Reklama

čtvrtek 18. června 2020

Katastrofa na dotek: Bude tento pátek černý? Výzva vládě ČR. Půjde o všechno. Z epidemie do gubernie. Horší než Lisabon. Jak se Babiš rozhodne? Nikdo už nebude mít šanci zachránit zbytky naší suverenity

Michal Semín
18. 6. 2020
Michal Semín přináší prohlášení proti novému totalitnímu projektu EU, likvidující zbytky naší státní svrchovanosti, o němž naši "hlídací psi demokracie" úzkostlivě mlčí.


Tento pátek bude Andrej Babiš spolu s premiéry ostatních vlád členských států EU rozhodovat o tom, zda se my, Češi, staneme plátci cizích dluhů.

Evropská komise přichází s návrhem na vydání společných dluhopisů, kterými chce financovat svůj socialistický projekt EU nové generace, kterým chce od základů přestavět nejen hospodářskou politiku unie, ale i její politickou strukturu. Pod rouškou sanace ekonomik po jarním koronavirovém utlumení hodlá protlačit jinak velmi nepopulární „zelenou agendu“, vyžadující přechod již tak vysoce regulovaných „tržních“ ekonomik na centrálně plánované řízení, jemuž budou ekonomiky jednotlivých států fiskálně podřízeny. Za tímto účelem přichází europapaláši s vizí společných daní, které budou plynout do bruselského rozpočtu přímo, mimo nástroj tradičního „výpalného“, kterým je EU z prostředků národních rozpočtů – a cel – financována doposud.

Pokud se tak stane, bude se jednat o ještě větší průlom, než byla Lisabonská smlouva. Členské státy ztratí poslední zbytky své suverenity a stanou se pouhými guberniemi Svazu evropských socialistických republik. K tomu stačí velmi málo – souhlas vlády Andreje Babiše i ostatních vlád zainteresovaných států. Bez nutnosti referenda či alespoň ratifikace zákonodárnými sbory. Současně platí, že i k odmítnutí tohoto zlověstného plánu stačí málo – veto jediného státu.

Andrej Babiš má v následujících hodinách, případně dnech, pokud se jednání Evropské rady protáhne, neopakovatelnou příležitost zapsat se do dějin našeho státu velkými písmeny. Je jen na něm, zda budou barvy zlaté, či černé.

Národně konzervativní spolek Akce D.O.S.T. se na premiéra naší země obrátil s výzvou, aby tlaku Bruselu nepodlehl a návrh Evropské komise vetoval.


DOST BYLO BRUSELU!

Prohlášení Akce D.O.S.T. proti projektu EU nové generace, likvidující zbytky naší státní svrchovanosti

Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.

Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.

Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.

Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře.

Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli. Vyzýváme i naše zákonodárce, aby v případě, že vláda kapituluje, učinili všechny potřebné kroky k nápravě způsobené škody.

Vynaložíme nemalé úsilí na to, aby hlas zdravého rozumu zvítězil, a současně oznamujeme, že jsme připraveni použít všechny zákonné prostředky k tomu, abychom naši státní svrchovanost uhájili.

V Praze dne 17. června 2020

Mgr. Petr Bahník - předseda Akce D.O.S.T.

Mgr. Michal Semín - místopředseda Akce D.O.S.T.

PhDr. Jiří Hejlek - místopředseda Akce D.O.S.T.

Petr Hájek – spisovatel a publicista

Mgr. Jiří Kobza - poslanec Poslanecké sněmovny PČR (SPD)

Ladislav Jakl - politický a mediální analytik, pivovarnický expert a hudebník

PhDr. Petr Hampl, Ph.D. - sociolog, publicista a spisovatel

PaedDr. Ivo Strejček - bývalý europoslanec, pracovník Institutu Václava Klause, předseda Trikolóry na Vysočině

Prohlášení Akce D.O.S.T. lze podpořit zasláním podpůrného stanoviska na akce-dost@seznam.cz.
Jména signatářů budou postupně přidávána pod text prohlášení na www.akce-dost.cz.

59 komentářů :

 1. Babiš jim na to kejvne, proto na stejný den je vyhlášena podpora EU protibabišovské opozici s tlakem na něj a on vezmě košili, je bližší než kabát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:19
   Ale jako u neziskovek, milionu chlívků a podobnných exotů mu to bude h..no platné. Je to naprostý zbabělec a mizera.
   Václav
   Jo a na jeho Čau lidi mu se..u!!!!

   Vymazat
  2. Přesně tohle jsem věděl - jakmile skončí "covid" tedy "koronavirus" tak všichni kvičící rouškaři, kteří na diskuzích chrlili nenávist proti odpůrcům roušek, a Babiše vynášeli do nebes - budou opět na Babiše nadávat. Ta samá smečka, která žije jen z nenávisti ke svému premiérovi, bude zase na diskuzích chrlit urážky a sprosté nadávky - ať už jsou to novinky nebo NR ( stejná smečka diskutujících) Ano - měl jsem pravdu. Když jim jejich guru novinky dokázaly vsugerovat, že jim jde o kejhák, a bez roušek jsou jasní, byl Babiš pro ně bůh a běda když se o něj někdo na novinkách otřel - prskali a vrčeli - a jakmile pandemické blbství skončilo, už se zase sprostě nadává. Ano - jsem doma. Jak jinak? Je to smutné - nebo směšné? Babiš zcela určitě na nic nekývne. Jakmile tady to politické směšné peklo pro něj skončí, odejde ze smradlavý český politiky zase do normálního života, a diskuzní piskoři budou urážet někoho jiného.

   Vymazat
 2. Štébák to rád podpíše, zato mu bude brusel kryť chrbát za jeho zlodejiny čo napáchal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ale ubohost tyhle sprosté nadávky. Politická špinavá smečka si udělala z ČR trhací kalendář a od roku 1989 se zde jen sprostě kradlo a drancovalo - a teď to prostě odsere Babiš! Zbabělá smečka u počítačů holt to jinak nevidí. Na všechny ty lumpárny se zapomnělo - všichni bývalí estébáci (parlament, vláda, senát, justice, atd.) jsou tam v klidu a v pohodě, a rejžujou na svých nakradených nemovitostech -ale holt Babiš -- Babiš --- ubožáci!

   Vymazat
  2. 18:26 přesně tak, souhlas, líp bych to nenapsal. Vždyť o co jde? "Zlikvidovat Babiše, vadí jim, víme komu v EU a hlavně proč. Jíst budeme už doopravdy samý odpad z EU...

   Vymazat
 3. Babiš nám to vysvětli jako výhodu pro naši republiku.Určitě si nedovolí rozbít EU.Jak se to náramně ukazuje,že federace EU je plném proudu,snad ještě více vylepšená,než federace států USA.

  OdpovědětVymazat
 4. Babiš nemá problém souhlasit, vždyť je s leadery EU jedna ruka a potřebuje dotace pro nesvůj podnik. Jeho problém je, jak vysvětlit koblihám, že je to v jejich prospěch. A zvládne to jako obvykle.

  OdpovědětVymazat
 5. Babiš je podle všeho "zbabišovělec". Doufám v Orbána.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdo odkývával ty zhovadilosti z EU po roce 1989 vlastenče Čechu? A odkývávají je už třicet let -proč?

   Vymazat
 6. Evropanům je cíleně brána motivace; dostali chléb a hry a teď s námi elity manipulují k obrazu svému. Domnívám se, že všeho do času. Až se lidi (Evropané ) naštvou, tak vše půjde ráz naráz, Lisabon či ne ne Lisabon a dluhy EK budou raz dva smazané. Vše půjde i bez Bruselu, všichni to ví ale většina dosud mlčí.Stačí zrušit EK, EParlament, následně se vyprázdní samy budova ve Štrasburku a Bruselu, přibude evropská pracovní síla, 90 % novinářů si rovněž zakusí fyzickou práci. Šéfové stávajících států EU budou normálně férově spolupracovat v hospodářské oblasti (platit se bude v národních měnách). Každý si bude chránit své území, Česko nebude kupovat kanóny z Francie, obojživelníky, které neplavou z Německa ale od např. Zetoru. "Junáci" budou po vyučení či škole se min. 3 až 6 měsíců budou učit pořádku a získávat fyzičku při vojenském výcviku spolu s naukou o ČR. Ve školách budou opět DÍLNY a učni všeho druhu budou chodit na praxi do skutečných fabrik makat. Kolonialisté přestanou drancovat Afriku, USA se nebude zajímat o ropu mimo své území a pod. Ráj na ZEMI. Když zrušíme u nás cizí banky a i voda a elektřina s plynem bude v Českém vlastnictví. SUPER - čím dřív, tím lépe pro Český národ. Pěkný večer ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tondo,
   v zásadě jste shrnul to podstatné. Lidé by se měli alespoň někdy zamyslet a občas dle svých závěrů konat. Bohužel, léta se tomu neděje a v dohledné době ani dít nebude.
   Od dob převlékání kabátu v roce 1989 se to potvrdilo mnohokrát. Občané si nechali rozkrást státní majetek, rozbít to prospěšné prakticky ve všech oborech a oproti tomu vytvořili movitou vrstvu, která je nyní ovládá jako loutkař loutky v divadle. Hranice poroby se neustále posouvají, když už to vypadá, že se někdo musí ozvat, chvíli se brblá, v tisku a v diskuzích se o problému diskutuje, aby se jako vždy rozplynul v mlžném oparu.
   ANO sníží daně živnostníkům, aby na ně další uvalila. Ale to už nebude daň Česká, ale daň Evropská.
   Spoustě lidí dojde marnost jejich úsilí až pozdě. Zmar je vidět pomalu v každé zprávě.
   Jediné řešení vidím v založení národní strany se snahou probudit v lidech zájem o svoji budoucnost hledat řešení problémů na základě dobových znalostí a potřeb. Tam venku za okny je spousta spokojených lidí, kterým nevadí, když jim někdo vezme tu stovku a onde tisícovku. Cítí se dobře a nemají potřebu řešit nic jiného, krom každodenních problémů.
   Dluhová past ..... tak se ten plán EU jmenuje. "Chcete vystoupit? Zaplaťte". To je jediný smysl divadla kolem pomoci jiným státům.
   ABC

   Vymazat
  2. Nevidím to tak dobře. Základem je ekonomika. Dokud zde byl SSSR a ČLR, které měly jinou ekonomiku, byla tu naděje na střet. Dnes je to horší: Rusko má stejnou ekonomiku jako Západ a kapitalistická Čína taky. Jediná naděje je, že to třeba v USA půjde ke dnu rychleji, než se ekonomika světa spojí ve světovládu. I v Evropě to není bez naděje. Evropa je vyžraná, loupí jinde, taky to může jít dolů, pokud se jí to zatrhne. Ale ani, když se to podělá, jak uvádím, není jisté, že dojde k nápravě. Lidi budou mít bídu a budou v naději shlížet k zachránci Babišovi. A protože bude bída, Babiš ji nabídne koblihy, ale protože nebude marmeláda, budou plněny hov.ama. A hladoví lidi budou i za to vděční. Viděli jsme to na koronaakci. Lidi byli podělaní, a jak rádi nosili náhubky. A bude-li hůř, budou stejně rádi Babišem voděni na vodítkách. Vzpomeňme na léta 38 až 45. Národ posluchal na slovo (Gabčík byl výjimkou), rozhodlo Rusko. Které ale mělo jiný ekonomický systém. Obávám se, že dnes nic nerozhodne. Ekonomika Ruska je stejná jako na Západě. Korporace se vždy s korporací dohodne.

   Vymazat
  3. 9:58
   "Evropa je vyžraná a loupí jinde."
   Ona loupila a loupit bude, průser vidím v tom, že jim v tom loupení pomáhá a bude pomáhat i naše armádička, placená z našich daní. Budeme platit žoldákům žold, bolestné atd. My, Češi, kteří si stejně budou muset koupit suroviny za tržní ceny.
   Za mě tedy zcela zbytečné zahraniční akvizice, nyní nově v Mali. Jsem podiven, že se neozvala npř. p. Šojdrová, nebo jiný uctívač slunce. Té paní nevadí, zda nakupujeme kradené zboží, polité krví domorodců? Naši vojáci odprásknou v "sebeobraně" rodiče a my se podle ní máme postarat o jejich děti, aby vyrůstali v hezkém světě?
   Z toho pokrytectví je mi smutno.
   Rusko má ekonomiku hodně svázanou se západem, proto do něho naši politici kopou a proto s ním nesmíme obchodovat a nejlépe by bylo přerušit i diplomatické styky. Ty si ponechá Německo a my budeme zboží s Ruskem směňovat přes Berlín. Němcům evidentně rubl nesmrdí ...
   ABC

   Vymazat
  4. Vy troubo 9:58, národ v letech 1938 až 1945 na slovo neposlouchal. Opakujete to, co vám kdosi, kdesi nakecal, když se mu to hodí. Vy mu s hloupostí poskoka přihráváte, abyste si zamachroval. Říkám vám to jako člověk, který ona léta osobně prožil. Nesluší se mluvit o tom o čem pranic nevíte. Račte se všem těm, kteří bojovali omluvit. Nepřežilo 360 tisíc občanů tehdejší ČSR což je bezmála tolik, kolik byly tehdejší válečné ztráty Velké Británie. To nevíte? Styďte se!

   Vymazat
 7. Tondo, děkuji za nástin budoucnosti. Jen jak to dosáhnout. Naši nepřátelé jsou silní a my jim přispíváme k jejich blahobytu. Tak jako obvykle kolonie přispívají svým podmanitelům. Toho se nikdo dobrovolně nevzdá. Uvědom si, že dnes naši sousedé vlastně dosahují toho co se jim zatím nedařilo víc než 1000 let. Prosím všechny čtěte o naší historii, vykládejte ji dětem. Poučte je, kdo naši zemi utiskoval a přepadal. Já například volím SPD. Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
 8. Blbiš a celá protektorátní vláda dosazená uměle fašoEU a amiokupanty PODEPÍŠE CO JI BUDE NAVRŽENO, LIDÉ MÁ U P... E!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo je Blbiš? Ty holt jsi novinkář jako vyšitej! Ještě nedávno, pro huby zabalený byl Babiš pomalu bůh - nikdo se ho nesměl ani dotknout. A už se znovu sprostě nadává. To je ale ubohost - vlastně - ani ne. Diskuzní infekce z novinek - to už je diagnoza.

   Vymazat
 9. V tomto státě hanba vystřízlivět. Leda by se Babiš pochlapil. Jenže tomu nevěřím.

  OdpovědětVymazat
 10. Je to vážné, ale dnes je teprve čtvrtek. "Nehaňte dne před večerem", abyste si nemuseli sypat popel na hlavu v případě, že Babiš nepodepíše. I to se může stát.

  OdpovědětVymazat
 11. No to jsem moc zvědav jak to dopadne a pokud podepíše jak budou reagovat jeho voliči.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že mu procenta dost poklesnou, ale na druhou stranu, když nepodepíše, tak má na několik let a příští volby bezkonkurenčně vystaráno. Uvidíme.

   Vymazat
 12. Více informací najdete podle čísla v závorce na našich http://michalapetr.cz/doku.php
  Sdílejte naše pořady a šiřte je! Snaží se nás zastavit"
  Mafián Babiš se za několik posledních let neštítil ničeho! Umožnil Leonu Tsoukernikovi vyprat miliardy pro italskou mafii, nasazoval do státní správy soukromé špicly, kradl údaje z EET, trestních řízení, nasadil do státní správy mafiány, vydíral, kompromitoval, nechával policisty, aby kryli mafiánské vraždy! Chcete*li pochopit Babiše, poslechněte si naši Velkou kolekci, a budete rozumět našim novým pořadům a pochopíte, že se Babiš nezastaví před ničím!
  Chci stále věřit, že se vše v dobré obrátí a BOUŘE smete všechny globalistické ZRÁDCE.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A - ti ostatní - od roku 1989 -to nebyli mafiáni? Kdepak - to byli beránci boží. Vy s těmi sprostými nadávkami a urážkami Babiše - vy jste ale materiál!

   Vymazat
 13. A já se vsadím, že ten plán EK nevyjde. Na Babiše raději nesázím, ale přesto. A když vyhraju, čekám alespoň jeden uznalý příspěvek. A když prohraju, zvýším svou finanční podporu Nové republice o 10%!

  OdpovědětVymazat
 14. To co nám chce vnutit skomírající EUmoloch, je naprosto nepodstatné. Nejepší by samozřejmě bylo kdybychom se proti tomu statečně postavili a jasně řekli svůj názor. Jenomže to je takové to čvachtání se v nedůležité sebestředné EUloužičce. Rozhodnou jako vždy jiní a jinde a nám bude striktně doporučeno abychom se zařadili. Ze třech nejdůležitějších mocností, které budou rozhodovat, se snažíme dvě naštvat a udělat si z nich nepřátele a třetí Amerika First, na nás kálí zvysoka.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 15. „Není to váš záhumenek.“ Maduro požádal, aby EU „šla někam“ z Venezuely

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020061712100104-neni-to-vas-zahumenek-maduro-pozadal-aby-eu-sla-nekam-z-venezuely/

  OdpovědětVymazat
 16. plně s vámi souhlasím jedině maďarsko má ještě páteř

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. rak-ruda Zapomněl jste na Poláky ty též vládnou pro svoji zem a otevřeně to říkají.

   Vymazat
 17. Fakt je, že kdyby nepodepsal tak by mě moc pŕekvapil. Rozhoduje totiž půl bilionový balík, na který si dělají chutě všichni naši tuneláři. Každý dnes ví, že nejméně třetina zmizí, tedy nezmizí, ale bude zakalkulována v přemrštěné ceně. Který jiný stát dovede zbudovat chodník v ceně dálnice. Prostě nevěřím investorům a už se určitě mobilizují a je jim fuk, že dluh budou platit ještě děti našich dětí. EU nás bude mít pěkně na řetězu dluhu po další generace. Mají to vymyšleno dokonale. Dnes lituji, že jsme do tohoto spolku vlezli, źe nás koza nekopla.

  OdpovědětVymazat
 18. Andreji, tohle je hodina pravdy, pošli je k čertu a všechno jsi na dlouho vyhrál, u lidí a u mně. To jsem zvědav, jak to dopadne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Andrej je ideální boxovací pytel. Po komunistech, Putinovi, Zemanovi je další na řadě. Když podepíše bude bit, když ne tak taky. Má smůlu není oblíben mezi kolegy oligarchy, i ten nejbohatší z nich přes neziskovky a média z něj dělal babujagu a vystrašil lid. Babiš má svoje hříchy, ale Čapí hnízdo je proti privatizaci OKD, nebo Mostecké uhelné srandička. Přesto to musí schytat za všechny. Navíc má ve své partě dost číhajících podrazáků. Jeho jogurty jsou lepší než od Danone. Od pana Bakaly jsou ke konzumaci tiskoviny, ale nechtnají mi. Nemám proti Babišovi předsudečnou nenávist, podniká a daně platí. Nevolím ANO, ne kvůli němu, ale kvůli prapodivným brachům, které má ve své partě a jejich nejasné strategii. Vždyť i madam Jourová je od nich.

   Vymazat
 19. Babišovi voliči nebudou reagovat, protože se to nedozví. V médiích bude ticho po pěšině.

  OdpovědětVymazat
 20. Pane premiére pošli ty bruselské hajzly do prdele a hoďte tam vidle tedy veto a máš to u občanů ČR jisté a vyhrajete volby.
  Jarda důchodce.

  OdpovědětVymazat
 21. Již jednou nás EU doběhla s Lisabonskou smlouvou. Nic pane Premiére nepodepisujte, a ušetříte naši zemi v budoucnu velké těžkosti a potíže. Zachovejte se jako hrdý státník a historie Vás ocení.

  OdpovědětVymazat
 22. Babič kašle na nějakou historii. Je především velkokapitalista a pak teprve premiér a toho má jen na vedlejšák protože z této pozice může tahat za bruselské nitky. Neviděl jsem od něj ještě ani jeden státnický počin. Vidím ho pořád v uctivém předklonu před americkým senátorem, který si přiletěl pro Nikulina a pak jeho nedávný výrok, že maďarskou cestou my nepůjdeme. To mi stačilo. Můj hlas už nedostane

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě Slávku 16.18 - ti ostatní, kteří przní naši ekonomii i politiku ve prospěch svých tlustých břich třicet let, jsou svatoušci - jen Babiš holt se nepovedl.Kolikrát si říkám - je vůbec tohle možné? Aby lidi byli taková zmanipulovaná paka?

   Vymazat
 23. Pane premiere Babisi,
  Prosim nesouhlaste s dluhovou pasti EU.

  OdpovědětVymazat
 24. Spousty příspěvků a spousty mlácení prázdné slámy.To jste přátelé tak naivní?Je přeci pouze jediná možnost,jak se z tohoto marazmu dostat-je třeba zlikvidovat kapitalismus dříve,než kapitalismus zlikviduje nás a celou tuto modrou planetu!

  OdpovědětVymazat
 25. Babiš podepíš, protže je
  1. navrch huj, uvnitř fuj (něco jiného říká doma a něco jiného v Bruseli)
  2. "EU je geniální projekt" (Agrofert Deutschland je větší než ten v ČR)
  3. Mutti zavelí a všichni se pos.rou
  (Už jste zapomněli, jak mu zakázala vládu s SPD??)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:52
   👍👍👍👍👍👍👍👍

   Vymazat
 26. Kdopak z vás pokřikujících proti Babišovi ví, komu se ten váš pokřik náramně hodí. Rozumíte dost dobře tomu, co a jak onen D.O.S.T. popisuje? Ráčili jste se seznámit s mechanizmem o který se jedná a jste schopni zvážit pozici ČR v onom režimu, podle toho jak na tom hospodářsky reálně ČR je? Obávám se, že celý ten váš pokřik je stejný, jak ozva hejna hus, když libovolně kdo zatleská. Já prostě nevím, natolik jsem problém nepochopil, takže mi nezbývá než mlčet a vás, stejné neználky, politovat. No, uvidíme. Taková už je ta "velká" politika.

  OdpovědětVymazat
 27. Nevím, proč je v titulku článku vedle vlajky EU zobrazena vlajka Sovětského Svazu. Pokud se pamatuji z hodin dějepisu, tak SSSR vznikl tak, že z rozhodnutí centra do té doby unitárního impéria byla, na tehdejší dobu nebývalá část pravomocí a kompetencí v hospodářství, školství, kultuře atd. přenesena na lokální centra periferních oblastí, tamní jazyky získaly status jazyků úředních a výukových na školách atd. Naproti tomu cílem EU je z tradičních evropských národů vytvořit jakousi šedivou beztvarou hmotu, kde každý "Evropan" má domov všude a nikde, dorozumívá se jakousi hatmatilkou odvozenou z angličtiny (bez ohledu na to že UK už členem není) a kde jsou salámovou metodou veškeré kompetence přesouvány od vlád a parlamentů původně národních států do centra (Bruselu).
  Také by měl autor vysvětlit, v čem je projekt EU socialistický: které klíčové podniky jsou ve všelidovém vlastnictví, aby veškeré jejich zisky mohly sloužit veřejně prospěšným věcem - například výstavbě bytů, které by se pak mohly za lacino pronajímat potřebným lidem, a kde se odměňuje podle kritéria množství, kvality a společenské prospěšnosti práce.
  Vypadá to, že víc než obava o naši národní identitu panem autorem cloumá, slovy pí Lenky Procházkové, "zastydlý antikomunismus", což, bohužel, snižuje důvěryhodnost celé deklarované petiční akce.

  OdpovědětVymazat
 28. Pokud podepíše tuhle podlost a zadluží české občany na desítky let splácením cizích dluhů, tak skončí jako štvanec a později za mřížemi. Sečtou mu to ti samí, kteří jej za ten podpis jistě pochválí. Možná se dočká laskavých slov i od Kalouska. Jo, abych nezapomněl, Kalousek se dnes veřejně vyjádřil (v reakci na Babišovo video, kterým zve Slováky na návštěvu ČR), že komunisté (sic!!!) zabrali Lichtenštejnům zámek Lednice a další majetek. To drzé hovado musí dobře vědět, že jim byl majetek konfiskován na základě dekretu č. 12 prezidenta republiky Beneše v červnu 1945. Jedná se tedy o Kalouskovu neuvěřitelně sprostou provokaci, která by měla mít ráznou odezvu ve Sněmovně. Tohle snad ani dnešní zlenivělí poslanci KSČM nenechají bez tvrdé reakce!

  OdpovědětVymazat
 29. Babiš se zachová přesně takto:
  https://www.topcz.net/images/merkel-babis.jpg

  OdpovědětVymazat
 30. Před pár dny státy V4 ladily noty. Tak chci věřit, že jim to bude ladit ! A že to bude pořádný Čardáš a ne Óda na radost.

  OdpovědětVymazat
 31. Naposledy se Cesi chovali jako suvereni stat, kdyz jejich vosjku velel Jan Zizka.

  OdpovědětVymazat
 32. Někteří diskutující nejsou zřejmě dost vybaveni k tomu, že maďarský Orbán si může dovolit o tolik víc než například "český" Babiš, o kolik má větší volební podporu. Pro snažší pochopení: Babiš vládne s koaliční(!), menšinovou(!) vládou, tj. bez předem dané podpory Sněmovnou parlamentu, při úplné opozici v Senátu. Orbán vede většinovou(!) vládu s ústavní (!) většinou v maďarském parlamentu. Ve svých krocích vůči EU i co do politiky "všech azimutů", má všelidovou(!) podporu. Nechme stranou, že Babiš je pronásledován Čapím hnízdem a "střetem zájmů" s žalobníčky, kteří donášejí věrchušce EU. Tak se, vy chytráci, ze všech sil, k okopávání kotníků Babišovi, tak se přidejte (ANO jsem nevolil, ani volit nebudu, ovšem soudnost proto neztratím)!

  OdpovědětVymazat
 33. adamec,
  augustin,
  premier,
  vlada,
  vlada,

  e:
  Adamková,
  babis,
  babisova,
  balastikova,
  bělica,
  berkovec,
  blaha,
  brabec,
  brazdil,
  brzobohata,
  bzoch,
  dostalova,
  draziloval,
  faltynek,
  farhan,
  feranec,
  fialova,
  hajek,
  hnilicka,
  jač,
  juchelka,
  juříček,
  kalous,
  kasal,
  kohoutek,
  kolovratnik,
  koranova,
  kott,
  kralicek,
  kubicek,
  kubik,
  kytyr,
  mala,
  mališ,
  masek,
  matyasova,
  maxova,
  melkova,
  nacher ‌

  těmto napiště at se vzbudi.
  vlcek ‌
  0,

  ,
  +
  3,
  +-+

  OdpovědětVymazat
 34. 9:05
  To je co ? Vaši spolužáci z 3.A ?

  OdpovědětVymazat
 35. Tak si konečně uvědomte, že tu partaj vede Jourová. Je v EK už druhé volební období a lze říct, že horšího kolaboranta nikdo jiný v EU snad ani nemá.
  Jak hlasují jejich europoslanci, kteří měli minulých 5 let vzácnou shodu v hlasování s europoslanci TOP0,09 snad psát netřeba.
  To, že je ANO probruselská strana ví snad každý, kdo sledoval, jak vehementně se bránili referendu k mezinárodním paktům, tedy třeba i k vystoupení z EU a NATO. Babiš sám prohlásil, že vystoupení z EU by bylo smrtící. To si fakt jako někdo myslí, že se takový vlezdobruselista - pod dohledem své šéfky Jourové - proti EU postaví???

  OdpovědětVymazat
 36. Babis je falesny had. Ted musi priznat barvu! Na druhe strane ale on nepasuje ani tem v EU komisi ani v USA. Proto se ho snazi stale odstranit, stezuji mu praci neustalymi kauzami Capak a Stret zajmu. A ta opozice a media po nem plivou bez prestavky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:06
   Že nepasuje EU ani USA, je skoro doporučení.

   Vymazat
 37. Skoro je mi Andyho líto, ve vlastní straně je každý druhý ochoten ho prodat, v Bruselu je už dopředu koncilem odsouzen a dav po něm žádá aby odmítnul půl bilionu. Když "půjčku 1/2B" nepříjme, tak nám předvedou krach a když přijme tak je zrádce, nemá výběr. Zrovna tak bylo vynuceno předčasné ukončení karantény, hrozba krachu je sice reálná, ale dnes je zneužívána. Z jeho koblih si dělají srandu a po prezidentovi je druhým nejokopávanějším občanem od médií. Jiní co se už nakapsovali, si dnes sedí u Ženevského jezera a sem tam popíchnou své sloužící v médiích k důraznější investikaci. Je to pohoda a s úsměvem, nic se nedělá, nic se nezkazí, tak jenom lidi se trochu popíchnout, protože lexbabiš nezabral i akce s jeho synem ne, tak se napíše zvací dopis do Bruselu a to by v tom byl čert,aby to nezabralo. Vždyť naše zákony jsou Bruselu pro smích. Jyem asi nenáročný, ale jogurty a Kostelecké uzeniny jím bez zhoubných následků. Bez následků, ale nezůstala Bakalova privatizace OKD. Jestli katastrofu zaviní Babiš, tak máme zase klasickou oběť. Je to fajn,vždy najdeme otloukánka. Komunisti, Putin, Babiš, jinak nic nového opět jsme poklekli před Bruselem. ANO volit nehodlám, ne kvůli Babišovi, ale protože jeho tým má nefér hráče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že má Babiš nefér hráče, za to až tak nemůže. Do nitra člověku nevidíte, a poznáte to až je pozdě. Stydět by se měli křiváci, kteří se přes něj dostali nahoru a pak otočili. Jinak souhlas co jste napsal.

   Vymazat
 38. Vy 11:26 povězte, jak onen Babiš může ovlivnit chování madam Jourové (dříve ČSSD) a dalších europoslanců. Asi tak jako Fico může ovlivnit chování pana Pellegriniho. Snad vděčností za uvedení do politiky? Boží prostoto, proberte se!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Netřeba tu dámu ovlivňovat, ale je třeba se s EU rozloučit a přenechat tu krásu jiným.

   Vymazat
 39. 22:11 to ovšem nebyla vojska českého státu, ale vojska husitská. Spolu s rannými křesťany, husité, vzor pro komunisty! První byli pro, druzí už znárodňovali. Prvního ukřižovali, druhé porazili a ti třetí, až na výjimky taky poražení, ty tady máme na pranýři. Nějaké námitky?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.