Reklama

pondělí 29. června 2020

Morální kýč na pokračování: Jak to bylo doopravdy? Na životě Horákové nezáleží. Sprosté slovo Wilsoňák. Kdo jsou naši negři? Poprava starého muže "podle metody". Svět se nezbláznil, chaos je záměrný

Originální grafika ProtiProud
Petr Hájek
29. 6. 2020  ProtiProud

PETR HÁJEK zjišťuje, že nevídané blbno produkované kolem výročí jedné popravy má stejný důvod jako rasistické třeštění černochů a jejich bílých promotérů.Tak tu máme další svatořečení. Nevídaný morální kýč kolem výročí popravy Milady Horákové je pozoruhodný snad jen tím, že není nevídaný. Ba právě naopak. Bolševické bojůvky na Západě i u nás se sice neodvolávají k Nebi (s tím mají naopak nevyřízené účty), ale o to monstrózněji instalují své velké svaté na orloj virtuální radnice světového pokroku. Pokud už i někteří mainstreamoví komentátoři (opatrně) žasnou na sochoborectvím amerických a západoevropských komun, těch našich se nedotýkají, ani spadlých na zem.

Jenže to nejde. Je to už buď, anebo. Kdo zůstane uprostřed, nebo dokonce mlčí, dopouští se přece podle revolucionářů zločinu. Musejí buď uznat, že na životě Milady Horákové nezáleží, nebo odmítnout bourání soch a výstavbu jiných. V Německu právě slavně instalují sochu V. I. Lenina, kterou jsme u nás zbourali se stejnou „služebnou“ vášní, jako se předtím u nás bouraly sochy T.G.M., panovnického rodu Habsburků, Marie Panny či nejnověji maršála Koněva.


Chlapák

Ten zmatek je komický a zničující. Lítají v tom všichni. Třeba takový moderátor ČT Jakub Železný – ve snaze vyšvihnout se na přední příčky TOP 09 loajality k nové totalitě – by mohl mít problém. Prý vyhodí za studia každého, kdo se o Miladu Horákovou třeba jen polemicky otře. Něco takového jako s tím zfetovaným černým kriminálníkem, který v Americe nepřežil zatčení, což spustilo tamní morální kýč. S tím rozdílem, že tam by vás ochranka ve studiu asi rovnou zastřelila, protože na životech bělochů nezáleží.

Proč ne, ta televize je jeho (a soudruhů družstevních spoluvlastníků-zaměstnaců, některých zvlášť), mohou si tam zvát koho chtějí, a také tak činí. Třeba mě už léta nikdo nepozval, když, tak raději zajedou za mnou, aby si natočili pár vět, které pak podle potřeby manipulativně sestřihají do nějakého zvlášť objektivního pořadu typu Newsroom (ten hezký český název – vždyť jsme v České televizi – odkazuje na svůj původ a inspiraci), aby demonstrovali, co je to doopravdy desinformace.


Dilema

Je to škoda, protože scénka, jak mě pan Železný vyhazuje ze studia by patřila jistě k oblíbeným na Youtube - jako třeba svého času tato:


Musel by po mně ale skočit, protože bych prohlásil, že na životě Milady Horákové nezáleží. A jak by skočil, odvolal bych se na autoritu aktuálně nedotknutelnou: barevnou profesorku Gopalovou z ultralevičácké univerzity v Cambridge. V probíhajícím třeštění BLM (Na černých životech záleží), napsala soudružka profesorka: „Na bílých životech nezáleží. Jako na bílých. Opusťte bělošství!“

A teď, babo Gopalová, všem těm železným raď: Platí to i pro Miladu Horákovou? Nebo snad pomocí fotolabu dokážeme, že byla ve skutečnosti černoška nebo alespoň cikánka? A pokud ano, mohla by třeba její dcera protestovat, aniž by riskovala, že ji čeká podobný osud, jako její maminku? „Jsou to ale paradoxy,“ řekl by sládek z Havlovy pivovarnické agitky. A protože to rovněž řekl svatořečený, nelze proti tomu nic namítat. Nebo by vyhodili ze studia i jeho, rozmlátili mu „lavičky“ a rozmetali busty?

Nebo by šel pan moderátor (teď už nanejvýše Cínový) do sebe, a vzal by zasvé vyjádření britských akademiků? Ona totiž soudružka Gopalová přece jen probudila pár ještě ne zcela strachy polomrtvých bělochů, kteří protestovali. Sepsali dokonce petici, v níž žádali, aby s ní univerzita udělala to, co by podle svých chlapáckých slov udělal Železný pro případ pokusu o diskusi v kauze Horáková. Vedení Cambridge se však za rasistku Gopalovou postavilo: „Univerzita hájí právo svých akademiků vyjadřovat v souladu s právem své názory, které mohou jiní lidé pokládat za kontroverzní.“ Nedodalo ovšem, že právo na „svůj názor“ mají jen ti, jejichž pleť má tu správně temnou barvu. Něco jako „rudá knížka“ (ne)blahé paměti.

Jak to bylo doopravdy?

Právě tak se jmenuje pořad Českého rozhlasu, jenž v umění mystifikace a přetírání kulis historie novými barvami předčí občas i své předchůdce z let kafkovského procesu s Horákovou a jejími „komplici“. Pokud však měl někdo nervy poslechnout si (nebo přečíst) záznamy z jednání a seznámit se s postoji této feministické političky Národních socialistů, musel si otázku v titulku nutně položit. Ona totiž skutečně byla odpůrkyní režimu nastoleném sametovou revolucí v únoru 1948. No – a on se s ní vypořádal. Posvém.

Bořil pak sochy a přejmenovával. Například Wilsonovo nádraží na Hlavní. Magistrálu před ním budeme patrně brzy zase přejmenovávat. Prestižní americká Princetonská univerzita se totiž právě rozhodla odstranit jméno někdejšího prezidenta USA Woodrowa Wilsona z názvu jedné ze svých kolejí a z fakulty veřejných a zahraničních záležitostí. Vedení školy to zdůvodnilo Wilsonovým rasistickým smýšlením a rasistickou politikou jeho vlády.

To bude šok, až zjistíme, že další z našich necírkevně svatořečených (T.G.M.) vyžudlal naše Československo na zločinci. Možná budeme muset zase (už potřetí) i jeho sochy skácet (a v lepším případě ukrýt do depozitářů, až se to zase bude smět).

Co však zdejším „podpalovačům“ obnoveného Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí určitě vadit nebude, je požadavek jedné z hlavních tváří BLM, černocha Shauna Kinga (prominentního hosta na mítincích prezidentského kandidáta za Demokraty, senátora Bernieho Sanderse). Shaun vyzval své soudruhy, aby rovnou odstranili všechna zobrazení Ježíše Krista, nejen sochy a kříže, ale také jeho obrazy, kostelní okna – prostě vše, kde je zakladatel naší civilizace znázorněn jako „bílý Evropan“. Prý je to odraz bílé nadřazenosti. „Zničte ho!“ vyzval své liberální černo-bílé „liberály“.


Na ničem už nezáleží?


Při fotbalovém utkání Manchesteru City s Burnley přeletělo nad stadionem letadlo s nápisem White Lives Matter (Na bílých životech záleží). Je z toho šílený skandál. Vyšetřuje to policie a fanouška, jenž to vše zorganizoval (a ke svému „činu“ se hrdě přihlásil), už prý do konce života nepustí vedení klubu na stadión.

„Chtěl bych se omluvit, a to absolutně ku nikomu! Je zjevné, že nyní je rasistické říkat, že na bílých životech záleží. Tři bílí lidé byli zavražděni v sobotu v Readingu. Ale jediné, co vidíme v televizi, je hnutí Black Lives Matter kvůli vraždě George Floyda. Žijeme ve světě, který se zbláznil,“ prohlásil muž, po němž vystartovali tamní Železní. Mýlí se, svět se nezbláznil, to se jej pouze někdo řízeně pokouší uvést do chaosu, v němž už nikomu na ničem nebude záležet. A přitom on sám je příkladem toho, že záleží. A že to muži (bílí i barevní) hodní toho slova nakonec opět vezmou do rukou. Na tom záleží.


Déja vu


A protože u nás nemáme koloniální minulost, takže naturalizovaný černoch je spíše hezkým ornamentem na obrazovce televize Nova (v Americe už by byl jejím ředitelem), vytváříme si své Floydy. V tomto případě historické (on ten skácený Wilson či Kolumbus se už také nemohou bránit). A vedle toho své „negry“ – komunisty. Je to zajímavé zvlášť pro to, že jim jdou po krku mladí i starší novobolševici. Pochopili totiž, že od těch původních (co se odmítli přejmenovat, protože mají svou hrdost) se už žádné revoluce nedočkají.

Jsou lidé, kteří se toho všeho děsí. Všeho toho přepisování historie, vykořeňování identity celých historických národů, rabování civilizačních a duchovních kořenů, exploze reálného rasismu, označování celých skupin nebo politických soupeřů za občany druhé kategorie. Je to pro ně déja vu, něco, co už prožili – na rozdíl od těch blahobytem zpovykaných „kulturních revolucionářů“ ve Washingtonu, Londýně, Berlíně či Praze. Od slabochů, co jméno „Železný“ jen zadarmo zdědili.


Jen houšť!


Teď si třeba zrovna tihle naši BLM vzali na paškál našeho nejznámějšího žijícího spisovatele Milana Kunderu. Zdál se jim moc čistý, „bílý“, tak zapnuli hnojomety. Hrabou se v jeho soukromí, v jeho „deviacích“ – a to vše jenom proto, že se moc nekamarádil s V. Havlem. Zbabělá poprava starého muže si se zbabělou popravou mladé ženy v ničem nezadá.

Ale čím houšť, tím lépe. Narodil jsem se právě v roce, kdy Horákovou (a další) za její odpor proti budování nového světa popravili. Lidé jako Milan Kundera o tom vědí ještě víc. Proto je noví bolševici tak nenávidí. To jejich současné přestřelování už dosahuje takových hodnot, jakých v předchozí historické situaci nedosahovalo, ale bylo také „výživné“. Mělo však jednu obrovskou výhodu: Vychovalo v přesně opačném směru několik generací, které už pak byly pro bolševiky nepoužitelné.

Je to přímo fyzikální zákon. Proto si jen lze přát, aby do toho „bušili“ ještě víc. Jedno, jestli v parku v Seattlu, nebo na Kavčích horách. Až se rozplyne dým po tomto jejich dalším „sabatu“, spatří svůj vlastní pomník. Kéž ho pak nikdo nezboří!

„Důležité je připomínat si oběti komunismu i z toho důvodu, aby se už totalita neopakovala,“ řekl předseda ODS Petr Fiala (v marné soutěži se Železným).

Kdyby to nebyl žvanil pustých frází, ale předseda pravicové politické strany (třeba u nás zase jednou taková v parlamentu bude – právě tak jako nějaká smysluplná levicová), stálo by za to, se nad jeho slovy zamyslet.

59 komentářů :

 1. Oni ani ti lokajové USA to nemají jednoduché. Modla se jim hroutí a oni teď nevědí kudy kam. Která strana kabátu teď bude ta pravá?

  OdpovědětVymazat
 2. Čte se to hezky. Jen nevím, čím by pan Hájek onu hnijící, už jen jedovaté ovoce plodící podnož, chtěl roubovat. JiH

  OdpovědětVymazat
 3. Hajek s logikou a nadhledem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní29. června 2020 23:48
   Hájek je zastydlý protikomunistický bijec, z pozic Vatikánu. Proto veškeré zlo označuje za bolševizmus. Dělí si je na mladé a starší novobolševiky a původní bolševiky, kteří jdou proti sobě, nejspíš se v tom vyzná jen on sám. P.K.

   Vymazat
  2. Ano, pane P.K., Hájek má v tom tak trochu hokej a je z toho krapet cejtit to kadilo, ale vzhledem k vážnosti doby a úkolů před námi je potřeba trochu vzájemné tolerance a odložit staré půtky, neb je potřeba zachránit holou existenci státu a národa a to se nám může podařit jen společným úsilím.
   Vzájemně se porovnáme a na detailech příští koexistence a soužití se dohodneme posléze...

   Vymazat
 4. Zapomneli vsicni na cernou cesku ktera ac bila prohlasovala ze je cerna a tata s mamou (cesti emigranti, asi take bojovnici proti komunismu) s toho byli hin jako ze kdyz se ona narodila tak cernosi u nich nebyli a nikdo nechapal mimo democratu na vsech urovnich celou tu kauzu .Tusim ze skoncila na smetisti ci v blazinci Pochopitelen se to odehralo v JUESEJ .Mozna ze ji ted zase pouziji
  Abych nezapomnel v zaplave spravnosti ktere se deji pro spravnost cernochu ,je jeste tato perlicka /Francouzska firma na sminky pro zeny a hlavne baaby zrusila v reklame slovo "belici '-whitening , neb je to rasisticke Vsude uplni idioti
  To strevo se jmenovala tusim Dvorakova

  OdpovědětVymazat
 5. Na netu jsou seznamy popravených v době heydrichiády a kolik jim bylo let. Lidi, z toho je normálním lidem na zvracení. Tohle by měli promítat na jiné budovy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heydrich nevadí a vůbec bych se nedivil, kdyby někdo začal s jeho pozitivní propagací. On přece chránil Čechy před ruskými bolševiky, nikdy nikoho nepopravil, nezabil, to si Češi dělali sami sobě, pečoval o české sirotky a opuštěné kočičky, bránil české Židy před transporty.... Heydrich byl přece velice chytrý člověk, vzdělaný, milovník umění, distingovaný, elegantní muž. Nikdy by se nesnížil k nějaké špatnosti.

   Bohužel, v důsledku ruské agrese bylo Německo nuceno vést těžkou válku na východě a proto Čechy potřebovali protektora, jelikož zde začaly bujet nacionalistické vášně, které ohrožovaly nejen velmi početnou německou menšinu, ale zároveň i evropskou bezpečnost. Občanská válka v centru Evropy v předvečer ruské invaze do Evropy, to bylo něco, co museli Německo vyřešit. A jedním z řešení byl SS-Obergruppenführer Reinhard Heydrich.

   Takže tak to je. A pokud ještě ne úplně veřejně, brzo bude. A světe div se, úplně v souladu s multikulti politikou.

   Vymazat
  2. Zatracený komunisti... (Nebo to nebyli voni, ale ňáký jiný?)

   Vymazat
 6. Bezdomovci, kterým se říkalo dříve lidé, chcípají pod mosty, exekutoři řádí jak černá ruka a o komunistech se říká, že je to totalita. Já mám rád Václava Havla a já to potřebuji vysvětlit, myslím to upřímně.

  OdpovědětVymazat
 7. Pane Hajek, zde je male upozorneni na pristi lumparnu proti civilizaci a Evrope.
  Jak jiste vite, tak president Woodrow Wilson, byl prohlasen za rasistu. Tim pada i jeho 14 bodu - zaklad Evropy.
  (Po roce 1918.)
  Bod cis. 6 je dulezity pro Rusko.
  Bod cis. 10 pro dnesni Cesko.
  a bod cis. 13 pro Polsko.
  Neni zruseni techto bodu nahodou nastup
  ke zniceni techto statu ?
  Za tim prohlasenim o rasismu je urcite neco vice, nez nalepka Wilsonovi.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celá tahle maškaráda okolo Floyda (který má mimochodem bělošské jméno) je za jedním účelem - prohra Trumpa ve volbách a vítězství globalismu.

   Vymazat
 8. Každá generace má svoje. Pamatuji vysmívanou kulturní revoluci v Číně. Na Západě radikalzovaní mladí snili o revoluci, která zničí americký i sovětský imperialismus.
  V kpasách nosili Maovu rudou knížku a centrum bylo v Číně. Destrukce v dnešní době jde daleko rychleji díky medializaci. Stačí si pustit večer televizi a máme příkladů kde a proti čemu bojovat. Manipulované hovězí stádo má prostor a loutkovodiči bohatnou na tuposti mas.

  OdpovědětVymazat
 9. Pan Petr Hájek si zaslouží náš obdiv a poděkování za dlouhodobé, vytrvalé, neohrožené a jistě i subjektivně vyčerpávající úsilí o předestírání pravdy a o její hájení. On to navíc dokáže i mnohdy vtipným způsobem. Snad jen na síle své náboženské víry by pan Hájek mohl trošku ubrat, ale sorry, omlouvám se, to je totiž jeho osobní věc.

  OdpovědětVymazat
 10. Jak říká Pjakin: "nejsou kádry" a i ta pražská kafilérka je na tom tak špatně, že se opět cpou k recyklaci takové kádry, jako fosilní "skůtr" Žantovský z bankrotářsko-zlodějské ODA a ještě k tomu vyhrabává exhumáty typu Horákové...a pak že krize teprve přijde, hovno, ta už tu je a bude těžko rozdejchatelná parlamentními způsoby...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudák Milada Horáková. Vězněna a mučena nacisty, pak bolševiky a teď zneucťovaná liberálními fanatiky.

   Vymazat
  2. 7.43 Horáková chtěla svrhnout režim ozbrojenou silou , hrdě se k tomu před soudem doznala , za to by dostala v té době trest smrti i v USA !

   Vymazat
 11. Rekl by Tupolanek "ma koule" A poradil by po porade se svym poradcem (t.c. v base ) ze sem poleti ty rakety a ze ten radar je na nasi ochranu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Topolánek toho namlel a nic nesplnil.

   Vymazat
 12. Na bílých vůbec nezáleží a už vůbec ne na těch z východní Evropy. Až to tady vezmeme do rukou, ukážeme vám, co je tvrdá pěst. Můžete tvrdit, že máte rádi homosexuály. Můžete dokonce nabídnout svoji prdel černému bratru. Můžete zničit všechna vyobrazení Krista, všechny vaše sochy, spálit knihy i hudební nástroje. V tom můžete měnit své chování a předstírat zájem. Ale to, že jste bílí, to změnit nedokážete. Na vás nezáleží. Black Lives matter!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 5:32, nevím jestli je to "satira", mám se smát nebo brečet? Já si myslím, že jediní, kdo má jakýs takýs pud sebezáchovy v tomto vyšinutém světě je bývalý "Východ". Minimálně starší generace se naučila kriticky myslet a dost/většina lidí dokáže oddělit zrno od plev. A to braní do rukou může platit o nás "východní", takže bych s tím nežertoval. Naši sousedi ze západu jsou již pravděpodobně ztraceni, snad výjimka je Rakousko, kde snad mají vládu, která činí v zájmu svých lidí. Jinak skepse, tak dlouho žili v relativním blahobytu až z toho zblbli. Situace je podobná našemu 89. - miliony idiotů cinkají klíči a provolávají slávu a na balkonech se potutelně pošklebují gauneři (toto vystihuje, že v pozadí všeho co se děje jsou loutkovodiči)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 5.32
   no ty jistě budeš černej jako vix na boty. Hrdina na odstřel. My Slované tu vaši debilní hru na černý a bílý jaxi nehrajem. U nás se ctí na lidech něco zcela jiného a proto jsme neporazitelní. Zapiš si to za uši ty kvákale z BLM

   Vymazat
  4. 5:32 Hlavně to musí pochopit většina a volit pro národní politiky nikdy jsme na západ nepatřili a teď po tom co se tam děje ani náhodou.

   Vymazat
  5. 9:47, já nejsem kvakal z BLM, jen prrsílám, jak se věci mají. Protože všechno můžete předstírat a být loajální, ale barvu kůže nebo původ nezměníte. A pakliže to nedokážete změnit, nepatříte k těm, na nichž záleží. Ono to BLM se brzo může změnit v CLM (Color Lives Matter) a tím se staneme zoufale malou nechráněnou menšinou.

   Vymazat
 13. Češi, ve své malosti, se snaží dohnat velikost patolízalstvím vůči svým velkým vzorům. Na světě existuje spousta malých národů. Vážím si těch, kteří se nehrbí a i když se nemůžou rovnat těm velkým, dokáží jim vzdorovat a zůstávají sami sebou.
  Dokázal bych ještě pochopit, nikoliv omluvit, kdyby za řiťolezectvím mnohých politiků a novinářů byly peníze. Ale mnozí, díky své malosti a bezvýznamnosti, nejsou ani korumpovaní. Přesto se doslova mohou přetrhnout při strhávání starých pomníků a stavění nových. Velmi často to pak připomíná etapu Starého zákona, kdy lidé opustili boha a začali se klanět zlatému teleti. U Čechů pak dochází k periodickým výměnám na podstavcích. Zlaté tele vymění pružně za zlatou krávu, vola, nebo opici. Výměně samozřejmě předchází svatořečení, které neprovádí církev, ale zástupci médií a kulturní fronty.
  Občas se rouhám, když doufám v převzetí moci osvíceným diktátorem, který by společnost postavil do latě a když už nic jiného, přeskládal by jí žebříček hodnot podle správného pořadí. Pro někoho možná nevýznamná maličkost, ale pro mne společnost, kde je ceněna "práce" podřadných mazalů, škrábalů a komediantů víc, než skutečná práce sedláků a řemeslníků, je společností úpadku. A situace je o to horší, že ztratila schopnost nekrvavé nápravy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě ti malí, které nikdo nekorumpuje, jsou těmi pravými dělníky revoluce. To oni vykonávají špinavou práci a jsou první na ráně, když dojde k odporu. Jsou nenahraditelní a velice levní.

   Vymazat
  2. Za mírnou úplatu vám budu dělat toho vašeho vysněného "osvíceného diktátora". Buďte si jistý, že vás postavím do latě a přeskládám vám žebříček hodnot podle "správného" (podle mě) pořadí. Budete na mě makat a držet hubu. Za to dostanete každý večer naběračku šlichty. Zrušit smlouvu nelze. Tak co, domluvíme se?

   A ostatní lidi, kteří o vaše idiotské představy o úžasných diktátorech zbla nestojí, prosím netahejte.

   Vymazat
  3. Pro 06:00, co se může zdát patolízalstvím Čechů, může být jenom patolízalství malé části zaháčkovaných lidí, často v nějakých vedoucích funkcích (nebo i užitečných idiotů kteří si myslí, že budou patřit k věrchušce pokud se budou chovat jako oni). Tito buď v snaze si uchovat postavení "čtou" mysl svých nadřízených (co se od nich očekává) a tak činí, nebo byli k této činnosti vybráni, vycvičeni v různých kurzech a pak jim bylo pomoženo k funkcím. Pak se snaži odvděčit svým chlebodárcům. Většinu lidí, včetně sebe bych spíše vinil z pohodlnosti, že nekladou odpor agresivní menšině.

   Vymazat
  4. Podstatný detail, pane zhnusený je, že za "Čecha ve své malosti" můžete považovat jenom vy sám sebe, když jste ten "titul" nespravedlivě přiřknul všem Čechům.

   Vymazat
  5. Pane Zhnusený, to připomenutí biblického příběhu se zlatým teletem je perfektní .. Výborně ..
   Xi 11

   Vymazat
  6. 8,22
   A vy vidíte možnost kvalitativní změny nekrvavou cestou? Já ne. S každými volbami zabředáváme stále hlouběji do morálního bahna. Arbitry se nám stávají "herci" ,"zpěváci", "novináři", zkrátka kulturní fronta, která sama nic neprodukuje a žije převážně z našich daní. Z daní sedláků, řemeslníků, kterými již nepokrytě pohrdá. Na co mají ti sedláci ještě čekat? Asi na zázrak, protože s každými volbami na tom jsou hůř.

   Vymazat
  7. 8,49
   Ale ty zaháčkované lidi si do rozhodovacích funkcí volíme my sami.

   Vymazat
  8. 9,14
   Přiznám se, že se za svojí národnost stále častěji a stále víc stydím. Ne kvůli tomu, že jsme malí velikostí, ale duchem.
   Už dávno jsem přestal vyvolávat pronárodní hesla. Snažím se reprezentovat jenom sám sebe, protože kolem sebe vídám stále méně věcí a lidí, kvůli kterým bych měl být na svůj původ hrdý.
   Otevřete oči a začněte přemýšlet.

   Vymazat
  9. 8,22
   Odjakživa bylo živobytí středobodem lidského bytí. Kvůli jídlu a půdě, na které se jídlo pěstovalo, se v minulosti vedlo bezpočet válek. Když jsem psal o žebříčku hodnot, měl jsem především na mysli jídlo, půdu a lidskou práci. A nyní si udělejme stručnou bilanci. Lidská práce, na rozdíl od "práce umělců", není ohodnocená. Není to tak dlouho, kdy byli lidé ochotní vyjít do ulic kvůli zdražení mléka o několik korun. Za CD "zpěváka", nebo lístek na pochybné představení však bez mrknutí oka zaplatili stejnou sumu, jakou je stálo mléko na jeden měsíc. A půda? Kolik tisíc hektarů jsme zasrali nákupními středisky, parkovišti a montovnami? Až budeme muset být jednou soběstační ve výrobě jídla, budeme muset půdu dobývat stejně, jako naši předkové. Jenom místo kácení a vypalování pralesů nahradíme bouráním hal a vytrháváním asfaltu.
   Starými hodnotami opovrhujeme a nahrazujeme "novými". Pracovitost, důvtip a upřímnost nahrazujeme leností, hloupostí a křiváctvím.

   Vymazat
  10. Pan zhnusený je právem zhnusený sám sebou.

   Vymazat
  11. 8:22, já pro vás zabezpečím nejen mírnou úplatu, ale docela slušnou, a seženu vám to makající a mlčící stádo za naběračku šlichty. Pokud budete ochoten k roli Vůdce, souhlasím s podmínkami s tím, že zůstanu v pozadí vašim loajálním a oddaným pomocníkem. Určitě se dohodneme.

   Vymazat
  12. 15,34
   Zhnusený jsem především lidmi, jako jste vy. Pokud sám aktivně nedeformujete lidskou společnost, přinejmenším tomu mlčky přihlížíte.
   Jakkoliv může být historie nepříjemná, jsou v ní těžko popíratelná fakta. Dnes a denně jsem svědkem toho, jak hrstka arbitrů překrucuje historii a milionová stáda tomu mlčky přihlížejí. Těch, kteří se ozvou, je zanedbatelné množství. A nad tím mám jásat? Mám jásat nad tím, jak nás hrstka nenažraných Jidášů táhne do prdele, za netečnosti mlčící většiny?

   Vymazat
  13. Jenom malá poznámka závěrem. V listopadu 1989 vykřikoval Valtr Komárek: "Pryč s vládou diletantů! Dosadíme vládu odborníků!"
   A já se třicet let ptám:"Kde jsou?"
   Asi se někde zakecali.
   Sám jsem bolševíky nemusel. Vadilo mi na nich spousta věcí. Ale dnes musím, byť se skřípěním zubů, přiznat, že až budeme jednou oněm zatracovaným komunistům alespoň dýchat na záda, budeme druhé Švýcarsko.
   Ale protože vím, že to se nikdy nestane, nezbývá mi než být zhnusený.

   Vymazat
  14. Zhnusený, co se čílíte, vždyť tam jsou od listopádu jen všude samí odborníci, bohužel jen vždycky z jiného oboru, než mají řídit.
   Vizitkou je např. min.války, kde se od gen. Václavíka vystřídali jen samí diletanti, ale jinak skvělí odborníci od počínaje hvězdopravců a konce komedianty a bezpohlavními identitami a proto máme dnes armádu jako sbor dobrovolných hasičů z toho slavného Formanova filmu...

   Vymazat
  15. Tož jako Moravák možu jen souhlasit! Jak správně podotkl "Big Ben"ve stejnojmenném seriálu "Volby nic nezmění, kdyby ano dávno by je zrušili!" Za "komárů" jsme volili toho koho nám nalajnovali.Ale páč asi nebyli blbí,tak tam kde o něco fakt šlo tak dali člověka co tomu rozuměl a fungovalo to!do té doby než došel "hadrák"! Dnes možu volit z x -"nýmandů" a "nic mochrů", bohužel kdo za něco stojí, tak to té naší žumpy zvané politika nepoleze!!!Musím dát zapravdu "zhnusenému", bez té revoluce to nepůjde! Průser je, že není kdo by ji udělal.Staří to již mají v paži a ti pod 45 zas vymyté mozky a myslí si,že se jim splní ten jejich "emerické sen"! Tož jak správně říkáte jsme v pr..li!!!

   Vymazat
 14. Glorifikoval se a tanečky byly kolem Ferdy Peroutky, největšího novináře všech dob. Co se stalo? Opak. Najednou se zjistilo, že Franta až takový nebyl, že ve svých článcích dokonce považoval Hitlera za gentlemana atd., atd. To samé Horáková. Tak dlouho ji vystavovali a vykopávali z hrobu, až se zjistilo, že zas tak úplně bez viny nebyla a za svou protistátní(!), nikoli protikomunistickou činnost(vždyť žádnému komunistovi neublížila) měla být odsouzena, i když asi ne tak přísně. Osobně tuto statečnici nebudu nikdy stavět mezi velké ženy národa, neb pro něj zas až tak moc nevykonala. Je asi v kategorii Němcová, Langšádlová,Jourová... Snad ji přičíst k dobru jen to stržení Mariánského sloupu na Staromáku. Tady vlastně byla jeho znovu vztyčením pošlapána její památka a odkaz těmi, co ji obdivují. M.R.

  OdpovědětVymazat
 15. Dnes je to odstraňování soch kvůli možným urážkám rasy, zítra to bude odstraňování soch a kostelů kvůli možné urážce cizích náboženství - myslím, že se jenom čeká na povel.
  Že si nedělám legraci to potvrzují už mnohé náznaky, jako odstraňovánní křížů apod.
  Pokud chceme z těchto sraček ven, měli bychom jít k volbám a nevolit nikoho z těch, co tento rasisticko, ideologicko -liberální kreténismus jakkoliv podporují.

  Občanům musí být opět obnoveno referendum, které zde nemyslím pouze o vystoupení z EU(sám nevím, jak bych se rozhodl s ohledem na to, že všichni kolem nás v ní jsou), ale o závažných zásazích vlády ČR do našich životů obecně.
  Listina základních práv a svobod přeci nebyla napsána jenom pro Železného, Dvořáka, Šarapatku a komplet elit z Čt, které dnes tak zuřivě propagují otřesnou a násilnou ideologii EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyhledávat u nás v mafiích rasizmus, je trochu mimo. Zrovna tak, můžu zdůvodňovat drahotu zubních plomb rasizmem.

   Vymazat
  2. Pro 11:57 ty zubní plomby, především bych nařídil jenom amalgámové. Ty nejsou bílé, barevně jsou jakž takž korektní a i když jsou vcelku toxické, vydrží déle než ty bílé.S výkřikem " ????? všech zemí polibte mi..... dále viz Pelíšky aplikované na současnost, a proletáři to nejsou, ti jsou skutečně základ.

   Vymazat
 16. Svet se nezblaznil, svet je v poradku, jen je treba vyzadovat nekompromisne dodrzovani prav pro vsechny. Ja sam citim nespravedlnost na kazdem kroku. Presto, ze sam sebe vnimam jako mladou afroevropanku, coz je me nezadatelne pravo, protoze gender a rasa je umely konstrukt presudecne nenavistne rasisticke urady mne vytrvale ponizuji tvrzenim ze jsem stary beloch. Stejne to vidim ve verejno pravni TV. Porad jsou na obrazovce bili cesi jako Halik ,Nemcova ci Fiala z ODS a opravdovy afroevropane jako prof. Kellner ci pan prof. Svihlikova se samozrejme na obrazovce TV ovladane bilym rasistou Dvorakem neobjevi. Rasista Dvorak musi jit a bez odmen. Bojujme za nerasistickou a genderove svobodnou TV.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi trefné i já se zde v tom blázinci cítím stehně, jako Vy. Onehdá ještě před koronou jsem s motorkou bral benzín u pumpy a ta dobračka za kasou mě důrazně napomenula a vyzvala abych si kvůli novému zákonu o bezpečnosti a sledování kamerami sundal při tankování a placení z hlavy přilbu a stále nemohla pochopit, že porušuje má práva, neb jsem muslimská žena a pro tu to přece neplatí...

   Vymazat
  2. 8:47 Svět se nezbláznil to se jen zbláznili liberální pomatenci chtěj předělávat věci co předělat nejdou.

   Vymazat
  3. Mlada afroevropanko 8:47 a muslimska zeno 10:10,
   skoda, ze se toho nedozil Jaroslav Hasek, ten by se dnes rozvinul ke globalni dokonalosti. Hlavne ne zadnou paniku, panika se nesmi sirit.

   Vymazat
 17. Když jsem si přečetl příspěvky, zjistil jsem, že ČR má dějiny jen 1948-1989. To je jen to špatné a od roku 1989 už je jen dobro.
  Hodím do placu jen jednu maličkost ze starého režimu. Lidi začali bydlet jako lidi. Co bylo postaveno bytů, které stáli lidi pár korun.
  Všichni museli pracovat, to je důležité. Nyní nepracují, živí se tím co "přemístí".
  Jak je to v pohádce: "Kdo pracuje, musí se mít dobře", stále to neplatí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Střípek do mozaiky: Z třiceti největších přehrad, které se nacházejí v ČR , jich bylo 24 postaveno v dobách socializmu, 4 za 1. republiky a 2 (Slezská Harta a Hněvkovice) za stávajícího demokratického režimu, přičemž byly rozestavěny v dobách socializmu v letech 1986 a 1987. V průměru tak bylo za socializmu postaveno za deset let 6 přehrad, za současného režimu za deset let bylo dostavěno 0,66 přehrady. Sedm největších přehrad (Lipno, Orlík, Nové Mlýny, Švihov, Nechranice, Slapy, Rozkoš) bylo postaveno za socializmu. Od záplav na Moravě není stávající demokratický kapitalistický režim schopen postavit dvě přehrady – Nové Heřminovy a přehradu na Vláře. Ještě připomenu největší přehrady na Slovensku, postavené za socializmu, – Gabčíkovo, Oravská přehrada, Liptovská Mara, Vážská kaskáda, Domaša, Zemplínská Šírava. Tož tak, kapitalističtí pracanti, fakta vám nechutnají.

   Vymazat
  2. Laco, Vy těm dnešním budovatelům křivdíte. Oni totiž už nic budovat nemůžou a proto nic, kromě dluhů (viz ta Bakšišova potrhlá obézní účetní...)ani neumí, neboť ti záludní flákači a vysedávači po schůzích jim to překazili a předběhli je...
   Oni to teď musí jen utilizovat ke svému prospěchu a dále zasponzorovat tím německý národ a fírerku Evropy těžce zkoušené imigrací z Afriky a Arabáren...a postupně odindustrializovat zemi a vrátit ji do středověku po stránce technické a po stránce duchovní převést k mohamedánství, to je jejich hisTórický úkol a ten plní skvěle, pod vedením skvělých všestranně progresivních Pyjátů a zelených všech odstínů od brčálově zelených, přes "safari", až po khaki!!!

   Vymazat
  3. Kdyby starý režim nepostavil přehradu Římov na Malši, tak kolik let neměl jihočeský kraj pitnou vodu. Moc se toho pozapomnělo a poctivě hodnotit. Jen si připomeňme za 3 měsíce, jaká bude nezaměstnanost, koho to bude zajímat? Němce ne, Američany ne, tak kdo bude platit příspěvky? No vláda. Kdy by tam byl Kalousek, co by dostaly, rychle by se upravil zákon.

   Vymazat
 18. Víte, že Babovřesky se budou muset přejmenovat? Není to genderově richtig.
  Nový název bude: Staropanenské plky.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 19. Vážený státní soude, je mi těžko! Chtěla jsem nad Prahou jaderné peklo, onu atomovou bombu, kterou by na Prahu v případě války hodili amerikáni. A nevadilo by mi i zabití mé vlastní dcery. Tyto slova pronesla dle záznamu ze soudní síně ona obžalovaná-uctívaná. Jediný rozumný výrok jsem četl na NR. Okamžitě měla být odvedena ze soudní síně do blázince !!! Ani největší nepřítel kohokoliv a čehokoliv si ani v duchu nemůže přát jadernou válku s jejími strašlivými následky. Nenávist ubírá zdravý rozum a šíří zlo. Že páni novináři a celá ta žumpa kulem.

  OdpovědětVymazat
 20. Díky za video. Zajímavé, hledání pravdy pod nánosy tendenčních zkreslení je fuška. Pravda mívá často dopravní zpoždění, ale nakonec přece jen vyplave na povrch. Např. Bushovo tvrzení o biologických zbraních v Iráku, nebo faul Francie na Kadáfího. Věřím, že o 11.9. se taky časem vyjasní. Chce to jen nedůvěřovat pocitům a mít trpělivost. Moderování v ČT opět "nezklamalo".

  OdpovědětVymazat
 21. Autor nám tu šermuje levičáctvím, soudruhy a kdoví čím ještě. Vysledoval snad Hájek někde tendence k zakládání kolchozů, k vyvlastnění bank a firem, k zestátnění živností?... Mystifikuje!! Vždyť vše se děje pod praporem korporativního fašismu! A to je ultrapravičácká ideologie. A to by bývalý marx-leninský novinář měl znát z "politického školení mužstva", resp z politicko-výchovné světnice v redakci. Krom hromady jiných nesmyslů uvádí, že "u nás nemáme koloniální minulost". Ale vždyť my byli 300 let kolonií! Dokonce to připomíná onen podivný kýč v podobě repliky mariánského sloupu. Mlčeti zlato, soudruhu Hájku!...

  OdpovědětVymazat
 22. Dost bylo Zeleznych, Klausu, Telicku, Diensbieru. Asi vsechno Zidi. Ty nedelaji nikde ani u nas a ziji z nasi blbsti.

  OdpovědětVymazat
 23. 21:31 Jdi do háje pitomec nemá rasový původ. Nejseš náhodou VK ?
  Já mám rád Jana Wericha, jednoho z nejlepších Čechů a byl to žid.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.