Reklama

úterý 16. června 2020

Cenzura a Kundra. Keller o plánu EU s účastí Jourové

Sociolog a bývalý europoslanec Profesor Jan Keller
Jan Keller
16. 6. 2020 ParlamentníListy

Evropská komise se chce zasadit o to, aby se na internetu šířilo více pravdy a méně dezinformací. Popsala, jak toho může být dosaženo. A sociolog Jan Keller k tomu řekl své. Zmínil kauzu ricin.


Sociolog a bývalý europoslanec za ČSSD Jan Keller si v komentáři pro deník Právo všímá toho, jak Evropská komise prosazuje šíření pravdy na internetu. Postarat se o to má česká eurokomisařka Věra Jourová.
„Na jedné straně je tomu tak, že některá média šíří výmysly a lži. Sami jsme to ostatně nedávno zažili v případě údajného ricinového vraha, i když eurokomisařka se z nějakého důvodu k tomuto případu nevyjádřila,“ podotkl Keller.
A jedním dechem dodal, že u celé řady informací nelze s absolutní jistotou říci, že jde o pravdu či lež. Často jde o vyjádření názoru a u něj se pravdivost ověřuje těžko.
EU prý chce v hledání pravdy spolupracovat s NATO, ale Keller nechápe proč. „A z jakého důvodu považovat za arbitra pravdy organizaci typu NATO? Protože mají velkou palebnou sílu?“ zeptal se.

19 komentářů :

 1. Jan Schneider: "Jsme na tom podobně, jako za minulého režimu. Množství pravdy, kterou se dozvídáme, je jako pár zlatých šupinek v hromadě písku."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oficiální zdroje sdělují pravdu o podstatném až když ji ví každý, nebo se to každý stejně dozví. Zamáchají ji ovšem do kompostu typu která komu, který nic, ...

   Vymazat
 2. Tak tady se slušně nedá nic komentovat. Jen ta s. Jourová je ten hlavní problém. Navrhuji sbírku na toho, kdo s. Jourovou uvede do jiného stavu. Aspoň na chvilku by byl pokoj (snad)...

  OdpovědětVymazat
 3. No nevím, jak ostatní, ale já pod "celý text najdete zde" nemám žádný hyperlink :))

  To je jedno, protože to hlavní bylo vyřčeno - ano, NATO se může vyjadřovat úplně ke všemu a může být považováno za arbitra, jelikož má velkou palební sílu.

  Takže například odsouzený americký špion k osmi letům kolonie s přísnou ostrahou, je obyčejný Američan nespravedlivě sešrotovaný odpornou diktaturou, podobně jako humanista Sencov, zatímco třeba mladej Končakov je odporný vrah, co měl dávno viset. A samozřejmě každý jeden Rus, který v svobodném světě zabíjí svobodné lidi.

  Nedávno vyšla jedna studie, pojednávající o bezpečnosti jednotlivých zemí. Máme cca 193 států. Česko se v bezpečnosti umístilo na krásném osmém místě. To je prostě báječné! Jsme na tom lépe než takové Švédsko. Ale Ruská federace je čtvrtá od konce (!) To považte. Z devadesáti tří států je skoro poslední mezi Čadem a Demokratickým Kongem, kde probíhá občanská válka. V Rusku je tedy mnohem hůř a je mnohem nebezpečnější než třeba Afghánistán, Somálsko, Sierra Leone, Haiti, San Salvador... Na iDnes měli na toto téma plodnou diskusi. A já blbec klidně chrápu ve vlaku, kde mě může úplně každý zabít a vůbec se neobávám jít v létě za tmy do parku. Až tam příště zas pojedu, budu to mít na zřeteli a jinak než s tlupou bodyguardů nevyjdu z hotelu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. …..no možná máš to počítadlo jen na to aby měl na co odložit hrnec s bramborama,ty chytrej.je krásné číst jak máš tu ,makovici krásně vymydlenou,i když ono v resprektálním časopise ,kde se nějaká Kundra vyjadřuje a rozvíjí špionážní drama ala Bond 009,se nemůžeš divit ,že nenachytáš vobčane ty správnější informace.zřejmě patříš do skupinky pomatenců ,kterým stojí chlupy i v nose,když zaslechne slovo Rus....dobře ti tak ….

   Vymazat
  2. U studií je důležité znát autora a zadavatele, teprve potom máte představu o její věrohodnosti. Nechci tím zpochybňovat lichotivý výsledek. Nejsem příliš zběhlý v zshraničí posledních let, ale zatím u nás v Praze necítím změnu k horšímu. Kéž by to vydrželo.
   Pan Kundra je pro mne osobě neznámá, která se proslavila pouze neslavnou akcí Ricin.
   Zato pana profesora Kellera si vážím i když jeho emisarství v EU nebylo moc vidět, ale mám rád jeho články v Právu.

   Vymazat
 4. Zvláštní rozhovor, z něhož se těžko pozná co vlastně říká dotazovaný, a co tázající.

  OdpovědětVymazat
 5. Paní eurokomisařka Jourová má pro mně stejnou hodnotu jako použitý toaletní papír.

  OdpovědětVymazat
 6. Pane profesore, kontrolorova dcera, která zapomíná jisté části svého životopisu, je k takovéto činnosti nedůvěryhodná osoba...

  OdpovědětVymazat
 7. Já už na informace v podstatě kašlu, poslechnu si na koho nadává chemik Míra a toho volím a mám dvěstěprocentní jistotu, že volím správně a když se k tomu přidá pan Moravec a Rexlef, nelze udělat chybu. Stejně fungují plakáty na letenských seancích s panem Minářem. Šmejdi vám na stříbrném podnosu servírují, kdo jim nejvíc překáží.

  OdpovědětVymazat
 8. Jo to si můžou zkoušet jen na hlupáky moc dobře už diktaturu eu známe a nic si nabulikovat nedáme. A ďourová je už svým přístupem profláklá KOMISAŘKA tfuj taixl.

  OdpovědětVymazat
 9. Zakážou nám krtečka, protože je černý? Nebo čerty?! Postavme se sluníčkářům. Opoziční poslanec se rozpálil do běla

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakazou-nam-krtecka-protoze-je-cerny-Nebo-certy-Postavme-se-slunickarum-Opozicni-poslanec-se-rozpalil-do-bela-627557

  OdpovědětVymazat
 10. Pan Keller se zviditelňuje a pravděpodobně má k tomu tyto důvody:
  1.došly prachy získané ze skromného příjmu za sezení v EP což nepředpokládám.
  2.Má potřebu se zviditelnit a tím se dostat do povědomí lidí při volbách jakýchkoliv.
  Jinak mele všeobecně známé věci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To co pan Keller říká a kritizuje, nejsou všeobecně známé věci, v nejrozšířenějších Sorošových sračkometech je neuslyšíte.

   Vymazat
  2. Proč ztrácíte čas čtením jak vy uvádíte Sorošových sračkometech.Jsou příjemnější věcí v životě než číst nebo sledovat tuto žumpu jako čt čro echo a bakaloviny.

   Vymazat
 11. Název komisař mi vždy vyvolal husí kůži, je snad symbolické, že ho pro své elity zvolila EU.

  OdpovědětVymazat
 12. Do této rubriky snad patří i informace z Parlamentu -hlasováni o zřízení Komise pro kontrolu hybridních zpráv. Česky a jednoduše -pro legalizaci cenzury. Moc mě mrzí, ale proti jednoznačně byli jen komunisté, je to jeden z paradoxů doby. Co mi to Tomiovci provedli? Byli pro mne vážnými kandidáty. Byl to pro mne šok,průšvih a ztráta důvěry. Z toho se už nedá vykecat.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.