Reklama

středa 17. června 2020

Dva Milošové, ale jednoho zvolilo 2,8 milionů a druhého 8144 voličů

Dva nejvyšší ústavní činitelé mají společné
 jen stejné křestní jméno
Petr Štěpánek
17. 6. 2020  facebookový profil autora a PrvníZprávy
„Druhý muž státu" podle „ústavního pořádku“ byl zvolen hlasy 8144 voličů, zatímco prezident potřeboval 2,8 miliónů, to se nedá vyjádřit snad ani žádnou anekdotou! " citoval Petr Štěpánek příspěvek jiného čtenáře facebookového profilu Václava Pecku. Štěpánek počítal dál.„Určitý paradox „síly mandátu“ je opravdu založen odlišností volebního systému. Ale skutečnost, že druhý muž státu podle „ústavního pořádku“ byl zvolen hlasy 8144 voličů, zatímco prezident potřeboval 2,8 miliónů, ta se nedá vyjádřit snad ani žádnou anekdotou! " citoval Václava Pecku z jeho facebookového profilu Petr Štěpánek, aby známý hudebník a komentátor současného dění v porovnávání volebních výsledků obou Milošů pokračoval.

„Tak fajn, buďme k Milošovi Vystrčilovi milosrdní a jeho výsledek znásobme koeficientem 81, což je počet senátních obvodů, čím se dostaneme k výsledku ne za jeden senátní obvod, nýbrž za celou republiku. Je to necelých 660 tisíc. Účelem tohoto postu ale není srovnávat nesrovnatelné, rozuměj výsledky různých druhů voleb, nýbrž nadhodit k zamyšlení otázku, kdo je více povolán k tomu, aby určoval naši zahraniční politiku? " položil řečnickou otázku Petr Štěpánek.

Oba názory zvedly další desítky dalších čtenářů ke svým komentářům

39 komentářů :

 1. Referendum o existenci senátu by komplet vystrčily vystrčil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak víme o o referendu hovoří článek 21 Listiny základních práv a svobod říká: „Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.“ Bohužel ustavní zákon o obecném referendu nemáme. Tak zv.demokratické strany byly proti všem návrhům, které byly předloženy.Bylo by to žádoucí mít obecné referendum, protože tato instituce je pro náš stát dle mě naprosto zbytečné. Ale v dosavadním situacie je naprosto naprosto neproveditelné senát zrušit, sám se nezruší. A tak se bohužel bude opakovat situace , kdy účast na volbě do Senátu není ani 10 %. Takže se tam budou nadále dostávat "osobnosti", které by asi jinak nikdo nezvolil. No a předseda Senátu, k této osobě se nemohu veřejně vyjádřit, brání mě v tom moje zábrany,byl bych sprostý. Jedno je jisté a to,že je to opravdu nejslabší politik v tak vysoké funkci jakého jsme kdy měli. Tak nakonec přece snaha o co nejslušnější vyjádření o předsedovi Senátu.

   Vymazat
 2. Každý Vystrčil něco jiného. Jeden zdvižený prostředník , druhý zdvižený malíček a ukazovák ... a ten třetí ... holou prdel.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 3. Senát je ZBYTEČNOST!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Vystrčil ven ruku.
  Deštník zastrčil...
  a na lidi dělal kuku.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šedý zajíc Vystrčil. tvrdý bobek vytlačil.

   Vymazat
 5. Referendum na zrušení Senátu.

  OdpovědětVymazat
 6. Veš, parazit, zamindrákovaný skutr, zakrslý záprtek atd. Pod těmito výrazy se mi vybaví ten všeho schopný skunk co je na obrázku vlevo, vedle pana prezidenta Zemana.

  OdpovědětVymazat
 7. Jak říká Ruský klasik, "lišnij čelovek" pro ty, co se neučili rusky, zbytečný člověk. Přinejmenším pro mne, plus 80 dalších v té instituci. Nejsem dokonalý, ale tohle bych nedal ani za ty peníze, musel bych se stydět podívat do zrcadla.

  OdpovědětVymazat
 8. Každý rozumný občan ví, jsme malá zemička /střední město/ uprostřed Evropy. Čechům až na vyjímky nic nepatří. Co bude naše armáda dělat s tanky,transportéry, děly a bojovými vrtulníky? Na koho budeme útočit - k smíchu a pláči zároveň.
  Toto je všechno dnes zastaralé válečné vybavení,které skutečně nepotřebujeme. ČR potřebuje pár stihaček na ochranu hranic a strategických zařízení- elektrárny,vodárny a pod.Potřebujeme ženijní a chemické jednotky na skutečnou ochranu obyvatel v případě vážných událostí. EU ani NATO nefungují což dnes už snad rozumní pochopily. Navíc přichází velevelká krize a místo úspor máme obrovský dluh.
  Jeden vzdělaný, druhý jednoduchý a oba to schvalují...

  OdpovědětVymazat
 9. Nejde jen o konkrétní počty hlasů. Perimetr průšvihu je větší, upřímně řečeno Senát je asi důležitý jen sám pro sebe. Źe je pojistkou demokracie si asi jeho potencionální voliči nemyslí. Stačilo by u jednotlivých volebních obvodů udávat skutečné počty voličů co se dostavili k urnám. Potom uvažujme zda není luxusem tuto komoru financovat.

  OdpovědětVymazat
 10. Lidi, tomu neuvěříte. Slovo cyp tady nebyl problém, cyp v obecném povědomí...Ta samá zmínka na OM dostala banán.
  Teď cypa vložím do konkrétních souvislostí. Vystrčil je cyp. V naprosto klasickém smyslu toho slova.
  Vystrčil na lidi svého cypa.
  Konecne!
  Abychom věděli, kde se stala chyba.
  Vystrčiluv cyp je vývozní artikl.
  Koho všeho jen přefikl?

  OdpovědětVymazat
 11. Začíná opět dehonestace SPD:
  Zvědavec se seknul, nebo to podporuje stejně, jako mejnstrímový éronet, když zveřejnil lživý příspěvek od ObcaneCR.cz o webu SPD:
  http://zvedavec.org/vezkratce/17134/
  Zvědavče ověřuj Ad 1) Na webu SPD probíhají změny, a tak je logické, že původní odkazy na články nefungují, a jsou nahrazovány jinou webovou adresou. Např. odkaz1 je nyní https://spd.cz/tomio-okamura-rad-bych-vyzval-ostatni-vlastenecke-ci-euroskepticke-strany-aby-netristily-sily-a-podporili-nejvetsi-vlasteneckou-stranu-kterou-je-spd/, atd.
  Ad 2) a 3) rovněž nejsou pravdivé.

  OdpovědětVymazat
 12. :(

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020061712104535-kvuli-pandemii-nepojede-prehlidka-v-moskve-bude-bez-ucasti-zemana/

  OdpovědětVymazat
 13. Dobrá zpráva pro všechna nenávistná, sprostá, a prolhaná prasata:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pavel-Novotny-vyhral-627613S
  A co ten bílej prášeček, kterým vyplašil? Už ho analyzovali? Povědí nám výsledek, a seznámí nás s pachatelem "atentátníka", či nic?

  OdpovědětVymazat
 14. Ještě tak s Kuberou měl senát jakýž takýž smysl, s Kuberou skončilo vše co mělo nějaký smysl. Ti jeho soukmenovci kteří jej nutili jet na Taiwan, jej mají na svědomí a propadnou peklu. Ostatně soudím a vím, že senát musí být zrušen.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, že senát ještě tak s Kuberou. A teď bychom ho měli ignorovat! Nevolit! Když pak budou mít senátoři jen několik desítek hlasů, tak bude snadnější diskutovat o jeho zrušení!

   Vymazat
 15. Můžete dehonestovat senát jak chcete, když jediný volič zasáhne do voleb a dá hlas jedinému kandidátovi, volby jsou platné. A tento zvolený kandidát, řekne, že rozpouští senát? Pak by to mohlo vyjít. Utopie! Pro mne, senát odstavená prasata k novým, ještě lepším korytům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:07 To asi máte pravdu, ovšem nikde není řečeno, že po koronašílenství, bude všechno stejné jako před ním. Sochy se bouraj o stošest a vše se za pochodu mění. Lidi a to ti architekti domácího vězení nedomysleli, měli více času přemýšlet a nekoukat na televizi, ale na internet. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že se na českou televizi kouknu 1x týdně a to ještě kontrolně abych zjistil zda ještě stále stejně lžou, tak bych mu řekl že je blázen. Takže ta utopie nemusí být trvalá. V médiích to je nemilosrdná řež o veřejné mínění a lidi by neměli dát na ty rychlokvašky, které se najednou vyrojily. Co se týče vyváženosti přijde mi nejlepší ruská politika a je čím dále více ve světě uznávaná a Putin je nejschopnější světový lídr a nikdo na něj nemá.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
 16. A už by měla jednat PS. Požadavky na zvolení kandidáta do senátu by měly být stejné jako u petice, tedy nejméně 35% hlasů. Pokud kandidát ani ve druhém kole nedosáhne toho výsledku, volby považovat za neplatné a ani neobsazovat senátní obvod neúspěšným senátorem. Toto je nejjednodušší cesta jak zrušit tuto nedemokratickou pojistku politického systému ČR. Senát je v podstatě sbor nepřiměřeně placených důchodců. Je skandální, jestliže první muž státu, tedy prezident je podpořen 2,8 mil hlasy občanů a "druhému" představiteli státu stačí ke zvolení hlasy jedné větší vesnice, či městečka.!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 17. No dnes se už Zeman stejně zařadil po bok Vystrčilů a podobných.
  Nejprve podepsal zákon o zrušení povinné matematiky u maturity, čímž požehnal trend vzrůstající debility národa a poté oznámil, že nepojede do Moskvy na přehlídku...
  Obojí je absolutní popření toho čím si zasloužil zvolení a od teď je bude dosluhovat svůj úřad jako směšná figurka, která zklamala a bude tolerována kavárnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky to tak vidim.
   Jeste by mohl resignovat, jako papez Benedikt.

   Vymazat
  2. Začínám mít pocit, že jména Václav a Miloš jsou varující pro použití jejich nositelů v politice.

   Vymazat
  3. No, to udělal Zeman jedině dobře, že tyhle šarády kolem povinné zkoušky z matematiky utnul. Stejně nejspíš jen zastíraly daleko závažnější problémy našeho školství. Na jedné straně se zavádí inkluze a na druhé se jakože vykazuje snaha?! A ještě takovou trapnou, nepodstatnou, několikaletou tahanicí??

   Vymazat
  4. To STAN jsou ještě větší kabrňáci! Je jich celkem 160! a s necelými šestnácti stovkami "příznivců" nedosahují zdaleka ani Vystrčilových preferencí!!! Ovšem hlasů dostali patrně dost...

   Vymazat
 18. Muze se nekdo z SPD vyjadrit k tomuhle ?
  https://aeronet.cz/news/konceptualni-sebevrazda-v-primem-prenosu-spd-zradila-alternativu-a-cely-okamuruv-poslanecky-klub-uz-zase-jednomyslne-hlasoval-spolu-s-demoblokem-cssd-piraty-a-hnutim-ano-pro-ustanoveni-parlamentni/

  OdpovědětVymazat
 19. Cerny patek aneb jak Babis zradi:
  https://www.protiproud.cz/politika/5166-katastrofa-na-dotek-bude-tento-patek-cerny-vyzva-vlade-cr-pujde-o-vsechno-z-epidemie-do-gubernie-horsi-nez-lisabon-jak-se-babis-rozhodne-nikdo-uz-nebude-mit-sanci-zachranit-zbytky-nasi-suverenity.htm

  OdpovědětVymazat
 20. Za hnutí Trikolóra V.Klause mladšího bude do senátních voleb kandidovat bývalý ředitel, a majitel televize Nova Vladimír Železný. Je to ten, za kterého musela ČR zaplatit 10,4 miliard Kč americké společnosti CME za to, že nedokázal ochránit její investici:
  https://cz.sputniknews.com/politika/2020061712104570-soucasny-svet-se-zblaznil-trikolora-pousti-do-voleb-tezke-vahy-jednou-z-nich-je-i-byvaly-medialni/
  Prostě vrána k vráně sedá, nevolitelnost si hledá.

  OdpovědětVymazat
 21. Jak je Senát důležitý nám předvádí chytřejší Slováci, kde jedou bez něj.

  OdpovědětVymazat
 22. Všichni víme že to je zbytečná instituce a dobře placená trafika pro pravicové vysloužilce.

  OdpovědětVymazat
 23. Politika je umění kompromisu. Kdo to neumí,nemá v ní co dělat. Vystrčil svou klukovinou a provokací (nic víc, nic míň to není)poškodí desítky našich podnikatelů v Číně. To to tento politik nevidí? To mu nestačí poškození všech, co pracují v našem turistickém ruchu, že do Prahy nebudou jezdit čínští turisté a do celé republiky Rusové? A hopodští, hoteliéři, restauratéři mlčí. Za koronaviru přišli o mnoho, měli by o to více teď vydělávat. No, on je stát a v Praze magistrát odškodní...

  OdpovědětVymazat
 24. Přála bych si… aneb "2000 slov dnes" od obyčejné ženy

  http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=35008

  Překvapivě na Bakalově serveru.

  OdpovědětVymazat
 25. Jak se povedlo Slovákům senát zrušit?
  Jak je možné, pokud žijeme v demokracii, aby démos=ĺid neměl možnost zrušit instituci, která zastupuje pouze 20% obyvatel a zjevně 80% si ji nepřeje? To pak není demokratická instituce!
  Její pravomoce ovlivňují chod celého státu! Který poslanec podá návrh na referendum na zrušení senátu? Nechceme v době astronomického zadlužení a ekonomické krize platit z našich daní zbytečnou instituci senát, neziskové politické organizace, divadla, která na sebe neumí vydělat, práceschopné pobírače dávek... Ta situace je neudržitelná.

  A to by po nás ještě chtěli se dál zadlužit, abychom živili agresivní uprchlíky. Všechno má své meze!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:28 S těmi Vašimi procenty se mi vybavil jeden článek z již nevybavitelného média.Víte ,že pro cca 80%obyvatel této planety je kapitalistický systém kontraproduktivní,čili škodící? A v tom je primární problém celého lidstva!Zdá se Vám,že to s naším senátem zdánlivě nesouvisí? Ale ano,a jak!!

   Vymazat
 26. Než ty úsměvné taškařice okolo Taiwanu, by mne zajímalo proč je všem jedno, že polští vojáci se utábořili na našem území a milostivě dovolují našim občanům návštěvu kapličky (Pelhřimovy). Proč pro zahraničí je na FB název Liberce vyměněn za Reichenberg, proč se začíná Krkonoším říkat Sudety. Asi senátoři nejsou naší a my je jen platíme pro cizí země. A stejný problém mám i s prezidentem. Jsem normální občan ČR a moje hrdost patří této zemi, pan senátor Vystrčil má asi jinou hrdost.

  OdpovědětVymazat
 27. Ano, je to tak. Kapitalismus je v rozporu s demokracií, když vládne kapitál nemůže zároveň vládnout lid, to je jasné. Kapitalismus je využívavý, zneužívavý, vede permanentní obchodní celosvětovou válku. Pro zisk a zdroje zotročí či vyvraždí celé národy. Etnické války v Africe jsou řízené nadnárodními skupinami kvůli kontrole zdrojů. Např. naši vojáci v Mali "ochraňují" Francouzům zdroj uranu pro jejich jaderné elektrárny.

  OdpovědětVymazat
 28. Jak může být nějaký národ tak blbý ? Ve volebních programech takové pitomosti nenajdete u žádné strany a přesto to projde. Máme právo to ještě nazývat demokracií ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.