Reklama

sobota 6. června 2020

Kam se poděl kufřík s ricinem?

Radim Valenčík
6. 6. 2020      RadimValenčíkPíše
Zdůvodnění vyhoštění ruských diplomatů je věrohodné asi tak, jako to, že jeden z nich přicestoval s kufříkem plným ricinu. 14. května, to je skoro měsíc (!) jsem položil tyto "ricinové" otázky BISce: 

1. Jako to, že časopis RESPEKT měl tu drzost zopakovat si svůj vydařený kousek s použitím téhož Ondřeje Kundry a uveřejnil ještě větší blábol, než v případu "Dvojitého agenta na útěku", a to i přes to, jak jej tehdy BIS ve svém prohlášení oprávněně zesměšnila?

K tomu: Jedná se o materiál "Spekulace, polopravdy a výmysly týdeníku RESPEKT" uveřejněný 29. 5. 2012 na stránkách BIS ZDE
Doporučuji přečíst, aby každému bylo zřejmé, jak Kundra "pracuje".

2. Jak to, že na uveřejněnou hovadinu stejným způsobem jako v roce 2012 BIS okamžitě nereagovala, přestože měla dost informací a přestože mohla očekávat, jak se zprávy (ve které je nepřímo uvedena jako zdroj) zmocní mediální mainstream?
K tomu podotázka: Je současná BIS ještě tou z roku 2012?

3. Jak to, že mediální mainstream včetně námi zákonem vynuceně placených medií na čele s ČT (a tudíž zavázaného k veřejnoprávní službě) si nepodložené spekulace, kterých byl ze stejného pramene již jednou svědkem, osvojil jako "svatou pravdu" a bez zardění i studu ji vytroubil do světa, či přesněji pokusil se touto dezinformací manipulovat s veřejností?
K tomu podotázka: Jak to, že místo, aby se mediální mainstream pokusil informaci ověřit, začal sám hledat krkolomné cesty, jak "pravdivost" dezinformace potvrdit? Tak za potvrzení pravdivosti informace vydávala například i nepříliš chytré označení dezinformace, která zakládá podezření ze souběhu několika trestných činů ministrem zahraničí Petříčkem za "projev svobody slova". Podobným "důkazů" použil mediální mainstream k manipulaci s veřejností více.

4. Jak to, že BIS na šíření dezinformace nereagovala sdělením nezbytných informací alespoň příslušným ústavním činitelům (prezidentovi a předsedovi vlády), když je to její povinnost vyplývající ze zákona?
K tomu: Tím oba ústavní činitele dostala do složité situace a podpořila tím další zneužívání šíření dezinformace k manipulaci s veřejností.

5. Lze ocenit, že BIS, byť se zpožděním, dala trestní oznámení na neznámého pachatele pro "únik informací", neměla však současně uvést, že se ve skutečnosti jedná o zneužití zpravodajských služeb k cílenému úniku dezinformací neznámým pachatelem působícím uvnitř zpravodajských služeb?
K tomu: Vždyť BIS by si měla být vědoma, jaké škody již byly napáchány vydáváním dezinformace za "informaci".

6. Zahrne BIS do své výroční zprávy jako bezpečnostní riziko zneužívání mediálního mainstreamu (včetně veřejnoprávních médií) k rozšiřování dezinformací za účelem manipulování veřejností?
K tomu: Ve srovnání s bezpečnostními riziky, na které ve svých výročních zprávách BIS upozorňuje, je toto nesrovnatelně masivnější a zhoubnější. Doprovodná otázka: Věnuje na boj proti dezinformacím tohoto typu komisařka Jourová adekvátní částku z europeněz?

7. Jako to, že BIS toleruje mnohostranné porušení zákonů (včetně novinky v podobě GDPR) formou sestavování likvidačních a denunciačních seznamů tzv. "šiřitelů dezinforamcí", které ve skutečnosti sestavují skuteční šiřitelé dezinformací podle zásady "zloděj volá, chyťte zloděje!", tj. aby umlčeli ty, kteří proti dezinformacím bojují?
K tomu: To, co se v této oblasti děje, přesahuje meze slušnosti. Nechci dál rozebírat, protože bych se mohl dopustit neslušných výrazů.

8. Kdo ve skutečnosti řídí BIS?
K tomu: To musí i ředitel BIS cítit, že vývoj instituce, jejímž řízením je formálně pověřen, nemá pod kontrolou. Doprovodná otázka: Jaké kompetence by měl mít ředitel, který na základě procedury stanovené zákonem, formálně řídí BIS a) aby mohl zjistit, kdo tuto instituci řídí, b) obnovil svoji schopnost ji řídit?

9. Co se to, sakra, u nás děje?
K tomu jako nápovědná otázka: Nesouvisí to s globálními provokacemi vůči Rusku, které se připravovaly načasovaně v návaznosti na velkomanévry NATO "Defender Europe 20" a které musely být z důvodu koronaviru zrušeny? Přejmenování náměstí, odstranění sochy, památník dvojnásobným zrádcům, předpokládaná reakce ruské strany, vytvoření příběhu agenta s ricinem ke stupňování krize a manipulování s veřejností. A v podmínkách eskalace situace na hranicích EU s Ruskem třeba i nějaká ta oběť některého z nešťastníků, kteří se znelíbili Rusku? To už by k válečnému konfliktu, který by třeba mohl přerůst i ve třetí světovou, nebylo tak daleko...
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7870-ricinove-otazky-bisce-a-dalsim.html

Od té doby přibyla ještě další: Co to bylo za šaškárnu s bílým práškem řeporyjskému starostovi?!
Viz: Bomba! Tedy jen mediální. Spíše – dle první medializace – VRAŽEDNÝ DOPIS pro řeporyjského starostu Pavla Novotného:

"Starosta pražské městské části Praha - Řeporyje Pavel Novotný (ODS) ve čtvrtek v podvečer obdržel podezřelou obálku, ze které se vysypal bílý prášek. Před úřadem posléze zasahovali hasiči a policisté. Informoval o tom server iDNES.cz a potvrdila to i mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. "Na místě zasahuje policie z důvodu oznámení nebezpečného předmětu," sdělila."
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/na-miste-uradu-reporyjskeho-starosty-novotneho-zasahuji-policiste-i-hasici-kvuli-podezrele-obalce.A200528_202749_ln_domov_ele

Uplynuly už tři dny a pořád takové ticho. Mediální. Že by naši chemici doposud nedokázali analyzovat bílý prášek? Nebo se něco tutlá? Tak se pokusme o investigativní spekulace ve stylu našeho mediálního mainstreamu, který v jiných případech dokáže být velmi pohotový a velmi hlasitý. Zdůrazňuji, že jsou to jen spekulace na úrovní toho, co se nám běžně předkládá. O nic víc, ani o nic méně absurdní. Tady jsou možné alternativy:

1. Vše bylo dobře připraveno, už už mohla být Rusku vypovězena válka, ale pak se na dopisu našla zpáteční adresa z řeporyjské radnice.

2. Organizátor akce zadal úkol jasně: "Pošlete ten bílý prášek Novotnému do Řeporyjí," A oni mu tam, jak už tak byli zvyklí, poslali kokain.

3. Policie šla zatknout "ruského agenta s kufrem plným ricinu" Končakova, jenže u něj našla své kolegy, kteří ho už delší dobu na žádost ruského velvyslanectví hlídají. Chybička se vloudila.

Máte někdo lepší investigativní hypotézu, co je za bílým práškem a proč mediální mainstream se tak rychle odmlčel?

Doufejme, že se vše důsledně vyšetří a že se vše nezahraje do ztracena. To by našim čučkařům opravdu nebylo moc ke cti. A jejich šéf by mohl říct něco obdobného jako přednosta stanice v "Ostře sledovaných vlacích" v závěru filmu.

Připomínám otázky, na které je nutné odpovědět, jak jsem je formuloval v článku "Ricinové otázky a zlatá slova senátora Fischera", viz:
http://radimvalencik.pise.cz/7876-ricinove-otazky-a-zlata-slova-senatora-fischera.html
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7942-vrazedny-dopis-pavlu-novotnemu-to-medialni-ticho.html


Odpovědí na tyto otázky je vyhoštění dvou ruských diplomatů pod absurdní záminkou? Vyhoštění diplomatů je mimořádný krok a jeho symbolický význam je určen veřejnosti. Neměla by veřejnost znát místo toho, co je zcela zřetelně aktem servility vůči těm globálním silám, které rozehrávají rusofobní hry a vedou k sebepoškozování naší země, odpověď na logicky položené otázky?! Zdůvodnění vyhoštění je důvěryhodné asi tak jako to, že agent přijel s kufříkem plným ricinu.
droj: http://radimvalencik.pise.cz/7962-kam-se-podel-kufrik-s-ricinem.html

34 komentářů :

 1. Včera na tiskové besedě (úmyslně nepoužívám briefing - jsem Čech) stáli dva členové vlády a měl jsem pocit, že neví o čem mluví. Oháněli se informacemi BISu. BIS pořád tají, že neví nic, proto je to tajná služba. A takových netáhel je ve vládě více a přibila exministryně Marxová, zřejmě proto, aby jí proplatili služební cestu do Mnichova a sraz SudeťÁKŮ.
  To co v poslední době činí premiér Babiš je mimo mísu. Je to podržtaška, je jako Sobotka.

  OdpovědětSmazat
 2. Odpověď na otázku 4 je, že zákon nepočítá s tím, že prezidentem bude kolaborant. Proto je v zájmu státu BIS opatrná s předáváním informací.
  Mimochodem, zřejmě má teď periodu obnovování životních funkcí, tak se nemůže vyjádřit.

  OdpovědětSmazat
 3. Odpovědi
  1. Jiří Chmelarčík6. června 2020 9:53
   To je politicky korektní vyjádření o BIS. Prakticky to je chapadlo CIA a svou práci koná dobře, naše vztahy s Ruskem trvale zhoršuje. Ty tzv. nepovedené akce, spolehlivě vytvářejí protiruskou atmosféru, o kterou se poté politici opírají. P.K.

   Smazat
 4. To je prča. Nakonec veřejně přiznáme, že si z naší slovutné BIS udělali dva ruští šprýmaři šoufky prostřednictvím nějakého joudy z pochybného plátku. Pokud je tato historka pravdivá, tak by mne zajímalo jak asi vypadají další "operace" čučkařů a jejich zdroje. Výroční zpráva BIS by zřejmě měla být nabízena jako mimořádná příloha satirických časopisů. Nedej bože, aby se jim dostal do rukou "Der stűrmer" určitě by dělali na extremistovi Streicherovi a sháněli jistého Hitlera.

  OdpovědětSmazat
 5. Excelentně pan Valenčík. Ano, a kauzu bílého prášku pro starostu Náckova je taky potřebné nenechat usnout, a neustále otravovat "vyšetřovatele" o její vysvětlení. Spekulace: Třeba se zasmějeme, že si poslal drogu sám sobě, když byl střežen kvůli ricinové hrozbě...

  OdpovědětSmazat
 6. Jak se pochlapí místopředseda Filip, budce opět dělat, že se nic neděje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kromě keců neudělá zase nic, jak obyčejně

   Smazat
  2. to zorganizovala CIA proti Banišovi, léčka na něho, která měla splnit dva cíle, rozesrat vztahy s Ruskem a smést Babiše, on sice dělá, co mu CIA řekne, ale ne dost ochotně, s tou vojenskou základnou v ČR musí být jiná konstelace vlády a parlamentu, takž na odstřel je tady Babiš, Hřib to bude větší kabrňák. Takže odstřelíme Babiše, aby byla CIA spokojená? Babiš tímto naštval své voliče a tak to bylo míněno, tu hru hraje CIA + Koudelka, on je jen statista. Kdyby nebyl hlupák, tak sejme Koudelku,

   Smazat
 7. Začínám být přesvědčen, že chodit k volbám je ztráta času. U vesla je nyní sice menší zlo, ale kdo tady vládne ve skutečnosti, to se asi nedozvíme. Babiš i Zeman to určitě nejsou.

  OdpovědětSmazat
 8. Směšní nádenníci v české kotlině museli zase jednou spustit mnoho povyku pro nic, aby se na ně nezapomnělo. Ochcávat Rusům tkaničky u bot. Já za sebe se Rusům mohu omluvit,ale není mi to nic platné.Patřím sem také.

  OdpovědětSmazat
 9. BIS - Blbě Intrikující Služba

  OdpovědětSmazat
 10. V tuhle chvíli to vypadá tak: Někdo si udělal srandu z čučkařů. Čučkaři naletěli. Naše vláda, místo aby vyházela čučkaře, vyhostila ruské diplomaty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dá se to tak brát, že BIS naletěla. Nicméně podle Babiše a Pablbíčka (minist.zahraničí) BIS tvrdí, že člen ruské ambasády jim do BIS poslal fake news. Což je nesmysl, proč by české tajné službě měl něco posílat a proč by s tím ona měla pracovat? To by byla pravda jedině tehdy, kdyby šlo o zjevný vtip, protože by nikoho inteligentního nemohlo napadnout, že to BIS vezme vážně. Jestli to BIS vážně vzala a ještě to vynesla ven, tak to dokazuje debilitu, nevzdělanost a ideologickou pomatenost BIS. Prostě politruci v žoldu CIA, akorát že politruci čtvrté cenové kategorie. I ta CIA musí být z těch troubů včetně klauna Koudelky zoufalá. :-)

   Pokud to ale zjevný vtip nebyl, tak jde o další lež BIS ve snaze zakamuflovat blamáž a hodit to na fake news Rusů. Výsledek je ale víceméně stejný, opět to dokazuje debilitu, nevzdělanost a ideologickou pomatenost BIS, protože si nebyla schopná vymyslet lepší výmluvu. Opravdu důkaz v přímém přenosu...

   BIS = Bláboly Imbecilita Slouhovství :)

   Smazat
 11. Žádné odpovědi nebudou vše se zahraje do ztracena a účel byl splněn poškození vztahů s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
 12. Když si uvědomím, za co jsme vyměnili režim z r. 89..tak se stydím a dnes proklínám svoje tehdejší tzv. revoluční aktivity, které ze mě udělali, tehdy v dobré víře,.. jen jednoho z mnoha užitečných idiotů !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní6. června 2020 10:59
   Dělal jste, co jste mohl, není se za co stydět. Ten systém mířil k totalitě, tak jako současný. Omezování svobod, bylo na úrovni tehdejší doby.
   Ale hlavně, když to předali Rusové, tak zde byla cesta k liberalismu otevřená. Ulice jenom dělala kulisu. Pro cestu k demokracii, neznám lepší variantu, než volit SPD. P.K.

   Smazat
 13. Musím to napsat ostře. Myslím si o všem jediné. Rusové si z našich přiblblých politiků a tajných služeb udělali prdel. Tím jen ukázali jak jim u té prd.le jsme. A my z toho teď musíme udělat ,,důvěryhodnou" záležitost. Prostě trapas. Neměli by jsme si hrát na Rusům rovného partnera. Na to opravdu nemáme. Vždyť oni nás k ničemu nepotřebují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je přesně ono, Rusko nás (10 mil. lidí z toho 100 tisíc poskoků Brusele a USA)nepotřebuje na nic. Tu naši kotlinu přeletí jejich stíhačka za 6 min. a nová raketa supersonik za 30vteřin.Dodržujeme sankce, zrušili jsme s Ruskem v podstatě obchod. Už zbývá jen aby Rusové zavřeli kohouty plynu a ropy a jsme definitivně v řiti.

   Smazat
  2. Nějaký ruský subalterní zpravodajec přihrál z hecu českým špionům a kontrašpionům "semtele" ... A oni ho VEŘEJNĚ VYHLAŠUJÍ... Svět se smíchy rozbrečel, jak ČEŠTÍ PAŇÁCOVÉ ŘVOU DO CELÉHO SVĚTA "SEMTELE"..."SEMTELÉ"...
   Tak se pražský CHAZAN MALÉHO JERUZALÉMA rozhořčil, prásknul pěstí do stolu, a dva ruské Gójim posílá z ráje na Matičku Rus za zveřejnění největšího českého tajemství - o blbosti)... a dal rovnou připravit polštářky pro dva své, kteří přijedou z Moskvy. Diplomatická parita je diplomatickou paritou.

   Smazat
 14. Kam se poděl kufřík s ricinem? Má ho pod stolem Koudelka... ;-)
  P.S. Další střípek do mozaiky - z politického záhrobí byl povolán hrdinný odsunovač sovětských vojsk Kocáb, aby nám vyjevil, že je třeba zanechat aktivit V4 a blíže se s pokorou přiklonit k EU a jejím atlantickým vazbám. Přeloženo z euronewspeaku - je třeba nakupovat více nefunkčních vojenských krámů zahraniční provenience a nastoupit tak "řeckou cestu" - zadlužení na kanóny...

  OdpovědětSmazat
 15. Poslední dotaz: 30. léta XX. století vyústila do války. Co očekáváte nyní? Jaký vektor neberou současné události?

  Spíše než válku očekávám kolaps západní společnosti. Před druhou světovou válkou se měnily poměry uvnitř společností, zejména uvnitř té německé. O změnách v současném světě jsme hovořili na začátku. Do budoucnosti nevidíme. Nicméně se mi zdá, že západní státy jsou pohlceny vlastní sebedestrukcí. Spíše to vypadá na sebeničení. V tomto stavu asi nebudou schopné vést velkou válku… Jak by také mohly, když vojáci klečí na ulici a na mne to působí tak, že se omlouvají, že mají bílou barvu pleti.

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020060512037998-facebook-bude-oznacovat-ruske-weby-hampl--vracime-se-do-30-let-co-bude-dal/

  OdpovědětSmazat
 16. Okamura: Vyhoštění ruských diplomatů má zakrýt totální selhání zahraniční politiky v podání Petříčka

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020060612038293-okamura-vyhosteni-ruskych-diplomatu-ma-zakryt-totalni-selhani-zahranicni-politiky-v-podani-petricka/

  OdpovědětSmazat
 17. Vy si děláte srandu , řekl by Werich. Ale on i já jsme ten kufřík viděli, byl černý jako naše současná doba, takže jen my s ostřížím zrakem jsme ho v tom našem Temnu viděli. A ricin? Ten z něj přímo kapal, jen nám bylo divné, že ten pes od vyzvědačů, co šel po jejich stopách a mastné skvrny slízal, jakoby ožil. Ale to byla určitě finta ruského diplomovaného ouředníka. A kam kufřík zmizel? No je prý nyní v museu kuriozit a srandiček v Pelhřimově - nebo v Humpolci u Hliníků? Tedy dělat si z generealů od viz vědačů legrácky se nevyplácí a srandisté musí z matičky Prag domů do Moskvy. Kdopak se nám naopak do Prag vrátí od těch židobolševiků do českého sráje?

  OdpovědětSmazat
 18. Mě se moc líbí ten obrat "nesloužilo ke cti."
  K jaké cti, proboha? Což Biska nějakou čest, tak jak se v poslední dekádě prezentuje, má?! Hučín, Koudelka...
  Proboha!

  OdpovědětSmazat
 19. 12:05...Do českého sráje...to jste napsal dobře...fašouři 2.republiky ožívají..a babiš tomu kejvá a prezident mlčí!

  OdpovědětSmazat
 20. 11:29..a co k válce použít hnědé migranty????..

  OdpovědětSmazat
 21. Takto funguje ČR celých 32 let...
  MaP 191 67 Přiváží uprchlíky! Dělá pro Bakalu! Likviduje policisty! Kryje Mafii! To je ČSSD! 4.1.2020
  https://www.youtube.com/watch?v=iloGwmA-nXc
  MaP 213 Pražští kolaboranti obelhali Miloše Zemana! Česká republika přišla o stovky miliard dolarů!
  https://www.youtube.com/watch?v=FR6bfKN-k2o

  OdpovědětSmazat
 22. Nepotřebujeme vládu vykonavatelů cizí vůle !

  OdpovědětSmazat
 23. K bodu 8 bych poznamenal, že není moc známo kdo vlastně BIS kontroluje, jestli vůbec a proč to tak není. Kdo je pověřen z parlamentu kontrolou BIS a pokud ne, proč ne?

  OdpovědětSmazat
 24. Smutný to pohled na protektorátní "stát", s protektorátní
  vládou a protektorátním prezidentem.

  OdpovědětSmazat
 25. Kufřík ? Volí ho vypili a páni ho snědli.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.