Reklama

úterý 23. června 2020

Macron: Incident u Libye - to byl důkaz „mozkové smrti“ NATO!

23. 6. 2020 První zprávy
"Incident, ke kterému došlo mezi francouzskými a tureckými loděmi ve Středozemním moři, je důkazem „mozkové smrti“ NATO." Uvedl to francouzský prezident Emmanuel Macron na tiskové konferenci: „Vracím vás zpět ke svým výrokům na konci loňského roku o „mozkové smrti“ NATO", citoval prezidenta deník Le Figaro. Macron poznamenal, že nedávný incident jasně prokazuje „mozkovou smrt“ aliance.


K incidentu došlo, když turecká fregata u pobřeží Libye odmítla vyhovět příkazu ke kontrole nákladu z francouzské lodi účastnící se operací NATO.

Turecká loď se vyhnula prohlídce a zaměřila na francouzskou loď radarový raketový naváděcí systém, což francouzské ministerstvo obrany označilo za „extrémně nepřátelskou a agresivní akci“.

Na podzim roku 2019 Macron konstatoval „mozkovou smrt“ NATO a vyzval Evropu, aby začala uvažovat o sobě jako o nezávislé geopolitické síle. Poté se na něj vyvalila vlna kritiky jak ze samotné NATO, tak z řad členských zemí. Nicméně prohlásil, že se nestydí za své poznámky o „mozkové smrti“ NATO, protože umožnily zahájit důležité diskuse o stavu aliance.

22 komentářů :

 1. NATO jе zločinеcká organizácia, prеto platí: čím horšiе - tým lеpšiе
  prеsnе to isté platilo aj o Hitlеrovom Nеmеcku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NATO, OSN WHO, ..., jsou především impotentní organizace.
   Když už se na něčem dohodnou, což bývá stále vzácnější jev, nemají sílu toto rozhodnutí prosadit. K čemu pak takové instituce? Aby jsme je štědře dotovali ze svých daní a zajistili tak hrstce vyvolených(a neschopných) nadstandardní život?

   Smazat
  2. + EU .....

   Smazat
 2. Když se kočkují Američani s Rusy s různými průlety a přiblíženími, jsem v absolutním klidu. Je mi jasné, že nikoho ani nenapadne překročit hranice a nikoho nenapadne vystřelit. U vesel jsou profíci. Ale tady si tak jistý vůbec nejsem. Sultán zdivočel a utrhl se ze řetězu. Už to vznesení nároků na řecké ostrovy je daleko přes čáru. NATO by mělo reagovat. Ale to má plno práce (spíš hubu) s odrážením neexistující hrozby Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NATO může těžko reagovat, s válkou mezi jeho členy se zjevně nepočítá. Napřed vyloučit Turky, pak zjednat pořádek. Ale není k tomu vůle - Řekové mají blíž k Rusku, Turci jsou naopak přes veškerá jednání pro Rusy spíš osina v zadku, takže se obávám, že Řekové ve sporu s Tureckem dopadnou jako my v osmatřicátém v Mnichově.

   Smazat
 3. No jo v tomhle má pravdu každý hledí na svoje zájmy to bylo a bude a NATO je opravdu k ničemu.

  OdpovědětSmazat
 4. Robejšek o knize bývalého Trumpova poradce: Ještě chybí pozvat Boltona na „Milion chvilek“ a idyla bude dokonalá

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020062312130265-robejsek-o-knize-byvaleho-trumpova-poradce-jeste-chybi-pozvat-boltona-na-milion-chvilek-a-idyla/

  OdpovědětSmazat
 5. Velení NATO by mělo vážně uvažovat o eutanazii. Doporučil bych kliniku doktora Putina.

  OdpovědětSmazat
 6. Mikron ví že je pindostan se zřízenci eu hodil přes palubu a le ze světových stázníků pojede na vojenskou přehlídku do Moskvy protože počítat umí a bez suverénní velmoci a spjenectví jsou hadry korporátníků spíše než co jiného dnes spolčení oligarchátu peněz který takřka nemá hranice a zábrany provést cokoliv a na viníky ukážou prstem s gustem jejich hladových her a chudáci jak jinak po masážích zkumáků ústavů s výběrovými školastik protroublých kočí táhnou k čertu. :-)))

  OdpovědětSmazat
 7. Ve vojenské alianci jde hlavně o strategickou vojenskou sílu. A tak nějak si nemyslím, že by zrovna socialista z Francie měl být hybnou silou změn v NATO.

  OdpovědětSmazat
 8. Co na to Erika a Uši ?

  OdpovědětSmazat
 9. Osobo 0:10, jste schopen vysvětlit, jak s celým tím případem souvisí to, jestli francouzský prezident je, nebo není socialista?

  OdpovědětSmazat
 10. Erdogan se může dovolit,jen to co mu dovolí Trump i když je to proti zájmům Francie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vladimír Putin: "My chápeme jako velmoc stát, kterému nikdo nesmí nic diktovat. Američané chápou jako velmoc stát, který může diktovat všem".

   Smazat
  2. To je sice pravda, ale nezapomeňme, že žabožroutí armáda i když má k dispozici jaderné zbraně, je sotva čtvrtinová proti té turecké a navíc má ve svém břiše muslimského vetřelce, takže to bude zajímavé a z Macrona bude mikron...
   Pokud se ta banda nenažranců kdysi sehnaná do houfu NATO začne mezi sebou postrkovat, tak snad to přinese rozpad nejen NATO, ale i té idiotské a veskrze zkorumpované a šílenými feministkami a přihřátými přizdisráči ovládané EU...

   Smazat
 11. Velení EU je moc bílé! Nové myšlenky z Bruselu. Lidé, čtěte

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Veleni-EU-je-moc-bile-Nove-myslenky-z-Bruselu-Lide-ctete-628388

  OdpovědětSmazat
 12. https://www.freeglobe.cz/Articles/14382-je-verejnym-tajemstvim-ze-byl-adolf-hitler-podporovany-usa-historie-nezverejneneho-spojeni-wall-street-s-nacistickym-nemeckem.aspx

  http://pravdive.eu/news/112570/recky-dustojnik-ktery-se-odmitl-ucastnit-agrese-nato Marinos Ritsoudis, který se v roce 1999 odmítl účastnit bombardování Srbska organizací NATO, o osmnáct let později řekl, že je na tuto chvíli hrdý.

  OdpovědětSmazat
 13. Text v úvodu článku:
  „...když turecká fregata u pobřeží Libye odmítla vyhovět příkazu ke kontrole nákladu z francouzské lodi účastnící se operací NATO" je zcela nesrozumitelný.
  Srozumitelnější zní:
  „...incident mezi francouzskou hlídkovou fregatou Courbet a trojicí tureckých bojových plavidel, které ve Středozemním moři doprovázely civilní nákladní loď, podezřelou z převozu zbraní do Libye. Paříž tvrdí, že turecké bojové lodě opakovaně francouzskou fregatu zaměřily, když se pokusila k podezřelému plavidlu přiblížit.“
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nato-turecko-francie-libye-haftar-tripolis-stoltenebrg-namorni-stredozemni.A200619_112832_zpr_nato_inc (ovšem, maturant by snad napsal, že když PLAVIDLA, tak doprovázeLA. Nebo ne?)

  OdpovědětSmazat
 14. Licitace je nepřehledná. Řecko je asi na prodej a nikdo se ho neptá. Asi nejde jen o Řecko. Morálka velmocí se od Mnichova nezměnila. Řeci sice mají moje sympatie, ale je jim to houby platné. Jen, aby si velmoce nezačaly mezi sebou předvádět své zbraně naostro, vždyť ložisko sváru máme za humny. Že jsou pitomí už dávno víme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13,49
   Trochu Vás poopravím....morálka velmocí(západních demokratur)NIKDY NEEXISTOVALA!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.