Reklama

pondělí 1. června 2020

Jaroslav Foldyna obhajuje svobodu slova Karly Maříkové

1. 6. 2020 YT
Poslanec Jaroslava Foldyna (nezávislý) - vystoupení na obranu svobody slova Karly Maříkové
27.5. 2020 Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky


30 komentářů :

 1. Ta Horáková chtěla svrhnout režim vojenským povstáním , vojenským velitelem měl býr gen. Kutlvašr , který o tom píše ve svých vzpomínkách , za to by jí odsoudili k smrti v té době i v USA , viz manželé Rosenbergovi ! S tím Foldyna ujel !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dosud se nikdo neodvážil vysvětlit, co ta Horáková vlastně chtěla? Přála si nechat rozkrást a zničit hospodářství, jako to chtěli ti po roce 89, kteří ji oslavují? Nestačila by památka na nesmyslnou popravu? Jen aby nedopadla jako Fučík.

   Smazat
  2. Pane Foldyno, máte od naší rodiny 1*, stačí sledovat některé poslance, kteří přísahali na své svědomí a vědomí, jak najednou na svou přísahu zapoměli. Pánům 18:53 a 19;43 si dovolím oponovat i když jsem tu dobu nezažil, tak pro mne je jasným důkazem JUDr Urválek.

   Smazat
  3. 21.20 Jak chcete oponovat , Horáková chtěla svrhnout režim vojenskou silou , k tomu se hrdě přiznala , ten Kutlvašr si snad vymýšlel ?

   Smazat
  4. Horáková byla popravena zcela po právu za protistátní a teroristickou činnost. Jedinou nezvyklostí byl ten mediální cirkus kolem soudu, na to Československo nebylo zvyklé. To jsou praktiky obvyklé v USA.

   Jinak pořád nechápu, proč se říká "za to by jí odsoudili k smrti v té době i v USA" - jako by USA byly nějakým etalonem, ke kterému se musí vše poměřovat. Že vedou a všichni ostatní následují.

   Foldyna ujel, to je jasné. Měl by víc přemýšlet o tom, co řekne. Takhle SPD pomáhá do nevolitelnosti než k vyšším ziskům.

   Smazat
  5. Jiný režim, jiní hrdinové, ale i oběti.

   Smazat
  6. 22:52 2:17
   Je mi líto, ale kdybych zažil výslechy v 50tých letech, tak bych se přiznal ke všemu a vy to dobře víte. Jestli nevíte o co jde, tak si třeba si přečtěte Doznání od A.Londona (to byl kovaný komunista).

   Smazat
  7. 28:93

   No konečně, jste zřejmě ten člověk, na nějž všichni čekáme. Protože konečně předložíte důkazy, že přiznání Horákové nevycházelo z jejího skutečného počínání, ale že bylo vynucené mučením. Tak prosím pište a nešetřete detaily, ať konečně pravda vyjde najevo.

   Jinak, já si myslím, že ani dnešní svobodné a demokratické výslechy nemusí být vždy jen takový pokec u kávy. Zvláště když je na tom zvýšený zájem země nejsvobodnější a nejdemokratičtější. Tam se tomu říká "zostřený výslech", mají pro ten účel po světě rozmístěné specializované mučírničky a věřím, že i jejich farmaceutické prostředky, topení či elektrošoky, by vás přiměly přiznat se k čemukoli. A to píšu v roce 2020, nikoli krátce po válce.

   Smazat
  8. Žvaníte pitomosti!Jen to, co jste četli na novinkách (Seznam.cz) - americké stoce, placené z USA. Žvásty! Prej "mučení u výslechu".. směšné! JUDr Horáková moc dobře věděla do čeho se sere, měla vztek, že se nestala ministryní, a vůbec -měla vztek, že volby vyhrála "lůza" - že se zabavují majetky pracháčů a znárodňuje se. A nebyla v tom sama, celá řada jejích kámošů šla do vlastizrady - byli totiž pevně přesvědčeni, že budou mít spoustu následovníků, a že s podporou amerických šmejdů docílí opět převrat - klidně by sem nechala taky hodit atomovku, jako hodili USA na Japonsko. V podstatě to byla zfanatizovaná mrcha, v přechodu, bez chlapa, bez rodiny. I dnes jsou takové mrchy v politice - jenže tehdy se ještě ctily zákony, a trest smrti byl jejich součástí. Soud by jí byl asi trest smrti nedal, ale zase jiným štváčům se podařilo rozesrat proti ní a dalším celý národ. Media proti nim štvala jako zběsilá, rozpoutávaly se petiční akce ve všech podnicích s názvem "smrt zrádcům" a dělníci to podepisovali. Nemohla jiný trest dostat. Dnes by to bylo úplně stejné. Podívejte se, co dělají media dnes. Určují prakticky všechno. Do koho se začnou srát, ten je mrtvej tak jako tak. Dnes se naopak ani zvrhlí, sadističtí vrahové a lumpové smrtí netrestají, zato se věší a se zvrhlou radostí svrhávají sochy - a co je to justiční mafie? Jen zkorumpovaní šmejdi.

   Smazat
  9. No z lidského a morálního hlediska ji popravovat neměli. Je spousta jiných trestů, aˇudělá cokoli. (Ono asi to bylo taky důsledkem válečného šílenství a poválečných pomst - jako i ti sudeťáci). Jen lidé stále nemají odvahu vystoupit proti zlu a proto také dnes jsme tam kde jsme. Hospodskými řečmi se nic nevyřeší....

   Smazat
  10. S prohlášením Foldyny souhlasím, ale nechápu, proč do toho zatahoval Horákovou a komunisty. Dle informací, které jsou k dispozici/?/ a které Horáková nepopírala/?/, tak byla tehdy ochotná napomáhat k válce nebo násilnému převratu!...Moc by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti tehdy bylo !

   Smazat
  11. Málo se píše o tom, že Horáková je vlastně obětí spolupráce západní státní diverze, která spolupracovala s českou policií. Ona totiž dávala pro Horákovou instrukce, jak má proti ČSR pracovat a dělala "to tak nešťastně", že nejdříve svými kanály to sdělila na Stb, které schránku pak vybralo i s paní dr. Horákovou.

   Smazat
 2. Výborně pane Foldyno!!!

  OdpovědětSmazat
 3. S Foldyny se stává volební žolík, který zamíchá hodně s procenty! ČSSD bude litovat, že odešel!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jim to přeji aby skončila čssd v České politice z levicové strany je jen další stop09. Pan Foldyna je skvělý chlap a patří do SPD.

   Smazat
  2. Já pevně doufám, že tenhle "žolík" v parlamentu po příštích volbách skončí.

   Smazat
  3. 0;19
   To není nikdo z tvé milované TROPičky ani PYJátů, takže končit nebude!!!!!

   Smazat
  4. A co bude dělat ministr Hamáček?

   Smazat
  5. 8:52
   Al-Hamajda má trafiku ve fašoEU!

   Smazat
 4. No, co už. Bývalej boxer ...

  OdpovědětSmazat
 5. Foldyna řekl to, co si myslí většina občanů, majících alespoň trochu hrdosti a vlastenectví v duši. Moho rozvěst zájmy nadnárodního kapitálu na ničení a vykořisťování mnha zemí, zejména afrických. Nechat je být ... a my Češi, bez koloniálních choutek jejich nekalých choutek vplétáme pomocí úplatných a vlastizrádných politiků.
  Máme naději, že takovéto projevy probudí národ ze spánku a zažehnou plamének obrody.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane ABC,všiml jste si vyzvy občan pod člankem

   POMŮŽE ZVOLENI NOVYCH ČLENŮ TV RADY

   kdy v diskusi se ozvali prvni odvážni občané s konkrétnimi články Programu voličů 1-5?
   Myslite,že by jste je mohl zkritizovat či dokonce jim tam něco,ještě hroznějšiho i doplnit?

   Smazat
 6. Foldyna je v politice třicet let. Na můj vkus prozřel trochu pozdě a ještě pod tlakem faktu, že si bude muset hledat po volbách obživu jako ti, které špatně zastupoval. Kladu vyšší nároky na ty, kteří mne mají zastupovat. Ze setrvačnosti se otřel o komunisty. Proč to dělá, když jejich hlasy bude ve volbách potřebovat?

  OdpovědětSmazat
 7. Před více jak 50-ti lety nám na gymplu profesor dějepisu vtloukal do hlavy že každá tzv.demokracie se postupně promění v tvrdou diktatúru.U nás nikdy žádná demokracie nebyla,není a ani nikdy nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak! Jenže naše "demokracie" se proměnila v diktaturu hned od začátku. Tady o demokracii nikomu ani nešlo. Jenom si rychle nahrabat a nakrást, zalézt do nějaké funkce, kde je moc, ze země udělat trhací kalendář i pro kámoše stylem..." co můžeš urvat, urvi, co nemůžeš urvat, zkurvi!" A tak se i stalo. Za hlasité podpory trubců, kteří teprve dnes na to nadávají.

   Smazat
 8. Trikolóra, za niž kandidujete do Senátu, prosazuje vypovězení Lisabonské smlouvy. Proč?

  Lisabonská smlouva (LS) úplně obrátila naruby všechny předcházející smlouvy EU (ty smlouvy, na základě kterých se vůbec podoba EU tvořila). LS de facto přepsala tehdejší dosavadní řád EU.
  Kdybych to chtěl jednoduše shrnout, tak řeknu, že je to právě ten dokument, který má za úkol oslabovat pravomoci členských států, který má ty „méně ekonomicky silné“ zavázat k poslušnosti „ekonomickým gigantům“. LS dává pravomoc dobře placeným kancelářským krysám v Bruselu – pravomoc, která je vlastně nadřazena národním zájmům, národní hrdosti a svébytnosti.

  LS brání státům, které se rozhodnou pro „neposlušnost“, v prosazení čehokoliv – vždyť podle ní rozhoduje většina (navíc rozhoduje počet obyvatelstva států), a to vlastně znamená, že to, co bude chtít třeba Německo a Francie, je definitivní a nikdo nemá žádnou sílu to zvrátit, stát potom nezabrání tomu, co si nepřeje, co si nepřejí jeho občané. Čili počet občanů hraje zásadní roli a při spojení toho, co si přejí například Německo a Francie (opět schválně používám tento příklad), je naprosto jasné, že ostatní státy se můžou třeba rozkrájet, ale neprosadí nic.

  Chvála bohu, že v poslední době alespoň trochu začínají být slyšet státy V4 (ČR, Polsko, Slovensko, Maďarsko). To by měla být cesta, tyto státy mají zakořeněnou snahu po svém sebeurčení a svébytnosti. Tyto státy by měly na svou stranu získat sympatie ostatních a ukázat, že nás nebude nikdo řídit k naplnění svých zištných zájmů.
  Hluboce lituji, že ji ČR podepsala – a přitom jsme byli tak blízko… vždyť jsme to byli my, kdo podepisoval jako úplně poslední ze všech států EU, byli jsme to my, na koho se čekalo (a systematicky tlačilo) – škoda…

  Lisabonská smlouva prostě představuje nadřazenost a zvůli EU nad našimi národními zájmy. Nejsem natolik fundovaný, abych dokázal říci, jestli je vypovězení vůbec možné, ale v tuto chvíli to pro mne představuje možnost, jak jednoznačně a viditelně dát diktátorovi (EU) najevo, že nejsme otroci a nesvéprávní šašci, kteří budou poslouchat ty nesmysly a zákazy, které nám Brusel neustále servíruje. Pokud by to nešlo, mělo by se začít pracovat na velice dlouhém (mnohaletém!!!) a složitém procesu vystoupení z EU.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ursula-je-mimo-realitu-Placeni-kyvaci-v-Bruselu-nam-zavari-Z-Trikolory-zni-zdeseni-jde-i-o-ceska-auta-625839

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. LS i styl EU se vzdaluje demokracii, rozhodují nevolení komisaři. Něco mi to připomíná.

   Smazat
 9. Myslím, že volání pana Foldyny uprostřed nacistickofašistické diktatury kapitálu, kterou žijeme, je voláním marným. Kapitál žije válkami a padá mírem. Kapitál žije lží a padá s pravdou. Nejen Karla Maříková, ale i třeba představitelé KSČ si dovolili říci pravdu o našich legiích a jejich aktivitách v rodícím se SSSR. Do konce 1. světové války na východě v r. 1917 legionáři na Rusi bojovali za budoucnost Čechů a podpořili myšlenku zrodu samostatného státu. Ale pak se po r. 1918 zapojili po boku západních teroristů do intervenční války proti SSSR. Respektive mnozí legionáři byli do bojů proti Rusům hnáni svými nadřízenými a bouřili se. Vzbouřila se celá jednotka "plukovníka" Švece, který se proto zastřelil. Tedy ani v době po r. 1918 při přesunu legií přes Sibíř do domoviny - kam dorazili mnozí právě pro na nich vynucenou velením protisovětskou intervenci mnozí až po r. 1920!!! Víte, že dokonce T.G.M. nařídil nevměšování se českých legií do vnitřních záležitostí SSSR? Takže s Masarykem také na pranýř. O, jak rádi by mnozí čeští fašinaci tak učinili, neb nic více nenávidí než humanismus. A právě proto, že Masaryk žil lidstvím, je dnes naší diktaturou kapitálu tak nenáviděný. A stejně Havlíček, Beneš, Němcová. Ano, humanismus je brzdou teroristických válek kapitalismu, pryč s lidstvím?
  Jen malé doplnění k panu Foldynovi. Ano, ať si každá země žije svůj život, také ty, co kapitál zplundroval kolonizací ekonomicky i lidsky. Ale tyto země by měly dostat zaplaceno i s úroky za všechny zločiny, které na nich kapitál a koloniální systém způsobil! My dnes sami na sobě poznáváme co to je být kolonií, to je méně než být protektorát Böhmen und Mähren a to jsme byli Západem okradeni jen o 11 bilionů Kč. Také bude našim právem, až Zem ovládne humanismus, požadovat po zlodějích naše jmění zpět!?

  OdpovědětSmazat
 10. 12:30..souhlasím s diskuzním příspěvkem..včetně poisované role našich legionářů, kteří v čase po vzniku republiky už nebojovali za republiku, ale spolu s Kolčakem v občanské válce...stojí za připomenutí, že i na Wikipedii se kritizují zvěrstva tzv. kolčakovců..

  OdpovědětSmazat
 11. Foldyna to nevzdá, ten tu mňoukat nebude, jako jiní skoromuži.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.