Reklama

středa 3. června 2020

"Naše možnosti a kontakty jsou omezené"...

Ivan David
3. 6. 2020
Doputoval ke mně pozoruhodný mail:
Vážená paní/vážený pane,
děkuji Vám, že jste svým podpisem podpořil/a paetici Dopis občanům Ruska na adrese: https://e-petice.cz/petitions/dopis-obcanum-ruska.html
Petici již svým podpisem také podpořili:
politik a diplomat Martin Palouš, poslanec Jiří Bartošek, biskup Václav Malý, bývalá europoslankyně Zuzana Roithová, kněz Tomáš Halík, novináři Jiří Zajíc a Štefan Hríb, politik Daniel Herman, ředitel radia Proglas Martin Holík, teolog a publicista Dan Drápal, a další. Pod peticí jsou podpisy z celé České republiky, také ze Slovenska.
Máme však jen necelých 300 podpisů, protože petice je zatím málo známá. Naše možnosti a kontakty jsou omezené, snaha o mediální pokrytí zatím nemá odezvu.

Počet petentů je tak v nepoměru k petici Za obnovu pomníku maršála Koněva, která na jiném webu nasbírala již přes 1500 podpisů. Existuje však o měsíc déle než naše petice. Pod naši petici by proto bylo třeba nasbírat větší počet podpisů. Na jiném webu je také Petice na podporu starosty Ondřeje Koláře, která za stejnou dobu nasbírala již více než 4600 podpisů, což odpovídá potenciálu, který má naše petice v názorovém spektru společnosti. I když má petice Dopis občanům Ruska jiné zaměření, mělo by být naší společnou ambicí nasbírat v první fázi alespoň poloviční počet. Také z toho důvodu, že je záměrem dát petici v ruštině ve známost veřejnosti v Rusku.

Prosím Vás tedy, abyste přímo oslovili svoje přátele a známé, také prostřednictvím e-mailů, na sociálních sítích i jinak a předali jim kontakt na petici se žádostí o podporu.

S pozdravem: Nashledanou v lepších časech


Autor: Michal Dvořák | vloženo: 12.05.2020 | 343 podpisů 
 
Sdílejte s přáteli
 
Dopis občanům Ruska
Vážení občané Ruské federace,
obracíme se na Vás veřejným dopisem k současnému stavu našich vzájemných vztahů, který předáme zároveň velvyslanectví Vaší země v Praze.
_____________________________________
Velvyslanectví Ruské federace dostává údajně mnoho projevů nesouhlasu občanů s demontáží sochy maršála Koněva v Praze. My občané České republiky naopak vyjadřujeme souhlas s odstraněním této sochy z veřejného prostoru, jejím uložením do muzea a nahrazením památníkem všech osvoboditelů Prahy. K souhlasu se připojujeme i my, občané Slovenské republiky, protože se záležitost týká i naší historie.

Celý text ZDE

23 komentářů :

 1. Ten text - to je snad horší než popírání holokaustu... Kavárenské splašky. Věřím, pane doktore, že údajný váš podpis - vedle podpisu Roithové a spol. je padělkem a provokací.

  OdpovědětVymazat
 2. Teď jsem někde viděl názor, že je třeba se už touto kauzou nezabývat, protože se tím jenom podporují ti kreténi kteří chtějí přepisovat historii. Když se nad tím zamyslím asi to je rozumný nápad, nechat to zatím plavat a řešit důležitější věci. Však ono na ně dojde jako brambory v páře.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 3. Drzost potomků kolaborantů s německým fašistickým režimem stále stoupá už přestává platit "lidé bděte" teď by mělo být - lidé proberte se -

  OdpovědětVymazat
 4. Konečně jsou jejich možnosti omezené. Bravo! Idioti, kteří převracejí v historii bílou na černou nemají mít žádnou společenskou podporu!

  OdpovědětVymazat
 5. Ani ja se nepripojim.

  OdpovědětVymazat
 6. Drzost potomků kolaborantů a udavačů s fašistickým režimem stále stoupá, už přestává platit "lidé bděte," ale "lidé proberte se." Pan president Edvard Beneš nás varoval!

  OdpovědětVymazat
 7. že se nestydíte psát petice na uvedené téma zřejmě patříte do fašistické Prahy a touto peticí poškozujete ostatní občany česka kteří s vámi nesouhlasí

  OdpovědětVymazat
 8. Tuhle směsici faktů a lží prostě podepsat nejde. Jinak je na stylistice textu dobře patrné, že její (úmyslná?) nediplomatičnost, ba arogance má naše národy definitivně rozeštvat. Ostatně, řada jmen petentů mluví sama o sobě. S těmi bych opravdu, ale opravdu v jedné řadě stát nechtěl. Nemluvě o tom, že se fakt nemůžu podepsat pod oficiální text, ve kterém jsou gramatické chyby, jichž by se neměl dopustit ani žák 7. tř. ZŠ.
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
 9. Sice to není zcela korektní, ale pod text podepsaný pány jako jsou Martin Palouš, poslanec Jiří Bartošek, biskup Václav Malý, kněz Tomáš Halík, novináři Jiří Zajíc a Štefan Hríb, politik Daniel Herman, ředitel radia Proglas Martin Holík, teolog a publicista Dan Drápal, a dámou jako je bývalá europoslankyně Zuzana Roithová, bych se podepisoval s rozpaky i kdyby potvrzoval že bílá je bílou a černá černou barvou. Protože, co s tím zamýšlejí, když to uznávají? Jakpak to totiž máme, dnes, s tou pravdou a láskou?

  OdpovědětVymazat
 10. Tady je celá demonstrace před ruským velvyslanectvím
  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020052311980848-krev-u-ambasady-rf-novotny-reporyje-si-vytiraji-pdel-ruskem-pravda-zvitezi-nad-rf-/

  Žasnu nad tím, za koho chce hrstka demonstrantů mluvit. Přece neuvěřím babě (snad z rady vlády pro menšiny), která klade kytici a zapaluje svíčku u hrobu nacistického generála nebo řeporyjskému praseti.

  OdpovědětVymazat
 11. ..škoda ruských životů obětovaných za svobodu české kotliny. A škoda vyhnaných Němců.

  OdpovědětVymazat
 12. Martin Palouš, poslanec Jiří Bartošek, biskup Václav Malý, kněz Tomáš Halík, novináři Jiří Zajíc a Štefan Hríb, politik Daniel Herman, ředitel radia Proglas Martin Holík, teolog a publicista Dan Drápal, a dámou jako je bývalá europoslankyně Zuzana Roithová
  jsou vlastizrádní hajzlové.

  OdpovědětVymazat
 13. Nedá se to jinak označit, než jako blábol překrucovatelů historie. Místo podpisu by taková idividua mněla obléknouut slušivé pruhované pižamo. Bohužel dnešní (vlastně pohadráková justice a policie)
  stojí za velké kulové h.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 14. Oslovit přátele a známé??? Vám všem podepsaným pod tuto slátaninu asi hrabe v palách.Chocholoušku chce to zasáhnout a svěr. kazajky!!! Třista podpisů z desetimilionů. O přátele a známé nechci přijít!!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Nejhorší na tom je že neustále lžou až tomu věří od takových lidí se radši držet dál.

  OdpovědětVymazat
 16. noviczech
  ....KSINDL VLÁDNE SVĚTU, zatím...

  OdpovědětVymazat
 17. Svých přátel si vážím, a nikdy je nebudu obtěžovat podvraťáckými peticemi od sráčů. A ani to není nutné, protože mými přáteli jsou pouze morálně kvalitní lidské bytosti.

  OdpovědětVymazat
 18. Pomník maršála Koněva lidem připomínal prostou skutečnost, že naši republiku, vč. té Prahy a dalších měst či obcí, osvobodila od fašistických okupantů (především) Rudá armáda.
  Zdejší revanšistické havlérce tato dějinná skutečnost vadí, a připomínat ji nechce. Jediné, co chce, je provokovat veřejnost a hlavně Rusko a jeho lid.
  Ty petice jsou jen odrazem toho, že aktéři oné protiruské provokace chtějí ukázat, že na jejich straně jsou zástupy. Zatím to ovšem neukázali. A doufám, že ani neukážou ...
  O historii a památkách na ni by se nemělo vést hlasování, ale tato by měla být (v objektivní, nekarikované a neideologizované formě) uchovávána v paměti národa, a významné památníky na ni uchovávány a důstojně uctívány.
  Takové (petiční) hlasování je podobnou ubohostí, které se po převratu dopustil zdejší parlament, který dobu socialismu (48-89) šmahem klasifikoval jako zločinnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Socha Koněva v Praze je prostým symbolem a poděkování naším osvoboditelům od fašistů, kteří se v Praze opět probouzí. Tak jako každý památník v kterémkoliv státě světa je symbolikou jisté události a skutečnosti. A aby o tom zda památník ano či nikoliv nemohou rozhodovat zdegenerovaná pražská kavárna. Sláva Rudé armádě, která osvobodila ČR od fašistů

   Vymazat
 19. Citát z petice: "Socha proto pro mnoho našich občanů v té době již nebyla symbolem osvoboditele, ale především symbolem pozdějšího ovládnutí naší vlasti sovětskou totalitní mocí, která našim občanům přinesla také politické zotročení a hospodářský i sociální úpadek. "
  Já to tak nevidím a prožil jem od roku 1945, kdy jsem se narodil, docela klidný, spokojený život až na na to , že jsem byl dva roky před důchodem vyhozen z práce v novém "demokratickém svobodném systému". O tom sociálním úpadku za bývalého režimu bych chtěl vědět co tím petenti měli na mysli, to jsem opravdu nepochopil. A poznámka, pro mě socha Koněva byla vždy symbolem osvobození ne jen Prahy , ale celé republiky.

  OdpovědětVymazat
 20. Naši studenti z listopadu 1939 poslaní do konclágru se musejí v hrobě obracet.

  OdpovědětVymazat
 21. Novodobí čeští vlasovci-fašisté..místo židů, útočí na rusko-čínu a za bolševiky mají kritiky současných domácích i globálních kapitalistických nepořádků nebo dokonce zločinů !

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.