Reklama

úterý 9. června 2020

Nahý císař dostal naloženo

Tribun 
9. 6. 2020 Tribun
Pokud chcete alespoň trochu pochopit, co a proč se teď děje v USA, pusťte si tento podcast Českého rozhlasu, uvedený s titulem Paradoxně můžeme být Trumpovi vděčni, že ukázal Ameriku, jaká je a podtitulem Rebelie je jediný nástroj, který afroamerická menšina má, všechny ostatní forma protestu selhaly, což je mimochodem jeden z těch vzácných případů, kdy titul i podtitul věrně vystihují obsah. 

Je to na dnešní klipovité poměry docela dlouhé (půl hodiny) a náročné, protože narušující stereotypy, povídání, ale vyplatí se. Petr Boháč v něm skvěle vysvětluje, jaká a proč je současná realita USA, realita, kterou nám zde většinou nikdo neukáže a když už, tak ji vidět nechceme.

A já se musím zas a znova ptát: Jak může tak kulturně a civilizačně zaostalá země, v níž jsou bída a porušování lidských práv na denním pořádku, mít tu drzost a pasovat se na globálního ochránce lidských práv a vojensky i politicky intervenovat po celém světě pod záminkou šíření svobody a demokracie? A jak my můžeme být tak hloupí, že ji v tom nejenom politicky, finančně i vojensky podporujeme, ale že ji posloucháme a uctíváme? Snad ta hořící americká města spálí i naše hajlující pracky.

44 komentářů :

 1. Vzhledem k tomu, že Amerika je náš vzor, tak vidím jediné řešení v tom, abychom v Česku přivítali co nejvíce Afričanů a časem (klimatická změna tomu nahrává) tak i zde vytvořili početnou vrstvu diskriminovaných afročechů. Jejich současné počty jsou prostě směšné. Pak i já půjdu třeba spolu s Petrou Kvitovou demonstrovat v akcích pořádaných českou pobočkou Black Lives Matter a ještě si nechám začernit obličej na odstín Uganďana, či Súdánce (jejich barva kůže se mně líbí nejvíce) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To vám naši diskriminovaní občané, tmaví Cikáni nestačí? 136(!!!) neziskovek musí bránit jejich práva. Můžete jít demonstrovat až jim ty všechny výhody a podpory(které vy nemáte ani náhodou) nebudou časem stačit. Vy zde chcete více černých a mě by nevadilo kdyby se Cikáni odstěhovali do Rómska. Na rozdíl od vás budu zřejmě rasista...

   Smazat
  2. 11:49 Afročechů je tady opravdu neskutečně málo, mělo by se to napravit co nejrychleji, Turecko ve spolupráci s NATO organizuje přednostní dovoz Arabů přes Řecko, ale zcela kašlou na dovozy z Afriky.

   Smazat
 2. Ameriku pochopíte, jen když ji projedete a to nejen městy ale i ,,vesnicemi". Hlavně ten venkov. Viděl jsem tam černochy veřejně si píchající zřejmě inzulin, souložící venku na kapotě auta za pohledů dětí, děti vyjdou ze školy jako naprostí analfabeti,kteří nejen že nemají žádné znalosti o ničem ale oni opravdu neumějí číst ani psát. Vysokoškolští studenti neví kde a co je Česko, každý druhý má cukrovku nebo polypy v nose a musejí něco šňupat. Viděl jsem věčně ožralé Indiány živící se pouze výrobou suvenýrů. Alespoň nezlobí jako třeba černí. Viděl jsem Detroit. Ale abych jen nekritizoval, viděl jsem Miami se svými otylými bohatými důchodci, kteří se sem sjíždějí z celé Ameriky dožít. Bezvadná destinace, doporučuji hlavně miliardářům.Milionář se moc nechytá, ten moc rozhazovat nemůže taky ani v Las Vegas. Atd., atd., prostě Amerika, která rozhodně není můj vzor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. není to "výsadou" jenom barevných.
   /k počtu a procentům obyvatelstva je to průser.
   /po půlstoletí positive affirmation a miliardách dollariů.

   Smazat
  2. skutečnost, že ze školy vycházejí funkčně negramotní Američané všech barev pleti, je známa. ukazuje na podfinancování veřejného školství v té zemi, absolutní nedostatek zájmu o nastupující populaci, pokud nepatří k privilegovaným vrstvám, Ohledně Indiánů... co smějí ve svých rezervacích? jak jsou respektováni, když je třeba přes jejich starobylá pohřebiště protáhnout plynovod nebo dálnici? sociální nerovnost, ne barva pleti nebo rasa plodí tyto problémy a ta stojí v základech USA

   Smazat
  3. 10:00 zajímavé, protože mezi deseti nejlepšími universitami světa je osm amerických a studují na nich především Američané. Jak to podle vás při své negramotnosti zvládají, co myslíte?

   Smazat
 3. Jak? Je to jednoduché. Patří jim svět. Ne nadarmo si říkají Amerika, ačkoli jsou USA.

  OdpovědětSmazat
 4. "....kulturně a civilizačně zaostalá země, bída, porušování práv...."

  Říká kdo? Imám z mešity? Nebo kovaný komouš z Kremlu? Kim Čong? Nebo typický český balík, který je přesvědčen, že právě a jedině ta "kultura", kterou on vyznává, ta intelektuální "vyspělost" kterou si myslí, že se pyšní, to je to kolem čeho se točí Vesmír?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12;29
   O5 o ničem!

   Smazat
  2. no a nevadí vám, že jste popsal obvyklý pohled Američanů i jejich celé země na ostatní lidstvo? Jinde o své zemi tak smýšlejí jen někteří, tam větgšina.

   Smazat
 5. A kdo tam celou dobu vládne? Drsná zpráva o černoších v USA

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-kdo-tam-celou-dobu-vladne-Drsna-zprava-o-cernosich-v-USA-626724

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé statistiky


   Život černých občanů USA má skutečně velký význam pro zemi, v níž žijí. To je fakt. Tato skutečnost je navíc nesporná, protože za ní stojí oficiální statistika. A tato statistika říká, že pokud najednou celá černá populace, bez ohledu na věk a pohlaví, opustí zemi, která zítra nenávidí en masse, pak v důsledku:
   - americká populace se sníží o 11,3%;
   - počet zaměstnanců se sníží o 1,4%;
   - počet vězňů ve věznicích se sníží o 48%;
   - počet gangů a dalších zločineckých skupin se sníží o 53%;
   - průměrné IQ země vzroste o 7,4%, čímž se Spojené státy dostanou na třetí místo na světě spolu s Japonskem;
   - průměrné skóre SAT (2016) vzroste na 1100 bodů (nyní 1000);
   - počet pacientů s AIDS bude snížen o 65%;
   - počet pacientů s chlamydií se sníží o 59%;
   - počet pacientů s kapavkou se sníží o 69%;
   - počet pacientů se syfilisem se sníží o 57%;
   - Průměrný roční příjem v zemi vzroste o více než 20 000 $;
   - počet lidí žijících v chudobě se sníží o 54%;
   - počet bezdomovců se sníží o 65%;
   - počet příjemců sociální péče bude snížen o 52%;
   - Americká demokratická strana ztratí 26% svých voličů.

   Smazat
  2. Soudruh leho se přestěhoval z OM na NR. S voly je opravdu zbytečné vést diskusi. Navíc je to regulérní fašista. Leho byl na misi v Iráku, tak je expert na slovo vzatý.
   Čech v emerice , to je opravdu úkaz jak volské voko na slepém střevě.

   Po výmazu do jámy pamětnice jsem na OM napsal:

   "Mimo jiné jsem psal , že vést s antikomunistou diskusi je to samé , jako debata s katolíkem o Bohu, Pentagonem o letadlových lodích a hadem o hadicích.
   Končilo to citací Kryla: Na rohu vrah o morálce káže."

   Smazat
  3. orinoko Běžte se vyřvat na demonstraci lži a nenávisti nedávejte nám rozumy ta statistika mluví za vše.

   Smazat
  4. můžu se zeptat vás, uživateli z 9.7.2020 13,42, kdo je černý Američan? je to ten, kdo má tmavou pleť, nebo snad ten, kdo nese ve svém genofondu krev bývalých otroků? víte o tom, že americká populace, pokud žije v USA po několik generací, není už ani černá a ani bílá z genetickéhp hlediska? jsou to míšenci a proto je jasné, že jejich potíže se zákonem nemohou plynout z toho, že jsou potomky také černých otroků, ale z toho, že po nich zdědili černou kůži (jiní jejich potomci ji nemají a třeba jsou to i vlastní sourozenci),, a tahle kůže někoho dráždí.

   Smazat
  5. 10:06 americká populace se příliš nemísila, tam je do jisté míry segregace. To i čem mluvíte začíná v Mexiku a pokračuje směrem na jih. Typickou ukázkou je Brazílie.

   Smazat
  6. Hafe, opravdový US Američan je černoch se světlými vlasy, modrooký se šikmýma očima...

   Smazat
 6. Zklidnit hormon, zduřelé vemeno.
  Každému doporučuji zadat na you tube text USA homeless. To budete zírat , jak vypadá ráj na Zemi.
  A lulíni by měli především. Aby měli bližžší setkání se svým druhem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aááá, "orinoko" právě objevil "youtube" a začal objevovat svět :-D
   Drahý orinoko, USA nikdy nebyly rovnostářskou zemí, kde hezky po komunisticku "každému lenochovi podle jeho potřeb". V USA aspoň doposud platilo, "kdo nepracuje ať nejí a je klidně "homeless"". A naopak, kdo lenochem není, pracuje, vzdělává se, snaží se, má se jako nikde jinde na světě. A tak je to správně.

   Toto ví každé trdlo na ZŠ a vy jste na to došel až v 80 letech díky youtube. Gratuluji, k tomuto úspěchu :-D

   Smazat
  2. 13;33
   A válečný veteráni našich amiokupantů dostali ulici a nálepku homeless místo Purpurový hvězdy????!!!!! Nooooo, ty seš genitálií havlpussynka!!!!! 🤣🤣🤣

   Smazat
  3. Máme tady, co do činění s dalším českým blbem , který z emeriky poučuje balíky.
   Říká si leho, provozuje Nezvědavce, protože nesnáší Stworu, a na OM byla smazána moje reakce na jeho výron o socíku. Na OM si moMENTÁLNĚ říká "Nepřítel lidu".
   http://nezvedavec.org/

   leho a Dana - to jsou kousky. Dohromady 4 kulky.
   A na té adrese je přímo agresivní diskuse. Hotové Ground Zero.

   Smazat
 7. Podporavani USA - velice jednoduche, CESI jsou jeste hloupejsi, a kazdy musi uznat, ze hloupost USA jde temer do nekonecna. Nezapomente, uz i ceske skolstvi dle OSN je za americkym! A navic: americti politici posloucaji jen Izrael, cesti: USA, EU, Izrael a kazdeho, kdo je proti Rusku a Cine. JAK KRASNE KVETE BLBOST V CECHACH!9.6.

  OdpovědětSmazat
 8. Vladimír Putin zesměšnil Pražskou kavárnu. Ta ještě totiž nechápe, co se letos ve světě děje.
  https://www.youtube.com/watch?v=4uzJgt8SyAQ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. spíše ji zesměšnil Trump a celá Evropa je z toho v kelu a informačně dnes blokuje právě Trumpa a bojuje proti němu

   Smazat
 9. Taky doufám, že Amerika spálí vaše pracky.

  OdpovědětSmazat
 10. Ani náhodou to ovšem není jakési uctívání žádných lidských hodnot, co zdejší ýbrmenče a proamerické dobrosery tak poutá k teroristickým USA. Žádné tam totiž nebyly, nejsou a nebudou!
  Táhne jen zaslepená víra v to, že bankomat na US žabí kůže nikdy nevyschne a že tudíž ta mocnost dál a dál zůstane hegemonem. A že i oni si cos "přihrábnou pod sebe". Právě jen k tomu vzhlížejí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste už evidentně hodně nervozní, že ten dolar, navzdory vaším hloupým předpovědím, stále nekrachuje a USA jakbysmet.

   A pokud se USA jednou začnou sunout dolů tak to rozhodně nebude kvůli nedostatku "lidských hodnot", ale právě kvůli levičácké lůze, která tam pomaličku začíná přebírat otěže.

   Smazat
  2. 17:14 dokud všechny koloniální administrativy (včetně té české) budou svědomitě plnit svoje úkoly a dodávat do USA reálné zboží výměnou za zelené papírky s názvem dolar, tak bude vše v pořádku a žádný dolar nepadne, i když bude mít reálnou hodnotu nižší, než jsou výrobní náklady :-)

   Smazat
  3. Re (17:14):
   ... a že pokud se USA začnou? Vždyť se sunou!
   To jen vy to ve své zaslepenosti odmítáte vnímat.

   Smazat
  4. 17:14
   Kačere, ty intelektuální nedostatečno, ty ještě žiješ? To tě tvoje blbost, kterou ve svém příserku tak nádherně prezentuješ, ještě nezahlušila?

   Smazat
  5. 17:14 Jo jasně lůza co rabuje krade tak si přejte bidena pak se bude i vraždit ty hnusné bělochy? Nýmandi z usa dělali frajery na dluh a dluhy je třeba platit. Vysávat celý svět také nebudou moc a padnou na hubu.

   Smazat
  6. 17,14
   Od 80.let minulého století je Fort Knoxu leda VELKÝ HOVNO,tak musí amiokupant vražit a přitom loupit VŠUDE PO SVĚTĚ......POSLEDNÍM VELEDÍLEM ZLODĚJINY JE BANDEROSTÁN A JEJICH UKRADENÝ ZLATÝ REZERVY!!!!!!.-DDDDD

   Smazat
  7. Mate pravdu, uloupit indianum zemi, vyhnat je do nehostinnych rezervaci bez nerostu a zelene. Na praci importovat z Afriky miliony cernochu, aby jako otroci zadarmo slouzili bilym osadnikum. Hur jak dobytek byli pro bile, ackoliv jim vybudovali jejich blahobyt. Pak vsude ve svete kradli, menili rezimy a delali ze zemi sve vazaly, aby mohli na nich parazitovat. Aby to fungovalo, maji 16 tajnych sluzeb, ohromnou armadu a 1000 zakladen po svete, nekolik letadlovych flotil. Rozpoutali mnozstvi agresivnich valek a povstani s miliony obeti. Pro sve potreby vyvoje jedinecnych zbrani zamestnavali valecne zlocince jak von Brauna a dalsi. Hodili na Japonsko dve atomovky. To neudelal zadny civilizovany stat v historii. Prosluli pohrdanim zivota jinych i svych obcanu. Planuji preventivni atomove udery na Rusko a Cinu. Odstupuji od vsech smluv a neustale pomlouvaji a lzou o hrozbe Ruska a Ciny, ktere se jim nechteji podrobit. Vypustili virus, aby zbrzdili vyvoj ekonomik, protoze prohravaji a pujdou brzy do kytek. Konec jejich zlocinu se nezadrzitelne blizi.

   Smazat
  8. Mate pravdu, uloupit indianum zemi, vyhnat je do nehostinnych rezervaci bez nerostu a zelene. Na praci importovat z Afriky miliony cernochu, aby jako otroci zadarmo slouzili bilym osadnikum. Hur jak dobytek byli pro bile, ackoliv jim vybudovali jejich blahobyt. Pak vsude ve svete kradli, menili rezimy a delali ze zemi sve vazaly, aby mohli na nich parazitovat. Aby to fungovalo, maji 16 tajnych sluzeb, ohromnou armadu a 1000 zakladen po svete, nekolik letadlovych flotil. Rozpoutali mnozstvi agresivnich valek a povstani s miliony obeti. Pro sve potreby vyvoje jedinecnych zbrani zamestnavali valecne zlocince jak von Brauna a dalsi. Hodili na Japonsko dve atomovky. To neudelal zadny civilizovany stat v historii. Prosluli pohrdanim zivota jinych i svych obcanu. Planuji preventivni atomove udery na Rusko a Cinu. Odstupuji od vsech smluv a neustale pomlouvaji a lzou o hrozbe Ruska a Ciny, ktere se jim nechteji podrobit. Vypustili virus, aby zbrzdili vyvoj ekonomik, protoze prohravaji a pujdou brzy do kytek. Konec jejich zlocinu se nezadrzitelne blizi.

   Smazat
 11. Tato zem zažila tolik vzorů a vždy,když se chtěla opičit, tak to nestálo zato.Nechme Ameriku Američanům, Rusko Rusům a pokusme se být sami sebou. Přiznám se, že i já jsem pokukoval po sousedech, ale i moje typy letos dopadly jako nahý císař,fandil jsem Británii a Švédsku. Proto si myslím, že stačí se nebát a udělat tu pořádek.

  OdpovědětSmazat
 12. Tribun je obeti geopolitickeho Divadla, a nechape globalni politiku.

  OdpovědětSmazat
 13. Tribun opět nezklamal a usilovně burcuje lid ve jménu levicových idejí mesiášského guru a filantropa až do roztrhání těla G.Sorose. Možná by se měl zamyslet, jakožto příslušník utlačitelské bílé třídy, ještě k tomu staršího věku se zajištěným důchodem a jistým malým majetkem, jestli se nestydí užívat si koloniálních výhod, když přitom hnědé děti a jejich rodiče trpí. Možná by by se mohl o svůj majetek a svoje příjmy s nějakou mladou rodinou že znevýhodněného prostředí podělit. Jenže Tribun tohle nechce, on požaduje, abych se rozdělil já, pracující čtyřicátník se třemi dětmi z toho dvě ještě studující. Já přez své daně bych měl uživit nejen svou rodinu, platit státní aparát a vydržovat důchodový systém, ale nejlépe ještě financovat utiskované černé bratry všude po světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tribun byl pro mne vždy nečitelný. Odkopal se přihlášením ke Špidlovi, Pehemu a dalším exotům. Tribun píše slohové cvičení a není podstatné, co předstírá že chce a co nechce. Na rozvědku bych s ním nešel (hodnocení lidí z jednoho ruského perestrojkového filmu). Možná, že ten názor editor nepustí. Pomůže tomu, že lidé budou do nekonečna obelhávání.

   Smazat
  2. 0:15, pro mě čitelný je. On je v podstatě liberál, který byl jistou dobu z nějakého důvodu nakloněn lidem z Donbasu v boji proti neonacismu. Já vím, že to nebylo úplně tak, ale pro velké množství lidí se tam skutečně jednalo o tuto zásadní věc.

   Tribun tak byl jedním z mála liberálů anebo tzv. nových levičáků, který nazýval neonacisty pravým jménem a ne bojovníky proti ruské agresi. Jak to nazývá dnes, to nevím

   Smazat
 14. Pane nejak vam uniklo, ze Cesko je od plysaku vazalem, poskokem USA. Nerikam pod jeho ochranou, ta je u zapadaku vzdy nejista, viz Mnichov.
  Media, politici, vselijaci proamericti poskoci se u nas staraji o to, aby u nas se propagovala ta jedina spravna pravda, demokracie, svoboda - ta jejich, americka! Ostatni nazory jsou neprijatelne, jejich zastanci jsou kaciri, renegati, rusti a cinsti spioni. Je opravdu tezke to pochopit? Svet je prece rozdelen na mocenske sfery. Asi jste nezazil pravdu SSSR, ktery nam pred plysakem vladnul jako svemu satelitu. A kdyz se mu zdalo, ze se stavame kaciri, uz tu byl on a jeho satelitni drzavy po zuby ozbrojeni na tancich v r. 1968.
  A tak mate pravdu az na ten zaver. Moje odpoved vam to snad objasni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby jsme byli vázali jen USA, těch našich pánů, ke kterým se klaníme je fůra, skoro se v tom nedá orientovat.

   Smazat
 15. 13:27
  Souhlasím, jen chybu vidím v tom, že sami proti té roli jako národ nic neděláme. Jestli má být manifestace hrdosti národa návštěva Taiwanu, tak to snad ne. Pro mnohé naše reprezentanty, lze jen doporučit "na saka nepouštět", natož do mezinárodní politiky. Mám obavu, že svět ještě skutečně ohromíme, až bude našim prezidentem konšel z Řeporyjí.

  OdpovědětSmazat
 16. Zdegenerovaný svět:
  https://www.youtube.com/watch?v=QUrCNNlCLj8

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.