Reklama

středa 17. června 2020

Europoslanec Ivan David hlásí: Turci bombardují beztrestně severní Irák

Mapa oblasti s vyznačenými místy bombardování
17. 6. 2020  PrvníZprávy a FB
„Vždy, když se tedy Erdoganovi nedaří dost rychle vítězit v některé zemi a některé válce, například v Sýrii a Libyi, jsou tu ještě Kurdové a Jezídi, které může beztrestně masakrovat," konstatoval ve svém komentovaném zpravodajství z válečné oblasti euposlanec Ivan David a sklidil desítky komentářů. „V noci z neděle na pondělí 15. června 2020 ráno turecká armáda a letectvo masivně - nejméně 50 útoky v řadě – opakovaně bombardovaly jižní Kurdistán, tedy oblast autonomního Kurdistánu v Iráku i území mimo něj. Důvodem bombardování byla, jako vždy, přítomnost vojenských oddílů zakázané Kurdské strany pracujících – PKK – v této oblasti, konkrétně v Qandilu, v pohoří Zagros na turecko-irácké hranici," napsal na svůj facebookový profil europoslanec Ivan David.
„Turci ovšem jako vždy bombardovali i civilní cíle, uprchlický tábor Machmur nedaleko hlavního města Kurdistánu Erbilu a také oblast Ninive, kde žila náboženská menšina Jezídů. Záměrně píšu žila, protože v roce 2014 zaútočil na tuto oblast tzv. Islámský stát a tisíce Jezídů pobil a odvlekl do otroctví. Turecké bombardování bylo zaměřeno i na oblast Shengal nebo také Sinjar, kam byl v roce 2014 veden hlavní útok ISIS proti těmto „nevěřícím“. Ti, kteří v horách Sinjar přežili, byli tehdy osvobozeni právě vojenskými složkami PKK a YPG," konstatoval David.

„Dnes jsou přeživší znovu terčem útoku, tentokrát státem NATO. Bomby, které na ně padají, jsou tedy ryze demokratické. Hořký sarkasmus. Útok navíc přišel v době, kdy se před několika dny(!) 150 jezídských rodin vrátilo do své vlasti. Z tzv. táborů pro vnitřní uprchlíky v Iráku. To jsou ti uprchlíci, o které se svět nestará, protože nemají ani přístup ke gumovým člunům ani peníze na pašeráky," má jasno euposlanec za SPD.

Jezídi a Kurdové vyhnaní extremisty Daeš se vracejí domů
- a jsou bombardováni Tureckem

„Irák, země zmítaná vnitřními sváry, nemá sílu na turecké útoky reagovat. Kurdští PKK a jezídští bojovníci z řad YBS – Jezídských obranných jednotek – nemají zbraně, jimiž by se mohli leteckým útokům bránit. Vždy, když se tedy Erdoganovi nedaří dost rychle vítězit v některé zemi a některé válce, například v Sýrii a Libyi, jsou tu ještě Kurdové a Jezídi, které může beztrestně masakrovat. Aby byl u svých voličů „za hrdinu“.
A my už dopředu víme, že svět a mezinárodní organizace vyjádří maximálně „znepokojení“ ... píše se v Davidově komentáři.

„Jezídka Nadja Murad, nositelka Nobelovy ceny míru, kterou dostala právě za boj za práva svého lidu, sama dlouho v zajetí ISIS, napsala na svůj Twitter:
„Mount Sinjar je právě teď válečnou zónou. Turecké stíhací letouny bombardují více míst. Přes 150 rodin Yazidi se právě vrátilo do svých domovů. Kdy irácká vláda a mezinárodní společenství uplatní určitou odvahu a politickou vůli při řešení bezpečnostních problémů v Sinjaru?“

„Nejspíš i ona ví, že je to jen řečnická otázka…" uzavřel svůj komentář europoslanec Ivan David.

27 komentářů :

 1. Pro pochopeni turecke mentality doporucuji film Midnight Express (1978).

  OdpovědětSmazat
 2. Proč mne to nepřekvapuje, businessmani.

  https://pravyprostor.cz/policie-pod-tlakem/#comment-1111035

  S čipanty nebude problém.
  A znovu se jim očkování státních zaměstnanců nemusí povést zrušit poté co to tehdy ministr odmítl osobně a lektvar za miliardy z jedové chýše se hodil do spalovny.
  http://www.nwoo.org/2020/06/16/demonstrace-proti-podvodu-s-neexistujici-pandemii-16-6-2020/#comments
  https://www.youtube.com/watch?v=SChnKOFcCfc
  ____________________________________
  Ze serveru mazalů. :lol: ae

  Nehodící škrtněte a nechte tu vyhekávat imbecility brutopýra formou opruzování všech jím vyhlédnutých, kdy po třech slovech nerozumí. On tedy asi rozumí jen opisům nadpisů ze svodek které formou blitin dává neuměle a nelogicky do kupy tedy tak cca. 1:10 kromě obtížných návěsů na diskutující blb.

  Vymýšlí už naprosté nesmysly navyklí že nohsledi jim budou rozumět a také proto vymyslí zdůvodnění na místa darmožroutů v masomlýnku za služby.
  https://www.youtube.com/watch?v=U9Wj4MILkjc

  včera 17:30
  Kapři si rybník opravdu nevypustí. Ale přesto jim bude vypuštěn.
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?
  Ono totiž platit si svého otrokáře, parazita, kata, loupežníka či “humanitárního” bombarďáka už chce stále méně lidí a zemí. Fakt, že dolarem se stále ještě platí cca 2/3 světového obchodu, je založený pouze na setrvačnosti myšlení a na důvěře, že se zámořské chazarské impérium ještě nějak vzpamatuje. Impériu však chybí především zdroje, které chtěl získat parcelací a vykradením Ruska. Za Jelcina to bylo velmi pravděpodobné, za Putina velmi nepravděpodobné. Navíc ten zámořský tavící kotel obsahuje tolik neřešitelných problémů a antagonistických zájmů, že silně koroduje zevnitř. Ke všemu ještě západní chamtivé “elity” vyvezly celá průmyslové odvětví do Asie. Západ, který vsadil na všechny možné i nemožné služby, si jenom službami světovou dominanci nemůže udržet. A ničivé zbraně mají už mnohé další státy. Západ už dlouho žije jen na dluh budoucích generací a především na účet zbytku světa. A tomu zbytku světa se ten parazitismus Západu už velmi zajídá. To, co poslední měsíce sledujeme v přímém přenosu ze Západu a především z Ameriky není konflikt ras či vyznání, nýbrž vzpoura ždímaných otroků proti “elitám” Západu. Neoliberalismus, který na Západě vítězil již od 80. let, přinesl boháčům a mocným ještě daleko více bohatství a moci, ale tzv. střední třídu a zejména chudé stále více okrádá. Hrobníkem Ameriky proto nebude ani Rusko ani Čína, ale právě patologická nenažranost “elit” Západu.

  380028
  Ze zvědavce
  dnes 2020-06-17 05:36:25
  RE: Kapři si rybník opravdu nevypustí. Ale přesto jim bude vypuštěn.

  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a03:e600:100::13.?.?.?

  Dorůstají noví bojovníci kteří bruselské chtějí platit s vervou sociopatické školastiky a představy švýcarského restituenta podle rakouských zákonů. Nevím proč máte problém tržní dráby zájmovců označit. Lágr od počátků chápání kdy jim po něm šáhnou hned jak zachytí záblesk vědomí o úžerech. Pořád to říkám že povinné školství idiotizace trhů se musí zrušit. Mají poté kabinetní vymařovací, devastovací, vyprzňovací. znásilňovací sviňodebily za normální. A výsledky se periodicky se dostavují na dosazení těch kteří chtějí stavět na zelené louce. Tentokrá již marně se zdegenery. Povedlo se jim to už se zánikem 7-8? mnohem vyspělejších civilizací Ale jistě to sychrují schopným jedem poločasu rozpadu 156. miliard let deploid urániem kdy to dá genům vale a nazdar bazar.
  Možná to dělá dementní výuka “memory aby oběti nenabyli chápání stavu věcí k propadandě “voloviny v zápřazích šílených vozků cesty na h…o s kterou spějí.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejdelsi-tunel-…
  https://www.youtube.com/watch?v=6cD2vA5pAOY
  https://www.youtube.com/watch?v=yiapb5PPnmA time 52:30 / 55:00

  99999

  0 OdpovězUpravČvn 17, 2020 5:49

  OdpovědětSmazat
 3. Chválím za vcelku rychlé zpravodajství z frontových oblastí.
  Pokud jde o Turecko, tak překvapivě dostalo podporu z Íránu, ale jen pokud jde o Libyi. Ale nikoli pro válčení, nýbrž pro politické řešení celé situace. Diplomacie může být velmi zvláštní. Pokud vím, ani Írán nestojí o to , aby někdo kurvil ceny ropy na trhu kradenou naftou a ještě jí vyvážel. Ale proti Turecku se postavila Liga arabských států jakou celek , tak důvody možná musíme hledat tady.
  Pokud jde o turecké bomby v iráckém Kurdistánu, samozřejmě páchají svinstvo, na druhou stranu padají na separatistický Kurdistán, což iráckou vládu sice rozčiluje, ale nicméně nepálí tak, jak by se mohlo zdát. Mnozí jsou v tom pak úplně nevinně viz Jezídi.
  Okolnost, že prakticky ve stejném čase proběhla i nějaká akce proti Kurdům v Iránu, může svědčit o emerické aktivizaci kurdského elementu před zásadním jednáním o pobytu robocopa v Iráku , které v létě proběhne s novou iráckou vládou.

  OdpovědětSmazat
 4. Názorný příklad co tam euroatlantická kultůra přinesla. Jak je možné že po tolika letech "TRVALÉ SVOBODY" je Irák slabý, jak je možné že je stále dost munice a bomb a při tom hlad a neštěstí. Co už stály všechny konflikty od 2SV a výsledky jaké. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
 5. Později sem vložím odkaz na Kurdistán v Iráku. Oni se považují za svobodnou zemi. A kupodivu o nějakých tureckých náletech nikde nic nepíšou.
  Emerika je jejich vzor. Mají vlastní naftu , vlastní vidění světa, publikuje tam kdejaké hovado kdejakou pitomost, např. , že Rusko opouští Asada. Velmi poučné čtení na téma Kurdové.

  OdpovědětSmazat
 6. Tohle je jeden ze zdrojů, který místní čtenáře může hodně zajímat. Je tam i článek o českých ambicích v Mali. Poučné čtení.

  https://www.natoaktual.cz/zpravy/syrie-turecko-ankara-erdogan-nato-aliance-pavel-gabal-kurd.A191010_154118_na_zpravy_m00

  OdpovědětSmazat
 7. A co RUSÁK V Sýrii, kde Putin a Asád mají na svědomí více jak 500 000 lidských životu o tom tady nikdy ani čárka co, vy prokremelští žebrácííí!
  To máte na všechny ostatní, hlavně na USA, tuny kritiky, ale největší vrahoun je dnes RUS!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blba Běžce jsem přidal pro obveselení p.t. publika - jací že se to nenávistní hlupáci mohou v Čechách vyskytovat.

   Smazat
  2. Možnosti u v zásadě jen dvě: Buďto jsi naprostý idiot, který klidně bude tvrdit, že Země je placatá , ačkoli je dneska milion dokladů o tom, že není... anebo to sem vkládá sama "redakce", aby trochu čechrala diskusi. To bych jí neměl za zlé.
   Nebyl by to jen místní případ. Vím o jiných , kde si angažovali profesionálního debila, který se tím živil, ale zároveň neměl tušení, že Jihlava je rozdělena řekou Jihlavou na českou a moravskou část.
   Pak pusťte debila do akce. I profesionální enteligent si tam nabíhal na vlastní vidle a hrábě častěji a častěji, až byl stažen.
   Aha přehlédl jsem Dvořáka...
   Takže tím je řečeno vše.
   Diskutovat můžete s někým, kdo si sice zachová svůj názor, ale nešuká mu malý mozek s velkým a z vystrčila mu nečumí vlajka hvězd a pruhů.

   Smazat
  3. Děkuji pane Václave! Schvaluji Vaše rozhodnutí. Kdysi bývali v Dikobrazu vtipy o politice podle boľševických pravidel. Žvatlání idického běžce je takovou vycházkou do časů nedávno minulých i když podle Washingtonských-Bruselských pravidel. no

   Smazat
  4. 9,25
   Nějak se ti yneteligente z Rechichenbergu ty numera pletou.....nejdřív jsi měl vylhaných 250 000 mrtvých a teď už půl milionu?????Zapomněl jsi ovšem dodat,že ty mrtvý jdou na VRUB AMIOKUPANTŮ A ISLÁMISTŮ!!!!!
   TAKŽE,MAUL HALTEN A RUSKU ZDAR!
   P.S.Redakci děkuji za zveřejnění odpovědi.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji pane Václave za opětovné uvedení Indického běžícího blba! Kdesi jsem už čet, že Oligarchům chybějí hodnotné kolaborující kádry o které by u nás mohly opírat. Tenhle pisatel je potvrzením téhle skutečnosti. I Trumpa pomalu otravuje plýtvat penězi na financování různejch blbů v naší republice na masírování veřejného mínění. Je to začarovanej kruh: chybějí peníze, narůstá nedostatek kvalitnejch kádrů, to generuje další omezování dotací... až jim to postupně hezky spěje do hajzlu.

   Smazat
  2. Oprava času
   Odpověď byla pro 9,47

   Smazat
 9. Indický běžec a komu ty!

  OdpovědětSmazat
 10. Tak turek dělá špinavou práci za usa a OSN neudělá nic. Ta má jen starost o přemisťování migrantů a jak máme mluvit.

  OdpovědětSmazat
 11. Floyd a padělané miliony dolarů, rasistická agenda proti bílým

  http://svobodnenoviny.eu/floyd-a-padelane-miliony-dolaru-rasisticka-agenda-proti-bilym/

  Black lives matter? All lives matter!

  http://svobodnenoviny.eu/black-lives-matter-all-lives-matter/

  OdpovědětSmazat
 12. i ty siamská kačeno!
  ČT jako zdroj informací? Ta není ani zdrojem dezinformací! Je to pouze sebranka nevzdělaných, neznalých a šoroškem placených svazáků nového židovského neřádu (NŽN), když ten NWO dopadl tak tragicky.
  V ČT nelze věřit ani předpovědi počasí, natož deklaraci datumu a času (vždy kontroluji a nacházím chybu).

  OdpovědětSmazat
 13. Krom toho, že zase umírají zejména nevinní civilové, mne kurdská otázka nějak zvlášť nezajímá. Kurdové si vybrali. Chtěli "samostatný", loutkový Kurdistán, nemají nic.
  Pro nás z toho vyplývá poučení, jak je důležité si dobře vybírat spojence a kamarády. Kurdové si vybrali a dnes brečí, že jim na hlavy padají bomby a nikdo se jich nezastane. Jednou možná dopadneme stejně. Jak se říká: "Spolu je chytili, spolu oběsili".

  OdpovědětSmazat
 14. 14:48
  Když vás to nezajímá a máte své vysvětlení proč. Tak vás musím ujistit, že i "dobře" vybraní spojenci se na vás mohou vykašlat. Je to historicky doloženo. Horší je, že slušná část planety nezmění nic a orgány, které byly založeny pro dodržování mezinárodní korektnosti nefungují.

  OdpovědětSmazat
 15. Spojenectví mají lepší předpoklady tam, kde jsou si blízké národní zájmy popř. i kultury. Jak to vypadá a zdá se, bylo tomu tak za komunistické totality. I Husák s Brežněvem si asi byli bližší, než Babiš s Merkelovou nebo Trumpem. O Edvardu Benešovi a vztazích s představiteli našich předválečných západních spojenců škoda mluvit. Běžec Indický nechť mi to vymluví.

  OdpovědětSmazat
 16. Nedelaly to i USA s GB a Polskem, neprisluhovala tam i CZ? Podarilo se jim byt zodpovedni za smrt vice nez 1.5 milionu lidi, pardo, Iracanu. Jak daleko jsou v tomhle TURCI? Vic nez 2 miliony???! Nejsou nahodou take v NATO. Je jeste nejaka zeme NATO, ktera nebombardovala Irak? Tak si pospeste, jeste tam par zivych je! Muzete priletet pozde, byl by to zbytecny let! Tak honem, hodte sebou. Turecko nebude prece posledni!

  OdpovědětSmazat
 17. Co dělají Američané, Rusové a další, na to nemáme sebemenší vliv. Jejich dílo. Mě však zajímá co dělají naši, čeští zhovadilci na ministerstvech zahraničí, obrany, zahraničních věcí, v parlamentu a dalších orgánech. Jak to, že neprotestují proti bombardování? To je schvalují a podporují takový zločinný spolek, který umožňuje páchat Turkům,členu tohoto spolku, zločiny a zabíjet lidi v cizí zemi aniž ji vyhlásil válku? Za co vy všichni hajzlíci berete svoje prachy od nás všech občanů?

  OdpovědětSmazat
 18. Když bombardovalo NATO Srby, tak jste tam v Zemanově vládě řvali nadšením, to nevadilo, naopak. Pane Davide, vy jste pokrytec extrémního rozsahu, je mi z vás na zvracení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnešní europoslanec MUDr. Ivan David byl ve vládě Miloše Zemana ministrem zdravotnictví a jako jeden z mála ministrů hlasoval vždy proti agresi NATO v Jugoslávii.

   V této souvislosti si nemohu odpustit poznámku: Než začněte někoho tupit a urážet, měl byste se seznámit s fakty. Takhle jste za neinformovaného hlupáka.

   Smazat
  2. 7,49
   Je lepší mlčet a být považován za hlupáka,než promluvit a odstranit veškeré pochybnosti!!!!!!

   Smazat
 19. 7:49
  Snad i sám Zeman jednou prohlásil, že se ho nikdo neptal, jen v noci byl telefonem informován o přeletu bombardérů na Bělehrad. Nevím co je na tom pravdy, ale asi nikdo neřval nadšením. Nevím zda jste jen hlupák, nebo hloupý provokatér. Totiž v poslední době se vynořují hecíří, kteří chtějí vyprovokovat chaos a násílí. Jak to pak dopadá vidíme v USA i na Ukrajině. Děkuji, nemám zájem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.