Reklama

úterý 9. června 2020

MiGy 29 a Su 24 zastavily postup turecké armády v Libyi

Ivan David
9. 6. 2020
Libyjské město Sirte, které je bránou k druhým největším ropným zásobám v zemi, leží v troskách. Fronta se přes něj včera přehnala počtvrté během tří dnů. Včera na oblohu nastoupily stíhačky MiG – 29 a nadzvukové bombardéry Su – 24, které podle libanonské agentury Al – Masdar z města „vybombardovaly“ turecké jednotky. 


Sirte dobyly oddíly tureckého expedičního sboru v noci ze soboty na neděli. V neděli Turky a džihádistické milice ze skupin sdružených do „vlády národní shody“ (GNA), jejímž jménem jedná samozvaný premiér Faís al-Sarrdáž, z centra města vytlačila protiofenzíva Libyjské národní armády (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar. Turci centrum města následně rozstříleli kobercovým bombardováním ze samohybných houfnic ráže 155 mm. V neděli večer začali znovu obsazovat trosky města.

Postup turecké armády a Sarrádžových džihádistů zastavily nadzvukové letouny ruské výroby. Zatím není jasné, kdo včera seděl v jejich cockpitech. MiGy i Suchoje mělo před válkou ve výzbroji libyjské letectvo. Několik let se však tyto stoje na libyjské obloze neobjevovaly. Během dlouhé války války, kterou v roce 2011 zahájilo bombardování Libye letadly NATO, byla většina strojů poškozena.
Libanonská agentura přinesla během víkendu informaci o dodávkách MiGů – 29 ze Sýrie. Rusko dodalo Syrské arabské armádě (SAA), která je věrná prezidentu Bašáru Asadovi, sadu těchto strojů v nejnovější verzi. Starší stíhačky měla Sýrie postoupit LNA. Několik twitterovách účtů zaznamenalo jejich přesun ze Sýrie do Libye. K přesunu výkonných stíhaček, jež umí plnit i úkoly podpory pozemních vojsk, se během víkendu vyjádřil i mluvčí NATO, který jej označil za hrozbu pro stabilitu Libye. Jaksi se při tom zřejmě opomněl informovat o tom, jak armáda člena NATO – Turecka v té době z těžkých děl ostřelovala civilisty v Sirtě.

Během pondělí Haftarův štáb oznámil i sestřelení tureckých dronů. Opět s pomocí protiletadlového komplexu ruské výroby Pantsír S1. Obě informace nasvědčují tomu, že Rusko minimálně obnovilo zbrojní dodávky Haftarově armádě. Řecký server pronews.gr naznačil, že leteckých útoků na turecký expediční sbor v Sirte se mohli účastni přímo Rusové. Letecký úder, který opět změnil poměr sil na libyjské frontě, přirovnal k nasazení ruské letectva v Sýrii v roce 2015.

Necelých 30 km východně od Sirty je letecká základna Al-Joufra. Polní maršál Chalífa Haftar jednal opakovaně s ruskými vojenskými představiteli o možnosti jejího pronájmu ruské armádě a letectvu.

61 komentářů :

 1. Konečně z Líbye trochu dobrá zpráva...

  OdpovědětSmazat
 2. David jako válečný zpravodaj? Proč ne. O mrtvých se sice má jen dobře,TS někdy psala ... Např. syrský systém zásadně nazývala režimem, jako bychom my tady měli patent na systémovou optimalizaci, a naprosto bezelstně psala , že USA se stáhnou že Sýrie. Ani to nestojí za delší komentář.
  Rus prostě nemůže nečinně přihlížet. Kromě mnoha jiných věcí jde také o stabilizované ceny ropy a zemního plynu.
  Konečně je definitivně jasno , kdo je Sarádž či jak se to píše. Je to libyjský Quisling, který se chtěl snad zaštítit mladým Kaddáfím, ale ten to odmítl.
  Mělo by s ním být naloženo jako se zrádcem. Takový Kvído /emerický výraz/ ve Venezuele už se skrývá na Francouzském vyslanectví.
  Bude to stát velké úsilí, ale osmanská Libye by časem začala ohrožovat nejen Egypt, ale i Tunisko a Alžírsko, kde jsou obří zásoby zemního plynu. Buďto se Arabové vzpamatují anebo budou pod knutou erdragona.
  A Katar na straně Osmana? Zase jsem jen o plyn. Přes Turecko do Evropy. Plynojemy na vodě jsou příliš zranitelné a v případě konfliktu k ničemu.
  Jinak článek myslím velmi realisticky popisuje aktuální děj.

  OdpovědětSmazat
 3. No tak jen pozor, ať Erdogan na zastaralá ruská letadýlka nenasadí PVO S-400 :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tureckych s400 sedi rusky personal.
   Kazde letadlo ma svuj čip podle ktereho je identifikovan jakmile se nastartuje.
   S400 rozhodne nemuze bejt pouzit proti rusku, ruskym spojencum nebo ruskym zajmum.
   I kdyby to Osman nejak odpalil....tak se mu ta raketa vrati primo mezi jeho oči.
   Rus muze bejt cokoliv...ale rozhodne neni naivni idiot.

   Smazat
  2. 12;32
   !Nebo ten jejich Ami šrot z D1, to Rus umřel smíchy!!!!! 🤣🤣🤣

   Smazat
  3. Dle té poznámky lze odvodit, že jste nesloužil u PVO a nejspíš nebyl ani na vojně...a nedělejte si zbytečné starosti, oni to už nějak vyřeší i bez Vás...

   Smazat
  4. Ty si MIG - 29 nemýľ s MiG - 21.
   To je trochu iná liga.

   Smazat
  5. A to si myslíte, že Rusko nemá u svých výrobků takovéto třídy centrální vypínač?

   Smazat
  6. Mám dojem, že je Rusko schopné tyto zbraně vypnout v případě, že by ohrožovaly jeho letadla.

   Smazat
  7. "pán znalec 12:32" bude jistě z evropských hodnot?
   :-D

   Smazat
  8. Teda on MIG 29 je už poněkud starší letadlo ale pořád je schopen sám zničit celé naše letectvo, resp. zapůjčené Gripeny. A to jedinou akcí!

   Smazat
  9. Legrační, jak místní fanatičtí rusofilové přesvědčují sami sebe naprosto ničím nepodloženými nesmysly, že Rusové své zbraně do zahraničí prodávají zásadně všechny s drátem vedoucím k vypínači v Kremlu. :-D

   Smazat
  10. Nerozumím této technice, ale bylo by to krásné, kdyby se tak stalo.Migy prý byly velmi dobré stroje, jen dražší provoz.

   Smazat
  11. 17,06
   Je legrační, že ještě existuje pitomec, který neví, že všechny skutečně moderní zbraňové systémy, lze na dálku vypnout. Jedno zda ruské, americké, nebo čínské.
   Jenom pro informaci. I "naše" Gripeny, pokud mají opustit území ČR, musejí dostat svolení od švédské vlády. Stejně lze na dálku vypnout střelecké systémy německých Leopardů, prodaných před lety Turecku s podmínkou, že nebudou použity bez souhlasu německé vlády mimo území Turecka. Když je Erdogan nasadil v Sýrii, buď německá vláda souhlas udělila, nebo na tuto pojistku asi zapomněla. Obojí má vypovídací hodnotu. Ovšem ne pro dutolebce.

   Smazat
  12. 19:21
   Melete úplné nesmysly. Místo vašeho přitroublého "jen pitomec neví", ty vaše blbosti raději doložte seriozním odkazem.
   Což ale nepůjde, protože tady je vaše přání, fanatismus, hloupost a nevzdělanost, otcem myšlenky, že ano?

   Smazat
  13. 8,06
   Co tam máš dál ty inteligentní fanatiku amiokupantů?!

   Smazat
  14. 8:06-Pane, nebuďte naivní trdlo, snad si nemyslíte, že ten trouba Putin prodal ty S-400 tomu potrhlému mohamrdánovi proto, aby mu sestřeloval další Su-čka, jak tenkrát u té Latákie v r. 2015 ??!!
   Nečekjte trpně na nějaký "seriózní odkaz" a místo toho si nastudujte proč Saddámova PVO neuspěla při obraně Bagdádu tenkrát za Agrese NATO v březnu 2003 a kdo jí dodal přes nastrčené obchodníky hardware a software pro už tenkrát postarší rakety sovětské výroby, které jsou doteď velice účinné i v např. Jemenu...

   Víte, v politice se takovým postupům říká "organizování řízené opozice", v čemž spočívá úspěch právě židů, kteří mají vždy na všech a ve všech stranách své infiltrované lidi a to hlavně ve vedení a nejen že mají info z 1.ruky, ale jsou u vytváření reality-dílčích vektorů působení, které ve finále svým spolupůsobením posunou "jejich věc" jimi požadovaným směrem a to je vidět stále kolem nás a jen hlupáci to nechápou, neb nejsou schopni vnímat obraz světa jako ucelenou mozaiku, nýbrž jako kaleidoskop nahodilých a vzájemně nesouvisejících událostí...Oni dosahují svých cílů cizíma rukama a na cizí účet a to aniž by riskovali ztráty a měli s tím nějaké náklady...
   Viz 1.i 2.sv., dění na Stř.východě, ale i např. Ukrajina...
   Ale, to bude pro Vás nezatíženého příliš zkušenostmi a disponujícím zjevně jen velmi chatrným vzděláním jimi moderovaným, neřešitelný problém...

   Smazat
  15. Takže milý pane.Opravdu jen pitomec neví.Na starých systémech PVO, které v ČSLA byly se vlastní a spřátelená vojenská letadla díky odpovídači zabudovanému v letadle na obrazovkách radaru ukázalo že jde o naše letadlo a při vypuštění rakety varovně blikalo.To hovořím o systémech Volchov a Dvina. U novějších typu Něva se díky přehledovému radaru který obsluhovala sovětská armáda se na obrazovce střeleckého radaru tento cíl někdy ani neukázal.A to hovořím o systémech z 60 tých a 70 tých let.Turci si zakoupili S 400 a věděli proč.Patrita které mají jim nedovolí útočit na spřátelené cíle a po ohlášení transpondéru t.j. odpovídače se cíl mnohy i ztratí z obrazovky.Toto zjistili zejména u amerických a izraelských letadel.A co nevidíš-nesestřelíš.A to hovořím o starších systémech PVO. To co mají v modernějších či moderních systémech se Vám ani nezdá. Služba u 71. PLRO. Stačí jako seriozní odkaz?

   Smazat
  16. 8,06
   Zahradil prohlásil nedávno snad první skutečně rozumný výrok.
   "Diskutovat déle, než dvě minuty s blbcem znamená, že se snižuji na jeho úroveň"
   Nevím zda je autorem tohoto výroku, ale bez výhrad s ním souhlasím. Pro vás z toho pak vyplývá, že se s vámi přít nebudu a nic vám dokládat také nebudu.
   PS
   I mí vnuci už obstojně zacházejí s PC a umí pracovat s vyhledávači. Místo dementní agitace se to naučte také.

   Smazat
  17. Oprava-Patrioty které mají jim nedovolí útočit na spřátelené cíle ...

   Smazat
  18. Anonymní9. června 2020 12:32 Veľmi sa Mýliš bráško .Rusi majú v S400 zakomponované zariadenie ktoré znemožní zasiahnúť Ruské lietadlá.

   Smazat
 4. Správně to je naprosto skvělá zpráva a Ruské letectvo je daleko lepší než us šrot. A že obnovili dodávky tím chrání sebe. Teď jsem si koupil knihu kdyby měl někdo zájem:

  https://www.megaknihy.cz/valecne/130547-migy-nad-severnim-vietnamem.html?utm_si=RFlidjRTZUc2TVRNd05UUTNNVE13TlRRMw==&utm_pab=&matchtype=&network=g&device=c&creative=63152076610&keyword=&placement=&param1=&param2=

  OdpovědětSmazat
 5. Toz ne nadarmo se riká jak torecké hospodárství.....tüz ozijó se marazenoje i limonádo za lidové ceny a bode löid v Konstantenopole......hezké den ü.s.

  OdpovědětSmazat
 6. Falešná Evropská unie vojensky podporuje Turecko. 24.3.2020. http://www.zvedavec.org/vezkratce/16940/

  OdpovědětSmazat
 7. Rusové potřebovali trošku schladit jak Haftara tak Turka. Haftar si moc pískal, jak už už je pánem celé Libie a nechtěl ukončit boje a jít na kompromisní taktická jednání pod vedením Ruska. Tak jej rusové trošku nechali Turkem podusit. Nyní Turka klepli přes prsty aby brzdil a moc si nevyskakoval a začal zase dodržovat na čem se dohodli a nehrál si na osmanskou novou říši. Ty muslimské čmoudy je potřeba držet u huby a občas je vrátit do rozumných mezí. Jinak by se mydlili jako v Afghanistánu a všechno rozmlátí a pak budou s nastvenou rukou otravovat všechny. Rus jim jasně dává najevo, že ano buď se dohodnete a bude se v klidu a seriozně obchodovat a někam to povede nebo se klidně fackujte, ale jen do té doby než začněte poškozovat naše zájmy. Velký Hadži Putin má tu pakáž přečtenou moc dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vcelku dobrá analýza. Je už jiná doba, kdy dříve mohli media lhát a prášit, že v Sýrii Rusové nic nedokážou. Tam se plně prokázalo, že vojenský potenciál v kvalitě a množství zbraní a schopnosti je je ovládat značně přesahuje možnosti kolektivního západu. Takže už se ví, že Rusko když se mu to dovolí může udělat pořádek kdekoli ve světě (Boj probíhá i na jiných prioritách než vojenských, v ostatních například v ekonomických otázkách ještě není Rusko nezávislé na ostatních hráčích globální politiky).

   Smazat
  2. Je to presne tak. Mám svoje skúsenosti s Arabmi... Neverím im nič a už nikdy nebudem veriť... Je to dôsledok Koránu? Neviem, prečo sú Arabi také svine. Možno je to genetika, ako píše Kysucký?

   Smazat
 8. Velký Hadži má především přečteného islámského clowna erdragona. Jeho bába chodí zahalená, chybí už jen ta burka.
  Nějak se tu houfují experti na mezinárodní událostí a vojenské souvislosti. Na webu údajně naší armády se to takovými jen hemží. Rusům spadne letadlo, a hned tak mají orgie ožralých mužiků. V USA spadne jejich chlouba F35 a "tam" se drží bobr držení huby. Asi v tom letěl nějaký opičák.
  Nauč se ty odborný koala psát Libye. Ty dva grafické znaky lze zaměnit , protože jinde to tak píšou. Ale nikde nepíšou Libie.
  S tím přicházejí cvokaři s korekcemi kukátka.
  Pokud je ta země Libie, tak se nemůžeme divit, že hned s tím se veze hromada poučeného hnoje. A těžce pyšného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orinoko, Orinoko, klídek ...
   Zbytečně urážíš diskutující i jiné, kteří nesdílejí tvůj jediný správný názor a jsou ti nesympatičtí, to hlavně o tobě hodně prozrazuje ..

   Smazat
  2. Vůbec nejde o můj správný názor, nýbrž o to, co se děje. Pokud budu chtít nějaké Hadži vývody, tak je nebudu hledat u vola, který si stoupne nad ostatní a hned jim navalí, že ve skutečnosti vědí kulové.
   Siločáry a nitky událostí nemění nic na tom, že ruský Hadži ví o erdragonovi svoje , a to na něj Šojgu tlačí, aby erdragona pořádně kopnul do koulí.
   Turecko sekulární stát? Vůl, tvrdí, že ano, přitom jde u sunnitský agresivní systém. Jsou tu odkazy.
   Erdragon u Vídně? Sní o tom, lze doložit.
   Ale s něčím takovým poučený vůl nemá problém. Báby tam do vody chodí zahalené a jejich osobní Erda tak očumuje eurobikiny.
   Jak to je s Turky, ví každý Němec. Jen vůl s tím nemá problém.
   Ty nediskutuješ. Tys rovnou přišel sdělit , že kdo nemá tvoje vidění do hloubky, tak je jen naivní blbec.
   Jdi to ventilovat na Fórum 24. To je tvoje parketa.
   Šafr je tvoje krevní skupina. Toho vola jsem poznal osobně. On raději žádnou diskusi nepěstuje. Ví všechno nejlíp. Milovník sudetáků.

   Smazat
  3. https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/agrese-turecka-pirati-predali-petici.html

   https://www.parabola.cz/zpravicky/1870/expanze-tureckych-kanalu-po-evrope/

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Ondrej-Kosina-Hrozi-expanze-autoritarskeho-Turecka-461550

   http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=95462

   Smazat
  4. Orinoko, Orinoko, jsi pomatený trouba ..
   Anonymní 9. června 2020 14:24 nejsem já, v této diskuzi jsem nic nepsal ..
   Blbce ze sebe děláš jenom ty sám ..

   Smazat
  5. Nepiš anonyme19:47 přihlášenému do diskusního fóra že je pomatený trouba, když zmatkuješ ty a neumíš se ani podepsat pod svůj příspěvek, natož roumně argumentovat. Nejdříve prokaž autorství svých příspěvků pak můžeš tady skákat kolik chceš. I když s Orinokem nesouhlasím ve všem(to je pochopitelné), argumentuje odůvodněně.

   Smazat
  6. Proto je nejlépe zalézat pod autorství "anonymní" , aby dobře bylo. Libie z arabštiny? Proč ne. Ironie praví, že ti, co nenávidí Araby, jsou jednak antisemité /Židé i Arabové pocházejí ze stejného pokrevního rodu z linie Noe./ a jednak jim nedělá problém používat arabské číslice. Ty římské jsou dost nepraktické.
   Všichni pocházíme z Adama a Evy, a ta dokonce z jeho žebra. Od samého začátku jedná velká rodinná soulož.
   Proto Libie pro blbečky, kterým v emerice zase spadla další chlouba F 35. Druhá během dvou měsíců.
   15O milionů v hajzlu, ale zase se ušetří na údržbě.
   Horké novinky padají jako přezrálé hrušky. A to ještě nešly do žádného boje.

   Smazat
 9. No úplně nejvíce se mi líbili ti notoričtí příznivci Ušáků a zároveň odpůrci Rusáků. Jak ožili a zaradovali se, že se Rusům něco nedaří. Daří nedaří, toť otázka, spíše to je o tom, jestli někdo něco chápe a nebo nechápe. Na druhou stranu objektivně řečeno, těch blbců co hned skočej na první špek je už čím dál méně. Ti trochu chytřejší už nejdřív trochu přemýšlejí a neskočí na kdejakou lacinou haluz, i to je pokrok. Prostě blbů je čím dál méně a tak ten nepoměr politici zdatně vyrovnávají, ve sněmovně prostě na blba nenarazíš, protože se od blba neodlepíš.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 10. V názvu té bývalé římské kolonie se vyskytují celé věky dvě písmena i/y. Ať pátrám, jak pátrám (dokonce nechutně gůglluji), výsledek je nejasný.
  \takže možností jsou 4:
  1) Libie
  2) Lybye
  3) Libye
  4) Lybie

  Všechny jsou relevantně užívány ve vyhledávačích a dokonce v mapách. Udělejte v tom lingvisti jazyka českého jednou provždy pořádek.

  https://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=libye+mapa&ie=utf-8&oe=utf-8

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Libye je správně i v češtině od Dr. Bloggera (filiálka profesora Google)

   Smazat
  2. Ovšem v arabštině je to Libie. Ta y vůbec nezná.

   Smazat
  3. Pánové, tleskám vaší snaze o pravdu. Želbohu se, jako vždy vydovádí na sporu o i/y, já vidím problém jinde. Lidi v Líbyi se nikdo neptal, co chtějí. Zájem není o ně,ale o naftu o tu jde především. To že akce řídí nadnárodní finanční korporace je jasné. To, že někdo uvádí USA & RF & Turek, je jen hrubé zjednodušení, které stojí moc životů i peněz obyčlidí.

   Smazat
 11. Pjakin asi před rokem komentoval skutečnost, že džihádisty, kteří byli vytlačeni ze Sýrie, angažoval Erdogan a převáží je letadly do Libye, kde je nečeká nic dobrého, že zde budou systematicky likvidováni všemi stranami konfliktu včetně západu a že na to těžce doplatí i turecký sultán. Zdá se, že se trefil.

  OdpovědětSmazat
 12. Rusko to dělá za Putina tak, jak potřebuje. Američané nejen často podporovali své spojence a vydvižence, ale také se na přímo ve velkém konfliktů zúčastnili. Jejich netrpěliví bankéři a jiní idioti, co sice neznají reálnou ekonomiku, ale přesto mají peníze, protože si je tisknou, prostě vždy spěchali, aby si nemuseli upřít třeba jahody ze "Zimbabwe" nebo co vlastně ...
  Rusko tím, že si vybírá stranu, podporuje ji především pomocí poradenskou, umožní získání jejich výzbroje, ale samo se angažuje minimálně, za současného stálého ponechání rozhodnutí domácích věcí na místních lidech, může zasahovat především jen politicky a neuváznout v konfliktu. Není a nebylo by pochyb o tom, že kdyby se ruská armáda naplno angažovala v Sýrii, s největší pravděpodobností by bylo dávno po všem. (V Sýrii bylo třeba pro Rusko nutno zastavit stejnou hrozbu ze strany USA - běžence - tedy to, co si sem cpeme, a tak v počátku vstupu Ruska do této "rozborky", použili především ukázkově několik postupů pro první údery. Vzpomínáte ještě na ukázkové přesné raketové údery?) Ale stalo by se to, co se neustále dělo a děje Američanům, že když poodejdou, je jejich "strana" v kelu, je slabá. Obě strany - Sovětský svaz a USA si to víceméně zopakovali v Afghánistánu.
  Takto se místní problémy vyřeší sice s větší krví, ale mohou se vyřešit na delší dobu (za cizí vměšování nikdo nikomu neručí) a situace se stabilizuje a je poté odolnější proti případným dalším "napadením". A hlavně vliv Ruska pak bude silnější a není spojen s negativními pocity. A domácí problémy se vyřeší "přirozenou" cestou.

  OdpovědětSmazat
 13. Velmi přesně jsme viděli taktickou sílu ruského letectva v Sýrii, kde sklapla čelist i západním odborníkům a pokud se Rus rozlobí , tak stejně dopadne "sultán" v Lýbii, který stejně proti Rusům nepůjde, protože mu ruská tajná služba zachránila kejhák, takže tomu je jasné , kde nechal tesař díru!!

  OdpovědětSmazat
 14. Rusko se tak specializuje na ukončení válek. https://www.youtube.com/watch?v=rgndGg1DDsw
  Rád bych si vzpomněl na slova velkého Henryho Kissingera, který prohlásil, že ve věku 96 let byl zklamán myšlenkami kapitalismu a považuje největší hřích USA za „systematickou destrukci jediného spravedlivého světa - Sovětského svazu“, kde „nový člověk se skutečně narodil ... homo sovietikus. „Tento muž byl o krok výše a je mi líto, že jsme tuto rezervu zničili. Možná je to náš největší zločin.“ Podle Kissingera ho chování jeho vlastních vnoučat přimělo k takové myšlence.
  Je zřejmé, že panika nad koronavírusem je opona, která zakrývá přerozdělování světové nadvlády nad ropu a další zdroje planety. Je to bitva, v jejímž důsledku vítězí buď světlo, nebo tma. Osobně věřím, že zvítězí světlo, dobro a rozum, Rusko a ti, kdo sdílejí naše hodnoty, zvítězí. Ruský svět vyhraje!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to souhlasím ty idioti ze západu už nně lezou na nervy stejně jako eu takže fandím naším slovanským bratrům

   Smazat
 15. 18:10 několikrát jsem se vás ptal, kde jste sebral svoje tvrzení o výrocích Henry Kissingera, která vytrvale opakujete. Tak znovu, kde lze najít věrohodný zdroj vámi tvrzených výroků Henry Kissingera?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný věrohodný zdroj je dezinformační sekce KGB ... 😄

   Smazat
  2. 17,15
   Omyl,jině CIA,FBI A Soroš,zdechlina udavač Venzl Flaška už NAŠTĚSTÍ LHÁT NEMŮŽE!!!!!!.-DDDD

   Smazat
 16. Nadpis je špatný, Migy zastavily demokratický postup turecké armády, která přišla šířit pravdu a lásku. Recept přišel Libyi a jeho lidu na pomoc!

  OdpovědětSmazat
 17. Bankovky v hodnotě 500 eurExperti: Finanční pomoc z Bruselu může naopak poškodit ekonomiku Slovenska a také celé EU

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020060912052474-experti-financni-pomoc-z-bruselu-muze-naopak-poskodit-ekonomiku-slovenska-a-take-cele-eu/

  OdpovědětSmazat
 18. No vypada to na stejnou nekonecnou pretahovanou, jako v Syrii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. A jako v Jemenu, na který se zapomíná.
   Lepší to nebude.

   Smazat
 19. Na USA je kouzelné, jak pomíjivá může být jejich přízeň. Dnes přítel, zítra úhlavní nepřítel. I Chalífa Haftar byl kdysi americkým kámošem. A dnes ...?
  "Hlupák se poučí z chyb vlastních, chytrý z chyb druhých".
  My vybočujeme z obou kategorií. Tak že bych navrhl přejmenovat Českou republiku na Jedličkův ústav.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6-33
   Už jsme třicet let kolonií a nesvéprávným útvarem jménem Bohmen und Mahren(Havlostán)!!!!

   Smazat
  2. 9:00
   Přestaň urážet naši zem, špíno!

   Smazat
  3. 9:00 souhlasím, sice jsme podle popisky na obalu stále Česko, ale uvnitř zcela závislá a nesvéprávná kolonie s několika koloniálními správami najednou

   Smazat
  4. je tu naděje, že EU se rozhoupá proti Turecku, jak jinak si mám vysvětlit včerejší dokument na ČT o turecké genocidě Arménů, to by TV svazáci bez povelu nikdy neudělali

   Smazat
  5. 12:35
   Havlpussynko, ta zem už od hadráku NENÍ NAŠE, TAK DRŽ PEC!

   Smazat
 20. Pane zhnusený to sedí, já jsem také zhnusená.
  Jedličkův ústav by by dobrý, ale tam jsou i chytří lidé, ale vlastně máte pravdu, tady také nejsou všichni pitomci, ba naopak. Marie

  OdpovědětSmazat
 21. Informace o Sýrii a Lybii hledejte na serveru: https://www.almasdarnews.com/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.