Reklama

úterý 23. června 2020

Kverulant.org: Pražský magistrát utratil za 4 roky téměř půl miliardy za externí právníky

Koalice na pražském Magistrátu (montáž Kverulant.org)
Vojtěch Razima 
23. 6. 2020  Kverulant a Outsidermedia

Kverulant nedávno odhalil vyvádění peněz z pražského dopravního podniku prostřednictvím advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Vedení pražského dopravce podepsalo několik smluv na poskytování nejrůznějších právních služeb. Každý kontrakt obsahoval ustanovení omezující maximální částku, kterou mohou právníci za danou službu fakturovat. Pak byl uzavřen nenápadný dodatek, jímž bylo toto omezení zrušeno a vyfakturováno třikrát tolik. Případ z dopravních podniků je však možná jen špičkou ledovce. ROWAN LEGAL uzavřel s institucemi veřejné správy za poslední 4 roky smlouvy za rekordních 329 milionů korun. Nabízí se hypotéza, že tímto způsobem jsou z veřejných rozpočtů vyváděny peníze ve velkém. Na ověření pravdivost této hypotézy Kverulant ve spolupráci s Nadačním fondem proti korupci již začal pracovat. Zde jsou první výsledky.


Pražský magistrát má od roku 2016 do 31. 3. 2020 s kanceláří ROWAN LEGAL uzavřeno již 67 smluv v hodnotě nejméně 52,5 milionu korun ale vyplaceno bylo 57,9 milionů. Tedy o 5,4 milionů více. Hypotéze, že Pirátům již také narostly prasečí rypáčky, svědčí i skutečnost, že magistrát uzavírá s ROWAN LEGAL další podezřelé smlouvy. Příkladem je smlouva z 24. dubna 2020 o poskytnutí právní pomoc v soudním sporu se společností Bělehradská s r.o. I v této smlouvě je ujednána vysoká hodinová sazba ve výši 2.000,- Kč (bez DPH) za každou započatou hodinu poskytovaných právních služeb. A i v této smlouvě je ustanovení, které říká: „celková výše odměny za právní služby poskytnuté podle této smlouvy nepřesáhne částku ve výši 1,000.000,- Kč bez DPH“.

Kverulantova víra, že protikorupčním étosem mávající Piráti na pražském magistrátu s korupcí nezatočili jen proto, že jsou naivní, vzala za své. Naopak vše nasvědčuje tomu, že ochotně nasedli do rozjetého vlaku plného špinavých kšeftů. Kverulant také zjistil, že Magistrát utratil za všechny externí právní služby od začátku roku 2016 do konce roku 2019 celkem 471,3 milionu korun. To je v průměru 117,8 milionů ročně. Ale za pouhé první čtvrtletí roku 2019 dokázala radnice v čele s Piráty utratit 163,7 milionů korun. Dohromady od roku ledna 2016 do konce března celkem 635 milionů korun. A to vše přesto, že na odboru legislativním a právním bylo v prvním čtvrtletí roku 2020 zaměstnáno 20 lidí. Navíc Magistrát údajně ani neví, kolik ho tito právníci stojí. Kverulantovi sdělil, že „náklady na „interní“ právní služby poskytnuté zaměstnanci nejsou nijak evidovány, protože právníci jednotlivých odborů MHMP jsou placeni za svoji úřednickou činnost a „interní“ právní služby poskytují v rámci plnění svých pracovních povinností.“

22 komentářů :

 1. No jo pyjáti se chtějí také napakovat stejně jako se napakovali jejich kolegové z ods. Co čtu tak to stojí v Praze za starou bačkoru jenže je tam opět liberálové zvolí bohužel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsem právník, ale jde minimálně o nezodpovědné hospodaření se svěřeným majetkem. Snad se toho někdo ujme. Na Rathovi si smlsli, možná ho zazdí do hladomorny, Dalík měl šolich a pohodu. Tak zase uvidíme novou reality show.

   Vymazat
  2. No co čekáte od piráta. je to pirát,tak krade, že i poledne nedrží. No a navích je pražák, to značí že pomocniků má a krade i v nosci.

   Vymazat
 2. Pražáci si takové vedení zaslouží.

  OdpovědětVymazat
 3. Takže co dělá největší Primát Prahy?
  - lže o 2. světové válce a snaží se přepisovat dějiny
  - poškozuje zahraniční politiku státu
  - ruší v Praze pracně dojednané smlouvy předchozího vedení z ideologických důvodů
  - lže do novin a TV, jak přinutil vládu zavést roušky
  - lže, že nebyl pozván na pietní akci související s atentátem na Heydricha a místo toho jel domlouvat soukromou protivládní akci
  - schází se s Miliónovým chlívkem proti demokracii
  - pravidelně nahrává pokec se svými kámoši, který poslouchá asi 5 lidí z magistrátu, a říká tomu talk show :)
  - v ulicích Prahy ucpává silnice a vytváří chaos
  - nedodržuje podmínky smluv, které uzavírá a pak nechodí k soudu, to se stalo v kauze žaloby, kterou na něj podal člověk, se kterým měl Hřib uzavřenou smlouvu.
  - problémy města neřídí, své práci se nevěnuje, raději plácá blbosti na sociálních sítích (jeho práci za něj dělá Michálek nebo podřízení nebo kdokoliv, kdo jde kolem)
  - dělá ostudu v zahraničí, třeba když v Německu vykládal bláboly o Tchajwanu a obchodu s Čínou a přitom Německo s Čínou normálně obchoduje
  - přiznal se k veřejné prostituci, když prohlásil, že obchod s jinou zemí je jako lezení s partnerem do postele - to řekl ve snaze pomluvit Čínu, ale řekl bych, že samotné město obchoduje s mnoha firmami, znamená to tedy, že magistrát nebo všichni podnikatelé jsou prostituti a prostitutky? Aby toho hňupa nežalovali :)
  - jeho zřejmě nejdůležitější počin na magistrátu byla snaha zakázat ohňostroje. :)
  - tuneluje rozpočet města a podporuje parazity

  Zapomněl jsem u toho neschopného chudáka na něco?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Největší primát Prahy jsou primáti Hrb, Kokotlář a Novotný, zdárně jim sekunduje milión havloch@anek😡😡😡😡
   P. S. Tímto se primátům omlouvám 🙂

   Vymazat
  2. Zapomněl, na jeho voliče. Tohleto se do funkce nedostalo samo.

   Vymazat
  3. Perfektně napsané a pravdivé.... Je neuvěřitelné, kolik parazitů se u těch námořních lupičů vyskytuje... Vlastně vždyť je to logické, piráti se jinak nikdy nechovali, kradli, loupili a vraždili...

   Vymazat
 4. No, sice bych možná rád kverulanta podpořil ovšem pokud někdo řekl A musí říci i B. Abych mohl věřit jeho jistě chvályhodné snaze, musí také uvést srovnání s minulými magistráty za stejné období. Promiňte mi to, ale kreténů, kteří chtějí z lidí dělat blbce, je totiž tolik, že nikomu kdo seriozně neinformuje, nehodlám skákat na špek. V žádném případě neříkám, že toto je tento případ, ovšem když si vzpomenu na tu bandu imbecilů na Václaváku a na Letné, tak si říkám zda si dutohlávky pražské vůbec uvědomují, že podporují fašistu Mináře. Takže je důležité vše si důkladně promyslet a neskočit na první předhozený špek, ale v klidu si vše ověřit.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 5. Zapomíná se na zásadní věc mezi mafiáni,vždy se jede na půl.

  OdpovědětVymazat
 6. Nějak jsem to rychle odpíchl.
  Takže,velice by mě zajímalo hospodaření a přiznání celkového zisku těchto advokátních společností,pochopitelně i vyměření daní ze zisku.

  OdpovědětVymazat
 7. To jsem zvědav, jestli se sami nahlásí do Brusele.

  OdpovědětVymazat
 8. https://ac24.cz/en/-/jak-jsme-znicili-republiku-cr-neni-pravnim-statem
  Co ale s tím .-...poraďte někdo.

  OdpovědětVymazat
 9. No, sice bych možná rád kverulanta podpořil ovšem pokud někdo řekl A musí říci i B. Abych mohl věřit jeho jistě chvályhodné snaze, musí také uvést srovnání s minulými magistráty za stejné období. Promiňte mi to, ale kreténů, kteří chtějí z lidí dělat blbce, je totiž tolik, že nikomu kdo seriozně neinformuje, nehodlám skákat na špek. V žádném případě neříkám, že toto je tento případ, ovšem když si vzpomenu na tu bandu imbecilů na Václaváku a na Letné, tak si říkám zda si dutohlávky pražské vůbec uvědomují, že podporují fašistu Mináře. Takže je důležité vše si důkladně promyslet a neskočit na první předhozený špek, ale v klidu si vše ověřit.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědečku souhlasím, dvaktát měř a jednou řež.Jen bych nerad, kdyby jsme skončili výrokem, ti před nimi to dělali taky. Což je u nás zvykem, vždyť už skoro zlidověl výrok -všeci kradó- ! To není cesta.

   Vymazat
 10. Jsem pro přidat více kompetencí soudům, ale ať dodržují morálku a udělají si uvnitř pořádek. Je směšné, když se provalí, že jejich reprezentant si kupuje parcelu 1 m2 za 30 Kč a normální cena je 3000 Kč. Navíc se v pozadí aktérů mihne pan Rettig. Jestli se to opět zamete pod koberec, tak nedůvěra bude na místě. Sorry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reprezentant se jmenuje Ambroš a je to dokonce soudce. Zdroj stanice R+.

   Vymazat
 11. Ve státní správě se krade všude. Obcemi počínaje a vzorovou Prahou konče. Justice, policie vše nefunkční. Nejsme právní stát. Vláda poslouchá Brusel a vše se HROUTÍ !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nedělá vláda, ale ti co byli zvoleni na magisrát.

   Vymazat
 12. Toz dófám, ze té kreature brzo dopotojó na slozebné pobet na Kobo abe se ozile slonce, seno a jizdo na vodném prkne nez v nech hrkne....slonce v srdci a ne v gatích p.s.

  OdpovědětVymazat
 13. Narodil jsem se jako Čech, muž a běloch, ale v této zemi začínám být cizincem.

  OdpovědětVymazat
 14. Svolávání různých demonstrací určitě uvítá korvir, magistrát pochopil, že potřebuje přikrmit a Praha zase promořit. Jménem obyvatel Prahy děkuji magistrátu za péči.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.