Reklama

úterý 30. června 2020

Dezinformátoři Šarapatka, Šafr, Neumann: Jejich tempo je šílené, jejich rajonem internet, jejich zbraní pomluva

Ladislav Jakl
Ladislav Jakl
1. 7. 2020   SvobodnéNoviny

Forum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news.Sami ale fake news pilně šíří. Ondřej Neumann a Pavel Šafr, jejich provozovatelé, pravdu nehledají. Domnívají se, že ji vlastní. A jsou tak moc postiženi nenávistí, že jim je v jejich hrdinném boji s nenáviděnými každá lež dobrá. Říkají si patrně: to je takový lump, že nás to opravňuje použít proti němu cokoli. Pomluvu, výmysl, neověřený drb. Nemají argument, nezmůžou se na něj. A tak se snaží člověka s odlišným postojem očernit, pomluvit, zdiskreditovat. A mají i své kladné hrdiny. Takové, kterým projde vše. Takové, jejichž výroky se neověřují, protože jsou to přece spojenci v boji za správnou věc. Mezi jejich hrdiny patří šiřitel konspiračních teorií a dezinformátor Zdeněk Šarapatka.

Člen Rady České televize Šarapatka mě před rokem falešně nařkl, že prý jsem coby „Babišův kůň“ – myšleno na Babišův pokyn – „klekl“ na pořad Reportéři kvůli nějaké reportáži o hradním kancléři Mynářovi, a to formou hlasování o nějakém postihu. Pomíjím kuriózní výrok, že jsem Babišův „kůň“, což může o mně pronést jen jedinec úsudku velmi mdlého. Poškozuje mě ale zejména to, že ze mě Šarapatka dělá člověka, který se ve výkonu své práce radního řídí vnějšími politickými pokyny (což mi zákon zakazuje, takže mě Šarapatka zcela bez důkazů obviňuje z porušení zákona). Šarapatkův konspirativní výplod pohotově zveřejnil Šafr na svém Foru 24. Jak by ne. Musel vědět, že dělat ze mne Babišova koně je konina, ale v boji za tu správnou věc se nelze ohlížet na pravdu či rozum. A tak si Šafr ani neověřil jednu dost podstatnou věc. Šarapatkův článek vydal loni 29. března. To jsem ale v Radě pro vysílání na nikom klečet nemohl. Nebyl jsem v tu dobu jejím členem. Jmenován jsem byl až 1. dubna, jmenování jsem si převzal o tři dny později a prvního zasedání jsem se nemohl zúčastnit dříve než 9. dubna. Jenže proč by si něco takového Šafr ověřoval, i když to bylo velmi snadné?

Tak co s tím, pánové? Poradím vám: pan Šarapatka napíše omluvu ve znění: „Omlouvám se Ladislavu Jaklovi za nařčení, že v roli „Babišova koně“ „klekl na Reportéry ČT“ svým hlasováním o sankci. Nemám žádné poznatky, že by pan Jakl při výkonu funkce člena Rady pro vysílání jakkoli vystupoval ve prospěch premiéra Andreje Babiše nebo jakékoli politické strany či hnutí. Omlouvám se také za to, že jsem mu přisoudil účast na dotyčném hlasování, které však proběhlo v době, kdy pan Ladislav Jakl členem Rady pro vysílání nebyl“. Forum 24 tuto omluvu zveřejní a dotyčný omluvný článek podpoří na sociálních sítích reklamou za 15 tisíc korun.

Že Forum 24 skočí po každém textu, který by mohl podpořit pomlouvače Šarapatku a poškodit některého neoblíbence, svědčí i případ z novější doby. Ondřej Neumann ze serveru Hlídací pes, který si hraje na dohlížitele nad tím, aby se nešířily falešné či neověřené zprávy, uveřejnil velikou lež. V článku, který má hájit Šarapatku argumentem, že i jiní lidé přece také šíří na internetu nepřijatelné výroky, uvedl tuto pasáž, týkající se mě: „Tak izraelský ministr zdravotnictví šel proti mainstreamu a nekorektně řekl, že COVID-19 je Boží trest za homosexualitu. Pak sám onemocněl. 1) Neřekl to. 2) I když to neřekl, tak s ním souhlasím.“ Tweet, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl, 10. dubna 2020. Komentář Rekonstrukce státu: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob na základě sexuální orientace.

A Šafrovo Forum 24 i tento drb okamžitě převzalo. Tím mě nařkla ze spáchání trestného činu nejen jakási obskurní bojůvka s názvem Rekonstrukce státu, ale i Neumann a Šafr. Faktem totiž je, že jsem nikdy nic takového nenapsal a že ani nemám a nikdy jsem nepoužíval žádný twitter. Je mi jedno, jestli si Neumann zdroj vymyslel, vyrekonstruoval či zda si jen neověřil, že dotyčný twitterový zdroj je podvržený. Důležité je, že on sám tímto aktivně šíří lež, která je způsobilá mě vážně poškodit. Jeho dezinformaci už také přejímají další média, hrající si na bojovníky s dezinformacemi.

Tak co s tím, pánové? Poradím vám. Ondřej Neumann na stránkách Hlídací pes zveřejní tuto omluvu: „Omlouvám se Ladislavu Jaklovi, kterého jsem falešně nařkl ze spáchání trestného činu podněcování nenávisti vůči skupině osob na základě sexuální orientace. Své nařčení jsem vystavěl na podvrženém výroku, jehož pravost jsem si nijak neověřil“. Následně omluvu ochotně přetiskne i Šafr na Foru 24 a oba pánové tyto texty podpoří reklamou za 15 tisíc korun. Po Rekonstrukci státu nic nechci, nic o ní nevím, pro ni jsou takovéhle praktiky patrně atributem.

Myslíte, že se oněch omluv dočkám? Tak leda msty. Tihle lidé zvláštního ražení dovedou být nepříčetní, když jsou přistiženi při činu, který sami trvale podsouvají terčům své nenávisti.

25 komentářů :

 1. Vypadá to že dva weby mají oko big brother, tak to zkusím sem.

  Tak valí na vás tolik overtonových oken že ty mentální parazity svých inkluzí na vaše hlavy že je nemůže zvládnout natož ufinancovat.

  A sakra, neříká se něco taky o užitečných idiotech?

  Ze zvědavce
  https://www.zvedavec.org/nazory-8385.htm
  dnes 2020-06-30 22:37:21
  Ač na alternatvě

  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a0b:f4c2:1::1.?.?.?

  nejste zvyklí oponovat a přebráte většinový postoj oligarchckých médií. Ne, jejich pocity nepřebírejte, nejste v jejich situaci.
  A navíc chudí je značně relativní pojem. V krajinách slunce a blahobytu kde jdou a utrhnou nebo zastřelí prostě nejsou na kontinentu bez surovin a energií s půlročním vegetačním klidem. Navíc jak jsem četl před 5. lety v africe má každý možnost na pobřeží chytit mečouna do týdne což byl efekt na 3 000 000 na ruku. Teď už víc. Ale předpokládám že i manažéři by se vykašlali na starosti a šli lovit což by v druhém sledu bylo na sražení ceny a v třetím na vyhubení druhu. [smích]
  Proč tam nejsou pracovití? No asi to nepotřebují, vlastně ani tady formou klimatických urchlíků ale jistě za tím je jiná agenda.

  Za další řekněme vykukové zhuštěné ekonomie politiky si marrakéškou smlouvou zajišťují práva samozřejmě výběrově ne pro vás. Ale vylézá to s nich jak z chlupaté deky že francie a německo si tam plánuje fotovoltaické elektrárny se 7x až devětkrát vyžším osvitem nebo bilancí a stavět tam kromě přímého přenosu elektriky který je sporný na vzdálenost do evropy komplexy na vodík protože už ví že pro elekromobily většinově dojde kobalt do baterek za deset let (2030) a nazdar bazar. A divili jste se plánům komunistů s dostavěním temelína s platy 70. tisíc jiné tvrdosti měny v roce 2000 a důchod od 40. aby nebyla nezaměstnanost. Počítali dobře ale sfoukli to s vámi ne za 5. minut dvanáct ale za minutu a opili vás rohlíkem. No kdo, přeci sebevyvolení i s utahováním opasků a hledáním dna od kterého se nejlépe odráží což by na sebe neaplikovali skořápkáři ani náhodou. Holt je to o vzdělanosti a když tvrdím že tu chrlí formanty na funkční nevzdělanost s výprodejem lidských st(zd)rojů myslím to vážně.
  A tímhle to sychrují.
  https://www.youtube.com/watch?v=XM7GVkwzAKM

  Tahají vás na vařené nudli ale furt.

  Odpovědět

  https://aeronet.cz/news/spd-zalozila-neziskovku-v-podobe-nadacniho-fondu-pro-pomoc-afghancum-ve-spravni-rade-je-muslimsky-obchodnik-s-diamanty-fawad-nadri-a-poradce-tomia-okamury-ktery-poskytuje-neziskovce-sidlo/
  Husté.
  Co oči nevidí srdce nebolí a politici placení z vašich daní si jedou svou agendu válené kuličky a pro úžery vidin že jimi budou za služby jim také. Je otázkou jestli tržníci disponují nějakým EQ (pozitivní přínosem okolí, hypoteticky z opaku vvválčení okolí stylem parchanta rozšlapávajícího bábovičky dětem na pískovišti, možná tu byl mňoukavý mentál s líbezným úsměvem) když honí v podstatě virtuál který ovšem skrze skořápkáře zaplatí potem, slzami a krví. Cože? Jejich zaměstnavatelé voliči.

  0 OdpovězUpravČvc 1, 2020 0:02

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VK démony postižený, a jeho aeronet - jo to je ten s "globálním projektorem", který současně čerpá z jakéhosi "Syndikátu", a nově tvrdí že země se nafukuje, a nafukuje, až praskne...
   Ale psst, "gojímové" to prý nesmí vědět...
   No, neberte ho :D

   Vymazat
  2. Anonymní1. července 2020 9:44
   Země se může nafukovat. Bylo zjištěno, že Země zachytává neutrina, takže se tím nějak „nafukuje“. A že zemská kůra praská, je také známo. Pod mořem i na souši. P.K.

   Vymazat
  3. P.K. 12:13, nic si z toho nedělejte, postižených vedoucím kolotoče je víc... Taky zachytávám molekuly kyslíku, a přitom se nafukuji, a zase vyfukuji...
   Ale vážně, prozatím se spíš nafukuje bublina amerického státního dluhu, který už dosáhl 26ti bilionů dolarů, a opravdu hrozí prasknutím. To by měl VK zpozornět, protože tam podle jeho slov má příbuzné, a přátele. Jenom aby vám ho ti démoni dřív nepotrestali za vyzrazování toho, co "gojímové"(jak nás nazývá), v žádném případě nesmí vědět.

   Vymazat
  4. Anonymní1. července 2020 14:03
   Děláte dobře, že vyfukujete, jinak byste praskal, jako Země. Ale nechme vědu stranou. Upřímně řečeno, americký dluh mě nebolí. Spíš mi vadí nafukování našeho dluhu, to je zločin.
   Jinak VK není můj, jeho názor na SPD nesdílím. P.K.

   Vymazat
  5. Vk je podvodník a užitečný idiot Goebbelsovy české TV. V ČT o něm rádi točí nesmyslné reportáže a dělají z aerohovna jakýsi přední konspirativní web. Asi dobrá spolupráce.
   Až bude v ČT nová řada Tabu, může tam pan VK chodit mudrovat do budky a dětinský Šmucler se na něj bude tlemit jako úchyl. :)

   Vymazat
 2. Vlastenci to nikdy nemeli jednoduche. Dokonce i Klaus musel podepsat Lisabonskou smlovu

  OdpovědětVymazat
 3. Pánové Ladislav Jakl a Petr Hájek, svého času, možná až dodnes páně Václava Klause st. zbrojnoši, se začínají jevit jak pomýlení romantici. Jejich někdejší chlebodárce, včetně svého synka, nakonec taky. Pro zlé časy, alespoň že tak.

  OdpovědětVymazat
 4. Co na toto říci? Všiml jsem si, že pod helem "svoboda slova", "právo na svůj názor", "svoboda šíření informací" si někteří lidé, zejména ti aktivní v médiích osobují právo říkat cokoliv o komkoliv. Jakmile se dotčený jakkoliv ohradí, hned začnou křičet o omezování nebo dokonce likvidaci svobody slova a tím i demokracie a vůbec svobody obyvatel jako celku. A zhusta vše vyšperkují nejrůznějšími historkami a citáty různých celebrit. Jenže jako všude, i zde platí zákony akce a reakce a příčiny a následku. Ten následek přijde vždycky. Neboť tento zákon (jakož i jiné) má všeobecnou platnost a je objektivní (platí nezávisle na našem chtění nebo jeho uznávání či odmítání). Jestliže řeknu, že 1 + 1 = 6, je to můj názor. Mám plné právo to tvrdit i veřejně. Důsledkem bude, že mě většina lidí bude považovat za blba a nevezmou mně na místo účetního. A když se budu bránit, třeba soudně, že jsem diskriminován za svůj názor, tak mně budou považovat i za blázna a zřejmě soud prohraju. A když o někom řeknu, že krade, budu muset přijmout důsledek, že buď toto tvrzení prokážu nebo budu příslušně postižen. Těžko se budu moci ohánět právem na svůj názor. A prohlásím-li o někom, že je zloděj, pak budu muset odkázat na rozsudek příslušného soudu, jinak budu čelit následkům. Neboť toto konstatování přísluší soudu. A asi neprojde odkaz na svobodu slova. Ale je zde sorta lidí, kteří tento jednoduchý mechanismus prostě neuznávají, protože se cítí být nad těmito zákony. "Mohu tvrdit co uznám já za vhodné, a nic se mi nemůže stát. Protože je to moje právo". A tato sorta lidí se pasovala na naši elitu! Proč si to dovolují? Odpověď je opět vcelku prostá: protože mohou. Buď je to žvást nestojící za reakci, nebo se toto tvrzení hodí jiné elitě. Tak klidně mohou vyzývat k zavraždění a vykrvení prezidenta republiky zvoleného všelidovým hlasováním a pověšením poslanců parlamentu též řádně zvoleným. A nic se nestane! Naše soudy konstatují, že toto není trestný čin. I když je to otevřené vyzývání k politickému teroru. Jiný občan, který ovšem mezi elitu nepatří konstatuje, že smrt našich vojáků v Afghánistánu je v pořádku, jelikož jsou to okupanti. Nikoho k ničemu nevyzývá. Prostě sdělil svůj názor. Jemu ovšem hrozí osm let natvrdo za podporu terorismu. Se zlou se potáže hospodský, který odmítne nalít opilému Romovi, ale Ústavní soud prohlásí za normální, když jiný hospodský podmíní poskytnutí veřejné služby občanu Ruska podepsáním hanopisu na vládu jeho země. Výlevy starosty Řeporyjí prostě nebudu komentovat. Ale dovede si běžný občan představit, že by byv předvolán na policii ČR řekl vyšetřujícím policistům, že jim na jejich blbé otázky nebude odpovídat a odejde z úřadovny? A hned za dveřmi se s tím pochlubil smečce novinářů lačnícím po senzaci? A nic se mu nestalo? Naopak by byl vychvalován předsedou parlamentní strany honosícím se profesorským titulem? Tedy zdá se, že toto jednání nemá důsledky. Samozřejmě má. Zákon platí a funguje. Čím dále tím více lidí se přestává ztotožňovat s tímto státem, nevěří v nestrannost soudů, v účinnost policie, v rovnost před zákonem... Tedy se základními premisami, na kterých stát stojí. Uzavřou se do sebe, hledí si svého. Ale to je jedna z fází, pokud bude tento trend pokračovat dojde na aktivizaci a pak bude záležet na tom, kdo bude v čele. Jestli nějaký Masaryk nebo Adolf. Jestliže se pan Jakl nedočká omluv a satisfakce, zdánlivě se nic nestane. Ale jen zdánlivě. Protože to bude další kamínek, který se vydrolí za základů tohoto státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oddělujte prosím odstavce, jinak se to nedá číst. Škoda, možná že by to stálo za to, si to přečíst...

   Vymazat
  2. Psát "v jednom proudu" je jedním příznačným znakem grafomanie.

   Vymazat
  3. Pro 8:59 a 9:45 Omlouvám se, ale šetřím odklepy. Kdyby to šlo, dal bych tam pro vás i obrázky:)))

   Vymazat
  4. Vy salónní kritici 8:59 a 9:45, Dannyho úvahu jsem bez problémů přelouskal a dávám mu za pravdu. I když mi dluží reakci na kritiku svého tvrzení o "vykořisťování dělníků" tím, že za komunistů neměli co ke koupi.

   Vymazat
  5. 9:45
   Danny možná píše v jednom proudu, ale napsané má smysl...oproti vám, kterej jste napsal pouze jedinou řádku a je to blbost !

   Vymazat
  6. 13:07 Souhlasím, že se text bez odstavců stává hůře čitelným. V tom není nic salónně kritického. Proto se také odstavce používají. Nicméně v čem spočívá výhodnost "šetření odklepy"? Prosím o vysvětlení.

   Vymazat
  7. Text může mít jen omezený počet "úderů". Což je správné. A tak jich mnoho vypotřebujete na konci odstavce a na odklepy na začátku nového odstavce. Jak prosté, milý Watsone. Někteří autoři to zde řeší tak, že text rozdělí na I. a II. či více oddílů. Ale tak dlouhé to moje povídání zase není.

   Vymazat
 5. Kdyby se ti shora jmenování měli živit POCTIVĚ A NELHAT, tak by skončili už první den, jako vojín Jasánek s krumpáčem... 😃

  OdpovědětVymazat
 6. Danny ano to je také jeden ze základních zdrojů rozpadu státu. Ovšem za názory je potřeba položit i život. Příklady máme.

  OdpovědětVymazat
 7. Jo to jsou ti praví dezinformátoři a hlasatelé jedné pravdy té „správné" transatlantické. Ta pakáž nenávidí vlastní národ a jejich kecy nikdo normální nemůže brát vážně.

  OdpovědětVymazat
 8. Promiňte, ale skutečně jsem 3x přečetl poznámku od 0:23, ale vůbec jí nerozumím, zato pan Dany píše srozumitelně a souhlasím s ním. Je jasné, že takřka rodinné klany obsadily média a snaží se nám vybagrovat mozek a pro dokonalé infikování svými názory staví v médiích dálnice buldozery. Asi se jim to moc nedaří, protože prodej novin klesá a příjem z reklam též. Stav ČT neznám, ale jelikož usiluje o zvýšení koncesionáských poplatků, bude to asi totéž. Pane Jakle, oni nepochopili, že čím víc po vás půjdou, tím víc sympatizantů získáte. Podívejte se, jak dopadnul LexBabiš, stal se opak. Lid této země nemá rád když ho někdo pokládá za blbce.

  OdpovědětVymazat
 9. Skutečně vzdělaní pokud dostanou MOC bez kontroly dokážou ublížit NEJVÍC.
  MaP 120 (73) Šokující tajemství Václava Klause - Tajné operace s agenty StB a KGB I
  https://www.youtube.com/watch?v=695xk6VDVrc

  OdpovědětVymazat
 10. Omluva je na prd. Ihned podat trestní oznámení. Ať ten buvol zaplatí i soud, který ho k omluvě jistojistě odsoudí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:43
   Připomínáte mi maršálka (z doby Rudolfa II) Rusworma z filmu Císařův pekař.

   Vymazat
  2. Jednoduchost řešení mi zase připomíná Těrazkyho.

   Vymazat
 11. Kdyz to tak ctu tak Tuberu na vas ten to vzdy myslel pro tu spravnou stranu Budiz mu zeme tezka..Vypadal jak kuberak

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.