020 umístila na svůj web pod názvem „Případ ‚ohrožení českých komunálních politiků‘ – dohady vs. fakta“.

Poznámka: Tento produkt je již devátým zpravodajským výstupem, který se věnuje kauze falešného ohrožení českých komunálních politiků a pochybné práci BIS. Přehled s odkazy na všechny předchozí výstupy je uveden v závěru produktu.

Vždy působí zvláštně, když má vedení jakékoli zpravodajské služby* pocit, že se musí veřejně vyjádřit a poskytnout svůj pohled na určitou záležitost. Zpravodajské služby obecně tohle obvykle nedělají, protože k tomu nemají žádný důvod, ať už se to týká jakékoli kauzy a jakéhokoli vyznění dané kauzy. Ale především zpravodajské služby takto nepostupují už jenom proto, aby zabránily šíření čehokoli, co se týká vnitřních věcí a názorů hlavních představitelů příslušné služby. Čím více se zpravodajské služby veřejně vyjadřují, tím více poskytují informací o prostředí dané služby a o myšlenkových pochodech jejích pracovníků. A to není dobré, neboť čím více se zástupci zpravodajských služeb vyjadřují, tím více také odhalují to, co by mělo zůstat skryto. Ještě vážnější problém je v tom, že všechno, co zpravodajské služby veřejně uvedou, může být použito proti nim, a to zvláště za předpokladu, že vyjádření obsahuje rozpory a faktické chyby, které prokazují nízkou odbornou úroveň personálu příslušné služby. A právě rozpory a faktické chyby, to je případ vyjadřování BIS (konkrétní příklady dále v textu).

Skuteční zpravodajští profesionálové plní své úkoly, předkládají své závěry vládě a mlčí (nic neprozrazují a veřejně se nevyjadřují). BIS má mlčení dokonce ve svém motu: AUDI – VIDE – TACE (naslouchej, dívej se a mlč). Avšak hlavní funkcionáři BIS nemlčí, jelikož mají stálé nutkání vyjadřovat se k různým záležitostem. Tímto je možné říct, že BIS své moto nenaplňuje. Pokud má někdo nutkání se k něčemu neustále veřejně vyjadřovat, pak není vhodným typem, aby vykonával profesi zpravodajského důstojníka*. Zpravodajský důstojník musí oplývat disciplínou s vysokou mírou sebeovládání. Můžeme se ptát, co je to v BIS za profesionály, když mají pořád potřebu něco veřejnosti vysvětlovat.

Takový postup BIS může souviset s tím, že vedení BIS cítí, že jejich služba selhává, a proto se opakovaně snaží svou práci obhajovat. Jenže tady představitelé BIS narážejí, neboť s každým svým výstupem odkrývají další a další nedostatky ve vlastních řadách a ve své práci. Tak je tomu i v případě vyjádření BIS k vyhoštění dvou ruských pracovníků zastupitelského úřadu Ruské federace v Praze. BIS by přitom stačilo, kdyby zveřejnila jeden klíčový důkaz, který by mohl všechno ozřejmit a který by měl mnohem větší hodnotu než bezcenné a rozvláčné vyjádření na webu BIS. O jaký důkaz se jedná a proč se BIS brání jeho zveřejnění, když už se rozhodla pro veřejnou obhajobu své práce?

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.28 komentářů :

 1. Toz ani tentokrát nebode menované jenerálem....mozná to od pana Prezidenta dostaneagent ve vyslozbe.....toz slonce za klopó p.s.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Парад Победы 2020 на Красной Площади. Москва 24 июня 2020 года.
   https://www.youtube.com/watch?v=iphD-hWzwfA
   https://www.youtube.com/watch?v=15PBj6vGBAg
   https://www.youtube.com/watch?v=vwgLLWquowY

   Vymazat
 2. Soroš vydá pokyn evropské komisi a udělá z nich nezaměstnané:)

  OdpovědětVymazat
 3. No vypadá to, že ta instituce skočila na špek vynikající ruské službě, která provokaci připravila, aby se veni-vidi-hovno vici ztrapnila.

  OdpovědětVymazat
 4. Naslouchám, dívám se a nevěřím žádné z verzí BIS.

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím si, že na špek neskočili, ale předvedli dokonalou hloupost.

  OdpovědětVymazat
 6. To budeme mlčet a necháme naší státní kasu, aby platila ochranku kdejakému vlastizrádci?(Novotný, Hřib, Kolář, Zdechovský atd)? Musíme na tom být pod Babišem fakt dobře, když na to máme.

  OdpovědětVymazat
 7. Na druhé straně, nedělejte to, když jsou u toho takové peníze, a nic pořádného umět nemusíš!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Možná jako jediní na světě spolu s Ukrajinskou tajnou službou, neznám situaci ve VŠECH zemích na světě, jsme svědky toho, že tajná služba se diskredituje sama a s radostí.
  Řešení by bylo - VŠEM zúčastněným (padni komu padni ve službě, v médiích atd. - snížit jejich postavení o dva stupně i s propadem platu a nechat je se veřejně ztrapnit veřejnou a jmenovitou odměnou za "skvělou" práci. Ať odhalí v tomto případě svoje nadřízené jak ve směru služebním, tak ve smyslu "neformálním" a ty zveřejnit, aby se také ztrapnili (mám na mysli "podporu a oporu" finanční, úplatkářskou, ve stylu "neziskovek").
  Příště by si kdokoliv velmi rozmyslel zveřejnit nějakou takovou zprávu a nebo ji "ventilovat" de facto nekomentujíc.
  Já vím, že tohle je idealistické, ale byla by tahle srandovní epizoda aspoň dotažena do konce a vláda by ukázala "ramena". Stejně se už jinak nedá nic zachránit, jen se to prohlubuje a jednou se bude psát - to se stalo v temných časech v roce za rouškou ricinového kufříkového viru ...

  No jo, ale jak by nás "naši" "zbožňovaní" "politici" potom vlastně mohli "krmit" "spolehlivou" "nedezinformací"?

  Uvědomuje si někdo vůbec, že když tak "vynáší" schopnosti FSB, mimochodem stejně nesporné, tak kolik z těch "zarytých" rusofobů je pak ve skutečnosti rusofily, jejich spolupracovníky?
  No, není to sranda?

  OdpovědětVymazat
 9. V strážnici v Putimi s wachmaistrem Flanderkou a Pepkem vyskoč,..to byla c.k. parodie,.. ale naši čučkaři s ricínem, satanem a dalšíma to je Č.R. realita.

  OdpovědětVymazat
 10. Jo myšlenkové pochody hřiba, koláře a novotného to je celá BIS nevěřím jim ani pozdrav.

  OdpovědětVymazat
 11. Audi, Vide, Tace, si vis videre cum pace.
  Překlad:
  Poslouchej, dívej se a mlč, chceš-li žít v klidu.
  Jinak významově je ekvivalentem přísloví:
  Nehas co tě nepálí.
  Bez dalšího komentáře....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A výsledkem "Nehas co tě nepálí" bývá, že i tobě časem prdel podpálí.

   Vymazat
  2. 13:57
   Správně. Už vidím ty dnešní "navšechnovyzrálky", jak za čas se budou divit, co se to sakra děje. Vždyť si žili tak krásně ... A nic nedělali, aby se to změnilo ...

   Vymazat
 12. Aby manipulace obyvatelstva tajnymi sluzbami fungovala, musi politici, statni sprava, policie a media spolupracovat. To je u nas zajisteno, protoze jsme kolonii USA a jako vazal jsme odtud rizeni, resp. z US ambasady.
  Neexistuji svobodna media, ktera by na to upozornovala jako NR. Proto je to mozne. Neexistuje skutecna svoboda, lide maji strach. Neexistuje demokracie, protoze existuje dvoji metr - na vazaly a na nepratele USA.
  Nepratele jsou oznacovani pouze USA, protoze pred nimi tyto zeme nepadnou na kolena a neodevzdaji zadarmo sve nerostne bohatstvi a nadvladu nad svou zemi a stanou se vazalem USA.
  Toto lhani do kapsy v sobe obsahuje cely financni system, nadvladu dolaru bez ceny, nadvladu US Army v rozkladu. Proc? Protoze ma kazdy jeste z USA strach, mimo Iranu. Ze dostane po papuli.

  OdpovědětVymazat
 13. Sleduji na ČR 2 dost pravidelně pořad "Jak to vidí", vysílá se v 8:30. V době, kdy byl ještě na přetřesu "ricin" a s tím spojená činnost BIS, tak pozvaný host p.Hofman na otázku o BIS prohlásil, že je to filiálka CIA. Myslím, že nebyl daleko od pravdy. Následovalo chvíli ticho , asi redaktorka pořadu nemohla popadnout dech. Budu sledovat jestli ještě pana Hofmana, což je opravdu nestranný novinář, ještě v rádiu uslyším. Šéf BIS plk.Koudelka dostal od CIA nějaké vyznamenání, což je jako protiklad tomu,že prezident již několikrát odmítl plk.Koudelku povýšit na generála.Já to plně chápu a po "akci" ricin to platí dvojnásobně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je normální, že tajné služby vyznamenávají výhradně své vlastní agenty. Tak aspoň víme, čí jsou ti naši. Pan Hofman bude mít asi zaracha, protože se to neříká.

   Vymazat
  2. 17:26
   To jste zrovna nemusel, I.Hofmana máme u nás rádi a vy jste asi na něho poštval mocnáře, jen aby ho nevyhodili z rádia.

   Vymazat
 14. https://www.email.cz/download/k/QZl3wzZ7ILV5u6RGMazwZJUaAuFic64ekzpHXaNC8s2PEzt-KsVMGIC3SjmMQ1bFqc9iUZU/VY__ZVA_PRO_CELY___C__ESKY___NA__ROD__Tak_to_uz___neni___z__a__dna___sranda.pdf
  .celé dlouhé měsíce, ba přímo roky, se nejvíce v médiích pomlouvá právě Prezident Putin a Prezident Trump. Však média moc dobře vědí, jak musejí lhát a udržovat ovečky ve sladkém spánku. Nebude trvat dlouho a veškerý hnůj, který sypala média lživými urážlivými komenty na dvě největší osobnosti na planetě Zemi, se jim brzy vylije na jejich vlastní hlavu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:02 Sem nemáte přístup

   Pokoušíte se zobrazit přílohu z cizí e-mailové schránky.
   Abyste se na ni mohli podívat, poproste odesílatele,
   ať vám pošle soubor e-mailem. ......

   Vymazat
 15. Naslouchej, dívej se a mlč
  a svýho šéfa, do řitě si strč!

  OdpovědětVymazat
 16. Už Policie ČR a státní zastupitelství koná? Už je vyšetřován novinář Kundra a únik informací z BIS, který vedl k mezinárodnímu diplomatickému skandálu? Dejte mi prosím včas vědět...

  OdpovědětVymazat
 17. Připadá mi, že život je spravedlivý. Zrušili nám Dikobraz a tak tu máme jako náhradu alespoň jeho pravidelnou ročenku -

  Přehled o činnosti BIS České republiky.

  Znáte jiný pravidelný humoristický výplod?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě. Výstupy ze Senátu en bloc a vystoupení "demokratické opozice" v Parlamentu. Komické je i budování svatých z nesvatých... třeba komedie kolem Horákové, výšplechty Václava Moravce, trapárny Jaromíra Soukupa, tři "obrácení bojovníci" z Prahy 6... Televizní noviny, Prima CNN, Události a zprávy Čt/Čt24...

   Vymazat
 18. Veni, vidi, vici. To už známe...

  OdpovědětVymazat
 19. U nás, co bydlíme za Rubikonem říkáme, že Venca viděl Vincu.

  OdpovědětVymazat
 20. Tzv. tajné služby si musí hledat nepřítele, nebo si ho vymyslet. a tím si zdůvodńují svoji existenci a důležitost.
  příklad: kdyby se nezabejvali Havlem, tak o něm nikdo nevěděl.

  OdpovědětVymazat
 21. Hoši z BIS jsou prostě profíci na svém místě.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.