Reklama

čtvrtek 11. června 2020

Bude mít Miloš Vystrčil odvahu jet na Krym a oduznat Kosovo?

Jaromír Petřík 
Jaromír Petřík 
11. 6. 2020   VašeVěc

V posledních dnech náš mainstream velebí „odvahu“ předsedy Senátu Miloše Vystrčila za jeho rozhodnutí jet na Taiwan jako oficiální představitel našeho státu. Že se to nelíbí Číňanům je logické a jakmile se Číňané ozvali, začali naši politikové z TOP09, ODS, STAN, KDU-ČSL doslova ječet o zasahování Číny do našich záležitostí a Miloš Vystrčil se hrdinně „prsil“, že se přece nebude před Čínou hrbit.

Zajímavé, jak přitom zapomíná, jakým způsobem se do našich záležitostí i do záležitostí cizích zemí vměšují Američané.

Vždyť už od loňského podzimu se táhne jako červená niť záležitost s výstavbou plynovodu Nord stream II, kdy USA tento plynovod zakázaly Evropské unii, tedy i nám. Každému, kdo se výstavby plynovodu účastní, vyhrožují USA obrovskými finančními sankce. De facto obchodní válkou.

Od Miloše Vystrčila jsem v souvislosti s případem Nord stream II neslyšel jediné slovo o vměšování USA do evropských, tedy i našich záležitostí.

Podrobnosti o zákazu Nord stream II ze strany USA jsou zde.

Já bych k tomu ještě podotknul, zda se takto chová náš spojenec a přítel, nebo úhlavní nepřítel...

Už jen samotný zákaz čehokoliv pod hrozbou sankcí i zcela dementní mu člověku napovídá , že dotyčný má pod hrozbou trestu zakázáno svobodně se rozhodovat. A USA navíc pohrozily firmě pokládající plynovodní potrubí doslova způsobem vyhlašující válku zde.


Firma okamžitě na základě těchto amerických výhrůžek veškeré svoje práce na plynovodu ukončila.

Pokračujme však dále.

V roce 2014 proběhl na Ukrajině nelegitimní násilný převrat, kdy pučisté okamžitě začali vyhrožovat obyvatelům ruské národnosti zákazem jejich jazyka a zotročením. Západ v čele s USA místo, aby pučisty postavil před Haagský tribunál a soudil je jako zločince, okamžitě je uznal za nové vládce Ukrajiny a podpořil i jejich občanskou válku proti obyvatelům Donbasu, kteří se odmítli nechat zotročit. USA zřejmě předpokládaly, že Ukrajinská vojska rychle vyvraždí ty obyvatele Donbasu, kteří odmítli nelegitimní pučisty uznat za svoje nové vládce. Dokonce je pučisté se souhlasem Západu (tedy USA) prohlásili za teroristy. Jenže tito „teroristé“ bránící svoje životy a životy svých žen a dětí se ubránili a kyjevským pučistům uštědřili vojenskou porážku.

Dalším důsledkem krvavého převratu v Kyjevě bylo referendum na Krymu o připojení Krymu k Rusku. USA včetně svojí vazalské organizace OSN sice toto referendum neuznaly, ovšem referendum proběhlo v souladu s mezinárodním právem, protože kyjevští pučisté neměli žádnou legitimitu k jednání s legitimními představiteli Krymu, tudíž se naplnila vůle krymského lidu . V západním a tedy i našem mainstreamu se nikdy neobjevily záběry nadšených obyvatel Krymu, kteří ruské představitele vítali jako svoje osvoboditele: youtube

Místo toho náš ministr zahraničí Tomáš Petříček jezdil do Kyjeva podporovat politiky, kteří se hlásí k odkazu Stepana Bandery. Na jejich pochody se stačí podívat zde: youtube

Jen podotýkám, že toho všechno se na Ukrajině stalo a děje s přímou podporou USA.

Pokud by USA nelegitimní převrat v roce 2014 neuznaly a pučisty rovnou postavily před Haagský tribunál, nebyla by na Ukrajině ani žádná občanská válka!

A v celé této záležitosti navíc figuruje i jméno současného prezidentského kandidáta Joe Bidena: ceskatelevize

Samozřejmě k Ukrajině Miloš Vystrčil mlčí jako partyzán.

A co Kosovo?

Proč bylo Srbsko v roce 1999 vojensky napadeno ze strany USA?

Nevnucuje se zde přímo odpověď, že si USA potřebovaly na srbském území postavit obrovskou vojenskou základnu Bondsteel? wikipedia

Jen podotýkám, že tato vojenská základna USA byla vybudovaná hned po vojenském napadení Srbska ze strany USA.

Náš politik Jaroslav Foldyna se tehdy na Facebooku vyjádřil, že v roli šéfky tehdejší americké diplomacie M. Albright zanechala především krvavou stopu v Srbsku, pročež ji považuje za odpornou. " Její otisky jsou po celém Srbsku, radiace od střel s ochuzeným uranem, vybombardované domy, hroby.“

A náš „hrdina“ Miloš Vystrčil? Samozřejmě, ani slovo protestu, že by se USA jakýmkoliv způsobem vměšovaly do vnitřních záležitostí Srbska...

Náš prezident Miloš Zeman při svojí návštěvě Srbska nejvyšším představitelům Srbska slíbil, že s nejvyššími ústavními činiteli probere, jak přestat Kosovo uznávat.seznamzpravy

A Miloš Vystrčil? Samozřejmě se zařadil mezi ty politiky, kteří byli proti oduznání Kosova (kde pro jistotu USA žádné referendum nepovolily a porušily územní celistvost svojí výstavbou vojenské základny) .

Cožpak si Miloš Vystrčil neuvědomuje, jak je směšný a trapný, když taková bezprecedentní porušování mezinárodního práva ze strany USA beze slova ignoruje a místo toho naprosto zbytečně provokuje Čínu s otázkou Taiwanu?

Je snad cílem Miloše Vystrčila, aby se co nejvíce lokajsky se shrbeným hřbetem zavděčil USA, které se nejvíce na světě vměšují do záležitostí cizích států, viz výše popsaný Nord stream II, Ukrajina a Kosovo?

Pokud by Miloš Vystrčil byl opravdu statečný (jak se preferuje on sám se stranami TOP09, ODS, STAN, KDU-ČSL idnes , tak by svoji statečnost mohl prokázat právě podporou oduznání Kosova či návštěvou Krymu.

Cožpak Miloši Vystrčilovi nedochází, že naprosto rozdílným postojem k velmocím USA a Číně kromě sebe ponižuje i naši republiku?38 komentářů :

 1. Není to jen ve vztahu k USA, je to i ke vztahu k Izraeli. Z řad Senátu či PS se nikdy nevznesly námitky vůči akci jako Lité olovo v roce 2008( kdy bylo zabito 1300 Palestinců při ztrátách Izraele 13 vojáků - poměr 100:1) , či při dalších masakrech protestujících Palestinců . Naopak ČR má společné zasedání vlád s Izraelem a to jak v ČR tak v Izraeli. Nevadí že tento stát soustavně bombarduje Sýrii, vstupuje do vzdušného prostotu Libanonu kdykoli si vzpomene, nevadí že má nepřiznané jaderné zbraně .
  Každý prezident či premiér ČR stál s jarmulkou na hlavě u Zdi nářků - to je ten hrdý postoj suverénního národa dle pana Vystrčila a Senátu ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přeci ta hrdost Malého Jeruzaléma... Místo Koněva prý bude stát Ben Gurion... Pořád lepší, než alternativní K.H.Frank...

   Vymazat
  2. Ministerstvo zahraničí USA obviňuje Rusko z „intervence“ Turecka do Libye


   https://cz.sputniknews.com/svet/2020061212063556-ministerstvo-zahranici-usa-obvinuje-rusko-z-intervence-turecka-do-libye/

   To je také "hrdost" velkého Washingtonu.

   Vymazat
  3. Další perla:

   Josef Skála: Poláci chtějí uvěznit 95letého Štrougala. Proč právě teď?

   https://cz.sputniknews.com/nazory/2020061212064251-josef-skala-polaci-chteji-uveznit-95leteho-strougala-proc-prave-ted/

   Vymazat
 2. Proboha, jak souvisí cesta na Taiwan s Kosovem nebo Ukrajinou? Zajímal se taky pan autor o náplň a cíl této cesty předsedy Senátu?
  Petr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:17
   A jaký cíl, krom provokace ten šmrksa má?!

   Vymazat
  2. 20:17
   Vše se prolíná v poněkud selektivním Vystrčilově hodnocení územních celistvostí. Jakousi zvláštní shodou náhod přesně kopírující hodnocení těch zemí, které nás aktuálně většinově kolonizují a ovládají. Pejsek štěká aby si zasloužil páníčkovu pochvalu, stejně jako Vystrčil. Pejsek i Vystrčil ovšem musí být při předstírání odvahy a oddanosti velmi opatrní a štěkat jen z povzdálí nebo v dosahu páníčka, aby neutržili kopanec. Není taková selanka jak se zdá, být dobrým ratlíkem.

   Vymazat
  3. Jestli jsi nepochopil souvislost, je mi tě líto, tu souvislost autor podrobně popsal, tak asi na to nemáš.

   Vymazat
  4. Když si někdy pustím ČT24 mívám dojem, že jsme součástí státu Izrael. Bůh s námi a zlý pryč.

   Vymazat
 3. Pokud jede Vystrčil na oficiální návštěvu na Taivan, co si mám o tom myslet? Snad, že si "zvolení vyvolení" mohou dělat co chtějí? Kdo ho tam vlastně oficiálně poslal?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vystrčil je pouze loutka /hodně hloupá/ jež provokuje hada bosou nohou. Pozná, že peníze nejsou všechno !

   Vymazat
 4. Ten z anianálu a havolejnolahvarenský žumpy vzešlej vlastizrádce odsuzuje jen ty, který mu amiambassy dovolí... vlastní názor NEMÁ 😡😡😡😡

  OdpovědětVymazat
 5. On to všechno pan senátor Vystrčil nemůže nevědět. Je jasné, že se zcela vědomě, v zájmu své kariéry, prostituuje. Je pozoruhodné, co se pod vedením páně profesora(!) Fialy v ODS sešlo. Cosi to o vývoji charakteru té strany napovídá. Nakonec, dobře jí tak. JiH

  OdpovědětVymazat
 6. Ha ha vtip týdne stateční politici z demožumpy lokajové až to není hezké lidi co se k Čechům ani nehlásí.

  OdpovědětVymazat
 7. Jedou na Tchaj-wan? Václav Klaus drsně setřel Vystrčila. A s Drahošem se už nepáral vůbec

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jedou-na-Tchaj-wan-Vaclav-Klaus-drsne-setrel-Vystrcila-A-s-Drahosem-se-uz-neparal-vubec-627017

  OdpovědětVymazat
 8. Pane autore, Nordstream je budování energetické závislosti Evropy na nepříteli pod taktovkou starých přátel, Kremlu a Berlína. Pochopitelně, že jiné národy se nemusí tohoto nebezpečného projektu účastnit, ani s ním souhlasit. Příkladem budiž V4, zastoupená nejvýznamnějším členem, Polskem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:36 Pepku, vypadá to, že jsi zase mezi námi. Tentokrát pravopisně správná formulace jako od trolla s umělou inteligencí :-)

   Vymazat
  2. Od kdy je Rusko nepřítel Evropy? Jiné národy se projektu nemusí účastnit. Rusko k účasti nikoho nenutí. Polsko se neúčastní a niko, ani Rusko mu to nevyčítá a nepodniká proti němu žádné akce. Poláci se rozhodli, že budou nakupovat americký LNG plyn. O 1/3 dražší než ruský, ale je to jejich výsostné právo. Ostatně nabízejí to i nám, abychom se k nim připojili. Natáhnout rouru z terminálu je technicky možné za pár měsíců. jen nevím, jak by se vám líbily ty složenky. Zejména v současnosti, kdy nastupuje ekonomická krize a ceny potravin letí nahoru. A krize se opakují a nikdy nevíme kdy udeří a jak dlouho potrvají. Takže Američané místo, aby si našli obchodního partnera, jako třeba Polsko, tak vyhrožují jiným, kteří i o jejich plyn nemají zájem a nutí je kupovat jejich. Přesně jako americká mafie za dob prohibice nutila hospodské kupovat pivo a chlast od svých dodavatelů Kdo odmítl tomu hospoda shořela, sám byl zbit a nebo rovnou zlikvidován. Svátek sv. Valentina je pověstný nejen u milenců, ale v Chicagu má jiný význam. Stačí se podívat na film "Masakr na sv. Valentýna" s Jasonem Robartsem (je na YT) nebo komedii "Někdo to rád horké". Američané postupují právě jako Al Capone, nebo Masseria, Genovese,... které mají za svoje hrdiny.

   Vymazat
 9. Zakomplexovaný střeček nestojí za řádek diskuse

  OdpovědětVymazat
 10. Jenom mne napadá, jak se může trpaslík hrbit? Ale na druhé straně může mít komplexy a to je zřejmě celý důvod proč. Pak stačí trochu postrčit a je vymalováno, z malého trpaslíka je velikán! A je tu parodie na vtip, který se kdysi říkal směrem k již neexistující velmoci "český trpaslík je největší na světě"

  OdpovědětVymazat
 11. Myslíte, že energetická závislost na USA pro nás bude výhodnější? Zvláště za situace, jaká je nyní v USA?

  OdpovědětVymazat
 12. Pro 6:36, kdo má za přátele Polsko, nepotřebuje nepřátele. Jestli za nás má bojovat Polsko, taknám pomož Panbůh. Já se jenom modlím, aby svými ambicemi nevyprovokovali nějaký "menší" vojenský konflikt. Mají snad největší vojenský program v celé Evropské části NATO. K čemu asi? Plus to na kterou stranu se klaní a do koho kopou a je na neštěstí zaděláno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poláci prý mají rádi Ukrajince a hodně jim pomáhají. Do hrobu.

   https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajinka-o-praci-v-polsku-zachazeji-s-nami-jako-s-dobytkem/

   Vymazat
  2. 13:07
   To s nima zacházeli Pšonci pořád !!!!

   Vymazat
 13. Německá kancléřka navštívila 12x Čínu, ale nikde jsem nenašel zmínku o její návštěvě Tchajwanu. Byl už ten hloupej Vystrčil na návštěvě nerozlučných dvojčat jako jsou USA a Čína? ODS asi pracuje na zakázku pod heslem "čím hůře (pro Česko), tím lépe (pro Německo)". ODS a Vystrčil pouze potvrzují koloniální status Česka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:42 Jsou kolonie prvního, druhého a třetího řádu. Česko je bohužel kolonií třetího řádu, protože má tři hlavní kolonizátory - Berlín, Brusel a Washington. Každý z kolonizátorů má v Česku svého dohlížitele. No a jejich rozdílné zájmy a cíle se tu zákonitě střetávají ke škodě celé země!

   Vymazat
  2. Mohu se vsadit, že do letadla s Vystrčilem si nesedne žádný rozumný a normální podnikatel, který chce do budoucna podnikat v Asii. Vystrčil si bude jako přílož vzít ještě hloupějšího Drahoše s jeho králíkama :-)

   Vymazat
  3. Pro 11:31, kdysi měli Poláci jako národ štěstí a do letadla směr Katyň nastoupili všichni, kdo chtěli být někým. A tak najednou, vlastní arogancí a snahou poručit větru a dešti při přistání se najednou stali statistikou leteckých nehod. Také letěli především provokovat. A tak kdoví, boží mlýny melou i když pomalu ale přece. Tímto přeji všem zájemcům příjemný let, já osobně bych tam nevlez jak kvůli špatné společnosti, tak i kvůli již zmíněným božím mlýnům.

   Vymazat
 14. Šedý zajíc Vystrčil tvrdý bobek vytlačil. Na Tchaiwan ať si jezdí kdo chce, ale jen po pracovní době a a za svoje.

  OdpovědětVymazat
 15. Řekl bych, že hrdý prcek Vyskočil, pardon Vystrčil, je ve správné době na správném místě a hodlá jet na správný výlet. To, že tato jeho činnost mimořádně podpoří stoupence zrušení senátu, je naprosto jasné. Ostatně soudím, že Senát musí být rozpuštěn, zejména z důvodu jeho zbytečnosti, neschopnosti a škodlivosti.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědoušku,právě ti v rádiu R+ paní Rakušanová velebí nositele a šířitele demokracie nebojsu Vystrčila. Obdivuji ho nositele "lidskoprávizmu" a rozhodli, že není lepší kandidát na prezidenta. Je to zábavné.

   Vymazat
 16. Vystrčil...... bohužel k této osobě se nedá slušně diskutovat

  OdpovědětVymazat
 17. Tak to chodí, když se dříve neznámý ani ne člověk, ale osoba dostane do vysoké politiky. A to zásluhou asi 8 % voličů, kteří jej do Senátu zvolili. Chce být větším a ještě větším a vypadá to, že se stane ještě menším než je. Vůbec mu nevadí, že USA si dovoluje fabrikovat tzv. exteritoriální zákony proti všem, kteří nedělají to co si přejí USA. A to i proti největší mocnosti na světě jako je Čína. Přeci takové rozhodnutí může vydávat jedině OSN a nikoliv Trump či Pompeo. To Vystrčilovi vůbec nevadí, že USA zasahují do vnitřních záležitostí všech států světa.?:...

  OdpovědětVymazat
 18. Pana Vystrčila vůbec neznám, ale podle R+ má CV hodné anděla. Sám sebe právě pasuje do zachránce demokracie a suverenity naší země, obé si nevytrucujeme, ale dlouhodobou důvěrou získáme. Uvidíme, jemu i nám si zbytečnou blamáž nepřeji. Horším důkazem důvěry v Horní komoru přináší současná volba náhradníka za Kuberu v Teplicích = 13% = !!! To si myslî lidí o důležité pojistce demokracie...

  OdpovědětVymazat
 19. Buďte ještě přesnější, z těch co došli k volbám 13 % zvolilo ODSáka něco přes 50% tj. Suma sumárum vítězných == 7 % == Gratuluji, jen tak dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava ve 2. kole přišlo 10 % z toho polovina je jen 5%

   Vymazat
 20. Jediné slovo vyjadřuje osobnost tohoto člověka:
  L O K A J !!!

  OdpovědětVymazat
 21. Což odvaha mu možná nechybí, možná mu chybí rozvážnost, protože se nechal vyhecovat a určitě mu chybí odpovědnost. Brzy se do něj pustí hoteliéři bez čínské klientely. Penta na něj kašle, prodala Florentinum Číňanům.Stát asi pomůže Smart Wings alias ČSA soukromníku i když je Čína spoluvlastníkem. Tak je tu tanec okolo plácnutí do vody.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.